Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 13:51   #61
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

spox
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:22   #62
MoniS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

W pelni zgadzam sie z Ewunia 2 ! Dziewczyny wszystko zalezy od was!!!!! Ja mam 30 latek i prawie 0 zmarszczek pod oczami. Pielegnacje skory pod oczami zaczelam juz w wieku 22 latek. Uwierzcie i nie bojcie sie stosowac kremow pod oczy ktore nawilzaja i odzywiaja te najdelikatniejsza i najbardziej podatna na zmarszczki czesc twarzy. To nieprawda ze skora przyzwyczai sie do silnego kremu itd. to zwykle zabobony!! Skora nie jest w stanie sie przyzwyczaic do danego kosmetyku!! Poza tym wszystko zalezy od stanu skory pod oczami. Dziewczyna w wieku 22 latek moze miec skore przesuszona z pierwszymi zmarszczkami - wtedy trzeba szybko reagowac. Kupic sobie maseczke nawilzajaca - np. AA Oceanic i stosowac co drugi dzien przez jakis czas. Zaopatrzyc sie w krem odzywczy ktory nawilzy i odzywi skore - np. z drozszych Advanced Night Repair Estee Lauder (180 zl).
Wszystko w waszych rekach! Ja mam hopla na punkcie pielegnacji skory pod oczami. Tu powstaja pierwsze zmarszczki! A prawda jest taka ze jak juz powstana to niestety cudow nie ma i zaden krem ich nie zlikwiduje. Pozostaje wtedy jedynie botox i lifting. A tego chyba nie chcecie? Wiec radze wam juz teraz zatroszczyc sie o te partie twarzy. Posluchajcie sie starszej kolezanki. W wieku ok. 20 latek polecam lekkie zele i kremy nawilzajace. Jest duzy wybor na rynku od tanszych po drozsze. Juz po 25 r. polecam kremy nawilzajaco-odzywcze. Ja np. obecnie uzywam Antigravity Clinique i bardzo sobie chwale ten kremik. Jest super!
Radze wam zaopatrzyc sie w maseczke pod oczy - np. AA Oceanic bo niedroga i dobra oraz w dobry, lekki kremik nawilzajacy i uzywac go 2x dziennie - rano i wieczorem, no i unikac solarium.
MoniS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:24   #63
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

zgadzam się z przedmówczynią - maseczka AA jest rewelacyjna
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:48   #64
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

a w jakiej cenie ta maseczka?
nadaje sie dla osoby po 50 ,oczywiscie jako dobre nawilżenie a nie cud prostujący skóre
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:55   #65
blądi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 145
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

ja mam 20 lat ale nie chodzi tu o wiek ,przedewszytkim o mimike twarzy,o klimat ,przeciez etraz jest takie zanieczyszczone srodowisko niestety ,to wszytko zle wplywa na nasza cere ,kremy moze i tak ale jakis moze pielegnujacy ,nawilzajacy,odzywaiac sie zdrowo PRZEDEWSZYTKIM i duzo ruchu na swierzym pwoietrzy ,to najlepsza rada ,a smiac sie trzeba ,wtedy twarz promieniuje i nie zwraca sie uwagi na takie cus :P
blądi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 16:54   #66
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Wlasnie kupilam w GC krem pod oczy Ziaji-Herbikaplant z blawatkiem-jest na nim napisane ze rozjasnia cienie+wygladza drobne zmarszczki.zobaczymy jak sie spisuje.zaczelam tez stosowac krem na noc(wczesniej myslalam ze to kolejkny chwyt marketingowy)mam jak juz pisalam oil of olay complete care,jest b.tresciwy,do tego od dzis bede wklepywac pod oczy kremik ziaji i zobaczymy...
a te kremy clinique to mniej wiecej od jakiego wieku nalezy stosowac?moze ja na nie jestem jeszcze za mloda?
aha,ostatnuio zauwazylam tez ze przy demakijazu(maluje tylko rzesy,na twarz puder brazujacy sephory,zadnych fluidow,podkladow,etc,wol e moja naturalna skore) plynem Vichy mincrealnym troche mam zaczerwieniona skore wokol oczu (hmm...byc moze to od zelu garniera zielonego?ktory stosuje pozniej)-dziwi mnie to bo w zyciu nie mialam alergii ani zadnych uczulen? a moze to ta woda termalna vichy(slyszalam,ze ta w aerozolu jest prawie jak kranowa),moze powinnam przerzucic sie na LRP ten plyn do demakijau w ampulkach?
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 17:02   #67
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Ojej,wlasnie przejrzalam sie w lusterku od pudru brazujacego Sephory (uff wydatek 45zl ale puder 30!g i do tego to bajeranckie porzadne lusterko )i wokol moich oczu sa zmarszczki ,fakt,nie tak glebokie jak u 40-50latki ale poczatki juz sa.zaluje ze sie wczesniej za nie nie wzielam tylko bagatelizowalam cala sprawe nie wiem skad u mnie bylo to przekonanie ze kremy przeciwzmarszczkowe to dopiero od 30tki

i dziewczyny,stosujcie kremy z filtrami (15SPF) CALY rok,to pomaga
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-31, 17:33   #68
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Chomiczko-ale sama pomyśl-lepiej zapobiegać i używać kremów przeciwzmarszczkowych zanim powstaną niż po fakcie.

Co do kremu z bławatkiem,miałam-jest ok,ale powalających rezultatów (zwłaszcza jeśli chodzi o rozjaśnienie cieni) nie spodziewaj się
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 17:54   #69
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
vanilla Sky, a jakich kremow pod oczy stosujesz? chetnie wyprobuje,bo chce sie wziac za siebie i to porzadnie!

pod oczy wyprobowalam juz tyle kremow, ze hej... dla mnie numerem jeden jest estee lauder, advanced night recovery comples - nieco kontrowersyjny, jak widac z recenzji:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1679
ja jednak osobiscie nie znam lepszego kremu i zawsze do niego wracam. zuzylam juz chyba z 7 opakowan na przestrzeni kilku lat. tak jak napisalam w swojej recenzi byll to krem, ktory uratowal mnie przed dziwna faza niesamowitego przesuszenia i luszczenia, kiedy to nic innego nie chcialo mi pomoc. mnie akurat nie uczula nic a nic, ale jak widac sporo innych osob uczulil, wiec na pewno trzeba wystarac sie o probke. drogi niestety, ale starcza na naprawde dlugo.
godny polecenia jest tez clinique anti gravity ktorego uzywam teraz, aczkolwiek nawilzenie jak dla mnie nie jest az tak spektakularne, ale porzadny to krem.
uwielbiam rowniez perfect world for eyes firmy origins - jest leciutki i niewidoczny (nienawidze tlustej warstwy pod okiem) a rownoczesnie swietnie nawilza:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8559
z nizszej polki zadowalajacy jest preventi pod oczy, chociaz nie kupilabym znowu, za bardzo sie swiecil i w ogole nie nawilzal przeswietnie...
to chyba wszystko z tych, ktore moglabym spokojnie polecic.

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
az zaluje ze dopiero teraz zaczelam uzywac na co dzien kremow z SPF wczoesniej wydawalo mi sie ze slonce opala tylko w lato...a teraz nie ma dnia zebym nie wyszla bez mojego LRP hydraphase xl (SPF 15) wczorja zakupilam na lato spf 40 l'oreala solar expertise.myslisz ze mozna nim smarowac rowniez buzke latem,czy nie bedzie za tlusty? bo 15 dobra jest w ciagu roku,jednak na lato to zbyt niski filtr...
no ze mna to samo zaluje ze wczesniej nie zopstalam uswiadomiona a propos ochrony slonecznej. przez cale liceum w ogole spf nie uzywalam ale po prostu nie wiedzialam, ze trzeba! nie mowilo sie o tym i juz. na solarium nie chodzilam, no tylko te pare razy przed studniowka, no i czasem sie tu i owdzie na wakacjach poparzylam, czyli troche sie tego uzbieralo. potem bedac dwudziesto-cos latka zaczelam stosowac kremy z filtrami i taka z siebie dumna bylam, az niedawno sie dowiedzialam, ze wszystkie te kremy, ktore stosowalam sa do niczego, za niskie, niestabilne i w ogole...
tego loreala o ktorym piszesz nigdy nie uzywalam, ale zrob sobie probe w domu kiedys i naloz na twarz, zobaczysz czy da sie w nim wytrzymac. a jak nie to szukaj dalej - cos w koncu sie znajdzie, ja idealnego kremu z filtrami na twarz jeszcze nie znalazlam powowdzenia zycze!
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 18:01   #70
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

no i macie racje, mimika i geny tez maja swoj porzadny wklad, ja pamietam, ze juz bedac mala dziewczynka zauwazylam zmarszczki mimiczne pod oczami, po prostu mam taka urode, tak sie skora i miesnie ukladaja. sa twarze "plaskie" i takie bardziej "trojwymiarowe", na to nic nie poradzimy
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 19:14   #71
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Dzieki Vanilla Sky mam jeszcze 1pytanie,pewnie sie orientujesz,bo mieszkasz w Stanach,czy to prawda ze tam kosmetyki np clinique (a pewnie tez i estee lauder i kilka innych firm) kosztuja nieporownywalnie taniej?

w ogole jak patrze na to co miedzynarodowe firmy kosmetyczne oferuja na Zachodzie a w Polsce to zaczynam sie zastanawiac czy my naprawde nalezymy do tej UE,skoro na polski rynek trafia tylko niewielki odsetek tych produktow a jesli juz trafiaja to sa w wiekszosci marnej jakosci
czy my Polki nie zaslugujemy na lepsze traktowanie?
ps. a tak w ogole Vanilla Sky to co porabiasz w USA? od dawna juz tam siedzisz?
buziaki,chomiczka
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-31, 19:17   #72
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

aha,mam jeszcze pytanko do Beliczka: ktora z maseczek AA oceanica polecasz? szukalam na wizazu-moze chodzi o przeciwzmarszczkowa peeling-maska zluszczajaco rewitalizujaca?
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 19:43   #73
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

aha,ta maseczka AA to pewnie Eye Perfect przeciwzmarszczkowo-ujedrniajaca wokl ust i oczu,tak?

oj tyle tych opcji na razie nie bede zalowala sobie kremu na noc (oil of olay),do tego ziaja no i moze skusze sie na ta maseczke AA
dzieki girls co jak co ale na porzadne razy to na wizazu zawsze mozna liczyc
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 20:05   #74
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Beliczku,czytam te recenzje maseczki AA na wizazu i mam pytania:

1) jak sie powinna ja stosowac,tak jak krem czyli wklepac i nie zmywac(tzn pozostawic np na noc)?
2) czy ona tylko ujedrnia czy pomoze mi na male zmarszczki,tzn czy je splyci?
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 20:39   #75
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Chomiczko - ja nakładam tę maseczkę grubą warstwą i czekam aż wsiąknie. resztę wycieram chusteczką higieniczną. Ona spłyca drobne zmarszczki i daje efekt skóry przesyconej wilgocią. często zostawiam ją na cłą noc i nawet nie wycieram tych resztek chusteczką. polecam ją gorąco!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 03:50   #76
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Dzieki Vanilla Sky mam jeszcze 1pytanie,pewnie sie orientujesz,bo mieszkasz w Stanach,czy to prawda ze tam kosmetyki np clinique (a pewnie tez i estee lauder i kilka innych firm) kosztuja nieporownywalnie taniej?
niestety, kosmetyki firm ktore wymienilas sa tu w podobnych cenach wg mnie, przynajmniej z tego co zaobserwowalam... chociaz dawno nie bylam w polsce (rok to dla mnie dawno) i nie wiem jak teraz ma sie tam dolar. ale przykladowo - estee lauder mozna tu kupic za 48 dolarow zdaje sie, czyli wcale nie tanio. roznica jest tylko taka, ze ludzie tu wiecej zarabiaja i na wiecej rzeczy moga sobie pozwolic - moze stad to wrazenie, ze tu jest taniej? no i bardzo czesto sa promocje, ze dodaja do lancome, estee lauder i clinique pelne kosmetyczki probek, czasem sie zdarzy ze i jakis produkt full size dolaczaja, ale z tego co slyszalam w polsce coraz wiecej takich promocji tez robia, nawet te bardziej ekskluzywne firmy...

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
w ogole jak patrze na to co miedzynarodowe firmy kosmetyczne oferuja na Zachodzie a w Polsce to zaczynam sie zastanawiac czy my naprawde nalezymy do tej UE,skoro na polski rynek trafia tylko niewielki odsetek tych produktow a jesli juz trafiaja to sa w wiekszosci marnej jakosci
czy my Polki nie zaslugujemy na lepsze traktowanie?
wg mnie to wcale nie jest tak kazdy kontynent/ kraj ma swoj osobny rynek, osobne specjaly, uwierz mi, ze sa produkty ekskluzywnych firm produkowane tylko na europe. np. nowosc lancome pure focus ukazala sie w europie zeszlego lata, a tu dopiero teraz. no i oslawionego olejku clarinsa lotus tu w zyciu nie widzialam a takze w ameryce mamy gorsze filtry sloneczne, bo te najlepsze nie sa jeszcze zatwierdzone takze kazdy kraj ma swoje wady i zalety pod tym wzgledem

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
ps. a tak w ogole Vanilla Sky to co porabiasz w USA? od dawna juz tam siedzisz?
buziaki,chomiczka
przeprowadzilam sie tu jakies 5 lat temu, za rodzina, mimo, ze nie bardzo chcialam szczerze mowiac no ale teraz jakos sie zakotwiczylam, studiuje psychologie, teraz bedzie ostatni rok. ogolnie nie jest zle
pozdrawiam
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 10:41   #77
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

O bużkę trzeba dbać. Ja mam 23 lata i brak zmarszczek przy oczach czy ustach. Jedynie mam dwie poziome linie na czole, bo często je marszczę, ale nie wygląda to paskudnie. W ogóle mam też dobre geny, moja ciocia ma 60 lat, a wygląda na 40. I nigdy nie stosowała kremów przeciwzmarszczkowych! Moja mama za to stosuje za moją namową.
Specyfiki pod oczy używam od jakichś czterech lat. Przez pierwsze 2 były to lekkie żele ze świetlikiem, takie o prostym składzie. Później sięgnęłam po kremy pod oczy, ale nie przeciwzmarszczkowe. Na noc wybieram treściwsze kremy, nie przeszkadza mi wtedy tłustsza formuła, bo świetnie odprężają i odżywiają skórę.
Ziaja mi osobiście nie podchodzi, któryś żel pod oczy mnie uczulił. Polecam za to kremiki FlosLek - dla mnie bomba z serii hypoalergicznej. Fajny jest też krem CitroBiotik Idea25, z Oceanika ten najprostszy z linii dla skóry wrażliwej również jest dobry.
Za jakiś czas sięgnę po bardziej fachowe kosmetyki, bo jestem wyznawczynią PREWENCJI.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 11:24   #78
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

[QUOTE=vanilla_sky][font=Comic Sans MS]niestety, kosmetyki firm ktore wymienilas sa tu w podobnych cenach wg mnie, przynajmniej z tego co zaobserwowalam... chociaz dawno nie bylam w polsce (rok to dla mnie dawno) i nie wiem jak teraz ma sie tam dolar. ale przykladowo - estee lauder mozna tu kupic za 48 dolarow zdaje sie, czyli wcale nie tanio. roznica jest tylko taka, ze ludzie tu wiecej zarabiaja i na wiecej rzeczy moga sobie pozwolic - moze stad to wrazenie, ze tu jest taniej? no i bardzo czesto sa promocje, ze dodaja do lancome, estee lauder i clinique pelne kosmetyczki probek, czasem sie zdarzy ze i jakis produkt full size dolaczaja, ale z tego co slyszalam w polsce coraz wiecej takich promocji tez robia, nawet te bardziej ekskluzywne firmy...

O, choć nie mieszkam w USA to się nie mogę z tym zgodzić. Clinique i EL są dużo tańsze. A biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs $ to się opłaca. Dla przykładu: Clinique anty gravity pod oczy - 30 $ (w PL 160 PLN), Seria repairwear po 45 $ podczas gdy w PL ceny ponad 300 zł.
Jako dowód:
http://www.clinique.com/templates/pr...D=CATEGORY4914


Pozdrówki
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 13:11   #79
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Cytat:
Napisane przez Asika
O, choć nie mieszkam w USA to się nie mogę z tym zgodzić. Clinique i EL są dużo tańsze. A biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs $ to się opłaca. Dla przykładu: Clinique anty gravity pod oczy - 30 $ (w PL 160 PLN), Seria repairwear po 45 $ podczas gdy w PL ceny ponad 300 zł.
hmm, to ja pewnie pamietam jeszcze czasy swietnosci dolara
ale i tak najlepiej sie oplaca na ebay-u - ostatnio kupilam sobie estee lauder ANRC za ok 30 dolarow.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 10:57   #80
Małgonia_86
Przyczajenie
 
Avatar Małgonia_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 26
Exclamation sposób na blizny???

Czy drogie koleżanki macie jakieś dobre sposoby na wstydliwe blizny na nogach???Jeśli tak to prosze o jakieś porady.Uzywałam maści CEPAN ale jakoś nie daje dobrych i skutecznych efetów.Przynajmniej mi bo moje blizny są grube i głębokie.Może któs ma lepszy sposób???Pozdrawiam
Małgonia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:08   #81
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: sposób na blizny???

Cytat:
Napisane przez Małgonia_86
Czy drogie koleżanki macie jakieś dobre sposoby na wstydliwe blizny na nogach???Jeśli tak to prosze o jakieś porady.Uzywałam maści CEPAN ale jakoś nie daje dobrych i skutecznych efetów.Przynajmniej mi bo moje blizny są grube i głębokie.Może któs ma lepszy sposób???Pozdrawiam
To zależy jeszcze jakie masz blizny-tzn jakie stare,ile czasu używałaś Cepanu,czy opalałaś blizny itp itd Pewnie jeżeli są głębokie to żadne maści nie pomogą
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:46   #82
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: sposób na blizny???

Natii ma rację - głębokie blizny to ciężki orzech do zgryzienia - całkowicie ich nie usuniesz. A z własnego doświadczenia polecam Contratubex, drogie toto ale widać, że wygładza blizny.
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:57   #83
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: sposób na blizny???

Możesz spróbować nosić taki silikonowy plasterek na bliznę, on masuje zabliźnioną tkankę i sprawia, że sie szybciej wchłania, no i oczywiście regularne stosowanie Cepanu lub Contratubex nawet kilka razy dziennie
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 13:55   #84
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: sposób na blizny???

a po czym masz te blizny? jesli po depialacji to witaj w klubie i od razu musze ci powiedziec ze ja z tym walcze juz ladnych pare lat i jak na razie nic nie dziala...
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 23:51   #85
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Post Dot.: sposób na blizny???

Lekarz mi mówił, że maść Cepan trzeba wmasowywać w bliznę najlepiej kilka razy dziennie, a jeśli nie mamy okazji to koniecznie rano i wieczorem. Wmasowywać grubsza warstwę aż do całkowitego wchłonięcia. Efekty powinny być pierwsze lekkie po ok. m0cu stosowania, choć lekarz mi mówił, że czasem dopiero po 2 m-cach, więc cierpliwość jest jak najbardziej wskazana. Używałam też wspomnianego plasterka - mi nie pomagał, wolę jednak Cepan.
Pozdrawiam
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 16:07   #86
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: sposób na blizny???

ale mówicie o starych bliznach?takie da się jednak usunąć? jak mam blizny na nogach z czasów dzieciństwa to ten cały cepan coś pomoże?
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 19:13   #87
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Post Dot.: sposób na blizny???

Wydaje mi się, że dawne ale niezbyt grube i duże blizny mozna zmniejszyć lub wygładzić i rozjasnić stosując Cepan systematycznie chociaż rano i wieczorem, ale cierpliwość z pewnością będzie konieczna. Natomiast te starsze, ale grube blizny Cepan może zminimalizować w mniejszym stopniu. Jednak, jak mówił mój lekarz w przypadku blizn i stosowania maści ważne są systemtyczność, wmasowywanie i czaaaaas, u każdego inny.
Pozdrawiam
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 12:33   #88
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Cepan

Cytat:
Napisane przez natii4
Jak można naciąć i wyczyścić bliznę??
natii4: przecież napisałam, że pod skórą (pod blizną po oparzeniu) zrobiło mi się jakieś zakażenie, wg chirurga- napewno od cepanu. Konkretnie mówiąc, pod blizną zrobił mi się jakiś guzek, na tyle duży, że widać było wypukłość, na szczycie której znajdowała się ta nieszczęsna blizna. Oczywiście w środku gromadziła się ropa i dlatego trzeba było to naciąć i oczyścić. No więc zrobił mi taki zabieg, że najpierw w tę okolicę wstrzyknął znieczulenie miejscowe, a potem naciął skalpelem i zaczął wyduszać tę ropę.. No i wyczyścił, potem obwiązał bandażem i żyję. ale więcej cepanu nie będę stosować.
Dopiero teraz, przypadkiem, natknęłam się znów na ten wątek
pozdrawiam!
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 20:43   #89
Szczęściara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Exclamation Kto stosował krem Cepan? Proszę o pomoc!

Kupiłam sobie ostatnio krem Cepan na blizny i przbarwienia trądzikowe. Po kilku dniach stosowania zero pozytywnych efektów a negatywne jak najbardziej! W miejscach stosowania kremu moja twarz odbarwiła się-jest jaśniejsza! Nie wiem co robić! Proszę o pomoc!
Szczęściara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 20:46   #90
nula88
Zadomowienie
 
Avatar nula88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 295
GG do nula88
Dot.: Kto stosował krem Cepan? Proszę o pomoc!

Ja stosowałam ją na blizny po ospie. Efekty nie były może olśniewające, ale skóra bardziej wyrównała się w tych miejscach. Ale nie miałam żadnuych odbarwień o którch Ty mówisz. Może spróbuj jakiejś innej?
__________________

nula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.