Rozpoczynamy staranka-sierpień 2010. - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-05, 11:30   #2161
Oliweczka1985
Zakorzenienie

Dot.: Rozpoczynamy staranka-sierpień 2010.

Cytat:
Napisane przez smerfetka83 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, jest mi ciężko i to bardzo, nawet nie jestem w stanie wyrazić tego bólu, mój mąż też chodzi ze szklanymi oczami ale cóż życie toczy się dalej......

Nadia5 trzymam mocno kciuki a kiedy masz zrobic test to sama nie wiem bo ja po moich doświadczeniach z testami to juz za bardzo im nie wierzę.

Aniołku a może ty masz temp. zakłóconą? jak mówisz że jesteś chora to temp. może nie być wiarygodna. Po tym co mi lekarz powiedział dam ci radę - jeśli jesteś chora lub przeziębiona lepiej odłożyć starania, bo w dużym procencie kończą sie one tak jak u mnie. Co prawda zależy to od organizmu, ale myślę, że dobrze lekarze mowią, bo w czasie infekcji organizmu płód powstaje słabszy i może nie przetrwać.

Oliweczko jak się czujesz? pytałam lekarza o antybiotyk w ciąży i powiedział, że w ciężkim przeziebięniu lepiej go wziąść, bo mozna doprowadzić do infekcji płodu. Bezpiecznymi antybiotykami w ciąży są antyb. z grupy penicylin, ale on powiedział, że zawsze przepisuje pacjentkom Amotaks.
Witaj Smerfetko
Wierzę, że czas, w którym teraz się znajdujesz jest dla Ciebie najgorszy na świecie, bardzo mi przykro, ale musi byc dobrze!!!!Wielu łask Bożych dla Ciebie kochana.
Dokładnie, mi również ginekolog mówil o Amotaksie( przez tel), ale jak poszłam na ostry dyżur, to lekarka nie chciała mi przepisac.
Teraz czuję się już w miarę dobrze, pozostał tylko kaszel, no i ostatnimi dniami znowu nasiliły mi się mdłości, a nawet wymioty, dużo szybciej się męczę( ale to moze przez chorobę). Dzisiaj już byłam na dworze( bo musiałam wyjśc z psem), także dochodzę do siebie, wszystko ok

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Nadia5 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dziewczyny potrzymacie jeszcze trochę te kciuki ? bo @ w dalszym ciągu brak jak myślicie jutro czy w piątek zrobić test ? tym razem z samego rana zrobię bo ten wczorajszy mógł być niewiarygodny tak, tak, tłumaczę sobie
A ile spóźnia Cie się @ bo nie mogę się doczytac??

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:46   #2162
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Witaj Smerfetko
Wierzę, że czas, w którym teraz się znajdujesz jest dla Ciebie najgorszy na świecie, bardzo mi przykro, ale musi byc dobrze!!!!Wielu łask Bożych dla Ciebie kochana.
Dokładnie, mi również ginekolog mówil o Amotaksie( przez tel), ale jak poszłam na ostry dyżur, to lekarka nie chciała mi przepisac.
Teraz czuję się już w miarę dobrze, pozostał tylko kaszel, no i ostatnimi dniami znowu nasiliły mi się mdłości, a nawet wymioty, dużo szybciej się męczę( ale to moze przez chorobę). Dzisiaj już byłam na dworze( bo musiałam wyjśc z psem), także dochodzę do siebie, wszystko ok

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

A ile spóźnia Cie się @ bo nie mogę się doczytac??
miała być wczoraj lub dziś

Nadia5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:21   #2163
sigalla
Raczkowanie

no to Nadia, trzymam kciuki rób jutro teścior i oby były grube krechy

własnie przezyłam wielka kompromitacje Znalazłam idealne i jedyne wolne miejsce do zaparkowania. Poszłam załatwiac sprawy, wracam po godzinie a tam ...okazało sie ze stanęłam na wjezdzie/wyjezdzie z parkingu i to takiego duzego, dla wielu firm. Jaki wstyd trzeba było uciekac

u mnie 8 dc. Narazie wstrzemięźliwość , ale za 3 dni zaczynamy działać. Tak bym chciała zeby w tym cyklu wyszło:pros i:
sigalla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:38   #2164
aniolek2265
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

u mnie chyba jednak to były zakłócenia bo dziś już "normalna" tempka. Może to dobrze bo owólka dopiero będzie. Po tym co mi napisałaś smerfetka to nie wiem co robić z tymi starankami bo szczerze mówiąc nie chciałabym zwlekać a z drugiej...

Nadia rób test jutro będzie po terminie @ więc może już coś wyjdzie. Trzymam

Edytowane przez aniolek2265
Czas edycji: 2011-05-20 o 13:17
aniolek2265 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:03   #2165
sigalla
Raczkowanie

suuuper, piekna z Was para i tacy szczesliwi
Stary 2011-01-05, 13:14   #2166
kaja_so
Raczkowanie

Aniołek, śliczna z Ciebie kobitka.
Sigalla, powiedz czemu wstrzemięźliwość. Gin tak zalecił? Czy Wasza decyzja.
Gdzieś tak właśnie doczytałam, że po jakiejś tam abstynencji jakoś nasienia lepsza.
A'propos nasienia. Właśnie dzwoniłam do laboratorium o badanie spermy, orientujecie się może ile takie kosztuje, bo ja całkiem zgłupiałam, nie wiem czy mi babka powiedziała 20 zł czy 120 zł. Z wrażenia mnie zaćmiło
kaja_so jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:36   #2167
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniolek2265 Pokaż wiadomość
u mnie chyba jednak to były zakłócenia bo dziś już "normalna" tempka. Może to dobrze bo owólka dopiero będzie. Po tym co mi napisałaś smerfetka to nie wiem co robić z tymi starankami bo szczerze mówiąc nie chciałabym zwlekać a z drugiej...

Wrzucam 3 zdjęcia ze ślubu
ślicznie
Wszystkiego dobrego

uciekam do sklepu. kupię test ale zrobię jednak w piątek o ile @ nie przyjdzie i cierpliwość pozwoli

Stary 2011-01-05, 14:07   #2168
sigalla
Raczkowanie

kaja_so no tak sobie w tym cyklu postanowilismy dla odmiany. To sa rady moich przyjaciółek którym własnie tak sie udało. Jedna 2 tyg nic, a druga tydzien nic. Jeden raz i im sie udało. Ale my nie bedziemy ryzykowac z jednym podejsciem, bo nie wiem kiedy miałoby to byc
A Ty dlaczego chcesz wysyłać swojego na badania? masz jakies obawy?
Stary 2011-01-05, 14:09   #2169
Oliweczka1985
Zakorzenienie

Cytat:

Wrzucam 3 zdjęcia ze ślubu
Piekna z Was para jeszcze raz wszystkiego dobrego na Nowej Drodze Życia

Juleńka
Mateuszek
Stary 2011-01-05, 14:21   #2170
kaja_so
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sigalla Pokaż wiadomość
kaja_so no tak sobie w tym cyklu postanowilismy dla odmiany. To sa rady moich przyjaciółek którym własnie tak sie udało. Jedna 2 tyg nic, a druga tydzien nic. Jeden raz i im sie udało. Ale my nie bedziemy ryzykowac z jednym podejsciem, bo nie wiem kiedy miałoby to byc
A Ty dlaczego chcesz wysyłać swojego na badania? masz jakies obawy?
Tak na wszelki wypadek. Jest to najszybsze badanie, więc jak wyjdzie ok, to się ostro biorę za siebie.
Ale co do abstynencji to może też spróbuję, do tego mozna dołączyć testy owulacyjne i jako tako wstrzelić się w ten właściwy moment. ostatnio test pokazał mi owulkę, ale chłop mi nieco nawalił, to może teraz się uda. Jeszcze trochę muszę być cierpliwa bo dopiero 4 dc.
kaja_so jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:22   #2171
Oliweczka1985
Zakorzenienie

A wiecie co, ja tez wrzucę Nasze zdjęcie z pleneru ślubnego( tak mnie jakoś naleciało). A tak poza tym, to fajnie jest widziec kogoś, z kim się rozmawia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0088.jpg (130,7 KB, 42 załadowań)

Juleńka
Mateuszek
Stary 2011-01-05, 14:27   #2172
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
A wiecie co, ja tez wrzucę Nasze zdjęcie z pleneru ślubnego( tak mnie jakoś naleciało). A tak poza tym, to fajnie jest widziec kogoś, z kim się rozmawia
Suuuper

to ja też wrzucę do albumu

Stary 2011-01-05, 14:28   #2173
aniolek2265
Raczkowanie

dzięki dzięki dzięki
jeszcze nam didka do kompletu brakuje

Nadia ja bym nie wytrzymała dlatego jak kupowałam testy to na all po 1 zł to tanio i nie jest mi tak szkoda ich testować, chociaż jak na razie to tylko leża i czekają na powód do testowania

u nas w piątek ksiądz po kolędzie będzie chodził i uciekamy z Tż do miasta od razu do lekarza z wynikami bo ksiądz na pewno będzie się pytał czemu wzięliśmy ślub cywilny a kościelnego nie, zresztą tu jest taki ksiądz że lepiej jak nie będzie nas i nie będzie wiedział. Jak siostra po ślubie cywilnym a przed kościelnym przytulała się ze swoim Tż bo tez chcieli dzidziusia to jej rozgrzeszenia nie chciał dać i się wydarł na nią! A jak jest jakiś fajny ksiądz co go młodzież lubi to zaraz moherowe berety piszą do "góry" że molestuje młodzież i w ogóle, stare babki to starych księży wolą. A potem się dziwią że młodzież do kościoła nie chce chodzić jak ksiądz ani rozgrzeszenia nie daje ani ciekawych mszy nie prowadzi. Poszłam na pasterkę bo lubię kolędy a tu szok ani jednej nie śpiewali tylko orkiestra grała ale bez śpiewania! a w jednym innym kościele (jak już nawiązałam do tematu księży) para brała ślub ze względu na księży naszych wybrali inny kościół i mówili że fajny ksiądz a on podczas ślubu zaczął mówić o tym że prace na polu są ważniejsze i ludzie do kościoła nie chodzą, o wykopkach i polityce. Mój Tż to głupi z nudów zaczął grać na telefonie! Księża to wszystko też umieją popsuć

Ola ślicznie wyglądacie. Mam nadzieję że niedługo też założę białą suknię

Czas edycji: 2011-01-05 o 14:30
Stary 2011-01-05, 14:28   #2174
Nadia5
Zakorzenienie

poprawka, nie wrzucę
nie mam na laptopie

Stary 2011-01-05, 14:32   #2175
aniolek2265
Raczkowanie

ola a wiesz ze trochę podobna sukienkę dostałam. Ale jak ją przymierzałam to siostra za słabo rozwiązała z tyłu i ze względu na moje piersi zatrzymała się na nich i wyglądałam jak w ciąży siostra z 5 letnią siostrzenicą zamiast mnie ratować bo się ruszyć nie mogłam to pękały ze śmiechu i robiły zdjęcia. mogę wrzucic jak chcecie

Nadia to poczekamy na twoje zdjęcia

Stary 2011-01-05, 14:33   #2176
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki dzięki dzięki
jeszcze nam didka do kompletu brakuje

Nadia ja bym nie wytrzymała dlatego jak kupowałam testy to na all po 1 zł to tanio i nie jest mi tak szkoda ich testować, chociaż jak na razie to tylko leża i czekają na powód do testowania

u nas w piątek ksiądz po kolędzie będzie chodził i uciekamy z Tż do miasta od razu do lekarza z wynikami bo ksiądz na pewno będzie się pytał czemu wzięliśmy ślub cywilny a kościelnego nie, zresztą tu jest taki ksiądz że lepiej jak nie będzie nas i nie będzie wiedział. Jak siostra po ślubie cywilnym a przed kościelnym przytulała się ze swoim Tż bo tez chcieli dzidziusia to jej rozgrzeszenia nie chciał dać i się wydarł na nią! A jak jest jakiś fajny ksiądz co go młodzież lubi to zaraz moherowe berety piszą do "góry" że molestuje młodzież i w ogóle, stare babki to starych księży wolą. A potem się dziwią że młodzież do kościoła nie chce chodzić jak ksiądz ani rozgrzeszenia nie daje ani ciekawych mszy nie prowadzi. Poszłam na pasterkę bo lubię kolędy a tu szok ani jednej nie śpiewali tylko orkiestra grała ale bez śpiewania! a w jednym innym kościele (jak już nawiązałam do tematu księży) para brała ślub ze względu na księży naszych wybrali inny kościół i mówili że fajny ksiądz a on podczas ślubu zaczął mówić o tym że prace na polu są ważniejsze i ludzie do kościoła nie chodzą, o wykopkach i polityce. Mój Tż to głupi z nudów zaczął grać na telefonie! Księża to wszytsko też umią popsuć
my w tamtym roku mieliśmy 1szą kolede w naszym nowym mieszkanku. też byliśmy tylko po cywilnym. nie znaliśmy w ogóle księży z tej parafi. przyszedł taki starszy, powiedzieliśmy że jesteśmy po cywilnym. a w przyszłym roku planujemy kościelny. więc ksiądź się bardzo ucieszył że młodzi ludzie nie poprzestają tylko na cywilnym i zero kazania
W mojej parafi (rodzinnej) braliśmy kościelny. tam księża (w większości) są straszni. Proboszcz rok temu na kolendzie walnał kazanie moim rodzicom (już nie mieszkałam z nimi) że żyję w grzechu - bo bez kościelnego. i że się zastanowi czy nam rozgrzeszenie przed kościelnym da

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
ola a wiesz ze trochę podobna sukienkę dostałam. Ale jak ją przymierzałam to siostra za słabo rozwiązała z tyłu i ze względu na moje piersi zatrzymała się na nich i wyglądałam jak w ciąży siostra z 5 letnią siostrzenicą zamiast mnie ratować bo się ruszyć nie mogłam to pękały ze śmiechu i robiły zdjęcia. mogę wrzucic jak chcecie

chcemy

a jesli chcecie zobaczyć moje fotki ze ślubu to na nk najlepiej

Stary 2011-01-05, 14:37   #2177
aniolek2265
Raczkowanie

my mamy w planach kościelny ale nie wiadomo kiedy

no to macie może wam się buzie uśmiechną

do nk to musisz jakieś dane podać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAGE_171.jpg (61,8 KB, 43 załadowań)

Stary 2011-01-05, 14:38   #2178
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:

ciąża jak nic

mam ukryte wyszukiwanie jak masz nk to podaj na pw linka to się odezwę

Stary 2011-01-05, 14:42   #2179
aniolek2265
Raczkowanie

już
szkoda że tylko na zdjęciu ;p

a nie pochwaliłam się jeszcze dzisiaj teściowa podzieliła szafki i nam odstąpiła pare, podzieliła pościel, ręczniki dała nam komplet obiadowy, garki, szkło, żelazko i takie tam- wszystko było zachomikowane i nie otwarte od nowości! i lodówkę podzieliła na nasz i jej.

Stary 2011-01-05, 14:52   #2180
Oliweczka1985
Zakorzenienie

Cytat:

Pewnie wrzucaj

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:

Dobre)
Rzeczywiście ciąża jak nic

Juleńka
Mateuszek
Stary 2011-01-05, 14:52   #2181
aniolek2265
Raczkowanie

Nadia fajne masz zdjęcia ze ślubu i inne też i tez jesteś blondynką, ja naturalną a ty? ja się trochę na siostrze zawiodłam bo prosiłam ją żeby robiła nam i gościom dużo zdjęć to mnie olała

Stary 2011-01-05, 14:53   #2182
Oliweczka1985
Zakorzenienie

Cytat:
już
szkoda że tylko na zdjęciu ;p

a nie pochwaliłam się jeszcze dzisiaj teściowa podzieliła szafki i nam odstąpiła pare, podzieliła pościel, ręczniki dała nam komplet obiadowy, garki, szkło, żelazko i takie tam- wszystko było zachomikowane i nie otwarte od nowości! i lodówkę podzieliła na nasz i jej.
To miło, może nie jest taka zła??

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Nadia fajne masz zdjęcia ze ślubu i inne też i tez jesteś blondynką, ja naturalną a ty? ja się trochę na siostrze zawiodłam bo prosiłam ją żeby robiła nam i gościom dużo zdjęć to mnie olała
A to

Idę robic spaghetti, strasznie nie mam ochoty, bo mam mdłości, nudności, wszystko naraz RATUNKU!!!!!

Juleńka
Mateuszek

Edytowane przez Oliweczka1985
Czas edycji: 2011-01-05 o 14:58
Stary 2011-01-05, 14:55   #2183
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
ale macie naważniejsze ujęcia przecież tzn. podpisywanie cyrografu

naturalna jestem ciemna blondynka - raczej takie nijakie. dlatego farbuję
aktualnie mam ciemniejsze - fotka w albumie na wizazu (tam wyszły troszkę ciemniejsze)

Stary 2011-01-05, 14:57   #2184
aniolek2265
Raczkowanie

jest okropna, tylko wie że się wstydzę brać to co jej, dlatego ona zrobiła nam nasze żebym sobie bez skrępowania brała. Bo tak to Tż mi przynosił. Jestem pewna że nie będę myśleć o zmianie pościeli i firanek. nigdy tym się nie zajmowałam wiec teraz nie będę o tym pamiętać. A kwiatki też nie podlewam jest ich tyle że jakby wszystkie zebrać to by cały jeden pokój zajęły bo są takie niektóre duże jak ja, znaczy ja nie jestem duża ale jak na kwiatka to kwiatki są duże. jedno mi się drzewko szczęścia podoba a ona chce go wyrzucić. niech bierze wszystkie a ja sobie wezme to drzewko
u mnie w rodzinnym domu nawet kaktusy usychały

Stary 2011-01-05, 15:03   #2185
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
jest okropna, tylko wie że się wstydzę brać to co jej, dlatego ona zrobiła nam nasze żebym sobie bez skrępowania brała. Bo tak to Tż mi przynosił. Jestem pewna że nie będę myśleć o zmianie pościeli i firanek. nigdy tym się nie zajmowałam wiec teraz nie będę o tym pamiętać. A kwiatki też nie podlewam jest ich tyle że jakby wszystkie zebrać to by cały jeden pokój zajęły bo są takie niektóre duże jak ja, znaczy ja nie jestem duża ale jak na kwiatka to kwiatki są duże. jedno mi się drzewko szczęścia podoba a ona chce go wyrzucić. niech bierze wszystkie a ja sobie wezme to drzewko
u mnie w rodzinnym domu nawet kaktusy usychały
ja z zasady nie mam ręki do kwiatów ale sprawiliśmy sobie bambusy (2 rosną jak szalone) i na urodziny dostałam storczyka - ma się dobrze

kupiłam ten test. i tu się kończy moja cierpliwość chyba jutro zrobię

Stary 2011-01-05, 15:23   #2186
aniolek2265
Raczkowanie

takie prawdziwe bambusy? Moja siostra miała Lucky bambo i jej zgnił ja bym wolała na parapecie mieć jakieś dekoracje a nie kwiatki, w dodatku każdy innej wielkości i każdy inny.

A tak się was spytam z innej beczki, mam nadzieję że mi pomożecie. Bo pierwszy raz będziemy żyć na własny rachunek i trochę się boję jak to będzie. Bo w mieście to sobie poszłam do supermarketu jakiegoś czy gdzieś i taniej się coś kupiło- bardzo lubię np biedronkę, ale na wsi to są wiejskie ceny i nie wiem jak to będzie, w dodatku trzeba być gotowym na wyjście na weekend ze znajomymi gdzie różnie się wydaję- zależy od znajomych bo ostatnio jeździmy paczką 3 pary. i my i jedna para (starszy)zawsze płacimy a ta trzecia(starsza) ma kasę ale jak nie musi to nie płaci wy zapłaćcie i to jest niesprawiedliwe moim zdaniem, ale to może przez to że w tej jednej parze(starszy) jest chłopak z Norwegii i on zawsze płaci większość i on nie patrzy ile kasy się wyda- bo kasa to nie wszystko, chociaż to jest przyjaciel Tż i mu powiedział że każdy traktuję go jak sponsora i że jak pracuje za granicą to za wszystko musi płacić i go denerwuje takie podejście- nie mówił tu o nas. Bo z tamtą parą(starsza) zawsze jeździliśmy i nie było problemu, zawsze mój Tż mówił że płacą po połowie a jak przyjechał nasz Starszy to oni już nie pacą.
I zboczyłam chodzi mi o to czy możecie orientacyjnie powiedzieć ile kasy idzie np tygodniowo na takie codzienne wydatki na parę? Bez wyjść?

Stary 2011-01-05, 15:28   #2187
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
takie prawdziwe bambusy? Moja siostra miała Lucky bambo i jej zgnił ja bym wolała na parapecie mieć jakieś dekoracje a nie kwiatki, w dodatku każdy innej wielkości i każdy inny.

A tak się was spytam z innej beczki, mam nadzieję że mi pomożecie. Bo pierwszy raz będziemy żyć na własny rachunek i trochę się boję jak to będzie. Bo w mieście to sobie poszłam do supermarketu jakiegoś czy gdzieś i taniej się coś kupiło- bardzo lubię np biedronkę, ale na wsi to są wiejskie ceny i nie wiem jak to będzie, w dodatku trzeba być gotowym na wyjście na weekend ze znajomymi gdzie różnie się wydaję- zależy od znajomych bo ostatnio jeździmy paczką 3 pary. i my i jedna para (starszy)zawsze płacimy a ta trzecia(starsza) ma kasę ale jak nie musi to nie płaci wy zapłaćcie i to jest niesprawiedliwe moim zdaniem, ale to może przez to że w tej jednej parze(starszy) jest chłopak z Norwegii i on zawsze płaci większość i on nie patrzy ile kasy się wyda- bo kasa to nie wszystko, chociaż to jest przyjaciel Tż i mu powiedział że każdy traktuję go jak sponsora i że jak pracuje za granicą to za wszystko musi płacić i go denerwuje takie podejście- nie mówił tu o nas. Bo z tamtą parą(starsza) zawsze jeździliśmy i nie było problemu, zawsze mój Tż mówił że płacą po połowie a jak przyjechał nasz Starszy to oni już nie pacą.
I zboczyłam chodzi mi o to czy możecie orientacyjnie powiedzieć ile kasy idzie np tygodniowo na takie codzienne wydatki na parę? Bez wyjść?
wlaśnie takie bambusy mi też pare zgniło, ale 2 się trzymają b. dobrze (tfu tfu )

Hm...u nas różnie wychodzi. ja podliczam zawsze cały miesiąc. na jedzenie na msc średnio idzie 600-700 zł. ale nie oszczedzamy na jedzeniu. kupuję co lubimy jeść

gorzej z reszta wydatków
chemia, uzywki, kosmetyki, coś do domu, wyjścia, kino, ciuchy itp.
jak jest "rozrzutny msc. to max wyszło mi 2,500
ale z tego ponad 800 zł na ciuchy poszło.

tak więc różnie. jesli trzeba żyć oszczędnie to myślę że da się spokojnie zejść do 1,000-1,500 zł

Stary 2011-01-05, 15:44   #2188
aniolek2265
Raczkowanie

my mamy na ten miesiąc na jedzenie i na nasze wydatki 800 zł - już bez rachunków, ale fakt ze jest trochę jedzenia w lodówce- bigos i flaki w słoikach i mięso w zamrażalce.
Ale trochę się wkurzyłam- bo teściowa bierze rentę i mój Tż też ma rentę to ona stwierdziła że się będzie opłacać rachunki, resztę podzieli się na 3 każda osoba dostanie swoją "działkę" i w rachunkach na styczeń jest wypisane- ubezpieczenie domu, jej PZU, nasz internet, jej telefon, Tż miesięczny i gaz, i złości mnie to że Tż telefonu tu nie ma a ona ma na abonament a jej telefon jest! i gaz tez będzie mnie złościł bo są 2 kuchenki- na jednej ona tylko gotuje na drugiej i ona i my a za gaz z obu kuchenek będziemy płacić po równo! No ale nic. Lepsze to niż nic. Mogła nam dać tylko Tż rentę a wtedy mielibyśmy mniej kasy. Więc dobra- darowanemu koniowi...

aaa ja kosmetyków nie kupuje- mam trochę i nawet ich nie używam tylko chemie trzeba będzie kupować i higieniczne rzeczy. jak tz pójdzie do szpitala to dopiero będzie wydatków- nie chce myśleć
a i może tz stypendium dostanie jak ma żonę to mniejsza kasa jest na osobę, ja będę się starać o staż ale to co za niego dostane to chce odłożyć na ślub, zresztą nie wiadomo jak będzie

Czas edycji: 2011-01-05 o 15:48
Stary 2011-01-05, 15:56   #2189
Nadia5
Zakorzenienie

Cytat:
my mamy na ten miesiąc na jedzenie i na nasze wydatki 800 zł - już bez rachunków, ale fakt ze jest trochę jedzenia w lodówce- bigos i flaki w słoikach i mięso w zamrażalce.
Ale trochę się wkurzyłam- bo teściowa bierze rentę i mój Tż też ma rentę to ona stwierdziła że się będzie opłacać rachunki, resztę podzieli się na 3 każda osoba dostanie swoją "działkę" i w rachunkach na styczeń jest wypisane- ubezpieczenie domu, jej PZU, nasz internet, jej telefon, Tż miesięczny i gaz, i złości mnie to że Tż telefonu tu nie ma a ona ma na abonament a jej telefon jest! i gaz tez będzie mnie złościł bo są 2 kuchenki- na jednej ona tylko gotuje na drugiej i ona i my a za gaz z obu kuchenek będziemy płacić po równo! No ale nic. Lepsze to niż nic. Mogła nam dać tylko Tż rentę a wtedy mielibyśmy mniej kasy. Więc dobra- darowanemu koniowi...

aaa ja kosmetyków nie kupuje- mam trochę i nawet ich nie używam tylko chemie trzeba będzie kupować i higieniczne rzeczy. jak tz pójdzie do szpitala to dopiero będzie wydatków- nie chce myśleć
a i może tz stypendium dostanie jak ma żonę to mniejsza kasa jest na osobę, ja będę się starać o staż ale to co za niego dostane to chce odłożyć na ślub, zresztą nie wiadomo jak będzie

stara sprawdzona prawda jest taka, że jeśli ma się jakąś tam pulę pieniędzy "na życie" to dostosowujesz sobie swój standard życia do tej puli.
Jeśli pula się zmniejszy to spokojnie można wyżyć (rezygnująć z jakiejś przyjemności która niegdyś była czymś oczywistym)
tak więc, sztuka gospodarowania to metoda prób i błędów.
Ja wciąż się uczę

My niestety poza standardowymi opłatami mamy jeszcze co miesiąc ratę za mieszkanie

Stary 2011-01-05, 21:43   #2190
marzena_S
Zadomowienie

Smerfetko83, strasznie mi przykro, wiem że to dla Was ogromna strata, ale najważniejsze, to nie poddawać się.
Sama myślałam, że przechodzę to samo co Ty...
We wtorek zaczęłam 9 tydzień i jednocześnie myślałam, że bańka mydlana pękła.
W sylwestra miałam brązowy śluz, ale nie mogłam skontaktować się ze swoją gin, później było wszystko ok, więc stwierdziłam, że poczekam do piątku na umówioną wizytę w końcu biorę duphaston na podtrzymanie ciąży, a tu nagle wczoraj wieczorem krwawienie, byłam pewna, że poroniłam, byliśmy z mężem załamani... ;(
Dzisiaj szpital i skierowanie na patologię ciąży.
W momencie badania usg serce mi stanęło, byłam przygotowana na najgorszą diagnozę...na dodatek do tej pory nawet nie widziałam swojego maluszka tylko pęcherzyk ( w piątek miałam się dowiedzieć czy nie jest pusty, czy jest dziecko i czy bije serce).
Nagle lekarz mówi "ciąża żywa, proszę zobaczyć jak pięknie bije serduszko", aż mi się łza w oku zakręciła, szczęście nie do opisania, jeszcze większe niż podczas zobaczenia dwóch kresek.
Nie myślałam, że ciąża jest tak stresującym okresem w życiu człowieka, mam nadzieję, że nasz bąbel, nie będzie nam już robił takich numerów.
Dostałam luteinę i wreszcie poczułam spokój w serduchu, a na zdjęcie z usg nie mogę się napatrzeć, maleństwo ma 1,5cm i mam nadzieję, że będzie zdrowo rosło.
Może napisałam trochę chaotycznie, ale to jeszcze przez emocje.

Nadia, jeśli chodzi o testy to chyba najbardziej czułe są strumieniowe i taki radziłabym zrobić.
Ja po zobaczeniu dwóch grubych kresek na teście strumieniowym zrobiłam po kilku dniach test płytkowy (został, więc stwierdziłam, że go zużyję) i wyszła taka blada kreseczka a to już był chyba 40dc...
marzena_S jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości