Żałowanie posiadania dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-26, 13:36   #1
Misi1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 14

Żałowanie posiadania dzieci


Czy zalujecie ze posiadacie dzieci?
Bardzo prosze o szczere odpowiedzi ..
Misi1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 15:54   #2
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Zalowanie posiadania dzieci

Nie. Nawet kiedy mam gorszy dzień, cieszę się że ją mam.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 17:20   #3
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Zalowanie posiadania dzieci

Ani przez moment. Za długo się starałam o dziecko, by żałować, że je mam. Celebrujemy każdy dzień razem, zwłaszcza w tym ciężkim okresie.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 17:46   #4
MlodaMatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 86
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Absolutnie ja jestem akurat z tych kobiet dla, których macierzyństwo to najpiękniejsze co mogło spotkać w życiu.
MlodaMatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 19:08   #5
VinoNero
Raczkowanie
 
Avatar VinoNero
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 74
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Nie jestem " typową matką kwoką " zakochaną w swoich dzieciach bez pamięci , nie wszystko jest ach i och i nie , nie są najlepsze , najmądrzejsze i najpiękniejsze , (tak obiektywnie) . Miałam depresje poporodowe, miałam wiele kiepskich dni, miałam dość , płaczu , zmęczenia , nieprzespanych nocy , problemów i kłótni z nimi gdy dojrzewały . Jednak nigdy , przenigdy nie żałowałam że są na świecie i że je urodziłam. Nigdy ! Macierzyństwo to nie jest tylko sielanka , to ciężka praca i wyzwania i odpowiedzialność, bo kształtujesz nowego człowieka , którego kiedyś puścisz w świat i musi sobie radzić. Więc trzeba trochę włożyć pracy i okazać dużo miłości i wsparcia żeby czuły , że są bezpieczne i przygotowane do samodzielnego życia . No i przede wszystkim muszą być szczęśliwe i czuć że mogą zawsze na nas liczyć , przez całe ich życie . Wiec matką się jest do końca życia to nie jest przejściowy stan. Mimo jednak tego ciężaru który czasem dźwigamy, obaw , strachu , zwątpienia , satysfakcja i miłość jest tak duża że wszystko rekompensuje. Przynajmniej u mnie tak jest. Więc świadomie i z pewnością powiem , że nie, nie żałuję że je mam.
VinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 19:35   #6
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Ja długo nie chciałam mieć dzieci, zawsze wiedziałam, że kiedyś, ale nie teraz. Nie czułam instynktu, dzieci bardzo nie lubiłam. Teraz jestem już 9 miesiąc na macierzyńskim i mimo trudnych początków to jeden z najfajniejszych momentów w moim życiu. Nie spodziewałam się, że macierzyństwo jest takie ciekawe i piękne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 20:11   #7
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Nie

Mam dwójkę dzieci, bywa ciężko, bywa że w myślach obiecuje im bilety w kosmos w jedną stronę ale potem przychodzi chwila, uśmiech, jedno zdanie i mogłabym ich pożreć z tej miłości.

Jednak - dzieci chciałam , nigdy nie miałam rozważań czy chce być kiedyś matka czy nie, więc była to naturalna kolej rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-26, 20:21   #8
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Likka9 jak ja się z Tobą zgadzam! Tez mam 2 dzieci, w tym jedno że spektrum autyzmu ( na szczęście wysokkofunncomujący, na pierwszy rzut oka nie zauważalny ten autyzm) i we dwóch tak potrafią mnie wkurzyc, że mam ochotę walić ściany. A potem jak przylezie jeden z drugim i się przytulają to złość mija jak ręką odjął. Nigdy nie żałowałam, że ich mam, żałuję tylko tego, że zostałam matką po 30tce. Powinnam wcześniej.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 21:17   #9
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Dzieci się nie posiada. To są autonomiczne istoty. Można żałować, że ma się więcej obowiązków albo mniej czasu czy pieniędzy w związku z ich istnieniem ale "żałośnie posiadania dzieci" to jak życzenie komuś śmierci albo żałowanie, że się samemu istnieje (mimo że bez istnienia nie możnaby żałować).

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 07:07   #10
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zalowanie posiadania dzieci

Nigdy-jestem szczęśliwa i dumna.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:23   #11
jakona
Przyczajenie
 
Avatar jakona
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 12
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Mam 2 córki, odstęp pomiędzy ciążami 13lat. Gdybym miała 2 rok po roku to bym się wykończyła, ale taki model jest ok. Nigdy nie żałowałam, chociaż życie wywraca się do góry nogami.. Kocham bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 15:50   #12
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez jakona Pokaż wiadomość
Mam 2 córki, odstęp pomiędzy ciążami 13lat. Gdybym miała 2 rok po roku to bym się wykończyła, ale taki model jest ok. Nigdy nie żałowałam, chociaż życie wywraca się do góry nogami.. Kocham bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się wydaje ,ze ciekawsze pytanie to czy drugi raz mając te 20 pare czy 30pare lat u bedac bezdzietna bys zdecydowala się na taki krok. Zalowac może się nie zaluje, i pewnie wiekszosc matek kocha dzieci i jest dumna z nich , bo tak myśleć najlepiej,pytanie czy gdyby wiedziały to czy by się zdecydowaly.bardziej mnie ciekawi....
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2020-03-27 o 15:52
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 16:01   #13
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Jest taka strona: https://www.facebook.com/ZalujeRodzicielstwa/
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 23:22   #14
jakona
Przyczajenie
 
Avatar jakona
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 12
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje ,ze ciekawsze pytanie to czy drugi raz mając te 20 pare czy 30pare lat u bedac bezdzietna bys zdecydowala się na taki krok. Zalowac może się nie zaluje, i pewnie wiekszosc matek kocha dzieci i jest dumna z nich , bo tak myśleć najlepiej,pytanie czy gdyby wiedziały to czy by się zdecydowaly.bardziej mnie ciekawi....
2 razy tak. Zdecydowałam się po raz drugi na dziecko, bo wiedziałam z czym to się wiąże, znałam wszystkie za i przeciw. Ale np. mój brat powiedział jasno, że mają za małą różnicę wieku między dziećmi i gdyby wcześniej ktoś pokazał mu jeden dzień z jego późniejszego życia to nie mieli by syna. Albo dopiero jak pierwsza córka byłaby już naprawdę duża. Moja mama też mówiła, że 2 chłopców w odstępie 2 lat to był horror. Na mnie zdecydowali się dopiero 8 lat później. Ja uważam, że odstęp 13 lat jest super, zrobiłbym dokładnie tak samo po raz drugi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 23:46   #15
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez jakona Pokaż wiadomość
Ja uważam, że odstęp 13 lat jest super, zrobiłbym dokładnie tak samo po raz drugi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I jak dziewczynki się dogadują? Mi się wydaje, ze tak duża różnica może spowodować, ze wież między rodzeństwem będzie słabsza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 07:12   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez jakona Pokaż wiadomość
2 razy tak. Zdecydowałam się po raz drugi na dziecko, bo wiedziałam z czym to się wiąże, znałam wszystkie za i przeciw. Ale np. mój brat powiedział jasno, że mają za małą różnicę wieku między dziećmi i gdyby wcześniej ktoś pokazał mu jeden dzień z jego późniejszego życia to nie mieli by syna. Albo dopiero jak pierwsza córka byłaby już naprawdę duża. Moja mama też mówiła, że 2 chłopców w odstępie 2 lat to był horror. Na mnie zdecydowali się dopiero 8 lat później. Ja uważam, że odstęp 13 lat jest super, zrobiłbym dokładnie tak samo po raz drugi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam córki w odstępie 23 miesięcy.
Wg. mnie nie był to żaden horror, dużym pozytywem jest ze się brzydko mówiąc, za jednym zamachem obrabia te wszytkie pieluchy,spacerki, wózkowanie, przecieranie zupek.
Bardzo jestem zadowolona z tam krótkiego odstępu. Nie chciałabym duzo większego odstępu między dziećmi.
A i dzieci zaczęły się w dużej mierze szybko zajmować same sobą , w sensie być dla siebie w miere równym towarzyszem do zabaw.

Rodzeństwo mam swoje w odstępie 6 i 8 lat, i oni są ze sobą, i byli jako dzieci, o wiele bardziej zżyci i za dzieciaka też trzymali się razem.

Gdybym miała decydować jeszcze raz, wiedząc to co wiem teraz ( a moje córki obie są już pełnoletnie), zdecydowałbym się na pierwsze dziecko wcześniej i miała jeszcze jedno dziecko więcej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 09:33   #17
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje ,ze ciekawsze pytanie to czy drugi raz mając te 20 pare czy 30pare lat u bedac bezdzietna bys zdecydowala się na taki krok. Zalowac może się nie zaluje, i pewnie wiekszosc matek kocha dzieci i jest dumna z nich , bo tak myśleć najlepiej,pytanie czy gdyby wiedziały to czy by się zdecydowaly.bardziej mnie ciekawi....

Tak. Zdecydowałabym się dużo wcześniej. Przez długi czas nie chciałam mieć dzieci, potem się wahałam, bo obce dzieci mnie nie ruszały a nawet ich nie lubiłam. Gdym wiedziała to co wiem teraz, zdecydowałabym się wcześniej. Nawet w chwili największej złości czy zmęczenia, nie mam mysli, że chciałabym wrócić do czasów bezdzietnych.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 09:38   #18
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
I jak dziewczynki się dogadują? Mi się wydaje, ze tak duża różnica może spowodować, ze wież między rodzeństwem będzie słabsza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam o 15 lat młodszą siostrę I faktycznie czasem łapię się na tym, że utożsamiam się z byciem jedynaczką Ale czy więź jest słaba? Jak na te warunki raczej nie, wiem, że za kilka, kilkanaście lat jest szansa, że będziemy sobie bliższe. Tak jak jest teraz - jest okej. No i miałam okazję z bardzo bliska zobaczyć jak wygląda życie z małym dzieckiem, kiedy już byłam "kumata". To duży plus i na pewno to doświadczenie wpłynęło na zwiększenie mojej świadomości na temat mojego potencjalnego macierzyństwa
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:11   #19
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Zdecydowałabym się drugi raz i dokładnie w tych samych momentach życia. Między dziećmi mam prawie 4 lata różnicy i jest luz. Drugie dziecko było już po 30tce. Uważam,że jeśli chodzi o etap życia, sytuację z pracą, domem, stabilnością, nasze nastawienie - wybraliśmy idealne momenty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 11:38   #20
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87699904]ja mam o 15 lat młodszą siostrę I faktycznie czasem łapię się na tym, że utożsamiam się z byciem jedynaczką Ale czy więź jest słaba? Jak na te warunki raczej nie, wiem, że za kilka, kilkanaście lat jest szansa, że będziemy sobie bliższe. Tak jak jest teraz - jest okej. No i miałam okazję z bardzo bliska zobaczyć jak wygląda życie z małym dzieckiem, kiedy już byłam "kumata". To duży plus i na pewno to doświadczenie wpłynęło na zwiększenie mojej świadomości na temat mojego potencjalnego macierzyństwa

[/QUOTE]


Między mną a siostra jest 10 lat różnicy i niestety przepaść. Kiedy ja byłam nastolatka, ona - denerwującym dzieciakiem. Potem ja się wyprowadzilam na studia i kontakt prawie umarł. Na ten moment widujemy się z okazji świat, a na codzień praktycznie nie mamy kontraktu, jesteśmy jak obce osoby. Myśle, ze jakby była mniejsza różnica między nami to zdarzylybysmy załapać lepsze porozumienie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 13:14   #21
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Nasuwa mi się taka dygresja po przeczytaniu tytułu wątku :" dziecko to bilet w jedną stronę"

Ja mam siostrę 5 lat starsza i za dzieciaka w ogóle się nie dogadywałyśmy, była między nami zbyt duża różnica wieku. Zawsze za duża przepaść nas dzieliła. Dopiero teraz, po 30 mamy dobre relacje.

Miło mi się czyta to, co tutaj piszecie.

Sama stoję nad dylematem: mieć dzieci, czy nie.

Kiedyś było dla mnie oczywiste, że tak, ale teraz...mam duże wątpliwości.

Zewsząd slucham tylko umęczonych matek, i zdań pt.:" O Jezu, marzę o drzemce.. ty to masz życie, nie masz dzieci, możesz sobie robić co chcesz, kiedy chcesz, od nikogo nie jesteś zależna..." Itp.


Mam 31 lat w tym roku i odkładam to macierzyństwo na.. nie wiem kiedy.

Może to strasznie egoistycznie zabrzmi, ale jestem osobą, która lubi sama spędzać czas, biegać, jwdzic na rowerze, podróżować. Czuję, że jak urodzę to moje życie bezpowrotnie się zmieni
. Czy na gorsze? Na mniej komfortowe na pewno. Że już nie będę sobie mogła powiedzieć beztrosko przed tv, albo wsiąść na rower i gnać przed siebie..
Że będę z pewnych rzeczy wykluczona co najmniej kilka lat, że będę musiała zachłannie wyrywać dla siebie jakieś samotne chwilę.
Boje się, że nie wrócę do pracy, wiem jak trudno jest kobietom wracać do pracy po urodzeniu dziecka, jak trudno młodym wieku mamom jest szukać pracy.

Moja siostra ma dzieci w wieku 4 i6 lat, widzę jaka to jest mega ciężka praca.

To nie tak, że dzieci nie lubię. Moje koleżanki też mają kilkuletnie dzieci, i nie mam nic przeciwko, by ich popilnowac, czy nawet z nimi cały dzień siedzieć, by ich rodzice mogli np.isc sobie na randkę. Lubię rozpieszczać te dzieciaki, bo moim zdaniem nie ma nic lepszego na świecie, niż uśmiech dziecka. Sobie czegoś nie kupię, bo szkoda mi kasy, ale na nich nie zawaham się wydac wszystkich pieniędzy

No ale wiecie, potem wracam do domu i... Czuję się szczęśliwa, że mogę sobie odpocząć przed tv i nikt mi co 5 minut nie woła "mamoooooo, pić!".

Może strasznie to egoistyczne, ale targają mną takie dziwne uczucia.


Do tego absolutnie przeraża mnie fizjologia porodu, polska służba zdrowia. Jak słyszę o porodzie to autentycznie robi mi się gorąco i czuję jak mi się w żołądku przewraca i mam ochotę zwymiotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 09:55   #22
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nasuwa mi się taka dygresja po przeczytaniu tytułu wątku :" dziecko to bilet w jedną stronę"

Ja mam siostrę 5 lat starsza i za dzieciaka w ogóle się nie dogadywałyśmy, była między nami zbyt duża różnica wieku. Zawsze za duża przepaść nas dzieliła. Dopiero teraz, po 30 mamy dobre relacje.

Miło mi się czyta to, co tutaj piszecie.

Sama stoję nad dylematem: mieć dzieci, czy nie.

Kiedyś było dla mnie oczywiste, że tak, ale teraz...mam duże wątpliwości.

Zewsząd slucham tylko umęczonych matek, i zdań pt.:" O Jezu, marzę o drzemce.. ty to masz życie, nie masz dzieci, możesz sobie robić co chcesz, kiedy chcesz, od nikogo nie jesteś zależna..." Itp.


Mam 31 lat w tym roku i odkładam to macierzyństwo na.. nie wiem kiedy.

Może to strasznie egoistycznie zabrzmi, ale jestem osobą, która lubi sama spędzać czas, biegać, jwdzic na rowerze, podróżować. Czuję, że jak urodzę to moje życie bezpowrotnie się zmieni
. Czy na gorsze? Na mniej komfortowe na pewno. Że już nie będę sobie mogła powiedzieć beztrosko przed tv, albo wsiąść na rower i gnać przed siebie..
Że będę z pewnych rzeczy wykluczona co najmniej kilka lat, że będę musiała zachłannie wyrywać dla siebie jakieś samotne chwilę.
Boje się, że nie wrócę do pracy, wiem jak trudno jest kobietom wracać do pracy po urodzeniu dziecka, jak trudno młodym wieku mamom jest szukać pracy.

Moja siostra ma dzieci w wieku 4 i6 lat, widzę jaka to jest mega ciężka praca.

To nie tak, że dzieci nie lubię. Moje koleżanki też mają kilkuletnie dzieci, i nie mam nic przeciwko, by ich popilnowac, czy nawet z nimi cały dzień siedzieć, by ich rodzice mogli np.isc sobie na randkę. Lubię rozpieszczać te dzieciaki, bo moim zdaniem nie ma nic lepszego na świecie, niż uśmiech dziecka. Sobie czegoś nie kupię, bo szkoda mi kasy, ale na nich nie zawaham się wydac wszystkich pieniędzy

No ale wiecie, potem wracam do domu i... Czuję się szczęśliwa, że mogę sobie odpocząć przed tv i nikt mi co 5 minut nie woła "mamoooooo, pić!".

Może strasznie to egoistyczne, ale targają mną takie dziwne uczucia.


Do tego absolutnie przeraża mnie fizjologia porodu, polska służba zdrowia. Jak słyszę o porodzie to autentycznie robi mi się gorąco i czuję jak mi się w żołądku przewraca i mam ochotę zwymiotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak porod to nic fajnego, wiesz myśle, ze gdyby 'posiadanie dzieci' nie było cześcia naszej kultury i przyjętych wzorow , przekonan to latwiej było być bezdzietnym a tak to 'tyle ludzi ma dzieci a ja nie chce, to może jestem jakaś inna'.
Jak dla mnie tegop trzeba chcieć, a nie siebie przekonywać na sile, logicznie czy nielogicznie, to tak jak z muzyka, podróżami, kulinaria jednym to 'gra w duszy'a innym nie. Samo zastanawianie się swiadczy już o jakiejś dojrzalosci, bo wiele osob w mojej ocenie robi dzieci po prostu bez jakiejkolwiek refleksji, bo dziadek i pradziadek miał....
Zawsze można zainwestować ten czas w przyjaciol, i nie będziesz czuc się samotnym a i kupic psa. Dla mnie ten swiat nie ejst dobry i ludzie tez roznie bywa, uważam ze ciężko wychować szczęśliwego ale dobrego człowieka. Żeby go wychować tez wypadalo by ogarniać siebie. Wiec dopóki się nie ogarne na pewno o dziecku myslec nie bede
I dojrzaly, odpowiedzialny partner no cożâ€Ś.tez roznie to bywa. Ilu to ojców na pol gwizdka....a ile samotnych matek...NO nie wiem.
Dzieci ja tez lubie, ale cudze to przyjemność, a swoje obowiązek :

Jeszcze male to słodkie, ale buntujący się niewdzięczny nastolatek. Masakra
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2020-03-29 o 10:01
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 10:08   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Ja też panikowałam przed porodem i miałam wizje miliona komplikacji. Nie było bezboleśnie, ale było lepiej niż się nastawiałam. Co do zmian w życiu to najwięcej zależy od wsparcia partnera czy rodziny. Jeśli opieka nad dzieckiem nie będzie zrzucona tylko na twoje barki to będziesz miała kiedy pobiegać czy pojeździć rowerem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 11:20   #24
Misi1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 14
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nasuwa mi się taka dygresja po przeczytaniu tytułu wątku :" dziecko to bilet w jedną stronę"



Może to strasznie egoistycznie zabrzmi, ale jestem osobą, która lubi sama spędzać czas, biegać, jwdzic na rowerze, podróżować. Czuję, że jak urodzę to moje życie bezpowrotnie się zmieni
. Czy na gorsze? Na mniej komfortowe na pewno. Że już nie będę sobie mogła powiedzieć beztrosko przed tv, albo wsiąść na rower i gnać przed siebie..
Że będę z pewnych rzeczy wykluczona co najmniej kilka lat, że będę musiała zachłannie wyrywać dla siebie jakieś samotne chwilę.
Boje się, że nie wrócę do pracy, wiem jak trudno jest kobietom wracać do pracy po urodzeniu dziecka, jak trudno młodym wieku mamom jest szukać pracy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo, uwielbiam swoja wolnosc i czuje ze posiadanie dziecka zniszczylo by wszystkie moje plany i zdlamislo mnie emocjonalnie. Moze to egoistyczne, ale czy jest cos zlego w byciu egoistycznym?
Misi1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 11:46   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Misi1994 Pokaż wiadomość
Mam tak samo, uwielbiam swoja wolnosc i czuje ze posiadanie dziecka zniszczylo by wszystkie moje plany i zdlamislo mnie emocjonalnie. Moze to egoistyczne, ale czy jest cos zlego w byciu egoistycznym?
Posiadanie dzieci też jest egoistycznie. Jakby nie patrzeć nie kierujesz się wtedy (przy zapłodnieniu) niczym innym niż swoim widzimisię.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2020-03-29 o 11:47
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 12:03   #26
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87702802]Posiadanie dzieci też jest egoistycznie. Jakby nie patrzeć nie kierujesz się wtedy (przy zapłodnieniu) niczym innym niż swoim widzimisię.[/QUOTE]

dokładnie, nie uważam ze 'dawanie zycia' musi być czyms dobrym..
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 12:04   #27
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Misi1994 Pokaż wiadomość
Mam tak samo, uwielbiam swoja wolnosc i czuje ze posiadanie dziecka zniszczylo by wszystkie moje plany i zdlamislo mnie emocjonalnie. Moze to egoistyczne, ale czy jest cos zlego w byciu egoistycznym?
To nie jest egoizm tylko zycie swoim zyciem,egoizm to narzucanie innym jak maja zyc żeby mi się podobalo
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 12:58   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nasuwa mi się taka dygresja po przeczytaniu tytułu wątku :" dziecko to bilet w jedną stronę"

Ja mam siostrę 5 lat starsza i za dzieciaka w ogóle się nie dogadywałyśmy, była między nami zbyt duża różnica wieku. Zawsze za duża przepaść nas dzieliła. Dopiero teraz, po 30 mamy dobre relacje.

Miło mi się czyta to, co tutaj piszecie.

Sama stoję nad dylematem: mieć dzieci, czy nie.

Kiedyś było dla mnie oczywiste, że tak, ale teraz...mam duże wątpliwości.

Zewsząd slucham tylko umęczonych matek, i zdań pt.:" O Jezu, marzę o drzemce.. ty to masz życie, nie masz dzieci, możesz sobie robić co chcesz, kiedy chcesz, od nikogo nie jesteś zależna..." Itp.


Mam 31 lat w tym roku i odkładam to macierzyństwo na.. nie wiem kiedy.

Może to strasznie egoistycznie zabrzmi, ale jestem osobą, która lubi sama spędzać czas, biegać, jwdzic na rowerze, podróżować. Czuję, że jak urodzę to moje życie bezpowrotnie się zmieni
. Czy na gorsze? Na mniej komfortowe na pewno. Że już nie będę sobie mogła powiedzieć beztrosko przed tv, albo wsiąść na rower i gnać przed siebie..
Że będę z pewnych rzeczy wykluczona co najmniej kilka lat, że będę musiała zachłannie wyrywać dla siebie jakieś samotne chwilę.
Boje się, że nie wrócę do pracy, wiem jak trudno jest kobietom wracać do pracy po urodzeniu dziecka, jak trudno młodym wieku mamom jest szukać pracy.

Moja siostra ma dzieci w wieku 4 i6 lat, widzę jaka to jest mega ciężka praca.

To nie tak, że dzieci nie lubię. Moje koleżanki też mają kilkuletnie dzieci, i nie mam nic przeciwko, by ich popilnowac, czy nawet z nimi cały dzień siedzieć, by ich rodzice mogli np.isc sobie na randkę. Lubię rozpieszczać te dzieciaki, bo moim zdaniem nie ma nic lepszego na świecie, niż uśmiech dziecka. Sobie czegoś nie kupię, bo szkoda mi kasy, ale na nich nie zawaham się wydac wszystkich pieniędzy

No ale wiecie, potem wracam do domu i... Czuję się szczęśliwa, że mogę sobie odpocząć przed tv i nikt mi co 5 minut nie woła "mamoooooo, pić!".

Może strasznie to egoistyczne, ale targają mną takie dziwne uczucia.


Do tego absolutnie przeraża mnie fizjologia porodu, polska służba zdrowia. Jak słyszę o porodzie to autentycznie robi mi się gorąco i czuję jak mi się w żołądku przewraca i mam ochotę zwymiotować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokladnie tak samo.
Kocham swoja wolnosc, nawet na psa nie mam ochoty, bo to za duzo obowiazkow.
Poza tym nie ukrywam, ze zwyczajnie nie lubie dzieci i nie czuje najmniejszej potrzeby rozmnazania sie. Nie widze nic fajnego w byciu w ciazy czy opiekowaniu sie noworodkiem czy niemowlakiem.
Takie od 6 lat w gore ewentualnie moglabym miec, bo z takim dzieckiem juz mozna normalnie porozmawiac, poczytac razem, spedzac czas w fajny sposob - a niemowlaka na wspinaczke w gory czy na kajaki nie zabiore, ani nawet w zadna dalsza podroz, bo wiazaloby sie to z ograniczeniami, a to dla mnie jest przeciwienstwem przyjemnie spedzonych wakacji.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 14:11   #29
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

ja kocham moje dzieci ale ciesze sie ze juz sa dorosle
nie chcialabym miec znowu malych dzieci ciesze sie ze jest to juz za mna
poraz kolejny bym sie nie zdecydowala wiedzac jak wiele pieniedzy i nerwow mnie by to kosztowalo
gdyby mozna bylo miec dzieci 20 letnie odrazu to nie ma problemu ;-)

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2020-03-29 o 20:30
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 15:32   #30
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Żałowanie posiadania dzieci

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87703313]ja kocham moje dzieci ale ciesze sie ze juz sa dorosle
nie chcialabym miec znowu malych dzieci ciesze sie ze jest to juz za mna
poraz kolejny bym sie nie zdecydowala wiedzac jak wiele piniedzy i nerwow mnie by to kosztowalo
gdyby mozna bylo miec dzieci 20 letnie odrazu to nie ma problemu ;-)[/QUOTE]


Mam tak samo
Moje nie sa jeszcze dorosłe ale juz samodzielne

Ja nawet takich dużych bym nie chciała
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 23:22:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.