Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 08:00   #1
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Angry

Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii


Słyszałyście? Ja jestem wstrząśnięta. Myślicie, że jest możliwe, żeby ktoś w końcu powstrzymał to całe zło? Mi się wydaję, że świat coraz bardziej schodzi na psy i będzie już tylko gorzej, aż do chwili, gdy wszyscy sami się wytłuką

Bardzo mi żal tych wszystkich cierpiących... Dzieci.......

http://www.youtube.com/user/syriafredoom?feature=watch

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosj.../hj5ep#fp=info
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 08:13   #2
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Ja to się zastanawiam w imię czego to wszystko. Pogubilam się i nie pojmuję, jaki jest w tym całym okrucieństwie cel. Straszne to i makabryczne, że taka rzeź dzieje się w XXI wieku
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:02   #3
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Brak słów na to wszystko. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić przez jaki koszmar przechodzą ci ludzie...
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:42   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Wlasnie pisalam na innym watku, ze nie rozumiem takiego rozgraniczania, ze zabito X ludzi w tym kobiety i dzieci. Dzieci jasna sprawa, ale czemu sie rozdziela na mezczyzn i kobiety? Utrata syna czy ojca tak samo boli jak corki i matki. Cywil to cywil.

Chyba tak to sie skończy, że sie sami wytluka. Hipokryzja tego wszystkiego mnie tak uderza. Przed tym prezydentowa byla w Vogue, chwalac sie jaka jest europejska. Syria to taki wolny kraj, gdzie dziewczyny biegaja w bikini po plazy, nie ma zgrzytow religijnych.
No to wlasnie pokazali...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:56   #5
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wlasnie pisalam na innym watku, ze nie rozumiem takiego rozgraniczania, ze zabito X ludzi w tym kobiety i dzieci. Dzieci jasna sprawa, ale czemu sie rozdziela na mezczyzn i kobiety? Utrata syna czy ojca tak samo boli jak corki i matki. Cywil to cywil.
Wydaje mi się, że to w tym kontekście, że giną bezbronni ludzie, a kobiety i dzieci każdemu kojarzą się z bezbronnością.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Chyba tak to sie skończy, że sie sami wytluka. Hipokryzja tego wszystkiego mnie tak uderza. Przed tym prezydentowa byla w Vogue, chwalac sie jaka jest europejska. Syria to taki wolny kraj, gdzie dziewczyny biegaja w bikini po plazy, nie ma zgrzytow religijnych.
No to wlasnie pokazali...
no właśnie się tłuką...

Wojna domowa trwa od paru lat, a działania coraz bardziej makabryczne. Jak można narażać na coś takiego niewinnych ludzi?
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:05   #6
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

i najgorsze jest to że władze cały czas twierdzą że one są święte, one nie atakują cywili itd a robią to sami rebelianci, wcześniej winę zwalał na żydów spiskujących przeciwko niemu, później byli amerykanie i europejczycy a teraz już głównym wrogiem są Syryjczycy bo nie chcą u władzy tej sekty prezydenta który latami robił z siebie dobrego człowieka, lecz nie da się całe życie kłamać i pokazał swe prawdziwe oblicze, w końcu tatuś tego pana również mordował ludzi i robił to z wielką przyjemnością.

no i Vogue powinno uderzyć się w pierś i na okładce przeprosić za to że wpuścili na okładkę żonę kata.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:21   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Moim zdaniem musza przez to przejsc, to taki etap na drodze do demokracji. Do tego trzeba dojrzeć, trzeba zrozumieć co to jest jej brak. Dopiero wtedy przestaną patrzeć na Europę, jako centrum zepsucia i wszelkiego zła, zobaczą że tu faktycznie jest lepiej.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 10:38   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Przeraza mnie to. Przeraza mnie strach Onzu przed Chinami I Rosija i odmowa wszczecia sledztwa:/
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:48   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Przeraza mnie to. Przeraza mnie strach Onzu przed Chinami I Rosija i odmowa wszczecia sledztwa:/
A co moze ONZ? W takich momentach wlasnie pokazuja, jak bardzo sa picem na wode. Niesc pomoc humanitarna to potrafia, ale z wojskowa juz gorsza sprawa.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:54   #10
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wlasnie pisalam na innym watku, ze nie rozumiem takiego rozgraniczania, ze zabito X ludzi w tym kobiety i dzieci. Dzieci jasna sprawa, ale czemu sie rozdziela na mezczyzn i kobiety? Utrata syna czy ojca tak samo boli jak corki i matki. Cywil to cywil.

Chyba tak to sie skończy, że sie sami wytluka. Hipokryzja tego wszystkiego mnie tak uderza. Przed tym prezydentowa byla w Vogue, chwalac sie jaka jest europejska. Syria to taki wolny kraj, gdzie dziewczyny biegaja w bikini po plazy, nie ma zgrzytow religijnych.
No to wlasnie pokazali...
Bo tam kobieta jest własnością męża (po ichniemu mówiąc: mężczyzna powinien opiekować się kobietą) a w hierarchii u mężczyzny stoi za dziećmi płci męskiej a tuż przed krową (ale za wielbłądem)
podobno to sami rebelianci użyli broni chemicznej - dlatego nie dziwi mnie, że zginęło tyle kobiet i dzieci a nie właśnie mężczyzn walczących zarówno po jednej jak i drugiej stronie.
Mnie przeraża też to:
http://swiat.natemat.pl/58377,sex-dz...iety-obowiazek
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:30   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
i najgorsze jest to że władze cały czas twierdzą że one są święte, one nie atakują cywili itd a robią to sami rebelianci, wcześniej winę zwalał na żydów spiskujących przeciwko niemu, później byli amerykanie i europejczycy a teraz już głównym wrogiem są Syryjczycy bo nie chcą u władzy tej sekty prezydenta który latami robił z siebie dobrego człowieka, lecz nie da się całe życie kłamać i pokazał swe prawdziwe oblicze, w końcu tatuś tego pana również mordował ludzi i robił to z wielką przyjemnością.

no i Vogue powinno uderzyć się w pierś i na okładce przeprosić za to że wpuścili na okładkę żonę kata.
Tez to pamietam.
Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A co moze ONZ? W takich momentach wlasnie pokazuja, jak bardzo sa picem na wode. Niesc pomoc humanitarna to potrafia, ale z wojskowa juz gorsza sprawa.
Onz nigdy nie niosl pomocy wojskowej.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 11:42   #12
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Onz nigdy nie niosl pomocy wojskowej.
Ma przecież wojsko sił pokojowych i go używa dość często. Ostatnio zbyt wielu miedzynarodowych obserwatorow zginelo w tamtym rejonie wiec sie nie dziwie, ze sledztwa nie bedzie. Nikt ich już nie szanuje i strzelają do nich jak do wszystkich innych.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:16   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ma przecież wojsko sił pokojowych i go używa dość często. Ostatnio zbyt wielu miedzynarodowych obserwatorow zginelo w tamtym rejonie wiec sie nie dziwie, ze sledztwa nie bedzie. Nikt ich już nie szanuje i strzelają do nich jak do wszystkich innych.

a to o to ci chodzi. ale te patrole sa pokojowe i chyba nawet nie uzywaja broni.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:24   #14
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wlasnie pisalam na innym watku, ze nie rozumiem takiego rozgraniczania, ze zabito X ludzi w tym kobiety i dzieci. Dzieci jasna sprawa, ale czemu sie rozdziela na mezczyzn i kobiety? Utrata syna czy ojca tak samo boli jak corki i matki. Cywil to cywil.
też mnie to zawsze dziwi! Człowiek to człowiek.. Nieważne, czy kobieta czy mężczyzna.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:45   #15
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
też mnie to zawsze dziwi! Człowiek to człowiek.. Nieważne, czy kobieta czy mężczyzna.
Pokazuja potem takich chłopaczków ledwo wyrośniętych, chudy, brudny, zapłakany, albo martwy. Wiem, ze to sie tak z gory zaklada, ze faceci zaczeli to niech faceci skoncza, wszystko ich wina, maja co chcieli. Ale tak nie mozna tez, cywil to cywil, niech się leją żołnierze jak mają taką potrzebę. Tyle tam pustyni, pełno miejsca, nie musza w mieście. I to jeszcze gazem bojowym, spośród dostępnych broni tego typu chyba nie ma gorszej.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:19   #16
Suvienka
Raczkowanie
 
Avatar Suvienka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
Dot.: Makabra po ataku bronią chemiczną w Syrii

Ja nie rozumiem jednego- jak to jest, że takie ONZ, które za cel stawia sobie " zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwój współpracy między narodami oraz popieranie przestrzegania praw człowieka" (cytat) tak naprawdę nic konkretnego nie robi oprócz tego, że wywalili Syrię z listy członków i wysłali paru mediatorów, a Syria od lat pokazuje, że ma to głęboko w dupie i w ten sposob nikt nic nie zmieni.

A cała masakra to tak naprawdę nie jest żadna nowość, bo w Syrii giną ludzie od kilkudziesięciu (!!!) lat i to już są ofiary liczone w dziesiątkach tysięcy. I chyba nikt nie powinien być zaskoczony, że któraś strona w końcu odpali coś większego niż czołgi i karabiny, skoro ani jedno ani drugie nie chce odpuścić.

Może za mało wiem o świecie, ale na mój mały rozum skoro Organizacja Narodów Zjednoczonych, która zrzesza ponad 190 członków nie potrafi poradzić sobie z jedną małą Syrią już od kilkudziesięciu lat, to może niech to w☠☠☠☠u rozwiążą.

Ja osobiście jestem naprawdę przerażona tym co się dzieje w tym kraju i tym gdzie to wszystko zmierza, bo końca nie widać.
W dodatku zarówno rzad jak i opozycja są wspierane przez inne państwa i to się nakręca... Nie mam pojęcia co powinno się zrobić (może odciąć od zasobów, wymusić przerwanie walk na jakiś czas?) ale na pewno kraje, które są mocniejsze,liczniejsze, potężniejsze i chlubią się członkostwem w organizacji mającej szerzyć pokój i bezpieczenstwo narodowe, tak naprawdę nie robią nic konkretnego...


__________________
Memory is deceptive because it is colored by today's events.
Suvienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.