Ile dzisiaj zjadłam ? :) II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-10, 10:50   #1501
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez *Ptysia* Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że nie umiem jeść małych posiłków (nie potrafię rozłożyć sobie jedzenia na 5 posiłków po 250-300kcal). Gdy zasiadam do śniadania, skrzętnie wszystko ważę, notuję ilości, wpisuję do dziennika posiłków i dopiero potem jem, tyle tylko, że w trakcie jedzenia nie odczuwam sytości (a potrafię jeść i 40 min), więc po kawałeczku sobie dokładam i dokrajam jedzonka (oczywiście wszystko dopisuję na karteczkę). Po wszystkim okazuje się, że zjadłam np. 800kcal i wtedy... od razu pojawiają się mega wyrzuty sumienia, brzuch mi się nadyma jak balon w ciągu sekundy i wtedy zaczynam myśleć już tylko o jednym Np. dziś zrobiłam sobie owsiankę, kakao i kanapkę z chleba tureckiego (z mnóstwem bakalii) z białym twarogiem <- tu mi wyszło ok 400kcal. No ale jakoś w ogóle nie czułam, że dużo zjadłam, więc zaczęłam pogryzać sobie chlebka i rodzynki (oczywiście wszystko ważyłam). Po podejściu do kompa i dopisaniu wszystkiego wyszło mi, że zjadłam prawie 1000 kcal, z czego ponad 500 to był chleb (w dzienniku wpisuje sobie żytni pełnoziarnisty, bo nie ma bakaliowego, a ten mój jest pewnie jeszcze bardziej kaloryczny). A moje dzienne zapotrzebowanie (R) wyliczyłam sobie na poziomie 1400kcal
Teraz jestem już godzinę po śniadaniu i walczę ze sobą, mój brzuch wygląda jakbym była w 7 m-cu ciąży najchętniej poszłabym do łazienki, ale próbuję się trzymać (od poniedziałku jestem czysta i chciałabym to jak najdłużej utrzymać...) chyba pojadę na basen, żeby wyjść z domu.
A kiedyś potrafiłam zjeść sam serek wiejski i się najeść Słyszałam, że mleko zsiadłe skurcza żołądek, słyszałyście coś o tym? Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo wydaje mi się, że to po części przyczynia się do moich napadów
Do owsianki dodawaj sporo otrębów. Przed śniadaniem wypij szklankę wody z cytryną. Jak i przed każdym kolejnym posiłkiem.
Otręby (świetne źródło błonnika) pęcznieją i dają uczucie sytości.
Musisz wzbogacić swoją dietę w błonnik po prostu. Więcej wychodzić i nie skupiać się ciągle na jedzeniu.

Edit: Sydzia -> można na podwieczorek. O każdej porze z wyjątkiem kolacji raczej. Ja osobiście jadam na podw. około 18 - 19.
Jeśli chodzi o warzywa, powinny być w każdym posiłku, ale też nie do każdego pasują. Więc np. na śniadanie można zjeść zamiast warzyw owoce.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 10:56   #1502
*Ptysia*
Raczkowanie
 
Avatar *Ptysia*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 87
GG do *Ptysia*
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Do owsianki dodawaj sporo otrębów. Przed śniadaniem wypij szklankę wody z cytryną. Jak i przed każdym kolejnym posiłkiem.
Otręby (świetne źródło błonnika) pęcznieją i dają uczucie sytości.
Musisz wzbogacić swoją dietę w błonnik po prostu. Więcej wychodzić i nie skupiać się ciągle na jedzeniu.
No ale ja od razu po przebudzeniu wypijam wodę ze śliwkami (śliwki na noc zalewam wrzątkiem - to na zaparcia), a potem wypijam ze 3-4 szkl. wody z cytryna (przeważnie skrajam ok pół cytryny,więc tyle mi wychodzi). Więc przed śniadaniem zdążę już ok litra wypić ale to niewiele pomaga No a otręby są nieodłącznym składnikiem mojej owsianki...

och nie wiem co począć
__________________
06.08.2007 <-- start --> cel : zdrowe odżywianie

bez słodyczy
: dzień 13 (max. 9 dni) rekord
bez napadu: dzień 1 (max. 7 dni)

Kocham mojego Pierożka
*Ptysia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 11:06   #1503
Sydzia
Rozeznanie
 
Avatar Sydzia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 770
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o warzywa, powinny być w każdym posiłku, ale też nie do każdego pasują. Więc np. na śniadanie można zjeść zamiast warzyw owoce.
No właśnie zastanawiałam się czy jak w każdym innym posiłku będę miała warzywa to czy na podwieczorek mogę odpuścić i zjeść owoc. Bo jak chcę zjeść wieśniaka z owocami to żadne warzywo tam nie pasuje. Ewentualnie mogę dodatkowo zjeść jakieś wafle ryżowe z warzywami, jeśli warzywa mają być w każdym posiłku.
__________________
Anioły są naiwne i zawsze myślą, że to całe zło ominie właśnie je...
Sydzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 11:20   #1504
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Sydzia Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawiałam się czy jak w każdym innym posiłku będę miała warzywa to czy na podwieczorek mogę odpuścić i zjeść owoc. Bo jak chcę zjeść wieśniaka z owocami to żadne warzywo tam nie pasuje. Ewentualnie mogę dodatkowo zjeść jakieś wafle ryżowe z warzywami, jeśli warzywa mają być w każdym posiłku.
Bez przesady aż tak pilnować się nie musisz. Jeśli masz ochotę na posiłek z owocami to zjedz, warzywa będziesz miała w następnym, nic się przecież nie stanie.
Ja np. na I śn zawsze jem owoce, nigdy warzyw, bo mi nie pasują do owsianki/musli. A nie bede kombinowała by zjeśc coś jeszcze na co nie mam ochoty byle by tylko warzywa dopasować.

umiar działa w dwie strony


Ptysia -> szczerze mówiąc nie wiem co Ci bym mogła teraz napisać. W takich wypadkach radzi się zawsze to samo -> Powinno się jadać co około 3 h. Dieta musi zawierać sporo błonnika. Przed jedzeniem szklanka wody. Nie należy się spieszyć jedząc. Unikać cukrow i produktów o wysokim IG. Skoki cukru wzmagają apetyt. Najlepiej prowadzić bezstresowy tryb życia, stres często powoduje że chce się jeść.
Ale jak sama wspomniałaś wcześniej, masz problemy z ED. Jesteś pod opieką specjalisty ?
Słońce, zaczyna mi się wydawać, że to wszystko ma podłoże psychiczne a nie fizyczne. Człowiek jedząc tyle kcal ile Ty nie może mieć 'rozepchanego' żołądka... a po takim śniadaniu jak piszesz, nie ma sił aby być dalej głodnym :/
Niepotrzebnie wszystko skrupulatnie wyliczasz. Co gorsze, jak zjesz zbyt wiele masz wyrzuty sumienia. Rezygnujesz z niektórych posilków gdy wyjdzie Ci zbyt wiele kcal... tak nie można.
Zjedz mniej, w danym posiłku, nie musisz odchodzić syta od stołu. Ale przynajmniej będziesz miała kolejny posiłek bo nie będzie powodu by z niego zrezygnować. Musisz przyzwyczaić organizm...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 12:07   #1505
Sydzia
Rozeznanie
 
Avatar Sydzia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 770
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Bez przesady aż tak pilnować się nie musisz. Jeśli masz ochotę na posiłek z owocami to zjedz, warzywa będziesz miała w następnym, nic się przecież nie stanie.
Ja np. na I śn zawsze jem owoce, nigdy warzyw, bo mi nie pasują do owsianki/musli. A nie bede kombinowała by zjeśc coś jeszcze na co nie mam ochoty byle by tylko warzywa dopasować.
Też racja. Ja jak się w coś zaangażuję to zawsze całym sercem.
__________________
Anioły są naiwne i zawsze myślą, że to całe zło ominie właśnie je...
Sydzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 12:19   #1506
Mercy
Zadomowienie
 
Avatar Mercy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 660
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Ptysia ja mam podobnie do Ciebie,tez potrafie jesc posiłek nawet 40 minut np. wczoraj tak jak ty przygotowałam sobie talerz owsianki,zjadłam ja a potem pomyslałam sobie a jak zjem jeszcze troche to się nic nie stanie,no i na koncu okazało się ze zjadłam niemal cała paczkę owsianki,az się zdziwiłam ze sie skonczyła, na dodatek potem juz dodałam do tego owoce,rodzynki , miod i co tam jeszcze było, i kiedy w koncu sie opamiętałm nie mogłam sie ruszyc od stołu,a brzuch miałam taki wielki ze szok...i na dodatek było mi niedobrze.Myslałam kiedys o tym zeby zwymiotowac to jedzenie,naszczescie na mysleniu sie skonczyło.Moze przez to ze szkoda mi było zebów bo przeciez soki trawienne je niszczaNieraz juz probowałam przestac tak jesc,i udawało mi sie przez gora 2 dni.Dzisiaj znowu zaczęłam od początku i mam nadzieje ze mi sie uda w koncu.Narazie jest dobrze,ale boje sie co bedzie po południu.Mam nadzieje ze i Tobie sie to uda.Dzisiaj mam taki plan, ze jak mnie tak znowu zacznie naciagac na jedzenie to zrobie porzadek w szafie zeby tylko o jedzeniu nie myslec.Mam nadzieje ze wygram.


Ja sie tak jeszcze nad ta marchweka surowa, zastanawiam bo patrzyłam na jej IG i pisałao ze ma 30.No to to chyba jest w porzadku,Chyba ze to jakas feralna tabelka była.Patrzyłam jeszcze na kcal w jednej tabelce miała 41 a w drugiej 10 i w tym miejscu zgłupiałam
__________________
Nam myoho renge kyo
Mercy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 12:23   #1507
aagnieesia
Raczkowanie
 
Avatar aagnieesia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Pułtusk
Wiadomości: 91
GG do aagnieesia
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Mercy wierzę, że wytrwasz w postanowieniu.
Może powinnaś poszukać sobie jakiegoś zajęcia, które by pochłaniało sporo czasu, żeby go zostało jak najmniej do myślenia o jedzeniu.
Musi sie udać!!! Trzymam kciuki...
__________________
Denerwować się, to mścić sie na swoim zdrowiu za głupotę innych...
aagnieesia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-10, 12:28   #1508
flo1wer1
Raczkowanie
 
Avatar flo1wer1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 151
Cool Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

wlasnie wsunelam maly obiadek: surowka z ogorkow zielonych, pomidorka, papryki czerwonej, do tego serek wiejski i pieczywo zytnie waza....
mam pytanko? jakie otreby sa najlepsze, od jakiegos czasu jadlam do sniadania te granulowane sante ze sliwka, ale sama juz nie wiem .... sa z dodatkami, wiec moze nie najlepsze, za to jakie smaczne jakie polecacie? niedlugo wybieram sie do marketu...
flo1wer1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 12:31   #1509
aagnieesia
Raczkowanie
 
Avatar aagnieesia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Pułtusk
Wiadomości: 91
GG do aagnieesia
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Ja też nie wiem jakie są najlepsze. Ja jem otręby pszenne firmy Kupiec. Co o nich sądzicie?

Witaj Ather!
__________________
Denerwować się, to mścić sie na swoim zdrowiu za głupotę innych...
aagnieesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 12:41   #1510
Mercy
Zadomowienie
 
Avatar Mercy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 660
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez aagnieesia Pokaż wiadomość
Mercy wierzę, że wytrwasz w postanowieniu.
Może powinnaś poszukać sobie jakiegoś zajęcia, które by pochłaniało sporo czasu, żeby go zostało jak najmniej do myślenia o jedzeniu.
Musi sie udać!!! Trzymam kciuki...
DziekiMusi sie udac.Tez jestem ciekawa jakie oteby sa najlepsze,bo moje sie juz skonczyły,nawet nie pamietam jak sie nazywały,chyba były bez nazwy,jakies prazone czy cos.
__________________
Nam myoho renge kyo
Mercy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 12:47   #1511
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Mercy Pokaż wiadomość
Ja sie tak jeszcze nad ta marchweka surowa, zastanawiam bo patrzyłam na jej IG i pisałao ze ma 30.No to to chyba jest w porzadku,Chyba ze to jakas feralna tabelka była.Patrzyłam jeszcze na kcal w jednej tabelce miała 41 a w drugiej 10 i w tym miejscu zgłupiałam
surowa marchewka jest jak najbardziej OK. Jej IG wzrasta drastycznie przy obróbce termicznej.

Cytat:
Napisane przez flo1wer1 Pokaż wiadomość
w
mam pytanko? jakie otreby sa najlepsze, od jakiegos czasu jadlam do sniadania te granulowane sante ze sliwka, ale sama juz nie wiem .... sa z dodatkami, wiec moze nie najlepsze, za to jakie smaczne jakie polecacie? niedlugo wybieram sie do marketu...
granulowane zawierają duzo cukru i innych 'dodatków'. dlatego na redukcji nie są polecane.

Cytat:
Napisane przez aagnieesia Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem jakie są najlepsze. Ja jem otręby pszenne firmy Kupiec. Co o nich sądzicie?
Najlepsze są własnie zwykłe pszenne
Ja osobiście kupuję Sante albo Polgrunt.

EDIT: (załączam zdjęcia ;p )
swoją drogą paczka otrębów wystarcza mi na 4 - 5 dni ... xD więc u mnie stale zapas.


Cała zmokłam ==' byłam ze znajomymi i nagle lunęło a do tego ta burza... Nienawidzę takiej pogody, teraz nie pozostaje mi nic innego jak siedzieć w domu. ech...
A tu takie zamieszanie bo rodzina szykuje się do wyjazdu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 70.gif (9,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sante_otreby_pszenne__sma.jpg (9,1 KB, 9 załadowań)
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-10, 12:50   #1512
Mercy
Zadomowienie
 
Avatar Mercy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 660
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

[quote=Ather;4974697]surowa marchewka jest jak najbardziej OK. Jej IG wzrasta drastycznie przy obróbce termicznej.


oo to super będe wcinac surowaWłasnie u mnie tez juz pogrzmiewa,wiec niestety musze isc z wizazu i wyłaczyc komputer ech.....
__________________
Nam myoho renge kyo
Mercy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:03   #1513
aagnieesia
Raczkowanie
 
Avatar aagnieesia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Pułtusk
Wiadomości: 91
GG do aagnieesia
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

O! To cieszę sie, że te moje otręby dobre, bo juz sie do nich przyzwyczaiłam. Mam takie pytanko: czy na redukcji na śniadanie mogę jeść taki zestaw: płatki kukurydziane, płatki owsiane i otręby, to wszystko zalane mlekiem 0,5 %?
__________________
Denerwować się, to mścić sie na swoim zdrowiu za głupotę innych...
aagnieesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:07   #1514
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Post Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Też tak mam, jedyne, co mi na tej całej diecie nie wychodzi
Zaraz, dosłownie zaraz po obiedzie mam ochotę na podwieczorek. Cały czas myślę o podwieczorku, dopóki go nie zjem a następuje to zwykle 1,5 h po sutym (!) obiedzie, czyli stanowczo za wcześnie.

No i muszę głodować do kolacji




Bywało lepiej, nie?
No, ale gorzej też bywało
Wiem,że bywało lepiej.Ale gorzej też.I to dużo gorzej...Ale od dzisiaj zaczynam się starać<spróbuję>Jak narazie zjadłam 1 kanapkę WASY z Almette,1 kanpakę:ser+pomidor+sałat a,ogórek,1 brzoskwinię,na obiad napewno będą naleśniki<nie odchudzam się za bardzo,więc chyba może być>z dżemem i serem,bez śmietany.Co by tu wymyślić na kolację?Jakieś pomysły?PzDr
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:14   #1515
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Hei_di Pokaż wiadomość
Co by tu wymyślić na kolację?Jakieś pomysły?PzDr
Serek wiejski?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:19   #1516
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Smile Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Serek wiejski?
Hmm...Może to zabrzmi głupio,ale ja chyba nigdy nie jadłam serka wiejskiego,tak mi się coś wydajęDobrze,spróbu ję..W takim razie-jaki polecasz?
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:22   #1517
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Hei_di Pokaż wiadomość
Hmm...Może to zabrzmi głupio,ale ja chyba nigdy nie jadłam serka wiejskiego,tak mi się coś wydajęDobrze,spróbu ję..W takim razie-jaki polecasz;>?
Zdecydowanie Piątnicę
Skoro się nie odchudzasz, to możesz z jakimś dobrym chlebkiem. W wątku 'serek wiejski' jest mnóstwo inspiracji smakowych.

Pozdrawiam
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:24   #1518
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Smile Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Zdecydowanie Piątnicę
Skoro się nie odchudzasz, to możesz z jakimś dobrym chlebkiem. W wątku 'serek wiejski' jest mnóstwo inspiracji smakowych.

Pozdrawiam
Dzięki Staram się ostatnio ograniczać chleb,więc zjem raczej z kromką Wasy albo sam
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:26   #1519
aagnieesia
Raczkowanie
 
Avatar aagnieesia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Pułtusk
Wiadomości: 91
GG do aagnieesia
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Najgorsza jest ta ciągła ochota na słodycze!!!

Zupełnie nie wiem jak temu zaradzić...
__________________
Denerwować się, to mścić sie na swoim zdrowiu za głupotę innych...
aagnieesia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-10, 13:27   #1520
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez aagnieesia Pokaż wiadomość
Najgorsza jest ta ciągła ochota na słodycze!!!

Zupełnie nie wiem jak temu zaradzić...
Po jakimś czasie minie.
U mnie z każdym dniem jest coraz lepiej
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:36   #1521
Sydzia
Rozeznanie
 
Avatar Sydzia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 770
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Mercy Pokaż wiadomość
Nieraz juz probowałam przestac tak jesc,i udawało mi sie przez gora 2 dni.Dzisiaj znowu zaczęłam od początku i mam nadzieje ze mi sie uda w koncu.
Ja mam taką metodę jak chcę coś osiągnąć, że każdy dzień traktuję indywidualnie. Nie myślę o celu, tylko skupiam się na wykonaniu. Np. każdego dnia rano mówię sobie, że DZISIAJ będę jeść zdrowo i trzymam się planu (bo w końcu to tylko jeden dzień, dam radę). A następnego dnia to powtarzam. Wtedy mogę być pewna, że nadal mi na tym zależy. Teraz mam już nawyki więc nie muszę się jakoś specjalnie starać, żeby trzymać się diety, ale na początku to bardzo pomaga. Sprawdzone! Podobnie przy rzucaniu palenia itp. No i ważne też jest, żeby nie myśleć, że skoro zjadłam za dużo na śniadanie to cały dzień diety na nic, tylko jak najszybciej wrócić do planu (nie stosować całodniowej głodówki, bo to tylko pogarsza). Generalnie jestem za psychologicznym podejściem do odżywiania.
__________________
Anioły są naiwne i zawsze myślą, że to całe zło ominie właśnie je...
Sydzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:43   #1522
Mercy
Zadomowienie
 
Avatar Mercy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 660
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Sydzia Pokaż wiadomość
Ja mam taką metodę jak chcę coś osiągnąć, że każdy dzień traktuję indywidualnie. Nie myślę o celu, tylko skupiam się na wykonaniu. Np. każdego dnia rano mówię sobie, że DZISIAJ będę jeść zdrowo i trzymam się planu (bo w końcu to tylko jeden dzień, dam radę). A następnego dnia to powtarzam. Wtedy mogę być pewna, że nadal mi na tym zależy. Teraz mam już nawyki więc nie muszę się jakoś specjalnie starać, żeby trzymać się diety, ale na początku to bardzo pomaga. Sprawdzone! Podobnie przy rzucaniu palenia itp. No i ważne też jest, żeby nie myśleć, że skoro zjadłam za dużo na śniadanie to cały dzień diety na nic, tylko jak najszybciej wrócić do planu (nie stosować całodniowej głodówki, bo to tylko pogarsza). Generalnie jestem za psychologicznym podejściem do odżywiania.

Dzieki Sydzia,naprawde takie słowa pomagaja,to daje taka jakby siłe,takie poczucie ze nie moge zawiesc.Postaram sie zastosowac do tego co napisałas
__________________
Nam myoho renge kyo
Mercy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 13:50   #1523
ViVian66
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 053
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

słuchajcie dziewczyny, ja stosuje dietę 1200 kcal, z tym że jem tak raczej do 1100 bo jakos tak wychodzi. i chudne jest ok, ale wczoraj tak jakos napuchlam wodą, czy cos i przytylam przez noc 1,5 kg !! dodam ze jestem przed okresem, czy to normalne ze wtedy zbiera sie w organizmie woda?? czy te kg zejda potem ?? prosze o odp
ViVian66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 14:09   #1524
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez ViVian66 Pokaż wiadomość
słuchajcie dziewczyny, ja stosuje dietę 1200 kcal, z tym że jem tak raczej do 1100 bo jakos tak wychodzi. i chudne jest ok, ale wczoraj tak jakos napuchlam wodą, czy cos i przytylam przez noc 1,5 kg !! dodam ze jestem przed okresem, czy to normalne ze wtedy zbiera sie w organizmie woda?? czy te kg zejda potem ?? prosze o odp
Zatrzymywanie wody w organizmie jest normalne przed okresem, jak najbardziej to wcale nie znaczy, że przytyłaś 1,5kg!! Waga jest marnym miernikiem tycia bądź chudnięcia-nie przejmuj się. Spróbuj ograniczyć sól-sprzyja zatrzymywaniu wody.
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 14:14   #1525
flo1wer1
Raczkowanie
 
Avatar flo1wer1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 151
Wink Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

to normalne, przed tymi dniami rzeczywiście wiecej sie wazy, a i spodnie jakies takie ciasne, nie mozna zalozyc ulubionych obcislych jeansow, organizm gromadzi wode i wyglada sie jakby sie napuchlo, mozna to troche zniwelowac duzo pijac, ograniczajac slone potrawy albo w ogole eliminujac sol w diecie, pijac herbatki np. ze skrzypu i pokrzywy (dzialaja moczopednie), i duzo sie ruszac (jakis sport)... na szczescie po ... wszystko mija i dalej chudniemy
A co do otrebow, zmieniam je ze sliwkowych granulowanych na zwykle pszenne sante, wlasnie zakupilam dzieki Ather
flo1wer1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 14:20   #1526
kendy
Rozeznanie
 
Avatar kendy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 800
GG do kendy
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez ViVian66 Pokaż wiadomość
słuchajcie dziewczyny, ja stosuje dietę 1200 kcal, z tym że jem tak raczej do 1100 bo jakos tak wychodzi. i chudne jest ok, ale wczoraj tak jakos napuchlam wodą, czy cos i przytylam przez noc 1,5 kg !! dodam ze jestem przed okresem, czy to normalne ze wtedy zbiera sie w organizmie woda?? czy te kg zejda potem ?? prosze o odp

przed okresem u mnie też tak jest, woda się zatrzymuje w organizmie, ale myślę że to u większości kobiet też tak jest
__________________







piękna z daleka - ale daleka od piękna

kendy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 14:26   #1527
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Sydzia jeśli się nie mylę to ty coś pisałaś że lekarz kazał ci przytyć? więc nawet jeśli chodzi o orzechy to możesz je jeść do kolacji... ja czasem jem
a ja dziś;
sn; owsianka 40g z 70g twarogu chudego z miską jeżyn(dużą), nektarynką i 120g winogron
2sn; wieśniak 200g piątnicy z 40g orzechów włoskich + duży pomidor
3sn; 2 grube kromki żyt. chleba z serem żółtym, ogórkiem kiszonym, 1/2 czerwonej papryki + 20 g słonecznika (i mi isę skończył:P - musze pojechać na zakupy;P)
obiad; pierś gotowana z kurczaka (z rosołu)z ziemniakami i mizerią z octem balsamicznym
po pół godz nektarynka i jabłko wielkie
kolacja;bułka żytnia z chudym twarogiem + pmoidor z cebulą, papryka i 20 g fistaszkow
Ather, ile ty jesz posiłków dziennie? możesz wkleić jadłospis? bo jestem ciekawa jak mniej więcej rozplanowyujesz bo pisałaś że wstajesz o 5 (tak jak ja zresztą;P) a podwieczorek o 18/19... więc wrzuć jak możesz ok? bo kurcze robie się ranny ptaszek i wstaje dzień w dzień 5 rano hehe
Ajj i Manolinka - staram isę bardzo jeść więcej, mam nadzieje ze trochę lepiej dziś...W pracy ciężko mi nawet zdążyć zjeść to co mam...Niestety sporo problemów z przerwami przez kierownika , wszystko jedzone w biegu...;/
Aajii - czasem mam wrażenie że bluzki są trochę cieśniejsze a spodnie nadal wiszą, ale wisiały wcześniej masakrycznie i niewiem naprawdę - też nie jestem obiektywna pewnie, bo mi się wydaje że przytyłam ale no niewiem...Na pewno mam bardziej wydęty brzuch jak się kłade spać:P

Edytowane przez vixeen89
Czas edycji: 2007-08-10 o 18:31
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 15:18   #1528
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

ś:muesli z jogurtem i otrębami+żółtko+czerwona herbata+marchewki
IIś:[pieczywo lekkie+ser+cebula+ogórek zielony] x3(na szybko:s)
o:panga i warzywa na tefloniku+lody na deser ^_^
pdw:pewnie będą babeczki piernikowe,które właśnie siedzą w piekarniku(z przepisu ifrit^_^)+słonecznik+orzeszki ziemne
k:wiejski z jakimiś dodatkami i marchewka może...czy coś tam;>
Sydzia i vixeen jesteście na przybieraniu wagi?Powiedzcie jak możecie czym to się różni od utrzymania mniej-więcej?Czego trzeba więcej?Z góry dzięki
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 15:35   #1529
Sydzia
Rozeznanie
 
Avatar Sydzia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 770
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez vixeen89 Pokaż wiadomość
Sydzia jeśli się nie mylę to ty coś pisałaś że lekarz kazał ci przytyć? więc nawet jeśli chodzi o orzechy to możesz je jeść do kolacji... ja czasem jem
Niby tak, ale póki co trudno mi się przełamać i narazie wygląda to bardziej na utrzymanie. Muszę wziąć się za siebie i dołożyć trochę, bo na diecie 1800 kcal to chyba zbytnio nie przytyję, tym bardziej, że sporo się ruszam.

Cytat:
Napisane przez marthusia
Sydzia i vixeen jesteście na przybieraniu wagi?Powiedzcie jak możecie czym to się różni od utrzymania mniej-więcej?Czego trzeba więcej?Z góry dzięki
Mi to marnie z tyciem idzie, więc za wiele Ci nie doradzę. Myślę, że nie można stawiać po prostu na białko czy węgle, a jeść po prostu urozimaicone posiłki, często i większych ilościach niż na utrzymaniu. Ilość kalorii (jeśli liczysz), których potrzebujesz by przytyć wg mnie zależy od metabolizmu. Mi przy 1700-1800 już waga leci w dół, a znam osoby, które jedzą dużo mniej i nic im to nie daje. Podobnie z tyciem.
__________________
Anioły są naiwne i zawsze myślą, że to całe zło ominie właśnie je...
Sydzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-10, 15:45   #1530
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez aagnieesia Pokaż wiadomość
O! To cieszę sie, że te moje otręby dobre, bo juz sie do nich przyzwyczaiłam. Mam takie pytanko: czy na redukcji na śniadanie mogę jeść taki zestaw: płatki kukurydziane, płatki owsiane i otręby, to wszystko zalane mlekiem 0,5 %?
Płatki kukurydziane na redukcji out. Zawierają cukier. Dużo.
Owsianka na mleku (ew. na wodzie ale później zalana z jogurtem na przykład) z otrębami, twarogiem i owocem - to jest w porządku śniadanie polecam.

Cytat:
Napisane przez Agosek Pokaż wiadomość
Zatrzymywanie wody w organizmie jest normalne przed okresem, jak najbardziej to wcale nie znaczy, że przytyłaś 1,5kg!! Waga jest marnym miernikiem tycia bądź chudnięcia-nie przejmuj się. Spróbuj ograniczyć sól-sprzyja zatrzymywaniu wody.
Dokładnie.
Podczas tych dni jest duże wahanie wagi, do ok. 2 kg
wszystko wraca do normy jak miesiączka się kończy.

btw. Agosek, dobrze znów Cię widzieć Ostatnio zniknęłaś coś.

Cytat:
Napisane przez vixeen89 Pokaż wiadomość
Ather, ile ty jesz posiłków dziennie? możesz wkleić jadłospis? bo jestem ciekawa jak mniej więcej rozplanowyujesz bo pisałaś że wstajesz o 5 (tak jak ja zresztą;P) a podwieczorek o 18/19... więc wrzuć jak możesz ok? bo kurcze robie się ranny ptaszek i wstaje dzień w dzień 5 rano hehe
po 5. Czyli z reguły jest to 5.30
6.30 - kończe I śn
10.30 - II śn
14 - 14.30 - obiad
18 - 18.30 - podwieczorek
22 - kolacja

Jadam co ok. 3,5 - 4 h.
Z tym że zauważyłam iż u wielu osób II śniadanie jest dość małe, u mnie zaś najbardziej wymyślne zawsze, ze wszystkich posiłków w ciągu dnia. Lubię eksperymentować w kuchni Jest trochę większe niż I śn, aczkolwiek mniejsze niż obiad ;]
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.