Psy - cz. V - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-19, 09:57   #1381
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

No i po pierwszym czesaniu Ezzygroom... Szału nie ma.Może ,z racji tego ,że długo szła paczka(zginęła ) i pies przestał już tak bardzo linieć a może wszystko trwało za krótko? W każdym razie pojedyncza gruba sierść spadała, podszerstka nie zauważyłam . Plus jest taki ,że po wszystkim błyszczał jak nawoskowany i ogólnie chyba było to dla niego przyjemne bo łapy też dał sobie przelecieć a szczotką nigdy.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 21:01   #1382
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Psy - cz. V

Ja też mam Ezzygroom. Na początku jakoś mi się nie sprawdzało. Ale teraz mój pies bardzo gubi sierść i dziś przy takim szybkim wyczesaniu wyszła spora kępa sierści
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA201100.jpg (139,6 KB, 16 załadowań)
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 21:46   #1383
LadyI
Zakorzenienie
 
Avatar LadyI
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13 081
Dot.: Psy - cz. V

Witam!

Przedstawiam siebie i Tosię, bo chyba tego do tej pory nie robiłam
Tosia ma 14 miesięcy, owczarek szetlandzki

Jak czytam, że Wasze psy są wszystkożerne, to nie wiem czy zazdrościć czy się cieszyć Moja to tak wybrzydza, że potrafi po 2, 3 dni o samej wodzie żyć.. smakuje jej tylko domowe jedzonko. Szczególnie gustuje w udkach faszerowanych pieczarkami..

Poza tym, że to kochany, inteligentny, płochliwy i grzeczny piesek czesanie to przeprawa przez mękę.. jak nigdy nie warczy, ma w sobie zero agresji, to przy tym pokazuje zęby, szczerzy się i próbuje gryźć..no diabeł w nią wstępuje musimy ją (4,3kg) trzymać we dwoje żeby dać radę...:cojest;

Na zdjęciu po czesaniu, więc wygląda dobrze, na co dzień jest gorzej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160612_160327_resized.jpg (107,1 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez LadyI
Czas edycji: 2016-10-20 o 21:48
LadyI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 23:47   #1384
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez LadyI Pokaż wiadomość
Witam!



Przedstawiam siebie i Tosię, bo chyba tego do tej pory nie robiłam

Tosia ma 14 miesięcy, owczarek szetlandzki



Jak czytam, że Wasze psy są wszystkożerne, to nie wiem czy zazdrościć czy się cieszyć Moja to tak wybrzydza, że potrafi po 2, 3 dni o samej wodzie żyć.. smakuje jej tylko domowe jedzonko. Szczególnie gustuje w udkach faszerowanych pieczarkami..



Poza tym, że to kochany, inteligentny, płochliwy i grzeczny piesek czesanie to przeprawa przez mękę.. jak nigdy nie warczy, ma w sobie zero agresji, to przy tym pokazuje zęby, szczerzy się i próbuje gryźć..no diabeł w nią wstępuje musimy ją (4,3kg) trzymać we dwoje żeby dać radę...:cojest;



Na zdjęciu po czesaniu, więc wygląda dobrze, na co dzień jest gorzej

Hej,super piesio
Co do domowego jedzenia to lepiej uważać. Skoro lubi to moze gotuj jej specjalne porcje dla psów.A jakie karmy próbowałaś?
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 08:36   #1385
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez LadyI Pokaż wiadomość
Witam!

Przedstawiam siebie i Tosię, bo chyba tego do tej pory nie robiłam
Tosia ma 14 miesięcy, owczarek szetlandzki

Jak czytam, że Wasze psy są wszystkożerne, to nie wiem czy zazdrościć czy się cieszyć Moja to tak wybrzydza, że potrafi po 2, 3 dni o samej wodzie żyć.. smakuje jej tylko domowe jedzonko. Szczególnie gustuje w udkach faszerowanych pieczarkami..

Poza tym, że to kochany, inteligentny, płochliwy i grzeczny piesek czesanie to przeprawa przez mękę.. jak nigdy nie warczy, ma w sobie zero agresji, to przy tym pokazuje zęby, szczerzy się i próbuje gryźć..no diabeł w nią wstępuje musimy ją (4,3kg) trzymać we dwoje żeby dać radę...:cojest;

Na zdjęciu po czesaniu, więc wygląda dobrze, na co dzień jest gorzej
Mój robił to samo, nadal nie jest ok ale znacznie lepiej.Pomógł nam fim z youtube o odwrażliwianiu psa , parę postów wcześniej wrzuciłam link.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 09:12   #1386
LadyI
Zakorzenienie
 
Avatar LadyI
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13 081
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Hej,super piesio
Co do domowego jedzenia to lepiej uważać. Skoro lubi to moze gotuj jej specjalne porcje dla psów.A jakie karmy próbowałaś?
Suchą karmę też je, ale niezbyt chętnie przede wszystkim musi być drobna, najlepiej dla szczeniaków. Chyba najbardziej lubi Acanę ( i w sumie po przeczytaniu składu się nie dziwię)

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Mój robił to samo, nadal nie jest ok ale znacznie lepiej.Pomógł nam fim z youtube o odwrażliwianiu psa , parę postów wcześniej wrzuciłam link.
Dziękuję zaraz poszukam
LadyI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 09:22   #1387
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

mój też był niejadkiem. za szczeniaka jadł wszystko, co mu się dało ale potem był koniec. tyle co się nawyrzucałam zwietrzałej karmy suchej, wyschniętej na wiór mokrej, skisłego gotowanego to głowa mała. potem ze względów zdrowotnych przeszłam na surowiznę i problem zniknął. owszem, czasem je mniej, czasem je więcej, ale nie ma takiego grymaszenia, że po 2-3dni nic nie zje. czasem zrobi sobie post jednodniowy, ale to wszystko.

ale nie mam wątpliwości, ze gdyby mógł wybierać sobie sam jedzenie to żywiłby się tylko i wyłącznie sękaczem, czekoladą i tym podobnymi rzeczami, a to wszystko popijał mlekiem....
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 10:43   #1388
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Czy któraś z was karmi mieszanym systemem? Czyli jeden posiłek sucha a drugi gotowane?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 12:40   #1389
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Czy któraś z was karmi mieszanym systemem? Czyli jeden posiłek sucha a drugi gotowane?
Właśnie od trzech dni próbujemy, bo cały czas walczymy z tłuszczykiem. Jeden raz dostaje gotowane a wieczorem dostaje 50 gram karmy bo cały czas jest głodny.Zaczął się budzić o 4 rano i robi kupy we wszystkich kolorach tęczy. Nie wiem czy mu ten sposób nie służy( był na gotowanym) czy karma , bo pisało że z jagnięciną a wczoraj doczytałam ,że ma tłuszcz z kurczaka.Dodam ,że wcześniej dostawał ja jako smaczki ,tak więc żadna nowość.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 13:15   #1390
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Mój owczarek na takie zapalenie stawów, że od kilku dni go noszę na rękach Dzisiaj pierwszy raz sam wstał i przeszedł kawałek ale tak mi go szkoda Jutro mamy kolejną wizytę u weta, mam nadzieję że będzie już tylko lepiej. Chociaż wiem że jego wiek też nie działa na korzyść.

A z weselszych rzeczy macie szarpaki z owcy? Przyszedł do nas wczoraj i jest taki szał, że zamówiłam jeszcze dwa w innych rozmiarach Kofa która interesuje się innymi szarpakami przez pół minuty nie może się od niego oderwać Prawie dwunastoletnia pekinke szarpala się wczoraj przez pół godziny (normalnie nie bierze szarpala do pyska) Takie szaleństwo ze padły później o 22 i wstaly o 11 rano

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Czy któraś z was karmi mieszanym systemem? Czyli jeden posiłek sucha a drugi gotowane?
Ja, odkąd trzymają ładną wagę stwierdziłam, że bycie na samej karmie wcale nie jest takie fajne. Ile można jeść to samo. Rano Karma, wieczorem warzywa z mięsem. Tyle ze u nas jest bardzo długa przerwa między posiłkami, a moje psy nigdy nie miały żadnych rewolucji zoladkowych więc im to służy
Ostatnio nawet jakieś tam surowe zaczęłam wprowadzać pekince i C. i też bez żadnych problemów przeszło
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 13:38   #1391
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Inga. Współczuję choroby psa. Czym się leczycie? Podoziwiam ze masz tyle siły żeby takiego psa nosić. My mieliśmy sytuację awaryjna ostatnia i dowiedziałam się ze psy mogą brać opokan. Wet nam zlecił.

Myślę nad karmieniem suki mieszanym. Je ryż i mięso i marchew od czerwca. Je duże porcje ale trochę schudła i jest wiecznie bardzo glodna. Zrobię jej badania w listopadzie i chyba spróbuje jakaś sucha karmę jej dac. Przerwa między posiłkami to średnio 12 godzin
Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak szarpak z owcy.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2016-10-21 o 13:39
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 13:49   #1392
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Inga. Współczuję choroby psa. Czym się leczycie? Podoziwiam ze masz tyle siły żeby takiego psa nosić. My mieliśmy sytuację awaryjna ostatnia i dowiedziałam się ze psy mogą brać opokan. Wet nam zlecił.

Myślę nad karmieniem suki mieszanym. Je ryż i mięso i marchew od czerwca. Je duże porcje ale trochę schudła i jest wiecznie bardzo glodna. Zrobię jej badania w listopadzie i chyba spróbuje jakaś sucha karmę jej dac. Przerwa między posiłkami to średnio 12 godzin
Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak szarpak z owcy.

wysłane telepatycznie
Twoja na ryżu schudła ,mój się robi pulpet i też wiecznie głodny chodzi. Dowiedziałam się ,że sucha daje dłużej uczucie sytości bo pęcznieje . I tak kombinujemy.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 14:14   #1393
Groverka
Raczkowanie
 
Avatar Groverka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 303
Dot.: Psy - cz. V

Ma któraś z was psa alergika? Po jakim czasie od zmiany karmy przeszło swędzenie? Mamy problem z psem, który cały czas się drapie po pysku i szyi, miała okres, że drapała się do krwi. Robiliśmy rinoskopię, dwa posiewy, od 3 mscy prawie jest na antybiotyku, maści, osłony itd. Badania nic nie wykazały, rinoskopia lekką nadżerkę na podniebieniu, a posiewy bakterie, które normalnie występują u psów. Bujamy się z tym już dość długo i zastanawia mnie czemu dopiero teraz kazano nam wymienić miski metalowe na ceramiczne i karmę. Karma rybna od niedzieli, nowe miski od tygodnia. Wczoraj zlecono badania krwi, a ja się zastanawiam czy jest sens robić morfologię i czy to nie jest ciągnięcie od nas kasy. Macie jakieś doświadczenia? Robić teraz badanie czy raczej poczekać i zobaczyć czy po karmie będzie poprawa i wtedy ewentualnie, gdyby nie było zmian, zrobić morfo?
Groverka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 14:19   #1394
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Inga. Współczuję choroby psa. Czym się leczycie? Podoziwiam ze masz tyle siły żeby takiego psa nosić. My mieliśmy sytuację awaryjna ostatnia i dowiedziałam się ze psy mogą brać opokan. Wet nam zlecił.

Myślę nad karmieniem suki mieszanym. Je ryż i mięso i marchew od czerwca. Je duże porcje ale trochę schudła i jest wiecznie bardzo glodna. Zrobię jej badania w listopadzie i chyba spróbuje jakaś sucha karmę jej dac. Przerwa między posiłkami to średnio 12 godzin
Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak szarpak z owcy.

wysłane telepatycznie
Mamy mocne przeciwzapalne w zastrzykach a jutro idziemy na badanie jeszcze jedno i opracujemy strategie dalszego leczenia. Już wysiadam, ale co mam zrobić Tak mi go szkoda, dobrze że on współpracuje i mimo gorączki i tragicznego samopoczucia zużywa lekarstwa, je i jest bardzo kochany. Daje mi buziaki cały czas jak go noszę i stara się mi pomóc starając się stać na własnych łapach. Mam nadzieję ze się podniesie chłopak szybko.

Szarpak z futra owcy jest super, też niedawno się o nim dowiedziałam.

Probowalas zamienić ryż na więcej warzyw? Moje po warzywach są bardzo zapchane i nie czują się głodne a przy tym nie tyją. No i dodaję im do mięsa też otręby pszenne robią jako wypełniacz trochę i mojej pekince poprawiają trawienie. Zawsze jak miała jakie problemy to mięso + otręby i było lepiej.
U mnie też jest jakieś 12h przerwy, ale nie zawsze. Czasami tylko 6 i też nic się nie dzieje. My zaczęliśmy teraz worek brit care weight loose rabbit&Rice. Zobaczymy jak się będzie sprawdzał, mam nadzieję że dobrze bo zapas na 5 miesięcy zrobiłam
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 14:20   #1395
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Groverka Pokaż wiadomość
Ma któraś z was psa alergika? Po jakim czasie od zmiany karmy przeszło swędzenie? Mamy problem z psem, który cały czas się drapie po pysku i szyi, miała okres, że drapała się do krwi. Robiliśmy rinoskopię, dwa posiewy, od 3 mscy prawie jest na antybiotyku, maści, osłony itd. Badania nic nie wykazały, rinoskopia lekką nadżerkę na podniebieniu, a posiewy bakterie, które normalnie występują u psów. Bujamy się z tym już dość długo i zastanawia mnie czemu dopiero teraz kazano nam wymienić miski metalowe na ceramiczne i karmę. Karma rybna od niedzieli, nowe miski od tygodnia. Wczoraj zlecono badania krwi, a ja się zastanawiam czy jest sens robić morfologię i czy to nie jest ciągnięcie od nas kasy. Macie jakieś doświadczenia? Robić teraz badanie czy raczej poczekać i zobaczyć czy po karmie będzie poprawa i wtedy ewentualnie, gdyby nie było zmian, zrobić morfo?
Nam od razu wet kazał odtawić kurczaka i zboża. Obserwować i ew w ogóle odstawić drób. A drapał się jak szalony i miał czerwona skórę na brzuchu .Żadnych badań mu nie zlecił ale przeszło jak ręką odjął.Ale też żadnych ran nie miał...

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2016-10-21 o 14:22
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 14:51   #1396
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Czy któraś z was karmi mieszanym systemem? Czyli jeden posiłek sucha a drugi gotowane?
Ja probowalam, ale piesel mial luzne kupy po takim karmieniu.
Teraz je tylko sucha, dziele na dwa razy, je rano i wieczorem, i je rozne karmy, nic mu nie szkodzi
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 15:05   #1397
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Psy - cz. V

Dzien dobry nasz szczeniak je rano i wieczorem sucha karmę (czasami z dodatkiem bialego serka -zalecenie weta) a na obiad dajemy mu zazwyczaj mięsko z ryżem i marchewką. Kupki ma w porządku

Bazgram z telefonu
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 15:11   #1398
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Kurde. Nie wiem co robić. Na tym ryżu z mięsem ona mi w końcu padnie na niedobory.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 15:41   #1399
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Kurde. Nie wiem co robić. Na tym ryżu z mięsem ona mi w końcu padnie na niedobory.

wysłane telepatycznie
Kup mały worek i spróbuj. Jak jej nie będzie służyć to może tylko na karmę ją przestaw?
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 15:46   #1400
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Groverka Pokaż wiadomość
Ma któraś z was psa alergika? Po jakim czasie od zmiany karmy przeszło swędzenie? Mamy problem z psem, który cały czas się drapie po pysku i szyi, miała okres, że drapała się do krwi. Robiliśmy rinoskopię, dwa posiewy, od 3 mscy prawie jest na antybiotyku, maści, osłony itd. Badania nic nie wykazały, rinoskopia lekką nadżerkę na podniebieniu, a posiewy bakterie, które normalnie występują u psów. Bujamy się z tym już dość długo i zastanawia mnie czemu dopiero teraz kazano nam wymienić miski metalowe na ceramiczne i karmę. Karma rybna od niedzieli, nowe miski od tygodnia. Wczoraj zlecono badania krwi, a ja się zastanawiam czy jest sens robić morfologię i czy to nie jest ciągnięcie od nas kasy. Macie jakieś doświadczenia? Robić teraz badanie czy raczej poczekać i zobaczyć czy po karmie będzie poprawa i wtedy ewentualnie, gdyby nie było zmian, zrobić morfo?
Moj pies sie tak zachowywał jak miał pasożyty, do konca nie wiadomo co to było, ale po 2miesiecznej terapii przeszło. Wet dawał jej bodajże jakies zastrzyki czy tabletki, od tamtej pory sie nie drapie, a miała masakrę na skórze, kiedyś nawet foty wstawiałam tu na forum. Tylko ze moja sobie dodatkowo wygryzala sierść na łapach i w niektórych miejscach miała łyse placki. Karmę ma suchą w roznych wariantach smakowych zeby sie nie nudziło, ale tej samej firmy, czasem dostaje cos ekstra wiec to nie alergia pokarmowa.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2016-10-21 o 15:48
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 16:12   #1401
Groverka
Raczkowanie
 
Avatar Groverka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 303
Dot.: Psy - cz. V

Nam też się zdarzyło, że wygryzła placka na łapie, ale odrobaczenie było pierwszym zaleceniem odkąd poszłam do weta, od tamtego czasu jest odrobaczana regularnie... Nie wiem już co robić, tyle razy już u weta byłyśmy i ciągle nic, zero poprawy. Jedynie rany preszły po maści, ale rany zdarzyły się tylko raz, ok. 2 miesięcy temu.

robcia po jakim czasie od odstawienia kurczaka i zbóż przeszło swędzenie?
Groverka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 19:57   #1402
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Psy - cz. V

Moja szuba była tez odrobaczana regularnie, ale chodziło o jakies inne pasożyty ktorych te regularne odrobaczanie nie obejmowało. Musiałam jej zrobic jakas mocniejsza kuracje.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 21:22   #1403
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Ja też mam Ezzygroom. Na początku jakoś mi się nie sprawdzało. Ale teraz mój pies bardzo gubi sierść i dziś przy takim szybkim wyczesaniu wyszła spora kępa sierści


Ale ma minę! Jakby za karę

Cytat:
Napisane przez LadyI Pokaż wiadomość
Witam!

Przedstawiam siebie i Tosię, bo chyba tego do tej pory nie robiłam
Tosia ma 14 miesięcy, owczarek szetlandzki

Jak czytam, że Wasze psy są wszystkożerne, to nie wiem czy zazdrościć czy się cieszyć Moja to tak wybrzydza, że potrafi po 2, 3 dni o samej wodzie żyć.. smakuje jej tylko domowe jedzonko. Szczególnie gustuje w udkach faszerowanych pieczarkami..

Poza tym, że to kochany, inteligentny, płochliwy i grzeczny piesek czesanie to przeprawa przez mękę.. jak nigdy nie warczy, ma w sobie zero agresji, to przy tym pokazuje zęby, szczerzy się i próbuje gryźć..no diabeł w nią wstępuje musimy ją (4,3kg) trzymać we dwoje żeby dać radę...:cojest;

Na zdjęciu po czesaniu, więc wygląda dobrze, na co dzień jest gorzej


Ale Ci ślicznotka wyrosła

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Kurde. Nie wiem co robić. Na tym ryżu z mięsem ona mi w końcu padnie na niedobory.

wysłane telepatycznie


Plus jeszcze warzywa
Mój jest tylko na gotowanym bo w karmę "nie wierzę" że tam coś jest wartościowego


Z rana parówkę drobiową dostaje
w południe ryż, mięso (najbardziej lubi indyka i wołowinkę ) i warzywa ( głównie marchew a czasami buraka, kapuchę kiszoną, brokuła i kalafior bo bardzo lubi)
wieczorem po ostatnim spacerze dostaje parówkę, albo twarożek, czasami jajko, w sezonie podjada rzodkiewki, owoce, ogólnie jest wszystkożerny
Pies nie ma niedoborów, robi super kupy, ma piękną lśniącą sierść, nie choruje więc czego chcieć więcej?
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 21:47   #1404
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Twoja na ryżu schudła ,mój się robi pulpet i też wiecznie głodny chodzi. Dowiedziałam się ,że sucha daje dłużej uczucie sytości bo pęcznieje . I tak kombinujemy.
ty masz beagle ? Niektóre sztuki psów myśliwskich mają takiego wpierdalaczka ze jadły by non stop a przy karmieniu zachowuje się jakby nie jadło tydzień :/ . Rodzinę juz nauczyliśmy ze nasz pies tylko wydaje się być głodny. Moja to już nawet jak jest pełna to chowa sobie na potem
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 21:48   #1405
szukajaca drogi
Raczkowanie
 
Avatar szukajaca drogi
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 276
Dot.: Psy - cz. V

Witajcie Wizażanki :

pozwólcie ,że przedstawię moją Bokserkę- Tiga się wabi, vel Franca- tylko regauje na to jak ja do niej się tak zwracam.

Franczeska jest na karmie suchej, którą czasem jej zalewamy, gdy zaczyna mieć awersję do jedzenia.

ps.
Psina nie ucierpiała jak była wbijana w piżamkę dziecka, zresztą był to pomysłdziecka
szukajaca drogi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 22:08   #1406
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez szukajaca drogi Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki :

pozwólcie ,że przedstawię moją Bokserkę- Tiga się wabi, vel Franca- tylko regauje na to jak ja do niej się tak zwracam.

Franczeska jest na karmie suchej, którą czasem jej zalewamy, gdy zaczyna mieć awersję do jedzenia.

ps.
Psina nie ucierpiała jak była wbijana w piżamkę dziecka, zresztą był to pomysłdziecka
No nieźle dzieci to mają pomysły...
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 22:13   #1407
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Przeszlo mu doslownie po trzech goowienkach czyli jakies 1,5 dnia a drapal sie tak ze przykro bylo patrzec . Okazalo sie ze nie toleruje kurczaka i pszenicy. Indyk , ryz moze byc.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

kurde nie moge cytowac postow z telefonu. Co jest...
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-21, 22:14   #1408
szukajaca drogi
Raczkowanie
 
Avatar szukajaca drogi
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 276
Dot.: Psy - cz. V

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;66650526]No nieźle dzieci to mają pomysły...[/QUOTE]

i to jakie... czasem to aż się boję, że w końcu 4 nóg straci cierpliwość, ale jej w to graj...
szukajaca drogi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-22, 04:30   #1409
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Psy - cz. V

Moja suka warzyw nie cierpi. Marchewkę z tym ryżem zje tylko rozciapana. Bo inaczej zostawi. Poza tym nie mogę jej wrzucać do miski wszystkiego bo ma bardzo wrażliwy brzuszek. Trzustki musimy pilnować. Karmę wybiorę super Premium. Z minimalną ilością składników. I nieprawda jest ze w karmie nie ma nic dobrego. Właśnie są witaminy mikro i makromineraly których nie ma w gotowanym mięsie i ryżu.

A Tiga super. Pies w pizamce? Spoko. 😁 bo niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy psu nie zakładał czapki, okularów, koszulki itp. Tylko po to żeby zrobić z psa śmieszne widowisko. Ja niewinna nie jestem w tym zakresie.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-22, 08:49   #1410
szukajaca drogi
Raczkowanie
 
Avatar szukajaca drogi
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 276
Dot.: Psy - cz. V

dziękuję... jak była mała to dzieci ją w wóżku woziły kołysały do snu do tej pory resztą jak córa czy syn leżą na jeżyku i coś czytają/ oglądają psina podchodzi układa się na nich i zasypia....


Tiga cały czas na karmie jest, czasem surowe mięso dostaje. Nic poza tym nie jada. Kiedyś podałam jej gotowane warzywa to zwróciła. więc odeszliśmy od tego.

Ja mam porównanie odnośnie sierści u bokserów. W bramie obok mieszka inna bokserka, która jest na gotowanej diecie + zestaw witamin zaproponowany przez weta. Jej sierść jest taka jakby przykurzona pozbawiona blasku i strasznie szorstka. U mojej ta sierść błyszaczy jest przyjemniejsza w dotyku. Pytałam się weta czemu tak, to mi powiedział, że to sprawa pożywienia. Ja daję pełnowartościową gotową karmę ( premium), w której jest pełen zestaw witamin, w gotowanej nigdy nie będzie takiego składu, nawet jeśli się dodatkowo poda witaminy.
szukajaca drogi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-02 20:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.