Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-06-01, 16:25   #841
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Dziekuje za mile slowa odnosnie pracy.



Reign, zalapalam sie na fotke, ale nie mialam jak odpisac wczesniej. Zgadzam sie z reszta - bardzo ladne nogi! A co do obcasa, u nas taki nazywa sie kitten heel, brzmi o wiele lepiej niz kaczuszka. Mam z nimi taki problem, ze moj mozg nie ogarnia czy stawiac stope jeszcze od piety jak w plaskich czy juz od palcow jak w obcasach. Z dwojga zlego wole juz chyba te 8-10cm.



Tez wole chlodna sypialnie. Jakos tak sie zlozylo, ze cale zycie moje sypialnie znajduja sie od wschodu, co mi wybitnie odpowiada - jako skowronek budze sie z promieniami slonca, a od poludnia robi sie przyjemny chlodek.



Cinde, straszna historia tej kobiety. Dobrze, ze miala tyle sily, zeby uciec.



LaMary, moze jeszcze wszystko wyjdzie na prosta. Czasami cuda sie zdarzaja.



Rowniez wzielo mnie dzisiaj na shopping. Uderzylam do kilku popularnych sieciowek, co za porazka. Nie wiem czy dawno w sklepach nie bylam czy jakosc spadla na leb na szyje. Na wieszakach pomietolone szmatki, ktore nie wiadomo czy wytrzymaja pierwsze pranie. Podobaja mi sie ostatnio letnie sukienki w stylu rustykalnym, bufiaste ramiona, luzne doly, broderie anglaise itd. Dobrze, ze przymierzylam przed kupnem. Tyle kobiet wyglada mega stylowo w takich stylizacjach, a ja jak ostatnia sierota, dziecko biedy. W zwiazku z tym tez bede musiala sie rozejrzec za sensowna opcja second-handow.
Jak w Killing Eve

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-01, 23:28   #842
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Patrzcie jak pomysłowo w Japonii oszczędzają wodę Screenshot_20210601_232644_com.facebook.katana.jpg

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-01, 23:54   #843
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Poguglałam wyniki badań i wszelkie sugestie kierują do endokrynologa na konsultację. Większość jest poza skalą, ale w PCOS parametry powinny być dokładnie odwrotne, a ja mam obniżone FSH LH Estradiol (mocno), DHEA-S ok, Testosteron ok, Prolaktyna spadła mi z 4x za wysokiej do 2x za wysokiej w ciągu 3 lat. Jutro wynik Androstendionu, kortyzol obniżony. Muszę też powtórzyć USG tarczycy, bo w poprzednim był "albo torbiel, albo się tak ułożyły migdałki", przeciwciała ATG podwyższone, jednak czytam interpretacje wynikow przez lekarza i to nie musi nic oznaczać. OB też mam podwyższone, ale CRP już nie.

Anemia wyszła nie z niedoboru żelaza, a z niedoboru B12 i (lub) foliowego (powiekszone krwinki), a to żelazo to chyba tak jakoś przy okazji

W ogóle mam coś takiego w pakiecie jak konsultacja online wyników za 59zł, wiec może to jest dobra opcja zamiast 150 za trzasniecie drzwiami u nie tego specjalisty, albo dowiedzenie sie, że mam wrocic z dodatkowymi badaniami. Tak to pójdę już z kompletem.

Gosiu u nas też są takie toalety, identyczną Rysiaczek potłukł mi w drobny mak. https://sklep-archjudyta.pl/wp-content/uploads/2020/03/pb104-hygie-wc-kombi-s-umyvatkem-int.jpg

I powiem Ci, że nigdy jej nie uzyłam, bo raz, że woda tylko zimna, a dwa, niewygodnie, trzeba by stawać okrakiem nad klozetem.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 03:13   #844
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Męczą mnie skurcze. Mam nadzieję, że to nie fałszywy alarm, bo już tak miałam tydzień temu
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 06:04   #845
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Męczą mnie skurcze. Mam nadzieję, że to nie fałszywy alarm, bo już tak miałam tydzień temu
I jak Gosiu?
Weszlam, na moment, bo zaraz ide spac, u mnie po 1-ej rano... teraz bede sie denerwowac. Buziaki, mam nadzieje, ze wszystko ok jesli to juz
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 07:15   #846
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Męczą mnie skurcze. Mam nadzieję, że to nie fałszywy alarm, bo już tak miałam tydzień temu
Trzymam kciuki kochana

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 07:15   #847
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
I jak Gosiu?

Weszlam, na moment, bo zaraz ide spac, u mnie po 1-ej rano... teraz bede sie denerwowac. Buziaki, mam nadzieje, ze wszystko ok jesli to juz
Męczyłam się całą noc, a nad ranem skurcze się wyciszyły

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 07:23   #848
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dzięki dziewczyny za dobre słowa i wsparcie, kochane jesteście

Witam, chciałam napisać: piątek, piąteczek...
Przed nami długi weekend, pracuję dziś tylko kilka godzin a i tak potrzebuję trochę czasu na spakowanie walizki. Jedziemy dziś nad morze, wracamy w niedzielę.

Pani Robot skorzystałabym jednak z wizyty stacjonarnej

Gosia też ciekawa jestem czy to nadal skurcze przepowiadające czy juz te właściwe nadal trzymam kciuki
A takie rozwiązania w toalecie to żadne nowatorstwo Miałam do czynienia kupę ( przy okazji gra słowem haha...) lat temu we Włoszech z ręcznym pedałem do wody. Długo zastanawiałam się nad umyciem rąk na szczęście pedał znalazłam ukryty w podłodze Przytrafiła nam się również historia w hotelu z tak zawiłymi rozwiązaniami technologicznymi że nie mogliśmy sobie początkowo poradzić np. z obsłużeniem kranu i toalety
Inne sceny iście dantejskie przemilczę nie chcąc sie niepotrzebnie ośmieszyć

Słonecznego dnia życzę i weekendu

Gosiu dzień dobry

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2021-06-02 o 07:27
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 09:39   #849
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Poguglałam wyniki badań i wszelkie sugestie kierują do endokrynologa na konsultację. Większość jest poza skalą, ale w PCOS parametry powinny być dokładnie odwrotne, a ja mam obniżone FSH LH Estradiol (mocno), DHEA-S ok, Testosteron ok, Prolaktyna spadła mi z 4x za wysokiej do 2x za wysokiej w ciągu 3 lat. Jutro wynik Androstendionu, kortyzol obniżony. Muszę też powtórzyć USG tarczycy, bo w poprzednim był "albo torbiel, albo się tak ułożyły migdałki", przeciwciała ATG podwyższone, jednak czytam interpretacje wynikow przez lekarza i to nie musi nic oznaczać. OB też mam podwyższone, ale CRP już nie.
Czy ja dobrze pamiętam, że Ty stosujesz antykoncepcje hormonalną? Jeżeli tak, to ona znacząco wpływa na wyniki - obniżone FSH, LH i Estradiol jest wtedy zupełnie normalne. Ja nigdy nie stosowałam birth control, nie mam doświadczenia. Najlepiej to skonsultować z lekarzem.

Rozumiem, że jak piszesz "obniżone", to oznacza poniżej norm, które podaje laboratorium?

Nie wiem ile warta jest taka konsultacja online. Chyba również planujesz zrobić USG ginekologiczne - można w pakiecie z konsultacją wyników, przy okazji. Tylko wiem, że prywatnie to wszystko kosztuje Ja mam wszystko w pakiecie, ale wiem, że ceny są horrendalne, w szczególności jak chce sie iść do dobrego specjalisty.

LaMary, ale Ci fajnie !!! Baw się dobrze!

Ja się bardzo ciesze, że jutro jest dzień wolny . Posprzątamy mieszkanie, bo niezaciekawie teraz wygląda, a i kotka z naszej trójki najbardziej nie lubi bałaganu . W piątek też będę miała lekki dzień w pracy, a w sobote idziemy na wesele. Wesel nie lubie, ale zawsze to coś innego.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Mam ten olejek jojoba z Mokosh. Olejuje nim sobie włosy i bardzo fajnie mi odżywia i dociąża włosy. Już jakiś czas temu zauważyłam, że nie ma nic lepszego dla włosów (przynajmniej moich) niż ich przetłuszczenie własnymi, naturalnymi olejami Olej jojoba, ze wszystkich olejków, strukturalnie i chemicznie jest najbardziej podobny do ludzkiego sebum. Bardzo mi podpasował

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-06-02 o 11:52
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 10:09   #850
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dzień dobry Nowy dzień, porodu brak
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 13:11   #851
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Nowy dzień, porodu brak
To czekanie bywa pewnie męczące no ale to już ostatnia prosta

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

LaMary bawcie się dobrze. Povoda ma być boska, więc tłumy jadą nad morze od rana. Korki u nas takie że aż strach

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 16:24   #852
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dzień dobry

Cinde tak, opisałam to, co nie jest w dopuszczalnych widełkach
Nie przyjmuję żadnych hormonów od hmmm jaki nic z 15 lat. Bardzo źle na nie reagowałam i stwierdziłam, że nie zamierzam się męczyć dla wygody faceta.
Po prostu myślę, co potraktować jako priorytet, bo mam okropne zaległości w profilaktyce. Gin oczywiście stacjonarnie, bo wiadomo - trzeba zrobić pełen przegląd, ale to pewnie może z miesiąc poczekać.
Nie była bym sobą, gdybym nie spędziła kilku godzin na zgłębianiu dostępnej wiedzy na temat wyników, bo musiałam wiedzieć natychmiast Internetowe szperactwo zostało mi po drugich studiach. Po tymże sugestie były takie, że to będzie do konsultacji z endokrynologiem i jeśli dostanę leki (pewnie tak), to stawiam na lewotyroksynę (hormon tarczycy) z uwagi, że wszelkie zapytania kierowały mnie do niedoczynności przysadki (coś tam o tym wiem, bo mój Senior również ma ten problem, tylko u niego poszło w stronę rzadkiej choroby - vide siusianie na dywan i picie mi z wanny).

Wyczytałam, że brane pod uwagę jest jeszcze kilka innych wyników, których nie mam i wpadłam dzisiaj na to, żeby skorzystać z pytania online na wp abczdrowie, znanylekarz itp. To te publikowane zapytania z odpowiedziami. Zależy mi na informacji, czy mam przed wizytą u endo wykonać dodatkowe badania - chlorki, sód, potas, HGH i ACTH, bo te wypluwa Google, ale wiadomo, to lekarz ma wiedzę, czy dane wyniki wystarczą. Tak, jak dowiedziałam się kiedyś, że w badaniu przesiewowym tarczycy należy się skupić na T4, a nie T3. Czasem na takich niuansach można sporo zaoszczędzić, a laboratoria marketinogowo zawsze sugerują zakup kompletu wszystkich możliwych badań, a nie tych najpotrzebniejszych. Później bywało, że lekarz mi mówił "wystarczyło zrobić te dwa parametry, reszta jest nieistotna" i czułam się jak leleń No bo sorry, ale jak mogę mieć perfumy w cenie zbędnych badań, to przecież wybór jest prosty

Niemniej uważam, że sobie zrobiłam super prezent na Dzień Dziecka i w życiu bym nie wpadła na badania hormonów, gdyby tu nie wyszedł ten temat. Szczególnie, że żaden lekarz ich nie sugerował przez te 37 lat... U mnie w rodzinie po prostu nikt się nie badał... opcjonalnie raz na 5 lat jakaś morfologia w POZ i to była cała profilaktyka. Nie zdziwię się, jeśli moja matka nie zrobiła nawet badań prenatalnych będąc w ciąży. Ojciec zabrany do szpitala z mikro wylewem z niego uciekł w piżamie. Babcia w stanach ostrych odmawiała zgody na zabranie przez karetkę, bo miała np nie zrobiony pedicure

Endokrynologa już umówiłam, a jak dostanę odpowiedź (mam nadzieję, że jakąś dostanę), to zdążę się zbadać w międzyczasie.

Kama, wiesz może, czy przy wynikach morfologii wskazujących na anemię i moim wyniku niedoboru żelaza mam jeszcze robić poziomy kwasu foliowego, D3 i B12, czy po prostu suplementować zalecane ogólnie dawki? Bo o ile żelazo i B12 mają jakieśtam górne widełki, tak kwas foliowy ma ogromne rozstrzały - od tego bez recepty do mega dawek na receptę.

Ale za to insulina vs glukoza, czyli ten wskaźnik HOMA wyszedł w porządku, więc senność i zmęczenie nie bierze się stamtąd.
Spałam dzisiaj równie 12h

La Mary bawcie się

Gosia na szczęście to jeszcze dosłownie chwila

Ja lecę wysłać paczki z Vinted i dziadka do parku ciągnę, bo słoneczko. Niech sobie powygrzewa stare kości. I tak będzie tylko robił "kręgi w zbożu".
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 18:41   #853
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Hej, relacjonuję bezpośrednio ze stolika w ogródku restauracyjnym. Czekamy na kolację. Przeszliśmy dziś plażą i lasem zalecany dystans 10tys kroków ( mhy… skąd takie przekonanie o ilości kroków nie wiem, muszę doczytać) a właściwie to 16 tys kroków 👍

A teraz czekam na moje ulubione pieczone ziemniaki które niestety podrożały (mogłam wziąć worek ziemniaków ze sobą, wyszłoby taniej haha…) zreszta wszystko podrożało nad morzem.



Aussie, może jutro będzie więcej ludzi nad morzem, dziś jeszcze spokojnie. Może dlatego że w hotelach ograniczona jest liczba gości? Nie wiem. Podobnie jest w restauracjach, mało ludzi, puste stoliki.



Cinderella, ja również za weselami nie przepadam ale po złagodzeniu obostrzeń z miła chęcią poszłabym się gdzieś pobawić. Nawet na wesele. Tak jak piszesz: zawsze to coś innego 😉
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 18:43   #854
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Zapomniałbym o zdjęciu 😁
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20C80C88-0F79-47D5-81EE-88C69345CF01.jpg (114,4 KB, 64 załadowań)
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 18:45   #855
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

I mój boski ziemniak 😜

Ps. Tz mnie zachęca na rower… a mi się już nie chce!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 96910754-F4F1-4F39-9677-69F7FA73CA19.jpg (127,1 KB, 66 załadowań)
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 18:47   #856
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Zapomniałam… Cinderella, udanego wesela życzę.
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 18:53   #857
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
I mój boski ziemniak

Ps. Tz mnie zachęca na rower… a mi się już nie chce!!
Ale to pysznie wygląda

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 19:10   #858
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Pani R, te niedobory to chyba ida w komplecie, jak żelazo to i b12 i kwas foliowy. w takim preparacie"szelazo" masz wszystko od razu...
Dzis bylam w szczecinie, 4 godziny w galerii, jak nigdy, bez pospiechu łązenie...W tkmax kupiłam okulary...ehm...3 pary...Ale ja przeciwsłoneczne nosze cały rok, wiec mi sie szybko rysuja. Z ciuchow - duzo lnu, wracaja długie spodnice z kilku falban, jakie przechowuje w szafie, wiec bedzie nawet modnie Korciłą mnie lniana kiecka w intensywnej pomaranczy - ale len jest trudny, ja prasowac nie lubie wiec wygladałabym zawsze na wymietolona i niechlujna. No, gdyby to był intensywny turkus - to bym wzieła, ale nigdzie, dosłownie nigdzie nie widziałam turkusów Moja szefowa ma taka sukienke, zazdrosc mnie zalała, omal jej nie poprosiłam, ze jak jej sie znudzi to odkupie. tylko ona kompletnie inne rozmiary...
Kupiłam moje wytesknione frappe na mleku, były pyszne...ale chyba jednak rzeczywiscie mleko mi przestało słuzyc, a w domu pije tylko roslinne...Nastepnym razem zobaczymy na sojowym...
Kupiłam tez ramoneske skórzana w ochniku Powachałam Malone, rabarbar sprzedany, agrest i czerwony mak owszem owszem...ale nie za taką cene...naomiast z miejsca zainteresował mnie jardin boheme - randez vous nocturne. na mojej skorze rozwija sie w sliczny miód, o wiele łądniejszy niz ten z nowego Hermesa.
A co mnie zirytowało mocno? Tegoroczne wakacje - cd...Podsumowanie - drożej i gorzej. za 18 dni wyjezdzamy, a dzis nas informuja, ze wylot jest 2 godz wczesniej a powrot 2 pozniej. co oznacza, ze musimy brac hotel, albo nawiedzic moja przyjaciolke, bo połaczenz poznania juz nie ma o tej porze A wisienka na torcie - zmienili lotnisko na Krecie. Sa 2, po przeciwnych stronach wyspy, mamy hotel koło lotniska w chanii i tam mielismy lądowac, bliziutko, szybko...a lądujemy w heraklionie, wiec czeka nad dobre 2-3 godziny objazdu wyspy Wszyscy chca sie szybko odkuc, upchnac jak najwiecej ludzi, zminimalizowac koszty, a ludzie...mają opcje - jechac/nie jechac...

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2021-06-02 o 20:23
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 20:07   #859
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie przyjmuję żadnych hormonów od hmmm jaki nic z 15 lat. Bardzo źle na nie reagowałam i stwierdziłam, że nie zamierzam się męczyć dla wygody faceta.
Kurcze, coś kojarze, że kiedyś pisałaś, że okres masz bardzo rzadko - myślałam, że to przez tzw. antykoncepcje długoterminową.

Ja też lubię szperać i czytać Najgorsze, że w internetach zawsze wszystko prowadzi do raka.

Ostatnio przeczytałam, że coraz więcej kobiet decyduje sie na tego typu badania na własną rękę. Badamy się - to dobrze . Ja też przez moją ostatnią nadkwasote porobiłam sobie badania, ale wszystko okay. Chyba znalazłam winowajce, a mianowicie: picie kawy na pusty żołądek rano. Poczytałam trochę, nikt tego nie zaleca. W dodatku połączona z porannym stresem związanym z pracą dała taki skutek, a nie inny. Dzisaj zjadłam rano, dopiero po posiłku napiłam się kawy i wszystko okay.

A Wy kiedy pijecie kawe?

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Zapomniałam… Cinderella, udanego wesela życzę.
Dziękuję Ci bardzo Cieszę się, że spędzasz tak miły czas z rodziną.

Kama, wszystko co opisałaś brzmi bardzo nieprofesjonalnie, stawiają Was przed faktem dokonanym, bardzo niefajnie. Wystawiłabym im adekwatną opinie na Google dla lekkiego spuszczenia ciśnienia
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 20:32   #860
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Kama ja chciałam lecieć na Maderę czarterem TUI, to dosłownie cztery dni przed odwołali lot na szczęście Rainbow mnie poratował. Właśnie wracamy (już z innym biurem xD) i mogę napisać, że jestem zachwycona Maderą - bardzo Wam dziewczyny polecam, tym bardziej jeśli kusi was aktywny wypoczynek. Jest przepięknie, zielono, cały czas można być w chmurach , obłędne jedzenie i wino, świetna pogoda, teraz jeszcze dodatkowo mało ludzi (bo covid). Jedyne czego to nie chciałabym tu samochodu prowadzić

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 20:40   #861
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Kama ja chciałam lecieć na Maderę czarterem TUI, to dosłownie cztery dni przed odwołali lot na szczęście Rainbow mnie poratował. Właśnie wracamy (już z innym biurem xD) i mogę napisać, że jestem zachwycona Maderą - bardzo Wam dziewczyny polecam, tym bardziej jeśli kusi was aktywny wypoczynek. Jest przepięknie, zielono, cały czas można być w chmurach , obłędne jedzenie i wino, świetna pogoda, teraz jeszcze dodatkowo mało ludzi (bo covid). Jedyne czego to nie chciałabym tu samochodu prowadzić

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Maderę mam w planach na emeryturze a może wcześniej

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 21:32   #862
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Maderę mam w planach na emeryturze a może wcześniej

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
A wiesz, że też mi to świta po tym urlopie? Idealne miejsce dla mnie, natura, idealna pogoda, dobry internet :p, świetna kuchnia. Bardzo nie chciałabym przeżywać starości w Polsce

Gdyby nie to, że mój partner musi pracować z biura w Gdańsku to chętnie pomieszkałabym tam parę miesięcy na próbę.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 21:43   #863
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cinde u mnie zapalenie żołądka było spowodowane najprawdopodobniej energetykami kilka lat temu (wtedy to i przelyku, i zoladka). Nie oszukuję się też, że przy skłonnościach, które mam picie kawy, kilku kaw na czczo prowadzi do stanów zapalnych tak co jakiś rok-dwa.
Brak okresu mógł być związany z jednym lekiem, który podwyższa prolaktynę, także mówiono "pewnie to to" i badań nie zlecano.
Hormony płciowe dla pewności musi zinterpretować lekarz, ale kortyzol mam jak wół niski i to nie zależy od pory cyklu. Jego brak to właśnie ospałość, zmęczenie, hipoglikemia, czy niskie ciśnienie. Wszystkie w/w miałam i słyszałam "taka uroda". Moje rekordowo niskie to było 80/40. Mam więc efekty specjalne, jak za szybko zmieniam pozycję

B12 w moim przypadku to raz - brak mięsa, dwa - lata przyjmowania IPP. Brałam 3 lub 4 lata tabletki antykoncepcyjne i były bardzo silne objawy nadkwasoty (kilka razy szukano wrzodów), bóle żołądka - odstawiłam, problem zniknął w ciągu doby.

Oczywiście mój ówczesny partner, uznał, że odstawiać nie powinnam, no bo to jednak ( jego) wygoda... Powinnam za to po prostu brać jeszcze jakieś dodatkowe leki. I ten sam dżentelnem twierdził, że branie tabletek jakichkolwiek szkodzi jego organizmowi i on leków przyjmować po prostu nie zamierza żadnych. Jak się rozstawaliśmy, miał już poważne problemy z nadciśnieniem. Spotkałam go kilka lat później, powiedział, że wyleczył Hashimoto siłą woli Prawdopodobnie dostał z laboratorium raz cudze wyniki...

Kama zapachu nie znam, zaznaczyłam już opcję "do przetestowania" na fragrantice.
Odbierałam dziś paczkę z Superpharm, bo wychodzi taniej zamówić i odebrać w sklepie niż kupić na miejscu - online jest 3x tyle promocji, więc weszłam do S. co by donieść w koncu Shiro na skórze do domu. Poszło więc na szyję, trzy psiki na nadgarstek - przyszłam do domu - nie ma śladu.
Może mają zwietrzały tester?
La Mary czy ono jest faktycznie takie nietrwałe?

Przyjrzałam się bliżej wodom Loewe i wciąż uwodzą mnie te trzy, ale tylko jedna z nich, ta pierwsza, jest trwała:
https://www.sephora.pl/p/aire-sutileza-edt-545765.html
https://www.sephora.pl/p/agua-mar-coral-edt-530087.html
https://www.notino.pl/loewe/aqua-de-...et/p-16048962/

Chcę powąchać jeszcze Aqua Miami i Aqua Floral, zresztą tylko te i Magnolia są u mnie w S.

Jak się odgrażałam, tak zrobiłam - weszłam do SH, bagatela 2h żeby to przejrzeć. Niestety prawie wszystko na czym zawiesiłam oko okazywało się mieć rozdarcia, dziury, plamy, albo poprzekręcane szwy. Na dzień dobry szczerze śmiechłam, jak zobaczyłam Asicsy, fakt, nowe albo prawie nowe za 120zł Tak jak mówiłam, u nas za 9zł to kupisz używany t-shirt i to nie jakiś w dobrym stanie, bo taki to juz z 15. Za 9 będzie miał poprzekręcane szwy. Swetry od 25zł, ale raczej szmaciane, lepsze po 30-35, tylko to taki H&M, który na wyprzedazy kosztuje 40.
Dziś niby dostawa, ale jeśli coś ciekawego tam było, to nie przetrwało do mojej wizyty. Pewnie od rana są tam sprzedawcy z Vinted i OLX
Chociaż przy takich cenach to nie wiem czy by cokolwiek zarobili.

Cinde ten SH na placu koło Ciebie też ma takie szalone ceny?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-06-02 o 21:51
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-02, 22:32   #864
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cinde ten SH na placu koło Ciebie też ma takie szalone ceny?
Ten mój ma ubrania na wage, co w sumie nie jest tak czesto spotykane . Nowy towar jest w czwartki i wtedy kilogram jest po 65 zł, i tak każdego dnia o 10 zł mniej, aż dochodzimy do środy kiedy jest 15zł za kg. Tam też 90% rzeczy to meh, ale da się czasami wyszukać co extra, co wiem, że po prostu nie znajde nigdzie indziej. No może oprócz Etsy lub hamerykańskiego Ebay.

eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-03, 02:15   #865
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Już się zagalopowałam, że świetnie, jutro czwartek, to zajrzę
Mój stały numer na święta. Oczywiście jutro się odżywiam w Żabce, bo zakupów niet. Myślałam, że wcześniej wrócę, a dotarłam do domu o 22.

Coś tam dzisiaj kupiłam mimo wszystko w SH, jak już grzebałam dwie godziny.
Bluzkę basic z H&M, nówkę z dekoltem łódką i rękawem 3/4. Jeansy rybaczki i sweter merino z Benettona, który ma skręcony jeden szew, więc nie wycenili go na dziką sumę. Doszłam do wniosku, że jak to wełna, to powinno się dać wyprostować, a ma fajny klimat takiego neutralnego loungewear akurat na zimę. Tzn nie żebym teskniła
Ale z Vinted mi lepiej idzie, a ceny podobne.

Kama nie żebym Ci chciała jakoś radość z zakupu odbierać, ale Ochnik jako jeden z już niewielu dużych sklepów na naszym poletku wspiera przemysł futrzarski mimo kierowanych do nich petycji w tej sprawie, a wiem, że Ty jesteś bardzo pro do tych spraw.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-03, 09:42   #866
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dzień dobry
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-03, 09:53   #867
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

no wiem, ze ochnik jest futrzarski, ale moje wszystkie eko skory ramoneski były po sezonie wiszenia sypiace sie, wiec chciałam 1 skorzana, bez futra...

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

hej Gosia, nadal dwupak najwyrazniej
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-03, 10:27   #868
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dzień dobry

Ja mam z Vero Mody, tylko to są akurat kolorowe zamsze. Bardzo je lubię, bo ani nie mają rękawów do kolan, ani nie wiszą smętnie jak worek - taliowane, krótkie, mięciutkie. Nie mogę nosić eko skór na ciele. Ponieważ się szybko męczę, to również momentalnie przegrzewam i pocę jak świnia Teraz już mamy temperatury typu przejdę 300m i się rozbieram. Czasem muszę sie rozebrać do t-shirtu i przy 15*C. W poliuretanie po chwili jestem jak w saunie. Torebka, letnie sandałki, czy czółenka bez problemu, a kurtka czy spodnie dramat.

Uciekam na drzemkę bo nie było spania w nocy i czuję się jak niemiecki złom na polskich drogach.

Czytałam sobie interpretacje parametrów morfologii. Ależ to jest niesamowicie skomplikowane. Zanim doczekam do wizyty to autentycznie tyle naczytam, że jeszcze trafnie zdiagnozuję No ale co innego miałam robić o 5 nad ranem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-03, 10:42   #869
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Kama, dwupak

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-06-03, 17:07   #870
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Kama, dwupak

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Termin jest za tydzień, tak?

Ale ładne kostiumy w H&M - minimalizm, wysokie majtki, asymetryczne góry.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-06-03 o 17:23
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 13:30:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.