Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 18:49   #91
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U

1. bułka z pestkami z dyni z serem białym + na jednej połówce powidła śliwkowe
Nescafe Frappe na mleku 1,5%

2. 500ml Warki z sokiem malinowym kilka malin...

3. makaron z 330 g jogurtu naturalnego + szklanka malin

garsc pestek z dyni

4. serek wiejski + jabłko
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 18:50   #92
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

P.

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych, Jogobella owocowoleśna, gruby plaster twarogu półtłustego, borówki amerykańskie, jeżyny

II śniadanie:
Dwie kromki grahama z masłem, szynką, wędzonym żółtym serem i pomidorem
Nektarynka
Dwa paski białej czekolady z bakaliami

III śniadanie:
Bułka pszenna z pasztetem i kiszonym ogórkiem
Banan

Obiad:
Ossobuco jak wczoraj, z ryżem, acz wprowadziłam modyfikację: grubo sypnęłam tartym żółtym serem po wierzchu ;]

Deser:
Warstwowo: jeżyny zmiksowane z cukrem pudrem, jogurt naturalny i pokruszone kokosowe ciasteczka ^^ załączam fotkę
Kawa z mlekiem

Kolacja:
mam chęć na paróweczki z musztardą, bułeczkę i sałatkę z pomidorów, cebulki i oliwy z oliwek

Podaję też przepis na moje 'leniwce' - do homo dodajemy jajko, miksujemy, potem tyle mąki, żeby powstała masa, która niechętnie opuszcza łyżkę - następnie gotujemy pierożki nakładane takąż łyżką aż wypłyną. ;] Bardzo leniwa wersja. Polecam z owocowymi Gerberami. ;D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg deserek.JPG (48,2 KB, 135 załadowań)
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 18:53   #93
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
P.

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych, Jogobella owocowoleśna, gruby plaster twarogu półtłustego, borówki amerykańskie, jeżyny

II śniadanie:
Dwie kromki grahama z masłem, szynką, wędzonym żółtym serem i pomidorem
Nektarynka
Dwa paski białej czekolady z bakaliami

III śniadanie:
Bułka pszenna z pasztetem i kiszonym ogórkiem
Banan

Obiad:
Ossobuco jak wczoraj, z ryżem, acz wprowadziłam modyfikację: grubo sypnęłam tartym żółtym serem po wierzchu ;]

Deser:
Warstwowo: jeżyny zmiksowane z cukrem pudrem, jogurt naturalny i pokruszone kokosowe ciasteczka ^^ załączam fotkę
Kawa z mlekiem

Kolacja:
mam chęć na paróweczki z musztardą, bułeczkę i sałatkę z pomidorów, cebulki i oliwy z oliwek

Podaję też przepis na moje 'leniwce' - do homo dodajemy jajko, miksujemy, potem tyle mąki, żeby powstała masa, która niechętnie opuszcza łyżkę - następnie gotujemy pierożki nakładane takąż łyżką aż wypłyną. ;] Bardzo leniwa wersja. Polecam z owocowymi Gerberami. ;D
śliczne tak jak jadłospis :P
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 19:26   #94
kicia12702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Jestem nowa ale też się będę z Wami dzielić swoimi posiłkami Bardzo proszę o poprawę niedoskonałości ( w razie czego )

R (chcę schudnąć więc powinna to być dieta odchudzająca)

9:00 - 2 kromki chleba graham z masłem, chudą szynką i pomidorem; do tego kubek kawy 2 w 1 (bez cukru)
12:00 - lód rożek orzechowy, jabłko
15:00 - ok 1,5 szklanki gotowanych warzywek (kalafior z marchewką), 2 kotlety mielone (chudziutkie, domowej roboty, na mięsku z szynki z dodatkiem dużej ilości czosnku i ziół)
18:00 - 1 kromka macy razowej, gruszka
19:00 - 3 małe kromeczki chleba graham z chudą szynką i pomidorem

ok 20:00 - szklanka piwa

Dodatkowo 3 kubki herbaty odchudzającej (poprawiajacej spalanie kalorii) i ok 1,2 litra wody niegazowanej

Proszę o sugestie i ewentualne poprawki
kicia12702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:03   #95
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

To sobie dzi nie
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:09   #96
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kicia12702 Pokaż wiadomość
Jestem nowa ale też się będę z Wami dzielić swoimi posiłkami Bardzo proszę o poprawę niedoskonałości ( w razie czego )

R (chcę schudnąć więc powinna to być dieta odchudzająca)

9:00 - 2 kromki chleba graham z masłem, chudą szynką i pomidorem; do tego kubek kawy 2 w 1 (bez cukru) masło na R odpada, poza tym staraj się nie łączyć węgli z tłuszczami
12:00 - lód rożek orzechowy, jabłko lody także staraj się ograniczyć, kiepskie śniadanie na R
15:00 - ok 1,5 szklanki gotowanych warzywek (kalafior z marchewką), 2 kotlety mielone (chudziutkie, domowej roboty, na mięsku z szynki z dodatkiem dużej ilości czosnku i ziół) gotowana marchewka nie jest polecana na R, ze względu na wysoki IG
18:00 - 1 kromka macy razowej, gruszka mało, przydałoby się jakieś białko, nnkt, poza tym owoce na R lepiej zjeść w pierwszej części dnia
19:00 - 3 małe kromeczki chleba graham z chudą szynką i pomidorem może być

ok 20:00 - szklanka piwa alkohol także nie sprzyja redukcji

Dodatkowo 3 kubki herbaty odchudzającej (poprawiajacej spalanie kalorii) i ok 1,2 litra wody niegazowanej

Proszę o sugestie i ewentualne poprawki
JW. Zadbaj o nnkt.

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
P.

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych, Jogobella owocowoleśna, gruby plaster twarogu półtłustego, borówki amerykańskie, jeżyny

II śniadanie:
Dwie kromki grahama z masłem, szynką, wędzonym żółtym serem i pomidorem
Nektarynka
Dwa paski białej czekolady z bakaliami

III śniadanie:
Bułka pszenna z pasztetem i kiszonym ogórkiem
Banan

Obiad:
Ossobuco jak wczoraj, z ryżem, acz wprowadziłam modyfikację: grubo sypnęłam tartym żółtym serem po wierzchu ;]

Deser:
Warstwowo: jeżyny zmiksowane z cukrem pudrem, jogurt naturalny i pokruszone kokosowe ciasteczka ^^ załączam fotkę
Kawa z mlekiem

Kolacja:
mam chęć na paróweczki z musztardą, bułeczkę i sałatkę z pomidorów, cebulki i oliwy z oliwek

Podaję też przepis na moje 'leniwce' - do homo dodajemy jajko, miksujemy, potem tyle mąki, żeby powstała masa, która niechętnie opuszcza łyżkę - następnie gotujemy pierożki nakładane takąż łyżką aż wypłyną. ;] Bardzo leniwa wersja. Polecam z owocowymi Gerberami. ;D
Pyszny jadłospis
Mogłabyś podać mniej więcej z jakich ilości serka i mąki Ty robisz te leniwe ?
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:19   #97
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

To sobie dziś nie pojadłam.
U:
1. Kubek kisielu
2. Kefir czysty 250ml + małe pudełko borówek amerykańskich
3. Bułka żytnia z maslem i natką + kawalek dorsza w galaretce
4. zupa toskańskam (pomidory, cebula, czosnek, fasolka flażoletka, oliwa z oliwek, bazylia świeza, makaron)
5. brzoskwinie 2
6. wafel ryżowy i jabłko


Jutro nadrobię mam nadzieję.

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 20:30   #98
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U

I. 1/2 jasnej bułki 'serowej' z plastrem sera Gouda i musztardą Bawarską, jajko smażone na łyżeczce masła, duży kiszony ogórek, garść makowych paluszków

II. Latte, Mc Flurry (karmel+Crunchy)

1,5 spaceru


III. Makaron Spaghetti (z semoliny pszennej)z domowym sosem pomidorowym,duszonym na oliwie mielonym mięsem ,250ml soku marchwiowego (ten 1-dniowy)

IV
. Kawałek sernika Pascha,1 paluszek Twix white,połowa batona Crunchy sezamowego,2 herbatników z pełnoziarnistej mąki Petitki kawa ze śmietanką

V. Serek wiejski Lekki z Mocą Warzyw ziemniaczaną,25g chrupek Twistos

1900
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:36   #99
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
U

I. 1/2 jasnej bułki 'serowej' z plastrem sera Gouda i musztardą Bawarską, jajko smażone na łyżeczce masła, duży kiszony ogórek, garść makowych paluszków

II. Latte, Mc Flurry (karmel+Crunchy)

1,5 spaceru


III. Makaron Spaghetti (z semoliny pszennej)z domowym sosem pomidorowym,duszonym na oliwie mielonym mięsem ,250ml soku marchwiowego (ten 1-dniowy)

IV
. Kawałek sernika Pascha,1 paluszek Twix white,połowa batona Crunchy sezamowego,2 herbatników z pełnoziarnistej mąki Petitki kawa ze śmietanką

V. Serek wiejski Lekki z Mocą Warzyw ziemniaczaną,25g chrupek Twistos

1900
myślę, że śniadanko mogło być większe najadłaś się taką połówką bułki ?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:43   #100
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Hmm bułka w całości miała jakieś 100g z kawałkiem, zresztą w ten upał ,(śniadanie akurat wypadło w południe bo długo spałam)apetyt coś się przytłumił toteż się nasyciłam ;]
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:51   #101
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U:
I 2 tosty z serem żółtym i ketchupem; cappuccino czekoladowe; marchewka.
Drugiego śniadania nie ma, bo późno wstałam.
II Kawałek kurczaka z rożna, gotowany ryż; ogórek. Deser: 2 kostki czekolady białej.
III Galaretka truskawkowa z łyżką bitej śmietany light i posypana 3 kostkami czekolady mlecznej; 30 g pistacji.
IV Kiełbasa z grilla, 2 kromki chleba razowego, ketchup, musztarda; ogórki.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 20:53   #102
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Moje U

śniadanie : 150 gr półtłustego twarogu, 5 rzodkiewek, szczypiorek, 4 łyżki jogurtu naturalnego, średniej wielkości pomidor, grahamka, 5 śliwek

II śniadanie : 3 tosty francuskie z dżemem truskawkowo- waniliowym, szklanka kakao

obiad : 200 gr kalafiora, spora porcja sałatki z pikantną wołowiną, pomidorami, ogórkami, sałatą, szczypiorkiem + dressing

deser :
2 kawałki arbuza, garść migdałów

podwieczorek :
duży pucharek galaretki truskawkowej z malinami i jeżynami, 2 pierogi ruskie

kolacja :
sałatka z tortellini : tortellini z serem, pesto, parmezan, pomidory, bazylia
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:01   #103
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
U:
I 2 tosty z serem żółtym i ketchupem; cappuccino czekoladowe; marchewka.
Drugiego śniadania nie ma, bo późno wstałam. nieładnie
II Kawałek kurczaka z rożna, gotowany ryż; ogórek. Deser: 2 kostki czekolady białej.
III Galaretka truskawkowa z łyżką bitej śmietany light i posypana 3 kostkami czekolady mlecznej; 30 g pistacji.
IV Kiełbasa z grilla, 2 kromki chleba razowego, ketchup, musztarda; ogórki.
Wydaję mi się, że kiedyś jadłaś więcej, ale i tak mi się podoba, szczególnie ta galaretka. Czemu śmietana light?
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:04   #104
karolka1982
Raczkowanie
 
Avatar karolka1982
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży :)
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Co do serka to oczywiście jeśli zjesz go od czasu do czasu to nic się nie stanie, tym bardziej, że unikasz owoców, jednak trzeba pamiętać, że takie serki dostarczają tylko dodatkowych kalorii. Moim zdaniem lepszym wyjściem będzie serek homo naturalny z dodatkiem świeżych owoców.
Jeśli chodzi o kabanosy to zamieniłabym je na jakąś chudą wędlinę, parówki drobiowe, duszoną wieprzowinę. Dobra na kanapkę także będzie pieczona wołowina lub wieprzowina.
Skoro jesz III śniadanie to ok, tego podwieczorku być nie musi.
Proszę bardzo, to dobre wyjście, na pewno znajdziesz jakieś inspiracje. Powodzenia
Postanowiłam pójść za Twoją radą i zrezygnuję (od jutra) ze słodkiego serka. Zostawię go na czas, kiedy będę tworzyła jadłospisy na U Wychodzę z założenia, że co się odwlecze... Postanowiłam też wrazić owoce. Widzę, że się powtarzają w jadłospisach, więc chyba takie straszne nie są. A slodkie ciągoty może ostudzi mi widok wieloryba patrzącego na mnie z lustra.
Z wędliną się muszę ogólnie zaprzyjaźnić, bo co do zasady niewiele jest wędlin, które mi smakują. Kabanosy to jedna z nich i z pewnością zagości jeszcze kiedyś.

A teraz mój dzisiejszy jadłospis. Ślicznie proszę o ocenkę. Mam nadzieję, że jest lepiej niż poprzednio. Jest przygnębiająco monotonny, ale uczę się i szukam inspiracji, a na R wiele rzeczy odpada...

Śn I 3 łyżki płatków owsianych na wodzie + serek homo waniliowy (obiecuję, że ostatni) + kawa z mlekiem

20 min rower

Śn II lekki wieśniak + 5g mix orzechów i pestek + kawa czarna

Śn III kromka chleba razowego + jajko na twardo + papryka + jabłko

20 min rower

O sałatka z pół makrelki wędzonej, jajko na twardo, pomidor, garść orzechów, garść migdałów

1,5 h ćwiczonka

K pół biustu kurzego smażonego w jednej łyżce oliwy z oliwek z warzywkami (cebulka, papryka, pomidor, marchewka) i pieczarkami (dosłownie 2).

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi (również za zmycie głowy za błędy w jadłospisie).
__________________
"Zaczyna się od tego, że toniesz w jego ramionach. Kończy się na tym, że twoje ramiona toną w jego zlewie"

styczeń miesiącem bez słodyczy: 17/31
karolka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:08   #105
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez karolka1982 Pokaż wiadomość
Postanowiłam pójść za Twoją radą i zrezygnuję (od jutra) ze słodkiego serka. Zostawię go na czas, kiedy będę tworzyła jadłospisy na U Wychodzę z założenia, że co się odwlecze... Postanowiłam też wrazić owoce. Widzę, że się powtarzają w jadłospisach, więc chyba takie straszne nie są. A slodkie ciągoty może ostudzi mi widok wieloryba patrzącego na mnie z lustra.
Z wędliną się muszę ogólnie zaprzyjaźnić, bo co do zasady niewiele jest wędlin, które mi smakują. Kabanosy to jedna z nich i z pewnością zagości jeszcze kiedyś.

A teraz mój dzisiejszy jadłospis. Ślicznie proszę o ocenkę. Mam nadzieję, że jest lepiej niż poprzednio. Jest przygnębiająco monotonny, ale uczę się i szukam inspiracji, a na R wiele rzeczy odpada...

Śn I 3 łyżki płatków owsianych na wodzie + serek homo waniliowy (obiecuję, że ostatni) + kawa z mlekiem tutaj bym dodała jeszcze jakieś warzywa/owoc, i może o 2 więcej łyżki płatków? 3 łyżki to niewiele..

20 min rower

Śn II lekki wieśniak + 5g mix orzechów i pestek + kawa czarna może być

Śn III kromka chleba razowego + jajko na twardo + papryka + jabłko ok

20 min rower

O sałatka z pół makrelki wędzonej, jajko na twardo, pomidor, garść orzechów, garść migdałów ładnie

1,5 h ćwiczonka

K pół biustu kurzego smażonego w jednej łyżce oliwy z oliwek z warzywkami (cebulka, papryka, pomidor, marchewka) i pieczarkami (dosłownie 2). całkiem ok, pamiętaj, że gotowana marchewka ma wysoki IG

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi (również za zmycie głowy za błędy w jadłospisie).
Nie musisz rezygnować całkiem, jeśli je lubisz pozwól sobie na nie raz w tygodniu.
Moim zdaniem jest lepiej Oby tak dalej. Widzę, że pijesz dwie kawy dziennie? Czy jedna nie wystarczy ? Tę drugą zamieniłabym na zieloną herbatę..
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:13   #106
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

S: dwie kromki pumpernikla z białym serem, kawa
w pracy:
- talerz zupy kalafiorowej na pewno zabielanej , talerz sałaty lodowej z papryką, ogórkiem czerwoną sałatą, połową sosu sałatkowego
w domu:
-1 i 1/2 parówki sojowej z musztardą i pomidorem
-2 jabłka
-zupka z kubka....
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:14   #107
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
JW. Zadbaj o nnkt.


Pyszny jadłospis
Mogłabyś podać mniej więcej z jakich ilości serka i mąki Ty robisz te leniwe ?
150 g serka i tak ok. 4 łyżki mąki.
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:22   #108
karolka1982
Raczkowanie
 
Avatar karolka1982
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży :)
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Nie musisz rezygnować całkiem, jeśli je lubisz pozwól sobie na nie raz w tygodniu.
Moim zdaniem jest lepiej Oby tak dalej. Widzę, że pijesz dwie kawy dziennie? Czy jedna nie wystarczy ? Tę drugą zamieniłabym na zieloną herbatę..
Wiem, wiem... 90% diety... Tak zrobię! Kawy piję dużo... czasem 3, a nawet 4 dziennie... ale tylko jedną z mlekiem, niesłodką. Bez tego obawiam się, że nie dałabym rady podnieść nosa wyżej niż 5 cm nad ziemię. Herbaty, jak i wody nie wpisuję do jadłospisu. Jej picie jest dla mnie naturalne, a że nie mają kcal, więc ich nie wykazuję w codziennej ostatnio spowiedzi
Z owoców zamierzam włączyć do jadłospisu: jabłko, brzoskwinię, nektarynkę, śliwki. Mam nadzieję, że nie mają wysokiego IG.
__________________
"Zaczyna się od tego, że toniesz w jego ramionach. Kończy się na tym, że twoje ramiona toną w jego zlewie"

styczeń miesiącem bez słodyczy: 17/31
karolka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:34   #109
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
150 g serka i tak ok. 4 łyżki mąki.
Dziękuje

Cytat:
Napisane przez karolka1982 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem... 90% diety... Tak zrobię! Kawy piję dużo... czasem 3, a nawet 4 dziennie... ale tylko jedną z mlekiem, niesłodką. Bez tego obawiam się, że nie dałabym rady podnieść nosa wyżej niż 5 cm nad ziemię. Herbaty, jak i wody nie wpisuję do jadłospisu. Jej picie jest dla mnie naturalne, a że nie mają kcal, więc ich nie wykazuję w codziennej ostatnio spowiedzi
Z owoców zamierzam włączyć do jadłospisu: jabłko, brzoskwinię, nektarynkę, śliwki. Mam nadzieję, że nie mają wysokiego IG.
Mnie na nogi stawia mocna herbata, kawy nie pijam. Owoce, które zamierzasz włączyć, nie mają wysokiego IG.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 21:58   #110
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

- jabłko
- 500g jogurtu light
- 100 g jogurtu jabłkowego
- pomidor
- 2 kawałki cukini w cieście nalesnikowym i sosie
- 650 ml mleka 0 %

Chcę schudnąć jakieś 5kg.
Jestem tu nowiutka dlatego też proszę o sugestie jesli takowe bedą
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 22:26   #111
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Airish88 Pokaż wiadomość
Jestem tu nowiutka dlatego też proszę o sugestie jesli takowe bedą
Coś czuję, że będzie tutaj baardzo duuuużo sugestii. Wiem z doświadczenia.

Witaj na forum.
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 07:47   #112
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam
Zdaje sobie z tego sprawę, ale po tygodniu obżarstwa nad morzem muszę troszke odpokutować tłuste jedznko ...
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 08:34   #113
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

wczorajsze U:

I.
owsianka [pół szklanki płatków, pół szklanki mleka, garść pistacji, dwie łyżeczki kakao]
capuccino z mlekiem
II. bułka owsiana z szynką drobiową, sałatą, pomidorem, ogórkiem, szczypiorkiem i papryką.
III. owocowy mus bakusiowy jabłkowo-truskawkowy , pół grejpfruta, jabłko
2 marchewki
IV. 4 pierogi z jagodami polane jogurtem naturalnym z odrobiną cukru waniliowego;
kawałek kabanosa
porcja sałatki ziemniaczanej
deser: pudding waniliowo-czekoladowy [115g.]
[podczas spaceru z przyjaciółką: mała gruszka ukradziona z sadu, 2 malutkie jabłuszka [też kradzione. ]]
V.serek wiejski wymieszany z odrobiną homo truskawkowego;
VI. 'Danio' warzywne z oliwkami, pomidorem i ogórkiem;
2 kromki wasy z sezamem;
pół puszki tuńczyka w sosie własnym;

__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 08:39   #114
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Airish88 Pokaż wiadomość
- jabłko
- 500g jogurtu light
- 100 g jogurtu jabłkowego
- pomidor
- 2 kawałki cukini w cieście nalesnikowym i sosie
- 650 ml mleka 0 %

Chcę schudnąć jakieś 5kg.
Jestem tu nowiutka dlatego też proszę o sugestie jesli takowe bedą
Cytat:
Napisane przez Airish88 Pokaż wiadomość
Witam
Zdaje sobie z tego sprawę, ale po tygodniu obżarstwa nad morzem muszę troszke odpokutować tłuste jedznko ...
Ja proponuje najpierw poczytać wątki podwieszone, 10 PŻ , inne jadłospisy Redukcyjne i obmyślać plan na następny dzień, a wtedy można będzie to ocenić, bo na razie to Twój jadłospis nie nadaje sie w ogóle na R. Obawiam sie że nie ma nawet 1000kcal, poza tym mało warzyw, białka, nnkt, i te posiłki ?? co na obiad - pomidor ??
Tyle z mojej strony, ale nie zrażaj sie, początki są najgorsze
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 09:02   #115
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Iza poczekaj poczekaj ja sobie muszę żołądek rozciągnąć najpierw:P btw to gdzie mam jeść tzn z czym te orzechy, żeby nie lączyć z węglami?
Star powolutku powolutku damy radę

Wczorajsze lekkie P:

Iśń- kajzerka z masłem, sałatą, pomidorem, koperkiem aaa i sopocką herbata słodzona 0,5 łyż cukru, jabłko dość duże-jak na tę porę roku to baaardzo duże bo jako znawczyni jabłek wiem, że duże są pod koniec września

IIśn- placek drożdżowy (kupny) z rodzynkami posmarowany miodem, szkl kakao, kilka śliwek (odradzam śliwki po mleku)

Kubuś cytrynowy, kilka ciastek

O: zupa ogórkowa zabielana z ryżem (właśnie jak to jest z zupami? jak je liczycie? bo moja mama czy też ja gotujemy je zawsze na jakimś mięsku czy też na drobiu-najczęściej, dodajemy śmietanę, zaprawiamy zupą z torebki, jak liczycie kcal z tego?
ziemniaki z rybą gotowaną na parze-mintaj spora porcja, ziemniaków ok 300gr, surówka za słoika jakaś

Pawełek amaretto, sporo paluszków, kieliszek likieru kawowego z mamą jak wczoraj -w nałóg chyba wpadam

P:serek wiejski lekki z pomidorem i ogórkiem, pół bułki z sopocką, herbata +2 słodziki

K: 150gr twarogu chydego + dużu pomidor, duuuużo koperku, kajzerka

aaa i podjadłam tochę płatków śniadaniowych i kilka orzechów zjadłam...

i co?i jak?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 09:21   #116
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Iza poczekaj poczekaj ja sobie muszę żołądek rozciągnąć najpierw:P btw to gdzie mam jeść tzn z czym te orzechy, żeby nie lączyć z węglami?
Star powolutku powolutku damy radę

Wczorajsze lekkie P:

Iśń- kajzerka z masłem, sałatą, pomidorem, koperkiem aaa i sopocką herbata słodzona 0,5 łyż cukru, jabłko dość duże-jak na tę porę roku to baaardzo duże bo jako znawczyni jabłek wiem, że duże są pod koniec września

IIśn- placek drożdżowy (kupny) z rodzynkami posmarowany miodem, szkl kakao, kilka śliwek (odradzam śliwki po mleku)

Kubuś cytrynowy, kilka ciastek

O: zupa ogórkowa zabielana z ryżem (właśnie jak to jest z zupami? jak je liczycie? bo moja mama czy też ja gotujemy je zawsze na jakimś mięsku czy też na drobiu-najczęściej, dodajemy śmietanę, zaprawiamy zupą z torebki, jak liczycie kcal z tego?
ziemniaki z rybą gotowaną na parze-mintaj spora porcja, ziemniaków ok 300gr, surówka za słoika jakaś

Pawełek amaretto, sporo paluszków, kieliszek likieru kawowego z mamą jak wczoraj -w nałóg chyba wpadam

P:serek wiejski lekki z pomidorem i ogórkiem, pół bułki z sopocką, herbata +2 słodziki

K: 150gr twarogu chydego + dużu pomidor, duuuużo koperku, kajzerka

aaa i podjadłam tochę płatków śniadaniowych i kilka orzechów zjadłam...

i co?i jak?
ja nie wiem, jak policzyć kalorie z zupy- bo ich nie liczę teraz w ogóle. Ty też daj sobie spokój z tym raz na zawsze. ; * hm, P. dość ładne, mam tylko kilka zastrzeżeń- dlaczego serek wiejski lekki? ja na U jadam normalne, a Ty na P. lekkie? eej, panienko ;D co to ma być? hehe. dwa- czemu ta herbatka w podwieczorku ze słodzikiem, a nie z cukrem? widzę, że boisz się kalorii, ale postaraj się przełamać, Kochanie.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 09:42   #117
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam.Do czego zalicza się mój jadłospis.Dzień wczorajszy:
śniadanie:kromka chleba z pasztetową
drugie śniadanie(w pracy):bułka z szynką,cały pomidor,ciasteczko pawie oczko
obiad:pierogi z truskawkami i śmietaną
kolacjaD
Bo ogólnie to bym chciała przytyć.Mam 168 cm wzrostu i ważę 48 kg.Czy ktoś może mi doradzić jak powinnam się odżywiać?Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam.
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 09:46   #118
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

na kolację miało być że piwko wypiłam a wyszła mi emotka
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 09:47   #119
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Witam.Do czego zalicza się mój jadłospis.Dzień wczorajszy:
śniadanie:kromka chleba z pasztetową
drugie śniadanie(w pracy):bułka z szynką,cały pomidor,ciasteczko pawie oczko
obiad:pierogi z truskawkami i śmietaną
kolacjaD
Bo ogólnie to bym chciała przytyć.Mam 168 cm wzrostu i ważę 48 kg.Czy ktoś może mi doradzić jak powinnam się odżywiać?Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam.
Ojoj, na takiej ilości to na pewno nie przytyjesz
Ja radzę jeść co najmniej 5 posiłków jak na P, zdecydowanie więęęcej. W sensie, nie musisz się ograniczać Świetne P-owe jadłospisy ma np. monochrome i na nie sobie popatrz

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
na kolację miało być że piwko wypiłam a wyszła mi emotka
Następnym razem radze w takiej sytuacji edytować post, ew. zrobić do niego dopisek zamiast pisać nowy post^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 11:27   #120
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
ja nie wiem, jak policzyć kalorie z zupy- bo ich nie liczę teraz w ogóle. Ty też daj sobie spokój z tym raz na zawsze. ; * hm, P. dość ładne, mam tylko kilka zastrzeżeń- dlaczego serek wiejski lekki? ja na U jadam normalne, a Ty na P. lekkie? eej, panienko ;D co to ma być? hehe. dwa- czemu ta herbatka w podwieczorku ze słodzikiem, a nie z cukrem? widzę, że boisz się kalorii, ale postaraj się przełamać, Kochanie.
wiesz ja też nie wiem ile jem kcal bo dałam sobie spokój z liczeniem, ale po prostu to mnie zastanawiałoserek wiejski lekki bo mama przywykła, że wcześniej taki jadłam i taki mi kupuje a herbatka nie wiem czemu ze słodzikiem chyba dlatego, że był pod ręką ale do niedawna piłam wszystko gorzkie, tzn nic nie słodziłam, nawet grama cukru co do kalorii to obawiam się tylko i wyłącznie tych ud...to moja zmora, nic poza tymdziękuję za uwagi
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.