Panny Młode 2019 cz. 2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich, wszystko przed ślubem.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2018-01-27, 15:51   #3511
lucaa_rules
Wtajemniczenie

Dot.: Panny Młode 2019 cz. 2

Dzien dobry wszystkim

Cytat:
Napisane przez Matajkaa Pokaż wiadomość
Czas leci... my co raz starsi, tak więc nie chcemy zwlekać aczkolwiek jesteśmy świeżą parą... chociaż to długa historia po 15 latach zeszłam się z moją pierwszą miłością (chociaż byłam wtedy dzieckiem :P) Rozstaliśmy sie przypadkiem... przez 15 lat kilka razy ciągnęło nas do siebie, ale mieliśmy swoje życie, z którego mam 2 dzieci. On ma synka, którego też sam wychowuje... teraz mieszkamy razem i tworzymy rodzinkę, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić i pójść na przód
No faktycznie piekna historia

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
No to faktycznie wtedy opłacają im się bardziej komunie.

Linia życia. TŻ mówi, że wgl nie straszny. Tylko ja nie mogę oglądać horrorów o duchach, a nie wiedziałam, że on taki będzie. Potem od razu mam schizy. Typu ktoś się na mnie patrzy, stoi nade mną itd
Ja horrorow nie znosze. Nie ma opcji zebym obejrzala cokolwiek nawet jakby bylo ze mna w domu 50 osob i wszystkie swiatla bylyby zapalone.

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Witam i od razu pozdrawiam wszystkie Panny Młode chętnie do was dołączę. Choć nie będę w stanie nadrobić wszystkich postów bo jest ich za wiele

Hej Kira

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem wam ze jak czytam wasze wiadomosci, i widze ile to wszystko wymaga ogarniecia to mi sie slabo robi Trzymam kciuki, ze moj pierwotny plan wypali a jak nie to chyba zrobimy impreze 'Zrob to sam' zeby nie zabankrutowac U nas bedzie 60 osob wiec nie dramat, tylko 10 osob przybedzie z zagranicy wiec musze sie zastanowic nad logistyka

Milego dnia
lucaa_rules jest offline  
Stary 2018-01-27, 16:05   #3512
Kira_18
Zadomowienie

Jesteśmy razem od 2011 czyli już prawie 7 lat. Pierścionek dostałam po narodzinach naszego synka w czerwcu 2013. Od tego czasu mieszkamy razem. Ślub mamy zaplanowany na 29.06.2019. Wydaje mi się że na chwilę obecną mamy większość spraw załatwionych. Kościół, fotograf, kamerzysta, zespół, sala, dekoratorka, lista gości... chyba że coś pominęłam to możecie podpowiedzieć pierwotnie ślub mial się odbyć 2 lata temu, ale zbyt wiele spraw rodzinnych nam wypadło i niestety musieliśmy zmienić termin. Hmm tak się zastanawiam czy to tyle czy coś jeszcze chcecie wiedzieć. Dlatego pytajcie ☺

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline  
Stary 2018-01-27, 16:05   #3513
n0emi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blondynka28 Pokaż wiadomość
Mieszkam w takiej miejscowości, że każdy wie o wszystkim, a już najwięcej wiedzą Ci co przebywaj w sklepie. Wesela, rozwody, ciąże itp. temat nr 1 do plotkowania. Ludziom po prostu się nudzi, emeryci, a młodzi większość powyjeżdżali, zostali Ci co maja prace.
Aaa to takim gadaniem nawet nie ma co się przejmować
Ja strasznie cenie sobie prywatność i kiedyś z mamą się pokłóciłam, bo słyszałam, że opowiada coś bardzo prywatnego cioci i wujkowi przy piwku. Strasznie czegoś takiego nie lubię.

Cytat:
Napisane przez lucaa_rules Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim

No faktycznie piekna historia

Ja horrorow nie znosze. Nie ma opcji zebym obejrzala cokolwiek nawet jakby bylo ze mna w domu 50 osob i wszystkie swiatla bylyby zapalone.

Powiem wam ze jak czytam wasze wiadomosci, i widze ile to wszystko wymaga ogarniecia to mi sie slabo robi Trzymam kciuki, ze moj pierwotny plan wypali a jak nie to chyba zrobimy impreze 'Zrob to sam' zeby nie zabankrutowac U nas bedzie 60 osob wiec nie dramat, tylko 10 osob przybedzie z zagranicy wiec musze sie zastanowic nad logistyka

Milego dnia
Ja chyba najbardziej lubię thrillery. Horrory mogę oglądać jeżeli są o jakiś wymyślonych potworkach. Typu "teksańska masakra piłą mechaniczną" itd. O duchach, opętaniach nie mogę, bo tak mi wsiada na psychikę, że masakra Ogólnie chyba jestem boidupa, bo boję się nawet spać sama. W sensie ktoś musi ze mną być w domu. Raz zostałam sama i czekałam do świtu, żeby położyć się spać

Dasz radę ogarniesz
Ja teraz przyspieszyłam z ogarnianiem bo TŻ wyjeżdża za 3 tyg, a potem ja do niego dojeżdżam. Więc teraz chcemy jak najwięcej załatwić, żeby nie latać tu bez sensu.
n0emi jest offline  
Stary 2018-01-27, 16:22   #3514
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Aaa to takim gadaniem nawet nie ma co się przejmować
Ja strasznie cenie sobie prywatność i kiedyś z mamą się pokłóciłam, bo słyszałam, że opowiada coś bardzo prywatnego cioci i wujkowi przy piwku. Strasznie czegoś takiego nie
Ja też miałam podobną sytuację ja czegoś takiego nie rozumiem, a potem taka osoba powtarza dalej wrrr

Cytat:
Jesteśmy razem od 2011 czyli już prawie 7 lat. Pierścionek dostałam po narodzinach naszego synka w czerwcu 2013. Od tego czasu mieszkamy razem. Ślub mamy zaplanowany na 29.06.2019. Wydaje mi się że na chwilę obecną mamy większość spraw załatwionych. Kościół, fotograf, kamerzysta, zespół, sala, dekoratorka, lista gości... chyba że coś pominęłam to możecie podpowiedzieć pierwotnie ślub mial się odbyć 2 lata temu, ale zbyt wiele spraw rodzinnych nam wypadło i niestety musieliśmy zmienić termin. Hmm tak się zastanawiam czy to tyle czy coś jeszcze chcecie wiedzieć. Dlatego pytajcie ☺

To będziemy ślubować tego samego dnia
agulaaaa jest offline  
Stary 2018-01-27, 16:32   #3515
Kira_18
Zadomowienie

Agulaaaa będziemy się wspierać duchowo 😊
A skąd jesteś? I są tu wgl jakieś dziewczyny z Małopolski?

29.06.2019
Kira_18 jest offline  
Stary 2018-01-27, 16:33   #3516
n0emi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Ja też miałam podobną sytuację ja czegoś takiego nie rozumiem, a potem taka osoba powtarza dalej wrrr

Rodzice chyba zapominają, że dzieci w końcu dorastają i mają swoją prywatność. Opowieści typu " a bo moja zaczęła mówić, a bo mój trafił pierwszy raz do nocniczka sam z siebie" w końcu muszą się skończyć. A mój jeden wujek to taki Janusz śmieszek. Potrafi wykorzystywać informację do swoich śmieszków, sam pewnie uważa, że to mega zabawne. Ale czasem to jest żenujące, irytujące i tylko głupio się uśmiechasz, bo nie zwrócisz uwagi dla wujka
n0emi jest offline  
Stary 2018-01-27, 16:44   #3517
balewska
Wtajemniczenie

n0emi pytałaś mnie kiedyś jak idzie mi z fotografem. Porażka po prostu nie chcę za miliony monet, max 2,5 tys... ale póki co nic mi się nie podoba, za tą cenę to tylko obraz się trzęsie... za takie coś szkoda mi kasy dawać
Stary 2018-01-27, 16:56   #3518
n0emi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez balewska Pokaż wiadomość
n0emi pytałaś mnie kiedyś jak idzie mi z fotografem. Porażka po prostu nie chcę za miliony monet, max 2,5 tys... ale póki co nic mi się nie podoba, za tą cenę to tylko obraz się trzęsie... za takie coś szkoda mi kasy dawać
Ja fotografa i kamerzystę ogarniam w następnym tygodniu. W tym tyg. dj i dekorator i już mam dość
Jeszcze czekałam na wiadmość od koleżanki bo miała mi podesłać kamerzystę i fotografa, którzy ze sobą współpracują, ale to kompletnie nie moja bajka. Na szybko też przejrzałam co dziewczyny w grupie na fb polecają i tyle tego jest, że będę tydzień przeglądać... Więc rozumiem Twój ból, chociaż ja jeszcze kompletnie nie orientuję się w cenach. Mam nadzieje, że coś znajdziemy w dobrej cenie i co nas zadowoli ...
n0emi jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:01   #3519
lucaa_rules
Wtajemniczenie

Cytat:
Cytat:
Ja fotografa i kamerzystę ogarniam w następnym tygodniu. W tym tyg. dj i dekorator i już mam dość
Jeszcze czekałam na wiadmość od koleżanki bo miała mi podesłać kamerzystę i fotografa, którzy ze sobą współpracują, ale to kompletnie nie moja bajka. Na szybko też przejrzałam co dziewczyny w grupie na fb polecają i tyle tego jest, że będę tydzień przeglądać... Więc rozumiem Twój ból, chociaż ja jeszcze kompletnie nie orientuję się w cenach. Mam nadzieje, że coś znajdziemy w dobrej cenie i co nas zadowoli ...
Mnie to w ogole nie pytajcie o fotografa bo sie nie znam. Na moim pierwszym slubie nie bylo fotografa, wszystkie zdjecia jakie mam to robione przez gosci, niektore to byly na takim spontanie robione ze naprawde bardzo fajnie wyszly Moja przyjacioka wydala 5 tysiecy zlotych na swojego fotografa, ale zrobil im taka swietna sesje w remizie strazackiej, ze mi kapcie spadly.

Na slub nr 2 nie zamawiamy fotografa, moj 'przyszywany' tato interesuje sie fotografia i robi piekne zdjecia i sam sie zaoferowal Poza tym chcemy kupic aparaty jednorazowe i postawic na stolikach i niech goscie sami cykaja

Edytowane przez lucaa_rules
Czas edycji: 2018-01-27 o 17:02
lucaa_rules jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:08   #3520
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Agulaaaa będziemy się wspierać duchowo 😊
A skąd jesteś? I są tu wgl jakieś dziewczyny z Małopolski?

Lubelskie

Rok i 5 miesięcy
agulaaaa jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:13   #3521
balewska
Wtajemniczenie

Właśnie wzięłam udział w konkursie na 30% zniżki na kamerzystę, z którym rozmawialiśmy na targach. Minutę przed końcem. A nóż się uda
Stary 2018-01-27, 17:17   #3522
n0emi
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie wzięłam udział w konkursie na 30% zniżki na kamerzystę, z którym rozmawialiśmy na targach. Minutę przed końcem. A nóż się uda

TŻ zabiera mnie do kina. Czas wyjść z łóżka
n0emi jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:21   #3523
agus1315
Zakorzenienie

Balewska, to

n0emi, miłego!

Dziewczyny powiedzcie czy macie już jakiś wstępny plan usadzania gości? Każda rodzina w swoim gronie i znajomi którzy się znają czy mieszacie? I z kim siedzieć przy stole? TŻ mówi że siedzi się z rodzicami, ale mi się wydaje że ze świadkami tez byłoby ok, tylko on się upiera.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Stary 2018-01-27, 17:25   #3524
balewska
Wtajemniczenie

Nie udało się
Nie mieszamy, moja rodzina ze sobą, tżta rodzina ze sobą, znajomi ze sobą :P my ze świadkami

czas umyć podłogę
Stary 2018-01-27, 17:28   #3525
n0emi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Balewska, to

n0emi, miłego!

Dziewczyny powiedzcie czy macie już jakiś wstępny plan usadzania gości? Każda rodzina w swoim gronie i znajomi którzy się znają czy mieszacie? I z kim siedzieć przy stole? TŻ mówi że siedzi się z rodzicami, ale mi się wydaje że ze świadkami tez byłoby ok, tylko on się upiera.

Dzięki

My nie mieszamy. Rodzina moja oddzielnie, TŻta - oddzielnie. Tak samo nasi znajomi. Moi w jednym miejscu, jego w drugim. Nie wiem jeszcze jak usadzić rodzeństwo cioteczne, czy z młodymi, czy z rodziną.

Młodzi moim zdaniem tylko ze świadkami. Pewnie zależy od miejsca, ale kompletnie nie praktyczne wydaje mi się siedzenie z rodzicami. Po pierwsze młodzi siedzą przy stole tylko podczas jedzenia. A rodzice nie tańczą tyle ile młodzi i co przez większość czasu siedzą sami? U mnie zawsze rodzice super się bawią z rodziną w swoim wieku. Kolejna sprawa to to, że świadkowa pomaga młodej, czy to w ubikacji, czy w podmalowaniu się, w poprawieniu fryzury. I lata się do innego stołu do świadkowej, żeby poprosić o pomoc? Oczywiście można mamę o to wszystko poprosić, ale wtedy ojciec zostaje sam. Zresztą co młodsza osoba do pogadania przy stole, to też co innego.
Ja jeszcze nigdy nie byłam na weselu, gdzie młodzi siedzieli z rodzicami, więc to tylko moja opinia
n0emi jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:28   #3526
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Balewska, to

n0emi, miłego!

I Twój Tż się upiera ? nie spotkałam się jeszcze, żeby Młodzi z rodzicami siedzieli ale na pewno bym nie chciała
Obok nas starsi i znajomi, w sumie cały stół a tak to usadzać będziemy rodzinami, kto z kim ma kontakt a jak będą chciały się integrować rodziny to na parkiecie

Balewska powodzenia
agulaaaa jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:31   #3527
balewska
Wtajemniczenie

Ja byłam na weselu gdzie młodzi siedzieli z rodzicami i słabo to wyglądało wg mnie, rodzice większość czasu siedzieli sami... A nawet miedzy sobą nie mogli porozmawiać bo dzieliło ich dwa miejsca młodych

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Dziewczyny, niecałe 1,5k i kolejna część
Stary 2018-01-27, 17:48   #3528
mariamarysienka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Hej My też 29.06

Cytat:
Balewska, to

n0emi, miłego!

My raczej będziemy usadzać rodzinami. Kiedyś przeczytałam bardzo rozsądny argument za tym rozwiązaniem - większość z tych ludzi nigdy więcej się nie spotka, więc nie ma sensu ich mieszanie. Znajomych też będziemy starali się usadzać tak, żeby znali kogoś obok siebie. Przy stole będziemy siedzieć ze znajomymi, a świadkowie i drużbowie po naszej lewej i prawej.

Właśnie wróciłam od koleżanki i jestem mega zmęczona. Uczyłyśmy się bardzo uczciwie przez jakieś 8 godzin, z krótkimi przerwami Ale warto było, bo w końcu czuję, że mogę zdać poniedziałkowy egzamin

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

"One cat just leads to another." - E. Hemingway

I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:59   #3529
Kira_18
Zadomowienie

Witam Cię mariamarysienka 🤗🤗 fajnie że kolejna koleżanka z tego samego terminu

Ja byłam tylko na 1 weselu gdzie były winietki, a na reszcie niestety nie. Być może to kwestia tego że większość wesel była kilkanaście łat temu gdzie jeszcze nie było mody na takie rozwiązania. Ostatnie 3 wesela w latach 2009, 2010 i 2011, które lepiej pamiętam a na których właśnie nie było przydziału gości. Masakra. W tym wesele mojej siostry. Każdy siadał gdzie chciał, młodzi ze starymi, obcy z obcymi. I te pytania w stylu przesiądziesz się? Bo my chcieliśmy siedzieć tutaj razem. Tragedia. Albo ludzie co zmieniają miejsca co chwilę i wędrują z jednego stołka na drugi. I potem robi się problem czyj kieliszek, czyja szklanka czy czyj talerz.

Natomiast ostatnie wesela z 2015 na którym były winietki, bylo udane. Para młoda miała długi stół ze świadkami i druhnami. W sumie ich tam było z 20 osób. Potem stół koło pary młodej wszyscy młodzi znajomi i reszta stołów z rodzina młodego i młodej. A że my mamy wesele dokladnie tam gdzie oni to skorzystamy z ich pomysłu

29.06.2019
Kira_18 jest offline  
Stary 2018-01-27, 17:59   #3530
n0emi
Zakorzenienie

maria a co studiujesz? Widziałam, że wcześniej pisałaś coś o chirurgii szczękowo-twarzowej. Miałaś może styczność z Janem Borysem ;>
n0emi jest offline  
Stary 2018-01-27, 18:19   #3531
Likable
Zakorzenienie

Cytat:

Nie wyspałam się dziś. Obejrzałam horror z TŻtem przed snem i bałam się zgasić światło Do 3 w nocy przewalałam się z boku na bok. Chyba przysnęłam na chwilę i obudziłam się o 6. I od tego czasu znowu przysypiałam i się budziłam
Ja tak ostatnio mam ze spaniem
Cytat:

Witaj

Cytat:
Balewska, to

n0emi, miłego!

My ze świadkami i nasze rodziny osobno, nie będziemy mieszać

Ale długi dzień myślałam że nigdy z uczelni nie wyjde.

Tak poczytałam o gadaniu na wsi, mnie na mojej wsi niesamowicie denerwuje jedno - ludzie są tak ciekawscy że jak młodzi wchodzą na teren kościoła (mamy na około kościoła cmentarz) to stoją chamsko i się gapią, nierzadko stoją naprawdę bardzo blisko jak młodzi idą przejściem, na chór wchodzą i wiszą całą mszę. Szczytem było jak oglądałam filmik znajomej ze ślubu a tam ujęcie jak wchodzą za bramę kościoła a tam tłum gapiów tak samo jak wychodzimy z koscioła, stajemy po bokach wyjscia a między nami gapie, ba, jedna dziewczynka stała z telefonem i nagrywała ja wiem że kamerzysta mógł to wyciąć, ale ludzie też by mogli sobie darować.

Likable jest offline  
Stary 2018-01-27, 18:27   #3532
gothka152
Zakorzenienie

GG do gothka152

Witajcie
Co prawda, szanse na 2019 są u nas raczej niewielkie, ale może się uda...

Jesteśmy z tżtem razem niecałe 1,5 roku, od ponad 7 miesięcy mieszkamy razem. Zaręczyn jeszcze nie było ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku się doczekam...
Planujemy ślub cywilny w plenerze, bez wesela. Chcieliśmy jeszcze w tym roku, ale kupno samochodu i wstępne urządzenie się w wynajmowanym mieszkaniu pochłonęło trochę kasy.
Tak więc- obecnie czekam na oświadczyny, odkładamy kasę i sami nie wiemy, co dalej...
08. 08. 2020 r.

4/2020
gothka152 jest offline  
Stary 2018-01-27, 18:29   #3533
agus1315
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny, mam nadzieję że uda mi się przekonać TŻ. Też mi się nie widzi siedzenie z rodzicami.

A co do znajomych to mam problem z zagranicznymi tylko, ale myślę że usadzimy ich obok siebie a obok innych którzy jakoś mówią po angielsku

Stary 2018-01-27, 18:43   #3534
balewska
Wtajemniczenie

Agus bardzo dobry pomysl młodzi się szybko dogadają, a po alko to już całkiem. Ja jestem po alko specjalistką od gadania po angielsku bo wtedy się nie wstydzę szkoda ze taka odważna na co dzień nie jestem

No hej gothka

Stary 2018-01-27, 19:11   #3535
domii29
Zakorzenienie

Dobry wieczor! 😉
Nie moge sie tu ostatnio wbic wiec ciut ucichlam

domii29 jest offline  
Stary 2018-01-27, 19:55   #3536
mariamarysienka
Zakorzenienie

Cytat:
maria a co studiujesz? Widziałam, że wcześniej pisałaś coś o chirurgii szczękowo-twarzowej. Miałaś może styczność z Janem Borysem ;>
Studiuję stomatologię A z Janem Borysem będę miała kontakt chociażby w poniedziałek na egzaminie A tak serio to prowadzi normalnie zajęcia dla studentów i chodziłam na jego operacje na blok A skąd go znasz?
Cytat:
Agus bardzo dobry pomysl młodzi się szybko dogadają, a po alko to już całkiem. Ja jestem po alko specjalistką od gadania po angielsku bo wtedy się nie wstydzę szkoda ze taka odważna na co dzień nie jestem

No hej gothka

Haha, ja też Co prawda na trzeźwo też bardzo dobrze mówię po angielsku, ale po pijaku nawijam jak native

I love you
I will
I do
Stary 2018-01-27, 21:25   #3537
Ipecacuanha
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Studiuję stomatologię A z Janem Borysem będę miała kontakt chociażby w poniedziałek na egzaminie A tak serio to prowadzi normalnie zajęcia dla studentów i chodziłam na jego operacje na blok A skąd go znasz? Haha, ja też Co prawda na trzeźwo też bardzo dobrze mówię po angielsku, ale po pijaku nawijam jak native

To ostatni rok? Tez pamietam to zakuwanie do egzaminow po calych dniach i nocach A pozniej jeszcze LDEK, nauki konca nie widac...

Ipecacuanha jest offline  
Stary 2018-01-27, 22:10   #3538
mariamarysienka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ipecacuanha Pokaż wiadomość
To ostatni rok? Tez pamietam to zakuwanie do egzaminow po calych dniach i nocach A pozniej jeszcze LDEK, nauki konca nie widac...

Na szczęście ostatni. A Ty masz coś wspólnego ze stomatologia, że wiesz coś o LDEKu? ;>

I love you
I will
I do
Stary 2018-01-27, 22:30   #3539
Ipecacuanha
Rozeznanie

Wiecej wiem o LEKu ;-)

Ipecacuanha jest offline  
Stary 2018-01-27, 22:57   #3540
balewska
Wtajemniczenie

Policzyliśmy ludzi, wyszło do zaproszenia 260 osób SKĄD
trzeba to jakoś zredukować...

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości