Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-10, 22:02   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?


Od dłuższego czasu noszę się z myślą o takim wątku.

Jak jest - to chyba każdy coś tam wie, z własnego doświadczenia, z obserwacji, z opowieści, z pracy...

A ja bym chciała pogadać o tym, jak to powinno wyglądać. Mops, pińcetplusy, opieka kuratorska i tak dalej. W kwestiach okołorodzinnych.
Jakie byście mieli pomysły na uzdrowienie tego, co jest (bo jest... koszmarnie, bezsensownie i zwyczajnie głupio)?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 09:34   #2
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88635077]Od dłuższego czasu noszę się z myślą o takim wątku.

Jak jest - to chyba każdy coś tam wie, z własnego doświadczenia, z obserwacji, z opowieści, z pracy...

A ja bym chciała pogadać o tym, jak to powinno wyglądać. Mops, pińcetplusy, opieka kuratorska i tak dalej. W kwestiach okołorodzinnych.
Jakie byście mieli pomysły na uzdrowienie tego, co jest (bo jest... koszmarnie, bezsensownie i zwyczajnie głupio)?[/QUOTE]Dla mnie koszmarnie głupie są 2 rzeczy
- absolutnie zero egzekwowania prawa jeżeli chodzi o prawa rodzicielskie.
Chodzi mi o sytuację w której np.matka ma przyznana opiekę nad dzieckiem, natomiast ojciec sobie "przetrzymuje" dziecko i nie wydaje go matce. Obecnie nic z tym nie mozna zrobić.

- większe egzekwowanie alimentów. Dłużnicy alimentacyjni spokojnie sobie robią na czarno, trzepią kasę, śmieją się kobietom w twarz nie płacąc na swoje dzieci, no bo przecież "nie zarabiają".
Nie wiem jak to jest teraz, może się coś zmieniło.
Dla mnie powinno być tak, że jak jakiś gościu miga sie od płacenia wiele miesięcy to idzie od razu do więzienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 09:58   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Zadnych pieniędzy typu 500+ do ręki rodziców. Żadnych.


Za te pieniadze pownny być w Polsce rozbudowywane, dotowane, wydawane darmo, dla każdego dziecka bez względu na status rodzinny:


- żłobki, przedszkola, świetlice, czynne od 5 rano do późnego wieczora.
Tego wszystkiego powinno być wszędzie ile wlezie, za darmo, z dowozem.


- darmowy ciepły obiad dla każdego chętnego dziecka, nawet w święta i soboty /niedziele. W rejonach niskozaludnionych, powinien stać w dni wolne od szkoły/przedszkola samochód wydający/dowożacy dzieciom posiłki. I nie ma ze ktoś nie chce- jest na stanie dzieciak przedszkolny/szkolny i niski próg dochodowy- obiad jest wydany i kropka.



- darmowe podręczniki do końca nauczania średniego, także do nauki języków obcych. Z zastrzeżeniem, ze nie ma mozliwości wymieniać pdręczników częściej jak co 3-5 lat, żeby zablokować mozliwość corocznego druku tony ksiązek od nowa, byle dotacje wydawnictwa dostały bona stronie 32 zmianiają literkę zieloną na fioletową a zadanie 18 przenosza w miejsce zadania 84. Czyli powrót do obiegu wtórnego podręczników jak to kiedyś było. Co roku co najwyzej dodaruk, bo wiadomo że część się zniczy, przepadnie, ktoś sobie będzie chciał zatrzymać.



- dotowane wyposażenie szkół w sprzęt sportowy oraz pomoce , pracownie naukowe.

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
to idzie od razu do więzienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z przymusem!!! pracy.
W sumie ja uważam, ze nie powinien iść do więzienia, tylko powinien być przymus pracy w wyznaczonym miejscu.


W wiezieniu trzeba takiego utrzymywać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:16   #4
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Darmowe zajęcia dodatkowe dla dzieci (albo bony na to, zamiast 500+ bon na np. grę na pianinie czy jakieś zajęcia sportowe, piłka, kurs szycia) - aby mogły rozwijać się w kierunku swoich talentów, zainteresowań. Według mnie to jest najważniejsze, bo łatwiej znajdą pracę, którą będą lubić i będzie to korzystne dla państwa.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2021-04-12 o 10:20
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:33   #5
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Na poczatku koniec pomocy dla permanetnie bezrobotnych.
Jak zabiora dziecko do DD to rodzic na rok na ogsrniecie. Jesli nie to dziecko trafia do adopcji
Obowiazek alimentacyjny dla rodzicow dzieci w DD
Zabranie 500 plus na rzecz stworzenia zloblow I przedszkoli
Odpowiedzialnosc karna dla osob ktore pomagaja tzw alimenciarza. Czyli np za ukrywanie miejsca pobytu czy szef ktory daje pieniadze na lewo


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:56   #6
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Dzieci z rodzin patologicznych są odbierane rodzicom i trafiają do adopcji, zamiast dawać takim rodzicom kolejne szanse. Ostatnio czytałam o wolontariuszach w DD i to koszmar, jak zdegenerowane są niektóre dzieci. Gdyby szybciej trafiły do adopcji, to miałyby szanse na normalne życie.
Z tego co Czytałam, to może być jeszcze gorzej, bo wg obecnych władz biologiczna rodzina jest najlepsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 11:48   #7
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Też uważam, że powinno przestać się pobłażać patologicznym rodzicom i dawać im tysiące szans na poprawę. Jedna szansa i określony czas na znalezienie pracy, rozpoczęcie leczenia nałogu i ogarnięcie się. Jak po tym czasie nie widać żadnych konkretnych zmian, to do widzenia. Jak dziecko wraca do rodziców, to też powinni być porządnie kontrolowani, czy np nie rzucają od razu pracy.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-12, 12:12   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jak zabiora dziecko do DD to rodzic na rok na ogsrniecie. Jesli nie to dziecko trafia do adopcji
Już widzę te kolejki chętnych do adopcji 14 latka.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 12:27   #9
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88637826]Już widzę te kolejki chętnych do adopcji 14 latka.[/QUOTE]Przede wszystkim duzo tych 14 latkow trafia do DD gdy sa malymi dziecmi. Jednak mijaja lata zanim takie dziecko ma "papiery" Zeby zostac adoptowanym. Rodzice sie "staraja" zeby odzyskac dziecko, maja ograniczone prawa, a dziecko tkwi w tym DD w zawieszeniu i traci szanse na dom.

Tu nie chodzi o to ze sa kolejki zeby adoptowac 14. Chodzi o to zeby rodzice mieli konkretny czas aby sie ogarnac. Teraz to maja w tylku. Zabiora dziecko do DD odchowaja, oni raz na jakis czas go zobacza, albo I nie. Ale adoptowac tego dziecka nie mozna.

Przez co dziecko traci szanse na dom, poglebiaja sie jego problemy.

Nawet jesli dziecka 14 letniego nikt nie zaadoptuje to co z tego? Panstwo I tak musi go utrzymywac.

DD sa pelne dzieci ktorych nie mozna adoptowac

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 12:29   #10
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Żadnych pieniędzy do ręki. Na nic w tym kraju "nie ma", aż tu nagle można wyrzucić hajsy. I już słyszę, że z 500+ może się zrobić 800+. Cudownie



Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
- większe egzekwowanie alimentów. Dłużnicy alimentacyjni spokojnie sobie robią na czarno, trzepią kasę, śmieją się kobietom w twarz nie płacąc na swoje dzieci, no bo przecież "nie zarabiają".
Nie wiem jak to jest teraz, może się coś zmieniło.
Dla mnie powinno być tak, że jak jakiś gościu miga sie od płacenia wiele miesięcy to idzie od razu do więzienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z przymusem!!! pracy.
W sumie ja uważam, ze nie powinien iść do więzienia, tylko powinien być przymus pracy w wyznaczonym miejscu.
W wiezieniu trzeba takiego utrzymywać.

jest trochę lepiej, była jakiś czas temu zmiana w zakresie przestępstwa niealimentacji i jest z tego tytułu dosyć dużo aktów oskarżenia, więc jakaś poprawa jest. Aczkolwiek w większości dotyczy to sytuacji, gdzie alimenty są wypłacane z funduszu alimentacyjnego


Z mojego podwórka - takim co "nie pracujo" i tak daje się wyroki, jeśli nie ma ten człowiek jakiejś niepełnosprawności, która absolutnie wyklucza pracę. Innych wymówek nie ma. Najczęściej daje się u nas karę ograniczenia wolności, czyli właśnie jakąś pracę społecznie użyteczną - sprzątanie rowów i inne takie. Kara pozbawienia wolności nie ma żadnego sensu przy tym typie przestępstwa. Ktoś osadzony tym bardziej nie zapłaci alimentów.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 11:05   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
- darmowy ciepły obiad dla każdego chętnego dziecka, nawet w święta i soboty /niedziele. W rejonach niskozaludnionych, powinien stać w dni wolne od szkoły/przedszkola samochód wydający/dowożacy dzieciom posiłki. I nie ma ze ktoś nie chce- jest na stanie dzieciak przedszkolny/szkolny i niski próg dochodowy- obiad jest wydany i kropka.
Jak co do większośc się zgadzam, tak to już wygląda jak pomysł na jeszcze większe marnowanie jedzenia i zmuszanie do przyjmowania niechcianych datków. Takie trochę ratowanie na siłę.
Ludzie kiedy nie są niedożywieni (a większość nie jest) woli jednak samodzielnie wybierać posiłki.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-22, 10:34   #12
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zadnych pieniędzy typu 500+ do ręki rodziców. Żadnych.


Za te pieniadze pownny być w Polsce rozbudowywane, dotowane, wydawane darmo, dla każdego dziecka bez względu na status rodzinny:


- żłobki, przedszkola, świetlice, czynne od 5 rano do późnego wieczora.
Tego wszystkiego powinno być wszędzie ile wlezie, za darmo,
z dowozem.


- darmowy ciepły obiad dla każdego chętnego dziecka, nawet w święta i soboty /niedziele. W rejonach niskozaludnionych, powinien stać w dni wolne od szkoły/przedszkola samochód wydający/dowożacy dzieciom posiłki. I nie ma ze ktoś nie chce- jest na stanie dzieciak przedszkolny/szkolny i niski próg dochodowy- obiad jest wydany i kropka.



- darmowe podręczniki do końca nauczania średniego, także do nauki języków obcych. Z zastrzeżeniem, ze nie ma mozliwości wymieniać pdręczników częściej jak co 3-5 lat, żeby zablokować mozliwość corocznego druku tony ksiązek od nowa, byle dotacje wydawnictwa dostały bona stronie 32 zmianiają literkę zieloną na fioletową a zadanie 18 przenosza w miejsce zadania 84. Czyli powrót do obiegu wtórnego podręczników jak to kiedyś było. Co roku co najwyzej dodaruk, bo wiadomo że część się zniczy, przepadnie, ktoś sobie będzie chciał zatrzymać.



- dotowane wyposażenie szkół w sprzęt sportowy oraz pomoce , pracownie naukowe.

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------


Z przymusem!!! pracy.
W sumie ja uważam, ze nie powinien iść do więzienia, tylko powinien być przymus pracy w wyznaczonym miejscu.


W wiezieniu trzeba takiego utrzymywać.

oo tak - zeby nie bytlo wymowek - nie mozemy z mezem pracowac bo bombelki, chociaz teraz


nierealne ale mogloby stanowic rozwiazanie - w rodzinach patologicznych, wielodzietnych - przymusowe skierowanie na sterylizacje
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 10:40   #13
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Pomoc tylko dla chorych i niezdolnych do pracy (w tym dla starych).
Cała reszta - do roboty.

Ulgi na dzieci tylko dla pracujących.

Ogólnie zgadzam się z wpisem cava. Inwestować bezpośrednio wyłącznie w dzieci - wszelką pomoc kierować tam jak chodzi o pomoc rodzinie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 13:07   #14
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Darmowe zajęcia dodatkowe dla dzieci (albo bony na to, zamiast 500+ bon na np. grę na pianinie czy jakieś zajęcia sportowe, piłka, kurs szycia) - aby mogły rozwijać się w kierunku swoich talentów, zainteresowań. Według mnie to jest najważniejsze, bo łatwiej znajdą pracę, którą będą lubić i będzie to korzystne dla państwa.
Takie darmowe dodatkowe zajęcia są organizowane przez szkoły - z różnych programów unijnych, gminnych - tylko jeszcze by sie przydalo zorganizowac jakiegos poganiacza dla rodziców - zaprowadzacza dla tych dzieci. Plus system motywacji samych dzieci, ktore często sa wyuczone bezradności i im się nie chce -niczym sie nie interesują itp.

Cytat:
żłobki, przedszkola, świetlice, czynne od 5 rano do późnego wieczora.
Tego wszystkiego powinno być wszędzie ile wlezie, za darmo, z dowozem.
to jest świetny pomysł

500+ do likwidacji.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 14:07   #15
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Mam przyjaciółkę, która wychowywała się w rodzinie dysfunkcyjnej i zawsze mówi, że najgorsze były dni po zasiłkach, bo rodzice mieli kasę na alkohol.
Także to co piszecie - wyżywanie, przedszkola, żłobki i podręczniki dla dzieci za darmo jest dużo lepsze niż 500+.

Za to zdecydowanie większa pomoc powinna być dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, takie osoby faktycznie nie są w stanie zarabiać.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 21:40   #16
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 21:50   #17
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Wszelka pomoc powinna być skierowana bezposrednio do dzieci. Tu Cava ma dobre pomysły.

Pomocą powinny być objęte dzieci chore i ich rodziny (opieka nad takim dzieckiem to 24/24), ludzie chorzy, starzy i niezdolni dopracy.

Reszta powinna zarabiać na swoje utrzymanie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 22:18   #18
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 22:34   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88642246]Jak co do większośc się zgadzam, tak to już wygląda jak pomysł na jeszcze większe marnowanie jedzenia i zmuszanie do przyjmowania niechcianych datków. Takie trochę ratowanie na siłę.
Ludzie kiedy nie są niedożywieni (a większość nie jest) woli jednak samodzielnie wybierać posiłki.[/QUOTE]

Zgadzam się. Ja się przez część szkoły łapałam na różnego rodzaju akcje typu obiady za darmo i dopłaty do wycieczek i przez jakieś 2 lata w ogóle nie chciałam z tego korzystać z różnych powodów. Byłabym wtedy wkurzona, jakby mnie ktoś próbował do tego zmusić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-22, 22:39   #20
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pomoc społeczna/rodzinna w Polsce - jak to powinno wyglądać?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-22 23:39:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.