Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 21:03   #1
Rick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 137

Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?


Pytanie mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale pytam, ponieważ mój niepełnosprawny kumpel dużo się zastanawiał nad tym tematem i mnie również to zaciekawiło.
Rick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:06   #2
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Pytanie mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale pytam, ponieważ mój niepełnosprawny kumpel dużo się zastanawiał nad tym tematem i mnie również to zaciekawiło.
Co rozumiesz przez "niepełnosprawny"? Chodzi o niepełnosprawność ruchową czy umysłową?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:11   #3
Rick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 137
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez "niepełnosprawny"? Chodzi o niepełnosprawność ruchową czy umysłową?
Obie formy, aczkolwiek bardziej mnie interesowała ruchowa, ponieważ wydaje mi się (może to mylne wrażenie), że z osobą chorą fizycznie łatwiej utrzymać związek niż z osobą chorą umysłowo, ale chętnie wysłucham przykładów odnośnie różnych form niepełnosprawności.
Rick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:12   #4
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Pytanie mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale pytam, ponieważ mój niepełnosprawny kumpel dużo się zastanawiał nad tym tematem i mnie również to zaciekawiło.
Ja znam - mojego sąsiada
Jak miał 25 lat, to doznał nieszczęśliwego upadku na rowerze i został sparaliżowany od pasa w dół.
Przez spory kawał czasu był zamknięty, zgorzkniały, nie chciał żyć, bo nie widział jako tako sensu. Później postanowił, że będzie ćwiczył, jakaś rehabilitacja, spotkania z ludźmi podobnymi sobie itp. Zakochał się ze wzajemnością z fizjoterapeutką i teraz już 2 lata są razem i widac, że przy niej odżył A ona go wspiera, motywuje i to działa - załatwili sobie podjazd do domu (mieszkają na parterze), samochód przystosowany do niego tak, by mógł prowadzić. Razem też jeżdżą na obozy z ludźmi, którzy zostali niepełnosprawni po wypadkach. Ona prowadzi wówczas ćwiczenia, a on opowiada, jak z tym żyć na co dzień.

Podziwiam ich, bo ja chyba nie umiałabym być w takim związku. To cholernie trudne.


No i dodam też, że w jednym z klubów spotykam chłopaka na wózku z dziewczyną (nie wiem, czy to jego wybranka, przyjaciółka czy co), ale świetnie się razem bawią, tańczą itp
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:17   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Ojciec mojego starego kolegi żyje bez rąk od dobrych kilkunastu lat. Wypadek zdarzył się niedługo po ślubie. W zeszłe wakacje widziałam, jak żona jechała z nim na tandemie. Niesamowite poświęcenie, to musiało od niej wymagać nie lada koordynacji. A więc można!
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:27   #6
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Jeśli chodzi o niepełnosprawność ruchową- dwa przypadki znam osobiście.

Związek nr 1, mieli po 19 lat- byli razem ok roku gdy jej się przytrafił wypadek, po którym długi czas spędziła w szpitalu, jest sparalizowana od pasa w dół. Po tym wypadku dużo się zmieniło, facet nie podołał, zostawił ją dla innej, pełnosprawnej dziewczyny. Po kilku latach ta dziewczyna na wózku znalazła sobie faceta (pełnosprawnego), ale nie wiem czy jeszcze są ze sobą czy nie.

Związek nr 2, ona 27 lat, on 28- tez wypadek (wtedy byli ze sobą już kilka lat), facet wylądował na wózku, ma sparalizowane tylko nogi z tego co kojarzę. No i dali sobie z tym radę, dalej są ze sobą, ale nie wiem jak im się układa.



Nie znam natomiast osób, które były same i kogoś poznały.

Na pewno jest cięzko, nie ma co ukrywać. Ale nie ma rzeczy nieosiągalnych, trzeba uwierzyć w siebie, w ludzi, na pewno uda się kogoś znaleźć
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:41   #7
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Pytanie mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale pytam, ponieważ mój niepełnosprawny kumpel dużo się zastanawiał nad tym tematem i mnie również to zaciekawiło.
To dobre ciekawe dlaczego nikt nie pyta czytając chociażby wątek intymnie czy zdrowi ludzie są upośledzeni uczuciowo skoro tyle zdrad i problemow
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 22:02   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Na pewno trudniej jest znalezc 2gą połówkę osobie niepełnosprawnej, z oczywistych wzgledow, co nie znaczy ze nie ma szans. Mam znajomego niepelnosprawnego, ale stracil czucie od pasa w dol juz po slubie, gdyby nie slub to moze by bylo inaczej tj. dziewczyna by go zostawiła - nie wiem. Mysle ze predzej czy pozniej kobieta bedzie potrzebowac przy sobie faceta przy ktorym bedzie mogla czuc sie bezpiecznie, a nie przy którym ciagle musi czuwac i byc tą twardą, ta która wiekszosc ma na głowie itp. bo niepelnosprawny chłopak/maż nie moze wielu rzeczy zrobic. Ale są takie co to lubią (byc takie twarde zawsze i wszędzie i dominować faceta) no i to tez zalezy od charakteru i atrakcyjnosci twarzy tego niepelnosprawnego. Co do niepelnosprawnego umyslowo to wiadomo ze takiemu ciezko bedzie znalezc kogokolwiek i jesli znajdzie to chyba tylko drugą osobe niepełnosprawną umysłowo.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 22:48   #9
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Mam znajomego z liceum, który jeździ na wózku, chyba od urodzenia. Zawsze wesoły, aktywny chłopak, dużo osób go lubi. Ma dziewczynę, chyba od 2 lat, myślę, że są bardzo szczęśliwi Ona jest pełnosprawna, jakbyś pytał, ale jak widać, nie przeszkadza im to, i dobrze
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 23:01   #10
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Zawsze gdy czytam artykuły o ludziach sparaliżowanych po wypadkach albo oglądam reportaże, to pojawiają się tam pary: on niepełnosprawny + ona pełnosprawna która dała radę i została przy facecie, albo poznała go już niepełnosprawnego. Natomiast nie słyszałam jeszcze o sytuacji odwrotnej. Ciekawi mnie czy w ogóle zdarza się, by facet nie opuścił dziewczyny po takiej tragedii.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 23:21   #11
Rick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 137
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Zawsze gdy czytam artykuły o ludziach sparaliżowanych po wypadkach albo oglądam reportaże, to pojawiają się tam pary: on niepełnosprawny + ona pełnosprawna która dała radę i została przy facecie, albo poznała go już niepełnosprawnego. Natomiast nie słyszałam jeszcze o sytuacji odwrotnej. Ciekawi mnie czy w ogóle zdarza się, by facet nie opuścił dziewczyny po takiej tragedii.
Nie, mężczyźni w ogóle nie mają uczuć, a o wszelkich emocjach decyduje ich penis

Na szybko:

http://dominikabudzynska.blogspot.com/

Cytat:
estem ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA gotowa na wszystko, blogerka, wizażystka, fotografka na wózku - wchłaniająca szczęście z powietrzem. Jestem szczęśliwie zakochana w cudownym mężczyźnie, który nosi mnie na rękach, pokazuje mi świat z wysokości 192cm nad ziemią, który kocha ze mną tańczyć
Pozdrawiam!
Rick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 00:56   #12
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Nie, mężczyźni w ogóle nie mają uczuć, a o wszelkich emocjach decyduje ich penis

Na szybko:

http://dominikabudzynska.blogspot.com/



Pozdrawiam!
Oj bez szydery! Ale ja równiez uważam, że to kobiety są bardziej zdolne do poświęceń, umęczenia się ze względu na zupełnie inną psychikę od męskiej.

A blog świetny! Kipi pozytywną energią
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 04:11   #13
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Osobiście nie znam, ale ze słynnych osób jest Nick Vujicic, który nie ma rąk i nóg oraz ma żonę (przepiękna dziewczyna) i jakoś niedawno urodziło mu się dziecko.

Nick jest chrześcijaninem (nie katolikiem, protestantem, nie pamiętam, jaka denominacja) i prowadzi stronę: http://www.lifewithoutlimbs.org/
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 05:48   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Znam.
4 osoby - 3 kobiety i faceta. Wszyscy znajdowali drugie połówki już jak byli niepełnosprawni.
Tak w zasadzie to uswiadomilam sobie, ze wszystkie osoby niepełnosprawne jakie znam są w związkach
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 06:37   #15
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Hmm nie znam.

Jedna parę , ciocia od byłego, jej maz uległ wypadkowi sporo czasu temu i tkwi przy nim nadal. Dzieci nie mają i mieć nie beda bo jest niepełnosprawny i umysłowo - nie mówi, raczej niezbyt wie co do niego mówią, troche agresywny, no i ledwo chodzi, i jezdzi na wózku. Ale chodzi trochę..
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 08:01   #16
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Hej

ja byłam w związku z niepełnosprawnym facetem. Musiał chodzić cały czas o dwóch kulach, bo miał porażenie nogi, całkowity bezwład i za krótką. Fajnie było nam razem, bardzo towarzyski, imprezowy, wszyscy go znają itp. I wyobraź sobie, że mnie rzucił, bo poznał inną, hehe taki z niego (aż do teraz) loewelas! Teraz się z tego smieję, wszystko między nami ok, czasami rozmawiamy ze sobą. Tak więc ja znam
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 08:05   #17
Fayess
Raczkowanie
 
Avatar Fayess
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 62
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Moja znajoma, była z chłopakiem bodajże od 14/15 roku życia, teraz ma 19 lat. Jej chłopak dwa lata temu miał wypadek na motorze, został sparaliżowany od pasa w dół. Od dwóch lat prowadzi rehabilitacje, nie wiadomo, czy jeszcze kiedyś stanie na nogi. Mimo wszystko ona z nim została, wspiera go, ich miłość widać na odległość. Każdy ich podziwia. Myślę, że jest to cholernie trudne, zwłaszcza w tak młodym wieku.
__________________
'Ucz się na błędach, nie przejmuj się tym, co mówią inni
i bądź szczęśliwym człowiekiem.'
Fayess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:21   #18
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?



---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

I jeszcze Dominika
http://www.dominikabudzynska.blogspo...edyna-sia.html
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:24   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

W mojej bylej pracy mialam kolegow niepelnosprawnych - jeden na wozku jest zonaty i maja dziecko (on od malego na wozku, poznali sie w pracy), drugi sie niedawno ozenil ze swoja znajoma z dziecinstwa.
Takze jak najbardziej mozna.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 09:29   #20
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Tak, znam taką parę: chłopak niewidomy od urodzenia, w dodatku w wyniku wypadku stracił nogę i jego dziewczyna. Są razem od paru lat, ostatnio kupili mieszkanie i zamieszkali razem, zresztą są moimi sąsiadami. Wyglądają na szczęśliwych.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:15   #21
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Mam kolegę niepełnosprawnego ruchowo od urodzenia - ma dużo pasji, rozwija swoje zainteresowania, bystry, oczytany, niesamowicie inteligentny, potrafi zaintrygować dziewczyny, w dużej mierze samodzielny. Niestety ma pecha w uczuciach - trafia na dziwne dziewczyny, które nie bardzo liczą się z jego uczuciami. Dość szybko wychodzą te intencje kobiet, myślę, że właśnie w zetknięciu z niepełnosprawnością.
Znając tego kolegę, mam przeczucie, że na pewno spotka kogoś wartościowego.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:17   #22
Majkusiowa
Przyczajenie
 
Avatar Majkusiowa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 12
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

U mnie na osiedlu mieszka kobieta, która nie ma ręki od wysokości łokcia. Ma męża i 3 dzieci. Jest szczęśliwa bo niepełnosprawnośc w niczym jej nie przeszkadza: jeździ samochodem, sprząta, nawet firanki wiesza sama
Majkusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:55   #23
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Moja koleżanka jest osobą niepełnosprawną, jednocześnie szczęśliwą żoną i mamą
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:11   #24
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Rozmyślanie i zamartwianie się nie pomaga, trzeba czuć się jak normalny człowiek i funkcjonować w sposób normalny (wyznaczając sobie takie same cele, co tzw. pełnosprawni... tj. szkoła, uczelnia, praca, zajęcia dodatkowe, znajomi itp.), dostrzegając i mierząc się z trudnościami...
ALE! Nie wszyscy wokół muszą wysłuchiwać o tych trudnościach i żalach ze strony osoby niepełnosprawnej. To przecież krępujące dla otoczenia.

Jestem niepełnosprawna od urodzenia i moją miłość spotkałam kilka lat temu, tuż przed wyprowadzką na studia

Mam kilkoro znajomych (również poruszających się na wózku), mniej więcej w swoim wieku i tylko 1 koleżanka jest singielką.
Szczerze mówiąc, nawet mi trudno było znieść jej podejście do swojego życia, umartwianie się, marudzenie, że taka samotna, że ma już () 17 lat, a ciągle bez chłopaka... Na szczęście widzę, że się zmieniła, jest szczęśliwa, dba o siebie, wychodzi ze znajomymi, kończy studia. Myślę, że miłość ją dopadnie, zanim zdąży się obejrzeć


Związki z osobą niepełnosprawną są takie same, jak w innych parach. Tylko może podział obowiązków podporządkowany temu, co osoba niepełnosprawna może zrobić, a co nie
Natomiast kłótnie, kryzysy i problemy, z którymi się trzeba zmierzyć rzadko kiedy mają związek z niepełnosprawnością. To, coś, co akceptuje się albo nie i to od początku...
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:27   #25
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Nie znam osobiście nikogo kto jest niepełnosprawny ruchowo, ale przypomniało mi się, że po moim dawnym osiedlu codziennie na spacer chodziła urocza para - pani w wieku ok. 50 lat na wózku i jej mąż. Pan cierpliwie pchał wózek, żartowali ze sobą, siadali na jakiejś ławce, czytali coś albo rozmawiali... Nie wiem czy to "stare małżeństwo" czy są ze sobą krócej, nie wiem też czy pani jest niepełnosprawna od urodzenia czy w wyniku choroby lub wypadku. Ale zawsze bardzo miło mi się na nich patrzyło Szczęśliwi, kochający się ludzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:03   #26
Jesienna Pomarancza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 248
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Pytanie mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale pytam, ponieważ mój niepełnosprawny kumpel dużo się zastanawiał nad tym tematem i mnie również to zaciekawiło.
Praktycznie wszystkie osoby niepełnosprawne, które znam, są w szczęśliwych związkach, z tego 3 w małżeńskich i mają dzieci. (Jedna głuchoniema, mąż też głuchoniemy, jedna z porażeniem mózgowym, mąż niedowidzący, jedna niepełnosprawna ruchowo, mąż sprawny. Poza tym kolega chodzący o balkoniku ma sprawną narzeczoną i tak dalej...)

Edytowane przez Jesienna Pomarancza
Czas edycji: 2013-03-06 o 17:05
Jesienna Pomarancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:16   #27
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Nie, mężczyźni w ogóle nie mają uczuć, a o wszelkich emocjach decyduje ich penis
Z tego co czytałam tu chodzi o to, że mają słabszą psychikę i dlatego przeważnie nie potrafią sobie poradzić z takim wydarzeniem.

Cytat:
Napisane przez Rick Pokaż wiadomość
Fajnie, że są jakieś wyjątki
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:51   #28
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Mój dobry kolega jest w związku z dziewczyną, która ma stwardnienie rozsiane. Porusza się na wózku inwalidzkim. Kiedyś mogła chodzić, później przestała ale miała normalnie sprawne ręce. Teraz niestety nawet nimi nie jest w stanie za bardzo ruszać.

Jak się poznali on wiedział dobrze, że jest chora, wiedział jaka to choroba i na czym polega.

Nie odsunął się od niej, zaryzykował bycie z nią i wiem, że ją kocha i mimo przeciwności są razem szczęśliwi.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 18:20   #29
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

Cytat:
Napisane przez sunflower__ Pokaż wiadomość
Rozmyślanie i zamartwianie się nie pomaga, trzeba czuć się jak normalny człowiek i funkcjonować w sposób normalny (wyznaczając sobie takie same cele, co tzw. pełnosprawni... tj. szkoła, uczelnia, praca, zajęcia dodatkowe, znajomi itp.), dostrzegając i mierząc się z trudnościami...
ALE! Nie wszyscy wokół muszą wysłuchiwać o tych trudnościach i żalach ze strony osoby niepełnosprawnej. To przecież krępujące dla otoczenia.

Jestem niepełnosprawna od urodzenia i moją miłość spotkałam kilka lat temu, tuż przed wyprowadzką na studia

Mam kilkoro znajomych (również poruszających się na wózku), mniej więcej w swoim wieku i tylko 1 koleżanka jest singielką.
Szczerze mówiąc, nawet mi trudno było znieść jej podejście do swojego życia, umartwianie się, marudzenie, że taka samotna, że ma już () 17 lat, a ciągle bez chłopaka... Na szczęście widzę, że się zmieniła, jest szczęśliwa, dba o siebie, wychodzi ze znajomymi, kończy studia. Myślę, że miłość ją dopadnie, zanim zdąży się obejrzeć


Związki z osobą niepełnosprawną są takie same, jak w innych parach. Tylko może podział obowiązków podporządkowany temu, co osoba niepełnosprawna może zrobić, a co nie
Natomiast kłótnie, kryzysy i problemy, z którymi się trzeba zmierzyć rzadko kiedy mają związek z niepełnosprawnością. To, coś, co akceptuje się albo nie i to od początku...
Też tak myślę. Być może rzadziej słyszy się o facetach, którzy są w związku z niepełnosprawną kobietą, ale na pewno istnieją. Na pewno wymaga to dużej dojrzałości, a nie siana w głowie, ale generalnie każdy związek tego potrzebuje, tu może trochę więcej. Jak człowiek się zakocha, to wiadomo, że czasem będą jakieś niedogodności, ale jak piszesz bardziej związane z podziałem obowiązków itp. Ja bym bardziej zastanowiła się nad tym, że mamy XXI wiek i wciąż za mało udogodnień dla niepełnosprawnych, a sam przykład np Dworzec Centralny w Warszawie, a nawet program o tym oglądałam.

Natomiast, co do związków to nie jest średniowiecze, mamy coraz większą wiedzę, takie związki to już mniejsze 'tabu' niż kiedyś, bo niepełnosprawni to tacy sami ludzie jak my i tak chcą być postrzegani. A wręcz wielu można pozazdrościć, bo jak spojrzę na tego znajomego, to naprawdę chłopak bardzo aktywny, który jakby na wszystko ma siłę i chęci, a mi często np tych chęci brakuje. Można się od niego wiele nauczyć.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:46   #30
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Czy znacie osoby niepełnosprawne będące w szczęśliwych związkach?

przykład szczęśliwej, cieszącej się życiem i zakochanej dziewczyny www.dominikabudzynska.blogspot.com
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-20 21:45:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.