Prosaki pod oczami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-24, 19:53   #1
nectaire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Unhappy

Prosaki pod oczami.


Cześć, Dziewczyny,

to mój pierwszy post tutaj. Przychodzę z czymś, co wkurza mnie od lat - moje prosaki pod oczami (kosmetolog potwierdziła, że to prosaki). Mieszkam w Warszawie i ich usunięcie kosmetolog wyceniła na... 1500 zł. Plus jeszcze jakieś kremy po.
Czy któraś z Was mogłaby mi polecić specjalistę (także poza Warszawą, całe łódzkie też wchodzi w grę), który usuwa je za mniejszą kwotę? Zależy mi na usunięciu tylko tych czterech. Regularnie wyskakują mi prosaki na twarzy (to u nas rodzinne, moja mama ma ich cały wysyp...), ale je czyszczę u kosmetyczki.
I może polecicie, do kogo właściwie powinnam się zwrócić? Kosmetolog w gabinecie powiedziała, że usuwałaby je laserowo, ale wiem, że one są zlokalizowane bardzo blisko oka, więc może jednak powinnam zdecydować się na innego specjalistę? Dermatologa? Okulistę?

Błagam, pomóżcie, bo czuję się z nimi taka paskudna i wszyscy pytają: "a co Ty masz pod okiem?" :/
(bez rzęs, bo #kwarantanna_life, haha )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0167.jpg (17,7 KB, 26 załadowań)
nectaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 09:48   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Prosaki pod oczami.

wg mnie to nie do konca wyglada jak prosaki, skora w tym miejscu moze wygladac podobnie.
idz prosze do dermatologa.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 14:58   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Prosaki pod oczami.

Na pewno nie podjęłabym się usuwania czegoś w okolicy oka u kosmetologa. Jak już to u chirurga plastycznego. I nie oszczędzałabym tu, nie szukała kogoś tańszego, ale sugerowała się opiniami. Zazwyczaj jest tak, że wprawni specjaliści liczą sobie więcej za swoje usługi. A to nie jest okolica, na której można oszczędzać.

Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek interwencję to idź do lekarza. Dermatologa lub chirurga plastycznego jeśli jesteś zdecydowana na usunięcie.
Koniecznie zbadaj sobie poziom cholesterolu i triglicerydów. Podwyższony poziom może objawiać się tzw żółtakami, które mogą wyglądać bardzo podobnie.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 20:18   #4
Proestetyczna_com
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 5
Dot.: Prosaki pod oczami.

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Na pewno nie podjęłabym się usuwania czegoś w okolicy oka u kosmetologa. Jak już to u chirurga plastycznego. I nie oszczędzałabym tu, nie szukała kogoś tańszego, ale sugerowała się opiniami. Zazwyczaj jest tak, że wprawni specjaliści liczą sobie więcej za swoje usługi. A to nie jest okolica, na której można oszczędzać.

Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek interwencję to idź do lekarza. Dermatologa lub chirurga plastycznego jeśli jesteś zdecydowana na usunięcie.
Koniecznie zbadaj sobie poziom cholesterolu i triglicerydów. Podwyższony poziom może objawiać się tzw żółtakami, które mogą wyglądać bardzo podobnie.
Czy te 4 zmiany się trochę różnią od pozostsłych zmian- wielkością, strukturą? Zdjęcie nie oddaje rzeczywistnego obrazu. Mogą to być prosaki, ale także może to być syringoma lub przerośnięty gruczoł łojowy. Najlepiej udaj się do sprawdzonej kliniki, która oferuje zabiegi laserowe lub elektrokautryzację lub plazmę. Metody chirurgiczne mogą pozostawić blizny. Jeśli zdecydujesz sie na laser to dobry rozwiązaniem bedzie laser CO2 lub erbowo-yagowy. Co do ceny jest to cena za usunięcie tylko tych 4 zmian pod oczyma- 1500 zl? Ale to seria kilku zabiegow, czy jednego? Czy moze jest to cena za usunięcie wiecej zmian na całej twarzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proestetyczna_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-03 21:18:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.