Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-18, 22:19   #1561
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez funclub13 Pokaż wiadomość
U mnie póki co idzie źle z tym wkładaniem. Nie słyszę tego dźwięku rozkładania. Tylko raz udało mi się go dobrze włożyć, akurat na noc. Reszta dni z przeciekaniem, mimo że w środku jej niewiele. Nie pomaga obracanie, wyciąganie w dół i ponowne włożenie w górę, ani to by na początku go rozłożyć, a potem popchnąć Nie mam pojęcia o co chodzi Jak palcem go okrążam, to wydaje się być ok, nie czuję wgłębienia, a mimo to.
Mam to samo, z tym że u mnie z reguły jest bardzo dużo krwi, ale przecieka nawet jak nie jest przepełniony. Nie mam pojęcia co robię nie tak. Po ostatniej walce w pracy, lataniu do łazienki, grzebaniu, ustawianiu go na miejscu mam dość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 22:40   #1562
alternative1
Zadomowienie

ja nic nie słyszę przy wkładaniu. kucam i w takiej pozycji wkładam, za kazdym razem jest ok, od pierwszego razu.
alternative1 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 06:52   #1563
p4w
Moderator

ja przy pierwszych próbach też miałam dość
przy kolejnym cyklu o wiele lepiej - teraz generalnie jest ok, ale też zdarza się, że nie moge założyć i nawet kilkukrotne próby nic nie dają a następne kilka razy - cyk i jest idealnie

ale martwi nnie coś innego - przy ostatnim cyklu ostatniego dnia tak mnie złapał skurcz w dole brzucha że się nie mogłam wyprostować, ledwo do domu dojechałam, a po wyjęciu kubka przeszło.... żeby się zaraz nie okazało, że nie moge go nosić

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA
MEDiDENT Centrum Protetyki Stomatologicznej

Ta reklama pokazywana jest pod 14 170 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:18   #1564
szmaragdowyraj
Przyczajenie

Dziewczyny czy to normalne? Przez kilka dni kiedy miesiączka jest obfita - jest wszystko ok, kubeczek nie ma prawie żadnego zapachu, natomiast dwa ostatnie dni miesiączki to koszmar. Kubeczek zwyczajnie śmierdzi, dodam że oprócz śladowych ilości krwi, w większości znajduje się zoltawy płyn (śluz czy co)? Dodam że myje go regularnie i dokładnie wyparzam przed i po okresie.
szmaragdowyraj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:40   #1565
Silesian Girl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez szmaragdowyraj Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to normalne? Przez kilka dni kiedy miesiączka jest obfita - jest wszystko ok, kubeczek nie ma prawie żadnego zapachu, natomiast dwa ostatnie dni miesiączki to koszmar. Kubeczek zwyczajnie śmierdzi, dodam że oprócz śladowych ilości krwi, w większości znajduje się zoltawy płyn (śluz czy co)? Dodam że myje go regularnie i dokładnie wyparzam przed i po okresie.
Kubeczek nie powinien wydzielac zapachu o ile jest z odpowiednich materialow, chyba ze masz jakies zakazenie.

http://8-pietro.blogspot.com/

Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:59   #1566
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez szmaragdowyraj Pokaż wiadomość
Ogólnie krew menstruacyjna może zmieniać się w czasie. Początkowo być żywo czerwona, potem im dłużej zalega w drogach rodnych i się utlenia- brązowa. Nie wiem ile trwa u ciebie okres, ale dobrze w miarę możliwości uprawiać jakąś aktywność fizyczną, żeby przyśpieszyć złuszczanie i pozbywanie się endometrium. Jeżeli odczuwasz jakieś inne objawy, które mogą mieć z związek z infekcją (świąd, pieczenie) to warto wybrać się do ginekologa po okresie i zrobić biocenozę pochwy.
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 04:39   #1567
monmoni
Przyczajenie

U mnie porażka z kubeczkiem. Nadzieje były duże bo zdrowie, ekologia i tak dalej. W rzeczywistości muszę się namęczyć, żeby kubeczek się otworzył w środku, co jest uciążliwe przy bólu menstruacyjnym. Nie mam nigdy pewności czy grzecznie siedzi czy nie, muszę wkładkę dodatkowo założyć a tu już mijam się z podejściem ekologicznym. No bez sensu. Wybieram tampony.
monmoni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 10:10   #1568
Tassarinian
Kotełke

Cytat:
Napisane przez monmoni Pokaż wiadomość
U mnie porażka z kubeczkiem. Nadzieje były duże bo zdrowie, ekologia i tak dalej. W rzeczywistości muszę się namęczyć, żeby kubeczek się otworzył w środku, co jest uciążliwe przy bólu menstruacyjnym. Nie mam nigdy pewności czy grzecznie siedzi czy nie, muszę wkładkę dodatkowo założyć a tu już mijam się z podejściem ekologicznym. No bez sensu. Wybieram tampony.
A jaki testowałaś? Może jest za miękki/za twardy? Ja przez 6 lat używałam LadyCup, ale zawsze mi lekko przeciekał, był za twardy. Teraz od kilku miesięcy używam Facelle (najtańszy kubeczek na rynku, kupiłam dla testu), jest bardzo miękki i u mnie nic już nie przecieka.

WYMIANA KOSMETYCZNA
Tassarinian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 11:56   #1569
lelhin
Przyczajenie

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie Zakupiłam wczoraj kubeczek z Rossmana Facelle na przetestowanie - rozmiar S zgodnie z wytycznymi. Zakładanie/zdejmowanie spoko. W środku nic nie uwiera, nie przecieka, wygodnie. Ale... no właśnie. Odczuwam rozpieranie/ucisk w podbrzuszu/lędźwiach (w zależności jak założę) i nie jest to zbyt fajne na dłuższą metę. Kwestia przyzwyczajenia czy trzeba kupić mniejszą średnicę/bardziej miękki? I czy to możliwe, że od kubeczka zaczyna boleć głowa czy to zbieg okoliczności? Wiem, niby głupie pytanie, ale dwukrotnie to mi się zdarzyło. Może to przez ucisk na nerw/mięsień/cokolwiek albo psychika świruje :P Póki co zakładałam testowo na 2-3h, ale chciałabym używać na stałe a nie znalazłam odpowiedzi na podobne problemy
lelhin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 13:57   #1570
scarlett26
Zakorzenienie

Ja zrezygnowałam i wróciłam do podpasek, w życiu się nie przekonam do opróżniania go w toalecie innej niż własna, bóle mam straszne, okresy bardzo obfite, a wygrzebywanie go i wkładanie co 2-3h to żadna przyjemność. Co kto lubi.

- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 04:50   #1571
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Ja zrezygnowałam i wróciłam do podpasek, w życiu się nie przekonam do opróżniania go w toalecie innej niż własna, bóle mam straszne, okresy bardzo obfite, a wygrzebywanie go i wkładanie co 2-3h to żadna przyjemność. Co kto lubi.
nieprawdopodobne.

jeśli masz konieczność opróżniania kubeczka co 2-3h to wydaje mi się, że ta konieczność zdecydowanie nie wynika z zapełnienia kubeczka miesiączką, a z kwestii psychologicznych z twojej strony - takie małe niepotrzebne i natrętne przyzwyczajenie, wynikające z konieczności częstej wymiany podpasek i tamponów, które mają znacznie mniejszą chłonność niż objętość ma kubeczek.
uśredniając - kubeczki mają pojemność rzeczywistą +20ml (zazwyczaj więcej - i to nie te duże rozmiary, a oznaczone jako dla kobiet nierodzących), jeśli byś musiała je opróżniać pełne co owe maksymalne 3h, to w 3 dni miałabyś ubytek 500ml miesiączki. 2 pełne szklanki. dużo.

---------- Dopisano o 04:43 ---------- Poprzedni post napisano o 04:36 ----------

Cytat:
Napisane przez lelhin Pokaż wiadomość
Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie Zakupiłam wczoraj kubeczek z Rossmana Facelle na przetestowanie - rozmiar S zgodnie z wytycznymi. Zakładanie/zdejmowanie spoko. W środku nic nie uwiera, nie przecieka, wygodnie. Ale... no właśnie. Odczuwam rozpieranie/ucisk w podbrzuszu/lędźwiach (w zależności jak założę) i nie jest to zbyt fajne na dłuższą metę. Kwestia przyzwyczajenia czy trzeba kupić mniejszą średnicę/bardziej miękki? I czy to możliwe, że od kubeczka zaczyna boleć głowa czy to zbieg okoliczności? Wiem, niby głupie pytanie, ale dwukrotnie to mi się zdarzyło. Może to przez ucisk na nerw/mięsień/cokolwiek albo psychika świruje :P Póki co zakładałam testowo na 2-3h, ale chciałabym używać na stałe a nie znalazłam odpowiedzi na podobne problemy
najprawdopodobniej za płytko go włożyłaś. prawidłowo włożonego kubeczka po prostu w ogóle nie czuć. co do bólu głowy - zbieg okoliczności, materiały z których są wykonane kubeczki są obojętne dla organizmu, chyba że się wybierze z niesprawdzonego źródła to można mieć wątpliwości. nie ma żadnego ryzyka jak np. przy wstrząs pzy tamponach.

---------- Dopisano o 04:50 ---------- Poprzedni post napisano o 04:43 ----------

Cytat:
Napisane przez monmoni Pokaż wiadomość
żeby wiedzieć czy kubeczek ,,grzecznie siedzi w środku'', póki się nie nabierze wprawy w zakładaniu go, to po włożeniu trzeba obwieść palcem po jego krańcu i dnie sprawdzając czy nie jest gdzieś zagięty. jak jest to nie ma prawa być szczelny, ale to wynika nie z winy kubeczka, a z naszego braku wprawy w obchodzeniu się z nim. trzeba przez jakiś czas kontrolować go po włożeniu, wypróbować kilku metod zginania go (u mnie to się sprawdziło), i gdy się znajdzie najlepszą metodę dla siebie to nie ma się już później z nim żadnych problemów ani wątpliwości czy jest wystarczającą i prawidłową ochroną. nic nie trzeba sprawdzać. dopiero po próbach z różnym zakładaniem go należy się zastanawiać czy nie są problemem źle dobrane parametry fizyczne kubeczka.

Edytowane przez 94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Czas edycji: 2019-01-05 o 04:38
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 08:13   #1572
p4w
Moderator

Cytat:

ja opróżniam kubeczek po 7-12 godzinach - zależy jaki dzień

ale ostatnio (używam od kilka miesięcy) w ostatni dzień złapał mnie taki skurcz w podbrzuszu, że nie mogłam sie wyprostować - jak nie puszczał przez godzinę to wyjęłam kubeczek i szybko przeszło
wcześniej nie miała takiego objawu - nie czułam go, nosiłąm od kilka dni a tu taka niespodzianka - więc jest to możliwe
mam nadzieje, ze sie nie powtórzy, bo ten kubeczek to dla mnie superrozwiązanie

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
niestety, jak zawsze nie ma rzeczy idealnych

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA

Ta reklama pokazywana jest pod 14 170 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2019-01-05, 10:44   #1573
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

[1=94f10d48125b1914ad73ad4 0b36553f3b912108a_5dbe188 25c7e0;86327380]nieprawdopodobne.

jeśli masz konieczność opróżniania kubeczka co 2-3h to wydaje mi się, że ta konieczność zdecydowanie nie wynika z zapełnienia kubeczka miesiączką, a z kwestii psychologicznych z twojej strony - takie małe niepotrzebne i natrętne przyzwyczajenie, wynikające z konieczności częstej wymiany podpasek i tamponów, które mają znacznie mniejszą chłonność niż objętość ma kubeczek.
uśredniając - kubeczki mają pojemność rzeczywistą +20ml (zazwyczaj więcej - i to nie te duże rozmiary, a oznaczone jako dla kobiet nierodzących), jeśli byś musiała je opróżniać pełne co owe maksymalne 3h, to w 3 dni miałabyś ubytek 500ml miesiączki. 2 pełne szklanki. dużo.[/QUOTE]

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić, mam tak samo jak Scarlett, po dwóch, trzech godzinach pełny kubeczek, wprawdzie najmniejszy czyli S, ale przecież różnice w pojemnościach między S a większymi nie są jakieś kolosalne. Też byłam zdziwiona za pierwszym razem, bo kupiłam kubeczek po tym jak się naczytałam, że dziewczyny po 12 godzinach mają zapełnione kubeczki nawet nie do połowy. Mi zaczął przeciekać po dwugodzinnej podróży, więc wyjęłam go zaciekawiona i okazało się, że jest pełen po brzegi. Taka Sytuacja powtórzyła się wiele razy i wyszło na to, że w drugi dzień tracę 100 ml krwi. Drugi dzień okresu to dla mnie Niagara, jakby ktoś odkręcił tam kran, pozostałe dni nie są na szczęście już tak intensywne. Nie wiem jaki musiałabym mieć rozmiar kubeczka, żeby wymieniać go tylko w domu, bo na to liczyłam, że wymienię go przed i po pracy w domu. Pisałam nawet do producenta kubeczka Selena z pytaniem jaki muszę dobrać rozmiar, żeby osiągnąć taki stan przy moich parametrach to kobieta odpisała mi, że to jest niestety niemożliwe. W tym momencie kubeczek traci dla mnie rację bytu. Na szczęście mam w pracy łazienkę, gdzie jest duża kabina, a tam ubikacja, bidet i umywalka, ale jest na drugim końcu firmy, do tego nie mogę się nauczyć porządnego zakładania. Po jednym dniu w pracy byłam wymęczona zakładaniem kubeczka i sprawdzaniem jego położenia w pozycji narciarza. Na ten moment wróciłam do tamponów w pracy, a podpasek w domu, jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, nawet w domu niejednokrotnie Zdarzało mi się, że ten kubeczek przeciekał. Nie wiem co robię nie tak. Może jeszcze kiedyś spróbuję, może z tym Facelle, o którym piszecie.

Stary 2019-01-05, 10:48   #1574
p4w
Moderator

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić, mam tak samo jak Scarlett, po dwóch, trzech godzinach pełny kubeczek, wprawdzie najmniejszy czyli S, ale przecież różnice w pojemnościach między S a większymi nie są jakieś kolosalne. Też byłam zdziwiona za pierwszym razem, bo kupiłam kubeczek po tym jak się naczytałam, że dziewczyny po 12 godzinach mają zapełnione kubeczki nawet nie do połowy. Mi zaczął przeciekać po dwugodzinnej podróży, więc wyjęłam go zaciekawiona i okazało się, że jest pełen po brzegi. Taka Sytuacja powtórzyła się wiele razy i wyszło na to, że w drugi dzień tracę 100 ml krwi. Drugi dzień okresu to dla mnie Niagara, jakby ktoś odkręcił tam kran, pozostałe dni nie są na szczęście już tak intensywne. Nie wiem jaki musiałabym mieć rozmiar kubeczka, żeby wymieniać go tylko w domu, bo na to liczyłam, że wymienię go przed i po pracy w domu. Pisałam nawet do producenta kubeczka Selena z pytaniem jaki muszę dobrać rozmiar, żeby osiągnąć taki stan przy moich parametrach to kobieta odpisała mi, że to jest niestety niemożliwe. W tym momencie kubeczek traci dla mnie rację bytu. Na szczęście mam w pracy łazienkę, gdzie jest duża kabina, a tam ubikacja, bidet i umywalka, ale jest na drugim końcu firmy, do tego nie mogę się nauczyć porządnego zakładania. Po jednym dniu w pracy byłam wymęczona zakładaniem kubeczka i sprawdzaniem jego położenia w pozycji narciarza. Na ten moment wróciłam do tamponów w pracy, a podpasek w domu, jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, nawet w domu niejednokrotnie Zdarzało mi się, że ten kubeczek przeciekał. Nie wiem co robię nie tak. Może jeszcze kiedyś spróbuję, może z tym Facelle, o którym piszecie.

przy takiej sytuacji to rozumiem Twoją frustrację - u mnie tampony były na maxa wysuszające, ale ja nie mam obfitych miesiączek i nawet jak wyjmuje po 12 h to nie mam pełnego kubeczka

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA

Stary 2019-01-05, 11:00   #1575
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
przy takiej sytuacji to rozumiem Twoją frustrację - u mnie tampony były na maxa wysuszające, ale ja nie mam obfitych miesiączek i nawet jak wyjmuje po 12 h to nie mam pełnego kubeczka
Zazdroszczę. Ja miałem kiedyś taki, że tak powiem brzydko chlust (a byłam daleko od łazienki i to było maks godzinę po poprzedniej wymianie największego tamponu Super Plus) przeciekł mi tampon, a podpaska była pełna po brzegi. W ten drugi dzień najlepiej bym siedziała w domu, ale głupio zadzwonić do szefa i powiedzieć że nie przyjdę, bo mam okres . Zawsze miałam obfity okres, później brałam leczniczo hormony to w ogóle zapomniałam co to jest, a teraz po porodzie to mam po prostu masakrę. U nas niestety to rodzinne, moja mama miała tak samo, więc chyba za bardzo nic z tym się nie zrobi.

Stary 2019-01-05, 12:31   #1576
alternative1
Zadomowienie

U mnie przy pierwszym po 7 czy 8 godzinach był cały. Teraz po 8 czy 10 jest połowa.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
alternative1 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 14:10   #1577
scarlett26
Zakorzenienie

[1=94f10d48125b1914ad73ad4 0b36553f3b912108a_5dbe188 25c7e0;86327380]nieprawdopodobne.

uśredniając - kubeczki mają pojemność rzeczywistą +20ml (zazwyczaj więcej - i to nie te duże rozmiary, a oznaczone jako dla kobiet nierodzących), jeśli byś musiała je opróżniać pełne co owe maksymalne 3h, to w 3 dni miałabyś ubytek 500ml miesiączki. 2 pełne szklanki. dużo.[COLOR="Silver"]
.[/QUOTE]

wydaje Ci się

grube podpaski typu night mam całkowicie przesiąknięte po 2h, tak, że już w ogóle nie chłoną - wymiana takiej to chyba nie jest natrętne przyzwyczajenie

wyciągam zupełnie pełen kubeczek, który przecieka

takie mam miesiączki, jestem przebadana przez 5 ginekologów, taka moja uroda

- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 14:29   #1578
ala0711
Zakorzenienie

Witam. Kubeczek kupiłam około pół roku temu i się zawiodłam. Długo myślałam nad rozmiarem. Szczerze to się zawiodłam, bo pomimo prawidłowego włożenia i rozłożenia się go w środku, krew mi wycieka. Muszę dodatkowo nosić prznajmniej wkładkę, bo mam całe majtki poplamione. Czy też macie ten problem?
ala0711 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 18:43   #1579
p4w
Moderator

Cytat:
Napisane przez ala0711 Pokaż wiadomość
Witam. Kubeczek kupiłam około pół roku temu i się zawiodłam. Długo myślałam nad rozmiarem. Szczerze to się zawiodłam, bo pomimo prawidłowego włożenia i rozłożenia się go w środku, krew mi wycieka. Muszę dodatkowo nosić prznajmniej wkładkę, bo mam całe majtki poplamione. Czy też macie ten problem?
a skąd pewność, że masz poprawnie założony

mi się też wydawało że jest ok, dopóki któregoś dnia nie udało mi się go naprawdę poprawnie założyć i dopiero wtedy zobaczyłam różnicę

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA

Stary 2019-01-06, 19:24   #1580
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Cytat:

mi się też wydawało że jest ok, dopóki któregoś dnia nie udało mi się go naprawdę poprawnie założyć i dopiero wtedy zobaczyłam różnicę
A skąd wiedziałaś, że jest poprawnie i jak to zrobiłaś?

Stary 2019-01-06, 20:57   #1581
p4w
Moderator

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A skąd wiedziałaś, że jest poprawnie i jak to zrobiłaś?

od razu po założeniu wiedziałam, że jest inaczej bo pod innym kątem była końcówka kubeczka, a efektem był brak przeciekania

potem zgłebiłam temat i okazało się, ze muszę przy zakładaniu pilnować, zeby kubeczek rozłożył się z tyłu szyjki, bo zawsze tam mi się zatrzymywał - opierał się na szyjce zamiast ją obejmować - nadal nie mam 100% metody, bo zdarza się, ze kilka razy zakładam i jest źle, a innym razem ciach i zrobione
wkładam go metodą "punch down" czyli składam go jakby do środka i w momencie kiedy jest na odpowiednej głębokości obwodzę go palcem, zeby naprowadzić rozłożenie go po takim kątem, zeby przeszedł za szyjkę - ciężko to wytłumaczyć - ja sporo czytałam o tym zanim kupiłam kubeczek i tak naprawdę zrozumiałam o co chodzi jak sama popróbowałam i doświadczyłam tego
znalazłam kiedyś taki artykuł, w którym to było fajnie narysowane - zaraz spróbuję znaleźć

edit:
na pewno to było przydatne + linki tu podane
http://magicznykubeczek.blogspot.com...truacyjny.html

3220g 54 cm

------------------

Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2019-01-06 o 21:01
mikroREKLAMA

Stary 2019-01-07, 00:15   #1582
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Cytat:
od razu po założeniu wiedziałam, że jest inaczej bo pod innym kątem była końcówka kubeczka, a efektem był brak przeciekania

potem zgłebiłam temat i okazało się, ze muszę przy zakładaniu pilnować, zeby kubeczek rozłożył się z tyłu szyjki, bo zawsze tam mi się zatrzymywał - opierał się na szyjce zamiast ją obejmować - nadal nie mam 100% metody, bo zdarza się, ze kilka razy zakładam i jest źle, a innym razem ciach i zrobione
wkładam go metodą "punch down" czyli składam go jakby do środka i w momencie kiedy jest na odpowiednej głębokości obwodzę go palcem, zeby naprowadzić rozłożenie go po takim kątem, zeby przeszedł za szyjkę - ciężko to wytłumaczyć - ja sporo czytałam o tym zanim kupiłam kubeczek i tak naprawdę zrozumiałam o co chodzi jak sama popróbowałam i doświadczyłam tego
znalazłam kiedyś taki artykuł, w którym to było fajnie narysowane - zaraz spróbuję znaleźć

edit:
na pewno to było przydatne + linki tu podane
http://magicznykubeczek.blogspot.com...truacyjny.html
Dzięki wielkie, zgłębiałam temat teoretycznie, ale praktycznie nie jestem w stanie tego wyczuć. Będę musiała spróbować jeszcze raz, ale to jak będę w domu.

Stary 2019-01-07, 07:17   #1583
makika
Raczkowanie

Cytat:
Mnie po pierwszym założeniu tak bolało - okazało się, że włożyłam go zbyt głęboko - a to już może wynikać z wysokości szyjki podczas okresu; może Twój kubeczek jest za długi po prostu?
makika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 13:21   #1584
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia
Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

A gdyby tak o swoich problemach z aplikacja kubeczka porozmawiać z ginekologiem?? Ja Np dowiedziałam sie ze jestem przesunięta w lewo wiec zakładanie kubeczka prosto do góry zupełnie sie nie sprawdzi.
Moze te z Was ktore mimo wielu prób wciąż przeciekają maja jakies "odchylenia od normy"

Edytowane przez Yo-asia
Czas edycji: 2019-01-07 o 13:23
Yo-asia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 19:49   #1585
ala0711
Zakorzenienie

Cytat:

Sprawdzam palcem czy się dobrze rozłożył i przesuwam po brzegu i czuję czy jest otwarty
Stary 2019-01-07, 20:44   #1586
p4w
Moderator

Cytat:
Sprawdzam palcem czy się dobrze rozłożył i przesuwam po brzegu i czuję czy jest otwarty
ale on musi być otwarty w odpowiednim miejscu

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA

Stary 2019-01-07, 20:55   #1587
ala0711
Zakorzenienie

No rozumiem, że musi być otwarty jak jest pod szyjką. Sprawdzałam nie raz, czy jest zassany i się trzymał, wpychałam już go bardzo głęboko aż czułam lekki ból, a za jakiś czas idę do łazienki, sprawdzam, kubeczek znowu plytko przy wejściu do pochwy. Nawet pisałam z tym do eksperta Selena Cup i dostałam odpowiedź, że może zły rozmiar. Choć dobierałam go z tabelką i był to przemyślany rozmiar. Jeszcze sugerowała słabe mięśnie Kegla. Kurczę, nie wiem jak Wam, ale mi jest ciężko je ćwiczyć
Stary 2019-01-07, 21:37   #1588
p4w
Moderator

Cytat:
No rozumiem, że musi być otwarty jak jest pod szyjką. Sprawdzałam nie raz, czy jest zassany i się trzymał, wpychałam już go bardzo głęboko aż czułam lekki ból, a za jakiś czas idę do łazienki, sprawdzam, kubeczek znowu plytko przy wejściu do pochwy. Nawet pisałam z tym do eksperta Selena Cup i dostałam odpowiedź, że może zły rozmiar. Choć dobierałam go z tabelką i był to przemyślany rozmiar. Jeszcze sugerowała słabe mięśnie Kegla. Kurczę, nie wiem jak Wam, ale mi jest ciężko je ćwiczyć
ciężko mi coś podpowiedzieć, bo ja się opieram tylko na swoich doświadczeniach
ja bym chciała jeszcze taki miękki spróbować https://eko-familia.pl/pl/p/LilyCup-...iar-A/23106650
ale to dopiero jak będę miała pewność, ze będę na stałe używać
tylko on ma jakieś dziwne wymiary - jest długi i wąski - być moze właśnie się jakoś inaczej układa...

3220g 54 cm

------------------

Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2019-01-07 o 21:40
mikroREKLAMA

Stary 2019-01-08, 05:59   #1589
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Yo-asia Pokaż wiadomość
A gdyby tak o swoich problemach z aplikacja kubeczka porozmawiać z ginekologiem?? Ja Np dowiedziałam sie ze jestem przesunięta w lewo wiec zakładanie kubeczka prosto do góry zupełnie sie nie sprawdzi.
Moze te z Was ktore mimo wielu prób wciąż przeciekają maja jakies "odchylenia od normy"
W sumie dobry pomysł, będę musiała pamiętać na wizycie. Dzięki

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

Cytat:
Jeszcze sugerowała słabe mięśnie Kegla. Kurczę, nie wiem jak Wam, ale mi jest ciężko je ćwiczyć
Ja rodziłam poprzez cesarkę, wcześniej leżałam w szpitalu 3 miesiące na podtrzymaniu ciąży. Nie mogłam robić nic tylko leżeć, żadnego seksu oczywiście też nie. Po porodzie wszystkie mięśnie, łącznie z tymi Kegla miałam w fatalnym stanie, w sensie po prostu ich nie było, były sflaczałe. Myślałam, że takie rzeczy dzieją się tylko po porodzie naturalnym ale u mnie chyba też to leżenie zrobiło swoje choć chyba ciąża też. Miałam nawet wysiłkowe nietrzymanie moczu. Myślałam sobie, o cholera, lata już lecą, ale żeby aż tak. Temat z czasem na szczęście zaczął się poprawiać i wydaje mi się, że to kwestia po prostu powrotu do seksu, bo też jakoś nie mogłam zmusić się do ćwiczeń, więc nic poza seksem w tym kierunku nie robiłam. Nie wiem tylko czy masz możliwość ćwiczyć.

Niżej wklejam moją korespondencję z panią z Seleny, może którejś z Was się przyda. Nie śmiejcie się tylko nadmiernie z moich zwierzeń.

Dzień dobry,
kupiłam niedawno Państwa kubeczek. Mam 174 cm wzrostu, budowę średnią, rodziłam, ale nie drogami natury, tylko poprzez cesarskie cięcie. Ze względu na te warunki i fakt, że kiedyś jwden ginekolog określił mnie jako "ciasną" wybrałam rozmiar S. Wszystko jest fajnie, ale wyjęcie kubeczka sprawia mi niejaką trudność, pomimo, że nie wkładam go nazbyt głęboko to mam problemy z wyjęciem go, gdyż głęboko wędruje. Dodatkowo kupiłam go ze względu na bardzo obfite miesiączki i zapełnił mi się po 4 godzinach, a jednak liczyłam na dłuższy czas zapełniania, gdyż wiele kobiet chwaliło sobie właśnie to, że w pracy kiedy nie mają czasu na zmianę środka higienicznego kubeczek się sprawdza.
Jestem gotowa kupić kolejny kubeczek i tu moje pytanie: wybrać teraz rozmiar M czy L, bo może z tym S to całkowicie przesadziłam.

Dzień dobry,

Przy Pani wzroście i przebytej ciąży polecam jednak kubeczek w rozmiarze M. Każda ciąża, niezależnie od porodu obciąża mięśnie dna miednicy, co prowadzi do ich osłabienia. Choćby z tego powodu warto wybrać większy kubeczek, żeby mógł się prawidłowo zassać i nie "uciec" zbyt głęboko. Dodatkowo rozmiar M ma większą pojemność, co sprawi, że będzie Pani mogła rzadziej go opróżniać. Jednak nie sądzę, żeby istniał taki sposób zabezpieczenia, który pozwoli nawet w najbardziej obfite dni okresu na brak wymiany przez 8 godzin pracy plus dojazd.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2019-01-08 o 06:02
Stary 2019-01-08, 19:32   #1590
ala0711
Zakorzenienie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Akurat mam z kim je "ćwiczyć" A tak na poważnie, to czy seks jakoś wzmacnia te mięśnie? Bo szczerze to nie wiem.
Odpowiedz

Tagi
kubeczki menstruacyjne, okres tampony podpaski

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości