Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 16:15   #31
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Seksuolog z partnerem, albo samej. Psycholog tez moze pomoc, z okazji problemow z samoocena.

Anyway, Twoj facet Cie podnieca? Lubisz go przytulac, calowac, etc?
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:20   #32
Zdezorientowanna
Przyczajenie
 
Avatar Zdezorientowanna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez unber Pokaż wiadomość
Seksuolog z partnerem, albo samej. Psycholog tez moze pomoc, z okazji problemow z samoocena.

Anyway, Twoj facet Cie podnieca? Lubisz go przytulac, calowac, etc?
Oczywiście, że mnie podnieca. Uwielbiam go przytulać, całować, patrzeć na niego. Uwielbiam jego urodę i zawsze podziwiam. Czasem nawet nie mogę uwierzyć, że trafił mi się tak bardzo przystojny mężczyzna.

Edytowane przez Zdezorientowanna
Czas edycji: 2013-07-09 o 16:25
Zdezorientowanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:31   #33
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Zbadaj sobie hormony
Ja miałam problemy zdrowotne, brałam leki hormonalne obniżające estrogen i miałam w pewnym momencie kompletny spadek libido.
Jeżeli kiedyś reagowałaś inaczej a teraz widzisz sporą różnicę to pewnie kwestia hormonalna.
Może prolaktyna, może estrogen
No i może ten brak orgazmów tłumaczy częściowo dlaczego seks Cię nie pociąga, ale pod tym względem pewnie jeszcze wszystko przed Tobą.
Pogadaj z partnerem, przebadaj się
Mnie TŻ pomógł wyjść z dołka jeśli chodzi o słabe libido
Lepiej jak mężczyzna jest świadomy tego, że zaistniała taka sytuacja i że to nie z jego winy.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:35   #34
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Czyli "chciałabyś, ale nie możesz"? Współczuję, bo sama znam to uczucie...

Zauważyłam, że w swojej wypowiedzi wspomniałaś o niskiej samoocenie, braku pewności w związku, niechęci do pokazywania się partnerowi. To spora różnica w stosunku do otwartej, wyzwolonej seksualnie kobiety, o której piszesz na początku. Zastanowiłabym się nad tym, skąd taka zmiana, skąd ten brak pewności (rozmawiałaś o tym z partnerem).

A mówiłaś mu wcześniej o swoich potrzebach, że potrzebujesz trochę więcej czasu? Realizowaliście Twoje fantazje, czy pozostawały tylko w słowach?
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:38   #35
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez Zdezorientowanna Pokaż wiadomość
Masz kogoś? Wyobrażasz sobie, bym teraz nie znając Ciebie stwierdziła, że na pewno Ci się z nim nie układa? Mogłabyś oczywiście zaprzeczać, ale ja twardo stałabym przy swoim.
Miałam. Nie, nie układało nam się, inaczej bylibyśmy dalej ze sobą. Zdarza się.

Zgadzam się, że powinnaś odwiedzić lekarzy, a tak po za tym lato jest... Może pojedźcie sobie gdzieś na weekend, wynajmijcie domek. Przynajmniej otoczenie zmienisz, a jeśli problem wynika ze stresu, to z dala od domu łatwiej się zrelaksować i zobaczysz, jak się czujesz.

Cytat:
Napisane przez unber Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że w swojej wypowiedzi wspomniałaś o niskiej samoocenie, braku pewności w związku, niechęci do pokazywania się partnerowi. To spora różnica w stosunku do otwartej, wyzwolonej seksualnie kobiety, o której piszesz na początku. Zastanowiłabym się nad tym, skąd taka zmiana, skąd ten brak pewności (rozmawiałaś o tym z partnerem).
Ja też się właśnie zastanawiam, jak to się mogło stać. Jeśli ktoś ją skrytykował i zranił do tego stopnia, że ma ochotę się zasłaniać, to na pewno by o tym pamiętała.

Edytowane przez Aarktica
Czas edycji: 2013-07-09 o 16:42
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 21:22   #36
wiolak1990
Przyczajenie
 
Avatar wiolak1990
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Czasem tak bywa, szczególnie gdy jest się razem długo.
Jest coś takiego jak trójkąt Sternberga. Zakłada on, że miłość składa się z:
-Intymności, czyli tej emocjonalnej więzi i tego co najprościej nazwać miłością.
-Zaangażowania czyli tego, że dajemy siebie i z siebie itd.
-Namiętności czyli pociągu seksualnego

Te części nie musza być równe, są także dość dynamiczne. Czasami namiętność trochę się zmniejsza, szczególnie gdy jest się ze sobą długo. Być może niedługo będzie jej więcej, to także zależy od wielu czynników.
Ale jeśli miłość będzie składała się głównie z intymności i zaangażowania to jej nie ubliża, gorzej jest w innych przypadkach.

Tylko, że tu problem może leżeć w czym innym. Kojarzysz seks z czymś niekomfortowym, być może dlatego nie masz na niego ochoty. Na poczatku po prostu nie miałaś, zdarza się każdemu/każdej, i kilka razy się zmuszałaś i teraz masz tak jakby uraz. Może warto pogadać ze swoim facetem o tym?
wiolak1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:03   #37
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Sama musisz sobie odpowiedzieć, czy faktycznie jest ok, jeśli czujesz tylko bliskość, ale nie mam orgazmu, czy jednak coś Cię tam korci, zastanawia jak to jest i co to jest
(podświadomość może coś innego mówi?)

to zrób badania hormonalne, odpocznij, wyluzuj, pojedźcie gdzieś razem, mniej stresów

daaawno temu brałam tabletki antykoncepcyjne i one powodowały że po kilku latach nie chciało mi się - odstawiłam

aktualnie jak już wspomniałam jestem zależna od cyklu, stresu, stopnia zmęczenia
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 16:59   #38
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Jak się zabezpieczacie? Bierzesz tabletki antykoncepcyjne?
Wydarzyło się coś, co sprawiło, że nie chcesz współżyć? Nastąpiło to nagle, czy stopniowo?

na razie taka garść pytań, trzymaj się
Ja nie miałam ochoty na seks, kiedy sprawiał mi on ból. Wtedy nawet nie miałam ochoty na pieszczoty, które są przyjemne, ale czułam się niepełna, niewartościowa.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:40   #39
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

sama bym sie zdenerwowała, gdyby ktoś zaczął mi "doradzać" od słów "weszliście w ten związek jako dzieci" po pierwsze dlatego, że 18 letni człowiek, to nie dziecko, a po drugie, młody wiek nie oznacza bezmyślności. No i nie każdy "musi się wyszaleć" No ale wracając do tematu: może zrób sobie test, spróbuj sama się jakoś nakręcić na spotkanie z nim, stwórz atmosferę, w której czułabyś się swobodnie (no nie wiem kolacja? ładny wystrój? jakiś nowy komplet bielizny w którym poczujesz się piękna? albo wszystko na raz :P ) i spróbuj zainicjować zbliżenie. ale nic na siłę, to ma "wyjść od Ciebie". Jak się uda - to fajnie, jak nie - to Twój mężczyzna na pewno zrozumie a Ty udaj się na badania. Taki byłby moim zdaniem najlepszy początek.
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 21:56   #40
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

[1=d3cf6193653186a4c77432c b2a71eec9d8d01e8d_63b3705 ea84bc;41725911]sama bym sie zdenerwowała, gdyby ktoś zaczął mi "doradzać" od słów "weszliście w ten związek jako dzieci" po pierwsze dlatego, że 18 letni człowiek, to nie dziecko, a po drugie, młody wiek nie oznacza bezmyślności. No i nie każdy "musi się wyszaleć" No ale wracając do tematu: może zrób sobie test, spróbuj sama się jakoś nakręcić na spotkanie z nim, stwórz atmosferę, w której czułabyś się swobodnie (no nie wiem kolacja? ładny wystrój? jakiś nowy komplet bielizny w którym poczujesz się piękna? albo wszystko na raz :P ) i spróbuj zainicjować zbliżenie. ale nic na siłę, to ma "wyjść od Ciebie". Jak się uda - to fajnie, jak nie - to Twój mężczyzna na pewno zrozumie a Ty udaj się na badania. Taki byłby moim zdaniem najlepszy początek.[/QUOTE]
Miałam się nie odzywać, ale jeśli mi coś zarzucasz, to niech to chociaż ma pozory prawdziwości. O wieku - młodym, szczenięcym i nastoletnim, bo tak jest gdy dziewczyna ma lat 17, a chłopak 18 - napisałam w drugim poście, gdy Autorka odpowiedziała na moje pytanie. I tak, to jest młody wiek i najczęściej związki licealne nie są tymi do końca życia. Własnie dlatego, że to czas gdy człowiek najbardziej się zmienia i ewoluuje.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 23:02   #41
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Miałam się nie odzywać, ale jeśli mi coś zarzucasz, to niech to chociaż ma pozory prawdziwości. O wieku - młodym, szczenięcym i nastoletnim, bo tak jest gdy dziewczyna ma lat 17, a chłopak 18 - napisałam w drugim poście, gdy Autorka odpowiedziała na moje pytanie. I tak, to jest młody wiek i najczęściej związki licealne nie są tymi do końca życia. Własnie dlatego, że to czas gdy człowiek najbardziej się zmienia i ewoluuje.
Badania prowadzisz na calym świecie?
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 00:11   #42
Zdezorientowanna
Przyczajenie
 
Avatar Zdezorientowanna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Dziękuję za wszystkie rady.

Edytowane przez Zdezorientowanna
Czas edycji: 2013-07-11 o 01:03 Powód: Temat zakończony.
Zdezorientowanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 00:39   #43
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Odp: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Moze zamiast sie denerwowac odpowiesz na rzeczowe.posty? Bo zachowujesz sie jakby bardziej Ci zalezalo na klotni niz rozwiazaniu problemu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 00:52   #44
Agata bloguje
Raczkowanie
 
Avatar Agata bloguje
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk/Chojnice
Wiadomości: 40
Dot.: Odp: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Oj dziewczyny
Agata bloguje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 01:04   #45
Zdezorientowanna
Przyczajenie
 
Avatar Zdezorientowanna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Dziękuję za wszystkie rady. Temat uważam za zakończony.
Zdezorientowanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 06:01   #46
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
Badania prowadzisz na calym świecie?

Ja badań prowadzic nie muszę, wystarczy je znać
I nie, nie mówię, że każdy związek licealny się rozpada. Ale naprawdę w bardzo dużej części (nie potrafię Ci podać dokładnego procenta, ale takowy był wyliczony) takie związki to nie są sprawy na całe życie. Właśnie z tego powodu, który próbuję wskazać - że ludzie w tym czasie podlegają najintensywniejszym zmianom: i charakteru, i zapatrywań na życie. Okres wyjścia z domu na studia to czas zmian. I niestety często wtedy okazuje się, że to czego oczekiwalismy od zwiazku i partnera w liceum. Do tego - ten licealny związek jest bardzo często tym pierwszym... to również robi różnicę.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 22:32   #47
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: Z seksualności w aseksualność. Czy to możliwe?

mam wrażenie że autorka wątku bardzo chciała żeby wskazać że z jej związkiem jest wszystko w porządku, ale znią jest coś nei tak i żeby dokładnie jej powiedzieć co jest nie tak. To histerycznia próba bronienia swojego związku, podkreślania "mój tż jest przystojny, wspaniały" chyba znaczy że z tym związkiem naprawde jest coś nie tak. Może tak jak powiedziała klempaa coś się wypaliło, może ten zwiżek przestał spełniac Twoje oczekiwania? może po prostu się odkochałaś?
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.