Nekrolog na fejsie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-30, 07:59   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Nekrolog na fejsie


A dokładnie - nekrolog dziecka na fejsie. Dzisiaj rano zobaczyłam i... zniesmaczyło mnie to.

Fejs z założenia jest miejscem do zabawy, mam wrażenie? I nie bardzo ogarniam, jak rodzic może tam wrzucać fotkę dziecka z opisem.

Co wy na to?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 08:33   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nekrolog na fejsie

Kojarzony z widzenia znajomy koleżanki, który większość profilu miał akurat wtedy ukrytą, umieścił dość długi wpis o śmierci swojego ojca widoczny dla wszystkich. Oczywiście seria kondolencji itd. Dla mnie to było co najmniej niesmaczne - z poważnej, smutnej sprawy (facet był młody, nie miał 60. jeszcze) robienie... przedstawienia. Patrzcie, jak ja cierpię, jaki jestem biedny. Tak to wyglądało w odniesieniu akurat do jego osoby.

I ciekawa jestem, ile z tych wypisujących rzewne teksty pod wpisem osób udzieliło mu faktycznego wsparcia.

Dla mnie osobiście cierpienie po czyjejś stracie jest rzeczą mocno prywatną i jest to... właśnie robienie show.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 08:47   #3
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Nekrolog na fejsie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41565600]A dokładnie - nekrolog dziecka na fejsie. Dzisiaj rano zobaczyłam i... zniesmaczyło mnie to.

Fejs z założenia jest miejscem do zabawy, mam wrażenie? I nie bardzo ogarniam, jak rodzic może tam wrzucać fotkę dziecka z opisem.

Co wy na to?[/QUOTE]
Też by mnie to zniesmaczyło. Fejs to masowa rozrywka dla ludzi, owszem również portal, z którego można dowiedzieć się o newsach ze świata, ale nie chciałabym pośród informacji o najnowszej promocji na błyszczyki L'oreala, zobaczyć nekrologu czyjegoś dziecka. To nie jest miejsce na to.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 08:53   #4
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nekrolog na fejsie

Kiedyś miałam bardzo negatywne nastawienie do tego typu rzeczy- na obecną chwilę mnie to już nie szokuje. Nawet trochę rozumiem.
Facebook już chyba przestał być jedynie miejscem rozrywki a stał się swoistym rodzajem społeczności, takie drugie życie-online. Może to nieco smutne ale takie czasy.

Ludzie różnie radzą sobie z tragediami i smutnymi sytuacjami w ich życiu. Jedni przeżywają to tylko w samotności inni czują potrzebę podzielenia się tym z kimś innym. Nie mi oceniać. Jeśli komuś przyniesie to jakąś ulgę, to czemu nie? Facebook jest najszybszą i najprostszą drogą aby podzielić się z dużą grupą jakąś informacją.

Swoją drogą nie demonizowałabym tak- gdyby nie facebook nie wiedziałabym jakieś 2 lata temu o śmierci kolegi. Nie utrzymywaliśmy kontaktów ale swego czasu byliśmy blisko-na pogrzeb iść chciałam. Od śmierci do pogrzebu minął bardzo krótki okres-gdyby nie fakt, że na facebooku zrobiło się o tym głośno, pewnie nawet bym nie wiedziała...
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:04   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nekrolog na fejsie

Ashaai, ALE tam ludzie to udostępniają (!) i klikają Lubię to (!!!).

Tak samo, jak razie mnie palenie e-papierosa w szpitalu (tak, widziałam w piątek), tak samo taki wpis na fejsie - zdecydowanie jestem na nie. Są po prostu rzeczy, których się nie robi i już.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:08   #6
maueczarne
Raczkowanie
 
Avatar maueczarne
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 356
Dot.: Nekrolog na fejsie

Mnie bardziej szokuje to o czym słyszałam już jakiś czas temu. Otóż w Stanach zakładają fanpage po śmierci bliskiej osoby, gdzie wrzucają informację o śmierci, różne zdjęcia i gromadzą tam ludzi. Druga opcja, pozostawiają profile zmarłych osób i tam piszą w rocznicę śmierci itp. Dla mnie to jednak za wiele. Jestem chyba starej daty pod tym względem i uważam, że to zbyt osobiste cierpienie by wywlekać aż tak w świat wirtualny.
__________________
My eyes are green cause I eat a lot of vegetables.
maueczarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:24   #7
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Nekrolog na fejsie

Mnie to nie oburza, i uważam że to jest przeżywanie żałoby na miarę współczesnych czasów. Kiedyś by ludzie czuwali przy trumnie przez trzy dni, teraz klikają lubię to i piszą komentarze.

Mnie fejs od czasu do czasu informuje o śmierci dalszych znajomych i to jest dla mnie ok. To tak jakbym przeczytała klepsydrę przy sklepie osiedlowym tyle że wirtualnie.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 09:27   #8
rozowo
Raczkowanie
 
Avatar rozowo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 392
Dot.: Nekrolog na fejsie

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wydaje mi się to dziwne i przesadne. Natomiast z drugiej strony śmierć i żałoba to tak specyficzna sytuacja, że moim zdaniem nie ma 1 jedynie dobrego zachowania. Uważam, że każdy powinien obchodzić to tak jak mu pasuje.
__________________
rozowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:35   #9
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nekrolog na fejsie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41566039]Ashaai, ALE tam ludzie to udostępniają (!) i klikają Lubię to (!!!). [/QUOTE]

Udostępnienie chyba ma na celu rozszerzenie informacji dalej. Natomiast nie interpretowałabym tego 'lubię to' jako wyraz zadowolenia. Ja często klikam 'lubię to' pod postami z którymi się zgadzam, które aprobuję, popieram.

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Mnie to nie oburza, i uważam że to jest przeżywanie żałoby na miarę współczesnych czasów. Kiedyś by ludzie czuwali przy trumnie przez trzy dni, teraz klikają lubię to i piszą komentarze.

Mnie fejs od czasu do czasu informuje o śmierci dalszych znajomych i to jest dla mnie ok. To tak jakbym przeczytała klepsydrę przy sklepie osiedlowym tyle że wirtualnie.
Otóż to Czasy się zmieniają. Mnie np przeraża, że do niedawna jeszcze ciało zmarłego leżało z 2-3 dni w domu, ludzie przychodzili, modlili się, śpiewali.
W zasadzie jaka jest różnica pomiędzy nekrologiem na tablicy fb a klepsydrą na osiedlowym warzywniaku?
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:37   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nekrolog na fejsie

Ale w tym momencie Lubię to! zwyczajnie gryzie się z tematem wpisu, jest wg mnie niesmaczne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:46   #11
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Nekrolog na fejsie

Ogólnie Lubię to! jest bardzo często niezręczne. Powinien być jakiś przycisk "ważne" lub coś. Bo lubić mogę urodziny kumpla, ciasto znajomej czy fajną piosenkę. Pogrzebu, katastrofy kolejowej czy pobitego dziecka zwyczajnie nie wypada.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 09:54   #12
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nekrolog na fejsie

dla mnie to żenada, ale jakoś specjalnie mnie to nie zaskakuje.

Powód? widywałam zdjęcia testów ciązowych i 'przechwałki' ile prezentów dziecko dostało na chrzciny. Nie wierzycie? Zdjęcie TUTAJ

Podpis pod zdjęciem: zobaczcie ile prezentów dostałam

Naprawdę niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:12   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nekrolog na fejsie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41566039]Ashaai, ALE tam ludzie to udostępniają (!) i klikają Lubię to (!!!).

Tak samo, jak razie mnie palenie e-papierosa w szpitalu (tak, widziałam w piątek), tak samo taki wpis na fejsie - zdecydowanie jestem na nie. Są po prostu rzeczy, których się nie robi i już.[/QUOTE]
kwestia udostępniania mnie nie razi - ot, po prostu informacja idzie dalej, bo może są osoby, które chciałyby iść na ten pogrzeb.
ale klikanie lubię to jest trochę nie na miejscu.

kolega umieścił na swoim profilu informację o śmierci brata i jego pogrzebie - nie, nie raziło mnie to.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:24   #14
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nekrolog na fejsie

nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto pisze dużo na fejsie o sobie miał przemilczeć taką informację. Zgadzam się z Lemmym.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:25   #15
calawdeszczu
Wtajemniczenie
 
Avatar calawdeszczu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Nekrolog na fejsie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dla mnie to żenada, ale jakoś specjalnie mnie to nie zaskakuje.

Powód? widywałam zdjęcia testów ciązowych i 'przechwałki' ile prezentów dziecko dostało na chrzciny. Nie wierzycie? Zdjęcie TUTAJ

Podpis pod zdjęciem: zobaczcie ile prezentów dostałam

Naprawdę niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci
leżę i wstać nie mogę. Ludzka wyobraźnia faktycznie nie zna granic.
Patrzcie sąsiedzi ile nasze dziecko dostało- ta fotka ewidentnie na pokaz. Na komunie to pewnie wsadzą ją do porsche i postawią obok walizkę dolarów.

Co do nekrologu, to uważam, że to zbyt osobiste, żeby publikować na fejsie. Udostępnianie tam leci jak łańcuszek, podejrzewam, że część osób tego dziecka nie znała i na oczy nie widziała.
__________________
11.01.2013- Julia, nasze największe szczęście
Być Mamą- bezcenne

calawdeszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:29   #16
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Nekrolog na fejsie

W USA od dawna już takie profile zmarłych są. Można się na pokaz posmucić i żalić jakie to teraz życie smutne bez tej osoby.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:30   #17
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Nekrolog na fejsie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dla mnie to żenada, ale jakoś specjalnie mnie to nie zaskakuje.

Powód? widywałam zdjęcia testów ciązowych i 'przechwałki' ile prezentów dziecko dostało na chrzciny. Nie wierzycie? Zdjęcie TUTAJ

Podpis pod zdjęciem: zobaczcie ile prezentów dostałam

Naprawdę niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:33   #18
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nekrolog na fejsie

Szczerze przyznam, że zdarzyło mi się przez facebooka dostac informacje o czyjejś śmierci i dacie pogrzebu ale poprzez wiadomości prywatne.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:37   #19
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Nekrolog na fejsie

Dla mnie to dziwne, ale jeśli ktoś cały czas fb traktuje jako miejsce do pokazania siebie, traktuje go na serio itd no to logicznym jest, że podzielli się i taką informacją
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 11:44   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nekrolog na fejsie

Nie robi mi to. Jesteśmy tak daleko w postępie cywilizacyjnym ze taki sposób wyrażania żalu mnie nie szokuje.

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dla mnie to żenada, ale jakoś specjalnie mnie to nie zaskakuje.

Powód? widywałam zdjęcia testów ciązowych i 'przechwałki' ile prezentów dziecko dostało na chrzciny. Nie wierzycie? Zdjęcie TUTAJ

Podpis pod zdjęciem: zobaczcie ile prezentów dostałam

Naprawdę niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci
o ja cie pierdziele
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:47   #21
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nekrolog na fejsie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dla mnie to żenada, ale jakoś specjalnie mnie to nie zaskakuje.

Powód? widywałam zdjęcia testów ciązowych i 'przechwałki' ile prezentów dziecko dostało na chrzciny. Nie wierzycie? Zdjęcie TUTAJ

Podpis pod zdjęciem: zobaczcie ile prezentów dostałam

Naprawdę niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci

I jakie prezenty - kuchnia, mini odkurzacz, różowa niezbyt piękna lala. No i pieniądze...lans. Pewnie 99% znajomych ma niezły ubaw, no chyba, że na takim samym poziomie zdjęcia dodają.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:47   #22
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nekrolog na fejsie

Nawet dziecko na fotce ciut zdegustowane
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:48   #23
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nekrolog na fejsie

nie mogę się zdecydować czy wygldąa to tak
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...ICm6JiYVZFhAG0
czy tak
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...7YoPztQT_0y_8h
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 13:12   #24
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Nekrolog na fejsie

Chyba wszystko zalezy od formy. Osobiscie, mialam jeden taki przypadek i nie zniesmaczylo mnie to specjalnie. O samym fakcie smierci dziecka znaajomej dowiedzialam sie z wiadomosci prywatnej, ale juz o pogrzebie ze sciany. Kobieta po prostu poinformowala o dacie pogrzebu i po prostu o tym, zeby zmiast kwiatow, dac donacje na organizacje charytatywna, ktora wybrala.
Nie bylo polubien, bylo kilka sensownych komentarzy. Wydaje mi sie, ze gdyby ludzie zaczeli to lubic, wtedy czulabym zniesmaczenie. Sama informacja nie jest niczym zlym, ale sposob w jaki to umieszczamy, a czasem zachowanie naszych "znajomych" moe zniesmaczyc.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 14:10   #25
201606201229
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 904
Dot.: Nekrolog na fejsie

Ludzie nie mają rozumu. Kiedyś na NK przez przypadek znalazłam profil jakiejś pani. (zdziwiło mnie profilowe,więc weszłam). Po przejrzeniu albumu,wiedziałam wszystko. Najpierw córeczka. Dobra,pani ma córeczkę. Zdjęcia córeczki w szpialu-córeczka chora. Zbliżenie na dosyć zdeformowaną twarz dziecka. za chwilę. CÓRECZKA W TRUMNIE. zdjęcia z jej pogrzebu,tabliczką z imieniem,nazwiskiem i datą śmierci. zdjęcia grobu. jej braciszek który stoi przy grobie i pozuje. miałam do niej pisać,ale się powstrzymałam. takie rzeczy nie na moje nerwy.

jeśli chodzi o fejsa,rozumiem takie nekrologi w jednej kwestii. Zmarła moja ciocia,i jej córka napisała na facebooku,że tego i tego dnia zmarła jej mama,pogrzeb jest wtedy i wtedy. Nie dałaby rady obdzwonić całej rodziny i wszystkich znajomych.
201606201229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:07   #26
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Nekrolog na fejsie

mnie z podobnych sytuacji zniesmaczyło, jak koleżanka umieściła informację o śmierci swojej babci, pod spodem jej zdjęcie (babci) z czarną wstążeczką i mama lajków oczywiście
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:11   #27
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Nekrolog na fejsie

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...05335856_n.jpg

Czy w necie czy w inny możliwy sposób, to przechwalanie się, a takich osób nie lubię. Informację o prezentach można przekazać ustnie najbliższej rodzinie, a nie kłuć w oczy pustą próżnością.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
A o śmierci/ pogrzebie można napisać w PW. Epatowanie rozpaczą jest tak samo niesmaczne, żałobą się nie chwali tylko nosi w sercu. Chyba że ktoś myśli tylko o sobie i bez 50 pocieszeń dziennie czuje się zapomniany.

Zdjęcia USG dziecka w brzuchu matki to insza inszość. Gdy ciężarna pisze: (imię już wybrane i ogłoszone) ma już xx cm i waży x - to jedyna odpowiedz ciśnie się na klawisze: A jak będziesz się cieszyła że duży rośnie gdy będziesz go wypychać :P
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:14   #28
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Nekrolog na fejsie

W zależności jak kto traktuje fejsa.

Jeżeli jako darmową rozrywkę od czasu do czasu, gdzie przybiega, odreagowuje, czyta kilka kawałów i leci dalej... to rzeczywiście można odnieść wrażenie, że ktoś swoim nieszczęściem popsuł mu chwilę relaksu.

Jednak, jeżeli ktoś ma profil, który jest częścią jego autentycznego życia, w którym dzieli się radościami i smutkami, którego używa jak inni telefonu komórkowego - czyli jako narzędzia komunikacji i podtrzymywania relacji międzyludzkich - wtedy całkowicie rozumiem potrzebę "wygadania się".

I nie będę osądzała, bo ludzki mózg czasami musi poradzić sobie ze stresem w sposób niezrozumiały dla osób postronnych.

Nie rozumiem za to kliknięć "lubię to". Chciałoby się powiedzieć: "co tu lubisz, tłumoku?"
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:26   #29
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Nekrolog na fejsie

mnie to szczerze mówiąc mało obchodzi. jak ktoś ma ochotę wrzucić nekrolog to niech wrzuca - jego sprawa nie moja. i za bardzo nie czaję analizowania tego zjawiska, bo to tak jak by szukać odpowiedzi na pytanie czemu część gatunku ludzkiego to idioci?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 17:31   #30
padam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 71
Dot.: Nekrolog na fejsie

a co w tym dziwnego??? wiele ludzi ma dziwne zachowania i jak by sie kazde chciało analizowac to by zycia nie starczyło.
padam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.