Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-27, 14:57   #31
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez EmilkaBo Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy któraś z Was miała tak że nagle podskoczylo jej tsh przy niedoczynności i w związku z tym popieprzyl jej się calkowicie okres? Biorę euthyrox 50 i 75(przez 3 dni), okresy mam nieregularne, tzn do tej pory cykle wahały się od 28 do 34 dni, w październiku było 30 dni, w listopadzie z kolei 39 dni, w grudniu znowu 34, ale teraz mija 40 dzień i okresu nie widać, a kilka dni temu bolał mnie brzuch jak podczas miesiaczki. Moje tsh było na poziomie 0,7-1,5. Dwa miesiące temu (w listopadzie) z kolei podskoczylo do 3,2. Wizytę u endo mam dopiero pod koniec lutego dlatego zastanawia mnie czy skoki tsh mogą zaburzac miesiaczke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Samo TSH raczej maniewielki wpływ na miesiączkę, to hormon produkowany przez przysadkę i jego zadaniem jest albo pobudzanie albo hamowanie pracy tarczycy w zależności od potrzeb.

Ale hormony produkowane przez tarczycę już mają wpływ, układ hormonalny to system naczyń połączonych, przy niedoborze tyroksyny czy t3 siada cały organizm. Może obserwuj sobie poziom wolnych hormonów i ich zaleznośc od cyklu i samopoczucia?
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 13:41   #32
bulwary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Hej. Leczę się na niedoczynność tarczycy (z obrazem usg hashimoto, tarczyca bardzo mała, guzki) od prawie 10 lat. Czas mija, badam się, 3-krotnie zmieniałam lekarzy w tym okresie i ogarnia mnie frustracja. Dbam o zbilansowaną dietę, zażywam letrox i dodatkowe suplementy, a czuje się źle. Miałam momenty gdy było lepiej. Kiedy zaczęłam brać leki, to przez dwa-trzy tygodnie było lepiej-naprawdę miałam energię do życia, nie byłam przytłumiona/zdołowana i nie miałam bóli stawów, nie było mi zimno. Dawki leków oczywiście miałam wielokrotnie zmieniane, ale zawsze po niedługim czasie i tak czuję się tak samo źle jak wcześniej. Przez większość dorosłego życia (mam 34l.) naprawdę staram się dbać w codzienności o zdrowie i także ćwiczę, nie wiem, już wątpię czy leki maja sens-w wynikach badań zawsze wyglada na to, że czy wysokie czy niskie tsh, to ft3 i ft4 wypadają fatalnie. Tak jakby ta tyroksyna sztuczna z leku nie ulegała konwersji. Obecnie zażywam 150 i czuje się fatalnie, mam chyba wszystkie objawy naszej choroby. Lekarz mnie zbywa. Już nie mam siły. Czy nie macie wrażenia czasami, że z tego leczenia się nic nie wynika?
bulwary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 17:47   #33
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Ja również biorę leki na tarczyce ale nie czuje się po nich dobrze,jedynie uczucie zima minęło
TSH spadło po lekach a ft3 i ft4 w normie
Jednak na USG tarczycy wyszedł jakiś guzek w kwietniu mam wizytę u edykrynologa dopiero ciekawe co mi powie.
Zastanawiam się czy może nie iść do niego szybciej tak bez rejestracji bo sam mówił,że mogę przyjść jak coś będzie nie tak i skonsultować to z nim tylko nie wiem czy wyniki tego guzka będą dopiero w kwietniu czy wcześniej.
Niestety po USG tarczycy prawie zemdlałam i nie byłam w stanie kontaktować przez długi czas i mało do mnie docierało co mówiła lekarka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 22:51   #34
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez bulwary Pokaż wiadomość
Hej. Leczę się na niedoczynność tarczycy (z obrazem usg hashimoto, tarczyca bardzo mała, guzki) od prawie 10 lat. Czas mija, badam się, 3-krotnie zmieniałam lekarzy w tym okresie i ogarnia mnie frustracja. Dbam o zbilansowaną dietę, zażywam letrox i dodatkowe suplementy, a czuje się źle. Miałam momenty gdy było lepiej. Kiedy zaczęłam brać leki, to przez dwa-trzy tygodnie było lepiej-naprawdę miałam energię do życia, nie byłam przytłumiona/zdołowana i nie miałam bóli stawów, nie było mi zimno. Dawki leków oczywiście miałam wielokrotnie zmieniane, ale zawsze po niedługim czasie i tak czuję się tak samo źle jak wcześniej. Przez większość dorosłego życia (mam 34l.) naprawdę staram się dbać w codzienności o zdrowie i także ćwiczę, nie wiem, już wątpię czy leki maja sens-w wynikach badań zawsze wyglada na to, że czy wysokie czy niskie tsh, to ft3 i ft4 wypadają fatalnie. Tak jakby ta tyroksyna sztuczna z leku nie ulegała konwersji. Obecnie zażywam 150 i czuje się fatalnie, mam chyba wszystkie objawy naszej choroby. Lekarz mnie zbywa. Już nie mam siły. Czy nie macie wrażenia czasami, że z tego leczenia się nic nie wynika?
Ja akurat widzę efekty leczenia, ale u niektórych osób leki z samym T4 nie działają. Może spróbuj poszukać lekarza, który leczy Novothyralem.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez EmilkaBo Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy któraś z Was miała tak że nagle podskoczylo jej tsh przy niedoczynności i w związku z tym popieprzyl jej się calkowicie okres? Biorę euthyrox 50 i 75(przez 3 dni), okresy mam nieregularne, tzn do tej pory cykle wahały się od 28 do 34 dni, w październiku było 30 dni, w listopadzie z kolei 39 dni, w grudniu znowu 34, ale teraz mija 40 dzień i okresu nie widać, a kilka dni temu bolał mnie brzuch jak podczas miesiaczki. Moje tsh było na poziomie 0,7-1,5. Dwa miesiące temu (w listopadzie) z kolei podskoczylo do 3,2. Wizytę u endo mam dopiero pod koniec lutego dlatego zastanawia mnie czy skoki tsh mogą zaburzac miesiaczke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy niedoczynności bardzo często pojawia się hiperprolaktynemia, która może objawiać się długimi, bezowulacyjnymi cyklami - czyli takie objawy jak opisujesz Ja miałam problem z wysoką prolaktyną na początku leczenia, zanim wyrównałam tsh do niskiego i stabilnego poziomu.
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 09:03   #35
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Czy leki na tarczyce z żelazem mogę łączyć?
Czy lepiej żelazo w formie płynnej jak Floradix?
Bo niestety ale mam problem z połykaniem tabletek.
Jestem w ciąży i już na dolnej granicy żelaza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:15   #36
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Ja również biorę leki na tarczyce ale nie czuje się po nich dobrze,jedynie uczucie zima minęło
TSH spadło po lekach a ft3 i ft4 w normie
Jednak na USG tarczycy wyszedł jakiś guzek w kwietniu mam wizytę u edykrynologa dopiero ciekawe co mi powie.
Zastanawiam się czy może nie iść do niego szybciej tak bez rejestracji bo sam mówił,że mogę przyjść jak coś będzie nie tak i skonsultować to z nim tylko nie wiem czy wyniki tego guzka będą dopiero w kwietniu czy wcześniej.
Niestety po USG tarczycy prawie zemdlałam i nie byłam w stanie kontaktować przez długi czas i mało do mnie docierało co mówiła lekarka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po jakim czasie od leczenia zniknęło u ciebie uczucie zimna. Ja od 3 miesięcy biore letrox, wyniki po leku prawidłowe, a z tym zimnem nie mogę sobie poradzić.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:32   #37
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez patbar Pokaż wiadomość
Po jakim czasie od leczenia zniknęło u ciebie uczucie zimna. Ja od 3 miesięcy biore letrox, wyniki po leku prawidłowe, a z tym zimnem nie mogę sobie poradzić.
Bardzo szybko wcześniej lodowate stopy i dłonie i nie znałam przyczyny,kilka tabletek brałam i już nigdy się te paskudne uczucie nie pojawiło
W domu pamiętam grzejnik odkręcony na maksa a ja zimne dłonie i stopy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Ja biorę też już bardzo długo Letrox 50
Też już jakoś 3 miesiące będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-18, 06:18   #38
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Bardzo szybko wcześniej lodowate stopy i dłonie i nie znałam przyczyny,kilka tabletek brałam i już nigdy się te paskudne uczucie nie pojawiło
W domu pamiętam grzejnik odkręcony na maksa a ja zimne dłonie i stopy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Ja biorę też już bardzo długo Letrox 50
Też już jakoś 3 miesiące będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W przypadku letroxu "bardzo długo" liczy się w latach albo w dziesiątkach lat . To kuracja na całe życie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 07:51   #39
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
W przypadku letroxu "bardzo długo" liczy się w latach albo w dziesiątkach lat . To kuracja na całe życie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co mówił endykrynolog to po ciąży być może nie będę musiała brać leków więc tak trochę się łudze,że może się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 12:30   #40
Rosebrd
Zadomowienie
 
Avatar Rosebrd
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 826
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cześć

O tym, że mam niedoczynność tarczycy dowiedziałam się we wrześniu zeszłego roku. Od tego czasu biorę Euthyrox (zaczynałam od 25) mam dietę od dietetyka i 4 razy w tygodniu siłownię. Aktualnie mam 75 w dni robocze i 50 w weekend. Od początku diety schudłam jedynie 4 kg, choć dużo zeszło w obwodach. Ale mam wrażenie, że po weekendzie czuję się źle, jestem napuchnięta i mam pełne jelita. Pod koniec tygodnia, w piątek i sobotę znowu czuję się dobrze. Korci mnie, żeby wyrównać sobie dawkę do tej wyższej, ale sama się trochę boję, a wizytę u endo mam dopiero na koniec kwietnia. Zaczynałam od TSH na poziomie 4,7, na ostatnim pomiarze w styczniu było 3,5. Lekarz podejrzewa Hashimoto, bo usg tak pokazuje, choć we krwi wszystko FT wyszło w normie. No i jestem w kropce...
__________________
To od początku, grunt to się nie poddawać
80=>79=>78=>77=>76=>75=>74=>73=>72=>71= >70=>69=>68=>67=>66=>65=> 64=>63=>62=>61=>60
Rosebrd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 06:28   #41
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Rosebrd Pokaż wiadomość
Cześć

O tym, że mam niedoczynność tarczycy dowiedziałam się we wrześniu zeszłego roku. Od tego czasu biorę Euthyrox (zaczynałam od 25) mam dietę od dietetyka i 4 razy w tygodniu siłownię. Aktualnie mam 75 w dni robocze i 50 w weekend. Od początku diety schudłam jedynie 4 kg, choć dużo zeszło w obwodach. Ale mam wrażenie, że po weekendzie czuję się źle, jestem napuchnięta i mam pełne jelita. Pod koniec tygodnia, w piątek i sobotę znowu czuję się dobrze. Korci mnie, żeby wyrównać sobie dawkę do tej wyższej, ale sama się trochę boję, a wizytę u endo mam dopiero na koniec kwietnia. Zaczynałam od TSH na poziomie 4,7, na ostatnim pomiarze w styczniu było 3,5. Lekarz podejrzewa Hashimoto, bo usg tak pokazuje, choć we krwi wszystko FT wyszło w normie. No i jestem w kropce...
Hashimoto nie bada sie na podstawie FT, tylko anty tpo i anty tg. Skoro lekarz widzi zapalenie na usg, to pewnie anty tpo i tg masz za wysokie. Musiałabyś to zbadać. Dziwne, że lekarz tego nie powiedział???

Myślę, że przy TSH 3,5 możesz zwiększyć dawkę. No chyba, ze Ft4 masz bliziutko górnej granicy. A w tygodniu i w weekendy jesz tak samo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-07, 08:15   #42
darunia198953
Raczkowanie
 
Avatar darunia198953
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 58
Niedoczynność tarczycy!

Witam. Nie wiem czy był już wątek czy nie. Szukam osób które borykają się z wysokim Tsh. Mam kilka pytań. Od ost badań wyszło że mam 4.5 a norma to chyba 2.5 i podwyższony testosteron. Zapisano mi lek euthyrox 25, dizs wzięłam pierwszy dzień. Czy są osoby które też to biorą? Jestem osobą ćwiczącą regularnie, pomimo to waga stała w miejscu. Trochę się boję że po tych lekach przytyje. Powiedzcie mi o swoich doświadczeniach, mam wiele wątpliwości.
darunia198953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 16:42   #43
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy!

Cytat:
Napisane przez darunia198953 Pokaż wiadomość
Witam. Nie wiem czy był już wątek czy nie. Szukam osób które borykają się z wysokim Tsh. Mam kilka pytań. Od ost badań wyszło że mam 4.5 a norma to chyba 2.5 i podwyższony testosteron. Zapisano mi lek euthyrox 25, dizs wzięłam pierwszy dzień. Czy są osoby które też to biorą? Jestem osobą ćwiczącą regularnie, pomimo to waga stała w miejscu. Trochę się boję że po tych lekach przytyje. Powiedzcie mi o swoich doświadczeniach, mam wiele wątpliwości.
25 to troche mała dawka, nawet juz chyba wycofana z produkcji (?). Nie powinnas przytyc po tym leku. Powinien ci on nawet jako tako pomoc ze schudnieciem, bo wyrowna prace tarczycy. Ja tez mam niedoczynnosc i mimo cwiczen i diety ciezko mi zrzucic nawet jeden kilogram, a jak juz sie uda, to za chwile wraca
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 17:57   #44
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy!

Cytat:
Napisane przez darunia198953 Pokaż wiadomość
Witam. Nie wiem czy był już wątek czy nie. Szukam osób które borykają się z wysokim Tsh. Mam kilka pytań. Od ost badań wyszło że mam 4.5 a norma to chyba 2.5 i podwyższony testosteron. Zapisano mi lek euthyrox 25, dizs wzięłam pierwszy dzień. Czy są osoby które też to biorą? Jestem osobą ćwiczącą regularnie, pomimo to waga stała w miejscu. Trochę się boję że po tych lekach przytyje. Powiedzcie mi o swoich doświadczeniach, mam wiele wątpliwości.
Nie wiem, skąd ludzie biorą to, ze od leków przytyją.

Ja po rozpoczęciu leczenia schudlam 8kg bez jakiegokolwiek wysiłku. Tarczyca zaczęła dobrze pracować i w końcu organizm nie magazynował. Potem schudłam jeszcze 10kg.

Powodzenia w leczeniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 18:19   #45
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Tyje się od nadmiaru kalorii. Jesz więcej niż wydatkujesz -tyjesz. Jesz mniej niż wydatkujesz- chudniesz. Koniec kropka. Przy nieuregulowanych hormonach tarczycy może być trudniej tylko dlatego, że jest mniejsze zapotrzebowanie organizmu co oznacza że trzeba jeść mniej. Przyklad:mamy dwie identyczne osoby, jedna zdrowa, druga z niedoczynnościa. Ta zdrowa żeby schudnąć może jeść 2000 kcal, ta chora 1700. Obie w ten sposób są w deficycie więc chudna. Gdy chora zacznie leczenie, wyrówna hormony, zacznie działać tak samo jak osoba zdrowa i będzie mogła schudnąć na 2000kcal. ( liczby wzięte z d*oj, chodzi mi o wytlumaczenie przykladu). Nie tyje się od tabletek, ani też one bezpośrednio nie wpływają na to że ktoś chudnie

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 19:37   #46
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Hej. Chciałam zapytać o usg. U lekarza niewiele się dowiedziałam, dała leki i nara, wiem moja głupota że nie dopytałam. Badanie właściwie sprzed 2 lat, ale przypomniałam sobie o nim bo ostatnio czuję się jak g..no i pewnie niedługo pójdę się znowu przebadać, czuje że coś mi sie tam mogło pogorszyć.

" Tarczyca mała niejednorodna, o obniżonej echogeniczności, wymiary płat lewy 11x12x36 prawy 12x12x35 (obj 4,9ml) cieśń grubości 2mm"

jedyne czego jestem tu pewna to że rzeczywiście mała ta tarczyca patrząc na normy, a co do reszty to internety podpowiadają, że to np stan zapalny, hashimoto? Pytam bo pewnie już wiele osób tutaj z tarczycą doświadczonych i może ktoś miał podobne wyniki których lekarz nie olał i omówił
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 20:34   #47
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Hej. Chciałam zapytać o usg. U lekarza niewiele się dowiedziałam, dała leki i nara, wiem moja głupota że nie dopytałam. Badanie właściwie sprzed 2 lat, ale przypomniałam sobie o nim bo ostatnio czuję się jak g..no i pewnie niedługo pójdę się znowu przebadać, czuje że coś mi sie tam mogło pogorszyć.

" Tarczyca mała niejednorodna, o obniżonej echogeniczności, wymiary płat lewy 11x12x36 prawy 12x12x35 (obj 4,9ml) cieśń grubości 2mm"

jedyne czego jestem tu pewna to że rzeczywiście mała ta tarczyca patrząc na normy, a co do reszty to internety podpowiadają, że to np stan zapalny, hashimoto? Pytam bo pewnie już wiele osób tutaj z tarczycą doświadczonych i może ktoś miał podobne wyniki których lekarz nie olał i omówił
Wygląda na hashimoto. Najpewniej masz również niedoczynność tarczycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 22:21   #48
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Wygląda na hashimoto. Najpewniej masz również niedoczynność tarczycy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki za odpowiedź i tak, mam niedoczynność, tylko niestety trochę ostatnio się zaniedbałam z lekami, dawno nie robiłam badań, receptę biorę od rodzinnego jak mi się przypomni. Muszę się w końcu ogarnąć.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 06:27   #49
darunia198953
Raczkowanie
 
Avatar darunia198953
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 58
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Więc skoro nie możesz schudnac... Jest możliwość przytycia 😏 taki mi dała, 25 a za 3 tyg na badania znów i będzie decydować co dalej. Przy tym też testosteron pryz górnej granicy... A to już nie wiem od czego.

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Słuchajcie, a czy któraś z Was bezskutecznie starała się o dziecko. I było to najprawdopodobniej skutkiem niezdgiagnozowania niedoczynności? Mam nadzieję że po wyregulownaiu tsh w końcu się uda. No u gina mma wsz w porządku a tu polk roku minęło i nic. Cieszę się że zrobiłam badania hormonow i mam nadzieję że po wyrównaniu powinno nie być problemów. Miała ktras z Was tak?
darunia198953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-09, 06:32   #50
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez darunia198953 Pokaż wiadomość
Więc skoro nie możesz schudnac... Jest możliwość przytycia taki mi dała, 25 a za 3 tyg na badania znów i będzie decydować co dalej. Przy tym też testosteron pryz górnej granicy... A to już nie wiem od czego.

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Słuchajcie, a czy któraś z Was bezskutecznie starała się o dziecko. I było to najprawdopodobniej skutkiem niezdgiagnozowania niedoczynności? Mam nadzieję że po wyregulownaiu tsh w końcu się uda. No u gina mma wsz w porządku a tu polk roku minęło i nic. Cieszę się że zrobiłam badania hormonow i mam nadzieję że po wyrównaniu powinno nie być problemów. Miała ktras z Was tak?
Tak, jak najbardziej to może być przez niedoczynność. Jest to jeden z momentów, gdy kobiety dowiadują się o problemach z tarczycą. Organizm wie co robi - płód dodatkowo zabierałby matce hormony i tym samym pogarszał jej stan. Jemu samemu również mogłoby tych hormonów zabraknąć.

Dziwnie trochę... Trzy tygodnie to dość krótko na zmianę. Ja od razu dostałam dawkę od 25 do 75, miałam zwiększać co dwa tygodnie i kontrola po min. 2 miesiącach. Mialam tsh 3,6. No ale jeśli ufasz temu lekarzowi, to zobacz, co postanowi za te trzy tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 08:00   #51
Rosebrd
Zadomowienie
 
Avatar Rosebrd
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 826
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hashimoto nie bada sie na podstawie FT, tylko anty tpo i anty tg. Skoro lekarz widzi zapalenie na usg, to pewnie anty tpo i tg masz za wysokie. Musiałabyś to zbadać. Dziwne, że lekarz tego nie powiedział???

Myślę, że przy TSH 3,5 możesz zwiększyć dawkę. No chyba, ze Ft4 masz bliziutko górnej granicy. A w tygodniu i w weekendy jesz tak samo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiedział. Dał mi całą listę badań do zrobienia. Byłam u niego w styczniu, kazał znowu podejść za 3 miesiące, ale że jest u mnie dopiero pod koniec kwietnia to minie nawet więcej. Co najlepsze to jest już mój drugi lekarz i pierwszy na podstawie usg i wyników badań powiedział, że Hasimoto nie ma. A ten nagle mówi, że jednak po usg wygląda jakby było. Stąd moje skołowanie, bo każdy mówi mi co innego. No i waga nie spada mimo leków, siłowni, diety... Co do innego jedzenia i ruchu w weekend. Mam w niedzielę cheat meal, czyli 1 posiłek w tygodniu kiedy jem co chcę, w sobotę mam kardio na siłowni, w niedzielę zazwyczaj jakiś spacer lub wycieczka rowerowa.

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Tyje się od nadmiaru kalorii. Jesz więcej niż wydatkujesz -tyjesz. Jesz mniej niż wydatkujesz- chudniesz. Koniec kropka. Przy nieuregulowanych hormonach tarczycy może być trudniej tylko dlatego, że jest mniejsze zapotrzebowanie organizmu co oznacza że trzeba jeść mniej. Przyklad:mamy dwie identyczne osoby, jedna zdrowa, druga z niedoczynnościa. Ta zdrowa żeby schudnąć może jeść 2000 kcal, ta chora 1700. Obie w ten sposób są w deficycie więc chudna. Gdy chora zacznie leczenie, wyrówna hormony, zacznie działać tak samo jak osoba zdrowa i będzie mogła schudnąć na 2000kcal. ( liczby wzięte z d*oj, chodzi mi o wytlumaczenie przykladu). Nie tyje się od tabletek, ani też one bezpośrednio nie wpływają na to że ktoś chudnie

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

To co napisałaś bardzo podniosło mnie na duchu, bo oznacza, że jak ogarnę tarczycę to jest jeszcze dla mnie jakaś szansa.
__________________
To od początku, grunt to się nie poddawać
80=>79=>78=>77=>76=>75=>74=>73=>72=>71= >70=>69=>68=>67=>66=>65=> 64=>63=>62=>61=>60
Rosebrd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 09:49   #52
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Rosebrd Pokaż wiadomość
Powiedział. Dał mi całą listę badań do zrobienia. Byłam u niego w styczniu, kazał znowu podejść za 3 miesiące, ale że jest u mnie dopiero pod koniec kwietnia to minie nawet więcej. Co najlepsze to jest już mój drugi lekarz i pierwszy na podstawie usg i wyników badań powiedział, że Hasimoto nie ma. A ten nagle mówi, że jednak po usg wygląda jakby było. Stąd moje skołowanie, bo każdy mówi mi co innego. No i waga nie spada mimo leków, siłowni, diety... Co do innego jedzenia i ruchu w weekend. Mam w niedzielę cheat meal, czyli 1 posiłek w tygodniu kiedy jem co chcę, w sobotę mam kardio na siłowni, w niedzielę zazwyczaj jakiś spacer lub wycieczka rowerowa.




To co napisałaś bardzo podniosło mnie na duchu, bo oznacza, że jak ogarnę tarczycę to jest jeszcze dla mnie jakaś szansa.
Jest szansa jak najbardziej. Ja schudlam 18 kg .
Zrób badania krwi. One najlepiej powiedza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 17:48   #53
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez EmilkaBo Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy któraś z Was miała tak że nagle podskoczylo jej tsh przy niedoczynności i w związku z tym popieprzyl jej się calkowicie okres? Biorę euthyrox 50 i 75(przez 3 dni), okresy mam nieregularne, tzn do tej pory cykle wahały się od 28 do 34 dni, w październiku było 30 dni, w listopadzie z kolei 39 dni, w grudniu znowu 34, ale teraz mija 40 dzień i okresu nie widać, a kilka dni temu bolał mnie brzuch jak podczas miesiaczki. Moje tsh było na poziomie 0,7-1,5. Dwa miesiące temu (w listopadzie) z kolei podskoczylo do 3,2. Wizytę u endo mam dopiero pod koniec lutego dlatego zastanawia mnie czy skoki tsh mogą zaburzac miesiaczke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hormony tarczycy wpływają na wydzielanie prolaktyny, która ma wpływ na cykl miesiączkowy. Często przy niedoczynności pojawia się hiperprolaktynemia. Przy wysokiej prolaktynie pojawiają się właśnie takie długie cykle jak opisujesz.
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 21:02   #54
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Pisałam w innym wątku ale zapytam też tutaj:

Weszłam w kalkulator i wyszły mi takie wyniki:

Ft4 80,23%

Ft3 21,40%

TSH mam obecnie 0,97 przy normie 0,25-5,00. Nigdy nie miałam tak niskiego

Ktoś mi napisze czy jest ok? Czy coś za wysoko/nisko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-15, 20:50   #55
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Jutro mam test obciążenia glukoza czy tabletkę z rana mogę normalnie brać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Pisałam w innym wątku ale zapytam też tutaj:

Weszłam w kalkulator i wyszły mi takie wyniki:

Ft4 80,23%

Ft3 21,40%

TSH mam obecnie 0,97 przy normie 0,25-5,00. Nigdy nie miałam tak niskiego

Ktoś mi napisze czy jest ok? Czy coś za wysoko/nisko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TSH mieści się w normie ale podobno ft3 i ft 4 powinno być na 50 procent

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 22:51   #56
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

A ja mam takie pytanie:

jestem po czesciowym usunieciu tarczycy. Zrobilam badania 10 dni po operacji,prosze o interpretacje wynikow,czy waszym zdaniem sa ok:

TSH 2,83 (zakres wg mojego lab. 0,35-4,94)

FT3 2,26 (1,72 - 3,54)

FT4 0,92 (0,70 - 1,48)
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 15:51   #57
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Według norm tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 10:28   #58
Michalina724
Raczkowanie
 
Avatar Michalina724
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 112
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Witajcie!

Mam 25 lat. Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy. Pani doktor zapisała mi Euthyrox 25, a za 3 tygodnie mam przejść na Euthyrox 50.

Moje wyniki z końca grudnia:

TSH- 3,05

FT3 - 3,16

FT4- 1,24

Wyniki USG Tarczycy:
Płat prawy wymiary 17x14x30 mm
Płat lewy wymiary 14x10x32 mm

Z objawów typowych to jestem wiecznie zmęczona, wypadają mi włosy i nie rosną, wahania nastrojów, nieregularne miesiączki, ciągle zimne ręce, sucha skóra, problemy ze snem - wieczorem nie mogę zasnąć, rano nie mogę wstać.

Czy poziom TSH faktycznie już kwalifikuje się do brania leków? Czy przytyję od tych leków?
Leki brałam przez 3 dni, ale się wystraszyłam i przestałam je brać na wieść, że będę musiała je brać do końca życia, bo bez nich moja tarczyca nie będzie pracować dodatkowo nigdy nie brałam w ogóle żadnych leków, nawet przeciwbólowe rzadko biorę i też tak trochę się boję tych tabletek xd
Czy na podstawie tych wyników badań można stwierdzić Hashimoto?
Czy to poprawna diagnoza? Brać te leki?
Pozdrawiam.
Michalina724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 10:50   #59
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Objawy masz typowe dla problemów z tarczyca. Od leków się nie tyje.
Czy diagnoza jest dobra - no nikt niestety nie jest lekarzem i przez internet tego Ci nie powie, diagnoza to składowa morfologii + obrazu USG + objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-22, 11:15   #60
Michalina724
Raczkowanie
 
Avatar Michalina724
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 112
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Objawy masz typowe dla problemów z tarczyca. Od leków się nie tyje.
Czy diagnoza jest dobra - no nikt niestety nie jest lekarzem i przez internet tego Ci nie powie, diagnoza to składowa morfologii + obrazu USG + objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mam wątpliwości, bo gdzieś na stronach poświęconych tej chorobie wyczytałam, że na podstawie samego tsh nie można stwierdzić, czy to Hashimoto czy nie...
ogólna morfologia jest ok
Michalina724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-05 12:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.