Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 09:19   #31
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
nie wiem czemu,ale te kapsulki mnie kusza
Bo te ekspresy są teraz bardzo modne i reklamowane.
Są też stosunkowo niedrogie jak na ekspres, co jednak skutecznie nadrabiają cenami kapsułek.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:14   #32
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez li_lia Pokaż wiadomość
Jest czekolada i Nesquik oraz mrożona herbata. W wakacje popijałam sobie mrożoną kawę z tego ekspresu.

dziekuje! pychota musi byc
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 15:26   #33
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

dziekuje za wszelkie podpowiedzi
nie watpie ze ice tea moze dziwnie smakowac,ale sprobowac zawsze mozna

a zastanawiam sie jak z awaryjnoscia tych urzadzen?
dowiedzialam sie jeszcze ze dg nie ma do spieniania mleka koncowki,ale da sie przezyc,mozna zastapic to mini-shakerem
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 15:55   #34
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
a zastanawiam sie jak z awaryjnoscia tych urzadzen?
dowiedzialam sie jeszcze ze dg nie ma do spieniania mleka koncowki,ale da sie przezyc,mozna zastapic to mini-shakerem
O awaryjnosci bylo tu na poprzedniej, moze 2 poprzednich stronach. U mnie w pracy wszystkie srednio 2 razy w roku sie psuly, ale liczba uzytkownikow byla bardzo duza. Zalezy jak ktos o niego dba, bo latwo zapchac go kapsulkami jak maja pogiete rogi.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:36   #35
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Wlasnie spojrzalam jak wyglada ekspres Dolce Gusto- nie dziwne ze sie nie psuje, bo tam praktycznie wszystko jest mechaniczne. W Nesspresso i innych, ktore sie psuly kapsulke zasysal sam, wypluwal sam (nie mozna bylo zrobic paru kawe z 1 kapsulki), przez co wciagal krzywo kapsulki i sie zapychal, byl wyswietlacz, ktory tez sie popsul..Czasem nie dziurawil tez dobrze kapsulek i lala sie woda. Jak sie go czasem wlaczylo tez sama sie lala woda.. DG powinien dlugo dzialac, bo tam nie ma takich bajerow.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 16:52   #36
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

A o którym Nespresso mowa, bo w tym (o nim pisałam wyżej) kapsułkę w szparkę wkłada człowiek i wajchą ją dociska. Także nie wiem, gdzie tutaj ekspres może samodzielnie zassać krzywo kapsułę? Wyplucie następuje wtedy, gdy pociągniemy tą srebrną wajchę do góry.
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 17:16   #37
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez li_lia Pokaż wiadomość
DG mam od zeszłorocznych Walentynek. W tym czasie miał półroczną przerwę w pracy w związku z moją niecodzienną nienawiścią do kawy (ciąża zmienia gusta ). Jak mi owe obrzydzenie przeszło to próbowałam go zajechać robiąc w wakacje mrożone kawy. Myślę, że musiałabyś się bardzo starać, żeby urządzenie uległo awarii.
Mleko jest poddawane wysokiej temperaturze i wygląda jak spienione. Cappuccino wychodzi rewelacyjne.
w razie gdybym przedobrzyla z iloscia robionych kaw, ewentualnie gdyby sie cos stalo,to jest 24 miesieczna gwarancja w sumie.
coraz bardziej przekonuje sie do dg,ale chyba wezme piccolo ze wzg na male rozmiary.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 20:04   #38
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
A o którym Nespresso mowa, bo w tym (o nim pisałam wyżej) kapsułkę w szparkę wkłada człowiek i wajchą ją dociska. Także nie wiem, gdzie tutaj ekspres może samodzielnie zassać krzywo kapsułę? Wyplucie następuje wtedy, gdy pociągniemy tą srebrną wajchę do góry.
Taka stara wersje tez mielismy, byla wyjmowana na okazje, kiedy te nowe sie psuly i miala wlasnei spieniacz do mleka . Ta nowa miala dziurke wrzucalo sie kapsulke, a ekspres ja polykal sam i sam wypluwal do pojemniczka. Nie moge go jednak znalezc na oficjalnej stronie.. Byl w pelni zautomatyzowany, ale nie mial zadnych spieniaczy i bajerow. Jedynie funkcje robienia kawy..
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:46   #39
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Taka stara wersje tez mielismy, byla wyjmowana na okazje, kiedy te nowe sie psuly i miala wlasnei spieniacz do mleka . Ta nowa miala dziurke wrzucalo sie kapsulke, a ekspres ja polykal sam i sam wypluwal do pojemniczka. Nie moge go jednak znalezc na oficjalnej stronie.. Byl w pelni zautomatyzowany, ale nie mial zadnych spieniaczy i bajerow. Jedynie funkcje robienia kawy..
A to nie wiedziałam,że to jest stara wersja. Znaczy inaczej-nigdzie się nie spotkałam z nową. Wszyscy w koło mają więc starą, widać chyba niezawodną
Do firmy jednak wg mnie lepiej nadaje się bardziej 'przemysłowa' maszyna. Takie maleństwo raczej na użytek domowy. Jedyny minus- zapomnijmy o dużej kawie w długaśnej szklance .
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 21:02   #40
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Mam Cafissimo od świąt (Mikoałaj ) no i powiem szczerze, że może być. Spodziewałam się jakiś spektakularnych efektów ale w sumie nie jest źle. Piję dużo kawy choć szczególnym smakoszem nie jestem. Jedna rzecz co mi się w nim nie podoba to to, że po spienieniu mleka trzeba czekać około 5 minut aż expres się schłodzi żeby można było zrobić kawę (u pani prezentującej na stoisku trwało to kilkanaście sekund - może jakieś dopracowane expresy mają do prezentacji) ale poradziłam sobie z tym tak, że najpierw robię kawę a potem mleko. Co do DG to się nie wypowiem bo nie znam - czytałam tylko, że mleko też tam jest jakieś w kapsułkach.
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 21:06   #41
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
A to nie wiedziałam,że to jest stara wersja. Znaczy inaczej-nigdzie się nie spotkałam z nową. Wszyscy w koło mają więc starą, widać chyba niezawodną
Do firmy jednak wg mnie lepiej nadaje się bardziej 'przemysłowa' maszyna. Takie maleństwo raczej na użytek domowy. Jedyny minus- zapomnijmy o dużej kawie w długaśnej szklance .
Nie wiem czy to "Stara wersja". Chodzilo mi, ze tamten ekspres ma juz dobrych pare lat i byl bardziej mechaniczny . ALe jak widac, wiekszosc takich jest, co mnie nie dziwi, bo te nowoczesniejsze to jakas kiszka. Co gorsze przeciez Nesspresso ogolnie jest przyznaczone dla firm! To Dolce Gusto jest do uzytku codziennego. A ten ekspres to wcale nie bylo takie malenstwo, pomimo braku jakichkolwiek dodatkowych funkcji..

Oczywiscie pomimo umowy serwisowej wiekszosc usterek uznawana byla jako wadliwe uzytkowanie i trzeba bylo za rozkrecenie ekspresu w celu wyciagniecia zapchanych kapsulek placic potem (oczywiscie pracownicy tez sie przyczyniali do tych usterek, bo jak ekspres wyswietlal info, ze jest zablokowany i trzeba skontaktowac sie z serwisem namietnie pchali jeszcze kapsulki..). W domu na pewno ma sie wieksza kontrole nad uzytkowaniem i takie rzeczy sie nie zdaza.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-10 o 21:07
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 21:23   #42
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Co gorsze przeciez Nesspresso ogolnie jest przyznaczone dla firm!
Gupie to, bo gdy masz np. zrobić te 5 kaw na raz (dla kumpli z pokoju) to będziesz stać przy tym i robić...i robić. Większe maszyny mają dwie dysze, wypuszczające kawy do dwóch kubków(klik). Szybciej i przyjemniej i bez zapychających kapsułek.
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 22:32   #43
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
Gupie to, bo gdy masz np. zrobić te 5 kaw na raz (dla kumpli z pokoju) to będziesz stać przy tym i robić...i robić. Większe maszyny mają dwie dysze, wypuszczające kawy do dwóch kubków(klik). Szybciej i przyjemniej i bez zapychających kapsułek.
Racja, Jura dana nam za free od Strauss Cafe za zamawianie duzej ilosci Lavazzy ma juz 2 dysze. No ale ta Jura kosztuja jakies 4 tys zdaje sie i ma rozne bajery jeszcze ..
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:18   #44
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez li_lia Pokaż wiadomość
Oczywiście- w białych kapsułkach. Żeby zrobić np. Late machiato potrzebujesz 2 kapsułek. Najpierw ekspres wyczynia cuda z mlekiem a potem z kawą. Proporcje są przedstawione na obrazku, ale sama możesz dozować ile mleka czy kawy wolisz.
to bardzo ciekawe
czyli najpierw zakladasz kapsulke z mlekiem a potem z kawa?

ja juz prawie zdecydowana na piccolo
wciaz sie waham,ale raczej sprobuje z piccolo... obecnie kosztuje ok 350zl,zalezy oczywiscie gdzie
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 09:30   #45
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Ja jestem szczęśliwą posiadaczką Dolce Gusto od ponad dwóch lat. Działa doskonale , nic się z nim nie dzieje a kawa jak dla mnie pyszna i do tego nie trzeba się dużo narobić żeby kawę zrobić ( leniuszek jestem na maxa)
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:47   #46
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

to ja już nie mogę się doczekać, dostanę dg od TŻ na urodzinki i właśnie akurat jest promocja w sklepie internetowym, dostaniemy gratis przesyłkę, kapsułki i stojak na kapsułki, a wybiorę dg piccolo,nie będzie dużo miejsca zajmowało i przekonam się jak z tym ekspresami jest. oczywiście podzielę się swoją opinią,ale jeszcze muszę poczekać
na początek zastanawiam się, które kapsułki wybrać.. myślę nad czekoladą, bo TŻ nie pije kawy, więc to dla niego a ja coś jeszcze wybiorę
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 13:59   #47
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

ostatecznie zamawiać będę chococino i capucino na wszelkie inne kapsułki muszę zaczekać,nie będę się przecież rzucać na wszystkie naraz a chciałabym pomału wszystkie wypróbować. najpierw jednak czekam na ekspres
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 21:24   #48
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

dolce gusto juz mam z TZ wybralismy wersje piccolo,bo wszedzie sie zmiesci! juz nie moge sie doczekac pierwszej kawy!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 07:40   #49
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

I jak tam smakuje kawka?
Mnie osobiście chococino oraz cappucino ice nie smakowało wcale.
Lungo nie mój klimat smakowy.
Natomiast uwielbiam Cappucino i Latte Macchiato.
Ostatnio testowałam Mocha i też całkiem smaczna
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 09:04   #50
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
I jak tam smakuje kawka?
Mnie osobiście chococino oraz cappucino ice nie smakowało wcale.
Lungo nie mój klimat smakowy.
Natomiast uwielbiam Cappucino i Latte Macchiato.
Ostatnio testowałam Mocha i też całkiem smaczna
jeszcze nie testowalam bo to prezent urodzinowy i czeka do niedzieli ale mam wlasnie chococino i cappucino!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:24   #51
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Hej.
Wątek trochę się postrzał ,ale mimo wszystko odpiszę.
Od pół roku posiadam cafessimo. Ogólnie jestem zadowolona.
Więc tak do wybory są kapsułki:
2 typy espresso
2 typy crema
2 typy amerykańska
plus espresso i amerykańska bez kofeiny
dodatkowo limitowane edycje (np. teraz Espresso Mokka D'Ethiopia)
Koszt opakowania kapsułek 10 szt to 9,99
edycji limitowanych 12,99

Ekspresik prosty w użyciu. I to jego największy plus. Smak kawy mi odpowiada, ale nie jestem jakimś super smakoszem. Do tego spory wybór kolorystyczny (ja mam żółciutki ). Cena standardowa 339
Często są promocje (np za 199, albo 339 plus 100 kapsułek, lub plus filiżanki).
Dodatkowym plusem jest spieniacz do mleka ( niektóre firmy produkuję ekspresy na kapsułki bez spieniacza, Dolce Gusto chyba też nie mai wtedy trzeba dokupywać kapsułki z mlekiem. Chyba,że ktoś pija czarną kawę ). Po spienieniu mleka można albo odczekać,aby móc zrobić kawę lub "upuścić" wodę.
wszystko przedstawione na dvd dołączonym do zestawu.

Kolejnym plusem jest zachowanie czystości. Wyrzucam kapsułkę, płuczę 2-3 części pod bieżącą wodą i gotowe. Nie wiem jak z odkamienianiem, ja używam wody przefiltrowanej i na razie ten problem mnie nie dotyczy.

Niektórzy dopełniają kapsułki... Na pewno da się to zrobić, ja nie próbowałam. Dla mnie mija się to z idea tego sprzętu, przynajmmniej ja zakupiłam Cafissimo włąśnie dlatego ,aby mieć z nim jak najmniej pracy.


Ogólnie jestem zadowolona, jednak chcę podkreślić, że jest to mój pierwszy kapsułkowy ekspres i nie mam porównania
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 16:40   #52
semiramidaSzczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do semiramidaSzczecin
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

też jestem od świat właścicielką żółtego cafissimo Dotychczas miałam ekspres kolbowy i młynek ascaso. Teraz nie mogę się nacieszyć że przyrządzenie kawy jest takie szybkie a smak lepszy niż rozpuszczalnej. Trudno mi porównywać z e. kolbowym, którego największą wadą było to, że robił kawę tak powoli, że zawsze była już zimna a szybkie przyrządzenie następnej było niemożliwie. Tutaj trzaskam kawę za kawą, kapsułki ładnie lądują w koszu, nie żadne tam walenie peefem żeby wyskoczyło "ciastko", w koncu wyskakiwało wszędzie tylko nie do kosza.. Świetnie mi sie sprawdzał młynek ascaso, ale nie narzekajcie że kasuły to ograniczony wybór kaw bo zmiana kawy w młynku ascaso wiąże się z liczymi próbami czy aby dobrze dobrane są nastawy młynka, żeby woda przelatywała przez kawę z odpowiednią prędkością a "ciasteczko dało się odkleić od sitka... Bardzo to ciekawe zajęcie, tylko kawa może się skonczyć zanim osiągnie się ideał i co? trzeba użyć następnej identycznej kawy, coby nasz wysiłek nie poszedł na marne... w ten sposób mogłam zrobić kawę tylko jedną gościowi a dla siebie rozpuszczalną... Naprawdę kaspułkowce dopiero dają możliwość robienia raz takiej kawy a za sekundę innej...
semiramidaSzczecin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 18:10   #53
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

tak jak pisałam, miałam dostać dg na urodziny a więc pod koniec stycznia już był mój, mam go prawie rok podsumowanie :
lubię spijać kawki z dg, mnie odpowiadają smakiem i aromatem, bardzo łatwe w przyrządzaniu, szybko się je robi. co do czystości - wyjmuje się dwa elementy i myje pod bieżącą wodą, nie wiem co z igiełką, bo widzę drobny kamień i myślę jak to odkamienić, jak coś wymyślę dam znać. wybór kapsułek na plus, ostatnio pojawiły się nowe smaki. trzeba polować na promocję, wtedy są tańsze! ja polecam! jestem zadowolona
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 21:51   #54
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

polecam Tchibo - bardzo dobra kawa, mega wygodny ekspres - szybki i łatwy w obsłudze. używam do niego wody z butelki, myję co jakiś czas "tackę" i tyle. kapsułki co jakiś czas wprowadzają nowe, jest w czym wybierać, kwestia smaku - czy lubisz kawę Tchibo
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 19:32   #55
kotka migotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 48
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Szczerze odradzam cafissimo, jeśli już zdecydowałaś się na kapsułki, to wybierałabym z tych z oferty nespresso. Cafissimo nierzadko się psuje, a oferta kawowa jest uboga. Od czasu do czasu jest oferta limitowana ale już o 3-4 zł droższa.
kotka migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 21:12   #56
zaneta z Frankfurtu
Raczkowanie
 
Avatar zaneta z Frankfurtu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 188
GG do zaneta z Frankfurtu
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Od dzis jestem posiadaczka Cafissimo narazie jestem zadowolona.
zaneta z Frankfurtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:02   #57
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez zaneta z Frankfurtu Pokaż wiadomość
Od dzis jestem posiadaczka Cafissimo narazie jestem zadowolona.
niech CI dobrze sluzy

ja nadal zachwycam sie moim dg,ale za czesto nie mam czasu robic kawke, bo u mnie to rytual ze musze posiedziec z kawa,podelektowac sie,a nie raz dwa wypic zaopatrzylam sie w sklepie nescafe w kapsulki,bo bylam darmowa dostawa i 6 w cenie 4 pol roku z glowy!
aaa i dolewam do latte i cappucino syrop waniliowy na spod szklaneczki! pych!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:43   #58
Kimmi
Raczkowanie
 
Avatar Kimmi
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 97
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A cóż takiego jest w tych kapsulkach, jak nie rozpuszczalne siuśki i 3 w 1?
Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość

Gregorynka- Nie wiem czy w kapsulkach jest sprasowana kawa rozpuszczalna. Wg mnie tak smakuje, ale wszyscy przedstawiciele zawsze wmawiali mi, ze to sypana .. Glowy sobie nie dam uciac, ale tak czy siak smakuje slabo.
Grrr... W kapsułkach jest 100% mielona Arabika, czyli jedna z najlepszych jakościowo kaw, a nie żadne siuśki!

Ja jestem posiadaczką DG Circolo od kilku miesięcy.
Nic się nie psuje, łatwy w obsłudze i utrzymaniu- jestem z niego jak i z kawy bardzo zadowolona, więc polecam
Kimmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 22:16   #59
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Mam prosbe do Was. Do tych co uzywaja Tchibo Caffisimo. Dzis takowy dotarl do mnie w wersji Compact.
Zrobila 2 kawy i wsztko jest ok

Sprobowalam nabic. Troche polecialo no i po nalaniu pewnej ilosci przestalo. Zaczela sie palic lampka czerwona.

Moze zle nabilam je. Moze za slabo lub za mocno? Jak to powinno byc?

Z gory dziekuje za pomoc. Inforamcyjnie wideo na YT widzialam ale tam nie wyjasnia jak mocno wiec wole Was zapytac jak to robicie. Wiem ze wiele z Was tego nie robi wiec prosze o wypowiedzi tych co nabijaja.
Dzieki
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 20:29   #60
ka_pis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Tchibo Caffisimo Pure - opinia, moja, szczera, jestem testerką tego ekspresu:
Jak najbardziej polecam ekspres.

Zalety:
-Funkcja zapamiętująca głębokość twojego kubka, dzięki czemu nie musisz martwić się, że kawa wyleje się z twojego kubka, gdyż ekspres zapamięta jak dużo wody musi nalać.

-Aromat, to jest największy plus! Poranna pobudka przy zapachu kawy, gdy mój mężczyzna zaparzy ją dla mnie.. nieopisane..

Wady
-Dość głośny, ale to też kwestia przyzwyczajenia.
-Brak spieniacza mleka - dla osób lubiących kawę z mlekiem.

Zapraszam na mojego bloga: www.kasiatestuje.blogspot.com
ka_pis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 14:06:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.