Obrączki w Krakowie- gdzie kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-06, 17:58   #1
michal1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2

Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?


Zastanawiam się gdzie kupić obrączki w Krakowie, wzór klasyczny boki ścięte, kolor raczej biały. Ja jeszcze się waham nad kolorem, narzeczona 100% za białym dla siebie, ale mówi, że mogę kupić żółtą jeśli bardziej mi pasuje. Przy czym nie chce na pewno łączonego złota, żółte złoto podobno bardziej trwałe jest, dlatego trochę bliżej mi do niego właśnie.

Do tego mam komplet obrączek od rodziców nowe z metkami, ważą ponad 8 gram. No i zastanawiam się czy nie szukać jakiegoś jubilera i niech zrobi z materiału dostępnego. W red rubinie spodobał nam się wzór ale cena skupu złota to 50 zł ,a jak przeliczyłem cenę grama za ich obrączkę to prawie 200 zł wyszło. Dość spora różnica, jak na prosty wzór, a ze swojego złota nie zrobią.

Jeszcze mamy dylemat czy kupić soczewkowe obrączki bo dużo osób chwali sobie, że wygodne.
No i jakie złoto białe, na pewno nie satynowe bo szybko się ściera jak widziałem u znajomych, z matem pewnie będzie to samo, więc zostaje pewnie tylko błyszczące. Ale, naturalne białe złoto ma kolor słomkowy, dochodzą z dodatkiem niklu lub palladowe.

Kto może polecić taniego jubilera w Krakowie, albo z gotowymi wzorami. Red rubin za komplet bez własnego złota (4 mm-12 rozmiar i 5mm-21) ponad 1700 zł a było to miesiąc temu, do tego nie soczewkowe, kolekcja woda W-208, strona chyba im teraz nie działa więc nie dodam zdjęcia. Ceny złota wzrosły więc pewnie też podrożały i tam.
michal1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:58   #2
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

My kupowalismy w Szafirze na Rakowickiej, w sumie tam nam sie podobaly najbardziej. Cenowo tez ok oraz duzy wybor jest w WĘCu.
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 11:57   #3
michal1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Cały obecny tydzień to było przeglądanie ofert jubilerów na stronach www a potem na żywo. Jednak różnice w rzeczywistości są znaczne i kilka wzoru co ładnie wyglądały na zdjęciach w rzeczywistości już tak piękne nie są.

Odwiedziliśmy z narzeczoną około 20 jubilerów, salonów. Zdam relacje może dla kogoś z Krakowa będzie kilka cennych informacji. Szukaliśmy obrączek z białego złota klasyczne, ścięte po bokach (fazowane). Szerokość damskiej 4mm, męskiej 5mm.

http://www.jubilerschubert.pl/ - salon na Floriańskiej, ceny obrączek bardzo wysokie ( ale, że na naukach przedmałżeńskich dostaliśmy kupon -35% to już wyglądało to sensowniej) . Cena za komplet około 2000 zł, przed zniżką. Z tego co pamiętam nie ma potem odnawiania obrączek bezpłatnie.

http://www.nugget.pl/ - salon na Floriańskiej, ceny bardzo wysokie po zniżce około 1500-1600 zł , zniżka do końca miesiąca z tego co panie ekspedientki udzieliły informacji.

http://www.bielak.krakow.pl/ - Sławkowska, miła kameralna atmosfera, akurat naszego wzoru nie było ale można zrobić na zmówienie, cena 2100 zł .

http://www.wenc.pl/ - Długa, cena około 1050 zł, dożywotnia opieka nad obrączkami z informacji udzielonych przez ekspedientkę.

Apart- z informacji jaka została mi udzielona w Galerii Krakowskiej nie ma możliwości by zamówić 4 i 5 mm, muszą być albo 4 albo 5. Odpadł więc od razu salon, ceny na stronie, niestety już nie pamiętam bo nie zapisywaliśmy nawet.

Kruk- około 1300 zł , niestety nie podobało nam się ścięcie, wiec też odpadły.

http://www.zlotaroza.com.pl/ - Floriańska, około 900 zł , ale trzeba doliczyć cenę za grawer, nie ma odnawiania ani żadnej opieki nad obrączkami, wszystkie usługi płatne dodatkowo.

http://www.jubiler-krakow.pl/ -Wybickiego , bardzo miła obsługa, bardzo dużo czasu nam poświęcono, chyba jeden z najtańszych jubilerów w Krakowie jeśli przeliczymy cenę obrączek na gramy złota.

SZAFIR S.C. Centrum Jubilerskie- Rakowicka, chyba 2 sklepy mają co dziwne cena tych samych obrączek w jednym 1100 zł i dożywotnie odnawianie, w drugim 1200 zł i tylko 1 odświeżanie do 2 lat. Nie wiem z czego to by mogło wynikać.

http://www.zlotnik24.com.pl/- Plac Bieńczycki Nowa Huta, nie byłem osobiście mój tata to uczynił, cena 1000 zł około, obsługa nie wydała się specjalnie zainteresowana klientem. W każdym razie po relacji dałem sobie spokój, wole by jednak obsługa była bardziej zaangażowana, bo skoro już w trakcie zakupu nie jest, to co będzie dopiero jak będą jakieś problemu. Przy czym to jest moje zdanie, dużo znajomych było zadowolonych z zakupów tam.

Kobe - Szewska, są 2 salony praktycznie obok siebie. Cena między 1200-1350 zł Pani nie była w stanie dokładnie określić. Cena szacunkowa, realnie dopiero przy odbiorze, zależnie od zużytego złota.

Red rubin- Grodzka, bardzo miła obsługa, dożywotnia opieka nad obrączkami. Ceny niestety bardzo wysokie około 1640 zł , ze zniżką z targów ślubnych 10% cena około 1475.

Niektóre salon jak Kruk czy Apart odwiedziliśmy kilka, Yes na wstępie odrzuciliśmy nie podobały nam się wzory na stronie www. Mam nadzieje, że nic nie pokręciłem bo spisane informacje ma w domu narzeczona, ja pisałem z głowy. A jeszcze jedna ważna uwaga, nie warto sugerować się tylko ceną, ale pytać też ile gram złota jest w obrączkach, czy jest opieka po zakupie( odświeżanie, czyszczenie), czy grawer w cenie, bo gdzieniegdzie tylko kilka literek a potem 5 zł za kolejną, czy jest możliwość bezpłatnej zmiany rozmiaru.

Wybór obrączek to jednak duży problem, nawet mając już wybrany wzór jakiego się szuka. Decyzja praktycznie podjęta, zdecydowaliśmy się na jeden z droższych salonów Red Rubin, ale jednak narzeczonej mocno spodobały się właśnie tam, do tego miła obsługa cierpliwie wszystko wyjaśniająca. Mi osobiście też się podobają, trochę wysoka cena, ale to zakup na całe życie, więc chyba warto dopłacić i wybrać te które najbardziej się podobają.
michal1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 18:54   #4
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

HOP!

podbijam stary wątek, szukamy obrączek - niekoniecznie w sieciówkach. Gdzie warto się wybrać?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:18   #5
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Też podbijam!
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:51   #6
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Z własnego doświadczenia mogę polecić jubilera w Nowej Hucie. Nie będę pisać na forum żeby nie było że robię reklamę, mogę na priv. Maja duży wybór obrączek gotowych i z własnego złota tez można zrobić. Czas oczekiwania nie jest długi, obsługa miła, wykonanie bardzo staranne. A i ceny rozsądne.
__________________
Maluszek

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2014-05-30 o 09:52 Powód: literówka
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 13:53   #7
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

moge prosic o namiar?
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 12:59   #8
szokolatte
Zadomowienie
 
Avatar szokolatte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 155
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

podbijam wątek może ktoś polecić jakiegoś niedrogiego jubilera?
__________________
blogowanie
magiczne kwiatki




szokolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 12:26   #9
krkfrania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Jestem tu nowa, ale chciałam baaaardzo polecić taki mały zakład jubilerski na Kalwaryjskiej 1 w Krakowie. Zamawialiśmy tam obrączki w grudniu i byliśmy bardzo zadowoleni! Obiecałam panu jubilerowi (p. Bocheński), że wystawię mu w internecie dobre opinie. Bo rzeczywiście jest godny polecenia!
Wykonuje samodzielnie każdy wzór jaki tylko mu się przyniesie na papierze (my mieliśmy skomplikowany, więc się martwiłam, ale wyszło ekstra!!). A ceny ma w ogóle nieporównywalne z jakimkolwiek innym miejscem z Krakowie!!!!! Byliśmy dosłownie wszędzie. Pan Bocheński ma NAJTANIEJ! I robiąc nasze wymyślne obrączki spisał się na medal. Polecam go wszystkim znajomym
KALWARYJSKA 1 - najlepszy i najtańszy złotnik w Krakowie
krkfrania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 14:23   #10
Kobieta89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 17
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Podsyłam link do mojego ulubionego sklepu z biżuterią http://www.goldtom.pl/bizuteria/obraczki_k_27.html. Może tam znajdziesz odpowiednie obrączki. Myślę, że przy zamówieniu online wyjdzie dużo taniej niż w sklepie stacjonarnym, także warto się nad tym zastanowić.
Kobieta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 19:47   #11
Lemi88
Przyczajenie
 
Avatar Lemi88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Obrączki ślubne to pamiątka na całe życie - warto dobrze wybrać! Szukając obrączek schodziliśmy z mężem pół Krakowa (chwała mu za jego cierpliwość <3)! Wszędzie było coś nie tak: albo wzór nie taki, albo cena za wysoka. Ale UDAŁO NAM SIĘ zamówić obrączki IDEALNE Kupiliśmy je w sklepie jubilerskim "ALIANS" przy ulicy Kalwaryjskiej 32. Polecam z czystym sumieniem- ogromny wybór, a ceny naprawdę niskie w porównaniu z innymi jubilerami w okolicy! Byliśmy we wszystkich sklepach jubilerskich w Podgórzu i Centrum Krakowa i nigdzie nie ma takiego wyboru za taką niewysoką cenę. Moja koleżanka też zdecydowała się już po nas zamówić tam obrączki i też jest mega zadowolona. Polecam

Edytowane przez Lemi88
Czas edycji: 2015-09-29 o 20:12
Lemi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 14:46   #12
llucky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Witam,
polecam jubilera w Krakowie na ulicy Kalwaryjskiej 32 nazywa się "Alians", w dobrej cenie i jakości można zamówić każdy model chociaż sam wybrałem bliskie klasycznego wzoru z uwagi ponadczasowość oraz aby panowie nie mylili obrączki mojej wybranki z pierścionkiem (jasny symbol na ręce
Jako iż ślub był niespodzianką w wycieczce w USA to wybierałem sam również pierścionek zaręczynowy i tutaj definitywnie polecam tego jubilera, zrobił bardzo ładnie i w dobrej cenie, pierścionek nie był tani a zamiast przepłacać w sieciowych sklepach wybrałem większy kamień (oczywiście diament).
llucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 15:32   #13
lenawizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Serdecznie polecam salon Diamond Sky w Krakowie. Właśnie odebraliśmy swoje wymarzone obrączki- są piękne. Wzór jest klasyczny, ale w damskiej obrączce jest kamyczek, przez co obrączka ma charakter kobiecy. Salon Diamond Sky, posiada bardzo szeroki wybór wzorów obrączek, można dowolnie zmieniać szerokość, wysokość, dobrać dowolną ilość kamyczków. To jest super, ponieważ możesz mieć swoje personalizowane obrączki.
To masz wzór : )
https://www.sklepjubilerski.com/d/s3...proba-585-1100
Polecam serdecznie
lenawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 14:38   #14
Nelia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 185
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Warto zajrzeć do sklepu internetowego apartu, tam jest spora promocja na obrączki.
Nelia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 12:07   #15
scretch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Ja swoje obrączki kupiłam w salonie ALIANS w Krakowie na ul. Kalwaryjskiej 32. Obrączki są klasyczne, proste, z tradycyjnego żółtego złota. Firma jest bardzo elastyczna. Mieliśmy bardzo mało czasu do ślubu, wykonali obrączki ekspresowo w ciągu dwóch dni. Mają mnóstwo wzorów, które można obejrzeć "na żywo". Obsługa jest bardzo pomocna oraz uprzejma. Ceny mają naprawdę bardzo konkurencyjne jeśli chodzi o Kraków. Polecam!
scretch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-20, 08:01   #16
marcielinapod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1
Dot.: Obrączki w Krakowie- gdzie kupić?

Serdecznie polecam salon jubilerski Kuba Gold. Duży wybór i bardzo przystępne ceny. Piękne biżuteria i obrączki.
marcielinapod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-20 09:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.