krostki na czole :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-29, 13:30   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

krostki na czole


Mam pytanie w jaki sposób zapobiegac małym krostkom na czole i na brodzie, najprawdopodobniej są to tak zwane "potówki"? serdecznie pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-29, 21:56   #2
dzidzia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 65
Re: krostki na czole

Możliwe,że to trądzik zaskórnikowy,więc dla pewności lepiej idź do dermatologa.
P.S.Ja tak zrobiłam i jak do tej pory jest spoko.
POZDRAWIAM!!!
dzidzia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 17:21   #3
kfiatuszek16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3
GG do kfiatuszek16
krostki na czole :(

Mam problemik z krostkami na czole. Mam ich pełno ale dziwne ze tylko na czole bo policzki i reszte twrzy mam gładziutką jak pupa niemowlęcia. Są to takie biłae krostki które niekiedy wyciskam kiedy jush są bardzo widoczne, mam też kilka wągrów na czole. To nie jest tak że one wychodzą mi co jakies czas tylko poprostu tam sobie od dawna chowają :/ Dbam o cerę - używam żalu do oczyszczania, nakładam sobie maseczkę oczyszczającą, robie peeling co tydzień i niewiem już co mam robić proszę niech ktoś mi podpowie co mam zrobić, żeby te wypryski chociaż sie zmniejszyły bede wdzięczna
kfiatuszek16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 17:33   #4
Fiku-Jez
Raczkowanie
 
Avatar Fiku-Jez
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 307
Re: krostki na czole :(

A to nie sa po prostu zaskorniaki? Tez mnie mecza strasznie Ja chodze do kosmetyczki, ale to daje tyle ze cera troche jest czystsza (bo idealnie wyczyszczona tez nie jest), a po 3-4 tygodniach wraca do normy. Sam sie chetnie dowiem co by tu stosowac, bo kosmetykow mam duzo ale nie pomagaja A jak widze opisy po stosowaniu Glyco-A na przyklad to boje po to siegac :/
Fiku-Jez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 18:06   #5
kfiatuszek16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3
GG do kfiatuszek16
Re: krostki na czole :(

A może przejść się do kosmtyczki?? sama niewiem...mojka siostra chodziła do kosmteyczki i szczerze mówiąc przychodziła do domu z płaczem a i wydawało mi się że ma jeszcze gorszą cerę nawet kilka dni poźniej kiedy miało sie już wszystko zagoić, poza tym niewiem też ile taka wizyta kosztuje gdyby ktoś wiedział to niech napisze...
kfiatuszek16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 20:49   #6
ask@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 71
Re: krostki na czole :(

ehhhhh ja mam dokladnie ten sam problem tez mam krostki takie i to tylko na czole.No i niestety tez juz nie wiem co z tym robic :/ tych krostek strasznie trudno sie pozbyc bo jak sie pojawia to juz zostaja w nieskonczonosc probowalam wysuszac- nie zadzialalo, probuje teraz nawilzac - za bardzo nie dziala i juz nie wiem co robic,a do kosmetycznki to sie boje isc na oczyszczanie.slyszalam ze na takie zaskorniaki dobry jest brevoxyl,i chyba go kupie i wyprobuje w akcie desperacji chociaz juz nie wierze ze cokolwiek pomoze wrrrrrr
ask@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 22:21   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: krostki na czole :(

To zaskórniki zamknięte. Jak zauważył Jeżyk, można je usuwać mechanicznie u kosmetyczki - nie radzę samemu, można niechcący spowodować zakażenie i z zaskórników zrobią się ropne krostki.
Trzesba skórę dokładnie oczyszczać peelingować, traktować zieloną glinką. Faktycznie pomagają kwasy (ostrzegam przed stosowaniem na własną rekę silnych stężen w stylu Glyco A) oraz Brevoxyl. Ale Brevoxyl to już lek, i to silny. Wszystko zależy od danej skóry i jej właściwości...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-17, 22:01   #8
natja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Re: krostki na czole :(

Niedawno moj chlopak mial podobny problem- zaskorniaki i to tylko na czole, ale w dosc duzej ilosci. Poszperalam troche po KWC i kupilam mu tonik Dax Cosmetics- Perfecta Czysta Cera- Antybakteryjny Tonik z limonką, miętą i kwasami AHA. Ciezko bylo go do tego namowic, ale w koncu zaczal go uzywac i teraz oboje nie mozemy wyjsc z podziwu, jak szybko czolo stalo sie znowu gladkie. Naprawde duza, duza poprawa. Moze i ktorejs z Was pomoze... pozdrawiam
natja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 12:04   #9
sylwiasylwia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Re: krostki na czole :(

mam ten sam problem! jestem strasznie wkurzona! te krostki mam od niedawna.. mniej więcej od czasu kiedy zaczełam używać garnier 3w1 czyli od półtora miesiąca. Przeczytałam gdzieś w necie ze to moze sie pokazywać własnie po jakimś kosmetyku (coś jak uczulenie) w związku z tym odstawiłam na razie od wczoraj go i używam tylko mleczka wieczorem i tonikiem przemywam skóre kilka razy dziennie. Dziwne to jest wlasnie ze jak go używałam dwa razy dziennie to jak umyłam twarz rano to tragedia te krostki byly straszne jakby mnie ktoś spryskał wodą i takie kropelki mi zostały! a wieczorem przed myciem twarzy skóra była w o wiele lepszym stanie a krostki mniej widoczne.. no zobaczymy.. posłałam mame zeby mi dala przepisać clindacne podobno to pomaga ale zobaczymy jak pomoże to sie odezwe pomyśle także czy wam pasują wszystkie kosmetyki których używacie.. ja rozważam także powód: zbyt częste peelingowanie skóry...?;/
sylwiasylwia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:10   #10
Trolls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6
Krostki na czole..

Już od dawna mam na czole różne krostki, raz trochę większe a raz mniejsze, gdy umyje twarz to świeci mi się nos i trochę czoło, przy okazji czoło jest trochę suche, więc sądzę że mam cerę mieszaną.. Używałam różnych żeli np. żel do mycia twarzy nivea aqua effect, Under Twenty Anti-Acne obydwa na początku były super, ale potem przez nie zaczęło się pojawiać więcej krostek..
Znacie może jakieś maści lub tabletki które mogły by pomóc z tymi krostkami ?
Trolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:09   #11
Asiulka2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: krostki na czole :(

moja koleżanka z klasy też takie miała i jak zobaczyła że mi też wyskoczyło powiedziała zebym smarowała na noc codziennie przez kilka dni to miejsce(czoło)mlekiem zwykłym moze byc prosto z lodowki ja jak mi mama pozwoli to zaczynam dzisiaj pozdrowionka mam nadzieje ze pomoglam:cool
Asiulka2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-14 15:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.