SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-25, 22:14   #1471
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Do twoich się nie umywają Ja jestem otwarta na propozycję, tylko co się stało z izuś?

Odezwę się w przyszłym tygodniu. Napiszę również pw do izuś
Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Ja też przez wiele lat używałam prostownicy Po niej włosy były bardziej wygładzone i błyszczące. Ale generalnie zgadzam się
Ja kiedyś przez pół roku prostowałam włosy Zaczęłam w momencie kiedy fryzjer tak pocieniował moje włosy, że bez prostownicy sterczały we wszystkie strony. Później postanowiłam obciąć całe cieniowanie i prostownicę oddałam koleżance.

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Pokaż sukienkę Sukienki są świetne!



Nawet bym i octem spróbowała, tyle że ja teraz oszczędzam każdą jedną minutę, bo po prostu mi brakuje na wszystko czasu - niestety na włosy też, odżywek czy masek nie nakładam na dłużej niż 5 minut, niestety...



Mnie się podobają, wcale kiepsko nie wypadają! Ładne, nic Ci się nie podwija na końcach, tylko się cieszyć. A co do długości - to frazes, ale zobaczysz, że ani się obejrzysz, a osiągniesz wymarzoną długość, to samo powtarzam sobie

A ten Elseve nie ma SLS ani ALS, SLeS ma, prawda? Miałam go kiedyś, przed włosomaniactwem, ładnie pachniał

I żadne leczyć, sukienki są świetne, mi Mama na drutach dzierga, bo ja w taką pogodę, i potem w zimie, też chodzę Pomyśleć, że kiedyś, jak byłam w gimnazjum, nie znosiłam kiecek i ROZPUSZCZANIA WŁOSÓW Teraz codziennie jestem w spódnicy lub sukience, a włosów chętnie bym nie związywała
Niestety nie mam zdjęcia sukienki a na stronie internetowej jej nie widzę.

Dziękuję za miły komentarz

Teraz mam taki szampon Elseve. Chyba ma sles. Jutro sprawdzę, bo dzisiaj już leżę w łóżku.

Zazdroszczę mamy Moja gdy byłam mała robiła na drutach sweterki, ale teraz nie ma na to czasu. Ja też codziennie chodzę w spódnicy albo sukience.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 22:22   #1472
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Nie wie czy nie zmienili składu, ale kiedyś Elseve Nutri Blask miał w składzie SLES i silikon

Chyba wypróbuję ten szampon figowy z Ziaji, w okresie dojrzewania miałam przetłuszczające się włosy i używałam Ziaji Czarnej rzepy, bardzo dobrze wspominam
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 08:23   #1473
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mam nowe zdjęcie włosów Jakość średnia, bo robione telefonem. Przy czubku głowy dziwnie się ułożyły. Gdyby nie okropna wizyta u fryzjera w maju to teraz miałabym włosy dłuższe o około 8cm. Na razie planuję zapuścić włosy dłuższe o około 10cm, czyli muszę poczekać jeszcze rok.
Czekam na uwagi Przy waszych pięknych włosach to moje kiepsko wypadają i są krótkie.
Włosy świetne . Dobrze, że tyle zdjęć ostatnio wstawiacie, bo zaczynam zapamiętywać kto ma jakie włosy


Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Teraz mam taki szampon Elseve. Chyba ma sles. Jutro sprawdzę, bo dzisiaj już leżę w łóżku.
Jeśli dobrze kojarzę to szampon z drobinkami właśnie nie miał SLES tylko ALES czy coś takiego.


Jakby co ja w środę i w czwartek będę w Poznaniu, jakby ktoś chciał.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 08:58   #1474
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Myśle własne co napaćkać na włosy. Spałam z amla i garnier fruity passion. Napaćkam po myciu maskę Joanny z lnem i rumiankiem albo marion 7 efektów
__________________

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 10:52   #1475
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Hej, myślicie, że na tych zdjęciach widać 6 tygodni pielęgnacji włosów, czy nie widać? Starałam się odszukać podobne zdjęcia, to po prawej jest dzisiejsze. I zanim zapomnę: bardzo polubiłam olej winogronowy, bo świetnie rozcieńcza olej rycynowy i potem fajnie nakłada się taką mieszankę na głowę.

Lecę nadrobić temat
Masz po 6 tyg taką różnicę w długości włosów jak ja po 6 miesiącach.
Zazdraszczam.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Super, że fryzjer nie obciął zbyt dużo Dlaczego nie chciałaś mycia włosów? Przecież jednorazowe umycie silikonowym szamponem nie zrobi krzywdy twoim włosom.



Zamierzam poprosić gwiazdora o Creaclip (takie jak w załączniku) i tż będzie obcinał moje włosy na prosto
Ooo! Fajny wynalazek. Ja wczoraj poprosilam mamę żeby mi podcięła włosy na prosto i jestem bardziej zadowolona niż jak wychodzę od fryzjera
A jutro jeszcze czeka mnie farbowanko Też domowe. Myślę, że mama powinna zmienić profesję.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 11:16   #1476
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
miałam taką małą saszetkę teraz juz wiem że napewno jej nie kupię, o nie!
Tak, te małe saszetki to rewelacyjna sprawa, można je wypróbować, nawet zapachowo. Nieostrożnie kupiłam cały produkt zielony i nie mogę znieść tego smrodku na suchych już włosach (a utrzymuję się przeraźliwie długo!), natomiast saszetka fioletowa bardzo mi odpowiada

Co do płukania zimnym, to ja zawsze spłukuję wszystko ciepłą wodą, a dopiero na sam koniec końcówki przelatuję wodą zimną z kranika RO, woda jest tam bardzo miękka i ma kwaśne pH. Ale cuduję tak od niedawna, wcześniej nie zwracałam na to uwagi i preferowałam tropiki

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
na zdjęciu po prawej wydaje mi się że masz takie " miękkie" włosy
Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Moim zdaniem widać, włosy są ujarzmione. No i urosły.
Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Włosy wyglądają na wygładzone. Mamy podobną długość
Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Uwielbiam takie czarne włosy
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
widac róznice
Cytat:
Napisane przez xsyskax Pokaż wiadomość
widać, ze są wygładzone, no i sporo urosły
Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Widać, długość widać! Teraz to moje hopla, urosły, urosły! Nic odkrywczego nie powiem, są gładsze, a ten kolor to Twój...naturalny?
A to super, dziękuję mnie też się tak wydaje.
To kolor bardzo zbliżony do mojego naturalnego, mój brat ma włosy jeszcze ciemniejsze Ale ja już niestety mam srebrne niteczki we włosach (od 18 roku życia), więc muszę wspomagać się farbą.

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mam nowe zdjęcie włosów Jakość średnia, bo robione telefonem. Przy czubku głowy dziwnie się ułożyły. Gdyby nie okropna wizyta u fryzjera w maju to teraz miałabym włosy dłuższe o około 8cm.
Fajne i zadbane włoski
PS. Ja też mam milion sukienek i spódniczek, w przerażającej większości krótkich
Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Masz po 6 tyg taką różnicę w długości włosów jak ja po 6 miesiącach. Zazdraszczam.
Włosy rosną mi bardzo szybko, mam grzywkę, którą obcinam niemal co tydzień, bo wiecznie spada na oczy, ale to wcale nie jest takie fajne, bo częściej trzeba farbować odrosty... Mój mąż mierzył mi włosy na początku października (42 cm) i teraz (47 cm) ale podejrzewam poważny błąd w pomiarach, bo aż tak szybko to przecież nie urosły, więc musiał się solidnie walnąć.
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2012-11-26 o 11:21
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 11:37   #1477
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Włosy rosną mi bardzo szybko, mam grzywkę, którą obcinam niemal co tydzień, bo wiecznie spada na oczy, ale to wcale nie jest takie fajne, bo częściej trzeba farbować odrosty... Mój mąż mierzył mi włosy na początku października (42 cm) i teraz (47 cm) ale podejrzewam poważny błąd w pomiarach, bo aż tak szybko to przecież nie urosły, więc musiał się solidnie walnąć.
masz świetną fryzurę, też mam grzywkę którą ciacham co 3 tyg, troszkę krócej
z nimi bywa różnie ja zostałam ostatnio podejżliwie wypytana "czy przypadkiem ten twarożek z rzodkiewką jest jadalny czy to znowu coś na włosy" albo jak przyniosłam glicerynę z pracy "będziesz robić bombę i pójdziemy pod pałac P...?"
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 11:42   #1478
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Haha, u mnie było ostatnio odwrotnie: zrobiłam sobie olejowanie arganowym, a mój do mnie: "jutro chcę do sałatki ten olej, bo pysznie pachnie" I teraz jemy arganowy z pomidorami i innymi dodatkami, a więc pielęgnacja i od zewnątrz i od środka jest zapewniona
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 11:48   #1479
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

łłaaa to super, ja jakoś nie mogę przekonać do smarowania chleba masłem kokosowym.... może powinnam spróbować
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 12:36   #1480
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Masz po 6 tyg taką różnicę w długości włosów jak ja po 6 miesiącach.
Zazdraszczam.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------



Ooo! Fajny wynalazek. Ja wczoraj poprosilam mamę żeby mi podcięła włosy na prosto i jestem bardziej zadowolona niż jak wychodzę od fryzjera
A jutro jeszcze czeka mnie farbowanko Też domowe. Myślę, że mama powinna zmienić profesję.
Ja żałuję, że tutaj nie ma Mamy, nie tylko ze względów włosowych Tata się zawsze oferował, że mi obetnie włosy, ale w domu miałam zaufanego fryzjera, więc nie było takiej potrzeby, problem jest tutaj - dlatego zainteresował mnie ten creaclip, Guacamole, powiedz coś więcej!

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Tak, te małe saszetki to rewelacyjna sprawa, można je wypróbować, nawet zapachowo. Nieostrożnie kupiłam cały produkt zielony i nie mogę znieść tego smrodku na suchych już włosach (a utrzymuję się przeraźliwie długo!), natomiast saszetka fioletowa bardzo mi odpowiada

Co do płukania zimnym, to ja zawsze spłukuję wszystko ciepłą wodą, a dopiero na sam koniec końcówki przelatuję wodą zimną z kranika RO, woda jest tam bardzo miękka i ma kwaśne pH. Ale cuduję tak od niedawna, wcześniej nie zwracałam na to uwagi i preferowałam tropiki

A to super, dziękuję mnie też się tak wydaje.
To kolor bardzo zbliżony do mojego naturalnego, mój brat ma włosy jeszcze ciemniejsze Ale ja już niestety mam srebrne niteczki we włosach (od 18 roku życia), więc muszę wspomagać się farbą.


Fajne i zadbane włoski
PS. Ja też mam milion sukienek i spódniczek, w przerażającej większości krótkich

Włosy rosną mi bardzo szybko, mam grzywkę, którą obcinam niemal co tydzień, bo wiecznie spada na oczy, ale to wcale nie jest takie fajne, bo częściej trzeba farbować odrosty... Mój mąż mierzył mi włosy na początku października (42 cm) i teraz (47 cm) ale podejrzewam poważny błąd w pomiarach, bo aż tak szybko to przecież nie urosły, więc musiał się solidnie walnąć.
TAK SZYBKO?! O rany, jak masz fajnie...

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
masz świetną fryzurę, też mam grzywkę którą ciacham co 3 tyg, troszkę krócej
z nimi bywa różnie ja zostałam ostatnio podejżliwie wypytana "czy przypadkiem ten twarożek z rzodkiewką jest jadalny czy to znowu coś na włosy" albo jak przyniosłam glicerynę z pracy "będziesz robić bombę i pójdziemy pod pałac P...?"
Mi koleżanka kupiła rzepę ostatnio, takie warzywo, bo chciałam sobie zetrzeć, bardzo lubię, a nie mogłam znaleźć, ona mieszka gdzieś indziej i wyczaiła; przynosi mi na wf, a druga koleżanka "nakładasz to na włosy"?
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 12:59   #1481
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Mi koleżanka kupiła rzepę ostatnio, takie warzywo, bo chciałam sobie zetrzeć, bardzo lubię, a nie mogłam znaleźć, ona mieszka gdzieś indziej i wyczaiła; przynosi mi na wf, a druga koleżanka "nakładasz to na włosy"?
ja jakieś 15 lat temu zaczynałam od majonezu ale wtedy to jeszcze dobre majonezy były z jajkiem, oliwą, octem ateraz to jajko w proszku i pełno sztucznych wypełaniaczy, do tej pory Przemek (mój fryzjer tym razem) kiwa z uśmiechem głową nie dziwiąc się zbytnio moim wygibasom
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 13:02   #1482
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Ja żałuję, że tutaj nie ma Mamy, nie tylko ze względów włosowych Tata się zawsze oferował, że mi obetnie włosy, ale w domu miałam zaufanego fryzjera, więc nie było takiej potrzeby, problem jest tutaj - dlatego zainteresował mnie ten creaclip, Guacamole, powiedz coś więcej!



TAK SZYBKO?! O rany, jak masz fajnie...



Mi koleżanka kupiła rzepę ostatnio, takie warzywo, bo chciałam sobie zetrzeć, bardzo lubię, a nie mogłam znaleźć, ona mieszka gdzieś indziej i wyczaiła; przynosi mi na wf, a druga koleżanka "nakładasz to na włosy"?
No w sumie z soku rzepy mozna zrobic wcierke na porost
__________________

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 14:20   #1483
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Może moje włosy też są takie Masz jakiś link?
Prosze bardzo:
http://ratuj-wlosy.blogspot.com/2012...atosc-czi.html
http://mala-wredota-bloguje.blogspot...-okreslic.html
http://michalosiswiat.blogspot.com/2...-co-w-tym.html
http://capelllibelli.blogspot.com/p/...jaki-olej.html
http://neliehairstyling.blogspot.com...tosc-wosa.html
http://siempre-la-belleza.blogspot.c...edug-typu.html
Przyjemnej lektury i powodzenia w wyciaganiu wnioskow


Cytat:
U nas w Poznaniu przychodzi Gwiazdor Mi, osobie która przeprowadziła się do Poznania podoba się gwara poznańska. Moje ulubione to "szneka z glancem"
Moja mama jest z Poznania, mam tam trz rodzine, lubie te gware

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
i ja się nad tym zastanawiałam nie raz tylko nie mogę doczytac jak to ze mną jest.
moje się plączą i nielubia się bardzo z kokosowym i rycyną
Poszperaj w linkach, ktore podeslalam aniamelii

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Po prostu henną nie rozjaśnisz włosów, więc z brązu nie zrobisz blondu Możesz uzyskać różne odcienie brązu, czerń, rudości w różnych odcieniach.
Henna to raczej tylko mniej lub bardziej rudoczerwone odcienie (w zaleznosci od tego, skad roslina pochodzi itd.), od fioletu/niebieskiego jest indygo, a od czerni/brazu basma

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Nie, boję się henny, wyjdzie mi za ciemno i nie będę umiała z tego zejść
Henna i inne rosliny raczej, po pierwszym uzyciu, zmywaja sie dosc szybko. Mozesz dowolnie ze soba mieszac rozne barwniki, dodawac "wspomagacze" (np. sok z cytryny, zeby kolor jasniejszy nieco wyszedl, czy kawy badz czarnej herbaty, zeby byl bardziej "ciemnointensywny"), najpierw sprobowac na malym pasemku...

Cytat:
Moim zdaniem nie da się W SG każda ma inne włosy, więcej zależy od porowatości niż od tego, że są proste. Niby większość CG mówi, że proste włosy są mocniejsze, mniej podatne na uszkodzenia i lepiej reagują na silikony, a wg mnie to w bardzo wielu przypadkach SG się zupełnie nie sprawdza
Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
tak też uważam, proste sa zdecydowanie bardziej kapryśne, przy CG "wystarczy" odstawić alkohol, silikony itd i fale/loki są przy prostych jest więcej akrobacji, jedne lubią silikony inne nie, jednym służy suszarka innym nie, te się strączkują, a te puszą itd
Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że zasady SG nie przejdą, niby mamy prościej, a ja wcale tak nie uważam. Dla CG recepta w zasadzie jest jedna, klarowna, niespecjalnie skomplikowana, wcielanie jej w życie może być trochę uciążliwe. W SG - każda prostowłosa, a każde włosy inne, to też mi się podoba bardzo w tym wszystkim
No! Wreszcie ktos mowi o tym, ze proste wlosy bardzo wymagajace sa, i wcale tak latwo nie ma Bo wszedzie tylko o tym, jakiez to kreconowlose bolaczki przyzywaja, i jak bardzo, bardzo dbac musza, wszedzie mnostwo informaji o prawidlowej ich pielegnacji... A wszyscy musza dbac i sie starac
Btw. Czy CG wszystkie maja jednakowa porowatosc...?
Btw. K

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Filtr odwróconej osmozy i mycie albo płukanie włosów w mięciutkiej i czystej jak łza wodzie
Dziekuje Rozejrze sie za tym cudenkiem...

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
acha
no patrzcie jak to jest u mnie o przyklap bardzo ciężko, ale z drugiej strony o "taflę" (o której marzę) jaką Wy macie tez bardzo trudno, proteiny: sztywna szczota, nawilżacze:puch
Ja mam zazwyczaj przyklapnieta tafle

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

A, i chcialabym pochwalic Wasze wlosy, dziewczyny, ktore wklejalyscie; niestety nie udalo mi sie kazdej z osobna, bo cos mi szwankuje i nie moge wszystkiego cytowac, tak jakbym chciala
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 15:37   #1484
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Henna i inne rosliny raczej, po pierwszym uzyciu, zmywaja sie dosc szybko. Mozesz dowolnie ze soba mieszac rozne barwniki, dodawac "wspomagacze" (np. sok z cytryny, zeby kolor jasniejszy nieco wyszedl, czy kawy badz czarnej herbaty, zeby byl bardziej "ciemnointensywny"), najpierw sprobowac na malym pasemku...

Btw. Czy CG wszystkie maja jednakowa porowatosc...?
Henna nie wymywa się nigdy Nawet jeśli nie ma już koloru to pewność, że pozbyłaś się henny masz dopiero, gdy włosy odrosną. Przeczytaj choćby na blogu Mysiu, ona nie podejmuje się dekoloryzacji po hennie:

Cytat:
Henna się nie wypłukuje. Nawet, jeśli jej nie widać, da zieleń po rozjaśnianiu.
Nie, CG też mają różną porowatość, ale niskoporowate są rzadsze niż u SG.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 15:41   #1485
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mam nowe zdjęcie włosów Jakość średnia, bo robione telefonem. Przy czubku głowy dziwnie się ułożyły. Gdyby nie okropna wizyta u fryzjera w maju to teraz miałabym włosy dłuższe o około 8cm. Na razie planuję zapuścić włosy dłuższe o około 10cm, czyli muszę poczekać jeszcze rok.
Czekam na uwagi Przy waszych pięknych włosach to moje kiepsko wypadają i są krótkie.



Od dzisiaj zaczęłam odżywianie włosów przed myciem, bo ostatnio wszystko nałożone po myciu mnie obciąża. Dzisiaj był JMO Gorzka pomarańcza i mycie różowym Elseve z drobinkami. Znowu zapomniałam płukance octowej i o jedwabiu




Mój czasem kupuje Teraz mam w sumie około 15 sukienek i spódnic Chyba muszę się leczyć
sliczne sa i bardzo geste
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 15:46   #1486
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Skoro tak - enjoy, ale nie powalają jakością, a szkoda. Chyba mogę o nich powiedzieć, że jestem z nich zadowolona są miękkie, błyszczą się, sypkie. Tylko długości im brakuje jakichś 20cm, może za kilka lat się dorobię
ładne!

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Hej, myślicie, że na tych zdjęciach widać 6 tygodni pielęgnacji włosów, czy nie widać? Starałam się odszukać podobne zdjęcia, to po prawej jest dzisiejsze. I zanim zapomnę: bardzo polubiłam olej winogronowy, bo świetnie rozcieńcza olej rycynowy i potem fajnie nakłada się taką mieszankę na głowę.

Lecę nadrobić temat
witam koleżankę

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
i ja lubię najbardziej winogronowy
ja właśnie jestem po pierwszym uzyciu winogrona i chyba jeszcze nie miałam takich gładkich, nawilżonych, błyszczących i sliskich włosów. Przy zwykłym warkoczu palce mi chciały odpaść bo tak musiałam ściskac włosy. Mimo to coś mi nie pasuje w nich... chyba ciut obciażone albo coś innego.
Tylko nie jestem pewna czy to wszystko zasługa winogrona, czy kombinacji masek z półproduktami...

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
dziewczyny!
spłukałam właśnie maseczkę (zamieszczam zdjęcie winowajczyni) zimną wodą a poźniej raz jeszcze wodą z octem i.....masakra! nie mogłam rozczesać! musiałam dać jedwab a pożniej jeszcze maseczke b/s joanny z miodem i dopiero wtedy poszło.
miałam taką małą saszetkę teraz juz wiem że napewno jej nie kupię, o nie!
Może nie dopłukałaś miodu zimną wodą (sztywność, kleistość), a może ocet tak wpłynął? ja po occie mam niezłą szopę chyba że dam tak minimalnie dosłownie.


Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mam nowe zdjęcie włosów Jakość średnia, bo robione telefonem. Przy czubku głowy dziwnie się ułożyły. Gdyby nie okropna wizyta u fryzjera w maju to teraz miałabym włosy dłuższe o około 8cm. Na razie planuję zapuścić włosy dłuższe o około 10cm, czyli muszę poczekać jeszcze rok.
Czekam na uwagi Przy waszych pięknych włosach to moje kiepsko wypadają i są krótkie.
ładne, błyszczące

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
masz świetną fryzurę, też mam grzywkę którą ciacham co 3 tyg, troszkę krócej
z nimi bywa różnie ja zostałam ostatnio podejżliwie wypytana "czy przypadkiem ten twarożek z rzodkiewką jest jadalny czy to znowu coś na włosy" albo jak przyniosłam glicerynę z pracy "będziesz robić bombę i pójdziemy pod pałac P...?"
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 16:07   #1487
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Dzień dobry, Cześć i Czołem

zastanawiam się nad zakupem tej odżywki. Miałyście już styczność z tymi kosmetykami?


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...lukiwania.html
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 19:08   #1488
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze kojarzę to szampon z drobinkami właśnie nie miał SLES tylko ALES czy coś takiego.
Szampon ma w składzie ammonium lauryl sulfate. To środek słabszy czy silniejszy niż sles?


szmyrk dzięki za linki. Poczytam jutro.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 19:08   #1489
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
no własnie
Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Chodź, chodź!
Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
;
no właśnie chciałam o to samo zapytać
Więc witam
Ale ja już się pogubiłam i sama nie wiem jakie włosy mam... Po wysuszeniu są takie jak na 1 zdjęciu, ale jak same schną bez dotykania ich szczotką to wyglądają jak na drugim zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9.11.2012a.jpg (96,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fff.jpg (112,3 KB, 30 załadowań)
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 19:12   #1490
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Więc witam
Ale ja już się pogubiłam i sama nie wiem jakie włosy mam... Po wysuszeniu są takie jak na 1 zdjęciu, ale jak same schną bez dotykania ich szczotką to wyglądają jak na drugim zdjęciu.
A próbowałaś wydobyć skręt? Tak się najłatwiej przekonać, jak się nie da znaczy, że proste
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki

Edytowane przez Jigoku
Czas edycji: 2012-11-26 o 19:18
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 19:16   #1491
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Więc witam
Ale ja już się pogubiłam i sama nie wiem jakie włosy mam... Po wysuszeniu są takie jak na 1 zdjęciu, ale jak same schną bez dotykania ich szczotką to wyglądają jak na drugim zdjęciu.
Moim zdaniem to są proste włosy. Na drugim zdjęciu wyglądają na nieuczesne, ale cały czas proste
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 19:19   #1492
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to są proste włosy. Na drugim zdjęciu wyglądają na nieuczesne, ale cały czas proste
Wysychały bez przeczesywania. Po rozczesaniu były baardzo lekko falowane.

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
A próbowałaś wydobyć skręt? Tak się najłatwiej przekonać, jak się nie da znaczy, że proste
Kiedyś próbowałam, ale wyszło wielkie NIC
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 19:45   #1493
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie miłe komentarze


Szampon ma w składzie ammonium lauryl sulfate. To środek słabszy czy silniejszy niż sles?


szmyrk dzięki za linki. Poczytam jutro.
Z tego, co się orientuję, to mocniejszy, SLS i ALS są podobne, ale sprawdź dokładnie, bo mogłam namieszać.

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to są proste włosy. Na drugim zdjęciu wyglądają na nieuczesne, ale cały czas proste
Uważam podobnie. Zresztą nawet podobne do moich, kolorem, długością Moje wprawdzie są proste proste przy nieuczesaniu też (choć w sumie nie sprawdzałam tego dawno, bo ja czeszę na mokro...nie bijcie) i trochę rudsze, ale widzę, że podobne wizualnie
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:01   #1494
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Z tego, co się orientuję, to mocniejszy, SLS i ALS są podobne, ale sprawdź dokładnie, bo mogłam namieszać.
Mi sles i sls nie szkodzą, więc pewnie po als będzie też okej.


bleedingsun jak to robisz, że po wysuszeniu suszarką masz tak gładkie włosy? Ja zawsze mam pełno odstających włosów.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:03   #1495
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez AnulaPPP Pokaż wiadomość

ja właśnie jestem po pierwszym uzyciu winogrona i chyba jeszcze nie miałam takich gładkich, nawilżonych, błyszczących i sliskich włosów. Przy zwykłym warkoczu palce mi chciały odpaść bo tak musiałam ściskac włosy. Mimo to coś mi nie pasuje w nich... chyba ciut obciażone albo coś innego.
Tylko nie jestem pewna czy to wszystko zasługa winogrona, czy kombinacji masek z półproduktami...

Może nie dopłukałaś miodu zimną wodą (sztywność, kleistość), a może ocet tak wpłynął? ja po occie mam niezłą szopę chyba że dam tak minimalnie dosłownie.




:
dla mnie olej z pestek winogron to olej nr jeden
takm myślę o tym occie, dałam go troszkę...nawet troszkę dużo tak polałam z butelki
Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Więc witam
Ale ja już się pogubiłam i sama nie wiem jakie włosy mam... Po wysuszeniu są takie jak na 1 zdjęciu, ale jak same schną bez dotykania ich szczotką to wyglądają jak na drugim zdjęciu.
mam tak samo
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:30   #1496
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mi sles i sls nie szkodzą, więc pewnie po als będzie też okej.


bleedingsun jak to robisz, że po wysuszeniu suszarką masz tak gładkie włosy? Ja zawsze mam pełno odstających włosów.
Nie wiem, po prostu takie są
Najbardziej je właśnie lubię zaraz po wysuszeniu. Mogłabym mieć takie cały czas...
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:56   #1497
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

dziewczyny ja chyba mam już świra na punkcie moich włosów;/
Im dłużej tu siedzę tym więcej wyszperam i jeszcze więcej zobacze - wtedy też dołuję sie patrząc na moje włosy.
chyba muszę szybko opuścić te forum.
Dobranoc
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 21:08   #1498
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Mi jonizacja w suszarce likwiduje pojedyncze odstajace włoski
__________________

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 21:43   #1499
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Henna nie wymywa się nigdy Nawet jeśli nie ma już koloru to pewność, że pozbyłaś się henny masz dopiero, gdy włosy odrosną. Przeczytaj choćby na blogu Mysiu, ona nie podejmuje się dekoloryzacji po hennie:
Rozjasnialam hennowane wczesniej wlosy, nigdy nic zielonego sie nie stalo, a i chemiczne farby lapaly

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Szampon ma w składzie ammonium lauryl sulfate. To środek słabszy czy silniejszy niż sles?
Ostatnio mi sie przewinelo gdzies, ze ALS ma takie samo dzialanie jak SLS (a moze SLeS?), tyle ze jest pochodzenia roslinnego, a nie syntetyczny.


Cytat:
szmyrk dzięki za linki. Poczytam jutro.

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Więc witam
Ale ja już się pogubiłam i sama nie wiem jakie włosy mam... Po wysuszeniu są takie jak na 1 zdjęciu, ale jak same schną bez dotykania ich szczotką to wyglądają jak na drugim zdjęciu.
Na drugim sa nieuczesane, potargane, ale proste, tak mi sie zdaje
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 21:45   #1500
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część II

Cytat:
Napisane przez xsyskax Pokaż wiadomość
Mi jonizacja w suszarce likwiduje pojedyncze odstajace włoski
Moja suszarka nie ma jonizacji. Może czas kupić nową?
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.