Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-23, 12:00   #31
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Re:kocina :)

Witaj
Właśnie na "Zajączka" dostałam 7-tygodniowego koteczka śliczny, a w moim domu rodzinnym zostawiłam moją starą kochaną mrunię. Uwielbiam koty i jeżeli mogę Ci radzić to :
po pierwsze kotek powinien zostać przy mamie do ok 10 tygodnia życia , kotka nauczy go podstawowych rzeczy jak np. używanie kuwety.
po drugie od małego jasno określaj co mu wolno , a czego nie np. jeżeli zaczniesz go zabierać do łóżka to więcej ,niż pewne, że będzie już tak stale robił.
po trzecie spraw mu coś do drapania np. kawałek drewna, , obcinaj pazurki, i baw się z nim jak najdłużej nie może mu się przecież nudzić
No i na koniec choć porad jest mnustwoooo i nie starczy tu miejsca na ich przytoczenie, zadbaj o czystość ,wyznacz godziny stałych posiłków, nie przekarmiaj go , nie karz cieleśnie, zadbaj o jego zdrowie i pamiętaj kot nie człowiek to stworzenie delikatne i niezależne.

Kociara Asia [img]icons/icon7.gif[/img]
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 12:16   #32
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

no comments [img]icons/icon10.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg recznik001.jpg (38,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg recznik002.jpg (41,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg recznik005.jpg (30,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg recznik008.jpg (34,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg recznik010.jpg (31,5 KB, 16 załadowań)
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 12:16   #33
ish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 27
GG do ish
Re: psina

[img]icons/icon12.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asterix.jpg (16,5 KB, 7 załadowań)
ish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 12:19   #34
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

hehe, dzieki ish [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 12:26   #35
ish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 27
GG do ish
Re: psina

kreseczko ,a to kochane biale pozwijane, to nie przypadkiem Twoj nowy 'nabytek' ? [img]icons/icon12.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sharpei.jpg (15,4 KB, 13 załadowań)
ish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 13:08   #36
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

eh , niestety nie [img]icons/icon22.gif[/img] uwielbiam shar-peje i wiele bym dala za takiego brzdaca, niestety pozostali domownicy maja odmienne zdanie.. nie rozumiem - jak tu takich psiakow nie kochac [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 13:30   #37
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: husky?

Bosz jest sliczna [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja rowniez mam huskyego ( nie wiem jak sie pisze) ma 3 miesiace i prawie biale oczka [img]icons/1jupi.gif[/img]
Wrzuce foty na forum, jak tylko z karty przerzuce zdjecia na plyte [img]icons/icon12.gif[/img]
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-23, 13:33   #38
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: psina

A ja polecam wejsc w wyszukiwarke netowa i poszukac, jest mnostwo stron gdzie ludzie radza ludziom apropos psiakow [img]icons/icon12.gif[/img]
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 13:56   #39
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re:kocina :)

Ja kotka nie mam [img]icons/icon9.gif[/img] ale moja przyjaciółka ma drugiego już. Pierwszy bowiem zginął śmiercią tragiczną [img]icons/icon22.gif[/img] Z kotkiem w bloku to jest tak, z moich obserwacji [img]icons/icon7.gif[/img] kotek jako że jest dość wychowany (pod tym względem) załatwia się w swojej kuwetce, którą należy czesto wymieniać, sam po polu nie biega, jak na spacerek to tylko na smyczy bo by po prostu uciekł, jest ona (Kulka [img]icons/icon7.gif[/img] ) bardzo towarzyska, ale i straaaszna rozrabiaka, łazi (wysiaduje)po parapetach, zasłonach itp musi mieć coś do ostrzenia pazurków bo inaczej drapie wszystko [img]icons/icon7.gif[/img]

jak sobie cos jeszzce przypomne to dopisze [img]icons/1cmok.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 18:35   #40
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re:PYTANKO!

czy jesli psiak ma w plamki czarne podniebienie to sprawdza sie to, iz bedzie zlym psem? [img]icons/icon9.gif[/img]
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 21:00   #41
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re:PYTANKO!

Absolutnie się to Chili nie sprawdza, miałam kiedyś jako dziecko jeszcze suczkę i każdy mówił"o jakie podniebienie, będzie kiedyś groźna" i była taka zła ,że z każdym wszedzie poszła, aż kiedyś wsiadła za kimś do autobusu i już więcej nie wróciła [img]icons/icon22.gif[/img] nie zanałm łagodniejszego psiaka.
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-23, 22:44   #42
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re:Dorixx

Ojej [img]icons/icon38.gif[/img]

Ale ciesze sie, ze to nie ma przelozenia, wiec tylko przesady uf uf
Martwilam sie o swojego ale teraz juz nie [img]icons/1jupi.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 09:12   #43
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re:kocina :)

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Właśnie tego drapania wszystkiego co popadnie boję się najbardziej - wiadomo: kocina psotna jest [img]icons/icon7.gif[/img]
A jak przyuczyć kota, żeby drapał drewienko, a nie meble?

Pytam całkiem na wyrost, bo kociaki mają dopiero dwa dni, więc trochę czasu upłynie zanim jeden z nich zawita w moim domu.

Pozdrawiam - A.
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 09:19   #44
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Re:kocina :) do Agnieszki

Agnieszko,
Jeżeli będziesz widziała ,że kotek drapie meble z naciskiem na kanapę... to przenieś go do drapaka np. kawałek drewna (powinien być na tyle duży , aby kot mógł się wyciągnąć przy drapaniu)i podrap go jego łapkami. Musisz się jednak liczyć ,że kociak może zbojkotować ten pomysł. W takiej sytuacji zostaje regularne obcinanie pazurków i jasne danie do zrozunienia ,że nie wolno drapać mebli. Jak masz jakiekolwiek pytania służę pomocą.
Asia [img]icons/icon7.gif[/img]
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 10:11   #45
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re:kocina :) do Agnieszki

Dzięki Asia. Pewnie się odezwę, jak kicia szczęśliwie wyląduje u mnie w domu. Na razie ekscytuję się na zapas, bo jak mówiłam zwierzątko ma dwa dni dopiero i jeszcze ślepe (rozkoszne). Rudzielec w dodatku.

Pozwalasz kotu spać w łóżku? Moja kumpela nie miała nic przeciwko, ale tam w ogóle wyglądało na to, że to kot rządzi nie właściciel [img]icons/icon12.gif[/img]
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 10:55   #46
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Re:kocina :) do Agnieszki

Tak i jeszcze raz tak. To takie przyjemne kiedy małe , zafutrzone , cieplutkie , mruczące stworzonko leży koło Ciebie z nocy. Ale wszystko zależ od Ciebie czy mu na to pozwolisz. Generalnie kotek powinien mieć swoje miejsce, ale kicie uwielbiają spać na "wysokościach" np. łóżko, fotel, kanapa to taki punkt obserwacyjny, tam gdzie jest ciepło np. kaloryfer, i tam gdzie mogą się schować mają coś nad głową czują się wtedy bezpiecznie(szczególnie na początku pobytu w nowym domu)np. dziury, pod kanapą w szafie itp.
Asia
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 12:04   #47
ElaG
Raczkowanie
 
Avatar ElaG
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
GG do ElaG
psina i kocina

A ja mam jamniczkę Zuzię i kotkę Felcię, co widać na załączonym zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (16,0 KB, 16 załadowań)
ElaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 12:25   #48
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Re: psina i kocina

O matko i córko śliczności [img]icons/icon7.gif[/img]
Asia
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-26, 21:42   #49
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

Buniu i dziewczyny [img]icons/icon7.gif[/img] - mam dylemat, za jakis miesiac bedzie mozna przywiezc szczeniaczka do domu. od poczatku bylo wiadomo ze to bedzie piesek (decyzja rodzicieli), w koncu hodowca od ktorergo biore psiaka radzi nam wziecie jednak suczke. no i przekonalam domownikow - ma byc ostatecznie suczka. tylko ze ja nadal mam watpliwosci. szczerze mowiac obstaje przy suczce ze wzgledu nalagodniejszy charkter, ale z drugiej strony nie chodzi tu przeciez o psa duzego (to sa male teriery) wiec z ewentualnym ulozeniem nie powinno byc problemu, tym bardziej ze pojdzie na tresure (u psow boje sie gry hormonow i molestowania okolicznych nog [img]icons/icon10.gif[/img] - moze jednak da sie wytresowac pieska zeby zapobiec takiemu zachowaniu ?). z drugiej strony u suczek boje sie wiekszej podatnosci na choroby (zgadzam sie chyba tutaj z palomino). jesli chodzi ocieczke zamierzamy jej zapodawac zastrzyki. do dzisiaj bylam pewna ze to powinna byc suczka, ale wlasnie gadalam z kumpela (ktora miala 2 psy-psy), ktora ani chwili nie zastanawiala by sie czy to ma byc piesek! wiec ja juz nic nie wiem. zawracam wam glowe bo jestem w kropce - kazdy obstaje za tym co sam ma, eh. nie wiem - moze po obiektywna opinie skontakotwac sie z jakims treserem badz hodowca (obawiam sie ze hodowca od ktorego bede brac psiaka mogl mnie sklaniac do kupna suczki bo prostu gorzej jest je im sprzedac - z reszta zauwazylam ze jednak ludzie wola pieski iupowac od suczek).
dziewczyny, chlopaki - jak macie jakies sugestie, to piszcie [img]icons/icon35.gif[/img] bo mnie juz rece opadaja
[img]icons/icon40.gif[/img]
ps. mam nadzieje ze ktos to do konca doczyta [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-27, 10:11   #50
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: psina

Ja osobiście polecam forum dyskusyjne na www.psy.pl . Ja sama jestem totalnie zakręcona na punkcie rasowych psiaczków [img]icons/icon29.gif[/img] (szczególnie berneńczyków i samoyedów!), a i oczywiście mam rasowego mieszańca (rasy pasożyt, hehehe...). A tak wygląda moje cudeńko (styczeń 02-miał 2 lata):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Rex.gif (68,2 KB, 12 załadowań)
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 13:21   #51
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: psina

Ja dalej obstaję jednak za suczką – miałam kilka piesków i jedną suczkę (bokserka) i naprawdę suczki są bardziej przyjacielskie, posłuszne i straszne pieszczochy ( jestem z tych co by zagłaskały pieska na śmierć), a pieski to straszni indywidualiści i narwańce – ja mam takie wspomnienia po psach, bo wszystkie były strrrraszliwie szalone.
Myślę, że nie masz racji z tym hodowcą ludzie chętniej kupią od niego suczkę niż pieska, bo z suczki można wyciągnąć pieniądze (hodowla). Spotkałam się także u hodowców właśnie tej rasy, że suczki są zawsze droższe.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 14:51   #52
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: psina

dzieki Kasiu - rzeczywiscie ta teza o nieuczciwych zamiarach hodowcow dotyczacych plci to bylo przeze mnie szukanie dziury w calym. prawdopodobnie zdecyduje sie na suczke, szczegolnie kiedy wiem ze sa zastrzyki powodujace zanikniecie cieczki (mam nadziej ze nie uznacie mnie za dreczycielke psa). no wlasnie - co myslicie o tych zastrzykach, albo ewentualnie sterylizacji?
oczywiscie juz przegladalam forum (fora?) na 'psich stronach' ale interesuje mnie tez Wasze zdanie [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 14:55   #53
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

Mam dwie sunie, obie wysterylizowane, jedną wzieliśmy taką ze schroniska, drugą trzeba było wysterylizować ze względu na zdrowie. Uważam, ze jeśli ktoś nie zamierza doczekać sie szczeniaków, sterylizacja jest jak najbardziej wskazana - suńka jest zdrowsza i nie ma kłopotów z cieczkami i całym tym kramem... [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 17:34   #54
Krenciolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 29
Re: psina

JAki podobny do mojego Pedzelka
Moje ukochane pieski to PONy (polskie owczarki nizinne). Skad Wy bierzecie te ceny za rasowe psy. JA najwiecej zaplacilam 1700zl. Moje szczeniaki(prawdziwie krolewskiej krwi) beda kosztowaly taniej ale beda oddawac je prawdziwym milosnikom rasy. Za Pedzelka (na 1 zdjeciu- briard ) zaplacilam 1000 zl. Odradzam kupowanie szczeniakow od hodowcow, ktorzy zyja z rozmnazania psow i zawyzaja ceny. Polecam prawdzie polska rase( nie wiadomo czemu jest ona bardziej popularna na swiecie niz u nas)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PIC00027.jpg (32,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bmw1.jpg (45,0 KB, 9 załadowań)
Krenciolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 17:56   #55
Krenciolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 29
Re: psina

odwrotnie wkleilam
Krenciolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 06:41   #56
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: psina

O rajuśku! Rzeczywiście podobny! No bo mój Rex to tak w ogóle jest w 1/4 PON-em. Jego Dziadek ze strony ojca to Polski owczarek nizinny. A matki drzewko genealogiczne pozostaje nieznane-sąsiedzi wzięli ją ze schroniska. A tak na marginesie-tylko rex był czarny w całym miocie (po mamusi...hehehe...), na 4 suki, i 2 psy.
Pozdruffy! Spadam, bo idziem do szkółki!
Bye!
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:06   #57
Basia21
Rozeznanie
 
Avatar Basia21
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 527
Unhappy Chce Psa ! jak go przekonac !!

Dziewczyny błagam pomóżcie jak przekonać rodziców a właściwie tatę do psa? Miesiąc temu straciliśmy pieska był z nami 16 lat teraz dom jest taki pusty a ja nie wyobrażam sobie domu bez psa .... Już na rożne sposoby próbowałam go przekonać ale ciągle słyszę tylko jedna odpowiedz zdecydowane Nie i „ jak będziesz na swoim to wtedy możesz mieć nawet 5 !! już nie wiem co robić największym problemem dla niego to ze musiał by go czasem wyprowadzić na spacer ale i tak nie ma nic innego do roboty bo jest na emeryturze i całe dnie spędza w domu. Co mam robić ?
__________________
Basiulka
Basia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:20   #58
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Chce Psa ! jak go przekonac !!

dziwne a Twój tata lubił tamtego psa ? Czy sprawiał pupil dużo kłopotów ? może tata się poprostu boi i widząc jak przeżyłaś śmierć tamtego nie chce do tego jeszcze raz dopuścić ?
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:22   #59
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: Chce Psa ! jak go przekonac !!

Może jest jeszcze na to za wcześnie? Przypuszczam, że skoro Wasz piesek był z Wami tak długo, to musieliście być do niego bardzo przywiązani. Może wspomnienie straty tego poprzedniego jest zbyt świeże, a tata, jako prawdziwy mężczyzna nie chce sie do tego przyznać
Spróbuj za jakiś czas
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:42   #60
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Chce Psa ! jak go przekonac !!

Moj Tata tez tak ma. Nie mam psa juz od 5 lat. Pierwsze 3 lata sama nie chcialam miec psa, bo za bardzo przezylam cierpienie i chorobe mojej suczki. Pozniej jednak zaczelam tesknic za jakims zwierzakiem. Odpowiedz mojego Taty jest identyczna jak Twojego: "jak sie wyprowadzisz na swoje, to sam Ci kupie". Poki co jednak nie widze sznas na szybka wyprowadzke Tak naprawde to niechec Taty nie jest zwiazana chyba z tym, ze nie chce wychodzic z psem, chociaz tak wlasnie twierdzi. Moj boi sie, ze ja wyprowadze sie, znajde prace w innym miescie i co wtedy z psem? Pozatym tez bardzo przezyl chorobe naszego psa, pomagal nawet przy opreacjach itd. i chyba nie chce przezywac kiedys tego ponownie. No i nie wierzy w to, ze inny pies moglby byc tak madry jak poprzedni !
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.