Psy - cz. V - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-22, 22:39   #3721
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

Jak już o kąpieli mowa. My się jeszcze tak konkretnie nie kąpałyśmy ale dopóki nie była obcięta to ją po rannym spacerze opłukiwałam z piachu itp, łapy i brzuszek. Dzisiaj myję włosy a psina opiera się łapami o wannę i piszczy, zabiera się jakby do skoczenia, piszczy... Pierwszy raz tak zrobiła, no więc mowię skoro chcesz to ok, zdjęłam jej szelki i obrożę i opłukałam ją letnią wodą wiecie jaka była radość i szczęście? Do tej pory nie ogarniam, zrobiła tak pierwszy raz
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-22, 23:15   #3722
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
1. Ja robie temperature jak dla niemowlaka, troche chlodniejsza niz dla nas. Ale nie sprawdzam temperatury dlonia, bo juz sie nieraz na to nabralam, ze robilam sobie wode na kapiel, sprawdzalam temperature dlonia - wszystko ok, a potem jak weszlam to sie poparzylam.

2. Na pytanie o czestotliwosc kapania nie odpowiem, bo yorki maja troche inne wlosie i kapie sie je czesciej. Nie wiem, jak u innych psow.

3. Do mycia uszu dostalismy taki plyn od weta, ale widzialam tez w zoologicznych. Wlewam go do ucha raz w tygodniu, miziam troche malzowine, potem wycieram nadmiar recznikiem papierowym. Niektorzy myja normalnie patyczkami, ja sie boje.
No taka też temperaturę robiłam, ręka nawet nie sprawdzam bo ja to lubię gorąco i mnie nie parzy, ale córkę już ta sama temperatura parzy, więc robiłam tak jakbym córkę kąpala. Moja ma tak jakby uszy brudne z wierzchu, nie w środku.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Renata jak ma śmieci w sierści to trzeba wyczesywac na bieżąco.
Ja moja suke kapalam raz, ostatnio - ma 13 mcy.
Czesalam ja kilka razy ale strasznie szczeka na szczotke. Gryzie, wyrywa mi ja.

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Jak już o kąpieli mowa. My się jeszcze tak konkretnie nie kąpałyśmy ale dopóki nie była obcięta to ją po rannym spacerze opłukiwałam z piachu itp, łapy i brzuszek. Dzisiaj myję włosy a psina opiera się łapami o wannę i piszczy, zabiera się jakby do skoczenia, piszczy... Pierwszy raz tak zrobiła, no więc mowię skoro chcesz to ok, zdjęłam jej szelki i obrożę i opłukałam ją letnią wodą wiecie jaka była radość i szczęście? Do tej pory nie ogarniam, zrobiła tak pierwszy raz
No to super, pewnie lubi wodę 😊


Ja w sumie ja okąpalam, opierała się na mnie w wannie, raz uciekać chciała, ale chyba jej że chłodno było. Prysznic już się chyba podobał 😀

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-22, 23:25   #3723
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Renata jak ma śmieci w sierści to trzeba wyczesywac na bieżąco.
Ja moja suke kapalam raz, ostatnio - ma 13 mcy.
To ja pobiłam rekord, w ciągu pierwszego roku kąpałam psa raz. W ciągu ostatnich 3 tyg juz cztery razy.
Serio czytalam, że dwa razy do roku to optymalny wynik. Z beagla wszystko ładnie odpada, wystarczy przeczesac chocby palcami. Wszystko oprocz smrodu
robcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 01:19   #3724
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy - cz. V

inga21 - Masz gdzieś w swoich okolicach klinikę dla zwierząt, gdzie od razu lub w miarę szybko można zrobić wszelkie badania u wetów różnych specjalizacji?
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 08:43   #3725
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Psy - cz. V

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;74023296]Wg mnie po prostu nie chciało mu się na dwór wychodzić z lenistwa, bo był zaspany. Beagle są charakterne, mój spaniel też się denerwuje i warczy jak ktoś każe mu wyjść na dwór wtedy, kiedy mu się nie chce iść, ale wtedy po prostu cierpliwie stoimy i każemy mu wyjść, aż wreszcie skapituluje i powlecze się w kierunku wyjścia.[/QUOTE]

Słyszałam, że beagle i spaniele mają bardzo podobne charaktery
No właśnie mój za bardzo nie kapituluje, dlatego biorę go i sama go zdejmuje na ziemię (tylko wtedy często wskakuje i śpi dalej, albo jeszcze gorzej - wybiega na dwór, kładzie się i śpi).

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Moj juz zdrowy. W związku z tym znow wytarzal sie w go...e i byl kąpany czwarty raz w ciągu trzech tyg. Co zrobic żeby nie tarzal sie w śmierdziochach? Dostaje świństwa do zjedzenia typu żwacze i jądra. Co go zakropie na kleszcze to go umyję a dziadowskie foresto nie działa.
Któraś dziewczyna pisała o warknieciu i obszczekaniu jej przez psa. Beagle. Mnie to w ogole nie dziwi. Nie ma siły, która po dobroci, przekonałaby beagla żeby zrobił coś na co nie ma ochoty. Moje bydle jest uparte jak osioł i zębami kłapnie, ugryźć nie ugryzie ale straszy. Jakie ja muszę podchody robić, żeby go chociaż umyć...przy tym boi sie dosłownie wszystkiego.
Wow, to się okazuje, że mój jest całkiem grzeczny
Faktycznie on nie chce robić rzeczy na które nie ma ochoty i nienawidzi jak mu się czegoś zabrania. Ale nie jest strachliwy, boi się tylko niespodziewanych hałasów, wystrzałów.


Piszecie o kąpielach.
Ja psa kąpie jakieś raz na pół roku, nie wydaję mi się, żeby to było zdrowe dla ich skóry. Ale czesze go często, szczególnie gdy zaczyna się okres kleszczowy.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 09:57   #3726
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
inga21 - Masz gdzieś w swoich okolicach klinikę dla zwierząt, gdzie od razu lub w miarę szybko można zrobić wszelkie badania u wetów różnych specjalizacji?
50km ode mnie i to jeszcze nie wiem czy znajdę taką, żeby wszyscy byli na miejscu.

Z dojazdem nie ma problemu, tylko że moja jest z tych, co to wizytę u weta przeżywają dwa dni a wyjazdy tydzień. Dlatego najpierw chciałam wykluczyć to ucho, które wydawało mi się najbardziej prawdopodobne. Jak przejdzie to będzie super a jak nie to najpierw będę celowac w neurologa i zęby. Liczę na to, ze jednak przejdzie bo od 4 dni jest spokój i nie trzęsie łbem, nie drapie się, nic.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 10:49   #3727
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny w jakiej temperaturze kąpać szczeniaka? Kapalam ja już w sumie dwa razy w takiej lekko ciepłej wodzie.

I w ogóle co ile można kąpać psy? TŻ mi mówi że za często to niezbyt dobrze. Kąpalam ja jakiś miesiąc temu, ale jest tak brudna że szok, cała z piachu, trawy, kurzu. Pełno śmieci w sierści ma.

Aha, i jak myć psu uszy ? Widzę że ma brud więc bym chciała to umyć, można?

Przepraszam że takie w sumie durne pytania, ale mam pierwszy raz psa i kompletnie nie wiem co można, a co nie. I jak się obchodzić z takim dzieckiem psim 😊 a chce dla niej jak najlepiej.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
kąp wtedy, kiedy jest taka potrzeba. śmieci i trawę możesz spokojnie wyczesać, jak jest ukurzona to możesz wilgotną ściereczką przetrzeć sierść, no ale jak jest brudna i wcześniejsze zabiegi nie dają rady, a mieszka w domu to lepiej wykąpać. kup jej delikatny szampon (my mamy albo dla yorków z odżywką albo dla szczeniąt).
a uszy możesz myć płynem do uszu, nalewasz go, masujesz ucho, a potem wacikiem ściągasz brudy i resztki płynu.

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Gdybac to sobie mozemy, po prostu trzeba sprawdzic wszystko dookola ucha i dziwie sie, ze wet tak do tego podchodzi, ze "noo cos to bedzie na pewno ale w sumie nie wiem co". Przeciez to nie nfz, oni na tym zarabiaja, powinni sie cieszyc, ze wlasciciele chca skontrolowac jak cos boli.
niestety nie wszyscy weterynarze mają możliwości większych badań i zamiast przyznać "no dobra, ja tu juz nic więcej nie poradzę, musicie jechać do kliniki, gdzie jest lepszy sprzęt" to tak zwodzą, że nic psu nie jest, żeby klienta nie stracić

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Nie strasz nawet...
nie masz się co bać na zapas

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ogarnął, bo go zdjęłam wcześniej 2x z jego wyrka, tylko wskakiwał znów, raz go zaprowadziłam pod otwarte drzwi i zwiał dalej spać. Prawdopodobnie dałam mu po obudzeniu tabletkę (dostaje przed snem). Więc od razu odpowiadam na następne pytanie - jest trochę schorowany i już dość stary. Mogę mniej więcej wszystko przy nim zrobić ale nie jest posłuszny, to beagle

To nie wiedziałam bo gdy go brałam ok 2 lata tamu, wszyscy mówili nam, że nie mamy pozwolić mu wskoczyć na głowę.
Właśnie budzę go prawie co dzień wieczorem, ponieważ on nie woła na siku niestety. Wszystko to robiłam co piszesz, wołałam go, tylko on wolał spać.
Jakie nauki?
Jak napisałam wyżej mam go ponad dwa lata jest ze schroniska. Raz w życiu na mnie już warknął i pokazał zęby, gdy mu stanowczo zabroniłam rozszarpywać legowiska, to było chyba drugiego dnia od jego przybycia do nas i pierwszy raz gdy zostaliśmy sami (dlatego wydaje mi się, że chciał mi wskoczyć na głowę i myślał, że przy mnie może robić co chce). Na mojego Tż, częściej (kilka razy) warczał i straszył gdy się do niego stanowczo odzywał.


A tak poza tym mamy bardzo dobry kontakt i dużo się nauczył przez 2 lata.
wychodzi na to, że pies jedynie robi to, co mu wolno czyli pokazuje zęby, jak coś mu się nie podoba. skoro to staruszek to tu dojdą jeszcze jakieś bóle stawów, ogólne słabe samopoczucie, osłabienie i takie tam "starcze" rzeczy.
ja bym to ograniczyła do rzeczy niezbędnych, czyli jak na dwór to raz, a porządnie, bez zganiania parę razy z legowiska. możesz też posiłkować się smyczą, jeśli obawiasz się o swoje ręce.

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Dziewczyny pies mi dzisiaj sciane obsikal. Pierwszy raz w zyciu. Tak sie przestraszylam jak to zobaczylam (on zna moja mine jak sie przestrasze jak np. widze ze je cos co mu moze zaszkodzic), ze sam uciekl do kojca.
Co teraz? Bedzie mi tak znaczyl teren? Niedlugo bedzie kastrowany, czy to wtedy minie?
może znaczyć:/ chociaż z drugiej strony jak Twoje reakcje dobrze zna to mógł to skojarzyć z czymś złym i więcej tego nie zrobi.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Czesalam ja kilka razy ale strasznie szczeka na szczotke. Gryzie, wyrywa mi ja.
no to niech w trakcie czesania ma zajęcie w stylu wylizywanie pasztetu, gryzienie kości albo gryzaka, a Ty w tym czasie czesz. szczotki brońboziu nie wyrywaj psu, nie machaj nią, nie zachęcaj w żaden sposób do zabawy. rób krótkie sesje czesania, chwaląc spokój, z czasem je wydłużaj.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 11:29   #3728
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Renata, a oswoiłaś ją ze szczotką? U nas szczotka/trymer/grzebień = max smaczków i teraz dzięki temu suka leży jak ją trymuję, czasem przysypia
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 12:14   #3729
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Psy - cz. V

Beatrx tak właśnie często robie- chwytam za smycz i jak mu się mniej nie chce to na widok smyczy chętniej idzie, bo wie, że nie ma odwrotu.


Ja swojego psa uparcie czesałam na początku ale w miejscach gdzie lubił być głaskany i po jakimś czasie zrozumiał, że czesanko jest całkiem przyjemne
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 13:10   #3730
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Renata, a oswoiłaś ją ze szczotką? U nas szczotka/trymer/grzebień = max smaczków i teraz dzięki temu suka leży jak ją trymuję, czasem przysypia
Tak tylko te smaczki to średnio działaja na nią, kupiłam trochę takich drobnych rzeczy i jak nie ma ochoty to mi odpycha nosem i nie weźmie. Czasem weźmie ale rzadko.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 13:32   #3731
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Tak tylko te smaczki to średnio działaja na nią, kupiłam trochę takich drobnych rzeczy i jak nie ma ochoty to mi odpycha nosem i nie weźmie. Czasem weźmie ale rzadko.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
a pasztet?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 13:50   #3732
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy - cz. V

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7404579 6]
niestety nie wszyscy weterynarze mają możliwości większych badań i zamiast przyznać "no dobra, ja tu juz nic więcej nie poradzę, musicie jechać do kliniki, gdzie jest lepszy sprzęt" to tak zwodzą, że nic psu nie jest, żeby klienta nie stracić[/QUOTE]
Właśnie u nas raczej tak nie jest, bo już kilka razy zostaliśmy gdzieś skierowani. A to na usg do innych gabinetów za czasów jak masz wet nie miał, a to do dermatologa. Kiedyś konsultował przypadek mojego psa 600km od miejsca gdzie mieszkam, więc wiem że jak już nic nie wylapiemy to gdzieś tam mnie odesle, ale ja to wolę mieć wszystko sama pod kontrolą też i sama się szybciej skierować
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 16:55   #3733
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy - cz. V

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7405131 1]a pasztet?[/QUOTE]
Tego jeszcze nie wiem, lubi gotowany drób, za żołądki z indyka chyba by się dała pokroić 😀

Jakie smaczki właśnie stosujecie jako nagrody?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 21:15   #3734
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

No to nagradzaj gotowany mięsem.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 21:32   #3735
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie wiem, lubi gotowany drób, za żołądki z indyka chyba by się dała pokroić 😀

Jakie smaczki właśnie stosujecie jako nagrody?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Surowa marchewka. Dostaje 1/3 marchewki i nie ma psa przez pol godziny.
A tak poza tym to jablka w kawaleczkach.
No ale moj pies normalny nie jest
Mamy tez takie male smaczki dla zwierzat w ksztalcie serduszek, ale on tego moze tylko 2 dziennie.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 22:02   #3736
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Psy - cz. V

Hiiro, luzik, ja zawsze jak wychodzę do pracy to daję suni coś do gryzienia na pocieszenie, ostatnio hitem są ogórki
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 22:03   #3737
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Psy - cz. V

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;74065121]Hiiro, luzik, ja zawsze jak wychodzę do pracy to daję suni coś do gryzienia na pocieszenie, ostatnio hitem są ogórki [/QUOTE]

ooo czyli nie jestem sama
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 22:39   #3738
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

Słuchajcie kupiłam Purizona bo ma dobry skład i cenowo też jest względny ale... kupy są mega duże. Czy to za dużo białka? Wcześniej jadła Ariona i kupy były dużo mniejsze, jaśniejsze i robiła rzadziej (w sensie czasowo). Do tego nie mogę dawać jej żadnych smaczków bo ma później rozwolnienie. No oprócz kości wędzonych takich dużych bo je uwielbia i nic jej po nich nie jest. Dziś na wieczornym spacerze zobaczyłam, że 'początkowa kupa' jest ok a później rozwolnienie i nie wiedziałam po czym a później przypomniałam sobie, że jak wieczorem ćwiczyłyśmy to dostała w nagrodę parę paseczków piesi suszonej (z kaczki chyba)... Co mogę spróbować dawać w nagrodę? Jaką karmę polecacie? Sama już nie wiem.
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 22:41   #3739
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy - cz. V

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;74065121]Hiiro, luzik, ja zawsze jak wychodzę do pracy to daję suni coś do gryzienia na pocieszenie, ostatnio hitem są ogórki [/QUOTE]
Moja kocha ogórki i pomidory. Masakra z nia jest. Je ich wiecej niz ja haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 22:51   #3740
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No to nagradzaj gotowany mięsem.
No tylko wtedy zrezygnować z karmienia gotowanym I zostawić jako smaczek? Czy mogę też właśnie dawać jako jedzenie i smaczek?
Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Surowa marchewka. Dostaje 1/3 marchewki i nie ma psa przez pol godziny.
A tak poza tym to jablka w kawaleczkach.
No ale moj pies normalny nie jest
Mamy tez takie male smaczki dla zwierzat w ksztalcie serduszek, ale on tego moze tylko 2 dziennie.
Moja sunia jest mięsożerna 😀 warzyw nie chce zbytnio. Jakbym tak pewnie czekoladki dała w nagrodę to by działało (wiem że nie można i nie daje jej czekolady), czasem coś słodkiego dostanie ale nie czekolada.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 09:53   #3741
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Słuchajcie kupiłam Purizona bo ma dobry skład i cenowo też jest względny ale... kupy są mega duże. Czy to za dużo białka? Wcześniej jadła Ariona i kupy były dużo mniejsze, jaśniejsze i robiła rzadziej (w sensie czasowo). Do tego nie mogę dawać jej żadnych smaczków bo ma później rozwolnienie. No oprócz kości wędzonych takich dużych bo je uwielbia i nic jej po nich nie jest. Dziś na wieczornym spacerze zobaczyłam, że 'początkowa kupa' jest ok a później rozwolnienie i nie wiedziałam po czym a później przypomniałam sobie, że jak wieczorem ćwiczyłyśmy to dostała w nagrodę parę paseczków piesi suszonej (z kaczki chyba)... Co mogę spróbować dawać w nagrodę? Jaką karmę polecacie? Sama już nie wiem.
to znaczy, ze karma się niezbyt dobrze przyswaja. patrząc na skład to szału nie ma, może po prostu jej nie służy.
a w poprzednim domu co jadła? bo jak wytrzymywała tyle godzin bez załatwiania się to chyba normalne kupy miała?

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Właśnie u nas raczej tak nie jest, bo już kilka razy zostaliśmy gdzieś skierowani. A to na usg do innych gabinetów za czasów jak masz wet nie miał, a to do dermatologa. Kiedyś konsultował przypadek mojego psa 600km od miejsca gdzie mieszkam, więc wiem że jak już nic nie wylapiemy to gdzieś tam mnie odesle, ale ja to wolę mieć wszystko sama pod kontrolą też i sama się szybciej skierować
no oby krople pomogły i nie było takiej potrzeby

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie wiem, lubi gotowany drób, za żołądki z indyka chyba by się dała pokroić 😀
no to wykorzystuj to, co lubi, wsadź sobie w pięść parę żołądków, lekko zaciśnij i podstaw jej pod pyszczek, a potem czesz, póki będzie zajęta wydłubywaniem ich spomiędzy palców.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 10:17   #3742
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7407279 1]to znaczy, ze karma się niezbyt dobrze przyswaja. patrząc na skład to szału nie ma, może po prostu jej nie służy.
a w poprzednim domu co jadła? bo jak wytrzymywała tyle godzin bez załatwiania się to chyba normalne kupy miała?[/QUOTE]

Szału nie ma? Wydawało mi się, że jest dobra. Wcześniej u tych 'stałych' właścicieli jadła resztki z obiadu , u tej dziewczyny, u której była dwa tygodnie jadła chappi :/ odkąd jest u mnie (dwa miesiące) stopniowo wprowadzałam coraz lepsze karmy.
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 10:25   #3743
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

Purizon ma dobry skład, ciekawa karma.

Ale jak kupy wielkie, to może jej nie sluzy. A zreszta - jest u Ciebie 2 mce, karmy lepsze wprowadzalas STOPNIOWO - więc jak dlugo je tylko samego Purizona? Moze jeszcze sie nie przestawila calkiem.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 10:36   #3744
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Kalioope Pokaż wiadomość
Szału nie ma? Wydawało mi się, że jest dobra. Wcześniej u tych 'stałych' właścicieli jadła resztki z obiadu , u tej dziewczyny, u której była dwa tygodnie jadła chappi :/ odkąd jest u mnie (dwa miesiące) stopniowo wprowadzałam coraz lepsze karmy.
no ten rodzaj, który mi pierwszy w googlach wyszedł to bez szału. jasne, nie jest mega zły i lepszy od takiego chappi, no ale... bez szału z resztą kupa też sporo o karmie "mówi"

a oni nic o kupach nie mówili? a zwłaszcza ta dziewczyna od chappi? bo nie chce mi się wierzyć, ze z dnia na dzień z resztek obiadowych przeszła na chappi bez żadnych sensacji, a u Ciebie problem zrobiłby się od malutkiej ilości suszonej kaczki.

chociaż może to też być tak, że Twoja sunia nie ma żelaznego żołądka i przez te dwa miesiące (w sumie 2,5, uwzględniając pobyt u tej dziewczyny) zmiany karm coś tam jej się rozregulowało i stąd luźne kupy.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 10:36   #3745
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
Dot.: Psy - cz. V

Mój je Royal Canin Dermacomfort i robi mniejsze kupy niż jak był na Eukanubie, Bricie, Boschu. Trochę musieliśmy potestować zanim znaleźliśmy odpowiednią karmę, tak to z każdą było coś nie tak - a to duże kupy, luźne kupy, a po jednej karmie pił dużo więcej wody niż zwykle...
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 11:24   #3746
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7407447 6]no ten rodzaj, który mi pierwszy w googlach wyszedł to bez szału. jasne, nie jest mega zły i lepszy od takiego chappi, no ale... bez szału z resztą kupa też sporo o karmie "mówi"

.[/QUOTE]

No mi wyskakuje taki sklad:

17% mięso z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5,5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 3% tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka, 3% suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju z łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż, kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina

Serio wg Ciebie to jest ledwo lepsze od Chappi?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 11:47   #3747
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No mi wyskakuje taki sklad:

17% mięso z kurczaka bez kości, 17% suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5,5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 3% tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka, 3% suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju z łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż, kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina

Serio wg Ciebie to jest ledwo lepsze od Chappi?
no mi wyskoczył taki:

33,5% białko z kurczaka (częściowo suszone i zhydrolizowane), 25% świeże mięso z kurczaka, płatki ziemniaczane, 3% jajko (suszone), 3,5% tłuszczu drobiowego, buraczane wysłodki melasowane (odcukrzone), 3% dyni pokrojonej w kostkę, siemię lniane, lignoceluloza, drożdże piwne (suszone), olej z łososia, chlorek sodu, olej słonecznikowy, mieszanka ziół (suszone: rozmaryn, płatki mniszka, pietruszka, rumianek, pokrzywa, babka lancetowata, dziurawiec zwyczajny), 0,2% ekstraktu z drożdży (bogaty w oligosacharydy mannanu i beta-glukan), owoce aronii (suszone), jeżyny (suszone), żurawina (suszona).

więc szału nie ma. rodzaj "single meat".
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-24, 13:46   #3748
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Psy - cz. V

Ja też daję owoce i warzywa (jabłka, marchew, pietruszkę, seler, buraki, cukinie, pomidory, paprykę i wiele innych) i na surowo i gotowane, wodę po warzywach wypija na raz, a malinki i poziomki w lesie sam sobie zrywa. Więc chyba to jest normalne

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Właśnie jeśli pies lubi, to na problemy jelitowe jest bardzo dobra marchwianka.
Gdy wzięliśmy naszego ze schroniska to miał problemy - właśnie taką luźną kupkę ze stresu, polecono mi marchwiankę i faktycznie pomogła. Warto spróbować, może to też jest związane ze stresem po przeprowadzce?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 02:16   #3749
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Psy - cz. V

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7407447 6]no ten rodzaj, który mi pierwszy w googlach wyszedł to bez szału. jasne, nie jest mega zły i lepszy od takiego chappi, no ale... bez szału z resztą kupa też sporo o karmie "mówi"

a oni nic o kupach nie mówili? a zwłaszcza ta dziewczyna od chappi? bo nie chce mi się wierzyć, ze z dnia na dzień z resztek obiadowych przeszła na chappi bez żadnych sensacji, a u Ciebie problem zrobiłby się od malutkiej ilości suszonej kaczki.

chociaż może to też być tak, że Twoja sunia nie ma żelaznego żołądka i przez te dwa miesiące (w sumie 2,5, uwzględniając pobyt u tej dziewczyny) zmiany karm coś tam jej się rozregulowało i stąd luźne kupy.[/QUOTE]

No właśnie nie bo dla nich pies miał na spacerze zrobić kupę, siku i tyle :/ póki je samą karmę to kupy są po prostu duże, dużo większe niż po Arionie a to kupiłam jej wcześniej i ma gorszy skład. Teraz też się zastanawiałam co się stało i przypomniałam sobie o tej suszonej piersi z kaczki... Na początku sporadycznie jako nagrodę dawałam jej Frolica bo szaleje za tym ale po większej ilości również sraka.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Purizon ma dobry skład, ciekawa karma.

Ale jak kupy wielkie, to może jej nie sluzy. A zreszta - jest u Ciebie 2 mce, karmy lepsze wprowadzalas STOPNIOWO - więc jak dlugo je tylko samego Purizona? Moze jeszcze sie nie przestawila calkiem.
Od około dwóch tygodni, wcześniej mieszany z Arionem ale wyjadała purizona. Po samym Arionie kupy były o wiele mniejsze...


Karma, którą mamy, co by nie było dyskusji a propo składu: http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...purizon/316015
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 10:50   #3750
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Psy - cz. V

2 tyg to może być za mało na przestawienie się na nową karmę, ja bym jeszcze poczekała.
Fajna ta karma, sama ją rozważam teraz, bo suka jest na Bricie i kupy super, ale jakoś często się drapie moim zdaniem.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Chociaż dawkowanie widzę spore, bo ja bym musiała dawać ok. 300g, a Brita 210g
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-02 20:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.