Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-19, 12:30   #241
magorl
Magdalena
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

cześć dziewczyny
ostatnią tabletkę wzięłam 22 stycznia, krwawienie z odstawienia było 26 stycznia. Czyli teraz już powinnam dostać normalnego okresu tak? 8 lutego byłam u ginekologa i byłam przed owulacją, było jajeczko


kiedyś jak odstawiłam tabletki ( przerwa półroczna) to okres spóźniał mi się 64 dni... okazało się że to przez sporą torbiel na jajniku... teraz brałam 3 miesiące tabletki ale odstawiłam bo chcemy zacząć starania o bobaska
magorl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 12:32   #242
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez magorl Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
ostatnią tabletkę wzięłam 22 stycznia, krwawienie z odstawienia było 26 stycznia. Czyli teraz już powinnam dostać normalnego okresu tak? 8 lutego byłam u ginekologa i byłam przed owulacją, było jajeczko


kiedyś jak odstawiłam tabletki ( przerwa półroczna) to okres spóźniał mi się 64 dni... okazało się że to przez sporą torbiel na jajniku... teraz brałam 3 miesiące tabletki ale odstawiłam bo chcemy zacząć starania o bobaska
Cześć tak, teraz już powinien być normalny okres . Powodzenia w staraniach

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 12:35   #243
magorl
Magdalena
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Cześć tak, teraz już powinien być normalny okres . Powodzenia w staraniach

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


dziękuję! może już nie przyjdzie @ okaże się w piątek... trzymajcie kciuki!
magorl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 12:52   #244
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez magorl Pokaż wiadomość
dziękuję! może już nie przyjdzie @ okaże się w piątek... trzymajcie kciuki!
Jasne, trzymam kciuki! U mnie (2 cykl po odstawieniu) teoretycznie przesunęła się owulacja na 9 dc i ovufriend.pl wyznaczyło mi okres na 17.02 w związku z tym teoretycznie okres spóźnia mi się 3 dni (dzisiaj 23dc, 16dpo), ale jeszcze zaczekam do 28dc tak jak miałam okres w poprzednim cyklu. Testy narazie były negatywne, za to test owulacyjny wyszedł mi prawie pozytywny dzisiaj, więc jest pomieszanie z poplątaniem. Nie wiem co myśleć, będę po prostu chyba testować do końca tygodnia, jeśli nadal okres się nie pojawi, to mam już umówioną wizytę u gin to zobaczę co się tam dzieje . Liczę jednak że coś na tych testach w końcu drgnie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 13:06   #245
madziulek121
Raczkowanie
 
Avatar madziulek121
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 121
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Jasne, trzymam kciuki! U mnie (2 cykl po odstawieniu) teoretycznie przesunęła się owulacja na 9 dc i ovufriend.pl wyznaczyło mi okres na 17.02 w związku z tym teoretycznie okres spóźnia mi się 3 dni (dzisiaj 23dc, 16dpo), ale jeszcze zaczekam do 28dc tak jak miałam okres w poprzednim cyklu. Testy narazie były negatywne, za to test owulacyjny wyszedł mi prawie pozytywny dzisiaj, więc jest pomieszanie z poplątaniem. Nie wiem co myśleć, będę po prostu chyba testować do końca tygodnia, jeśli nadal okres się nie pojawi, to mam już umówioną wizytę u gin to zobaczę co się tam dzieje . Liczę jednak że coś na tych testach w końcu drgnie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
To w takim razie trzymam i za Ciebie kciuki! Może w tym samym czasie zobaczymy dwie kreski 😃 u mnie dziś niby 10dpo ale test rano negatywny, w sumie spodziewałam się tego ale chęć zrobienia testu była silniejsza ode mnie 😂😂😂 wątpię żeby mi się udało w pierwszym cyklu po odstawieniu ale podobno nadzieja umiera ostatnia 😊

PS. Mam dwa konta na wizażu bo jednego używam w pracy na komputerze gdzie loguje się przez Facebook bo zapominałam hasła, a drugie mam na telefonie 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziulek121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 13:17   #246
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez madziulek121 Pokaż wiadomość
To w takim razie trzymam i za Ciebie kciuki! Może w tym samym czasie zobaczymy dwie kreski u mnie dziś niby 10dpo ale test rano negatywny, w sumie spodziewałam się tego ale chęć zrobienia testu była silniejsza ode mnie wątpię żeby mi się udało w pierwszym cyklu po odstawieniu ale podobno nadzieja umiera ostatnia

PS. Mam dwa konta na wizażu bo jednego używam w pracy na komputerze gdzie loguje się przez Facebook bo zapominałam hasła, a drugie mam na telefonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłoby świetnie! moja gin ostatnio powiedziała mi, żeby starać się jak najszybciej, bo przez pierwsze 3miesiące jest ten efekt odbicia i jest dużo większa szansa na zajście, więc jak piszą dziewczyny na wątkach staraniowych, dopóki nie ma okresu, jest nadzieja
My się w sumie nie staramy, bo mąż chciałby żeby dziecko urodziło się luty/marzec tak jak my ale nie wykluczamy wcześniejszej "wpadki"

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 13:27   #247
magorl
Magdalena
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Byłoby świetnie! moja gin ostatnio powiedziała mi, żeby starać się jak najszybciej, bo przez pierwsze 3miesiące jest ten efekt odbicia i jest dużo większa szansa na zajście, więc jak piszą dziewczyny na wątkach staraniowych, dopóki nie ma okresu, jest nadzieja
My się w sumie nie staramy, bo mąż chciałby żeby dziecko urodziło się luty/marzec tak jak my ale nie wykluczamy wcześniejszej "wpadki"

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


ja bym chciała urodzić luty/kwiecień ale jakbym zaszła teraz to też bym się cieszyła moje dwie koleżanki zaszły w drugim cyklu po odstawieniu
magorl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-03, 07:29   #248
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Drugi cykl też okazał się być regularny. Trwał 27 dni, więc póki co wszystko gra.

Stan cery trochę się pogorszył - może nie tyle, że pojawiło się dużo pryszczy, ale jakoś tak wygląda gorzej :/. Za to włosy się baaardzo przetluszczają... Bez codziennego mycia albo suchego szamponu się nie obejdzie :/.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 09:28   #249
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Drugi cykl też okazał się być regularny. Trwał 27 dni, więc póki co wszystko gra.

Stan cery trochę się pogorszył - może nie tyle, że pojawiło się dużo pryszczy, ale jakoś tak wygląda gorzej :/. Za to włosy się baaardzo przetluszczają... Bez codziennego mycia albo suchego szamponu się nie obejdzie :/.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest mój 3 cykl od odstawienia i nie moge sobie poradzić ze skórą przed okresem, no tragedia... włosy to samo, najgorzej jest właśnie przed okresem ale za to w okresie okołoowulacyjnym nie jest najgorzej, niemal dobrze . Za to bez tabletek jestem dużo bardziej sobą, nie wiem jak to ująć, mam więcej energii, chęci a libido momentami aż przeszkadza no babie nie dogodzisz mam też wrażenie że ustały mi objawy zespołu wrażliwego jelita, ale może to być też efekt zmiany pracy na mniej stresującą. Jakby nie patrzył, mimo że wyglądam jakbym znowu przechodziła okres dojrzewania to psychicznie czuję sie 100 razy lepiej

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 10:53   #250
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
To jest mój 3 cykl od odstawienia i nie moge sobie poradzić ze skórą przed okresem, no tragedia... włosy to samo, najgorzej jest właśnie przed okresem ale za to w okresie okołoowulacyjnym nie jest najgorzej, niemal dobrze . Za to bez tabletek jestem dużo bardziej sobą, nie wiem jak to ująć, mam więcej energii, chęci a libido momentami aż przeszkadza no babie nie dogodzisz mam też wrażenie że ustały mi objawy zespołu wrażliwego jelita, ale może to być też efekt zmiany pracy na mniej stresującą. Jakby nie patrzył, mimo że wyglądam jakbym znowu przechodziła okres dojrzewania to psychicznie czuję sie 100 razy lepiej

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
U mnie podobnie. Libido też o wiele lepsze .

Ja miałam małe zawirowania, bo choruję dodatkowo na niedoczynność, ale już się hormony chyba też ustabilizowały 😊.

Nie żałuję odstawienia póki co. Włosy mi tylko dają w kość, ale może i to się u nas unormuje 😀.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 21:08   #251
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Po kilku cyklach będzie lepiej, niestety trzeba to przeczekać.

U mnie włosy poprawiły się po jakichś 3 cyklach, teraz są w tak dobrym stanie że mogę je spokojnie myć raz w tygodniu. Z cerą było gorzej, na początku wielkie podskórne gule i sporo drobnych pryszczy, ale po kilku miesiącach powoli zaczęło się to normować. Teraz po prawie roku od odstawienia jest już bardzo dobrze, oprócz lekkich zaskórników na nosie i pojedynczych pryszczy na brodzie (choć tu uważam że to wina zimy i tego że ciągle chodzę z brodą schowaną w szaliku).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-05, 06:32   #252
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Po kilku cyklach będzie lepiej, niestety trzeba to przeczekać.

U mnie włosy poprawiły się po jakichś 3 cyklach, teraz są w tak dobrym stanie że mogę je spokojnie myć raz w tygodniu. Z cerą było gorzej, na początku wielkie podskórne gule i sporo drobnych pryszczy, ale po kilku miesiącach powoli zaczęło się to normować. Teraz po prawie roku od odstawienia jest już bardzo dobrze, oprócz lekkich zaskórników na nosie i pojedynczych pryszczy na brodzie (choć tu uważam że to wina zimy i tego że ciągle chodzę z brodą schowaną w szaliku).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie u mnie też najbardziej narażona jest broda :/. Może to faktycznie wina szalików...

Ech, ja już przed tabletkami musiałam myć co dwa dni, więc teraz nie liczę, że się to jakoś bardzo poprawi, no ale czasem już następnego dnia jest masakra. Będę czekać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 17:06   #253
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

To ja miałam szczęście, bo dwa razy odstawiałam i dwa razy nie było żadnych rewelacji.
Za to ciąża to koszmar hormonalny - pryszcze i cera tłusta jak smalec, a następnego dnia Sahara na buzi. Włosy wypadają (a niby miały być piękne i mocne)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 17:19   #254
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
To ja miałam szczęście, bo dwa razy odstawiałam i dwa razy nie było żadnych rewelacji.
Za to ciąża to koszmar hormonalny - pryszcze i cera tłusta jak smalec, a następnego dnia Sahara na buzi. Włosy wypadają (a niby miały być piękne i mocne)
I potwierdziła się teoria, że córka zabiera ciężarnej mamie urodę? 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 20:37   #255
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
I potwierdziła się teoria, że córka zabiera ciężarnej mamie urodę? 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na przykładzie znajomej mogę tą teorię potwierdzić 😀 W ciąży z synkiem wyglądała i czuła się o wiele lepiej. W ciąży z córeczką miała sporo problemów z cerą, a jak zobaczyłam ją w dniu porodu to gdyby nie to że byłam u niej w domu to bym jej w ogóle nie poznała. Pewnie to zbieg okoliczności, ale można pożartować że ludowe mądrości się sprawdzają 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 08:35   #256
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnychch - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
I potwierdziła się teoria, że córka zabiera ciężarnej mamie urodę? 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja na przykładzie znajomej mogę tą teorię potwierdzić 😀 W ciąży z synkiem wyglądała i czuła się o wiele lepiej. W ciąży z córeczką miała sporo problemów z cerą, a jak zobaczyłam ją w dniu porodu to gdyby nie to że byłam u niej w domu to bym jej w ogóle nie poznała. Pewnie to zbieg okoliczności, ale można pożartować że ludowe mądrości się sprawdzają 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak😂 Dwa razy dziewczyna i dwa razy wyglądam jak kupa Swoją drogą aż dziw bierze, że hormony mają taką moc.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 09:12   #257
Sandii94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej dziewczyny ☺️ Mam pytanie kiedy mogę przestac brać bezpiecznie tabletki? Przyjmuje tabletki Dorin. Wczoraj wzięłam ostatnia z blistra. Czy teraz mogę już bezpiecznie nie zaczynać nowego opakowania jeśli ostatni stosunek był w zeszły czwartek?
Sandii94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 12:11   #258
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Sandii94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ☺️ Mam pytanie kiedy mogę przestac brać bezpiecznie tabletki? Przyjmuje tabletki Dorin. Wczoraj wzięłam ostatnia z blistra. Czy teraz mogę już bezpiecznie nie zaczynać nowego opakowania jeśli ostatni stosunek był w zeszły czwartek?
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja na przykładzie znajomej mogę tą teorię potwierdzić 😀 W ciąży z synkiem wyglądała i czuła się o wiele lepiej. W ciąży z córeczką miała sporo problemów z cerą, a jak zobaczyłam ją w dniu porodu to gdyby nie to że byłam u niej w domu to bym jej w ogóle nie poznała. Pewnie to zbieg okoliczności, ale można pożartować że ludowe mądrości się sprawdzają 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak😂 Dwa razy dziewczyna i dwa razy wyglądam jak kupa Swoją drogą aż dziw bierze, że hormony mają taką moc.
O kurcze, czyli to nie są takie głupoty 😉. Ale i tak bym się z chęcią poświęciła, bo mi się marzy córeczka.

Z tymi hormonami to prawda. Parę mg hormonów i owulacja stoi, za mało, za dużo hormonów - cały organizm leży i kwiczy. Ciekawa sprawa . Jakbym miała być lekarzem, to bym postawiła na endokrynologię 😀.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 17:42   #259
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mam jeszcze jedną znajomą która kilka tygodni temu urodziła córkę i u niej ludowe teorie jednak nie miały zastosowania. Ogólnie wredna z niej zołza i mocno za nią nie przepadam, ale muszę przyznać że dziewczyna jest bardzo ładna. A w ciąży jak na złość wyglądała jeszcze lepiej bo nie dość że praktycznie nie przytyła to tylko delikatnie zaokrągliła jej się twarz przez co wygląda teraz jeszcze lepiej niż przed ciążą.

I gdzie tu sprawiedliwość?

Sent from my C6833 using Wizaz Forum mobile app
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 12:51   #260
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mam bardzo podwyższone ALT, AST i kinazę kreatynową. Dostałam zalecenie natychmiastowego odstawienia tabletek od internisty oraz neurologa. Natomiast ginekolog twierdzi, że powinnam skończyć opakowanie (ostatnia tabletka w niedziele). Co powinnam zrobić najlepiej? Co się stanie jak odstawię je wcześniej?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 13:17   #261
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Mam bardzo podwyższone ALT, AST i kinazę kreatynową. Dostałam zalecenie natychmiastowego odstawienia tabletek od internisty oraz neurologa. Natomiast ginekolog twierdzi, że powinnam skończyć opakowanie (ostatnia tabletka w niedziele). Co powinnam zrobić najlepiej? Co się stanie jak odstawię je wcześniej?
W sumie nic się strasznego nie stanie, ale po prostu nie masz ochrony antykoncepcyjnej. Jeśli je wcześniej odstawisz, wcześniejsze stosunki mogą być niezabezpieczone, może o to chodzi Twojemu ginekologowi?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 13:56   #262
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Przy tak wysokich próbach i tak antykoncepcja jest zachwiana, ponieważ nie są dobrze metavolizowane w wątrobie. Zabezpieczam się dodatkowo. Ginekolog uważa, że tak jest najlepiej dla organizmu, no ale nie wiem...
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 19:52   #263
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Przy tak wysokich próbach i tak antykoncepcja jest zachwiana, ponieważ nie są dobrze metavolizowane w wątrobie. Zabezpieczam się dodatkowo. Ginekolog uważa, że tak jest najlepiej dla organizmu, no ale nie wiem...
Odstaw, nie widzę sensu w czekaniu kilku dni by dokończyć opakowanie.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 21:20   #264
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Odstaw od razu. Skoro i tak w niedzielę masz wziąć ostatnią tabletkę to już teraz mogłabyś bezpiecznie zrobić przerwę. Nie masz żadnych powodów do obaw, dla organizmu nie będzie żadnej różnicy oprócz tego że wątroba będzie mniej obciążona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 18:32   #265
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Melduję się i ja! Po 8 latach odstawiłam tabletki - dopiero dwa dni, zobaczymy co się będzie ze mną działo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 19:04   #266
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Kurcze pieczone, jak odstawiałam anty to nie miałam pojęcia o tym wątku.

Pierwsze hormony brałam od 17 roku życia, przez 4 lata. Najpierw Atyvia, po której tyłam, potem Vibin mini. Zdecydowałam się na odstawienie nie dlatego, że miałam jakieś działania niepożądane, ale rozstałam się z ex-em, nie współżyłam, więc nie było potrzeby dalszego brania anty.
Dostałam normalnie krwawienie z odstawienia, następnego opakowania nie zaczęłam. Pierwszą miesiączkę dostałam mniej więcej po miesiącu, więc myślałam, że jestem jedna z tych, u których będzie wszystko spoko, ale niestety kolejna dłuuuugo nie chciała się pojawić. Na jakieś 4 miesiące zatrzymał mi się cykl. Zaczęła mi się też zmieniać skóra, ale bez większych problemów. Chyba po prostu wróciła mi do stany sprzed brania anty, musiałam ustawić sobie nową pielęgnację, obyło się bez masakry na twarzy. Dość długo miałam nieregularne miesiączki, raczej z tendencją do krótszych cykli (chociaż to miałam od zawsze, przed braniem anty mój cykl był 21-dniowy), 21-28 dni także też bez większej tragedii. Musiałam na nowo przyzwyczaić się do swojej fizjologii - zmian śluzu, samopoczucia, apetytu itp w zależności od fazy cyklu.

Miałam ponad dwuletnią przerwę i rok temu chciałam wrócić do antykoncepcji hormonalnej, uznałam, że skoro wcześniej nic mi się nie działo po Vibin mini to teraz też będzie dobrze. Niestety, ale zaczęłam strasznie puchnąć. Pod koniec opakowania w ciągu jednej nocy potrafiłam "przytyć" 6 cm w pasie, dostać drugi podbródek i pucowate policzki, nie wchodziłam w żadne spodnie, a potem przez kolejny tydzień to ze mnie schodziło. Wzięłam 2 opakowania i zrezygnowałam zupełnie z antykoncepcji hormonalnej. Pewnie mogłabym spróbować z innym preparatem, ale nie spodobała mi się ta reakcja organizmu na hormony i odpuściłam.
Na szczęście tym razem odstawienie poszło bez problemu. Od razu miałam regularne miesiączki, żadnych problemów z cerą, tyciem, nic.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 20:45   #267
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Niestety, ale zaczęłam strasznie puchnąć. Pod koniec opakowania w ciągu jednej nocy potrafiłam "przytyć" 6 cm w pasie, dostać drugi podbródek i pucowate policzki, nie wchodziłam w żadne spodnie, a potem przez kolejny tydzień to ze mnie schodziło. Wzięłam 2 opakowania i zrezygnowałam zupełnie z antykoncepcji hormonalnej. Pewnie mogłabym spróbować z innym preparatem, ale nie spodobała mi się ta reakcja organizmu na hormony i odpuściłam.
Na szczęście tym razem odstawienie poszło bez problemu. Od razu miałam regularne miesiączki, żadnych problemów z cerą, tyciem, nic.
Miałam tak samo z tym puchnięciem


Niestety po 5 miesiącach bez anty stwierdzam,ze pigułki mi rozregulowały kompletnie gospodarkę wodną w organizmie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 11:49   #268
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mi leci czwarty miesiąc bez pigułek, wszystko wróciło do normy, tylko strasznie wypadają mi włosy..
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 11:59   #269
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
Mi leci czwarty miesiąc bez pigułek, wszystko wróciło do normy, tylko strasznie wypadają mi włosy..
Też jestem 4 miesiące po odstawieniu, cera nadal kiepska, mam zsypany dekolt i plecy, na twarzy ciut lepiej ale nadal wyglądam jak pizza... woda ładnie zeszła, włosy ok, są takie jak przed braniem anty. Niestety przy ostatnich badaniach wyszło że mam Hashimoto, więc biore teraz leki na tarczycę i widzę ogromną poprawę samopoczucia, nie jestem już taka zamulona także tak to wygląda, że zrezygnowałam z jednych leków na rzecz drugich.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 15:41   #270
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie twarz też średnio. Codziennie się budzę z jakąś nową niespodzianką... Chociaż nie jest tak źle, jak wtedy, gdy zaczęłam brać anty .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 01:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.