Żywot perfum (kod, data ważności, data produkcji) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-13, 16:46   #1
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361

Żywot perfum (kod, data ważności, data produkcji)


Dziewczyny odpowiedzcie mi ...jak to jest z tą datą ważności perfum.Wstyd mi ale nigdy nie zwracałam na to uwagi.Zakupilam ostatnio na allegro Evę za pół ceny sklepowej- dostałam jeszce gratis używaną buteleczkę z evą no ale..zarówno ta jak i ślicznie zafoliowana maja DW październik 2003.Czyli przeterminowane. Używac będę . wściekłabym sie gdyby był to krem no bo musiałby wygądowac w koszu, . To tymczasem tylko pachnidło no ale własnie- na ile to że jest przeterminowane wpływa na jego jakość? Jak długo takie perfumki "pociągną"? Dopiero przy okazji tej sytuacji zerknęłam na moje Chanell które mam od zeszłej gwiazdki a tam dyskretnie wbite na kartoniku 08.03...czyli tez po terminie??? A perfumy były kupione w sephorze nie na targu.Jaki komentarz mam wystawić sprzedawcy?? dzieki za pomoc
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 22:16   #2
Julitka_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 86
Jak długo "żyją" perfumy?

Niestety jezeli chodzi o perfumy jestem zmienna, zapachy szybko mi sie nudza i wtedy zawsze kupuje jakies nowe. Jednak po jakims czasie mam ochote wrocic do starych zapachow, ale nie wiem czy sa one jeszcze dobre! Po jakim czasie perfumy sie przeterminowuja? Bo ja mam na swojej polce flakoniki polroczne, ale tez roczne, albo takie zakupione 2 lata temu, chyba nwet 2 i pol. Czy moge ich bez obaw uzywac?
Julitka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 09:04   #3
kredka131
Raczkowanie
 
Avatar kredka131
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 385
GG do kredka131
Re: Jak dlugo "zyja" perfumy???


gdzieś już był wątek dotyczący trwałości różnych kosmetyków min. tez perfum
Perfumy "żyją" ok. 3 lata od pierwszego psiknięcia
po tym terminie mogą uczulać albo po prostu nie pachnieć...
Jeśli masz takie perfumy a nadal pachna to możesz je używać ale nie radzę bezpośrednio na skórę zawsze możesz psiknąć na ciuszek... :
pozdrówka
kredka131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 00:12   #4
patty_ann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6
JAK DŁUGO ŻYJĄ PERFUMY?:)

mam pytanie, które bardzo mnie nurtuje, JAK DŁUGO PERFUMY SĄ DOBRE DO UŻYTKU? można by pomyśleć,że tak długo jak długo pachną ale jak jest na prawdę ile można trzymać perfumy i mieć pewność, że ich zapach jest taki sam? mam kilka butelek, których używam bardzo żadko i mam je od bardzo dawna, zauważyłam,że zaczynają żółknąć, co to oznacza czy są wciąż Ok?? podrawiam buźka
patty_ann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 00:18   #5
patty_ann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6
PERFUMY - JAK DŁUGO SĄ ZDATNE DO UŻYTKU??

witam powiedzcie proszę jak długo perchumy zachowują swoje oryginalne właściwości mam kilka butelek których zawartość zaczyna żółknąć co to znaczy? czy są wciąż ok?
patty_ann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 10:42   #6
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Re: PERFUMY - JAK DŁUGO SĄ ZDATNE DO UŻYTKU??

Nie wiem dokladnie ile czasu mozna trzymac jedne perfumy, ale wiem na pewno, ze jesli chcesz na jakis czas przestac uzywac danego zapachu, to nalezy umiescic go w kartoniku, a nastepnie wlozyc do lodowki, pod takim katem, by perfumy stykaly sie z korkiem - w ten sposob podobno powietrze nie dostaje sie do srodka. Tak przynajmniej przeczytalam w roznych zrodlach. Ja mam dosc sporo flakonikow po perfumach, ktore trzymam w pudelku, w szafie. W niektorych butelkach zostalo jeszcze troche i mimo, ze minelo od ich uzywania naprawde sporo czasu, to nie widze zmian w barwie. Ale w niektorych przypadkach zapach jest nieco inny od pierwotnego, co oznacza, ze chyba troszke zwietrzaly
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 12:30   #7
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: JAK DŁUGO ŻYJĄ PERFUMY?:)

hmmmm..jak żółkną to chyba już się starzeją.... A ile "żyją" byly tu już takie wątki...ale jednoznacznie nie odpowiedziano...2-3 lata? Dlużej..??
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-09, 19:22   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Data ważności perfum?

Cytat:
Napisane przez hula
Dziewczyny odpowiedzcie mi ...jak to jest z tą datą ważności perfum.Wstyd mi ale nigdy nie zwracałam na to uwagi.Zakupilam ostatnio na allegro Evę za pół ceny sklepowej- dostałam jeszce gratis używaną buteleczkę z evą no ale..zarówno ta jak i ślicznie zafoliowana maja DW październik 2003.Czyli przeterminowane. Używac będę . wściekłabym sie gdyby był to krem no bo musiałby wygądowac w koszu, . To tymczasem tylko pachnidło no ale własnie- na ile to że jest przeterminowane wpływa na jego jakość? Jak długo takie perfumki "pociągną"? Dopiero przy okazji tej sytuacji zerknęłam na moje Chanell które mam od zeszłej gwiazdki a tam dyskretnie wbite na kartoniku 08.03...czyli tez po terminie??? A perfumy były kupione w sephorze nie na targu.Jaki komentarz mam wystawić sprzedawcy?? dzieki za pomoc
Stary watek, ale bardzo mnie ta kwestia interesuje..na forum pytania do wizazystki padła kiedys odpowiedz, ze perfumy sa wazne 3 lata..czy aby na pewno? Bardzo prosze o opinie kogos kto sie zna

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2005-05-09 o 19:24
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 19:36   #9
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Data ważności perfum?

tylko 3 lata? łojeju!
ja używam jednych od 6 lat i cały czas ładnie pachną... i tak samo się długo utrzymują...
no i mam w takim razie problem... bo szafe mam pełną różnych różnistych "psikadeł" i nie jestem w stanie ich zużyć przez 3 lata! no i tych droższych mi szkoda...
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 19:44   #10
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Data ważności perfum?

Cytat:
Napisane przez manila.sosil
tylko 3 lata? łojeju!
ja używam jednych od 6 lat i cały czas ładnie pachną... i tak samo się długo utrzymują...
no i mam w takim razie problem... bo szafe mam pełną różnych różnistych "psikadeł" i nie jestem w stanie ich zużyć przez 3 lata! no i tych droższych mi szkoda...
no własnie..ja mam dokładnie ten sam problem..mam kilka takich, ktorym juz zaraz stukna 3 lata, ale przeciez nie wyrzuce połowy 100ml flakonika perfum np Givenchy..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 20:44   #11
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Data ważności perfum?

Wydaje mi sie, ze jesli perfumy nie zwietrzaly to sa nawet po 3 latach zdatne do uzycia. Znacznie szybciej wietrzeja perfumy majace korek a nie atomizer, gdyz dociera do nich powietrze. Poza tym wazne jest przechowywanie perfum w zaciemnionym miejscu.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-09, 22:07   #12
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Data ważności perfum?

o! ja trzymam zawsze gdzieś schowane (ciemno, chłodno)... może to właśnie jest sposób na sukces
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 08:11   #13
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Data ważności perfum?

Cytat:
Napisane przez manila.sosil
o! ja trzymam zawsze gdzieś schowane (ciemno, chłodno)... może to właśnie jest sposób na sukces
PIWNICA hihih
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 12:46   #14
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Data ważności perfum?

Na opakowaniu nie jest wybita data waznosci, tylko produkcji, a prawda jest, ze perfumy sa (teoretycznie) wazne 3 lata
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 16:45   #15
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Data ważności perfum?

Cytat:
Napisane przez gaga87
Na opakowaniu nie jest wybita data waznosci, tylko produkcji, a prawda jest, ze perfumy sa (teoretycznie) wazne 3 lata
no niekoniecznie..wbite 2002 a kupione np w 98 tez mi sie zdarzyły..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:41   #16
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
żywotność perfum

No wlasnie jak dlugo nie traca swoich cennych właściwości??? To tak apropo wątku "Ile macie perfum"...czy te nasz skarby sie nie zepsują???
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:23   #17
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: żywotność perfum

Cytat:
Napisane przez Nutka
No wlasnie jak dlugo nie traca swoich cennych właściwości??? To tak apropo wątku "Ile macie perfum"...czy te nasz skarby sie nie zepsują???
Coś mi świta, że na forum o perfumach na gazecie pisali, że perfumy dobrze traktowane, tzn. przechowywane z dala od wilgoci, źródeł światła, a najlepiej jeszcze w kartonikach, żyją nawet kilka lat. Mam nadzieję, że dobrze pamiętam...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:28   #18
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: żywotność perfum

Cytat:
Napisane przez hybris
Coś mi świta, że na forum o perfumach na gazecie pisali, że perfumy dobrze traktowane, tzn. przechowywane z dala od wilgoci, źródeł światła, a najlepiej jeszcze w kartonikach, żyją nawet kilka lat. Mam nadzieję, że dobrze pamiętam...
Oficjalnie to 36 miesięcy po otwarciu, ale w praktyce różnie to bywa
geonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:31   #19
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: żywotność perfum

Ponoc perfumy trzymaja sie calymi latami, jelsi sa tak jak napisalysci wyzej tzrymane w ciemnym miejscu bez dostepu do powietrza. Ja mam jesczez sprzed kilkunastu lat flakoniki i pachna calkiem ladnie Ponoc perfumy moga z czasem zmieniac barwe, ale to nie ma wplywu na zapach.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 20:37   #20
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: żywotność perfum

Cytat:
Napisane przez geonia
Oficjalnie to 36 miesięcy po otwarciu, ale w praktyce różnie to bywa
Wczoraj moja szwagierka in spe pokazała mi maleńką buteleczkę Dioressence Diora z ekstraktem perfum, który kupiła w roku... 1985 [sic!]. Porównywałysmy z edp którą ma teraz (i już nie tak wiekową) - zapach się nie zmienił
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:32   #21
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: żywotność perfum

mi w Sephorze powiedziano, że to zalezy od firmy, ale średnio 5 do 8 lat, pod warunkiem odpowiedniego przechowywania
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:05   #22
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: żywotność perfum

Producenci perfum dają 5 lat gwarancji na zapachy. Po otwarciu kartonika, w który są zapakowane wszystko zależy od warunków przechowywania. Nie należy stawiać perfum w łazience, gdzie jest ciepło i wilgotno, czy w miejscu nasłonecznionym. Najlepiej w ogóle nie wyjmować ich z pudełka i trzymać w chłodnym, ciemnym miejscu. I jednak używać, bo naprawdę się psują

Edytowane przez roztoczanka
Czas edycji: 2005-09-08 o 17:26
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:51   #23
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: żywotność perfum

Odpowiednio przechowywane perfumy spokojnie wytrzymają minimum 5 lat. Dobrze przechowywane, czyli nie za ciepło, nie za zimno (nie lodówka), w miejscu suchym i nie nasłonecznionym. Najlepiej je przechowywać w kartonikach, to też ponoć przedłuża ich żywotność Najmniej trwałe są perfumy bez atomizera bo mają staly dostęp powietrza. Z tego względu nie nalezy długo hołubić i oszczędzać np ekstraktów perfum - są w maleńkich flakonikach i najczęsciej bez atomizera - ja mam kilka i staram się jednak zużywać systematycznie, bo mają swą określoną trwałość.
Są wyjątki - np. posiadam ekstrakt Magie Noire, wyprodukowany z 10 lat temu - pachnie ciągle tak samo, ciągle to ta sama siekiera to mnie optymistycznie nastraja, znaczy się że jakby dobrze przechowywać, mogą perfumy trochę pożyć - myślę tu z ciężkim sercem o tych wszystkich zapachach, któe posiadam, a które zostały wycofane kiedyś i są już nie do zdobycia...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:52   #24
ewena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 32
Dot.: żywotność perfum

Sama posiadam w domu buteleczkę czystych perfum Nina, Niny Ricci, na dokładkę tzw. lanych. Kupiłam je 15 lat temu(!) i zapach się nie zmienił(chociaż kolor troszkę ściemniał)! Więc z tą trwałością perfum nie jest tak źle. Rzeczywiście, najważniejszy jest chyba sposób i miejsce przechowywania.
ewena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 13:20   #25
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: żywotność perfum

Ja mam w domu perfumy Charlis od ladnych kilku lat (conajmniej 5) i ciagle bardzo ladnie pachna. Ciekawe czy beda sie tak trzymac kolejne 5, bo ja jakos bardzo rzadko perfum uzywam .
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 13:25   #26
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Exclamation Guerlain kod

Prosze o pomoc! jezeli ktoras wie co to za kod i jak go rozszyfrowac ??
sa to perfumy Guerlain a kod na nich jest taki 5A01
Mam nadzieje ze znajdzie sie znawczyni ktora sie orientuje w temacie
karoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 13:35   #27
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Guerlain kod

najprawdopodobniej jest to data ważności - z Guerlainem jest jednak problem z datami, można się pokusić o stwierdzenie, ze być może jest to kod jak u L'oreala, ale sama nie wiem...
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 15:14   #28
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: Guerlain kod

prawdopodobnie jest to styczeń 2005 r jeżeli się mylę, nich mnie ktoś poprawi
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 16:56   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Guerlain kod

Nie tego się nie da tak odczytać jak u Loreala czy Clinique - Guerlain zupełnie inaczej szyfruje datę - ale nie wiem jak.
Przy okazji - nigdy nei odcyfrowuję dat perfum bo właściwie przechowywane mogą przeżyć b. długo. Secudno = jeśli perfumy są przeterminowane/popsute od razu da się to poznac po zapachu.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 17:00   #30
ewis4
ewisek
 
Avatar ewis4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 232
Dot.: Guerlain kod

Na moim pudelku od perfum Guerlain Pola Elizejskie widnieje kod 3M01 i też nie wiem co on oznacza.........
ewis4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-14 20:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.