Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-09, 14:50   #1
Ezetera_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 23

Wynajmowanie komuś mieszkania


Czy to się opłaca? Ile daje się pieniędzy do spółdzielni a ile bierze dla siebie? Czy daje się tylko do spółdzielni kasę za prąd ,wodę ,gaz(ok 200 zł) a reszta np 400 zł jest dla mnie? Jak to wygląda?
Ezetera_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 16:51   #2
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkania

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 19:50   #3
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkania

Cytat:
Napisane przez Ezetera_15 Pokaż wiadomość
Czy to się opłaca? Ile daje się pieniędzy do spółdzielni a ile bierze dla siebie? Czy daje się tylko do spółdzielni kasę za prąd ,wodę ,gaz(ok 200 zł) a reszta np 400 zł jest dla mnie? Jak to wygląda?
Trochę dziwne pytanie ile bierze się dla siebie... tyle ile sobie ustalisz 🤷
Patrzysz jaki masz czynsz do spółdzielni, ustalasz jaką kwota ma być dla Ciebie plus podatek, i taka dajesz kwotę wynajmu.

Ja osobiście mam osobną umowę na prąd, rozliczany co dwa miesiące. Zaliczka na wodę w teorii jest w czynszu, ale od zawsze spisywalam na koniec miesiąca wodomierze i płaciłam za faktyczne zużycie, i takie same zasady ustaliłam swojej lokatorce. Wszystkie rachunki opłacam sama żeby mieć pewność że będzie zapłacone, więc zarówno za czynsz, rachunki i odstępne lokatorka przelewa kasę do mnie.

I odpowiadając na pytanie, tak opłaca się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 08:43   #4
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkania

Opłaca się i to bardzo, niektórzy wyciągają z tego ogromną kasę . Ja bym zaczęła od przejrzenia ofert mieszkań o podobnym standardzie i wielkości na fb albo olx i na podstawie tego ustaliła kwotę.

Często na takich stronach widać że kwota wynajmu składa się z kilku składowych : kwota za wynajem (dla Ciebie) + czynsz do spółdzielni + opłaty (prąd).

Wszystko zależy od miejscowości i lokalizacji ale raczej każdy wychodzi dużo na plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 13:34   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkania

Cytat:
Napisane przez Ezetera_15 Pokaż wiadomość
Czy to się opłaca? Ile daje się pieniędzy do spółdzielni a ile bierze dla siebie? Czy daje się tylko do spółdzielni kasę za prąd ,wodę ,gaz(ok 200 zł) a reszta np 400 zł jest dla mnie? Jak to wygląda?
czynsz
gaz
prad
woda
internet
+ odstepne dla ciebie to powinna byc cena mieszkania.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 13:53   #6
Ezetera_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 23
Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

Czy to się opłaca?Ile się daje pieniędzy dla siebie a ile bierze dla siebie?Czy daje się do spółdzielni tylko kasę za prąd,wodę,gaz(ok200zł)a reszta(np 400zł)jest dla mnie?Jak to wygląda?
Ezetera_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-02, 10:00   #7
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

Cytat:
Napisane przez Ezetera_15 Pokaż wiadomość
Czy to się opłaca?Ile się daje pieniędzy dla siebie a ile bierze dla siebie?Czy daje się do spółdzielni tylko kasę za prąd,wodę,gaz(ok200zł)a reszta(np 400zł)jest dla mnie?Jak to wygląda?
Do spółdzielni/wspolnoty płaci się normalny czynsz (z ich punktu widzenia nieważne czy mieszka tam właściciel czy kto inny). - co ten czynsz zawiera to już zależy od wspólnoty (zwykle masz w tym koszty zarządzania, fundusz remontowy, utrzymanie części wspolnych, zaliczkę na wodę). Gaz, prąd - zwykle płaci się indywidualnie do ich dostawców.

Zwykle widzę, ze ludzie dają oferty typu: 1500 zł (cena najmu) + czynsz + media (prąd, gaz itp.).
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-10, 08:02   #8
Graciela8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

@up racja. Tak to wygląda, że najmujący lokator ostatecznie płaci za wszystko. Także osoba wynajmująca ustala stawkę dogodną dla siebie, a potem dolicza do tego resztę - takie są realia.
IMHO jeśli chcesz robić biznes z wynajmowania mieszkania, to zadbaj o jego stan. Na przykład dokładnie usuwając wszelką wilgoć, jaka mogła odłożyć się w ścianach Są sposoby, które pozwalają na skuteczną izolację przez 30 lat! xxx
I żaden lokator nie zrobi ci sprawy, że stracił zdrowie przez Twoje zaniedbania

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-09-07 o 08:27 Powód: reklama po edycji
Graciela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 21:41   #9
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

Ja zapytam, jak zarabiacie na mieszkaniach skoro realny zysk w przypadku kawalerki w Krakowie dajmy na to, to 1000zł.

Przez pięć lat, 60tys zł zysku netto. Tylko co z tego, skoro co pięć lat trzeba przeprowadzić remont, który pokryje cały ten zysk.
Już nie wspominam o jakichś losowych naprawach i złych relacjach z najemcami, które wiążą się z kosztami.

Jedynie przychodzi mi na myśl, że mieszkania ciągle drożeją i to jest taka forma zabezpieczenia na przyszłość... Zarobku tutaj nie widzę.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 06:49   #10
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Ja zapytam, jak zarabiacie na mieszkaniach skoro realny zysk w przypadku kawalerki w Krakowie dajmy na to, to 1000zł.

Przez pięć lat, 60tys zł zysku netto. Tylko co z tego, skoro co pięć lat trzeba przeprowadzić remont, który pokryje cały ten zysk.
Już nie wspominam o jakichś losowych naprawach i złych relacjach z najemcami, które wiążą się z kosztami.

Jedynie przychodzi mi na myśl, że mieszkania ciągle drożeją i to jest taka forma zabezpieczenia na przyszłość... Zarobku tutaj nie widzę.
Bez przesady, po 5 latach nie trzeba robić remontu za 60 tys. czyli kuć płytek, wymieniać instalacji, zmieniać mebli w kuchni itp. - to są te drogie remonty które robi się raz na kilkanaście, może nawet i kilkadziesiąt lat. Drobniejsze remonty typu naprawa uszkodzeń, wymiana któregoś ze sprzętów, nowe meble "ruchome" to nie są aż takie koszty i też nie robi się ich co 5 lat...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 12:03   #11
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Bez przesady, po 5 latach nie trzeba robić remontu za 60 tys. czyli kuć płytek, wymieniać instalacji, zmieniać mebli w kuchni itp. - to są te drogie remonty które robi się raz na kilkanaście, może nawet i kilkadziesiąt lat. Drobniejsze remonty typu naprawa uszkodzeń, wymiana któregoś ze sprzętów, nowe meble "ruchome" to nie są aż takie koszty i też nie robi się ich co 5 lat...
Dokładnie, wielu właścicieli robi taki większy remont po minimum 25 latach. Wiadomo że jak coś się zepsuje to trzeba wymienić, ale są to małe kwoty, nikt kuchni nawet we własnym domu co 5 lat nie wymienia, więc te koszty nie są tak duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-31, 19:15   #12
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wynajmowanie komuś mieszkań-biznes

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Ja zapytam, jak zarabiacie na mieszkaniach skoro realny zysk w przypadku kawalerki w Krakowie dajmy na to, to 1000zł.

Przez pięć lat, 60tys zł zysku netto. Tylko co z tego, skoro co pięć lat trzeba przeprowadzić remont, który pokryje cały ten zysk.
Już nie wspominam o jakichś losowych naprawach i złych relacjach z najemcami, które wiążą się z kosztami.

Jedynie przychodzi mi na myśl, że mieszkania ciągle drożeją i to jest taka forma zabezpieczenia na przyszłość... Zarobku tutaj nie widzę.
Skąd te wyliczenia?
Ja z mieszkania dwupokojowego na czysto mam 1800zł miesięcznie.
Teraz jest wynajmowane od 6 lat i jedynym moim wydatkiem byłą naprawa lodówki za 200zł.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2021-10-12 o 22:13
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-31 20:15:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.