Mamusie marcowe 2018 cz. 7 - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-02-03, 16:28   #3811
Lunak
Wtajemniczenie

Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Selina, ja tez nie prałam organizerow. Nawet na to nie wpadłam. A szuflady przetarłam tylko dlatego, ze wczesniej trzymalam w nich rozne pierdołki do pracy.

Asiula, do 38 donaszamy wszystkie ciąże i rodzimy. 37 to jest takie minimum.

Czarodziejka, ślicznie to wyglada rozłożone w łóżeczku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 16:38   #3812
karolka_boroweczka
Raczkowanie

Ja szuflady przetarlam mokrą szmatką, ale organizerow nie ruszyłam. Nawet mi do głowy nie wpadło 😂

Jeśli chodzi o spojenie, to dokucza bardzo. Przewrócić się z boku na bok, to jakaś męczarnia 😣
karolka_boroweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 16:50   #3813
lelowa
Zakorzenienie

Czarodziejka fajnie to wyglada
lelowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 16:59   #3814
julietta83
Zakorzenienie

zrobiłam pranie bez środka piorącego
julietta83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:03   #3815
Kiwi18
Zadomowienie

GG do Kiwi18

Do nas znajomi wpadaja.na herbatkę mała sie wybiega. Śpi juz dobre 2h. Oby szybko padła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:31   #3816
asiula1306
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
Yeah, kalafior!

asiula1306 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:34   #3817
parapet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Rozlozylam pościel dla młodej i powiem szczerze yo za tą kasę tyłka nie urywa. Poduszka jest śliczna, ale wiadomo że będzie używana dużo, dużo później
Na zdjęciu wygląda bez zarzutu, ale wiadomo jakości/grubości samej tkaniny nie widać

Cytat:

Ale dziś lenistwo Tak szybko obleciałam rano porządki, że kawał dnia został. Wczoraj ogarnęłam kuchnię i łazienkę (wciąż serdecznie nienawidzę kabiny prysznicowej, bo nie mogę cholery doczyścić łagodnymi środkami) i dziś tylko odkurzanie i zmiana pościeli.
parapet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:39   #3818
Lenka_007
Zakorzenienie

GG do Lenka_007

Cytat:
Ja ostatnio nastawilam zmywarke bez kapsułki i musialam myć dwa razy

Ja dzisiaj też słabo sie czuje. Znowu boli mnie brzuch "jak na okres" ;-( ale tabletek nie brałam
Stary 2018-02-03, 18:12   #3819
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie

GG do xxxJuanaxxx

Czarodziejka - bardzo ładnie to wyglada
Cytat:
u mnie to niemożliwe kupić biustonosz bez fiszbin mam 65H-I i każdy będzie spłaszczał, chyba już wolę bez na początku

w ikei -10% na fotele, mój wewnętrzny janusz cierpi, bo kupiliśmy już wcześniej, teraz dokupiliśmy tylko podnóżek 20 zł taniej
Julietta - No niestety z wiekszymi rozmiarami mogą byc problemy... Ja teraz mam niby 65-70E (ostatnio dokupilam dłuższe przedluzki do zapiecia, bo mnie gniotły) i dzis z h&m wzielam 75C i wydaje sie ok. Nie ma fiszbin. Wzięłam też zestaw coś a'la staniki sportowe, rozmiar M i też są ok. Tylko te rzeczywiście wizualnie splaszczaja. Natomiast bede w nich chodzić głównie po domu i na noc. Są wygodne a w domu to mi wystarczy. Teraz już rano zdaza mi sie obudzic z mokrymi plamkami na koszulce od siary, wiec musiałam kupić coś na noc Ale już nie mogę się doczekać aż wrócę do normalnych staników
A patrzylas na bonprixie? Lutowki polecały też wesolego hubercika na allegro - sporo kupilo tam staniki i niektóre twierdza, że fajniejsze niz z h&m

xxxJuanaxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 19:14   #3820
Pannkaka
Rozeznanie

Wzięłam w końcu paracetamol, trochę pomogło. Mały tak się wygina, że aż zaczęłam się zastanawiać czy nie leży w poprzek, ale spojenie też dziś mocno doskwiera, więc główka chyba jest tam gdzie powinna

No i córka dalej wariuje, że tylko mama i mama. Nic dziś w domu nie zrobiłam, zupełnie nic, bo sił ledwo starczyło na zajmowanie się małą. Jak zajmowała się sobą to tylko leżałam i zbierałam siły...

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Asiula, do 38 donaszamy wszystkie ciąże i rodzimy. 37 to jest takie minimum.
Popieram! Wcześniej niż skończone 38 bym nie chciała, dla dziecka lepiej trochę później, a i mi się przyda przynajmniej tydzień na ogarnięcie

Pannkaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 19:32   #3821
pretty_girl19892
Zakorzenienie

GG do pretty_girl19892

Cytat:
Rozlozylam pościel dla młodej i powiem szczerze yo za tą kasę tyłka nie urywa. Poduszka jest śliczna, ale wiadomo że będzie używana dużo, dużo później
Bardzo ładnie wygląda ta pościel

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 19:49   #3822
ScarlettO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Ostatnio na infekcje dostałam gyno pevaryl na 3 dni, chwilę było lepiej i znowu coś w ciąży to już chyba wszystko brałam, macmiror, gynalgin i jeszcze jakieś 2 inne, lekarka prawie co wizytę robi mi posiew i wychodzi mała ilość czegoś tam, co jednak nie chce zniknąć nawet codzienne jogurty i kefiry nie dają rady

Scarlett, trzymam kciuki za przeprowadzkę u nas jeszcze ze 2 tygodnie wykończenia i też czeka nas życie na kartonach, mam nadzieję że w następny weekend zaczniemy szykować pakowanie, muszę kogoś zatrudnić do pomocy
No to tez trzymam za Was. To pakowanie to koszmar, nigdy nie pomyślałabym ze mamy tyle rzeczy najgorsza swoją cześć juz przejrzałam czyli biżuterie i dodatki do wlosow... Uh
Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Jolinko - W h&m-ie kupiłam Jeden zestaw 2 stanikow z zamiarem przeznaczenia bardziej na noc, i jeden na dzień. Jak ogólnie ja odkladalam zakup stanikow jak tylko mogłam bo przerazal mnie ten zakup (wg mnie staniki do karmienia są aseksualne) tak te są nawet ok i jestem zadowolona Na razie te 3 mi wystarcza, dokupie jeszcze po porodzie

Tez musze sie zainteresować zakupem staników

Cytat:
Napisane przez karolka_boroweczka Pokaż wiadomość
Ja szuflady przetarlam mokrą szmatką, ale organizerow nie ruszyłam. Nawet mi do głowy nie wpadło

Jeśli chodzi o spojenie, to dokucza bardzo. Przewrócić się z boku na bok, to jakaś męczarnia
No spojenie najgorsze... najgorsze wlasnie przekręcanie z boku na bok i wstawanie najgorsze.. az sie boje czy to moze bardziej doskwierać jak brzuch sie opuści
ScarlettO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 20:28   #3823
oliwka__
Zakorzenienie

GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__

Cytat:
u mnie to niemożliwe kupić biustonosz bez fiszbin mam 65H-I i każdy będzie spłaszczał, chyba już wolę bez na początku

w ikei -10% na fotele, mój wewnętrzny janusz cierpi, bo kupiliśmy już wcześniej, teraz dokupiliśmy tylko podnóżek 20 zł taniej
julietta83 a masz kartę ikea family? bo ja właśnie zwlekałam z zakupem tego fotela bo się zastanawiałam czy ikea czy z innego sklepu ale dostałam projekt pokoju i tam mam ten z ikei ale nie mam tej karty i właśnie poszukuję szczęśliwego posiadacza
oliwka__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 20:33   #3824
ScarlettO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
julietta83 a masz kartę ikea family? bo ja właśnie zwlekałam z zakupem tego fotela bo się zastanawiałam czy ikea czy z innego sklepu ale dostałam projekt pokoju i tam mam ten z ikei ale nie mam tej karty i właśnie poszukuję szczęśliwego posiadacza

A będziecie kupować na miejscu w ikei? Jeśli tak to od razu wyrobią Wam kartę. jak cos to ja tez mam kartę ikea family
ScarlettO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 20:36   #3825
oliwka__
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
A będziecie kupować na miejscu w ikei? Jeśli tak to od razu wyrobią Wam kartę. jak cos to ja tez mam kartę ikea family
ScarlettO zamawiam przez internet bo sama i tak nie mam czym przewieźć więc muszę od nich transport a przy tej zniżce właśnie za dostawę zapłacę ok 30 zł a tak regularna cena plus 129 zł
Stary 2018-02-03, 21:24   #3826
bloody_marry
Rozeznanie

Cytat:
Mąż zrobił całe jedzenie plus upiekl ciasto. Ja jedyne co dziś zrobilam to poszlak z młodym na spacer do paczkomatu i ledwo żyje :/

O rany, mąż na 5+ mój mi raczej pomaga niż sam coś zrobi. Na czas zaraz po porodzie to chyba mu zrobię listę pomysłów co można zrobić na śniadanie/obiad/kolację bo on wszystko umie zrobić ale żeby zaplanować i zrobić od a do z sam to już gorzej

Co do staników do karmienia to ja widziałam w takim małym sklepiku z bielizną te takie aseksualne ale jakościowo super bawełna, fajnie odpinane no i cena, uwaga uwaga, 30-35zl. Ale jeszcze się wstrzymam z 3-4 tygodnie z kupieniem.

Kupiłam tam dwie koszule do karmienia za 25zl sztuka. Sama koszula jest jakościowo fajna, minusem jest aplikacja na dole koszuli, jakieś kwiatki które wyglądają jakby się miały szybko sprać. Ale raczej te koszule spisuje na straty więc aby do szpitala mieć co wziąć.

No i jeszcze jedno pytanie zakupowe. Czy planujecie suplemetowac Wit. D u dzidziusiów? Jeśli tak to jaką konkretnie? Przejrzałam Gemini i widzę tylko suplementy, brak leków. W dodatku wszędzie jakieś dziwne składniki typu olej palmowy.

bloody_marry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 21:35   #3827
oliwka__
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
O rany, mąż na 5+ mój mi raczej pomaga niż sam coś zrobi. Na czas zaraz po porodzie to chyba mu zrobię listę pomysłów co można zrobić na śniadanie/obiad/kolację bo on wszystko umie zrobić ale żeby zaplanować i zrobić od a do z sam to już gorzej

Co do staników do karmienia to ja widziałam w takim małym sklepiku z bielizną te takie aseksualne ale jakościowo super bawełna, fajnie odpinane no i cena, uwaga uwaga, 30-35zl. Ale jeszcze się wstrzymam z 3-4 tygodnie z kupieniem.

Kupiłam tam dwie koszule do karmienia za 25zl sztuka. Sama koszula jest jakościowo fajna, minusem jest aplikacja na dole koszuli, jakieś kwiatki które wyglądają jakby się miały szybko sprać. Ale raczej te koszule spisuje na straty więc aby do szpitala mieć co wziąć.

No i jeszcze jedno pytanie zakupowe. Czy planujecie suplemetowac Wit. D u dzidziusiów? Jeśli tak to jaką konkretnie? Przejrzałam Gemini i widzę tylko suplementy, brak leków. W dodatku wszędzie jakieś dziwne składniki typu olej palmowy.

bloody_marry
co do witaminy D u mnie się sprawdziła i sprawdza do dziś D-Vitum na początek KiD-Vitum jakiś czas temu dostałam Bioaron D w sumie chyba żadna różnica ale od przez pierwsze 2 lata podawałam D-Vitum obecnie też to samo podaję
Oczywiście kapsułki od samego początku
Stary 2018-02-03, 21:35   #3828
Ilsa Lund
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
ScarlettO zamawiam przez internet bo sama i tak nie mam czym przewieźć więc muszę od nich transport a przy tej zniżce właśnie za dostawę zapłacę ok 30 zł a tak regularna cena plus 129 zł
To droga dostawa, mi doliczyli 50zl :/

Cytat:
Mam kupione APO D3 takie krople z żyrafką bo tej koleżance z marca polecił pediatra. Ma olej słonecznikowy ale to dobrze bo witamina musi się rozpuścić w tłuszczu. Jedna pompka to od razu dzienna dawka

Ilsa Lund jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 21:36   #3829
Pannkaka
Rozeznanie

U mnie witaminę D dają dla dziecka przy wypisie ze szpitala, w aptekach widziałam w kroplach może 2 różne marki, więc nigdy się nie zastanawiałam szczególnie

Pannkaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 22:12   #3830
_Selina_
Zakorzenienie

My już wszystko wyprasowaliśmy, poukładaliśmy rodzajem ubranek i wielkością, w większości mamy torbę dla dziecka spakowaną, jutro ogarniamy moją.
Byliśmy w kinie, później na kolacji i padam

_Selina_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 22:14   #3831
marieee
Zadomowienie

GG do marieee

Cześć dziewczyny! Witam się po długiej przerwie

U nas na 98% ciąża zostanie rozwiązana przed CC, przez rozchodzące się spojenie łonowe, ciężki pierwszy poród, ortopeda boi się że może pęknąć. 14 lutego będzie ostateczna decyzja drugiego ginekologa. (Prowadzę ciążę na NFZ i prywatnie). Lekarka z nfz, pracuje w lokalnym szpitalu i to prawdopodobnie ona będzie mnie cięła.
Mega nastawiłam się na poród naturalny, specjalnie zapisałam się na szkołę rodzenia, by mieć kontakt z fajną położną, więc zobaczymy...
Chciałabym spróbować, ale boję się ewentualnych konsekwencji.
Tym bardziej że po porodzie mąż zostanie z nami tylko 4 tygodnie i wraca do DE.

Ubranka poprane i prasowane, wyprawka prawie gotowa.
Czekam jeszcze tylko na pościel. Taką jak zamówiła Czarodziejka, tylko inny wzór

Miłej nocy! Postaram się pisać częściej

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 22:31   #3832
Lulumo
Raczkowanie

Cytat:
Czarodziejka, a to jest kołderka z wypełnieniem? Też zastanawiam się nad pościelą od nich
Lulumo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 22:43   #3833
lelowa
Zakorzenienie

Cytat:

Oczywiscie. Na wypisie ze szpitala beda zalecenia i jednym z nich jest podawanie wit d. Ja mam witamilki z atomizerem, pozniej przerzuce sie na cos z dha.
Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Witam się po długiej przerwie

U nas na 98% ciąża zostanie rozwiązana przed CC, przez rozchodzące się spojenie łonowe, ciężki pierwszy poród, ortopeda boi się że może pęknąć. 14 lutego będzie ostateczna decyzja drugiego ginekologa. (Prowadzę ciążę na NFZ i prywatnie). Lekarka z nfz, pracuje w lokalnym szpitalu i to prawdopodobnie ona będzie mnie cięła.
Mega nastawiłam się na poród naturalny, specjalnie zapisałam się na szkołę rodzenia, by mieć kontakt z fajną położną, więc zobaczymy...
Chciałabym spróbować, ale boję się ewentualnych konsekwencji.
Tym bardziej że po porodzie mąż zostanie z nami tylko 4 tygodnie i wraca do DE.

Ubranka poprane i prasowane, wyprawka prawie gotowa.
Czekam jeszcze tylko na pościel. Taką jak zamówiła Czarodziejka, tylko inny wzór

Miłej nocy! Postaram się pisać częściej
Hejo Witamy ponownie

Edytowane przez lelowa
Czas edycji: 2018-02-03 o 22:42
Stary 2018-02-03, 22:57   #3834
Ilsa Lund
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Oczywiscie. Na wypisie ze szpitala beda zalecenia i jednym z nich jest podawanie wit d. Ja mam witamilki z atomizerem, pozniej przerzuce sie na cos z dha.]
Ooo a jest witamina D z dodatkiem DHA? Od kiedy na to przejdziecie?

Ilsa Lund jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 23:01   #3835
bloody_marry
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedzi co do Wit. D, sprawdzę jeszcze raz i może wreszcie uda mi się kliknąć koszyki na hubiworld i Gemini, bo zaczęłam zakupy wczoraj rano i co chwila okazuje się że coś jeszcze muszę dorzucić albo sprawdzić opinię przed zakupem. Już nie wspomnę o ile moje konto stopnieje a jeszcze w tym miesiącu do kosztów mieszkania trzeba doliczyć kaucję. Także może i torby do szpitala nie mam spakowanej ale na pewno pójdę z torbami

bloody_marry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 23:14   #3836
lelowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Ooo a jest witamina D z dodatkiem DHA? Od kiedy na to przejdziecie?

Wiesz co mozna od poczatku. Ja stosowalam sama D przy corce, dopiero od zeszlego roku podaje jej d z dha, ale dziewczyny z mojego watku, ktore niedawno urodzily zaczely podawac od urodzenia d+dha tylko nie wszystkie dzieci chca to lykac bo w smaku ponoc ohydne i maluchy wymiotuja dlatego sie zastanawiam czy kupowac czy zostac poki co na samej D. Dla starszakow jest lepiej bo mozna podawac syropy i smak jest duzo lepszy, a dla maluchow to raczej te twist off lub atomizery tylko zostaja.
Stary 2018-02-03, 23:14   #3837
czaro_dziejkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lulumo Pokaż wiadomość
Czarodziejka, a to jest kołderka z wypełnieniem? Też zastanawiam się nad pościelą od nich
Nie, to jest zestaw bambusowy. Teraz mają obniżkę 20% wiec się opłaca. Chyba do jutra aktualna.

czaro_dziejkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 23:15   #3838
pretty_girl19892
Zakorzenienie

GG do pretty_girl19892

Ja też witaminę D kupiłam w sprayu - Witamilki

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 23:17   #3839
czaro_dziejkaa
Zadomowienie

Znajomi poszli po 21 i padam. Nie dla mnie już takie posiadówki, plecy bola, brzuch się spina :/ No emerytka jak nic
Dobranoc

czaro_dziejkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 23:20   #3840
lelowa
Zakorzenienie

Czarodziejka lacze sie z toba, no tylko ty masz gorzej przez te wymioty ale co do reszty tez dzis wszystko mnie boli. Chcialam prasowac, plan ambitny ale tak mnie zaczal nawalac brzuch, ze jedynie wstawilam kolejne pranie i niech prasowanie czeka do poniedzialku. Wymiekam, nie przywyklam do takiego samopoczucia
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości