pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-11, 09:22   #1
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71

pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady


Czy miałyście jakąś styczność z pracownią rysunku Domin w Warszawie? Jak oceniacie zajęcia, nauczycieli itd? Może brałyście lub będziecie brać udział w plenerach rysunkowych organizowanych przez ta właśnie pracownie? Jak to wszystko wygląda?
Ja planuje za rok zdawać na architekture i chyba skorzystam z plenerów tylko nie wiem jak sie do tego przygotować Może polecacie jeszcze jakies inne pracownie w Warszawie?
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 10:57   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

hehe tytuł wątku skojarzył mi się z czymś całkowicie innym....
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 11:29   #3
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 12:35   #4
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;20603413]hehe tytuł wątku skojarzył mi się z czymś całkowicie innym....[/QUOTE]

zgrozo...jestesmy spaczone mysle ze skojarzylo nam sie tak samo...

A co do pracowni niestety nie znam, ale moi znajomi przygotowujacy sie do egzaminow z rysynku korzystali z pomocy prywatnych nauczycieli. Dobrze jest poszukac nauczyciela ktory pracuje na danej uczelni, on najlepiej bedzie wiedzial na co polozyc nacisk w Twoich pracach. szkoda ze nie moge pomoc bardziej.
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 14:46   #5
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Cytat:
Napisane przez n_omi Pokaż wiadomość
zgrozo...jestesmy spaczone mysle ze skojarzylo nam sie tak samo...

A co do pracowni niestety nie znam, ale moi znajomi przygotowujacy sie do egzaminow z rysynku korzystali z pomocy prywatnych nauczycieli. Dobrze jest poszukac nauczyciela ktory pracuje na danej uczelni, on najlepiej bedzie wiedzial na co polozyc nacisk w Twoich pracach. szkoda ze nie moge pomoc bardziej.
tak masz racje, tylko to na pewno też spory wydatek takie spotkanie z jakimś profesorem
a z czym to sie wam skojarzyło ;> ?
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 18:19   #6
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

lekcje rysunku to ogolnie spory wydatek ale prywatne lekcje sa raczej porównywalne cenowo do kursu. tak mysle choc pewnosci nie mam. jesli nie stac Cie na wykladowce to na 100% znajdziesz studenta takiej uczelni ktory juz skladał teczke prac i pomoze za znacznie nizsza kwote (czasem studenci pomagaja za darmo .

ja i aneszna jestesmy masochistkami, na forum jest nas całkiem sporo. zapraszamy na nasz watek ;-D a hasło w tytule Twojego wątku "DOMIN" skojarzyło nam sie z okresleniem sugerujacym sadyste /sadystke czyli osobe dominujaca ;-P
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 08:28   #7
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

To jest chyba najlepsza pracownia w Warszawie? Moja znajoma chodziła i spokojnie się dostała, ale chodziła 2 czy 3 lata..
Chodzi Ci o architekturę na PW?
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 09:01   #8
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
To jest chyba najlepsza pracownia w Warszawie? Moja znajoma chodziła i spokojnie się dostała, ale chodziła 2 czy 3 lata..
Chodzi Ci o architekturę na PW?
tak o 2,3 lata to dość długo, ja niestety mam trochę utrudnień - mieszkam ok 4-5 godzin od warszawy, moge sie zdecydować na takie kursy codzienne trwające kilka-kilkanaście dni, bo tak w roku szkolnym żeby przyjeżdżać co tydzień na jedne zajęcia byłby problem; czy ta koleżanka brała udział właśnie w tym plenerze wakacyjnym?
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 12:39   #9
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Nie wiem, niestety.

Ale zdajesz sobie sprawę jak tam trudno się dostać? Sam talent nie starcza, trzeba mieć wyrobioną kreskę. Piszę o tym, bo czasami widzę "Postanowiłam za rok iść na architekturę, bo ładnie rysuję. Wystarczy weekendowy kurs rysunku?"
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 14:40   #10
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Nie wiem, niestety.

Ale zdajesz sobie sprawę jak tam trudno się dostać? Sam talent nie starcza, trzeba mieć wyrobioną kreskę. Piszę o tym, bo czasami widzę "Postanowiłam za rok iść na architekturę, bo ładnie rysuję. Wystarczy weekendowy kurs rysunku?"
tak zdaje sobie z tego sprawę, rysunku architektonicznego uczę się już od 2 lat na prywatnych zajęciach z panią plastyczka w moim mieście, mam jednak świadomość tego ze wymagania,specyfika uczelni na pewno różni się od tego co ja teraz potrafię, w jaki sposób rysuje - dlatego chce iść na taki kurs do warszawy który pokaże mi na co dokładnie mam zwracać uwagę, o co dbać itd
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 17:59   #11
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Jeśli chodzi tylko o przystosowanie do egzaminu to tak. Słyszałam, ze tam wszyscy rysują tak samo, no ale zdają (a to sie liczy, bo w końcu egzamin na archi jest trudny). Więc myślę, że skoro od 2 lat rysujesz pod kątem studiów to Domin powinien pasować właśnie jako takie doszlifowanie do egzaminu
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 20:28   #12
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 180
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

generalnie ja rysuje w tej pracowni, więc jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj.
Co do pleneru to warto się uzbroić w deskę do rysowania, coś do siedzenia, wode. Oczywiście kartki i przybory do rysunku czy malowania, ale to chyba jasne
Pytanie tylko czy masz opanowaną perspektywę 1, 2- zbiegowa? Jeśli nie to warto się zapisać na intensywny kurs rysunku, ktory odbywa sie w pracowni po plenerach i trwa do wieczora. Jesli nie chcesz wydawać kasy i isc jedynie na plenery, to z pewnościa któryś z asystentów ci wytłumaczy o co chodzi. ale mimo wszystko lepiej jest mieć solidne podstawy i przecwiczyć je na oddzielnych zajęciach.
mapet_show jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 17:08   #13
zuzanna_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Jakieś 10 lat temu podczas rysowania przyszło mi do głowy, że chciałabym zostać architektem. Przez następne lata nie robiłam nic specjalnego w tym kierunku jednak w drugiej klasie liceum postanowiłam zacząć chodzić na kurs rysunku. Padło na pracownię DOMIN. Tam akurat chodziło kilka moich koleżanek i bardzo ją polecały. Przez pierwszy rok chodziłam na zajęcia raz w tygodniu, a czasem nawet rzadziej ze względu na szkołę. Jednak od początku poczułam niesamowitą atmosferę tego miejsca. To, że wszyscy chcą sobie pomagać i wspólnie doskonalić swoje umiejętności.
Na początku trzeciej klasy patrząc na rysunki kolegów w ogóle zwątpiłam w moje możliwości. Z chodzeniem na zajęcia znowu było kiepsko, bo wszyscy truli głowę maturą. Jednak zawzięłam się i po maturze chodziłam dzień w dzień na maraton przedegzaminacyjny. I wtedy właśnie poczułam prawdziwą esencję tego miejsca, poczułam, że Ci ludzie są dla mnie jak rodzina  Na początku maratonu byłam pewna, że się nie dostanę i nawet myślałam, że jeżeli mi się nie uda to zrezygnuje i pójdę na budownictwo. Jednak z dnia na dzień przekonałam się, że to jest moja pasja, że siedzenie i kminienie tych tematów sprawia mi wielką radość. Takim sposobem Wojtek(właściciel DOMIN-a), wszyscy prowadzący i koledzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że chcę iść na architekturę. I tak do końca maratonu siedziałam przy każdym temacie i marzyłam o studiach. Egzaminy były dla mnie wielkim stresem jednak udało się! Spełniły się moje marzenia i dostałam się na stacjonarne studia i to na 27 miejscu, co w ogóle mi się nie śniło!
JEŻELI CHCESZ SIĘ DOSTAĆ NA ARCHITEKTURĘ/ASP, NIE ZASTANAWIAJ SIĘ, ZAPISZ SIĘ DO DOMINA! <3
zuzanna_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:17   #14
ada_mmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Dodam od siebie, ze jak chyba każdy kto był w DOMINie choć przez chwilkę - gorąco polecam. Myślę, ze jedyny komentarz jaki jest tu potrzebny to to, ze po roku kursu mój poziom rysunkowy wzrósł drastycznie, a ja DOSTAŁAM SIĘ NA WAPW!!! D

No i nasze motto - nie ma talentu - jest czas i wysiłek poświęcony na dana rzecz! A z pomocą takich prowadzących z jakimi ja miałam do czynienia w DOMINie ten wysiłek staje się przyjemnością
ada_mmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 12:07   #15
kaja_pro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 10
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Powiem tak, znam się na rzeczy bo interesuję się twórczością na wielu płaszczyznach od mody po rysunek plenerowy. I wiem, że jeżeli ktoś chce się dostać na architekturę to DOMIN nie ma sobie równych w Warszawie.
Wystarczy nadmienić że przez dziesięć, rokrocznie najlepsza osoba była z DOMINa. Moja koleżanka tam studiuje i mówi, że w jej grupie na 29 osób 27 jest z tej szkółki rysunku a na całym roku jest ponad 70 % osób studiujących od nich. I to od wielu lat.
Dlatego osobiście, że jest to najlepszy kurs na architekturę w Warszawie
Poza tym z tego co wiem to mają ofertę która przebija wszystko. Jak ktoś dostanie się od nich na studia architektoniczne to potem dożywotnio może przychodzić do pracowni i sobie rysować. Ja osobiście polecam też Creativity.pl gdzie sama chodzę. Ale wiem że jej szefowa - Martyna Bylinka - jest po DOMINie.
kaja_pro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 19:26   #16
milosz_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Dzien dobry , moge polecic szkole FUTURUM kurs rysunku, uczylem sie rok i zdalem egzamin.
Grupy sa kameralne, mila atmosfera. Moge polecic FUTURUM kurs rysunku z krakowa
milosz_76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 22:49   #17
kaja_pro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 10
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Hej Miłosz w Krakowie też jest DOMIN i też jest super. Byłam tam na plenerze a poza tym mają fajne artykuły np. tak jak ten : Czyli jak nauczyć się rysować. Polecam wszystkim którzy chcą zacząć.
kaja_pro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 18:03   #18
DominGdansk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Hej!

Chciałem was zaprosić na darmowy kurs rysunku online, prowadzony przez DOMIN, tym razem w Gdańsku!

Zapraszamy link w podpisie
DominGdansk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 17:27   #19
Sylcia136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 15
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Hej
Mam prośbę. Od dłuższego czasu zajmuję się rysunkiem, hobbystycznie. Miło by było, gdybyście weszły na moje strony i oceniły moje prace.

https://www.facebook.com/Szkice-i-ry...k_HulmZWDafxHJ

https://www.instagram.com/krzysiarys/?hl=pl
Sylcia136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 21:27   #20
glowax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 6
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Oferty kursów rysunku (i nie tylko) w swojej okolicy można znaleźć na portalu altEd: https://alted.pl/oferty-kategorie/rysunek-i-grafika/ - przydatna wyszukiwarka.
glowax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 12:55   #21
dearabalone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Cytat:
Napisane przez glowax Pokaż wiadomość
Oferty kursów rysunku (i nie tylko) w swojej okolicy można znaleźć na portalu altEd: https://alted.pl/oferty-kategorie/rysunek-i-grafika/ - przydatna wyszukiwarka.
Hmm, powiem Ci, że ta wyszukiwarka działa słabo, bo szukałam kurs rysunku Kraków w wyszukiwarce i dla miejscowości Kraków zupełnie nic się nie wyświetla... Mam propozycje z Warszawy... a przecież w Krakowie jest kilka szkół... więc nie wiem o co chodzi.

Swoją drogą, gdyby ktoś miał jakieś polecenie aktualne, to poproszę... chcę dobrze przygotować się do egzaminu na ASP.
dearabalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-08, 14:40   #22
Olowkowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

No generalnie dobrze, że pytasz, bo bez kursu rysunku to raczej nie masz szans dostać się na asp. Wiem, że dobre kursy rysunku odbywają się w krakowie. Dobrze jest sprawdzić czy człowiek który prowadzi kurs jest w jakiś sposób związany z asp czy politechniką
Olowkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 13:10   #23
Antonina_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: pracownia rysunku DOMIN - opinie, porady

Jak wybrać szkołę rysunku? Chcę wejść na Politechnikę w Krakowie w kierunku architektury lub ASP. Jak najlepiej szukać podobnych szkół obrazków w celu przygotowania folderów?
Widziałem różne artykuły ze szkolnymi ocenami, ale potem przyjaciółka radzi sobie, aby iść na lekcje próbne i znaleźć odpowiednią szkołę. Uczę się z bezpłatnych lekcji rysunku architektonicznego w pracownie Artakademia, takich jak to: https://artakademia.com/nauka-rysunk...ku-artakademia
Nie mam podstawowej wiedzy. Od jakiego poziomu lepiej zacząć, ponieważ szkoły mają różne poziomy i pytają, co możesz zrobić.:prosi:
Antonina_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-18 14:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.