Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-24, 13:57   #1
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918

Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?


Hej dziewczyny,

Od dłuższego czasu zastnawiam się nad wizytą u kosmetyczki i poddaniu się jednemu z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych/odmładzających/wygładzających.
Mam 27 lat, dbam o swoją cerę i chciałabym, żeby jak najdłużej została piękna, świeża i bez zmarszczek.

Jakie zabiegi polecacie? Co byłoby dla mnie odpowiednie?

Jestem posiadaczką cery wrażliwej, skłonnej do przesuszeń (jeśli nie nawilżam jej należycie).

z gory dziękuję za pomoc
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 18:44   #2
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Ja sobie ostatnio kupiłam takie coś:
http://allegro.pl/clarena-stymulujac...165215975.html
Jeszcze nie stosowałam.
Poczytaj sobie o tym na necie jakie daje efekty.
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 10:18   #3
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
Ja sobie ostatnio kupiłam takie coś:
http://allegro.pl/clarena-stymulujac...165215975.html
Jeszcze nie stosowałam.
Poczytaj sobie o tym na necie jakie daje efekty.
a kiedy planujesz robić? chyba bym się bała robić sama mezoterapię, raczej myślałam o udaniu się do kosmetyczki, pytanie czy akurat mezoterapia byłaby właściwa?
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 11:54   #4
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
a kiedy planujesz robić? chyba bym się bała robić sama mezoterapię, raczej myślałam o udaniu się do kosmetyczki, pytanie czy akurat mezoterapia byłaby właściwa?
Nie wiem dokładnie kiedy zaczynam ale może za jakiś miesiąc. Teraz muszę trochę skórę podgoić bo nie dawno miałam trądzik.
Nie bój się to nic strasznego Wręcz jak sama będziesz to robić to będzie mniej bolało. Wystarczy, że poczytasz jak to się robi albo sobie filmiki oglądniesz. Po co masz płacić kosmetyczce za to. Nie wiem ile to kosztuje ale na pewno nie mało, no, że chyba śpisz na kasie.
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 13:05   #5
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie kiedy zaczynam ale może za jakiś miesiąc. Teraz muszę trochę skórę podgoić bo nie dawno miałam trądzik.
Nie bój się to nic strasznego Wręcz jak sama będziesz to robić to będzie mniej bolało. Wystarczy, że poczytasz jak to się robi albo sobie filmiki oglądniesz. Po co masz płacić kosmetyczce za to. Nie wiem ile to kosztuje ale na pewno nie mało, no, że chyba śpisz na kasie.
To daj znać po jak się udało i jakie efekty może się skuszę.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 09:45   #6
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
To daj znać po jak się udało i jakie efekty może się skuszę.
ok dam znać, tylko, że efektów na gołe oko chyba nie będzie widać tak od razu, za 10 lat się zobaczy czy wyglądam młodziej na swój wiek
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 21:36   #7
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Podbijam, ponieważ tez jestem ciekawa.
A myślisz raczej o medycynie estetycznej?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 10:20   #8
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Podbijam, ponieważ tez jestem ciekawa.
A myślisz raczej o medycynie estetycznej?
hmm raczej nie, chociaż nie orientuję się co wchodzi w zakres dzisiejszej medycy estetycznej (i właśnie dlatego też założyłam temat ), ale kojarzy mi się głównie z inwazyjnymi zabiegami (typu lifting), a to w 25 roku życia wydaje mi się jeszcze zbędne...
Chodziło mi raczej o zabiegi kosmetyczne ( o których też za dużo nie wiem), które wykonywane w tym wieku wpłyną pozytywnie na kondycję i wygląd skóry, wygładzą ją, opóźnią starzenie itd
czyli co mogę zrobić, żeby wyglądać lepiej w przyszłości.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 12:53   #9
pssotkania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Jakbym miała więcej silnej woli to bym zaczęła regularnie stosować kwasy i np. chodzic na peelingi kwasowe dobrze oczyszczają i złuszczają, po tym skóra jest gładka i promienna. No ale systematyczność, systematyczność..
pssotkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 12:50   #10
marzenaku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Polecane zabiegi pielęgnacyjne to oczywiście zabiegi nawilżające, odżywcze, a po lecie regenerujące. Aby poprawić wygląd skóry, sprawić że będzie bardziej promienna polecam mikrodermabrazję (w zależności od rodzaju cery: diamentową lub korundową, zaś przy cerze wrażliwej mikrodermabrazję tlenową), peeling kawitacyjny i sonoforezę, zabiegi kwasowe (chemabrazja) np. glikolowy, mlekowy, pirogronowy czy też migdałowy (ten ostatni nie podrażnia skóry i można wykonywać go przez cały rok). Dobrze sprawdza się też seria zabiegów połączonych np. mikrodermabrazja i kwasy, albo kwasy z mezoterapią bezigłową lub RF. Podstawą jest oczywiście odpowiednie złuszczanie no i oczywiście prawidłowe nawilżanie skóry - nie tylko w gabinecie ale też i w domowej pielęgnacji. Moim zdanie taka seria w gabinecie 1- 2 razy do roku w tym wieku jest wystarczająca.
marzenaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 15:30   #11
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez marzenaku Pokaż wiadomość
Polecane zabiegi pielęgnacyjne to oczywiście zabiegi nawilżające, odżywcze, a po lecie regenerujące. Aby poprawić wygląd skóry, sprawić że będzie bardziej promienna polecam mikrodermabrazję (w zależności od rodzaju cery: diamentową lub korundową, zaś przy cerze wrażliwej mikrodermabrazję tlenową), peeling kawitacyjny i sonoforezę, zabiegi kwasowe (chemabrazja) np. glikolowy, mlekowy, pirogronowy czy też migdałowy (ten ostatni nie podrażnia skóry i można wykonywać go przez cały rok). Dobrze sprawdza się też seria zabiegów połączonych np. mikrodermabrazja i kwasy, albo kwasy z mezoterapią bezigłową lub RF. Podstawą jest oczywiście odpowiednie złuszczanie no i oczywiście prawidłowe nawilżanie skóry - nie tylko w gabinecie ale też i w domowej pielęgnacji. Moim zdanie taka seria w gabinecie 1- 2 razy do roku w tym wieku jest wystarczająca.
dziękuję marzenaku za treściwą odpowiedź. Silniejszym kwasom chyba podziękuję, po póki co moja skóra reaguje na nie bardzo negatywnie, ale zainteresował mnie migdałowy, więc chętnie dam mu szansę. Rozejrzę się też po okolicznych salonach, które oferują mikrodermabrazję i poszukam opinii klientek (nie wiem czy coś tam można popsuć, ale zawsze lepiej udać się do kosmetyczki cieszącej się dobrą opinią )

jeśli chodzi o domową pielęgnację obecnie do oczyszczania codziennie używam lekkiego toniku Mixy, 2 razy w tyg. peeling Eucerin, 1 raz w tygodniu maseczka z miodu, oleju lnianego i kilku kropel soku z cytryny. Krem na dzień Mixa 6%, na noc ciągle poszukuję swojego faworyta... niestety na wiele kosmetyków reaguję źle (podrażnienia, zaczerwienienia)
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 12:35   #12
justynag13
Raczkowanie
 
Avatar justynag13
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 68
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Ja robiłam infuzję tlenową żeby nawilżyć skórę. Mam 25 lat ale myślę, że lepiej zapobiegać niż leczyć Zabieg bezbolesny i skóra jest po nim bardzo mięciutka i nawilżona. Jeżeli chodzi o złuszczanie to bardzo fajna jest mikrodermabrazja diamentowa.
justynag13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 16:31   #13
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Wróciłam dziś od kosmetyczki. Oprócz mikrodermabrazji zastosowała u mnie głęboką maskę kolagenową, ozonizację, maskę witaminową z kwasem hialuronowym i coś na kształt ciepłego żelazka. Podobno mam dosyć dehydrowaną skórę, co sprzyja powstawaniu pierwszych zmarszczek, więc pierwszym krokiem poiwnno być regularne i dogłębne nawilżenie.
Umówiłam się na za miesiąc na podobną serię zabiegów. Póki co jestem zadowolona miękkością i gładkością mojej buzi - był to dobry wybór
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23

Edytowane przez blotowlosa
Czas edycji: 2015-12-09 o 16:34
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 11:17   #14
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

na stronie mojego salonu kosmwtycznego jest promocja na lifting rf, zastanawiam sie co sadzicie o tym, bo nigdzie informacji nie znalzlam.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 16:53   #15
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Wróciłam dziś od kosmetyczki. Oprócz mikrodermabrazji zastosowała u mnie głęboką maskę kolagenową, ozonizację, maskę witaminową z kwasem hialuronowym i coś na kształt ciepłego żelazka. Podobno mam dosyć dehydrowaną skórę, co sprzyja powstawaniu pierwszych zmarszczek, więc pierwszym krokiem poiwnno być regularne i dogłębne nawilżenie.
Umówiłam się na za miesiąc na podobną serię zabiegów. Póki co jestem zadowolona miękkością i gładkością mojej buzi - był to dobry wybór
A możesz powiedzieć ile zapłaciłaś za tą wizytę? Czy te zabiegi trzeba powtarzać co miesiąc?
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 20:29   #16
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć ile zapłaciłaś za tą wizytę? Czy te zabiegi trzeba powtarzać co miesiąc?
Mieszkam na Słowacji, do tego w stolicy, więc nie wiem czy to dobre porównianie z PL. Płaciłam 20 euro.

Nie trzeba powtarzać co miesiąc, tylko w zależności od potrzeb danej skóry (tak przynajmniej dowiedziałam się w salonie ), mi zaproponowała wizytę za miesiąc, ze względu na duże przesuszenie mojej cery, ale wg mnie jeśli nie masz jakichś większych problemów z cerą, raz na 3-6 miesięcy też jest ok
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 20:48   #17
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Mieszkam na Słowacji, do tego w stolicy, więc nie wiem czy to dobre porównianie z PL. Płaciłam 20 euro.

Nie trzeba powtarzać co miesiąc, tylko w zależności od potrzeb danej skóry (tak przynajmniej dowiedziałam się w salonie ), mi zaproponowała wizytę za miesiąc, ze względu na duże przesuszenie mojej cery, ale wg mnie jeśli nie masz jakichś większych problemów z cerą, raz na 3-6 miesięcy też jest ok
to bardzo tanio, myślałam, że za to się płaci z 1 tys zł
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 11:09   #18
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
to bardzo tanio, myślałam, że za to się płaci z 1 tys zł
hah nie no bez przesady, to nie była znowu kąpiel w kawiorze z tego co wiem na różnych grouponach można znaleźć promocje na takie zabiegi (tylko warto poczytać opinie)
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 13:08   #19
cudna198
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 96
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

ja bym wybrała maskę algową z jakimś serum intensywnie nawilżajacym. kosmetyczka Ci juz dobierze odpowiednie preparaty. sama przyjemność
cudna198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 21:31   #20
Jumo83
Jumo83
 
Avatar Jumo83
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 47
Dot.: Jakie zabiegi pielęgnacyjne po 25 roku życia?

Ja już jestem po 30 roku życia i niestety bez kosmetyczki co jakiś czas się nie obejdzie. Mam delikatną i wrażliwą skórę skłonną do zaczerwienień i pajączków, więc żeby oczyścić skórę chodzę na peeling kawitacyjny (najlepiej z maską algową i kapsułką nawilżającą) - efekty są super, bo skóra staje się gładsza, przyjemnie miękka i promienna i co najważniejsze dla mnie - nie jest czerwona jak np. po oczyszczaniu ręcznym. Chodzę do kosmetyczki, która dodatkowo robi masaż twarzy - coś wspaniałego, idealny relaks!
Moja skóra wymaga też zabiegów nawilżających ze względu na pierwsze zmarszczki i najlepsze efekty miałam po infuzji tlenowej demaoxy - tlen i serum z kwasu hialuronowego, buzia staje się wygładzona, elastyczniejsza i ma lepszy kolor, a efekt nawet całkiem długo się utrzymuje, miesiąc na pewno. Polecam zwłaszcza po 30.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

* tak sobie myślę, że to się chyba nazywa ampułka a nie kapsułka nawilżająca
Jumo83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 22:31:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.