Praca za granicą - ZBIORCZY - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-18, 11:30   #871
don_roberto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę

Cytat:
Napisane przez iness90 Pokaż wiadomość
Witam,

ostatnio coraz częściej zaczynam myśleć o wyjeździe za granicę. Chciałabym zarobić na własne mieszkanie. Mam pytanie do osób pracujących poza granicami kraju, ile mniej więcej można odłożyć rocznie pracując za granicą? mam na myśli pracę fizyczną - na produkcji, w magazynie, pakowanie produktów, ubrań coś w tym stylu Nastawiona byłabym na maksymalne oszczędzanie. Ile tak na czysto pieniędzy zostaje Wam miesięcznie?
Jeśli mówisz o mieszkaniu w Bytomiu to może i do 10 lat. Krakowskie tak bliżej emerytury
Jeśli nie jesteś specjalistą to nie grzebiesz w śmietnikach, ale żyjesz skromnie. Nie wiem skąd przekonanie o dorabianiu się zagranicą.
W krajach zachodnich na takich stanowiskach zarobisz 1200-1500 euro netto, gdzie podstawowe wydatki to 600-800. Prosta matematyka.
Inna sprawa, że takiej pracy tam coraz mniej. Zachód się szybciej automatyzuje.
don_roberto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 12:46   #872
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę

Cytat:
Napisane przez don_roberto Pokaż wiadomość
Jeśli mówisz o mieszkaniu w Bytomiu to może i do 10 lat. Krakowskie tak bliżej emerytury
Jeśli nie jesteś specjalistą to nie grzebiesz w śmietnikach, ale żyjesz skromnie. Nie wiem skąd przekonanie o dorabianiu się zagranicą.
W krajach zachodnich na takich stanowiskach zarobisz 1200-1500 euro netto, gdzie podstawowe wydatki to 600-800. Prosta matematyka.
Inna sprawa, że takiej pracy tam coraz mniej. Zachód się szybciej automatyzuje.
Trochę poniewczasie ta odpowiedź. Pytanie z lipca 2017 roku...
Co do automatyzacji to zachód jeszcze spokojnie pociągnie 5 do max 10 lat na prostych fizycznych bez robotów.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 15:43   #873
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę

Cytat:
Napisane przez don_roberto Pokaż wiadomość
Jeśli mówisz o mieszkaniu w Bytomiu to może i do 10 lat. Krakowskie tak bliżej emerytury
Jeśli nie jesteś specjalistą to nie grzebiesz w śmietnikach, ale żyjesz skromnie. Nie wiem skąd przekonanie o dorabianiu się zagranicą.
W krajach zachodnich na takich stanowiskach zarobisz 1200-1500 euro netto, gdzie podstawowe wydatki to 600-800. Prosta matematyka.
Inna sprawa, że takiej pracy tam coraz mniej. Zachód się szybciej automatyzuje.
Hm... o jakim kraju mówisz?
Zaintrygowały mnie te zarobki netto na produkcji oraz koszty na podstawowe wydatki. Nie dość, że odpowiedź poniewczasie, to i sumy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 22:26   #874
don_roberto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Michal - to kolezanka może nie zdążyć zarobic na mieszkanie.
Kasia - Np. Niemcy. Mozesz mi powiedzieć, co jest nie tak z sumami?

Pytanie stare, ale się przewija. Będzie dla potomnych.
don_roberto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 22:29   #875
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez don_roberto Pokaż wiadomość
Michal - to kolezanka może nie zdążyć zarobic na mieszkanie.
Kasia - Np. Niemcy. Mozesz mi powiedzieć, co jest nie tak z sumami?

Pytanie stare, ale się przewija. Będzie dla potomnych.
Chyba mieszkam w innych Niemczech niż Ty
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 21:58   #876
don_roberto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Skoro dyskutujemy to odpowiedz konkretnie.
don_roberto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 22:25   #877
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez don_roberto Pokaż wiadomość
Skoro dyskutujemy to odpowiedz konkretnie.
Dyskusja jest obustronna, więc oczekuje także od Ciebie konkretów, skoro ode mnie ich sobie życzysz.

Czemu stawki są nie tak?
Bo po pierwsze ceny mieszkań są dużo wyższe niż napisałeś.
Chyba, że mówisz o KM, to się zgodzę, ale czynsz jest zawsze z WM + NK. W wielu miastach po napływie uchodźców nie ma szans na znalezienie mieszkania, są castingi i właściciel wybiera osoby, którym za Miete płaci JB, co jest pewniejsze. A Ty człowieku możesz w każdej chwili stracić pracę, zmienić ją na inną, mniej płatną itd. Logika czasem jest żałosna. Zresztą wystarczy sobie pooglądać odpowiednie portale z wynajmem mieszkań, wtedy będzie jasno, ile co kosztuje. Ok, na wsi może i będzie taniej, ale trzeba liczyć dojazd do pracy i posiadanie samochodu, bo na wsiach nie są zlokalizowane wielkie firmy produkcyjne. Poza tym kolejki w
WBG są na lata.

Druga sprawa zarobki.
Większość ludzi pracuje za mniejszą sumę niż podałeś. Wiele firm nie zatrudnia bezpośrednio, a przez agencje pracy, które oferują Ci od 9€ brutto/h. Inne są też pod taryfikatorem i muszą zgodnie z nim wynagradzać. Dobrzy specjaliści, a mówię tutaj o odpowiednim niemieckim i kierunkowym Ausbildung czy studiach, biegłym niemieckim i angielskim nie zawsze ma zarobki powyżej 1500€ netto/m-c. Wszystko zależy od firmy, branży, lokalizacji. Wiadomo za pracę w nocy są dodatki, więc jest to możliwe, że na produkcji zarobisz podaną przez Ciebie sumę, bo dodatki to +/- 400€.
Podstawowe wydatki, to jakie jeszcze prócz mieszkania?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-16, 11:30   #878
Piotrpraca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Witam tutaj piotr mam 35 lat Szukam pracy w niemcy anglia holandia. Pracowalem w angli w stadninie, rozne sortownie owocow belgia gdzie Kontakt mam do dzisiaj lecz to nie jest praca stala. Szukam kogos zyczliwego kto pomogl by mi zalatwic prace przy gospodarstwach i nie tylko. Nie chce wspolpracowac z agencjami pracy moga byc prywati posrednicy.
Kontakt 511598272
Piotrpraca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 17:04   #879
Jusi1128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Hej od dłuższego czasu myślę o pracy za granicą najbardziej interesują mnie Niemcy i praca na zmiany 2-3 tygodniowe. Biorę pod uwage tylko agencje jak na pierwszy raz. Czy ktoś z was ma coś sprawdzonego albo chce wspólnie szukać i wyjechać za kilka miesięcy ?

Straszne jest to, że musimy uciekać za granicę żeby było nas stac na normalne życie. Teraz pracuje za najniższą krajową, praca biurowa, niby nie powinnam narzekać ale za te pieniądze nic nie mozna zrobić a znając juz trochę rynek pracy w mojej miejscowości raczej nie mam szans na nic lepszego
Jusi1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 11:06   #880
ElizAmi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 8
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Jedna z najlepszych agencji z jakich korzystałem w Niemczech to /reklama/. Dali mi umowę i duże stawki. Do tej pory polecam ta agencje moim znajomym, którzy jadą zarobić trochę grosza

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-01-15 o 15:43 Powód: reklama
ElizAmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 15:50   #881
Meidx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 77
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Ja jestem za granicą. Wszystkie Polskie agencje pies... Nie powiem co, wszystko zależy od pracy, od warunków itd. Tutaj praca po 60 h tygodniowo to norma. Są też gdzie nie ma nawet 40 h tygodniowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meidx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-06, 13:27   #882
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Dziewczyny, planujemy z koleżanką wyjechać w lipcu na 5-6 miesięcy do pracy za granicę. Jeszcze nic nie zaczęłyśmy ogarniać w tym kierunku.
Myślimy najbardziej o Holandii.

Ja planuje odlozyc jakieś 20 tys. Jest na to szansa?

i jak wasze doswiadczenia z pracą tam? jechalyscie przez agencje czy same?

Nie znamy niderlandzkiego. Tylko biegły angielski.
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 13:42   #883
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8646775 9]Dziewczyny, planujemy z koleżanką wyjechać w lipcu na 5-6 miesięcy do pracy za granicę. Jeszcze nic nie zaczęłyśmy ogarniać w tym kierunku.
Myślimy najbardziej o Holandii.

Ja planuje odlozyc jakieś 20 tys. Jest na to szansa?

i jak wasze doswiadczenia z pracą tam? jechalyscie przez agencje czy same?

Nie znamy niderlandzkiego. Tylko biegły angielski.[/QUOTE]
Wiesz jakie zarobki są w Holandii ?
Skontaktuj się z holenderskim Adecco, to jedno z większych biur pośrednictwa w Europie.

W Norwegii byś tyle w 5 miesięcy nie odłożyła ( pracownicy sezonowi mało zarabiają, za wyjątkiem jakiś tam specjalistów ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 14:58   #884
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8646775 9]Dziewczyny, planujemy z koleżanką wyjechać w lipcu na 5-6 miesięcy do pracy za granicę. Jeszcze nic nie zaczęłyśmy ogarniać w tym kierunku.
Myślimy najbardziej o Holandii.

Ja planuje odlozyc jakieś 20 tys. Jest na to szansa?

i jak wasze doswiadczenia z pracą tam? jechalyscie przez agencje czy same?

Nie znamy niderlandzkiego. Tylko biegły angielski.[/QUOTE]

Polecałabym pracę przez agencję, ale najlepiej holenderską, nie polską, bo wtedy do Twojej kwoty netto jest daleka droga i kilka pośredników po drodze Czemu agencja? Bo po pierwsze masz zapewnione mieszkanie, a co jakby nie patrzeć jest sprawą priorytetową. Nie musisz sama się o wszystko starać i latać po urzędach, chociażby po to, aby wyrobić numer Sofi/BSN.
Kolejna kwestia- wiek, w Holandii obowiązują wiekówki, więc średnio opłaca się jechać tam, ja się ma poniżej 23 r.ż. Co prawda są zniżki na mieszkanie, ale to i tak średnio opłacalne. Zresztą to już nie te czasy, co kiedyś

Jeśli chodzi o język, to spokojnie po angielsku lub niemiecku się tam dogadasz.

Zarobki bywałby lepsze kiedyś, jak i praca czy warunki mieszkaniowe. Musisz liczyć się ze stawką +/- 9€ brutto/h, do tego wiadomo mieszkanie, ubezpieczenie i wyżywienie we własnym zakresie. Owszem jesteś w stanie coś odłożyć, ale jak dla mnie jest to za krótki okres czasu na taką kwotę

Swoją pracę za granicą zaczynałam właśnie od Holandii, ale było to już kilka ładnych lat temu. Za każdym razem była przez agencję. Potem ze względu na zarobki wybrałam Niemcy, gdzie już pracowałam bezpośrednio, ale wszystko leżało już po mojej stronie- dojazd do pracy czy mieszkanie. Za każdym razem była to praca sezonowa, na okres wakacji, aby sobie dorobić do studiów. A potem pracowałam/ę w kilku agencjach pracy i zajmowałam się właśnie rekrutacją do pracy za granicę.
Jak masz w tej kwestii jakieś pytania, to pisz

Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 01:25   #885
prawieCudzoziemka
Raczkowanie
 
Avatar prawieCudzoziemka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 40
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8646775 9]Dziewczyny, planujemy z koleżanką wyjechać w lipcu na 5-6 miesięcy do pracy za granicę. Jeszcze nic nie zaczęłyśmy ogarniać w tym kierunku.
Myślimy najbardziej o Holandii.

Ja planuje odlozyc jakieś 20 tys. Jest na to szansa?

i jak wasze doswiadczenia z pracą tam? jechalyscie przez agencje czy same?

Nie znamy niderlandzkiego. Tylko biegły angielski.[/QUOTE]

Jest opcja, że byście odłożyły, ale musiały byście mieć sporo szczęścia, b. Dobry research i wyciągać około 300 euro na tydzień plus oczywiście naprawdę skromne życie, tj. Żydowanie na jedzeniu, brak wycieczek na ciuchy, brak urlopu w ciągu tych 4-5 msc, tylko hajs.
Zdazylo mi się pracować na firmie gdzie ludzie na domkach(tj. Ci ściągani bezpośrednio z pl do pracy) wyciągali po niemal 400 euro w tydzień, już na czysto i to pracując po 6h dziennie, totalnie lekka praca, typu pakowanie ciuchów itp. Rzecz była w tym, że robili też niedziele, która była extra płatna i sporym bonusem byla, plus w tygodniu tylko 2 zmiany, więc też stawka wyższa, no bo za 2 zmiany zwykle są dodatki. Tak samo nocna zmiana zwykle ma fajną premię
Ogolnie najbardziej opłaca się:
Praca bez wiekowki, która obowiązuje do 23 lat- trzeba szukać do skutku, lub jechać do np. Niemiec,gdzie jej nie ma.
Praca max 40-45h na tydz (w przypadku Holandii), więcej nie, bo wypłatę będzie Ci zjadać podatek, a ty się narobisz. I po co ci to?
Praca na zmianach popoludniowych/nocnych. Jak już wspomniałam, są zwykle za nie bonusy i tym sposobem wyciąga się żałosne stawki typu 9€/h (które są już niemal wszędzie, bo rynek jest zepsuty, ale nie tak, jak w UK) na nawet 12-13€/h momentami.
Dokladne czytanie opinii w internetach nt. Agencji i również miejsca gdzie chcą ciebie wysłać. Ponieważ można trafić do dziadowskiej agencji typu axidus na spoko, lekką, i dobrze płatną pracę, ze spoko zakwaterowaniem oraz do niby-dobrej agencji pokroju Randstadu czy tempo-teamu i firmy, która będzie potrzebować jeleni do siedzenia i czekania na telefon. A ty na rezerwie nie zarobisz. No, może na barak, ale chyba masz inne plany.
Długo, ale myślę, że wyczerpująco i już wiesz czego szukać.
Mozna oczywiscie trafić pracę za 11-12€/h i ranna zmianę ale jest coraz trudniej, stawki serio zazwyczaj są totalnie minimalne i żałosne, no chyba, że umiesz jeździc na wózku widłowym np ... Wtedy dają ciut więcej na magazynie.
prawieCudzoziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 10:15   #886
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez prawieCudzoziemka Pokaż wiadomość
Dokladne czytanie opinii w internetach nt. Agencji i również miejsca gdzie chcą ciebie wysłać. Ponieważ można trafić do dziadowskiej agencji typu axidus na spoko, lekką, i dobrze płatną pracę, ze spoko zakwaterowaniem oraz do niby-dobrej agencji pokroju Randstadu czy tempo-teamu i firmy, która będzie potrzebować jeleni do siedzenia i czekania na telefon. A ty na rezerwie nie zarobisz. No, może na barak, ale chyba masz inne plany.
Dodam jeszcze swoje 3 grosze

Z agencjami to temat rzeka, ile ludzi- tyle opinii.
Ci, którzy pracują są zadowoleni, rzadko kiedy coś skrobną w internecie, a Ci, którzy są niezadowoleni wylewają swoje żale i frustracje w necie- tak jest od zawsze. Poza tym to już nie te czasy, co kiedyś, jak i zarobki (nawet na wiekówce) i warunki pracy czy mieszkaniowe były fajne

Z TT jest różnie, zależy jak trafisz. Mają co prawda fajne oferty na produkcji (swojego czasu były magazyny Sony, IBM czy Gianta), ale w większości jest się skoczkiem, a jak nie ma pracy, to siedzisz na domu i płacić za niego też musisz. Przez holenderski Randstad pracowałam i byłam zadowolona, zaś o firmie Pran nie mogę powiedzieć dobrego słowa. Na prawdę nie ma reguły. Spotkałam się też z tym jako pracownik, że w Polsce coś innego mówili, a w Holandii tak samo. Zresztą im więcej pośredników po drodze, tym większe zamieszanie i niedomówienia Jeśli chodzi o rekrutację to miałam do czynienia z holenderskim m.in TT, Work Today, Payroll czy z różnymi oddziałami AB. I temat rzeka, opisywałam już to kiedyś na forum....

Niemcy- nie jest już tak pięknie i ładnie jak kiedyś. Owszem, nie ma wiekówki, ale stawki nie są wyższe, zaczynają się od 9€/brutto/h, więc szału nie ma. Za to jest problem z mieszkaniami i to ogromny. I rzadko kiedy chcą kogoś z językiem angielskim. U mnie w Amazon nie ma problemu z pracą, ale z tego, co wiem, to dopiero od września poszukują pracowników. I jest to praca bezpośrednio, więc zakwaterowanie leży po Twojej stronie, a z tym nie jest łatwo
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 15:21   #887
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

21kasia21, prawieCudzoziemka, kaledonia,
dziękuję wam dziewczyny za takie odpowiedzi z tymi 20 tys mnie poniosło. 15 wystarczy w zupełności. Po prostu jedziemy pozniej na praktyki z erasmusa do Włoch i przydałoby się mieć więcej niż to stypendium, które oferują...


Z doświadczenia, ile wczesniej nalezy szukac sobie tam pracy?


Niemcy raczej odpadają, nie znamy języka. Koleżanki wspominały coś o... Islandii, ale to wydaje mi się być za drogą imprezą...
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 03:08   #888
prawieCudzoziemka
Raczkowanie
 
Avatar prawieCudzoziemka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 40
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Z agencjami to temat rzeka, ile ludzi- tyle opinii.
Ci, którzy pracują są zadowoleni, rzadko kiedy coś skrobną w internecie, a Ci, którzy są niezadowoleni wylewają swoje żale i frustracje w necie- tak jest od zawsze. Poza tym to już nie te czasy, co kiedyś, jak i zarobki (nawet na wiekówce) i warunki pracy czy mieszkaniowe były fajne
O, to, to
Ale miałam na myśli to, że jak piszą, że dużo osób siedzi na domkach i nie ma pracy to warto wziąć te opinie pod uwagę. Bo można skończyć tak samo.

Cytat:
Z TT jest różnie, zależy jak trafisz. Mają co prawda fajne oferty na produkcji (swojego czasu były magazyny Sony, IBM czy Gianta)
To muszę skomentować !
Spędziłam na giancie rok, lata 2014-2015, na magazynie dodam, bardzo bardzo za... sów.. Ale chociaż płacili naprawdę nie najgorsze pieniądze. Fajne też zwroty podatku mi przyszły za miedzy innymi 2015... No ale jak się pracuje po 50h tygodniowo..
Jak ja tam byłam to była serio orka. Po prostu orka. Plecy bolały mnie przez kolejne 2 miechy zasiłku, po tym jak zostawiłam te prace :P.
Nie mam pojecia co tam się teraz dzieje, słyszałam że dezorganizacja trochę jest i ogólnie nieco burdel , ale dzięki temu praca idzie wolniej.
Nie mam pojęcia też czy prawa pracowników nadal są łamane i czy wymagają pracy jak w kołchozie. Na wtedy kiedy tam byłam to na 3mce bym polecala te prace bo był dobry pieniądz, naprawdę, bardzo. Więcej to już tylko dla masochistow, lub osób bardzo zdeterminowanych, które chwilowo były skłonne poświęcić swoje zdrowie (zdrowie reanimowałam długo), które np jak ja przyjechały z niczym i chciały iść na swoje, zebrać na wynajem normalnego lokum, auto, normalny start, normalne życie. I chciały szybko. Do szybkiego zarobku Giant był idealny Może teraz taki zdezorganizowany nawet lepszy, słyszałam że linie często stoją .

Cytat:
Z doświadczenia, ile wczesniej nalezy szukac sobie tam pracy?
Mój chłopak w ciągu mniej niż tygodnia opanował wyjazd właśnie na Gianta, przez biuro Randstadu w Lublinie.
Zalezy jak leży, jeśli firma akurat poszukuje pracowników i ma spory nabór to można właśnie w ciągu tygodnia wyjechać.
Chętniej też biorą ludzi na wiekówce, bo nie muszą tyle im płacić. Więc im młodsza jesteś tym chetniejsi będą ciebie wysłać . To jakby wiem z doświadczenia. Myślę, że jak miesiąc wcześniej sobie zaczniesz przeglądać oferty i słać aplikacje to będzie ok spokojnie zdążysz, i na pewno coś sobie wybierzesz.
prawieCudzoziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 21:36   #889
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8647668 8]21kasia21, prawieCudzoziemka, kaledonia,
dziękuję wam dziewczyny za takie odpowiedzi z tymi 20 tys mnie poniosło. 15 wystarczy w zupełności. Po prostu jedziemy pozniej na praktyki z erasmusa do Włoch i przydałoby się mieć więcej niż to stypendium, które oferują...


Z doświadczenia, ile wczesniej nalezy szukac sobie tam pracy?


Niemcy raczej odpadają, nie znamy języka. Koleżanki wspominały coś o... Islandii, ale to wydaje mi się być za drogą imprezą...[/QUOTE]

O Islandii, jako o kierunki emigracji jeszcze nie słyszałam

Jeśli chodzi o szukanie pracy to jest to różnie.
Są pracy sezonowe, np. stroiki świąteczne czy zbieranie borówek, na które nabór jest wcześniej. Niektóre oferty są z tygodnia na tydzień. Zależy od rodzaju pracy czy nawet i samej agencji.
Może spróbuj bezpośrednio aplikować do holenderskich agencji pracy, wtedy ominiesz jednego pośrednika- a to zawsze mniej strat finansowych Ja swojego czasu szukałam pracy tylko i wyłącznie w parze, więc było to nieco utrudnione, ale nie niemożliwe

prawieCudzoziemka, to widzę, że mogłybyśmy obie tutaj wiele napisać
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 13:14   #890
poland_workforce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Witamy,
jesteśmy agencją pracy tymczasowej oferującą pracę w Polsce i poza granicami naszego kraju. Zapraszamy na naszą stronę /reklama/. , gdzie z pewnością znajdą Państwo wiele interesujących ofert pracy.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-03-13 o 13:40 Powód: /reklama/.
poland_workforce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 12:01   #891
Patrycja_Wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Hej, wybieram się za granicę na wakacje, trochę popracować i odłożyć coś na studia Polecicie agencję pracy która mnie nie zrazi do wyjazdów w przyszłości? Czytałam opinie ale wiadomo, najczęściej opinie piszą tylko niezadowoleni... Znalazłam ogłoszenie jako pomoc w piekarni/cukierni z agencji Premium Work, dzwoniłam, przez telefon wydają się bardzo kompetentni, czy któraś z was może podzielić się opinią o tej agencji?
Patrycja_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 15:28   #892
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

O tej agencji nic nie wiem. Ale z mojego doświadczenia najlepiej pytać o pracę pośród swoich znajomych i ich znajomych. Tak jest najbezpieczniej
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 02:04   #893
Meidx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 77
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Ja byłam w Holandii rok, teraz znów jadę, bardziej w celu takim że lubię ten kraj... No i hajsu mi trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meidx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 15:11   #894
MarlenaPaa
Przyczajenie
 
Avatar MarlenaPaa
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Zgadzam się z anuską, najlepiej znajomych pytać. Ja właśnie na wrzesień z kumpelą jadę do Niemiec na sezonowe zbiory. Już mamy bus bez przesiadek z /reklama/zarezerwowany na poniedziałek, z Krakowa nas zabiera i pod Lipskiem wysiadamy. Koleżanka już tam była w tamtym roku, więc wiadomo że zapłacą i żadnych cyrków nie będzie.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-08-29 o 15:20 Powód: reklama
MarlenaPaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 22:07   #895
justynagryzon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 11
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Poszukiwanie pracy to tak naprawdę temat rzeka. Wszystko zależy od tego jakim doświadczeniem dysponujemy. Takie skakanie z pracy do pracy nie jest dobrym pomysłem w kategoriach długoterminowych. O wiele lepiej wyjdziemy jak skupimy się na jednym kierunku. Niestety nie każdy z nas ma czas aby cofnąć się kilka lat wstecz, dlatego dla wielu osób nadrobienie zaległości w edukacji to coś nie do przeskoczenia. Można jednak podejść do sprawy z trochę innej strony. Na rynku jest przecież wiele oferty pracy zagranicą, niektóre są dość dobrze płatne. Zobaczcie chociazby stawki za opiekę nad osobami starszymi, odliczcie brak kosztów związanych z wyżywieniem oraz wynajmem, wychodzi ładna kwota. Jeśli szukacie porad jak dobrze wybrać pośrednika to na forum - https://www.opiekunki24.pl/ jest wiele osób związanych z tą branżą, chętnych do pomocy

Edytowane przez justynagryzon
Czas edycji: 2019-12-13 o 17:44 Powód: reklama
justynagryzon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 15:59   #896
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Może się wypowiem,am pewne doświadczenie którym chętnie się podzielę.

W styczniu bieżącego roku wyjechałam do Holandii.
Wyjechałam za pośrednictwem agencji Tradiro (Polsko holenderska agencja).
Wyjechałam z mini podstawami niderlandzkiego oraz angielskiego. Trafiłam do firmy zajmującej się sadzeniem kwiatów oraz roślin doniczkowych. Miałam naprawdę dużo godzin, w miesiącach styczeń - maj rzadko kiedy miałam wolne w sobotę, w tygodniu zdarzyło się raz może.

Początkowo mieszkałam na firmowym, później wynajęłam sobie pokój ( z resztą taniej)
Transport do pracy miałam zapewniony.

Praca czasem cięższa, czasem lżejsza. Trafiało się na różnych ludzi, większość wspominam dobrze, część tak sobie. Nie mówię tylko o Polakach.
Trzeba być pewnym siebie, walczyć o swoje, nie uzewnętrzniać przed obcymi i być ostrożnym.

Aktualnie przebywam w Polsce ze względu na sprawy rodzinne ale strasznie mnie tam ciągnie.
Miałam tam lekkie życie, stała i dobra kasa, dojazd do pracy, brakowało czasem znajomych i rodziny, ale nawet i tu w Polsce momentami czułam się samotnie. Tam czułam się swobodnie, czułam że mam życie w swojej garści i sama je układam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 10:10   #897
Kasia_mala123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 5
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Osobiście mogę polecić [reklama] rzetelna i pomocna agencja pracy. Już sa pare dobrych lat na rynku, mają ciekawe oferty i zapewniają uczciwe warunku zatrudnienia i zarobków. Nie wyobrażam sobie załatwiać całego wyjazdu sama więc zalecam skorzystać własnie z takiej agencji, o wiele bezpieczniejsza i pewniejsza opcja

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-02-27 o 13:37 Powód: reklama
Kasia_mala123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 22:37   #898
NiebieskaLinia
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskaLinia
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 44
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Dziewczyny odkopuje temat,czy ktos byl w oststnim czasie w Uk, Niemczech na jakis zbirach ?? Praca na hali itp?

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Odkopuje temat, jak wyglada aktualnie praca na Zbiorwch w Niemczech ?
NiebieskaLinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 21:30   #899
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Praca za granicą - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez NiebieskaLinia Pokaż wiadomość
Dziewczyny odkopuje temat,czy ktos byl w oststnim czasie w Uk, Niemczech na jakis zbirach ?? Praca na hali itp?

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Odkopuje temat, jak wyglada aktualnie praca na Zbiorwch w Niemczech ?
Nie wygląda. Z powodu sytuacji na granicy brakuje pracowników. Trąbią o tym wszędzie, że sprawdzeni pracownicy m.in z Polski czy innych wschodnich krajów nie mogą przyjechać na zbiory, a właściciele załamują ręce, bo Niemcy nie kwapią się do takiej pracy

Tutaj masz jkilka z wielu artykułów (przetłumacz sobie w przeglądarce):
https://www.onetz.de/oberpfalz/hahnb...id2998914.html
https://www.dw.com/de/corona-wo-komm...her/a-52823349
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 20:10   #900
Anika1195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1
Praca Delft w Holandii

Witam.Mam 26 lat i planuje wyjechać z powodu prawdopodobnego przyszłego lockdownu do pracy. Chciałabym Was prosić o informację i opinie pracy w Holandii przez firmę Otto Jumbo. Koleżanka mi poleciła tą pracę. Jednakże chciałabym poznać jak tam jest naprawdę . Jakie są zarobki i jak wygląda tam życie. Planuje wyjechać pod koniec lipca. Będę wdzięczna jeśli ktoś się wypowie na ten temat .
Anika1195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-19 10:24:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.