Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-03, 10:59   #1
monija
BAN stały
 
Avatar monija
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 17
GG do monija
Arrow

Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy


Cytat:
Napisane przez jaga_2001
Uwaga! Są sytuacje, w których skuteczność tabletki antykoncepcyjnej jest osłabiona:

- zażywanie niektórych antybiotyków i leków (amoksycylina, tetracykliny, ampicylina, rifampina, carbamazepamina, etosuksymid, metronidazol, fenobarbital, fenytoina, primidon, troglitazon)

- zażywanie niektórych leków przeciwgrzybicznych (np. na grzybicę pochwy), przeciwpadaczkowych

- zażywanie preparatów ziołowych na bazie dziurawca

- zażywanie dużych ilości witaminy C. (niektóre badania sugerują, żeby nie brać tej witaminy w tym samym czasie co pigułki)

- wymioty, ostra biegunka (szczególnie w czasie pierwszych 4 godzin po zażyciu tabletki, bo tyle mniej więcej trwa wchłanianie jej składników)

- niektóre diety! (szczególnie te o zmniejszonej ilości tłuszczu, jak np. dieta kopenhaska)
Witam serdecznie wszystkich! mam maly dylemat..... wiec od niedawna biore tabletki antykoncepcyje no i w tym tygodniu mi sie zachorowalo dostalam antybiotyki i zastanawiam sie czy przez to tabletki anty. beda mniej skuteczne? zwlaszcza ze od srody zaczynam nowe opakowanie tabletek anty....

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-07-16 o 20:41 Powód: umieszczenie cytatu
monija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 11:03   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

może być niższa skuteczność. na pewno jest taka informacja w ulotce. radzę użyć dodatkowo prez.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 11:04   #3
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Wydaje mi sie ze to raczej tabletki anty beda nieskuteczne, a nie antybiotyk


aaa zle zrozumialam pytanie

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-05-17 o 14:31 Powód: post pod postem
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 11:09   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

ja opakowaniu tabletek anty pisze że działanie antybiotyku osłabia działanie anty
zapytałam kiedyś mojego internistę i powiedziała że to raczej samo przeziębienie czy choroba osłabia działanie anty a nie branie antybiotyku
mój ginekolog (lek.nauk medycznych)powiedział że antybiotyki nie osłabiają działania anty
ja nie wiem dokładnie jak jest ale staram sie antybiotyków nie brać,lecze sie innymi zastępczymi lekami.Co oczywiście trwa dłużej ale coś za coś.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 13:11   #5
monija
BAN stały
 
Avatar monija
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 17
GG do monija
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

dzieki dziewczyny! chodzi mi wlasnie o to ze na ulotce nic nie pisze o antybiotykach moze ktoras jeszcze miala taka sytuacje z gory dziekuje
monija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 13:35   #6
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

ja bralam tabletki antykoncepcyjne 3 lata i podczas tego okresu nie raz chorowalam i przyjmowalam rozne antybiotyki (zastrzyki rowniez) do tego mialam operacje wyrostka (wiec przyjmowalam silne lekarstwa przeciwbolwe,mase kroplowek) i nie zauwarzylam oslabionego dzialania tabletek. Moj lekarz tez powiedzial ze antybiotyki nie wplywaja silnie na przyjmowanie antykoncepcyjnych. Uwazam,ze nie masz sie czym martwic
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 13:41   #7
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Własnie w ubiegłym tyg. skończyłam zażywanie antybiotyków, na opakowaniu było jasno napisane, że mogą ubniżyć skutecżność doustnych środków antykoncepcyjnych, więc uważaliśmy, dodatkowo prezerwatywka. Wole się nie stersowac.
pozdrawiam
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-03, 18:16   #8
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to 99,8%. I te brakujące 0,02% to wpadki m.in. przez antybiotyki.
Bardzo sie zdziwilam, czytając powyższe wypowiedzi, że antybiotyki nie działają na pigułki. Przecież to silne leki. Ja od zawsze wszędzie wokół siebie słyszałam i czytałam, że antybiotyk OSŁABIA ich działanie i też tak sądzę. Przecież zarówno na ulotkach z pigułek, jak i z antybiotyków o tym piszą.
A po co się stresowac? Nie lepiej przez ten czas zabezpieczyć się dodatkowo i mieć spokojny sen?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 18:53   #9
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Z tego, co wiem NIEKTÓRE antybiotyki obniżają skuteczność tabletek - powinno być to napisane na ulotce dołączonej do danego leku. Miałam gdzies stronkę, na której podane były leki czy substancje,które wchodzą w interakcje z tabletkami anty.
Ale generalnie jest zasada, że jesli bierzemy tabletki antykoncepcyjne, to podczas brania antybiotyków oraz przez 7 dni po zaprzestaniu ich zażywania stosujemy dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku, czyli np prezerwatywę.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 21:12   #10
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

w ulotce yasmin jest napisane jasno i wyraźnie:
"niektóre leki przyjmowane jednocześnie z preparatem mogą hamować jego działanie. dotyczy to leków:
1. antybiotyki
2 leki stosowane w leczeniu padaczki
3l ek stosowany w leczeniu hiv
4 lek stosowany w leczeniu grzybicy
5 ziele dziurawca"

doskonale pamietam ,że takie ostrzeżenie było we wszystkich anty jakie stosowałam, w cileście, microgynonie, diane, jeanine. na plastrach evra nie pamietam.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 21:02   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

w yasminowej książeczce jest tak napisane:
"(...) Dotyczy to takich leków jak:
-antybiotyki (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna" (...)"

Biorę Aknenormin, który pochodzi z grupy retinoidów, jest izotretynoiną, i mam pytanie - tetracyklina nie nalezy przypadkiem do retinoidów? A jeśli tak, to czy Yasmin bęzie osłabiany również przez Aknenormin?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 21:14   #12
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

dziewczyny a z jakimi ziołami nie wolno stosować anty??
Ja kupiłam sobie humavit (skrzyp polny witaminy z grupy b,minerały i drożdze) i zastanawiam sie czy mogę je stosować.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 06:19   #13
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Cytat:
Napisane przez Kiya
dziewczyny a z jakimi ziołami nie wolno stosować anty??
Ja kupiłam sobie humavit (skrzyp polny witaminy z grupy b,minerały i drożdze) i zastanawiam sie czy mogę je stosować.
No własnie, też jestem ciekawa
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 15:21   #14
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Cytat:
Napisane przez Kiya
dziewczyny a z jakimi ziołami nie wolno stosować anty??
Ja kupiłam sobie humavit (skrzyp polny witaminy z grupy b,minerały i drożdze) i zastanawiam sie czy mogę je stosować.
jak dla mnei nie nalezy pzreginać z tym neipokojem - z tego, co wiem, ten praparat nie wpływa.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 18:01   #15
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Cytat:
Napisane przez Verena
jak dla mnei nie nalezy pzreginać z tym neipokojem - z tego, co wiem, ten praparat nie wpływa.
dzięki
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 18:28   #16
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

ja niedawno mialam ten sam problem bo mialam zapalenie krtani i dostalam antybiotyk i odrazu powiedzialam lekarzowi interniscie ze biore tabletki anty ale on powiedział ze nie mam się czym martwić Potem radziłam się Wizazanek az w koncu poszlam do apteki ale babeczka stwierdzila ze skoro ani na ulotce antybiotyku ani na ulotce tabletek nie ma o tym wspomniane to nie mam sie czym martwic i przestalam o tym myslec
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 18:45   #17
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Ja też zawsze mówię lekarzowi, że biorę tabletki anty. Ostatnio miałam brać antybiotyk na gardło i ze względu na tabsy kobieta zapisała mi taki w sprayu do stosowania miejscowego - nie pzrenika pewnie do krwi jakoś specjalnie i dlatego nie wpływa na tabletki. Kobietom karmiącym piersią też go pzrepisują
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 22:57   #18
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

Antybiotyki z reguły osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych, także powinnaś stosować dodatkowe zabezpieczenie w okresie brania antybiotyku i przez tydzień po ich skończeniu.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 09:04   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyki?????

wiele antybiotyków może obniżać skuteczność pigułek (penicyliny, tetracykliny itd). część wpływa na metabolizm pigułek w wątrobie, a część na ich wchłanianie z przewodu pokarmowego.
zamiast zastanawiać się CZY obniża i W JAKIM STOPNIU, wystarczy stosować dodatkowe zabezpieczenie w trakcie leczenia i 7 dni po jego zakończeniu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 18:31   #20
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Arrow Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
Uwaga! Są sytuacje, w których skuteczność tabletki antykoncepcyjnej jest osłabiona:

- zażywanie niektórych antybiotyków i leków (amoksycylina, tetracykliny, ampicylina, rifampina, carbamazepamina, etosuksymid, metronidazol, fenobarbital, fenytoina, primidon, troglitazon)

- zażywanie niektórych leków przeciwgrzybicznych (np. na grzybicę pochwy), przeciwpadaczkowych

- zażywanie preparatów ziołowych na bazie dziurawca

- zażywanie dużych ilości witaminy C. (niektóre badania sugerują, żeby nie brać tej witaminy w tym samym czasie co pigułki)

- wymioty, ostra biegunka (szczególnie w czasie pierwszych 4 godzin po zażyciu tabletki, bo tyle mniej więcej trwa wchłanianie jej składników)
biore cilest od kilku dni więc nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia w tej kwestii. to są moje pierwsze tabletki, własciwie pierwsza jakakolwiek forma antykoncepji. do tej pory skarżyłam sie na bardzo silne bóle miesiączkowe. nie nasiliły sie wraz ze stosowaniem cilestu ale też nie ulżyło mi ale nie trace nadziei bo jestm na etapie pierwsza tabletka w pierwszy dzień krwawienia.

ale do sedna. w drugi dzień zażywania cilestu wziełam 5 tabletek przeciwbulowych! trzeciego 3, to nie jest jakieś odchylenie od normy bo tak zawsze biore bo chyba bym umarła
CZY TAKA ILOŚĆ PRZECIWBÓLÓWEK MIOŻE OSŁABIC DZIAŁANIE CILESTU? JEŚLI TAK TO ILE MAM ODCZEKAC ABY MÓDZ UPRAWIAĆ BEZPIECZNĄ MIŁOŚC?

hallllllllooooooooooo! czy ktoś mi odpowie?

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-06-04 o 11:33 Powód: post pod postem; edytowane przez jaga_2001 -> umieszczenie cytatu
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-31, 22:23   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: cilest+ przeciwbólówki= skuteczność?

halo!-przeczytaj ulotkę. czy w dziale interakcje jest o lekach przeciwbólowych? nie.
oprócz fenylobutazonu na receptę. i ewentualnie pabialginy ze względu na barbituran a nie jej działanie przeciwbólowe.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 22:13   #22
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Exclamation Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami

Już wiele razy ten temat się przewijał, ale może by napisać, co konkretnie wpływa na ich skuteczność. Na pewno antybiotyki i na pewno dziurawiec, ale może coś jeszcze?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:01   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Co wpływa ujemnie na skuteczność tabletek anty?

przecież masz ulotkę.
można być pewnym leków przeciwgruźliczych (ryfampicyna), dużej cześci leków przeciwpadaczkowych, wielu antybiotyków.
odnośnie części substacji badania bywają sprzeczne, np. dermatologiczne dawki niektórych antybiotyków
są też substancje, o których wiemy, że wpływają, ale nie dokońca wiadomo, co to oznacza dla zażywających,np. paracetamol, ketokonazol, witamina C, sok grapefruitowy- podnoszą poziom estrogenów we krwi.
słowem: odpowiedź nie jest prosta.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 23:57   #24
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Co wpływa ujemnie na skuteczność tabletek anty?

__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: 2005-12-02 o 22:05
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 02:15   #25
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
duomox i amertil a cilest

moja pani dr przepisała mi duomox i amertil. w czasie wizyty powiedziałam że zaczęłam zarzywać cilest, więc chyba powiedziałaby mi o ewentualnuch interakcajch. w domu przestudiowałam ulotki cilestu i tych leków i nie znalazłam żadnej konkretnej informacji, poza tym że cilest oddzaiłuje z niektórymi antybiotykami. niektórymi - czyli nie wszystkimi.
moje pytanie jest takie CZY CILEST WCHODZI W INTERAKCKE Z TYMI LEKAMI?
to moja pierwsza paczka cilestu, antybiotyki mam na 10 dni przpisane i kończe je tak że zostają mi dwie tabletki cilestu do siedmiodnoiowej przerwy (nie pokrywające sie z antybiotykiem). w takim razie CZY BĘDZĘ CHRONIONA PRZE CIĄŻĄ W CZASIE SIEDMIODNIOWEJ PRZERWY? CZY MAM JĘ WOGÓLE ROBIĆ?
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 06:56   #26
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: duomox i amertil a cilest

Ogólnie jest tak ze antybiotyki oslabiają dzialanie tabletek antykoncepcyjnych i zaleca sie w tym czasie używanie jeszcze innych Srodków zabezpieczających przed ciąża... a ta przynajmniej było na ulotkach lekow, które ja brałam...
Co do nie robienia przerwy to jezeli to pierwsze twoje opakowanie to chyba za szybko na jakie kolwiek zmiany... Nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje na cilest...
Wkoncu lepiej zapobiegać niz "leczyc" (czytaj wychowywac)
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 06:59   #27
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: duomox i amertil a cilest

Wprawdzie watek sie dopiero zaczął ale moze dobrze jak byś go sledziła http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81724
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 10:26   #28
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: duomox i amertil a cilest

ja specjalnie powiedziałam moje j pani dr że biore cilest i jak długo(krótko) go biore. miałam taką cichą nadzieje że nie przepisze mi antybiotyków. poszłam do lekarza tylko dlatego że potrzebowałam zwolnienie (nie mogłam ćwiczyć przeziębiona bo by mi sie choróbsko rozchulało). no a jeśli mi już przepisała to chciałabym wiedzieć czy to odzdziałuje na cilest (w końcu nie mówiłam o cileście do siebie tylko do niej).
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 13:00   #29
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: duomox i amertil a cilest

Antybiotyki osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego należy stosować dodatkowe zabezpieczenie w czasie zażywania antybiotyku oraz przez 7 dni po zakończeniu kuracji antybiotykowej.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-12, 13:15   #30
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: duomox i amertil a cilest

no to to ja wiem.
ale jak już pisałam w moim pierwszym poście NIE WSZYSTKIE antybiotyki mają takie działanie.
i mnie interesuje TEN KONKRETNY.
uwierz mi przestudiowałąm ulotki i dowiedziałam sie o INTERAKCJACH Z NIEKTÓRYMI ANTYBIOTYKAMI (a "niektóre" ozanacza że nie wszystkie),

i tak dla przykładu nie ma interakcji mędzy duomoxem a diane 35 (post "Diane 35 a Helicobacter pylori..." zamieszczeny przez elficzek), tyle że ja jestem na cilest'cie
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.