Salon fryzjerski / salon kosmetyczny /salon fryzjersko-kosmetyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-25, 16:08   #1
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292

Salon fryzjerski / salon kosmetyczny /salon fryzjersko-kosmetyczny


W przyszłości chciałabym miec własny salon fryzjerski.Ile potrzeba pieniędzy aby rozkręcic ten biznes? Razem ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami itp ? Jeśli ktoś wie to piszcie.
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 21:28   #2
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

To zależy o jakim standarcie i ilu stanowiskowy,w jakim lokalu.Musisz najpierw lokal dostosować do salonu,czyli zrobić specjalne stanowiska do mycia i podprowadzenie do nich instalacji wodnej i odpływowej.Poczytaj o przepisach co powinno się znajdowac w zakładzie fryzjerskim.Znajoma za przeróbkę+robocizna i wyposażenie zapłaciła ok 25 tys.Nie znam dokładnie szczegółów co ile kosztowało ale widziałam salon (2 stanowiskowy ) i wygladał fajnie.Czym większy salon tym więcej kasy trzeba włożyć ale jej na początek taki starczy.
__________________
Jak się dba-tak się ma
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 12:29   #3
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

świetny wątek

nie zawsze trzeba coś przerabiać to zależy od lokalu
mi to zawsze się marzył swój zakład narazie złożyłam papiery na kurs


jeśli zdam wszystko i jak dobrze pójdzie to chciałabym otworzyć swój zakład muszę się zorientować co i po ile jest

jeśli ktoś moze mi pomóc będę wdzięczna
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:09   #4
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Wiadomo , że nie zawsze trzeba coś przzerabiać - może akurat uda się wynająć lokal , który wcześniej już był takim salonem , ale to raczej nie świadczy za dobrze o lokalizacji - skoro wcześniejszy zakład upadł , twój też może

Wyposażenie salonu może się wahać naprawde w różżżnych granicach . W zależności od wielkości salonu no i w zależnośći od tego jakiej jakości chcesz mieć sprzęt i kosmetyki .Same nożyczki fryzjerskie mogą kosztować ponad 1000zł!

Mam znajomą fryzjerkę , która zaczynała w małym salonie ale miała swietną lokalizację - przy akademii medycznej i wszystkie pielegniarki , salowe , stażystki itd przychodziły własnie do jej salonu . Teraz przeniosła lokal w inne miejce , nie ma jakiegoś nawet wielkiego szyldu ani reklamy ale za to klientów tylu , że z naprawde duzym wyprzedzeniem trzeba się umawiać Więc nie widze potrzeby by na start wydawać niewiadomo ile kasy , no chyba , że ma sie peewność , że klientów nie zabraknie a nasze usługi będą świetne i klienci bedą wracac .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:22   #5
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Wiadomo , że nie zawsze trzeba coś przzerabiać - może akurat uda się wynająć lokal , który wcześniej już był takim salonem , ale to raczej nie świadczy za dobrze o lokalizacji - skoro wcześniejszy zakład upadł , twój też może

Wyposażenie salonu może się wahać naprawde w różżżnych granicach . W zależności od wielkości salonu no i w zależnośći od tego jakiej jakości chcesz mieć sprzęt i kosmetyki .Same nożyczki fryzjerskie mogą kosztować ponad 1000zł!

Mam znajomą fryzjerkę , która zaczynała w małym salonie ale miała swietną lokalizację - przy akademii medycznej i wszystkie pielegniarki , salowe , stażystki itd przychodziły własnie do jej salonu . Teraz przeniosła lokal w inne miejce , nie ma jakiegoś nawet wielkiego szyldu ani reklamy ale za to klientów tylu , że z naprawde duzym wyprzedzeniem trzeba się umawiać Więc nie widze potrzeby by na start wydawać niewiadomo ile kasy , no chyba , że ma sie peewność , że klientów nie zabraknie a nasze usługi będą świetne i klienci bedą wracac .
wiem kochana ale np.w mojej miejscowości (wieś) był zakład fryzjerki i zrezygnowała bo podono ludzi nie miała

z 2-3 miesiące temu otworzyła dziewczyna ( w moim wieku) zakład w tym samym miejscu co tamta wcześniej miała i tyle ma ludzi że pracują we 3 i mają 1 pratykantkę i też trzeba się zapisywać tyle ma ludzi

bardzo ważne też jest podejście do klienta, odpowiednia reklama itp

ja myślałam nad otwarciem zakładu w tej miejscowości:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryman%C3%B3w-Zdr%C3%B3j
jest tam dużo sanatoriów i kuracjuszy

ale muszę się tam przejechać,zorientować ile jest zakładów, czy jest jakieś miejsce fajne itp jak narazie czekam na wieści o kursie
__________________
Sh

Edytowane przez JOANNA16
Czas edycji: 2009-09-11 o 13:27
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 17:00   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Moi dwaj przyjaciele otwierają wlasnie swoj salon we Wroclawiu i wstepny budzet obliczyli na okolo 80 tysiecy. Salon 4 - stanowiskowy, lokal o pow. ok 63 m2. Tak jak pisal ktos wczesniej - ogromnie duzo zalezy od tego jakiego chce sie miec meble, jakie kosmetyki, jaki standard itd.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 17:58   #7
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Moi dwaj przyjaciele otwierają wlasnie swoj salon we Wroclawiu i wstepny budzet obliczyli na okolo 80 tysiecy. Salon 4 - stanowiskowy, lokal o pow. ok 63 m2. Tak jak pisal ktos wczesniej - ogromnie duzo zalezy od tego jakiego chce sie miec meble, jakie kosmetyki, jaki standard itd.
ło matko ile kasy...

ja myślałam o salonie z 2 stanowiskami nie więcej

a jak jest z dotacją? słyszałam,że z urzędu można dostać do 15 tyś.
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 21:49   #8
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
ło matko ile kasy...

ja myślałam o salonie z 2 stanowiskami nie więcej

a jak jest z dotacją? słyszałam,że z urzędu można dostać do 15 tyś.
z urzedu pracy osoba bezrobotna może dostać teraz 19 tys.

Jesli jestes z małej miejscowości to tez koszty bedą niższe niż w dużym miescie . Samo wynajecie lokalu w duzym miescie , w nienajgorszej lokalizacji to jakies 10tys , w miescinie duzo mozna zaoszczedzic ) Tak więc to wszystko zależy ;]
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 22:23   #9
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
z urzedu pracy osoba bezrobotna może dostać teraz 19 tys.

Jesli jestes z małej miejscowości to tez koszty bedą niższe niż w dużym miescie . Samo wynajecie lokalu w duzym miescie , w nienajgorszej lokalizacji to jakies 10tys , w miescinie duzo mozna zaoszczedzic ) Tak więc to wszystko zależy ;]
aha no ja na wsi mieszkam więc wiesz tutaj taniej

a koleżanka miała salon w miescie i za wynajem płaciła 1.500zł ale to i tak dużo moim zdaniem bo sa tańsze lokale, wszyscy poszli od tego faceta bo miał drogie czynsze ;/

muszę się popytać ile wynajem i czy było by fajne miejsce



a jakie są wymagania zeby dostać to 19tyś.?
__________________
Sh

Edytowane przez JOANNA16
Czas edycji: 2009-09-11 o 22:26
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 08:11   #10
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
aha no ja na wsi mieszkam więc wiesz tutaj taniej

a koleżanka miała salon w miescie i za wynajem płaciła 1.500zł ale to i tak dużo moim zdaniem bo sa tańsze lokale, wszyscy poszli od tego faceta bo miał drogie czynsze ;/

muszę się popytać ile wynajem i czy było by fajne miejsce



a jakie są wymagania zeby dostać to 19tyś.?

ooo to baaaardzo mało . Ja się orientowałam w lokalach pod sklep i naprawde w centrum to ceny kosmiczne .

Żeby dostac kase z urzedu trzeba się zarejestrować w UP jako osoba bezrobotna , zgłosic na rozmowę z doradcą zawodowym , wypełnić wniosek [ elementy biznesplanu , koszty itp..] złożyć i czekać . Zapewne pózniej bedzie rozmowa i albo przyznają albo nie No a po otrzymaniu kasy trzeba wydac zgodnie z tym co się zdeklarowało i prowadzic działalnosc min rok . W kazdym urzedzie może to troche inaczej wyglądać . Na stronie Twojego urzedu napewno znajdziesz informację , regulamin i wniosek do ściągnięcia.
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:51   #11
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: własny salon fryzjerski...ile trzeba miec pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
ooo to baaaardzo mało . Ja się orientowałam w lokalach pod sklep i naprawde w centrum to ceny kosmiczne .

Żeby dostac kase z urzedu trzeba się zarejestrować w UP jako osoba bezrobotna , zgłosic na rozmowę z doradcą zawodowym , wypełnić wniosek [ elementy biznesplanu , koszty itp..] złożyć i czekać . Zapewne pózniej bedzie rozmowa i albo przyznają albo nie No a po otrzymaniu kasy trzeba wydac zgodnie z tym co się zdeklarowało i prowadzic działalnosc min rok . W kazdym urzedzie może to troche inaczej wyglądać . Na stronie Twojego urzedu napewno znajdziesz informację , regulamin i wniosek do ściągnięcia.
ok kochana dziekuję Ci za informację zrobię kurs (o ile się zakwalifikuje) i zobaczę co dalej

między czasie się porozglądam za dobrym miejscem na mój salonik oglądaałam fotki salonów i ten mi sie podoba najbardziej i właśnie coś podobnego bym chciała
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 15:50   #12
mariiina
Raczkowanie
 
Avatar mariiina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 127
Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

Witam!

Mam pomysł na biznes, ale nie wiem kompletnie, od czego zacząć. Jestem zupełnym laikiem, jeśli chodzi o sprawy biznesowe, więc liczę, że znajdzie się tutaj osoba, która mnie naprowadzi na odpowiednią drogę

Otóż chciałabym:
- kupić działkę ( mam już upatrzoną- 40 arów, bezpośrednio przy morzu, od plaży dzieli ją tylko pad lasu)
- postawić pensjonat, ośrodek turystyczny, dom wczasowy? (około 26-30 pokoików) dostosowany dla rodzin z dziećmi, czyli: w każdym pokoju łazienka, łóżeczka turystyczne, podgrzewacze, wanienki na stelażach i inne akcesoria potrzebne rodzicom.
- w tym samym budynku otworzyć salon kosmetyczny+ miejsce na manicure, pedicure, tipsy.
- zagospodarować teren w około budynku (huśtawki, piaskownice, basenik, miejsce na grill itp.)

Co muszę po kolei zrobić? Do jakich urzędów się udać? O co pytać?
Z góry dziękuję za wszystkie rady, pozdrawiam!
__________________
Jestem szczęśliwa
mariiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 15:51   #13
mariiina
Raczkowanie
 
Avatar mariiina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 127
Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

Witam!

Mam pomysł na biznes, ale nie wiem kompletnie, od czego zacząć. Jestem zupełnym laikiem, jeśli chodzi o sprawy biznesowe, więc liczę, że znajdzie się tutaj osoba, która mnie naprowadzi na odpowiednią drogę

Otóż chciałabym:
- kupić działkę ( mam już upatrzoną- 40 arów, bezpośrednio przy morzu, od plaży dzieli ją tylko pas lasu)
- postawić pensjonat, ośrodek turystyczny, dom wczasowy? (około 26-30 pokoików) dostosowany dla rodzin z dziećmi, czyli: w każdym pokoju łazienka, łóżeczka turystyczne, podgrzewacze, wanienki na stelażach i inne akcesoria potrzebne rodzicom.
- w tym samym budynku otworzyć salon kosmetyczny+ miejsce na manicure, pedicure, tipsy.
- zagospodarować teren w około budynku (huśtawki, piaskownice, basenik, miejsce na grill itp.)

Co muszę po kolei zrobić? Do jakich urzędów się udać? O co pytać?
Z góry dziękuję za wszystkie rady, pozdrawiam!
__________________
Jestem szczęśliwa
mariiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:56   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

Rozumiem ,że dysponujesz kilkoma milionami ?

jesli tak to przede wszytskim isc do urzedu miasta/gminy dowiedziec sie o plany zagospodarowania działki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-07-21 o 16:58
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 09:50   #15
mariiina
Raczkowanie
 
Avatar mariiina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 127
Dot.: Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

dzięki Paula

jeszcze się tylko zastanawiam, czy w małej nadmorskiej wiosce, będą ludzie również zimą... szczerze w to wątpię, co innego duże miasta nad morzem, ale na wieś pod samym lasem, raczej nikt zimą z dziećmi nie przyjedzie.. liczyć 3-4 miesiące sezonu to trochę mało na opłacenie wszystkiego związanego z pensjonatem.. sama nie wiem.. dzisiaj idę na rozmowę z właścicielem działki..
__________________
Jestem szczęśliwa
mariiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:27   #16
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Rozumiem ,że dysponujesz kilkoma milionami ?

jesli tak to przede wszytskim isc do urzedu miasta/gminy dowiedziec sie o plany zagospodarowania działki.
Wczoraj zaczełam pisac dokladnie to samo co Ty, ale TZ mowi "dlaczego jestes niemiła?" :O (, że pytam o te miliony)

Tak jak napisła Paula - urzad miasta -> plan zagospodarowania przestrzennego

P.S Zazdroszczę funduszy
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 18:48   #17
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

Skoro już masz te fundusze to zastanawia mnie jedno - dlaczego łączysz hotel i salon kosmetyczny? To mają być dwie odrębne działalności, zamierzasz ten salon komuś wynająć? Nie lepiej byłoby otworzyć coś w rodzaju SPA, gdzie ludzie przyjeżdżają nie tylko na urlop, ale też by odnowić ciało i duszę? i w takim razie po co te pokoje dostosowane do rodzin z dziećmi, czy matka biegająca po piaskownicy za dwójką dzieciaczków będzie miała czas i ochotę na robienie sobie tipsów itp? Wybacz za tyle pytań ale jakoś ciężko mi to ogarnąć
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:01   #18
mariiina
Raczkowanie
 
Avatar mariiina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 127
Dot.: Pensjonat nad morzem+salon kosmetyczny.

hopsa dzięki pewnie, że spróbuję!
__________________
Jestem szczęśliwa
mariiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 21:25   #19
bredzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Własny salon fryzjerski?

Witam

Myślę o otwarciu salonu fryzjerskiego z 4-6 stanowiskami. Byłem za granica i jest tam pełno salonów co oferują za mycie z strzyżenie za 12-14 euro. Tak jak by u nas sie płaciło 13-15 zł. W dużych miastach takich jak Warszawa,Gdańsk itd Większość salonów w centrum biorą minimum 20 zł za strzyżenie. Myślę ze salon oferujący dobre strzyżenie za np 14 zł,dla studentów 10, stałych klientów 12 zł był ciekawym pomysłem.

Moje Pytania:

1. Czy taki salon ma sens?
2. Ile trzeba zapłacić dla fryzjerki?
3. Ile zajmuje samo strzyżenie Pana -Pani . Chciał bym wiedzieć ile osób jest w stanie obciąć jedna fryzjerka w ciągu dnia pracy np w 8 h.
bredzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 22:19   #20
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Własny salon fryzjerski?

Wynagrodzenie fryzjera to zazwyczaj stała pensja plus procent od utargu.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 22:39   #21
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Własny salon fryzjerski?

najważniejsze zasady to:
1. zapotrzebowanie - wiadomo, że jeśli w okolicy będzie jeszcze 5 salonów to nie ma za bardzo co liczyć na mase klientów .
2. konkurencyjne ceny - z takimi co podałeś masz szansę się wybić
3. trzeba bardzo dobrze zareklamować salon po otwarciu - ulotki rozdawane na ulicy, strona internetowa np z cennikiem i galerią wykonanych fryzur okazyjnych oraz strzyżeń
4. pensje możesz zobaczyć na stronie http://www.wynagrodzenia.pl/moja_pla...?s=273&Fryzjer
5. zatrudniając na praktyki szkolne uczniów masz szansę na nowych pracowników w prawdzie uczących się ale za niższą pensję
6. no i nastaw się na początkowo wysokie koszty urządzenia lokalu oraz potrzebnych przyrządów
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 02:33   #22
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Własny salon fryzjerski?

Cytat:
Napisane przez bredzi Pokaż wiadomość
Witam

Myślę o otwarciu salonu fryzjerskiego z 4-6 stanowiskami. Byłem za granica i jest tam pełno salonów co oferują za mycie z strzyżenie za 12-14 euro. Tak jak by u nas sie płaciło 13-15 zł. W dużych miastach takich jak Warszawa,Gdańsk itd Większość salonów w centrum biorą minimum 20 zł za strzyżenie. Myślę ze salon oferujący dobre strzyżenie za np 14 zł,dla studentów 10, stałych klientów 12 zł był ciekawym pomysłem.

Moje Pytania:

1. Czy taki salon ma sens?
2. Ile trzeba zapłacić dla fryzjerki?
3. Ile zajmuje samo strzyżenie Pana -Pani . Chciał bym wiedzieć ile osób jest w stanie obciąć jedna fryzjerka w ciągu dnia pracy np w 8 h.
Hej. Cena bardzo dobra, ale musisz to wszysto przeliczyc czy faktycznie po opłaceniu wszystkiego to Ci się opłaci.
Znam salon w Warszawie gdzie zatrudnione są praktykantki, osoby jeszcze uczące się zawodu - zatrudniając takie osoby możesz z pewnością oferowac niskie ceny przy jednoczesnym mniejszym wynagrodzeniu.
Co do ilości "obciętych" osób w ciągu dnia to przecież nie każdy będzie chciał akurat obcinac włosy, ktoś inny będzie chciał je pofarbowac, kto inny zrobic trwałą, a jeszcze inny uczesac na jakąś okazję, a takie coś trwa dłużej niż strzyżenie. No chyba że chcesz oferowac tylko strzyżenie?
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:11   #23
bredzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: Własny salon fryzjerski?

Witam i dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Na razie sa to tylko plany i chciałem zobaczyć co inni o tym sadzą.

Ze trzeba sie reklamować to ja bardzo dobrze wiem i mam tez pomysły na reklamę i wygląda salonu itd

Wspominałaś ze znasz salon gdzie zatrudnione sa praktykantki. Chyba to nie jest dobry pomysł żeby większość pracowników to praktykantki? Bo takie osoby dopiero uczą i klient może być nie zadowolony z usług. Bo coś źle zrobi itd Ale ja na razie nie mam pojęcia jak to ma działać. Jaka jest cena za strzyżenie w tym salonie ?

Chciałem wiedzie ile jest fryzjerka wstanie obciąć osób żeby mieć jakąś orientacje. Czy fryzjerka jest w stanie obciąć dziennie z 15 osób? Byłem ostatnio u fryzjera i niestety nie patrzyłem na czas.

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Hej. Cena bardzo dobra, ale musisz to wszysto przeliczyc czy faktycznie po opłaceniu wszystkiego to Ci się opłaci.
Znam salon w Warszawie gdzie zatrudnione są praktykantki, osoby jeszcze uczące się zawodu - zatrudniając takie osoby możesz z pewnością oferowac niskie ceny przy jednoczesnym mniejszym wynagrodzeniu.
Co do ilości "obciętych" osób w ciągu dnia to przecież nie każdy będzie chciał akurat obcinac włosy, ktoś inny będzie chciał je pofarbowac, kto inny zrobic trwałą, a jeszcze inny uczesac na jakąś okazję, a takie coś trwa dłużej niż strzyżenie. No chyba że chcesz oferowac tylko strzyżenie?

Edytowane przez bredzi
Czas edycji: 2011-01-06 o 19:15
bredzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 21:43   #24
nadia_
Raczkowanie
 
Avatar nadia_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 87
Dot.: Własny salon fryzjerski?

Aspekty, o których wspomniałeś to tylko dodatek, najwyższe koszty to Twój Zus, podatki, media, koszty stałe i wynajem lokalu - w Trójmieście w centrum to koszt od 3500zł do 14000zł miesięcznie, istotny jest sposób użytkowania lokalu wymagany przez sanepid, przystosowanie do wymogów sanitarnych i najważniejsze, czy w danym lokalu można prowadzić salon fryzjerski - to zależne jest od zagospodarowania przestrzennego danego miasta i od wskaźników wielkości witryn do powierzchni lokalu i innych wskaźników. Zastanów się, czy nie znając branży warto się tym zajmować - na czym będzie polegała Twoja rola? Czy masz kapitał na pokrycie kosztów inwestycji i utrzymanie lokalu w czasie rozruchu - około roku. Pozdrowienia
nadia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 20:44   #25
maaadzik71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domku:D
Wiadomości: 2
Własny biznes - salon solarium, manicure etc.

Witam Wiem, że taki temat jest dość popularny, ale chciałam założyć swój wątek, chcąc się dowiedzieć jak najwięcej.
Mianowicie, od niedawna z narzeczonym zastanawiamy się nad otworzeniem salonu solarium. Oczywiście liczymy się z tym, że samo solarium to może być za mało, dlatego na początek chcielibyśmy oferować naszym potencjalnym klientkom usługi kosmetyczne takie jak manicure, pedicure, tipsy, do tego depilacja etc. Później, gdyby udało nam się dobrze funkcjonować poszerzylibyśmy działalność np. o usługi fryzjerskie.
Lokal mamy własny, więc już odpada nam czynsz ale cały czas zastanawiamy się czy w ogóle mamy szanse przetrwania, gdyż salon mieściłby się w jednej z Wrocławskich dzielnic (dzielnica jest dość zamożna, a w pobliżu jest tylko jedno solarium).
Jestem zarejestrowana jako bezrobotna, dlatego też chciałabym się postarać o dofinansowanie z PUP. Resztę byśmy dołożyli ze swoich oszczędności.
Jak myślicie, mamy szansę z takim biznesem?
Będę wdzięczna za każdą opinię
maaadzik71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:49   #26
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Własny biznes - salon solarium, manicure etc.

Trzeba się zastanowić, kto mieszka w tej dzielnicy. Z moich obserwacji solaria są oblegane przez osoby młode i mające niższe zarobki.
Jeśli dzielnica jest zamożna, to większe szanse mają usługi kosmetyczne, masaże, coś w stylu SPA. Ale to jest znacznie bardziej kosztowne do uruchomienia i utrzymania.
Czy macie szansę na przetrwanie? Cóż, usiądźcie z kalkulatorem i policzcie, ile będzie kosztować remont/dostosowanie lokalu, zakup/ leasing łóżka, konserwacja sprzętu (lampy), opłaty za media, jakaś reklama, wynagrodzenia.
Policzcie sobie, ile chcecie kasować za usługę, ilu osób dziennie można się spodziewać, odliczcie podatki i koszty, i zobaczycie, czy zarobicie, czy będziecie do tego interesu dokładać. Ja bym nie zaczynała bez środków pozwalających przetrwać rozruch biznesu przez pierwsze 3-6 miesięcy. Chyba że rodzice was karmią i zapewniają miejsce do spania.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:56   #27
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Własny biznes - salon solarium, manicure etc.

Jeśli chodzi o solaria:
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-so...aja,nId,314139
dzięki Bogu, kampaniom i modzie obecnie piękna skóra to skóra zdrowa i w kolorze naturalnym
A w kwestii innych usług zróbcie zestawienie ile musielibyście wydać na sprzęt, materiały, pracownika/ów, zusy i jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie na takie usługi, na jaki zysk możecie liczyć. Powodzenia!

p.s. Myślę, że w rozeznaniu dot. zapotrzebowania na solarium wystarczy obserwacja
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 08:28   #28
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Własny biznes - salon solarium, manicure etc.

Ja sądzę że tego typu usługi to w salonie kosmetycznym a solarium to może nie wypalić.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 13:53   #29
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Własny biznes - salon solarium, manicure etc.

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o solaria:
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-so...aja,nId,314139
dzięki Bogu, kampaniom i modzie obecnie piękna skóra to skóra zdrowa i w kolorze naturalnym
O, brawo! O tym argumencie zapomniałam.

A przy okazji warto rozeznać, z jakimi pozwoleniami wiąże się prowadzenie takiego biznesu. Bo pozwolenie z Sanepidu to prawdopodobnie konieczność.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:25   #30
siostra_larsa
Raczkowanie
 
Avatar siostra_larsa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 34
A może własny salon kosmetyczny?

Drogie Wizażanki. Moja przyjaciółka ma do sprzedania salon kosmetyczny w centrum Warszawy. Idealna sprawa dla osoby, która ma już własne klientki i chciałaby prowadzić biznes na własną rękę.

Możliwe także podnającie gabinetu lub nawiązanie współpracy - wszystko do uzgodnienia. Zainteresowane osoby zapraszam na priv mogę przesłać więcej szczegółów, żeby nie było, że robię jakąś reklamę albo coś.

Salon jest w ścisłym Centrum Warszawy, zlokalizowany w zabytkowych wnętrzach. Lokal składa się z recepcji, małego biura, klimatycznej poczekalni, 4 gabinetów, wc. Wykończony jest w wysokim standardzie. Pełne wyposażenie gabinetów do zabiegów w dobry sprzęt i kosmetyki. Wystrój i atmosfera bardzo pozytywnie odbierane przez klientki.
siostra_larsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 18:05:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.