Kosmetyczny dylemat >.<' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 17:57   #1
Shikane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Question

Kosmetyczny dylemat >.<'


Cześć i czołem!
Może zacznę od tego, że jestem w trakcie kuracji Izotekiem i mam problem z rumieńcami na całej powierzchni twarzy, co strasznie mnie denerwuje. Marzy mi się matowa buzia w jednolitym kolorze.
Od dawna myślę nad jakimś azjatyckim BB z niezłym kryciem, ale przecież te kosmetyki(z tych o których czytałam) nie spełniają dobrze funkcji kamuflowania naczynek, przebarwień i innych niefajnych rzeczy.
Tak więc kombinuję: może podkręcić go Dermacolem? A potem poprószyć odrobiną pudru?
Druga opcja: baza+filtr+podkład+korekt or+puder?
Chcę wykorzystać to co mam, czyli filtr(niestety dosyć tłusty- Ziaja) i puder(dobrze matuje, ale koloru daje bardzo niewiele- mozaika Catrice), ale krem BB jest w końcu wielofunkcyjny- pielęgnuje, chroni przed słońcem, wyrównuje koloryt...
Sama już nie wiem na co mam się zdecydować. Lek odstawiam za jakieś 50 tabletek- mam nadzieję, że bezpowrotnie i bez nawrotu, a problem powinien zniknąć sam.
Proszę doświadczone koleżanki Wizażanki o dobre rady
Shikane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:30   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Kosmetyczny dylemat >.<'

Cytat:
Napisane przez Shikane Pokaż wiadomość
Cześć i czołem!
Może zacznę od tego, że jestem w trakcie kuracji Izotekiem i mam problem z rumieńcami na całej powierzchni twarzy, co strasznie mnie denerwuje. Marzy mi się matowa buzia w jednolitym kolorze.
Od dawna myślę nad jakimś azjatyckim BB z niezłym kryciem, ale przecież te kosmetyki(z tych o których czytałam) nie spełniają dobrze funkcji kamuflowania naczynek, przebarwień i innych niefajnych rzeczy.
Tak więc kombinuję: może podkręcić go Dermacolem? A potem poprószyć odrobiną pudru?
Druga opcja: baza+filtr+podkład+korekt or+puder?
Chcę wykorzystać to co mam, czyli filtr(niestety dosyć tłusty- Ziaja) i puder(dobrze matuje, ale koloru daje bardzo niewiele- mozaika Catrice), ale krem BB jest w końcu wielofunkcyjny- pielęgnuje, chroni przed słońcem, wyrównuje koloryt...
Sama już nie wiem na co mam się zdecydować. Lek odstawiam za jakieś 50 tabletek- mam nadzieję, że bezpowrotnie i bez nawrotu, a problem powinien zniknąć sam.
Proszę doświadczone koleżanki Wizażanki o dobre rady
Niech Cię buk broni! Dermacol to totalna szpachla, straszny zapychacz. Azjatyckie BB zazwyczaj nie są zbyt kryjące, za to pięknie rozświetlają i niwelują pory. Nie wiem jednak, czy dla tak problematycznej cery będą dobrym rozwiązaniem, składy potrafią być kilometrowe. Najlepiej zamówić sobie na próbę próbki lub zestawy miniatur - to naprawdę kompletnie inne BB niż te nasze, europejskie.
Na zaczerwienienia, rumień wypróbuj zieloną bazę pod podkład. Na drobne przebarwienia korektor zielony lub żółty (też pod spód). Jeżeli chcesz utrzymać mat i uzyskać dobrą trwałość podkładu, puder na krem BB/podkład obowiązkowo.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 20:02   #3
Shikane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyczny dylemat >.<'

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Nie wiem jednak, czy dla tak problematycznej cery będą dobrym rozwiązaniem
Obawiałam się, że tak odpowiesz :P Krycie jest słabe, to wiem. W BB podoba mi się to, że są wysokie filtry, a formuła bardziej przyjemna od tej jaką oferują dostępne na polskim rynku produkty.
Nie boję się zapychania. Przy stosowaniu leku żaden kosmetyk nie jest mi straszny, zwłaszcza jeśli oferuje krycie 100%, ale obiecuję, że nie wymieszam tego tak jak pisałam XD.
Rumieńce i naczynka nie są tak straszne- 3 niteczki i zaróżowione poliki. Myślę, że podkład wpadający w żółć i trochę korektora da radę. Ale tyle warstw tego wszystkiego?...
Aha, no i najpierw filtr czy baza?

Edytowane przez Shikane
Czas edycji: 2015-08-16 o 20:04 Powód: Zapomniałam dopisać
Shikane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 20:52   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Kosmetyczny dylemat >.<'

Cytat:
Napisane przez Shikane Pokaż wiadomość
Obawiałam się, że tak odpowiesz :P Krycie jest słabe, to wiem. W BB podoba mi się to, że są wysokie filtry, a formuła bardziej przyjemna od tej jaką oferują dostępne na polskim rynku produkty.
Nie boję się zapychania. Przy stosowaniu leku żaden kosmetyk nie jest mi straszny, zwłaszcza jeśli oferuje krycie 100%, ale obiecuję, że nie wymieszam tego tak jak pisałam XD.
Rumieńce i naczynka nie są tak straszne- 3 niteczki i zaróżowione poliki. Myślę, że podkład wpadający w żółć i trochę korektora da radę. Ale tyle warstw tego wszystkiego?...
Aha, no i najpierw filtr czy baza?
Pod krem BB z SPF np. 40 już rzeczywiście nie ma sensu filtru ładować. Pod zwyczajne podkłady, najpierw położyłabym filtr, poczekałabym jak się wchłonie, na to w problematyczne, zaczerwienione miejsca punktowo kolorową bazę, potem podkład, korektor, puder.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 14:26   #5
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Kosmetyczny dylemat >.<'

Spróbuj może podkładu mineralnego na filtr. Ja przy retinoidzie nakładałam Anabelle, bardzo dobrze kryje, jako jedyny nie podkreślał mi łuszczącej się skóry i dobrze maskował zaczerwienienia.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:08   #6
tessa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyczny dylemat >.<'

zdecydowanie nie aplikuj wiele produktów na buzię, wystarczy dobry krem z filtrem może serum na zaczerwienienia i na pewno baza w kolorze zielonym aplikowana tylko na te zaczerwienione miejsca.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
tessa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 22:03   #7
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Kosmetyczny dylemat >.<'

Krycie w azjatyckich bb wcale nie jest takie słabe. Jasne, zależy od produktu, ale większość, któych używalam (Missha, Skin 79) były bliżej średniego.

Jeśli zdecydujesz się na taki bb, to filtr i bazę możesz sobie odpuścić, bo w założeniu ma on zwykle te rzeczy w sobie, więc to byłby nawet nie taki zły wybór. Do tego zielony korektor, albo puder na strategiczne miejsca i już.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-19 23:03:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.