Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-08, 07:34   #3781
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czy Was też już męczy ta pandemia?

Przestałam już liczyć, ile tracę każdego tygodnia kasy na tym, że zamiast w pracy, siedzę w domu.

Czy pracodawca wpadnie na pomysł pracy zdalnej, mogę domagać się ekwiwalentu za korzystanie z komputera domowego albo komputera służbowego?

Dyrektor wymyślił, że będziemy robić wideokonferencje, przekazał to kierownikowi, kierownik przekazał nam, ale jak to zrobić bez sprzętu i wolnym internetem? Oczywiście, na Skype lub Zoom, bo na Microsoft Teams nie da kasy.
dubel

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czy Was też już męczy ta pandemia?

Przestałam już liczyć, ile tracę każdego tygodnia kasy na tym, że zamiast w pracy, siedzę w domu.

Czy pracodawca wpadnie na pomysł pracy zdalnej, mogę domagać się ekwiwalentu za korzystanie z komputera domowego albo komputera służbowego?

Dyrektor wymyślił, że będziemy robić wideokonferencje, przekazał to kierownikowi, kierownik przekazał nam, ale jak to zrobić bez sprzętu i wolnym internetem? Oczywiście, na Skype lub Zoom, bo na Microsoft Teams nie da kasy.
Na serio z tym ekwiwalentem ?

Jeśli zostanie wprowadzona praca zdalna to pracodawca musi zagwarantować komputer/laptopa.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 08:10   #3782
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość

Jeśli zostanie wprowadzona praca zdalna to pracodawca musi zagwarantować komputer/laptopa.
Ale też musi zapewnić ekwiwalent za zużyty prąd/media, które zużywasz pracując w domu.
W mojej poprzedniej firmie zrobili to po bożemu, aneksem i oddawali w ramach takiego "wyrównania" jakieś kilkanaście złotych (więc bez szału). A w tej zrobili to rozporządzeniem, że niby sytuacja kryzysowa i nie trzeba aneksu i o czymś takim nie ma mowy.

BTW jeśli chodzi o te programy do komunikacji zdalnej, to jeszcze się nie spotkałam, żeby jakaś firma wykorzystywała narzędzie Microsoftu. W najlepszym razie jest to Skype dla firm, albo jakiś Zoom, Discord czy zwykły Skype.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2020-04-08 o 08:11
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 10:49   #3783
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Z poszukiwaniem pracy posucha jak nigdy. Jest źle i zaczynam martwić się, jak to będzie wyglądać po ustaniu pandemii. Już teraz widzę oferty pracy za najniższą krajową po 12 godzin dziennie i oferty pracy na stanowiskach specjalistycznych z obowiązkowym orzeczeniem o niepełnosprawności/statusem studenta/byciem Ukraińcem. Wcześniej też tak było, ale nie w co drugim ogłoszeniu.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 14:37   #3784
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czy Was też już męczy ta pandemia?

Przestałam już liczyć, ile tracę każdego tygodnia kasy na tym, że zamiast w pracy, siedzę w domu.

Czy pracodawca wpadnie na pomysł pracy zdalnej, mogę domagać się ekwiwalentu za korzystanie z komputera domowego albo komputera służbowego?

Dyrektor wymyślił, że będziemy robić wideokonferencje, przekazał to kierownikowi, kierownik przekazał nam, ale jak to zrobić bez sprzętu i wolnym internetem? Oczywiście, na Skype lub Zoom, bo na Microsoft Teams nie da kasy.
Mnie też wyższe rachunki za prąd irytują. Pocieszam się, że dzięki temu, że nie muszę dojeżdżać do biura, nie kupiłam na ten miesiąc karty miejskiej, więc pewnie wyjdzie na 0.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 15:46   #3785
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ale też musi zapewnić ekwiwalent za zużyty prąd/media, które zużywasz pracując w domu.
Coś w tym jest na rzeczy, ja dostałam umowę że nie będę mieć roszczeń takich jak np.zapłata za prąd. Ale ok, w zamian nie mam opłaty za komunikację, dojazdów, więc żaden problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 15:57   #3786
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć dziewczyny, przepadłam na kilka miesięcy. Co nowego u was?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 18:00   #3787
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przepadłam na kilka miesięcy. Co nowego u was?
A nic, jedne siedzą w domach, drugie pracują na zmianę, gospodarka stoi, ofert nie ma, jakiś wirus w powietrzu, kwiaty kwitną, parki pozamykali, nic się nie dzieje
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 18:34   #3788
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A nic, jedne siedzą w domach, drugie pracują na zmianę, gospodarka stoi, ofert nie ma, jakiś wirus w powietrzu, kwiaty kwitną, parki pozamykali, nic się nie dzieje
Idealne podsumowanie tego co się ostatnio dzieje
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 18:58   #3789
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A nic, jedne siedzą w domach, drugie pracują na zmianę, gospodarka stoi, ofert nie ma, jakiś wirus w powietrzu, kwiaty kwitną, parki pozamykali, nic się nie dzieje
Ej ej nie zapominaj o mnie! Ja chodzę normalnie do pracy i całe szczęście, bo dzięki temu widzę, że świat się nie skończył i mam 8 godzin normalności inaczej to już ciężko by że mną było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 20:08   #3790
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
gospodarka stoi, ofert nie ma
Ja temu nie przeczę, natomiast uważam, że nie należy tego tak podkreślać, bo jeszcze ktoś uwierzy.

Jak ostatnio straciłam pracę to było lato, szczyt sezonu urlopowego. Wszyscy mi mówili, żebym zrobiła sobie przerwę, bo i tak w lipcu niczego nie znajdę. Miesiąc później miałam 2 oferty.

Podobnie teraz. Mam od dzisiaj kolejną dobrą ofertę. I jeszcze jakiś rekruter pisał do mnie dzisiaj przez linkedin, czy możemy jutro porozmawiać.

Wiadomo, że jest trudno. Ale jak się nie walczy to się nie wygra. A jak się nie wygra mimo walki - no cóż, shit happens.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 20:11   #3791
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mamy taką lokalna gazetę i tam są też umieszczane oferty pracy - w ostatnim okresie były dwie duże strony, często jeszcze na trzeciej duże kolorowe ogłoszenia dużych firm, w zeszłym tygodniu oferty zajęły połowe jednej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 20:33   #3792
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87735195]Ja temu nie przeczę, natomiast uważam, że nie należy tego tak podkreślać, bo jeszcze ktoś uwierzy.
[/QUOTE]

Przecież to taki żarcik i przekąs

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ej ej nie zapominaj o mnie! Ja chodzę normalnie do pracy i całe szczęście, bo dzięki temu widzę, że świat się nie skończył i mam 8 godzin normalności inaczej to już ciężko by że mną było.
No tak, pardon No i dobrze, że Twoja branża normalnie funkcjonuje

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mamy taką lokalna gazetę i tam są też umieszczane oferty pracy - w ostatnim okresie były dwie duże strony, często jeszcze na trzeciej duże kolorowe ogłoszenia dużych firm, w zeszłym tygodniu oferty zajęły połowe jednej strony.
A tak z ciekawości, jakiego rodzaju to są oferty? W sensie jakie prace, tak mniej więcej?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 20:57   #3793
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A różne, najwięcej jest jednak dla kierowców i operatorów - maszyn budowlanych i urządzeń. Trochę tez do sklepów czy na magazyny.
No, np. dla mnie nigdy nic nie było
Natomiast te, które są teraz, to w większości te same oferty, przewijające się od wielu miesięcy. Więc kicha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 22:46   #3794
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja nadal tkwię w tej samej pracy, chociaż zamiast 20h pracuję teraz 24h tygodniowo. Niby z miesiąca na miesiąc mam więcej zadań i bardziej się przydaje ale nadal są dni, że siedzę 8h bezczynnie. Pracuje zdalnie prawie od miesiąca ale nie jestem pewna swojej przyszłości w firmie. Kolega pracujący na pełnym etacie jednak jest bardziej angażowany we wszystko. Dodatkowo firma wstrzymała przyjmowanie nowych pracowników do odwołania... Jestem kontaktorem zewnętrznym, więc nie mam szans przejść od wakacji na umowę o pracę jak pełnoetatowy pracownik w firmie. Słabo to widzę. Niby szukali kogoś na dłużej i podkreślali to od samego początku ale zakazu nie przeskoczę. Umowę mam tylko do 31 maja zamiast do 19 czerwca, czyli tak, jak się kończy projekt. Dodatkowo przełożona złożyła wypowiedzenie.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 22:52   #3795
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87735195]Ja temu nie przeczę, natomiast uważam, że nie należy tego tak podkreślać, bo jeszcze ktoś uwierzy.

Jak ostatnio straciłam pracę to było lato, szczyt sezonu urlopowego. Wszyscy mi mówili, żebym zrobiła sobie przerwę, bo i tak w lipcu niczego nie znajdę. Miesiąc później miałam 2 oferty.

Podobnie teraz. Mam od dzisiaj kolejną dobrą ofertę. I jeszcze jakiś rekruter pisał do mnie dzisiaj przez linkedin, czy możemy jutro porozmawiać.

Wiadomo, że jest trudno. Ale jak się nie walczy to się nie wygra. A jak się nie wygra mimo walki - no cóż, shit happens.[/QUOTE]
To fajnie, że się dzieje u Ciebie.

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja nadal tkwię w tej samej pracy, chociaż zamiast 20h pracuję teraz 24h tygodniowo. Niby z miesiąca na miesiąc mam więcej zadań i bardziej się przydaje ale nadal są dni, że siedzę 8h bezczynnie. Pracuje zdalnie prawie od miesiąca ale nie jestem pewna swojej przyszłości w firmie. Kolega pracujący na pełnym etacie jednak jest bardziej angażowany we wszystko. Dodatkowo firma wstrzymała przyjmowanie nowych pracowników do odwołania... Jestem kontaktorem zewnętrznym, więc nie mam szans przejść od wakacji na umowę o pracę jak pełnoetatowy pracownik w firmie. Słabo to widzę. Niby szukali kogoś na dłużej i podkreślali to od samego początku ale zakazu nie przeskoczę. Umowę mam tylko do 31 maja zamiast do 19 czerwca, czyli tak, jak się kończy projekt. Dodatkowo przełożona złożyła wypowiedzenie.
Hej rzeczywiście Cię trochę nie było. Myślałam ostatnio co tam u Ciebie Oby Skończyło się jednak dobrze. Rozumiem, że studiujesz nadal?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 23:00   #3796
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

MariaFrancesca miło mi czytać, że o mnie pamiętasz. Nadal studiuję, stąd te 3/5 etatu. A jak u Ciebie?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 23:05   #3797
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
MariaFrancesca miło mi czytać, że o mnie pamiętasz. Nadal studiuję, stąd te 3/5 etatu. A jak u Ciebie?
A tak wiesz, bez szału. Jest parę bardzo fajnych rozwiązań w firmie, ale trafiłam ponoć do najgorszego działu, wdrożenia zero, wymagania w kosmos, brak teamu, większa część gra tylko na siebie. No ale jak to mi wujek powiedział, który sam pamięta jak szukał pracy, że w momentach jak jest źle to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy gorzej jest teraz czy jak się nie miało pracy i coś w tym jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 07:05   #3798
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No ale jak to mi wujek powiedział, który sam pamięta jak szukał pracy, że w momentach jak jest źle to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy gorzej jest teraz czy jak się nie miało pracy i coś w tym jest.

O i bardzo mądrze Mnie też się przyda to powiedzonko..
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 09:40   #3799
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A tak wiesz, bez szału. Jest parę bardzo fajnych rozwiązań w firmie, ale trafiłam ponoć do najgorszego działu, wdrożenia zero, wymagania w kosmos, brak teamu, większa część gra tylko na siebie. No ale jak to mi wujek powiedział, który sam pamięta jak szukał pracy, że w momentach jak jest źle to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy gorzej jest teraz czy jak się nie miało pracy i coś w tym jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dasz radę. I bardzo mądry wujek.

A co u ciebie Kafka? Zmieniłaś miejsce czy nadal to samo?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-09, 10:07   #3800
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A co Ty, gdzie tam.
Ciągle w tym samym miejscu. Ale praca zdalna sprawia, że jest całkiem nieźle

Ofert jest bardzo mało, nawet jak wysyłam jakieś CV to póki co cisza.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 10:16   #3801
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mi właśnie przedłużyli pracę zdalną do 24.04. I pracuję na Teams co do poprzedniej dyskusji.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 10:26   #3802
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Mi właśnie przedłużyli pracę zdalną do 24.04. I pracuję na Teams co do poprzedniej dyskusji.
Mnie pewnie do majówki, ale dzisiaj mamy telekonferencję z całym zespołem to pewnie nam powiedzą.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 18:06   #3803
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja od jutra do 24.04 biegam do biura szkolić nowe osoby. Czekają mnie jeszcze rozmowy z kierowniczką odnośnie przekazania moich obowiązków, nie wiem, czy sama weźmie to na siebie i stanowisko które zajmowałam zostanie zlikwidowane, czy jednak kogoś na nim obsadzi.
Uświadomiłam sobie, że czas powoli uprzątnąć szafkę, bo tam to wszystko i nic...
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 21:35   #3804
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Też mnie tu dawno nie było, ale widzę, że w IT nie zwalniają tempa. "W planach" mam 5 rekrutacji i mam nadzieję, że uda się zmienić miejsce pracy. Od połowy marca siedzę na zdalnym i końca nie widać. Pracy jest jeszcze mniej, daily trwa ponad godzinę upewniam się, że to nie jest miejsca dla mnie.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 22:41   #3805
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja dostałam dziś propozycję pracy. Idę do korpo, do projektu dla banku, bo to w miarę bezpieczne. Nie jest to szczyt moich marzeń, ale teraz wydaje się rozsądne. W obecnej pracy od maja miałabym pół etatu i nikt nie wie jak długo będzie to trwało, a nasz klient mocno obrywa przez koronawirusa i długo jeszcze będzie w słabszej pozycji.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 22:56   #3806
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Merry, a Ty nadal tam niedaleko mojego osiedla pracujesz?

Trzeba łapać każdą rozsądną okazję jeżeli jest. Ja niestety znam parę osób, które od kwietnia straciły prace a na Linkedin zamiast ofert mam pełno rekruterów, którzy sami szukają pracy... trochę to przerażające.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-09, 23:10   #3807
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla tak, nadal tam. Szczerze to trzymają mnie tam teraz tylko pieniądze i jako taka stabilność, chociaż wiadomo, że gdyby coś, to stażyści lecą pierwsi.
Ja jestem po dwóch etapach w jednej firmie i w następnym tygodniu mam dostać odpowiedź, więc trzymajcie kciuki.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 08:45   #3808
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja dostałam dziś propozycję pracy. Idę do korpo, do projektu dla banku, bo to w miarę bezpieczne. Nie jest to szczyt moich marzeń, ale teraz wydaje się rozsądne. W obecnej pracy od maja miałabym pół etatu i nikt nie wie jak długo będzie to trwało, a nasz klient mocno obrywa przez koronawirusa i długo jeszcze będzie w słabszej pozycji.
Super, że udało Ci się coś złapać

bonasera a u Ciebie wszystko w porządku z tą firmą, do której przechodzisz? Nie zrobili Ci jakiegoś numeru?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 11:57   #3809
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja dostałam dziś propozycję pracy. Idę do korpo, do projektu dla banku, bo to w miarę bezpieczne. Nie jest to szczyt moich marzeń, ale teraz wydaje się rozsądne. W obecnej pracy od maja miałabym pół etatu i nikt nie wie jak długo będzie to trwało, a nasz klient mocno obrywa przez koronawirusa i długo jeszcze będzie w słabszej pozycji.
Świetnie, gratuluję w takim razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-10, 17:39   #3810
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czy Was też już męczy ta pandemia?

Przestałam już liczyć, ile tracę każdego tygodnia kasy na tym, że zamiast w pracy, siedzę w domu.
Męczy, ale przez te wszystkie zakazy i non stop stres co nowego wymyślą w pracy;/
Rozumiem, że kase tracisz, bo nie pracujesz=nie zarabiasz? Bo w sumie odkąd jest siedzenie w domu i zdalna, to mój facet dużo oszczędza.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Już teraz widzę oferty pracy za najniższą krajową po 12 godzin dziennie.
Przecież to nic nowego, sama tak pracowałam w zeszłym roku, no prawie za minimalną

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87734416]Mnie też wyższe rachunki za prąd irytują. Pocieszam się, że dzięki temu, że nie muszę dojeżdżać do biura, nie kupiłam na ten miesiąc karty miejskiej, więc pewnie wyjdzie na 0.[/QUOTE]

Nie wiem jak wam te rachunki wychodzą wyższe, bo ja mam w domu programistę, sama non stop siedzę na kompie, mamy łącznie 2 stacjonarne i 3 laptopy, z czego 2 użytkowane non stop i nie płacimy więcej

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No tak, pardon No i dobrze, że Twoja branża normalnie funkcjonuje
Moja też pracuje normalnie i nad tym ubolewam :/


Skończyła się zdalna u mnie i odpoczynek jakikolwiek. Wymyślili że od 20-tego będziemy mieć pracę zmianową. Jestem wściekła, bo zmieniłam pracę ze zmianowej na normalną, a teraz co
Do tego zmiany tydzień na tydzień: 6-12 i 13-19, obie zmiany dla mnie koszmarne, będe musiała wstawać o 5 co jest dla mnie kosmosem, rano problemy ze sklepem itp. Druga zmiana = zero życia
Plus taki że po 6 godzin, ale i tak oczywiście nie może być lepiej, b 2 godziny dziennie i tak mamy mieć zdalną.


Jestem wściekła, do tego przekładam urlop z maja na lipiec, więc nici z odpoczynku, a teraz przydałoby się właśnie nie jeździć do pracy. Całe życie mamy ustawione z facetem pod naszą pracę w tych samych godzinach, a teraz wszystko staje na głowie i to nie wiadomo na jak długo
Nastroje w pracy złe, wszyscy wkurzeni tym co sie dzieje i ilością roboty, roboty mnostwo, ja sama nie wiem w co ręce włożyć (przez to też ostatnio się myle i musiałam odkręcać pare rzeczy), chodzę zdenerwowana, zestresowana i ogólnie wszystko do d***.
Jeszcze te piep***** maseczki od czwartku

Nie dość, że wszystkie tegoroczne plany wzięły w łeb, to jeszcze w pracy do kitu. Rewelacyjne życie po prostu.
Jeszcze straszą zwolnieniami u nas i już pare osob będzie na celowniku, ja też możliwe.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.