Pomocy! Boję się używać przepisane leki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-28, 11:13   #1
jwk99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1

Pomocy! Boję się używać przepisane leki


Od 9 roku życia zaczęły mi się problemy z trądzikiem na które przepisywanie mi były bardzo mocne mascie typu benzoyl peroxide ktore nie pomagały, a tylko przewrażliwiły mi skórę i spowodowały trądzik różowaty. Ostatnio znowu poszłam do dermatologa i przepisano mi aż 5 lekow! Zineryt, Davercin, Differin, tabletki Normatabs i Cetaphil. Czy zaszkodzą mi bardziej niż pomogą?
jwk99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 20:52   #2
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Pomocy! Boję się używać przepisane leki

Na forum nikt nie wie czy Tobie to pomoże czy nie.
Jest zbyt dużo zmiennych, trzeba zaufać dermatologowi, który wie co robi, a przynajmniej powinien.
Cetaphil to nie lek a marka łagodnych kosmetyków.
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:19   #3
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Pomocy! Boję się używać przepisane leki

Cytat:
Napisane przez jwk99 Pokaż wiadomość
Od 9 roku życia zaczęły mi się problemy z trądzikiem na które przepisywanie mi były bardzo mocne mascie typu benzoyl peroxide ktore nie pomagały, a tylko przewrażliwiły mi skórę i spowodowały trądzik różowaty. Ostatnio znowu poszłam do dermatologa i przepisano mi aż 5 lekow! Zineryt, Davercin, Differin, tabletki Normatabs i Cetaphil. Czy zaszkodzą mi bardziej niż pomogą?
Ale że przepisano ci do brania wszystkie na raz? Przeciez to absurdalne.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:32   #4
Teneryfu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pomocy! Boję się używać przepisane leki

Jeśli od 9 roku życia miałaś problemu to na pewno byłaś u wielu dermatologów i brałaś różne leki. Dziwne pytanie jak na kogoś takiego. Nie ufasz swojemu lekarzowi? Nie to idź do innego.
Teneryfu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 21:03   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Pomocy! Boję się używać przepisane leki

Jeśli z jakiegoś powodu nie ufasz aktualnemu lekarzowi to lepiej go zmienić. Jeśli masz pytania odnośnie leczenia to masz prawo zapytać się o szczegóły podczas wizyty, lekarz nie powinien cię zbyć.


Czy poza przepisywaniem coraz to kolejnych maści przez te lata była u ciebie wykonana porządna diagnostyka hormonalna?


Zineryt to antybiotyk makrolidowy (erytromycyna) o szerokim spektrum.
Davercin to ta sama substancja, też erytromycyna. Masz na raz stosować dwa specyfiki na skórę z tą sama substancją czy dawercin jest doustnie? Jeśli doustnie to najwidoczniej lekarz uznał, że trzeba zadziałać i zewnętrznie i wewnętrznie. Jeśli na skórę to coś dziwne, może nie zrozumiałaś i najpierw masz brać jedno, a potem przejść na drugie? (na początku kuracji stosować lek o większym stężeniu, potem o mniejszym)
Differin to substancja adapalen, która hamuje rogowacenie skóry, zmniejsza odczyn zapalny i hamuje rozwój bakterii.
Normotabs to nawet nie jest lek, suplement diety ziołowy, z selenem i cynkiem. Nie powinien zaszkodzić.
Cetaphil też nie jest lekiem, ale łagodnym preparatem do mycia twarzy.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:54   #6
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Pomocy! Boję się używać przepisane leki

W sumie o ile proporcje cynku i selenu się zgadzaja to wszystko powinno być OK. Nie wiem czego Ty się boisz ;p
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 21:45   #7
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 69
Dot.: Pomocy! Boję się używać przepisane leki

Cytat:
Napisane przez jwk99 Pokaż wiadomość
Od 9 roku życia zaczęły mi się problemy z trądzikiem na które przepisywanie mi były bardzo mocne mascie typu benzoyl peroxide ktore nie pomagały, a tylko przewrażliwiły mi skórę i spowodowały trądzik różowaty. Ostatnio znowu poszłam do dermatologa i przepisano mi aż 5 lekow! Zineryt, Davercin, Differin, tabletki Normatabs i Cetaphil. Czy zaszkodzą mi bardziej niż pomogą?
Po pierwsze - benzoyl peroxide to zwykly nadtlenek benzoilu, typowy lek dostepny bez recepty w kazdej aptece, w kremach takich jak brevoxyl czy benzacne, skuteczny i nieszkodliwy, pomaga w łagodnych odmianach tradziku. nie jest to zadna ,,bardzo silna masc”. oczywiscie tak jak z kazdym srodkiem trzeba sie potrafić z nim obchodzić, przeczytac ulotke i obserwowac reakcje skory. nikły procent ludzi nie toleruje tego leku i trzeba go natychmiast odstawic, ale to widac od razu po reakcji skory. zazwyczaj wystarczy stosowac punktowo i mocno nawilzac skore, a gdy robi sie podrazniona to omijać podraznione miejsce i dobrze nawilzac je az sie wygoi. doprowadzic do trwałej nadwrażliwości mozna tylko nierozważnie smarujac skore, bez odpowiedniej pielegnacji (nawilzanie, trzymanie leku na skorze zbyt dlugo, zbyt krotki okres czasu miedzy kolejnymi aplikacjami) i nie zwazajac na reakcje skory.

Po drugie - wcale ci nie przepisano 5 lekow, nawet nie sprawdzilas co to za produkty ktore ci przepisano. Cetaphil to marka produktow do pielegnacji skory, kremy, balsamy i produkty do mycia. Normatabs to tabletki, totalnie nieszkodliwy suplement diety, wyciągi z ziol i witaminy, kolo leku to to co najwyzej stalo w aptece. Davercin to antybiotyk do stosowania zewnetrznie, powinien zmniejszyc stan zapalny, ale tradziku nie wyleczy, ma dzialanie jedynie doraźne. Taki typowy srodek poprawiający samopoczucie, nie leczy trwale, ale pryszcze powinny znikać. Zineryt to rowniez antybiotyk do stosowania zewnetrznie, do tego to ten sam antybiotyk co w Davercinie, ale razem z cynkiem, ktory rowniez jest pomocny w łagodnym tradziku. Differin jako jedyny jest tu lekiem, ktory ma szanse wyleczyc ci tradzik - delikatny i skuteczny, sprawdza sie w łagodnych postaciach tradziku, tez zmniejsza stan zapalny, substancją czynna jest adaptalen - wygoogluj sobie. Jesli ktorys z antybiotyków lub differin by podraznial (co zwiazane jest z podlozem lekow, a nie ich substancjami czynnymi) to nalezy rzadziej ich uzywac i zwiększać częstotliwość az skora sie przyzwyczai. Lekarz przepisał ci kompleksowo co masz uzywac, jesli zatroszczył sie o pielegnacje i twoja diete to super, swietny specjalista. Bardzo wazne jest by w czasie leczenia dbac o nawilzenie skory i by jej nie podrazniac ciagle, bez tego leczenie szkodzi i nie ma oczekiwanych rezultatow. Owszem, podraznienia beda, ale trzeba je minimalizować pielegnacja.
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 22:45:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.