Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 10:09   #151
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Zalozylam w sobote.
Na razie w porzadku. Chociaz czuje sie inaczej. Moze jednak to moja psychika.
I mam wiekszy apetyt. I taka znowu "pelna".
Mam nadzieje, ze to minie.

O jezu, ja też mam większy apetyt, ale mam nadzieję ze to nei przez krążek, a przez to ochłodzenie.
W koncu ma miec mniejsza zawartość hormonów niz tabsy, a po tabsach nigdy nie tyłam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 16:21   #152
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wczoraj zaczęłam, nie czuję go, nie wypada, nie ma plamień. Na razie tyle mogę powiedzieć, bo efekty uboczne mogą się zacząć później, ale mam nadzieję, że nie.
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 17:37   #153
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A mnie boli prawy jajnik, jak po yasminelle. Po pigulkach prawie w ogole nie mialam miesiaczki i kiedys, bardzo dawno temu, po innych zreszta, ktore dostalam w innym, niz antykoncepcyjnym celu, mialam torbiel czekoladowa. I prawie wyladowalam na stole operacyjnym, ale odstawilam pigulki, mialam 3 normalne cykle i wszystko zniknelo. Lekarze nie mogli uwierzyc.
Teraz boli mnie tak samo.
Jeeezu!!!
Moze przejdzie.
Poza tym spoko. Tez go nie czuje, nie wypada i nie ma plamien.
Zobaczymy.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 22:05   #154
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Poltora tygodnia mam pierscien. Jajnik sie uspokoil. Poprawilam pierscien, moze uciskal go za bardzo.
Ale, co najgorsze, libido znowu zerowe, jak po yasminell.
Czy ja zawsze musze byc tym przypadkiem 1/1000?
A jak dziewczyny u Was?
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 09:35   #155
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja używam ringa już od 4 miesięcy. Z libido jest zdecydowanie lepiej niż wcześniej przy Evrze, a żadnych skutków ubocznych nie widzę.

Może Ty po prostu nie powinnaś używać antykoncepcji hormonalnej?
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 10:04   #156
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja wczoraj wyjełam swój. mam teraz tydzien przerwy. Samopoczucie OK, przeszkadzało mi tylko intensywne plamienie. Mam nadzieję, ze teraz juz ustanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 12:19   #157
ludkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, mam pytanie.

Założyłam pierścień o jeden dzień za późno. Doczytałam, że wtedy przez 7 dni nalezy stosować inną metodę anty. Ale czy następny pierścień mam założyć w terminie "normalnym" czy też przesunąć go o jeden dzień????

Będę b. wdzięczna za odpowiedź!
ludkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-02, 22:20   #158
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tak jak ja zrozumialam i mam zamiar to zrobic, to stosuje go 21 dni, niewazne kiedy zalozylam, 7 dni przerwy i osmego zakladam kolejny.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 22:21   #159
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Joa-b, tego sie wlasnie obawiam z ta antykoncepcja hormonalna.
Ale co w zamian?
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 23:15   #160
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No chyba ciężko Tylko chemia i mechaniczne. Sama nie próbowałam, więc za bardzo Ci nie doradzę.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 22:49   #161
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No a implant? jakby nie to ze jest mi dobrzez krazkiem to pewnie bym sie na niego zdecydowala.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 13:56   #162
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

O, matko! Chyba bym sie bala zaaplikowac cos pod skore i nie moc tego wyjac.
A te implanty sa z hormonami?
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 09:00   #163
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
O, matko! Chyba bym sie bala zaaplikowac cos pod skore i nie moc tego wyjac.
A te implanty sa z hormonami?
Oczywiście, że tak.
Pierścień mam ok 2 tygodnie. Najbardziej bałam się plamień, ale nic nie ma - ufff.
Na powrót libido jeszcze czekam.

Joa_b, a u Ciebie kiedy zaczęło się poprawiać w tej sprawie?
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 09:38   #164
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Joa_b, a u Ciebie kiedy zaczęło się poprawiać w tej sprawie?
Hm, trudno powiedzieć... na pewno po jakimś czasie, ale nie jest to spektakularna poprawa.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 19:42   #165
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hormony sa w wiekoszosc srodkow antykoncepcyjnych
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 15:57   #166
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hey, przeczytałam cały temat dotyczący NuvaRing jak i rownież dyskusje na innych forach...
Chcialabym jednak przedstawić swoja sytuację. Byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

W styczniu lekarz przepisał mi tabletki Yasminelle na regulacje okresu. Sama wspomniałam o tym środku, gdyż ma dosyć małą dawkę hormonalną i nie zatrzymuje wody, co niestety u mnie jest notorycznym problemem przed praktycznie każdym okresem. Cóż... poza mniej bolesnymi jajnikami oraz malą regulacją okresu... efekt był koszmarny. Praktycznie wszytskie skutki uboczne jakie mogły sie pojawić wystąpiły w moim przypadku. Zaczynając od wypadających włosów, mrowieniach w nogach, nieprzyjemnym bólu w kolanach, zwiększeniu się wagi (o jakies 6kg w przeciągu miesiąca!!!!)... kończąc na jeszcze bardziej dostrzegalnym zatrzymywaniu sie wody w organizmie.
Po miesięcznej przygodzie z tabletkami odstawiłam je. Skutki uboczne minęły... waga szybciutko wrocila do pierwotnego stanu.
Ostatnio rozpoczęlam współżycie... i dla zwiększenia konfortu psychicznego... pozbyciu się obaw przed ciążą, ktore się pojawiają z powodu braku zaufania do mechanicznych sposobów... chce znów rozpocząć hormonalną antykoncepcję.
Wydaje mi się, że w moim przypadku najlepszym sposobem zabezpieczenia byłby własnie NR.
Mam jednak kilka pytanie w celu upewnienia się, czy aby napewno:

1) czy NR (podobnie jak tabletki) ma duży wpływ na zwiększenie rozmiaru piersi/ich bóle?

2) niby mało osób skarżyło się na przytycie i wnioskuje, że efekt ten pojawia się żadziej niż przy tabletkach... ale jak w takim razie jest z tzw.'puchnieciem' z powodu zatrzymania wody w organizmie? Dla mnie jest to problemayczne nawet bez stosowania hormonów... wiec tego obawiam się najbardziej.

3) to samo pytanie jesli chodzi o pojawianie sie 'pomaranczowej skórki'...?



Byłabym ogrooooomnie wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 17:27   #167
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

To moze ja sie wypowiem, poniewaz zawsze jestem tym przypadkiem 1/1000.
Otoz jak opisywalam powyzej, objawy sa bardzo zblizone do tych po yasminelle, lecz o wiele lagodniejsze.
Czuje sie pelna, nie moge schudnac, choc tym razem nie przytylam. To mam jednak to uczucie takiej pelnosci. Mialam nudnosci, skora baaardzo mi sie wysuszyla, jak po yasminelle, siusiu robie rowniez bardzo czesto. Zyly chyba tez mi lekko powychodzily. Wlosy juz nie wypadaja - caly czas porownuje z yasminelle.
Co jeszcze...?
Musialam przesunac pierscien w lewo, bo uciskal prawy jajnik i odczuwalam bol. Wyobrazacie sobie?!
No i to libiodo, znowu ujemne.
W sobote zdejmuje pierwszy pierscien, a potem tydzien przerwy.
Chyba zaloze kolejny, bo jakie mam wyjscie. Jak nic sie nie poprawi po 2-3, bede musiala zrezygnowac.
I wtedy juz nie mam pomyslu na antykoncepcje.
Zapomnialam dodac: piersci spoko, nic sie nie dzieje, cellulit tez bez zmian.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 17:58   #168
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Aha... bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.

Ja na yasminnelle czułam się tak fatalnie, że byłam skłonna już przerwac ich branie w połowie cyklu... ale wszytskie dziewczyny jednogłośnie mówiły: Nie. I w sumie dobrze, że posłuchałam, bo możliwe, że jeszcze bardziej bym sobie wszytsko rozregulowała.

Pomeczyłam się, ale nie chce do tego już wracać, bo to był dla mnie istny koszmar. Myślę, że jakbym miała męczyć się znowu z tymi wszytskimi objawami to nawet seks nie dawałby mi takiej satysfakcji.

Rzeczywiście z tym przesunięciem pierścienia, to tak dziwnie. Z drugiej strony jeśli nie przytyłaś... i pomijając ujemne libido (które może z resztą z czasem się zmienić) to chyba nie jest tak tragicznie.
A jeśli o wode chodzi... to ja chyba będę piła /brała tabletki z żurawiny. Ponoć pomaga. Nie chce zabardzo żeby mi piersi urosły bo w tym rozmiarze jaki mam obecnie czuje sie najlepiej, obawiam sie cellulit'u, no i tyyyyyyycia.

ale mimo wszytsko chyba dziewczyny jestem zdecydowana

w przyszłym tygodniu, bo w tym niestety nie mam juz możliwości, przejdę się do ginekologa i przedstawie mu moją propozycję, pokażę wyniki badań krwi i zobaczymy co on mi na to powie... jestem dobrej myśli.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 19:03   #169
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam taka nadzieje, ze po ktoryms z kolei wszystko sie unormuje i bedzie dobrze.
I to libido wroci.
Zaryzykuj. Pierscien mozna podobno w kazdej chwili wyjac.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 10:16   #170
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malenka294 Pokaż wiadomość
Założyłam pierszy krążek przedwczoraj,jak narazie jest ok.Trochę jestem zaniepokojona informacjami jakie znalazłam:

Co o tym myślicie?

Jeżeli ktoś ma takie obawy w ogóle nie powinien brać antykoncepcji hormonalnej takie hipochondryczne podejście do sprawy często sprawia że pacjentki wyszukują u siebie różne objawy, na pierwszy plan wysuwa się głębokie przekonanie o złym stanie zdrowia i do tego stanu przy pomocy psychiki mogą się doprowadzić. Osoby które tak myślą częściej mają zawały, zakrzepy...(wiadomo stres...).

Więc jeśli boisz się to nie bierz!! nie zażywaj też aspiryny itp, bo po przeczytaniu ulotki też można dojść do tego że może wystąpić krwotok itd...

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, trzeba dorosnąć i mądrze z tego korzystać (np. regularnie przeprowadzać badania, wybierać dobrych lekarzy, nie oszczędzać na zdrowiu). A i jeszcze najważniejsze RUSZAĆ się bardzo dużo Mój ginekolog powiedział że jeśli codziennie conajmniej ruszamy się około godziny to żadna zakrzepica nam nie grozi

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Musialam przesunac pierscien w lewo, bo uciskal prawy jajnik i odczuwalam bol. Wyobrazacie sobie?!
Nie wyobrażam sobie takie sytuacji budowa anatomiczna nie pozwala na to żeby krążek uciskał jajnik... jedynie delikatnie szyjkę macicy... krążek umieszczasz w pochwie a nie w macicy.... warto najpierw poznać swoją budowe ciała a nie pisać bzdury.... albo naprawde go używać....
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 17:45   #171
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

no wlasnie...a jak to jest z ringiem, gdy partner wklada Wam "tam" paluszki?
Czujecie dyskomfort, gorsze odczucia?
A jak dla partnera? przeciez on TO czuje..;/
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 19:47   #172
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nikuuus, uwazam, ze doroslam do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Mam bowiem 40 lat i urodzilam juz dawno temu dziecko.
Dlatego kochanie niech nie wydaje Ci sie, ze pozjadalas wszystkie rozumy.
Nie mam zamiaru pisac na forum o calym swoim zyciu i o tym co sie wydarzylo. I jak pisze, ze mam takie, a nie inne objawy, to je po prostu mam.
Nie raz lekarze byli zdumieni moimi mozliwosciami reagowania na roznego rodzaju medykamenty. Po czym ktorys z kolei przyznawal mi racje, ze rzeczywiscie spotkal sie juz kiedys z czyms takim.
I na pewno nie jest to hipochondria.
A moje jajniki przeszly tyle, ze nawet przy pelnym pecherzu odczuwam niemilosierny bol.
Ruszam sie rowniez, bo trenuje wyczynowo karate i na zdrowiu tez nie oszczedzam.
Jesli zatem nie posiadasz wystarczajacej wiedzy w danym temacie postarej sie przynajmniej nie obrazac innych.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 10:47   #173
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Nikuuus, uwazam, ze doroslam do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Mam bowiem 40 lat i urodzilam juz dawno temu dziecko.
Dlatego kochanie niech nie wydaje Ci sie, ze pozjadalas wszystkie rozumy.
Nie mam zamiaru pisac na forum o calym swoim zyciu i o tym co sie wydarzylo. I jak pisze, ze mam takie, a nie inne objawy, to je po prostu mam.
Nie raz lekarze byli zdumieni moimi mozliwosciami reagowania na roznego rodzaju medykamenty. Po czym ktorys z kolei przyznawal mi racje, ze rzeczywiscie spotkal sie juz kiedys z czyms takim.
I na pewno nie jest to hipochondria.
A moje jajniki przeszly tyle, ze nawet przy pelnym pecherzu odczuwam niemilosierny bol.
Ruszam sie rowniez, bo trenuje wyczynowo karate i na zdrowiu tez nie oszczedzam.
Jesli zatem nie posiadasz wystarczajacej wiedzy w danym temacie postarej sie przynajmniej nie obrazac innych.
Uwazam ze Twoja krytyka takze jest nieuzasadniona, uzamam ze hipochodryczne tendecje ma kazdy czlowiek i tylko w roznym stoponiu dopuszcze je do swojej swiadomosci. faktycznie ze majac takie watpliwosci / objawy powinnas dobrze sie zastanowic nad sensem zastosowanie antykoncepcji hormonalnej, nie ktora jest przeznaczona dla WSZYSTKICH kobiet. To zapewne chciala przekazac osoba do ktorej zwracasz sie w swym poscie. Zadajac pytanie na forum chyba moglas sie liczyc z takimi interpretacjami twojego problemu i opanowac swoje emocje...

ponadto uwazam ze twoja wypowiedz nie pasuje do kulturalnej dyskusji na tym forum, a okreslenia w stulu "kochanie" w takiej formie naprawde sobie daruj na przyszlosc.
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 14:20   #174
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dobrze kochanie...ups.
Postaram sie zastosowac do Twoich zalecen.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 14:37   #175
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Nikuuus, uwazam, ze doroslam do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Mam bowiem 40 lat i urodzilam juz dawno temu dziecko.
Dlatego kochanie niech nie wydaje Ci sie, ze pozjadalas wszystkie rozumy.
Nie mam zamiaru pisac na forum o calym swoim zyciu i o tym co sie wydarzylo. I jak pisze, ze mam takie, a nie inne objawy, to je po prostu mam.
Nie raz lekarze byli zdumieni moimi mozliwosciami reagowania na roznego rodzaju medykamenty. Po czym ktorys z kolei przyznawal mi racje, ze rzeczywiscie spotkal sie juz kiedys z czyms takim.
I na pewno nie jest to hipochondria.
A moje jajniki przeszly tyle, ze nawet przy pelnym pecherzu odczuwam niemilosierny bol.
Ruszam sie rowniez, bo trenuje wyczynowo karate i na zdrowiu tez nie oszczedzam.
Jesli zatem nie posiadasz wystarczajacej wiedzy w danym temacie postarej sie przynajmniej nie obrazac innych.

Skoro uważasz że dorosłaś do stosowania antykoncepcji hormonalnej to takie poważne obawy konsultuje się z lekarzem, ja starałam się tylko wyjaśnić twój punkt widzenia... Jedynie dziwi mnie fakt twojej budowy anatomicznej... Jeśli masz z nią problem to nie ma mowy abyś umieściła prawidłowo krążek (jest to napisane nawet w ulotce). Piszesz że miałaś poważne problemy... w takim wypadku ja bym absolutnie wykluczyła taką formę zapobiegania ciąży, ponieważ w twoim wieku ryzyko zakrzepicy i zawałów serca jest podwyższone mimo zażywania pigułek itp. Także radzę tobie, nie denerwuj się tak bo nikt tutaj na ciebie nie naskakuje i nie ma zamiaru... Jeśli masz z tym problem to odradzam hormony bo one sprawiają że trudniej jest zapanować nad swoimi emocjami.
Nie wydaje mi się że pozjadałam wszystkie rozumy... I to raczej ty mnie obrażasz...
po za tym wszystkim zgadzam się z moją poprzedniczką...
Trochę dystansu do siebie i samokrytyki nigdy nie zaszkodzą...
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 15:29   #176
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Sorry nikuuus.
Wiem, ze po hormonach nie czuje sie dobrze. Zawsze cos mi dolega. Zawsze.
Ale co mam w takim razie zrobic?
Yasminelle odstawilam. Przez 4 miesiace bylo super, ale co dalej.
Dlatego czytam te wszystkie watki antykoncepcyjne, aby znalezc "zloty srodek".
Po yasminelle myslalam o spirali, ale mam tendencje do stanow zapalnych, to chyba odpada. No i pomyslalam o ringu.
W zasadzie to po 21 dniach stosowania czuje sie normalnie.
I nie wiem teraz czy zakladac kolejny za tydzien czy sobie darowac.
Doradz cos. I nie dogryzaj juz starszej pani
Pozdr.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 22:49   #177
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Sorry nikuuus.
Wiem, ze po hormonach nie czuje sie dobrze. Zawsze cos mi dolega. Zawsze.
Ale co mam w takim razie zrobic?
Yasminelle odstawilam. Przez 4 miesiace bylo super, ale co dalej.
Dlatego czytam te wszystkie watki antykoncepcyjne, aby znalezc "zloty srodek".
Po yasminelle myslalam o spirali, ale mam tendencje do stanow zapalnych, to chyba odpada. No i pomyslalam o ringu.
W zasadzie to po 21 dniach stosowania czuje sie normalnie.
I nie wiem teraz czy zakladac kolejny za tydzien czy sobie darowac.
Doradz cos. I nie dogryzaj juz starszej pani
Pozdr.
Wcale nie jesteś starszą panią Skoro narazie czujesz się dobrze to spróbuj nosić NR przez około 3 miesiące. Tyle czasu podobno organizm potrzebuje by przyzwyczaić się do nowych hormonów. Mam jeszcze inny pomysł skoro boisz sie ingerować wciąż w gospodarkę hormonalną to proponuję http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,78862,2544845.html. Ponoć jest to droga inwestycja ale daje bardzo dobrą skuteczność. Sama chętnie zainwestuję gdy nie będę chciała się już męczyć z hormonami. Pozdrawiam
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 23:07   #178
bettka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A ja z krążkiem czuje się świetnie. Jest to dopiero mój 2 krążek ale jest ok. Z libido jest no powiedzmy , że ok. Liczę na to, że jeszcze wzrośnie.
bettka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-12, 10:22   #179
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

O ja dzis po rannym zważeniu zauważyłam że po 2 krążku schudłam 3 kg nie widac tego po mnie, ale nie czuję się już taka pełna
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-12, 13:01   #180
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Faaajny ten minikomputerek. Musze sie nad nim zastanowic.
Ale zaintrygowaly mnie te Twoje 3kg.
Chyba sie jednak skusze na ring.
Wczoraj wyjelam pierwszy i dzisiaj mam juz miesiaczke. Mam nadzieje, ze bedzie normalna, a nie pare kropelek jak po yasminelle.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.