Nasze obrączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-16, 22:23   #1
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Thumbs up

Nasze obrączki


Obrączki ślubne to symbol wielkiej miłości, i oprócz wspomnień weselnych, właśnie ONE będą przy Nas przez nastepną część życia.
Aby służyły przez lata i byśmy byli z nich zadowoleni, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru obrączek ślubnych.

1) Co w takim razie powinna zrobić para chcąca mieć obrączki ślubne trwałe i wykonane np. z dwóch kolorów złota?

Jeżeli zdecydujecie się na obrączki ślubne z dwóch kolorów złota, musicie się liczyć z tym, że w przyszłosci przy każdej korekcie rozmiaru bedzie podejmowane ryzyko ich uszkodzenia.
Po prostu dwa kolory złota można powiększać jedynie przez rozciąganie. W związku z tym wewnątrz obrączek powstają olbrzymie napreżenia, które w niektórych przypadkach mogą spowodować pęknięcie wyrobu.
Trzeba również wiedzieć, że każda korekta rozmiaru obrączek nawet, jeżeli nie nastąpi pęknięcie, może powodować ich deformacje (stopień deformacji będzie uzależniony od rodzaju obrączek i ilości rozmiarów, o które została wykonana korekta.

2) A jeżeli dodatkowo zażyczyliby sobie na nich wzór?

Wtedy niestety niezbędny jest kompromis. Możecie mieć obrączki ślubne, jakie Wam się podobają, z tym, że dokonując wyboru powinniście zdawać sobie sprawę z konsekwencji na przyszłość decyzji, którą podejmiecie.
Dzięki świadomości zalet i wad, jakie posiadają obrączki ślubne przez Was wybrane w przyszłości unika sie niekiedy niemiłego rozczarowania.
Pewne jest jedno przy obrączkach z jednego koloru złota, grawerowanych na zewnątrz należy, wybrać bezwzględnie obrączki bezszwowe. Uprości to ich późniejszą korektę.
Niestety zewnętrzny wzór na nich, będzie sie ścierał i nawet najżarliwsze obiecywania sprzedawcy, że "ten wzór się nie zetrze" tego nie zmienia. Może swiadczyć to jedynie o jego ignorancji, lub o chęci wprowadzenia klienta w błąd.

3) Jak się ustrzec przed takim postępowaniem sprzedawców?

Jak przy każdym zakupie należy porównać kilka ofert. Rzetelna firma, potrafi nam wyjaśnić róznice pomiedzy poszczególnymi modelami, ich zalety, ale również problemy, które mogą się pojawic podczas ich użytkowania.

4) A jeżeli zechcemy obrączki ślubne z białego złota?

Określenie "białe złoto" jest nazwą handlową. W rzeczywistości barwa "białego złota" jest szara z lekkim zabarwieniem żółci. Jeżeli w noszonym wyrobie chcemy uzyskać barwę białą -metaliczną, staje się niezbędne nałożenie na wyrób warstwy rodu. Jego powłoka jest trwała na odbarwienia chemiczne, jak również u większości osób nie powoduje uczuleń i zmian alergicznych. Jednakże rod sie ściera i po pewnym czasie zewnętrzna warstwa obrączki staje sie szara. Ze wzgledów na wysokie koszty powtórne nałożenie rodu jest nieopłacalne. Można również wyrób wypolerować i pozostać przy kolorze szarym metalicznym (lekko żółtawym).

5) Dobrze. Kupiliśmy już obrączki ślubne i nagle okazuje się że przed ślubem palce nam napuchły!, Co wtedy zrobić?

Niestety często sie zdarza, że pod wpływem stresu, czy dużej zmiany temperatur palce puchną, i obrączki ślubne nie chcą na nie wejść! Na szczęście nie jesteśmy już skazani na bieganie po mieście i szukanie złotnika, który by nam zmienił rozmiary. Wiekszość firm w przypadku zakupu u nich gwarantuje w pewnym zakresie korektę rozmiaru.

Pamiętajmy jednak, że podstawą jest dobre zmierzenie rozmiaru, gdyż każda korekta, zwłaszcza w obrączkach grawerowanych i łaczonych z kolorów, prowadzi niestety do pewnej deformacji!
Jest to nieunikniony efekt naprężeń występujących wewnątrz ściskanego, lub rozszerzanego materiału, z którego została wykonana obrączka.
Ponadto należy pamiętać, że w niektórych modelach może nie być takiej możliwości zwłaszcza obrączki o skomplikowanym wzorze, z dwóch i trzech kolorów złota praktycznie przy jakiejkolwiek korekcie rozmiaru mogą ulec uszkodzeniu.

6) Kiedy należy zamówić obrączki ślubne?

Już ok. 4-mce przed ślubem warto odwiedzić kilka sklepów jubilerskich, aby porównać ich ofertę. Jednak zamówienia obrączek nie przekładajmy na później niż 6 tygodni przed uroczystością.
Z pewnością decyzja o wyborze obrączek jest bardzo ważna, gdyż bez wzgledu na porę roku i pogodę bedą one na Waszych dłoniach.
Czasem lepiej zapłacić trochę więcej i wybrać te, które się bardziej podobają i są dla Was najlepsze, niż później przez wiele lat żałować złego wyboru.
Te pierwsze obrączki ślubne, pobłogosławione i założone sobie nawzajem na dłonie zawsze bedą cieszyły sie Waszym sentymentem, a napisy wykonane wewnątrz przywoływać bedą ten wspaniały dzień sakramentalnego "TAK".

Znane firmy jubilerskie:

http://www.fjgorecki.com/
http://www.apart.pl/
http://www.obraczki.com.pl/
http://www.wec.com.pl/
http://www.artogeiabryoni.com/pl/
http://www.elf-jubiler.com.pl/obraczki.php
http://www.antaba.pl/2p/biz/
http://www.sklep.yes.com.pl/sklep/obraczki.php
http://www.diamenty.pl/p/?PHPSESSID=...23d009efde721b&
http://www.wkruk.pl/obraczki.php
http://goldcommerce.pl/home.html
http://www.moon.cz/3/clanek-696.html
http://www.terpilowski.com.pl/
http://www.jubiler.com.pl/
http://www.jubilerski.com.pl/
http://jubiler.zareczyny.pl/
http://www.kbb.waw.pl/index.php?cPath=145_95_83

Kwarc, Jubilart, Gold Point, Zwor, Topaz, Szafir, Sonia, Posiak Michał, Martex, Karat, Gold Silver i wiele innych

A Wy jakie macie swoje typy?

__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 22:53   #2
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Nasze obrączki

A co się stało z poprzednim wątkiem na ten temat? Nie moge go znaleźć. Czy ja poprostu ślepa jestem?
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 23:07   #3
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nasze obrączki

Zniknął Również szukałam, ale chyba został skosowany, bo komputer mówi, że "błąd" lub "brak dostępu".
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 23:08   #4
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Nasze obrączki

Ktoś miał ogromny apetyt i zjadł go w całości nie zostawiając nawet okrucha. Musimy zacząć jeszcze raz
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 23:43   #5
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nasze obrączki

__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 23:43   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Nasze obrączki

Nasze obrączki robione były na zamówienie, identyczne jak te na zdjęciu, z tym, że ja mam małe łapki, mąż wielkie, więc jego obrączka jest szersza niż moja.
Złoto żółte gładkie, płaskie ścięcie. Bardzo proste i skromne, bo chcieliśmy takie nowoczesne, ale bez udziwnień.
Chcieliśmy łączone biało-żółte, ale one ładnie wyglądają tylko w sklepach albo na zdjęciu, w rzeczywistości kolorki bardzo się optycznie zlewają.
Nasze po roku czasu lekko się zarysowały, ale wciąż są ładne, błyszczące.
A ja się tak przywiązałam do swojej, że nie zdejmuję jej nawet do kąpieli i jak ostatnio byłam w solarium i zdjęłam, to widzę, a na ręce mam śmieszny biały pasek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foto.php.jpg (27,1 KB, 1420 załadowań)

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-06-17 o 01:20
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 00:04   #7
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nasze obrączki

Taverney, bardzo dobry wybór! My również mamy proste, bez udziwnień, tyle że z wykończeniem z żółtego złota, a poza tym są całe z białego (takie wybraliśmy, bo ani ja, ani TŻ nie jesteśmy fanami żółtego złota). Różnica między kolorami - tzn. całością z białego i żółtym wykończeniem - jest wyraźna
No więc jeszcze raz wklejam nasze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ob1.jpg (97,6 KB, 3220 załadowań)
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 02:49   #8
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Nasze obrączki

W takim razie jeszcze inne ujęcie naszych obrączek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _089_resize.JPG (120,0 KB, 3191 załadowań)
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 14:09   #9
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Nasze obrączki

Nasze obrączki - noszone od września 2006. Małża o szerokości 5mm, moja - 4mm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0581.JPG (19,8 KB, 3344 załadowań)
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 19:57   #10
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ktoś miał ogromny apetyt i zjadł go w całości nie zostawiając nawet okrucha. Musimy zacząć jeszcze raz
ooooo ranyyy a ja tam dałam zdjęcie z zagranicznej strony a teraz nie mogę tego znaleźć ;(
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 20:05   #11
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Nasze obrączki

A oto i nasze cudeńka, obrączki przerabiane z własego złota, 4,5mm, ścięte brzegi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naszeobraczki.JPG (21,3 KB, 3219 załadowań)
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 22:35   #12
Tameka
Raczkowanie
 
Avatar Tameka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 35
Dot.: Nasze obrączki

My dzisiaj odebraliśmy obrączki za które zapłaciliśmy kartą.Kosztowały 1520zł.Jakież było moje zdziwienie,kiedy sprzedawca oznajmił że przy zapłacie kartą koszt będzie większy o...80zł!Ponieważ nie mieliśmy przy sobie gotówki,zapłaciliśmy 1600zł.
Czy takie praktyki są legalne?Muszę przyznać że pierwszy raz się z tym spotkałam.


Tameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 08:21   #13
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Nasze obrączki

Nasze obrączki, szerokość 4,7
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nasze obrączki łazur L 36.jpg (16,7 KB, 1104 załadowań)
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:21   #14
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Tameka Pokaż wiadomość
My dzisiaj odebraliśmy obrączki za które zapłaciliśmy kartą.Kosztowały 1520zł.Jakież było moje zdziwienie,kiedy sprzedawca oznajmił że przy zapłacie kartą koszt będzie większy o...80zł!Ponieważ nie mieliśmy przy sobie gotówki,zapłaciliśmy 1600zł.
Czy takie praktyki są legalne?Muszę przyznać że pierwszy raz się z tym spotkałam.


dziwne to troche.....na pewno oni muszą za tą transakcje z bankiem zapłacic coś ale kogo to ochodzi. Skoro mają możliwość płacenia kartą nie powinni nic brać za to.

a my nie możemy się dogadać co do obrączek...najbardziej podobają mi się te 1sze....ale mojemu Tż nie... reszty jeszcze nie widział. AAA co do ostatnich to damska bez cyrkoni czy co tam jest.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obr3.jpg (17,9 KB, 936 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obr1.jpg (18,4 KB, 943 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obr2.jpg (16,1 KB, 486 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obr5.jpg (13,5 KB, 444 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obr6.jpg (24,0 KB, 966 załadowań)
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 12:18   #15
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Tameka Pokaż wiadomość
My dzisiaj odebraliśmy obrączki za które zapłaciliśmy kartą.Kosztowały 1520zł.Jakież było moje zdziwienie,kiedy sprzedawca oznajmił że przy zapłacie kartą koszt będzie większy o...80zł!Ponieważ nie mieliśmy przy sobie gotówki,zapłaciliśmy 1600zł.
Czy takie praktyki są legalne?Muszę przyznać że pierwszy raz się z tym spotkałam.


Moim zdaniem nie są. Obowiązuje cena na podana na towarze, nieważne jak płacisz i jakiekolwiek koszty zw. z opłatą kartą nie mogą być naliczane. Po prostu Was oszukano!
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 12:42   #16
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Nasze obrączki

Skoro pożarło wątek, to jeszcze raz zamieszczam nasze obrączki, już gotowe do założenia czekają u mnie w domciu. Grawer na Tżta: Quod ergo Deus coniunxit, na mojej: homo non separet. Razem znaczy: Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obraczki.jpg (15,9 KB, 957 załadowań)
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 15:43   #17
Tameka
Raczkowanie
 
Avatar Tameka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 35
Dot.: Nasze obrączki

nel_a-bardzo ładne są te pierwsze

Mi też wydawało się że obowiązuje cena podana na towarze.Często płacę kartą i jeszcze nigdy nie miałam takiej sytuacji.muszę to sprawdzić
Jeśli chodzi o obrączki,to mi podobały się srebrne i proste a mojemu TŻ z białego złota i łączone.Dałam jednaj się przekonać i może teraz troszkę żałuję że nie postawiłam na swoim
Sprzedawca powiedział że czasem zdarza sie że para wybiera dwie różne obrączki,bo mają inne gusta.Też o tym myśleliśmy,ale zrezygnowaliśmy.
Tameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:47   #18
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Nasze obrączki

... co do oszustw, to mogę opowiedziec jedno że te ZNANE firmy to tak nas nabijają w butelkę...poszliśmy sobie zobaczyc co jest grane w temacie obrączek, nie zwracając na ceny zaczęliśmy przymierzać i dobierać.. decyzja zapadła to są te, pani strasznie zachwalała i opowiadała jakie to achy . Wzieliśmy sobie numer wzoru i poszliśmy do zaufanego jubilera, pokazaliśmy mu wzór z katalogu jaki chcemy iiiii zapłaciliśmy niecały 1000 zł. a nie jak chcieli w salonie 2400zł. za obrączki półokrągłe od wewnątrz i puste w środku o czym nas pani już nie raczyła poinformowac Wiec mamy nie dośc że świetny wzór za pół ceny to jeszcze nie oszukane haahh
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 18:59   #19
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Nasze obrączki

Mój TŻ ma zwyczaj targować się w sklepie. Jeśli nie chcą obniżyć ceny, to płaci kartą. Wtedy sklep musi za taką transakcję oddać bankowi 3%. Więc w ten sposób sklep wziął od Was zaliczkę na ten "podatek". ZWYKŁE OSZUSTWO i tyle
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 09:43   #20
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Tameka Pokaż wiadomość
Sprzedawca powiedział że czasem zdarza sie że para wybiera dwie różne obrączki,bo mają inne gusta.Też o tym myśleliśmy,ale zrezygnowaliśmy.
A mi sie nie podoba jak para ma dwie różne obrączki. Mi podobała sie bardzo z brylancikami w Aparcie ale wtedy mój TŻ musiałby mieć gładką prostą i zrezygnowaliśmy bo stwierdziliśmy że obie powinny być tak samo ozdobione, żeby było widać że to para.


Cytat:
Napisane przez nysza Pokaż wiadomość
Wzieliśmy sobie numer wzoru i poszliśmy do zaufanego jubilera, pokazaliśmy mu wzór z katalogu jaki chcemy iiiii zapłaciliśmy niecały 1000 zł. a nie jak chcieli w salonie 2400zł. za obrączki półokrągłe od wewnątrz i puste w środku o czym nas pani już nie raczyła poinformowac Wiec mamy nie dośc że świetny wzór za pół ceny to jeszcze nie oszukane haahh
My mieliśmy tak samo. Tylko że zdecydowaliśmy się na jubilera bo w salonie nie chcieli zrobić modelu który sobie wybraliśmy w rozmiarze 5. Oczywiście w salonie obrączki kosztowały 1200 zł a my u jubilera za identyczne daliśmy 300 zł.


Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Mój TŻ ma zwyczaj targować się w sklepie. Jeśli nie chcą obniżyć ceny, to płaci kartą. Wtedy sklep musi za taką transakcję oddać bankowi 3%. Więc w ten sposób sklep wziął od Was zaliczkę na ten "podatek". ZWYKŁE OSZUSTWO i tyle
Ja na pewno bym nie zapłaciła ani grosza dodatkowo. Co z tego że tylko 80 zł, ja płacę podaną cenę a nie jeszcze jakieś rozliczenia sklepu z bakiem. Jeszcze nigdy się z taką sytuacją nie spotkałam, ale chyba byłabym na tyle bezczelna że zgłosiłabym to do jakiegoś rzecznika praw konsumenckich.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 09:50   #21
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Nasze obrączki

co do obrączkowych ostrzeżeń: uważajcie na APART. Obrączki mają śliczne, lecz nie wszyscy klienci wiedzą, że firma graweruje na nich od środka wielki napis APART, nie zawsze o tym informuje, więc przy odbiorze można mieć 'niespodziankę'. Wiem, że niechętnie rezygnują z tego, ale warto się postarać, żeby napisu nie było, go kto by chciał.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 09:52   #22
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
co do obrączkowych ostrzeżeń: uważajcie na APART. Obrączki mają śliczne, lecz nie wszyscy klienci wiedzą, że firma graweruje na nich od środka wielki napis APART, nie zawsze o tym informuje, więc przy odbiorze można mieć 'niespodziankę'. Wiem, że niechętnie rezygnują z tego, ale warto się postarać, żeby napisu nie było, go kto by chciał.
Ale chyba nie we wszystkich salonach, bo moje koleżanki mają z Apartu i nie ma ich nazwy w środku obrączki.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:22   #23
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
co do obrączkowych ostrzeżeń: uważajcie na APART. Obrączki mają śliczne, lecz nie wszyscy klienci wiedzą, że firma graweruje na nich od środka wielki napis APART, nie zawsze o tym informuje, więc przy odbiorze można mieć 'niespodziankę'. Wiem, że niechętnie rezygnują z tego, ale warto się postarać, żeby napisu nie było, go kto by chciał.
Ja też mam obrączki z Apartu i żadnego graweru oprócz tego co chciałam na nich nie ma. Też mi się wydaje, że to zależy od salonu.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:05   #24
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez justka_81 Pokaż wiadomość
Ale chyba nie we wszystkich salonach, bo moje koleżanki mają z Apartu i nie ma ich nazwy w środku obrączki.
Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Ja też mam obrączki z Apartu i żadnego graweru oprócz tego co chciałam na nich nie ma. Też mi się wydaje, że to zależy od salonu.
Mam nadzieję, że apart odszedł od tej praktyki, jak mówicie, że już tak nie robią. I całe szczęście, bo nie było to mile, widocznie mieli za dużo niezbyt z tego zadowolonych klientów. Uff...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:11   #25
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Nasze obrączki

Hmmmm też jestem zdziwiona, że poprzedniego wątku nie ma Kto był taki niedobry?
majka versace - mamy identyczne obrączki
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 19:44   #26
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nasze obrączki

Ja od razu poprosiłam w Aparcie, żeby nic w środku nie grawerowali. Z uśmiechem, bez żadnego problemu powiedzieli, że oczywiście zrobią tak, jak chcemy. Ponadto zrobili dla mnie obrączkę na zamówienie w nietypowym rozmiarze. Dodali, że w każdej chwili możemy obrączki wymienic na inny rozmiar, o ile nie będą noszone. Mam same miłe doświadczenia z Apartem
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 20:34   #27
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Ja od razu poprosiłam w Aparcie, żeby nic w środku nie grawerowali. Z uśmiechem, bez żadnego problemu powiedzieli, że oczywiście zrobią tak, jak chcemy. Ponadto zrobili dla mnie obrączkę na zamówienie w nietypowym rozmiarze. Dodali, że w każdej chwili możemy obrączki wymienic na inny rozmiar, o ile nie będą noszone. Mam same miłe doświadczenia z Apartem
Witam, ja też mam bardzo miłe doświadczenie z Apartem, ale cenowo to oni nas naciągaja i to bardzo!!! a spotkałyscie się z tym że na obrączki czeka sie do 6 -cu tygodni... a jak sie zostawi napiwek TO SĄ JUŻ DO ODEBRANIA ZA KILKA DNI- TAK ZROBIŁ NASZ ZNAJOMY ...
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 00:28   #28
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Nasze obrączki

My zamawialismy w salonie YES (http://www.yes.com.pl/). Ceny mają przystepne i dość duzy wybór (wiekszy niż na stronie internetowej, bo nawet naszych obrączek nie ma).
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 12:02   #29
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze obrączki

nasze obraczki tez sa z Apartu. graweru oczywiscie nie ma (nawet nie wiedzialam, ze takowe istnieja).

ja ejdnak nie mialam milych wspomnien z ta firma. obraczki kupilismy we wrzesniu 2005 na listopadowy slub sywilny. po 2 m-cach noszenia, obraczka TZ wykrzywila sie. chce dodac, ze maz nie wykonuje pracy fizycznej, wiec dlaczego mialaby sie zdeformowac i to po 2 m-cach?? poszlismy z reklamacja, powiedzieli, ze to nasza wina, ze ktor ja specjalnie wykrzywil, ale z łaska wyprostuja. po m-cu odebralismy ja, maz nosil przez kolejne 2 miesiace i....znow krzywa!!!!!!!myslalam, ze oszaleje. podczas kolejnego pobytu w pl poszlam wsciekla do salonu i zazadalam wymiany na nowa. powiedzieli, ze tego nie praktykuja i ze moga mi ja znow wyprostowac. ja jednak stanowczo sie upieralam, mowialam, ze nie mam zamiaru 1000km jezdzic po obraczki i chce miec nowa, bo to chyba wina materialu. wzieli, obraczka poszla do laboratorium i...jednak wina materialu - dali nowa!!! moj maz musial jednak przez 3 m-ce chodzic bez obraczki.

ach...szkoda gadac.....

ps. jedyny plus to cena. 2 obraczki kupilismy za niecale 800zl (moja z brylancikiem) teraz kosztuja ok 1200!! (z rabatem)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obraczki.JPG (42,1 KB, 1278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b098.jpg (60,9 KB, 670 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c009.jpg (42,0 KB, 881 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 12:27   #30
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Nasze obrączki

Wiecie co, po Waszych wypowiedziach Apart stracił w moich oczach, a myslałam, że to solidna firma...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-27 23:50:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.