Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-13, 16:38   #541
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja dziś tez ostatnie prania puściłam, zauwazylam ze z Sinsay body 74 wyglada na 62, takie tycie tycie



Po ile prześcieradeł na zmianę macie do lozeczka/ gondoli? Mamy weteranki ile uważacie ze jest optymalnie?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 16:42   #542
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
HejBiedni, a jest to niebezpieczne dla ciebie? Albo przyniesione z przedszkola, albo ze szpitala. Twój prowadzący ciążę umarł? No nie odpoczniesz w tej ciąży, ale wiatr musi w końcu zmienić kierunek i wiać ci w plecy

Whimixx, moja wina, bo pamiętam jak pisałaś o tym szelazie i nie wiem czemu myślałam, że to jest lek, a nie suplement. I teraz nie wiem co robić, bo dostałam żelazo z kwasem foliowym a ja już w standardowych tabletkach mam dużo kwasu i nie wiem co robić. Lekarka mówiła, że niby nie szkodzi, ale ona chyba mnie nie zrozumiała o co chodzi. Jak myślisz co robić? Następną wizytę mam za 3 tygodnie, zacząć brać szelazo czy to co mi lekarka zapisała?

Dostałam też od lekarki radę, żeby za szybko nie zachodzić w kolejną ciążę, bo to duże obciążenie, szczególnie jak nie mamy wsparcia rodziny.

Widzę, że wasi partnerzy też wam komplementy sprzedają. Mój mi wczoraj powiedział, że tak trochę się zrobiłam gruba, ale wyglądam ładnie i kobieco i mu się to podoba ����Więc jak schudnę, to tylko trochę i nie mogę być bardzo szczupła (bez obaw, takie rzeczy mi nie grożą).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka, napisz dokładnie co bierzesz aktualnie i co Ci zostało przepisane teraz ( i w jakiej dawce, czy masz brać jedną tabletkę, dwie czy 5) To sprawdzę

A w jakim sensie obciążenie? Że dla zdrowia? Czy ze ciężko dwojce rodziców ogarnąć dwójkę dzieci?
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 17:11   #543
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Fufka, napisz dokładnie co bierzesz aktualnie i co Ci zostało przepisane teraz ( i w jakiej dawce, czy masz brać jedną tabletkę, dwie czy 5) To sprawdzę

A w jakim sensie obciążenie? Że dla zdrowia? Czy ze ciężko dwojce rodziców ogarnąć dwójkę dzieci?
Ale wtopa, nie wiem co mi zapisała i jak brać u nas teraz są w recepty idziesz do apteki, podajesz PESEL, kod i dostajesz lek. Od 2 miesięcy biorę composita Mama dha. Pójdę do apteki i się dowiem na co mam receptę.

Ciężko w kontekście tego, że jej mówiłam, że ostatnio zmęczona jestem i drzemki robię. Ale wiem, że tak jest ciężko, mam taki przypadek w rodzinie, chociaż tam i tak mieli łatwiej (opiekunka, babcia, oboje rodziców w domu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2021-01-13 o 17:18
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 17:28   #544
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ale wtopa, nie wiem co mi zapisała i jak brać u nas teraz są w recepty idziesz do apteki, podajesz PESEL, kod i dostajesz lek. Od 2 miesięcy biorę composita Mama dha. Pójdę do apteki i się dowiem na co mam receptę.

Ciężko w kontekście tego, że jej mówiłam, że ostatnio zmęczona jestem i drzemki robię. Ale wiem, że tak jest ciężko, mam taki przypadek w rodzinie, chociaż tam i tak mieli łatwiej (opiekunka, babcia, oboje rodziców w domu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak masz profil zaufany to możesz sprawdzić na internecie co masz przepisane .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 18:23   #545
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Jak masz profil zaufany to możesz sprawdzić na internecie co masz przepisane .

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Dzięki, będę wiedziała na zaś, bo byłam już w aptece.

No więc dostałam tardyferon-fol 0,08g+0,35mg, dawkowanie 2*1. Przeczytałam ulotkę i nie wiem, w jednym miejscu piszą brać godzinę przed posiłkiem, potem że można w trakcie, a na końcu, że 2 przed posiłkiem. I zalecana dawka to 1 raz dziennie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 18:55   #546
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Juz po wizycie wszystko dobrze. 1900 g szczęścia 🥰
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja dziś tez ostatnie prania puściłam, zauwazylam ze z Sinsay body 74 wyglada na 62, takie tycie tycie



Po ile prześcieradeł na zmianę macie do lozeczka/ gondoli? Mamy weteranki ile uważacie ze jest optymalnie?
Do łóżka mam 4, ale to bardziej wynikało z tego ze zabieralam malego do pracy gdzie mial drugie łóżko. Mysle ze te 2- max 3 będą w porządku do gondoli mam 2 i nigdy nie czułam potrzeby miec więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 18:58   #547
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja też biorę tardyferon - 1x dziennie mimo ze wyniki mi się jakoś szałowo nie podnoszą (ale jest lepiej).

Zazwyczaj biorę do wieczorem, jakiś czas po ostatnim posiłku, ale robie mały cytrusowy podkład (ostatnio wcinam marakuje jak typowy przedstawiciel człekokształtnych z dzungli).

Uznalam że skoro rano muszę wypić swoją kawcie (a kawa i żelazo to zdaje się bardzo dalecy przyjaciele), no i po sniadaniu biore standardowe ciążowe suple, to rozdzielmy te dwie tableteczki
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-13, 18:58   #548
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Juz po wizycie wszystko dobrze. 1900 g szczęścia 🥰Do łóżka mam 4, ale to bardziej wynikało z tego ze zabieralam malego do pracy gdzie mial drugie łóżko. Mysle ze te 2- max 3 będą w porządku do gondoli mam 2 i nigdy nie czułam potrzeby miec więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, kawał dziecka

Roma ja będę miała 3 do dostawki, 2 do wózka i jak się pojawi łóżeczko to pew or też 2 czy 3 kupię. Myślę, że nie ma co dużo kupować bo pralka i tak ciągle będzie chodzić, więc nie będzie przestojów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 19:04   #549
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Juz po wizycie wszystko dobrze. 1900 g szczęścia Do łóżka mam 4, ale to bardziej wynikało z tego ze zabieralam malego do pracy gdzie mial drugie łóżko. Mysle ze te 2- max 3 będą w porządku do gondoli mam 2 i nigdy nie czułam potrzeby miec więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super , ja jestem ciekawa jak moja , czy kolei dalej czy już pauza

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 19:10   #550
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

(prześcieradeł mam 2 do łóżeczka i 4 do gondoli, ale to z kolei wynika z faktu, że dostałam kolyskę i to jest ten sam rozmiar, co gondola)



A w ogole mialam dziś dzień hardkor - popracowałam trochę, poplotkowalam, wiadomo dzień jak codzień. Miły początek. Chciałam wracać do domu i wybuchł przyslowiowy "pożar" - kolejne 3h spędziłam na telefonie ratując sytuacje i obmyślając plan wybrniecia z opresji. Potem padł mi akumulator w furze, a że furę postanowiłam kilka dni temu sprzedać, co zresztą mi się udało i pozostało ją wydać, to jeszcze na cito, 10 min przed zamknięciem sklepu moto organizowałam nowe sedrucho mojej furce. Do domu zamiast o 15 dotarłam o 19 i jestem przeorana jak kon po westernie. Jeszcze w casto kupilam zła listewke i muszę ja wymienić, także jadę...
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 19:13   #551
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
(prześcieradeł mam 2 do łóżeczka i 4 do gondoli, ale to z kolei wynika z faktu, że dostałam kolyskę i to jest ten sam rozmiar, co gondola)



A w ogole mialam dziś dzień hardkor - popracowałam trochę, poplotkowalam, wiadomo dzień jak codzień. Miły początek. Chciałam wracać do domu i wybuchł przyslowiowy "pożar" - kolejne 3h spędziłam na telefonie ratując sytuacje i obmyślając plan wybrniecia z opresji. Potem padł mi akumulator w furze, a że furę postanowiłam kilka dni temu sprzedać, co zresztą mi się udało i pozostało ją wydać, to jeszcze na cito, 10 min przed zamknięciem sklepu moto organizowałam nowe sedrucho mojej furce. Do domu zamiast o 15 dotarłam o 19 i jestem przeorana jak kon po westernie. Jeszcze w casto kupilam zła listewke i muszę ja wymienić, także jadę...
Pani zwolnij, chociaż jak tak szalejesz to się nie wkurzasz na starego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-13, 19:21   #552
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej

Persefonia współczuję fatalny początek roku. Na pocieszenie napisze że lepiej teraz ze się dzieciaki wychoruja, niż jakby poród się zaczął. Ja nie mogłam do domu wrócić z noworodkiem, bo starszak miał wlasnie polpasca. Zdrówka dla Was.

Justysia kciuki za żłobek. Super sprawa, szkoda że nie mam przy swojej pracy. U nas młody po skończonym roku też leci do zlobka

Bazille jestem pełna podziwu dla Was, dla Ciebie. Dzielna kobieta jesteś.

Gratuluję wizyt, badań itp.Fufka, Aga fe, Roma i Justysia. Pięknie nam rosną dzieciaczki.

Ja też melduję sie po wizycie. Bobas ma już 2200g i leży jak na złość poprzecznie. Trochę psuje mi to plany, szpital itp. Wiem, że ma czas na obrót, ale na razie tak leży od ponad miesiąca. Cisnienie podniesione...dostalam też skierowanie na ktg żebym zrobiła przed następną wizyta. A i standardowo mocz i posiew na cito, bo znowu coś mnie złapało.

Prześcieradła mam dwa, muszę kupić do gondoli, ale to 1.
Polecam Medela purelan na brodawki. Nie trzeba zmywac do karmienia. A buteleczki do piersi nie miałam i gdyby nie Wy to bym nawet niewiedziała o tym. Tak jak Bazille napisała raczej chyba zbyteczny gadżet, nie leci aż tyle z piersi z której sie nie karmi. Pielucha wystarczy. I to tylko na początku karmienia, później się wszystko stabilizuje i nic nie wycieka.

U nas w końcu zima, śnieżki bałwan i sanki. Koniec z nudą w domu

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 21:20   #553
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Zapomniałam dopisać ze jak się nic nie zmieni to decyduję się na cc i uwaga uwaga... będzie ona ok tydzień przed tp czyli 25 luty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 21:23   #554
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Fufka, napisałam priv

Majkela
, zdrówka życzę! Z tym układem moczowym
I oby bobas się obrócił

Też mam wrażenie, że moja leży poprzecznie, no nic, jutro się przekonam czy mam rację.
Trochę pokupowałam dzisiaj w Newbie bo jest 3 za 2 na organic cotton.
W ogóle kupiłam sobie też dresy dla ciężarnych w HM, takie ze ściągaczem na dole i jak na te normalne "dżinsy" narzekałam, tak se są wygodniutkie, bardzo wygodne i nawet nie wyglądam w nich jak ciężarna bambaryłka - polecam!


Bazille, Majkela - dzięki za opinię o tych butelkach. Dobrze, że doświadczone Mamy mogą zweryfikować przydatność takich gadżetów. <3

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Zapomniałam dopisać ze jak się nic nie zmieni to decyduję się na cc i uwaga uwaga... będzie ona ok tydzień przed tp czyli 25 luty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ło matko!!! jak się nic nie zmieni i będzie cc to prawdopodobne, że prześcigniesz Stokrotkę i będziesz naszą pierwszą rozpakowaną marcóweczką!
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-13, 21:26   #555
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Zapomniałam dopisać ze jak się nic nie zmieni to decyduję się na cc i uwaga uwaga... będzie ona ok tydzień przed tp czyli 25 luty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo proszę a co jeszcze się może zmienić w tym temacie? Jakie masz wskazania do cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 05:15   #556
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzień dobry
Ja po wizycie u lekarza, pan doktor wczoraj uznał że nie ma sensu żebym przychodziła co 2-3 dni, mam przychodzić na kontrolę co 5-7dni. Wczoraj co prawda małej trochę tętno szalało ale chyba po prostu jest empatyczna jak mamusia i mój stres na nią działa no jeszcze dobrze się ten rok nie zaczął a ja mam go dosyć wiem że najważniejsze jest to że jesteśmy zdrowi ale te poboczne sprawy potrafią być przybijające....
Dziewczyny ile trwały realizacje Waszych paczek z Gemini? Ja zamówiłam w poniedziałek wieczorem, wczoraj do nich pisałam bo cisza, dostałam odpowiedź że mają 1-2dni na realizację + 1 dzień dla kuriera na doręczenie, zapatałam czy w takim razie paczka została nadana to mi pani odpisała że nie i jak zostanie nadana to dostanę maila z nr przesyłki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:13 ---------- Poprzedni post napisano o 06:04 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Juz po wizycie wszystko dobrze. 1900 g szczęścia 🥰Do łóżka mam 4, ale to bardziej wynikało z tego ze zabieralam malego do pracy gdzie mial drugie łóżko. Mysle ze te 2- max 3 będą w porządku do gondoli mam 2 i nigdy nie czułam potrzeby miec więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję super że wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:15 ---------- Poprzedni post napisano o 06:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Super , ja jestem ciekawa jak moja , czy kolei dalej czy już pauza

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
O masakra, to się u Ciebie porobiło... Mam nadzieję że chwila moment i problemy się skończą dawaj znać jak po wizycie i co tam z tym ginekologiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 05:18   #557
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja po wizycie u lekarza, pan doktor wczoraj uznał że nie ma sensu żebym przychodziła co 2-3 dni, mam przychodzić na kontrolę co 5-7dni. Wczoraj co prawda małej trochę tętno szalało ale chyba po prostu jest empatyczna jak mamusia i mój stres na nią działa no jeszcze dobrze się ten rok nie zaczął a ja mam go dosyć wiem że najważniejsze jest to że jesteśmy zdrowi ale te poboczne sprawy potrafią być przybijające....
Dziewczyny ile trwały realizacje Waszych paczek z Gemini? Ja zamówiłam w poniedziałek wieczorem, wczoraj do nich pisałam bo cisza, dostałam odpowiedź że mają 1-2dni na realizację + 1 dzień dla kuriera na doręczenie, zapatałam czy w takim razie paczka została nadana to mi pani odpisała że nie i jak zostanie nadana to dostanę maila z nr przesyłki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:13 ---------- Poprzedni post napisano o 06:04 ----------

Gratuluję super że wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:15 ---------- Poprzedni post napisano o 06:13 ----------

O masakra, to się u Ciebie porobiło... Mam nadzieję że chwila moment i problemy się skończą dawaj znać jak po wizycie i co tam z tym ginekologiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam z Gemini około zawsze 4 dni z przesyłką już . Jakbym covid początek to chyba nawet czekałam ponad tydzień

USG co ile Ci robią?

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 05:19   #558
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Hej

Persefonia współczuję fatalny początek roku. Na pocieszenie napisze że lepiej teraz ze się dzieciaki wychoruja, niż jakby poród się zaczął. Ja nie mogłam do domu wrócić z noworodkiem, bo starszak miał wlasnie polpasca. Zdrówka dla Was.

Justysia kciuki za żłobek. Super sprawa, szkoda że nie mam przy swojej pracy. U nas młody po skończonym roku też leci do zlobka

Bazille jestem pełna podziwu dla Was, dla Ciebie. Dzielna kobieta jesteś.

Gratuluję wizyt, badań itp.Fufka, Aga fe, Roma i Justysia. Pięknie nam rosną dzieciaczki.

Ja też melduję sie po wizycie. Bobas ma już 2200g i leży jak na złość poprzecznie. Trochę psuje mi to plany, szpital itp. Wiem, że ma czas na obrót, ale na razie tak leży od ponad miesiąca. Cisnienie podniesione...dostalam też skierowanie na ktg żebym zrobiła przed następną wizyta. A i standardowo mocz i posiew na cito, bo znowu coś mnie złapało.

Prześcieradła mam dwa, muszę kupić do gondoli, ale to 1.
Polecam Medela purelan na brodawki. Nie trzeba zmywac do karmienia. A buteleczki do piersi nie miałam i gdyby nie Wy to bym nawet niewiedziała o tym. Tak jak Bazille napisała raczej chyba zbyteczny gadżet, nie leci aż tyle z piersi z której sie nie karmi. Pielucha wystarczy. I to tylko na początku karmienia, później się wszystko stabilizuje i nic nie wycieka.

U nas w końcu zima, śnieżki bałwan i sanki. Koniec z nudą w domu

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
Majkela to nasze dzieciaki w podobnej kategorii wagowej moja w sobotę miała 2100g
Bratowa mi ostatnio pisała o znajomej, której bobas właśnie tak sobie leżał w poprzek i lekarz jej zalecił leżeć sporo na lewym boku i pić dużo wody, że może jak się zwiększa wody płodowe to się dzidzia odwróci i po dwóch dniach się odwróciła
A ciśnienie jakie miałaś?

A żłobek... No jak się uda to będzie bajka. Ale póki co to przestałam się nastawiać bo u nas też trochę czarna seria przy początku roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2021-01-14 o 05:22
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 05:27   #559
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja miałam z Gemini około zawsze 4 dni z przesyłką już . Jakbym covid początek to chyba nawet czekałam ponad tydzień

USG co ile Ci robią?

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
O nawet mnie nie strasz ja mocno liczę że w piątek paczka będzie u przyjaciółki...
KTG i USG mam na każdej wizycie, za każdym razem lekarz mówi że wszystko ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-14, 05:45   #560
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Persefonia współczuję początek roku nie jest dla Was łaskawy, jak mówią, że nieszczęścia chodzą parami to u Was już jakas lawina. Zdrówka dla dzieciaczków i duo sił.

Justysia2203 ja zamawialam w poniedziałek i na razie mam tylko email, że moje zamówienie jest kompletowane. Już zdarzyło mi się czekać właśnie ponad tydzień przy dużym różnorodnym zamówieniu.

Ja wczoraj też byłam na wizycie mała ma 1538 g wczoraj miałam 30t0d dokładnie. Wszystko pozatym w porządku, wszystkie pomiary wychodzą koło terminu porodu, szyjka długa i zamknieta. CC będzie ok 2 tygodnie przed terminem, pierwsze miałam dokładnie 10 dni przed terminem i już się zaczynal poród, więc liczę, że też podobnie się uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 05:55   #561
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Persefonia współczuję początek roku nie jest dla Was łaskawy, jak mówią, że nieszczęścia chodzą parami to u Was już jakas lawina. Zdrówka dla dzieciaczków i duo sił.

Justysia2203 ja zamawialam w poniedziałek i na razie mam tylko email, że moje zamówienie jest kompletowane. Już zdarzyło mi się czekać właśnie ponad tydzień przy dużym różnorodnym zamówieniu.

Ja wczoraj też byłam na wizycie mała ma 1538 g wczoraj miałam 30t0d dokładnie. Wszystko pozatym w porządku, wszystkie pomiary wychodzą koło terminu porodu, szyjka długa i zamknieta. CC będzie ok 2 tygodnie przed terminem, pierwsze miałam dokładnie 10 dni przed terminem i już się zaczynal poród, więc liczę, że też podobnie się uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i pięknie
Masz zalecenia do wcześniejszej cesarki, czy mogłaś tak wybrać termin?
Mam nadzieję że mail do nich trochę przyspieszy sprawę bo kurcze zanim to jeszcze do mnie dojdzie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 06:14   #562
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
No i pięknie
Masz zalecenia do wcześniejszej cesarki, czy mogłaś tak wybrać termin?
Mam nadzieję że mail do nich trochę przyspieszy sprawę bo kurcze zanim to jeszcze do mnie dojdzie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy pierwszym dowiedziałam się dzień przed na wizycie kontrolnej,a teraz jak wiadomo od początku, że cc to u mnie tak robią od terminu donoszonej te 2 tygodnie wcześniej, zeby na spokojnie się umowic i lekarz wtedy mój jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 06:17   #563
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja po wizycie u lekarza, pan doktor wczoraj uznał że nie ma sensu żebym przychodziła co 2-3 dni, mam przychodzić na kontrolę co 5-7dni. Wczoraj co prawda małej trochę tętno szalało ale chyba po prostu jest empatyczna jak mamusia i mój stres na nią działa no jeszcze dobrze się ten rok nie zaczął a ja mam go dosyć wiem że najważniejsze jest to że jesteśmy zdrowi ale te poboczne sprawy potrafią być przybijające....
Dziewczyny ile trwały realizacje Waszych paczek z Gemini? Ja zamówiłam w poniedziałek wieczorem, wczoraj do nich pisałam bo cisza, dostałam odpowiedź że mają 1-2dni na realizację + 1 dzień dla kuriera na doręczenie, zapatałam czy w takim razie paczka została nadana to mi pani odpisała że nie i jak zostanie nadana to dostanę maila z nr przesyłki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:13 ---------- Poprzedni post napisano o 06:04 ----------

Gratuluję super że wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:15 ---------- Poprzedni post napisano o 06:13 ----------

O masakra, to się u Ciebie porobiło... Mam nadzieję że chwila moment i problemy się skończą dawaj znać jak po wizycie i co tam z tym ginekologiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja co najmniej tydzień od zamówienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 06:41   #564
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Moja byla w kolejnym dniu roboczym do odbioru - w weekend zamówiłam, a w pn kolo południa przyszedł sms ze juz na mnie czeka. Ale pewnie odbiory osobiste (w dużym mieście, gdzie aptek tej sieci jest kilka lub kilkanaście) realizuje jakiś tutejszy magazyn, a za przesylki kurierskie są odpowiedzialne centra logistyczne.



Wracam z labu z ciepłym precelkiem - ale mi ślinka cieknie.

Wczoraj zrobiłam spore zakupy w zarze i hmie. Zamówiłam troche basicow, w koncu dzieciak dostal też jakieś spodnie (jakoś mi umknęło dotychczas &#128514. Rozm 56 mam chyba calkiem zabezpieczony, kompulsywnie moge sobie dokupic jeszcze jakieś "slicznosci", ale na start powinno starczyć.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 08:20   #565
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Przy pierwszym dowiedziałam się dzień przed na wizycie kontrolnej,a teraz jak wiadomo od początku, że cc to u mnie tak robią od terminu donoszonej te 2 tygodnie wcześniej, zeby na spokojnie się umowic i lekarz wtedy mój jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze fajnie wydaje mi się że takie trochę mniej stresujące, wiesz dokładnie co i kiedy, a nie że spokojnie leżysz sobie wieczorem w łóżeczku i nagle pyk jak grom z nieba dzidzia postanawia wyjść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 09:34   #566
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Czekam na wizytę u endokrynologa , a że jest opóźnienie zaszłam do położnej zapytać o wizytę . Podobno wizyta ma się odbyć ale oni nie wiedzą jaki lekarz będzie przyjmował no i jak coś się zmieni to zadzwonią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 09:59   #567
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Kurcze fajnie wydaje mi się że takie trochę mniej stresujące, wiesz dokładnie co i kiedy, a nie że spokojnie leżysz sobie wieczorem w łóżeczku i nagle pyk jak grom z nieba dzidzia postanawia wyjść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja wiem, chyba i tak stresująco będzie. Ostatnio się cieszyłam, że wiem dzień przed i miałam praktycznie tylko noc i już cc, bo tak to się człowiek nakręca tak czy siak może sie zacząć też niespodziewanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 10:09   #568
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia ja też około tygodnia czekałam na zamówienie z Gemini. Zamawiałam w niedzielę, paczka przyszła w następny poniedziałek, jeżeli dobrze pamiętam.

Z CC niby wiadomo, kiedy się znacznie, szczególnie, gdy jest umówiona, ale podobno teraz starają się, żeby akcja się zaczęła i dopiero wtedy robić cięcie.
Aśka mam pytanie, ale nie musisz odpowiadać, do CC masz wskazanie, inne niż tylko poprzednie CC?

Ale pięknie się zrobiło, słońce wyszło, snieg, co prawda się topi, ale to nic. Wstawiam zupę i idę na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 10:16   #569
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Justysia ja też około tygodnia czekałam na zamówienie z Gemini. Zamawiałam w niedzielę, paczka przyszła w następny poniedziałek, jeżeli dobrze pamiętam.

Z CC niby wiadomo, kiedy się znacznie, szczególnie, gdy jest umówiona, ale podobno teraz starają się, żeby akcja się zaczęła i dopiero wtedy robić cięcie.
Aśka mam pytanie, ale nie musisz odpowiadać, do CC masz wskazanie, inne niż tylko poprzednie CC?

Ale pięknie się zrobiło, słońce wyszło, snieg, co prawda się topi, ale to nic. Wstawiam zupę i idę na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy pierwszej miałam niewspółmiernosc porodowa i raczej są zalecenia wtedy kolejnego cc, wiec nie będę ryzykować. Za pierwszym razem miałam już rozwarcie, skurcze i 10 dni przed porodem to było, więc mam nadzieję, że teraz też organizm sam coś zacznie, żeby nie było jak to określają na "zimno" jedynie plus umówienia na termin, że mam pewność obecności mojego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 11:15   #570
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia próbowałam tych rad, ale u mnie jakby na odwrót, tylko lekkie uniesienie ręki czy zgięcie dłoni i już cała dłoń drętwieje. Jest to jednak bardzo uciążliwe, bo ciężko porobić w kuchni i wszystkie inne czynności, bo to prawa dłoń.
Cieszę się, że z Małą dobrze. A wszystko inne mam nadzieję, że się z czasem ułoży.
Nie wiem jak to w praktyce będzie, ale u nas od 1 stycznia weszło, że nie będzie usg w ciąży na życzenie. Dla mnie porażka. Bo chciałam wykupić sobie dodatkowe usg ok 37-38 tyg i czuję, że mój gin będzie przestrzegał zasad. Teraz będzie tylko 3 usg na ciążę

Persefonia powodzenia w ogarnianiu przeciwności. Oby już nic po drodze nie wyskakiwało. Jesteście już w domu? Wracaj z dobrymi wynikami od endo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Majkela, widzę, że Tobie też się trochę uzbierało do leczenia. Szybkiego ogarnięcia wszystkich problemów. A powiedz mi, tak z ciekawości jak czujesz się fizycznie, masz jakieś problemy np z kregoupem? Ciekawa jestem czy masz podobnie jak ja, że z ciąży na ciążę lżej i bez bólu. Ciekawa jestem czy organizm poprostu już wszystko zna i tak już jest.. Jak pomyślę, że moja Babcia urodziła 10 dzieci

Dzięki Dziewczyny, że tak mnie spostrzegacie nie jest łatwo, bo rodzice są różni. Jedni załamują się, depresję itp a są i tacy, którzy zostawiają dziecko w szpitalu i oddają do domu dziecka. Ale na szczęście jest większość taka, że przerabia tą "tragedię" i ogarnia się z życiem. Bo żadna ze stron nie jest winna, ani to malutkie dziecko ani rodzic. Taki jest poprostu los. I ja jako matka, chce jak najlepiej dla Corki. Wiem, że użalanie się w niczym nie pomaga. Wszystko co nas w życiu spotyka czegoś nas uczy...
Nie będę przeczyć, że jest łatwo, bo momentami jest cholernie ciężko, a to dopiero początki naszej wspólnej drogi, boję się wieku nastilatki, wszystkich buntów, boję się otoczenia i akceptacji, boję się dorosłości Corki. A najważniejsze co pojawia się zaraz po narodzinach, to jest przygnębiające i przerażające co się stanie z Nią po moim odejściu na drugą stronę... Chcę żyć jak najdłużej..
Wiele osób mnie podziwia, a ja sama czasami nie wiem skąd ta siła. Nie raz myślę, że jestem na granicy moich sił, a jednak daje rade. Wiele osób mówi też, "moje problemy to pikuś w stosunku do twoich" .. A ja zawsze odpowiadam, że każdy ma swoją wagę problemów. Dla mnie jest wiele rzeczy, które są błachostką w stosunku do tego co się dzieje przy wychowywaniu Corki, ale mimo wszystko nie bagatelizuje tego co przeżywają inni.
Cieszą nas drobnostki, które w wielu rodzinach przechodzą nie zauważone w rozwoju dziecka. Płaczę ze szczęścia, że moje dziecko nabywa nowych umiejętności..
Wczoraj Mała miała co roczna kontrolę serduszka i jest wszystko w dalszym ciągu dobrze. Dostała holter na dobę i mam nadzieję, że wyniki też będą potwierdzały decyzję, że następna kontrola za 2 lata. Ostatnie 2 lata mieliśmy co rok, a wcześniej częściej.. Mala miała serduszko dziurawe jak sitko, wszystkie aorty w bardzo złym stanie. Przeszła 2 operacje i każdego dnia pokazuje jak silna jest mimo ciągłych przeciwności losu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Pani Smith masz rację, im więcej się człowiek wczytuje w internecie to idzie zeswirowac. Ja stosuje zasadę co wzięłabym pod siebie, jak ubrałabym się wychodząc na dwór, co jest dla mnie przyjemniejsze w dotyku, noszeniu, jedzeniu itp i to poprostu przekładam na Dzieci. Bardzo dobre przyrównanie jest do lotu samolotem. Jak leci się to robią instruktaż co robić i jak postępować w czasie kryzysowych sytuacji np jak wypadną maseczki. Proszą, aby najpierw sobie założyć, a w dalszej kolejności dziecku czy osobom wokół. Jeśli ty masz się dobrze, to jesteś w stanie ogarnąć dziecko. I tak jest też w życiu, chcąc troszczyć się o dziecko, kierujemy się intuicją z własnych doświadczeń..

Trzeba też mieć na uwadze wszechobecny komerc, który narzuca wiele nie potrzebnych rzeczy, zachowań i budzi niepotrzebnie czasem jakieś wyrzuty sumienia. Bo nie zawsze posiadanie wszystkiego co jest z górnej półki,o rzekomo lepszej jakości jest lepsze od tego tańszego i bardziej powszechnego. A przy ciąży, zwłaszcza pierwszej wielu producentów wykorzystuje niewiedzę rodziców, hormony kobiety, poczucie bycia jak najlepszym tej roli.. Dlatego warto jednak przystopować i się zastanowić co jest prawdziwym priorytetem dla dziecka.

Apropo przesieradel, ja mam 4.ale spokojnie wystarczy 3. Gdy pierwsze idzie do prania, drugie w trakcie użycia, a trzecie na zapas. A pierwsze schnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Bazille
Czas edycji: 2021-01-14 o 10:59
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.