Masażysta - czyli polecamy, odradzamy i pytamy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-03, 09:19   #31
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Witam. Cieszę się że następna osoba przekonuje sie do masażu w celu modelowania sylwetki oraz terapii cellulit. Poza tym widze zrozumienie, iz potrzebna jest ciągłość w działaniu a nie jedynie przygotowanie do sylwestra czy wakacji, ale jedna sprawa mnie dziwi. Owszem na masaż mozna chodzic nawet okazyjnie raz w miesiącu, wtedy kiedy potrzebujemy relaksu, wyciszenia lub jest specjalna okazja.
Wszystkie masaże które bierzemy w celu terapeutycznym (podobnie jest z terapią cellulit lub z wyszczuplaniem)powinne byc jednak wykonywane w regularnej serii.
Owszem mozna wykonywać masaż raz w tygodniu, ale trudno sie spodziewać rewelacyjnych efektów. Masaż na początku bierze sie w serii np. 2-3 razy w tygodniu, tak np. 10 masaży. Jesli jest konkretny rezultat, to potem mozna chodzic na masaż okazyjnie np raz w tygodniu, ale na początku warto skorzystać z masażu częściej.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 09:35   #32
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

oj, dopiero zauważyłam ten wątek. Jest jeszcze jedno miejsce godne polecenia: Studio Odnowy w piwnicy Radia Łódź, przystanek 12tki Radiostacja. Jest tam przemiły pan masażysta, który prowadzi cały ten interes. Nie wiem, czy jest tak dobry jak pan Janek (bo Janek jest słynny i ma, zapewne słuszną, renomę - nigdy nie byłam u niego, ale wiele osób polecało), ale ma bardzo niskie ceny (studenci duuuza znizka, 10 albo 20%). Ja chodzę tam na saunę, i czasem na masaż pleców - za pół godz. płacę 20 zł !!! Wiem, że wykonuje też masaże modelujace sylwetkę, pracuje głównie na Thalgo.

Natomiast solarium na Kosciuszki nie polecam. Próbowałam się tam umówić kilka razy, i zawsze było coś nie tak, poza tym, cena promocyjna wywieszona na budynku nijak ma się do oferowanych ("bo to jest proszę pani cena minimalna, jak pan masażysta panią zobaczy, to będzie wiedział, jaki masaż jest konieczny i ile będzie trwał i kosztował" a ja nie lubię cenników dobieranych "na oko")

Gdybyś kiedyś chciała odpocząć od pana Janka, albo gdyby ktoś inny przeszukując forum trafił na ten wątek
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 09:55   #33
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

To za Twoja namową bodyworker poszłam na ten masaż. Ja bardzo chętnie chodziłabym 2 razyw tygodniu ale finanse nie bardzo mi na to pozwalają. Tzn raz mogłabym pójść dwa razy w tygodniu a potem mogłoby okazać się że nie mam pieniążków i chodziłabym znów max. raz w tygodniu. Tak sobie pomyślałam, że może jestem w stanie coś sama w domku robić, aby to co zostanie zrobione podczas fachowego masażu przez ten tydzień nie zostało zaprzepaszczone. Juz wim że mam robić peelingi, mam robić niaprzemienny prysznic i robić ćwiczonka. A może jeszcze coś podpowiesz?
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 10:05   #34
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Joannea, a może masz jakiś telefon tam do tego Studia Odnowy. Do Pana Janka będę chodzić na pewno bo zrobił na mnie rewelacyjne wrażenie ale warto sprawdzić to miejsce o którym Ty mówisz. Pan Janek jest rewelacyjny ale nie wiem czy te wizyty wytrzyma moja kieszeń . Wolałabym jednak aby moim ciałkiem zajmował sie profesjonalista, więc może od biedy mogłbym zienić niezastąpionego Pana Janka na tego Pana o którym Ty mówisz.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 10:12   #35
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Wiem, wiem, zdaje sobie sprawy z faktu, ze głównym problemem sa finanse. Dla wiele kobiet jest to główny problem, jeśli chodzi o korzystanie z zabiegów, tym bardziej, iz progresywny charakter schorzenia jakim jest cellulit wymaga ciągłego uczestnictwa w masażach, ćwiczeniach, itd. Ale Carla, tak sie składa że jestem także hobbystą jesli chodzi o ludzkie, socjologiczne zachowania, i co innego sie piszę i czyta a co innego obserwujesz na ulicy, na dyskotece, w pubie.

Czy zauważyłyscie jak w ciągu ostatnich lat, np. kobiety przestawiły sie z soczku czy mineralnej, na piwko i to nie jedne w ciągu imprezy!
Co naprawdę jemy?
Czy siedząc 8 godzin w pracy i kilka przed TV, nadgonimy wszystko 2-3 godzinami aerobiku w tygodniu?
Czy znamy, prawdę i całą prawde o antykoncepcji hormonalnej?
Jak wpływa na przeciętna kobietę żle dobrany lek?

I DLACEGO W TAK CZARUJĄCY ŚWIĄTECZNY DZIEŃ SIEDZIMY PRZY KOMPUTERZE!!!!!?????

Warto wyjść nawet jesli gdzieś pada deszcz.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 10:22   #36
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Masz sporo racji. Piwka nie piję bo nie cierpię. Okazjonalnie jakis alkohol w ogóle. A soki uwielbiam a woda mineralna czasem tak cudownie smakuje . JA uwielbiam owoce i warzywa i tak a prawdę mogłabym zywic się tylko nimi, a od czasu do czasu przekąsić jakąś kanapkę z serkiem. Fakt jest faktem że siedzący tryb życia jest zabójczy. No i niestety biorę tabletki antykoncepcyjne i zdaję sobie sprawę że mogą być przyczyną moich trosk. Choć kiedy pytam o to lekarzy (ginekologa i pierwszego kontaktu) obaj zgodnie twierdzą że od tabletek się nie tyje i cellulit to wymysł. Teraz jak będę na masazy zapytam pana Janka co o ty myśli.
Wczoraj i przedwczoraj nie było mnie przy komputerku wcale. A dziś trzeba było sprawdzić pocztę . Zaraz właśnie idę sobie na dłuższy spacerek, bo pogoda sprzyja.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 10:28   #37
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

bodyworker napisał(a):

>
> I DLACEGO W TAK CZARUJĄCY ŚWIĄTECZNY DZIEŃ SIEDZIMY PRZY KOMPUTERZE!!!!!?????
>
> Warto wyjść nawet jesli gdzieś pada deszcz.

hihiihihi dobre przyznam, że mnie zawstydziłeś . ale niektórzy siedzą, bo muszą (praca magisterska). wstyd sie przyznac, wczoraj wyszłam na 20 minut, przebiec się dookoła, bo już normalnie mi mózg wysiadał . Ale masz rację jak najbardziej dopóki uprawiałam częściej sport, więcej chodziłam i odżywiałam się racjonalnie, nie miałam GRAMA cellulitu. Od kiedy poruszam się tramwajami, na basen chodzę raz w tygodniu, żywię się słodyczami i jogurtami oraz kawą - owszem, mam cellulit . Zaprzepaszczenie głądkiej skóry zabrało mi ponad rok . JESTEŚ DZISIEJSZYM GŁOSEM ROZSADKU

Do Carli:
numer tel:
Eter Studio,


nie wiem, jak robią tam masaże modelujące, ale taki zwykły jest bardzo ok . gdybyś się umawiała, powiedz panu, że poleciła go dziewczyna od magisterki z historii sztuki - zawsze dużo gadamy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-04 o 10:41
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-03, 12:57   #38
aga000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 65
GG do aga000
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Czesc!
Ja sama postanowilam ze zabiore sie za moje mame i pomoge jej zrzucic troszke w udach Ale czy mozna masowac nóżki codziennei i codziennie owijac sie w folie na pol godzinki,bo niestety nie wiem...a nie chce jej zrobic krzywdy swoja dobrocią jak myslicie?
aga000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 07:52   #39
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Ja (tak jak wczśniej napisałam) chodziłam do Pana Janka 2 razy w tygodniu (a przez pierwszy miesiąc nawet trzy). U mnie efekty były rewelacyjne. No i u Pana Janka masaż trwał godzinę. Miałam taki rodzaj masażu, który miał za zadanie pokonać zbędny tłuszczyk, także ten cellulitowy i cel został osiągnięty. Fakt, teraz prowadzę raczej niezdrowy tryb życia (no, może poza tym, że min. 4 razy w tygodniu ćwiczę). Nie mam czasu i siły na wiele innych rzeczy (zawsze łatwiej zjeść obiadek w barze, niż przez godzinkę pichcić w domku).
Carla, na pewno warto sprawdzić też innych masażystów. Sama zobaczysz, który najbardziej Ci odpowiada. Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-30, 14:35   #40
afro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 17
GG do afro
Masażysta z Białegostoku poszukiwany

Bardzo proszę o polecenie mi dobrego masażysty w Białymstoku,chodzi mi o masaże na cellulite i drenaże
afro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 15:55   #41
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: Masażysta z Białegostoku poszukiwany

Podciągam- szukam super-masażystki, naprawdę znającej się na rzeczy i wykonującej wszystkie rodzaje masażu (wolałabym kobietę). Może ktoś z Białego i najbliższych okolic mógłby podzielić się namiarami?
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-07, 13:34   #42
meggi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1
masaż antycellulit - Warszawa

Bardzo proszę o polecenie masażysty w Warszawie, bo już nie mogę się patrzeć na mój cellulit...
meggi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 13:19   #43
Gacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 33
Szukam masażysty ... Gliwice

Szukam dobrego i taniego masażysty w Gliwicach ...
Gacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 20:55   #44
telerabat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 18
Question Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

a czy ktos zna dobrego masazyste lub masazystke z okolic gliwic lub zabrza????
telerabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 20:56   #45
telerabat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 18
Question Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

jeszcze jedno pytanie, ile taki zabieg kosztuje?
telerabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 14:19   #46
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Ja ćwiczę aerobik i aeroby na sił ,nie jem dużo,słodycze sporadzycznie,a obwód uda przy wzroście 162cm,wadze 52-52cm.-to za dużo.nie umiem już nic z tym zrobić ,moze masaż antycellulit by pomógł...bo męczy mnie to paskudztwo całe życie...
Może znacie kogoś w Białymstoku?
Ile trzeba wykonać takich masaży ,żeby był efekt i ci ile powtarzć?no i ile to +-kosztuje?
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 06:06   #47
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

No i znowu to samo. Dziewczyny czy chodzi o masaż w terapii cellulit czy o modelowanie sylwetki. To inne kwestie. Warto sięgnąć do archiwum na stronach wizazu, np artykuły masaż w terapii cellulite a modelowanie sylwetki!

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 16:47   #48
monisiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Dot.: Re: W Warszawie..

...oczywiście..poprzednik ma racje...-nie robi sie tylko i wyłącznie drenażu nóg- trzeba "poruszyć" cały organizm, aby to co złe z nóg mogło wyjść....-tak słyszałam (no moze coś przekręciłam...)...słyszałam od p.Darka z Warszawy...byłam u niego - i polecam tez www.masaz.warszawa.pl
monisiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 14:45   #49
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Masaż_Szczecin. Student Collegium Medicum k. Fizjoterapia - wykona zabieg masażu

Studiuję na uczelni wyższej w Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku Fizjoterapia.

Wykonuje zabiegi technikami Masażu Klasycznego o szerokim zakresie (również kosmetyczne - peeling i masaże modelująco-wyszczuplające: likwidacja cellulitu) wszystkie szczegóły ustalam bezpośrednio z klientem telefonicznie, e-mailem lub osobiście.



Masaże wykonuje na terenie Szczecina i okolice.

nr kontaktoey: 880 793 958
e-mail: andrzej_masaz@op.pl

Edytowane przez andrzej_masaż
Czas edycji: 2005-11-07 o 08:52
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-03, 14:07   #50
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Re: masaż antycellulit - Warszawa

Tu można polemizować czym jest masaż modelujący od wyszczuplającego. Ja sam osobiście bym tego za zbytnio nie rozgraniczał. Moim skromnym zdaniem masaż: modelujący, ujędrniający i wyszczuplający idą obok w parach. Wszystko zależy od technik jakie będziemy stosowali podczas zabiegu lecz w finale oczekujemy tych samych efektów. Czy modelowanie nie może być ujedrnianiem? A czy ujędrnianie nie może byc wyszczuplaniem a co za tym idzie wyszczuplanie modelowniem? To taka moja mała dygresja
Pozdrawiam
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 22:19   #51
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Re: masaż antycellulit - Warszawa

Witam. Czasem wydaje sie ze to tylko gra słów: ujedrnianie, modelowanie czy wyszczuplanie, ale nie do końca. Podstawowa róznica jest np. miedzy odchudzaniem a modelowaniem. Odchudzanie dotyczy prawie całej sylwetki, modelowanie np posladków, bioder czy tez całej lini talii.

Ujędrnianie tez nie jest takie proste. Np zupełnie inaczej postepuje sie w celu ujędrnienia powłok brzusznych (ze względu na narządu miednicy i jamy brzusznej) a inaczej w centralnej części posladków. Nie chodzi bynajmniej jedynie o techniki ale wręcz metody masażu.

Podczas ujędrniania posladków dobre rezultaty daje chociazby masaż izometryczny, ale już w ujędrnianiu powłok brzusznych tego masażu wykonywac nie powinnismy.

Różnica dla pacjentki to - może faktycznie jedynie gra słów.

Ale bynajmniej nie dla terapeuty, masażysty.

Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 10:02   #52
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Re: masaż antycellulit - Warszawa

Nie zgodzę się z tobą.
Błędnie omawiasz masaż izometryczny i jak najbardziej powinno się go wykonywać na mięśniach brzucha i jest to masaż już wyszczuplający a nie tylko ujedrniający, ale co najważniejsze wzmacniający mięśnie.
Dzieląc masaż wyszczuplający na całość ciała a ujędrniający na jego części nie udowadniasz różnicy pomiędzy nimi. Bo obydwa można wykonać na odwrót. I takie rozgraniczanie w celu rozróżnienia nie jest prawidłowe.

Co do masażu odchudzającego owy taki nie istniej co każdy masaażysta, terapeuta powinien dobrze wiedzieć. Program odchudzania może obejmować masaż, ale nie jest to jedyna czynność przy takiej kuracji.
Nazywamy taki masaż wyszczuplającym czyli zmieniającym obwód, ale nie wagę klienta.
I to też powinien wiedzieć każdy terapeuta i masażysta, ale może to tylko gra słów i klientowi jest to obojętne.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 09:00   #53
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Re: masaż antycellulit - Warszawa

A kto mówi, iz masaż jest jedyna części programu lub kuracji odchudzajacej? Jest jej nie tylko uzupełnieniem ale stymuluje procesy metaboliczne, oczyszcza skóre co w okresie szczególnie początkowej zmiany diety jest bardzo wskazane.

Kazdy terapeuta takze wie iz stosowanie masażu izometrycznego w przypadku powłok brzusznych powoduje wiele niedogodnosci a takze dolegliwości ze strony narzadów jamy brzusznej. W wielu krajach poprostu odchodzi sie od masazu izometrycznego jako masażu wyszczuplającego brzuch. Masaż izometryczny da się stosować jaknajbardziej w celu np. podniesienia posladków.

Jesli chodzi o podziały to owszem jest duza róznica między masażem odchudzajacym jako takim na całe ciało a masażem modelujacym.

Odchudzanie to proces i cała terapia. Informacje na temat leczenia masażem w otyłosci praktykowano i to skutecznie juz w okresie międzywojennym w Polskich lurortach, a polscy lekarze stworzyli kiedyś metode masazu juz w czasach - zaborów, pracujac dla instytutu w Berlinie. Ale mniejsza z tym. Nawet tradycyjny masaż klasyczny ma podstawowe znaczenie w leczeniu nadwagi, ponadto słuzy także do wzmacniania aparatu stawowego tychże pacjentów.

Co do masazu modelujacego to ma on w sobie zarówno akcent wyszczuplajacy jak i ujędrniajacy - tu i moze jest gra słów. Ale poweiem to inaczej.

Masaż modelujacy stosuje sie w miejscach problemowych, np linia talii czy tzw "wysokie biodra" okolica ponad stawem biodrowym a kolcami biodrowymi przednimi.
Nawet po zabiegu plastycznym liposukcji, te miejsca sa dodatkowo opracowany i jedynym skutecznym srodkiem jest specjalistyczny masaż. W tej strefie poprostu inne metody nie działają.

Przykładów jest wiele nie mówie tu o 'społecznym wydzwieku "słowa modelowanie, ale o medycznym punkcie widzenia. Tak samo jak np liposukcja nie jest zabiegiem odchudzajacym ale modelujacym, tak samo jest z metodami w masazu.

Mam jedno pytanie:

Czy wykonujac masaż biustu w rewitalizacji po porodzie, pod koniec karmienia wykonujesz masaż modelujacy, ujedrniajacy czy wyszczuplajacy?
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 07:37   #54
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Panie Piotrze jak tylko pozbieram sie po urlopie i znajdę chwilkę czasu to postaram sie napisać co sądze o tym co Pan napisał i przedłużymy swoją dyskusję.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 14:05   #55
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Witam

Znalazłem chwilke czasu aby tutaj ponownie zajrzeć.Powtórzę więc jeszcze raz.


Odchudzanie jest to cały proce w którym zawarte jest wiele czynników mających na celu pozbycia się nadmiaru kilogramów u osoby otyłej. Oczywiście w całym tym procesie mogą występować różne rodzaje masażu a nawet powinny. Czy to będzie masaż drenażowy (limfatyczny) czy masaż całościowy wykonany metodą klasyczną, masaż dynamiczny czy jakikolwiek inny. Metodę sobie opracowujemy i ustalamy sami. Zakładając, iż mamy na celu rozbicie granulatów tłuszczowych i ujędrnienie ciała naszego Klienta co za tym idzie jego wyszczuplenie wizualne wtenczas wykonujemy jedną ze sprawdzonych nam technik. Szczegół tkwi w tym, że po masażu (jaki on by nie był) uzyskamy wizualny efekt, który będzie efektem wyszczuplającym a nie efektem odchudzającym. Proponuję zrobić sobie sesję małe doświadczenie z miarką i wagą a następnie zaobserwować różnice między stadium początkowym a końcowym.

Odchudzająca może być dieta żywnościowa a „wspomagaczem” mogą być inne metody oczywiście również masaż.

Mam takie pytanie czy istnieją biegi, truchty, spacery, jazdy rowerem itd. jako sporty odchudzający? Nie sport to sport, ale może nam poczynić do różnych terapii leczniczych.



Czy osoba truchtając odchudza się czy poprawia formę, kondycję regulując to odpowiednią dietą na zapotrzebowanie? Nie jest regułą, że uprawianie sportu jest tylko i wyłącznie metodą odchudzającą, jak każdy z nas wie że sport ma całą gamę pozytywnego wpływu na organizm i między innymi w dużej mierze na spalanie tkanki tłuszczowej. Tak samo masaż.

Zabiegi masażu mają ogromny wpływ na wygląd i zewnętrzny jak i na cały proces wewnętrzny organizmu człowieka. Tylko chciałbym tu podkreślić iż nazywając, którąś z tych metod jako metodę odchudzającą wprowadzamy automatycznie i świadomie Klienta w błąd wiadomo w jakim celu. Masaż bez diety kompletnie nic nie da i na pewno nie odchudzi jeśli chodzi oczywiście o wagę ciała.

Sam osobiście nie spotkałem się z metodą odchudzającą w masażu. Czy zna Pan szkoły, które takich metod nauczają jeżeli tak to czy może Pan podać adres kontaktowy? Z miła chęcią nauczę się masażu odchudzającego.



Dla uzasadnienia podam mały przykład po kilku zabiegach masażu wyszczuplającego jesteśmy wstanie zauważyć znaczną poprawę w obwodzie ciała. Nie znam masażu odchudzającego, który spowodowałby zmiany w nadwadze „kg”.



Popularna metoda masażu klasycznego tzw. m. całościowy jest zabiegiem, który działa wspomagając metabolizm i usuwanie toksyn z organizmu, z powodzeniem taką technikę możemy zastosować jako masaż w programie odchudzającym.



Co do masażu izometrycznego chciałbym tutaj zaznaczyć, że masaż izometryczny jest masażem niełatwym w okolicach jamy brzusznej i wymagającym od terapeuty doświadczenia i wyczucia oraz delikatności. Masaż izometryczny (wyszczuplający) polega na masażu tkanki tłuszczowej w krótkich odstępach czasowych przy napiętych izometrycznie mięśniach brzucha. Więc wnętrze jamy brzusznej jest chronione poprzez napięte mięśnie. No chyba, że używamy dłoni jak kilofa to całkiem zmienia postać rzeczy J



Wszystko da się zrobić tylko to zależy od sprawności i wyczucia terapeuty. Tutaj nie wystarczy umieć tego typu zabieg tą techniką wymaga długiej pracy, aż dojdziemy do pełnej wprawy.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:43   #56
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

No cóż daleko odchodzimy od głównego tematu. Powiem inaczej, problem jest tego rodzaju, iz w naszym mniemaniu (ufam że i Pana zyczenia sa takie same) to w wiekszości pobozne zyczenia i chcielibysmy aby tak wyglądało w wieksdzosci gabinetów. Róznica polega na tym, iz pan jest tu anonimowo a ja nie tylko patrzę na problem jako szkoleniowiec ale i przez pryzmat nazwijmy go społecznym.

Jako że podstawowe funkcje forum wizaż sa związane z informowaniem opini publicznej, a nie w celu wymiany informacji na szczeblu naukowym, zacznijmy od tej własnie strony.

No i jeszcze jedno. Gdyby był Pan obecny na jednym z kongresów lub tez odebrał kilka telefonów od kursantów to wiedziałby Pan z jakim - w skali - problemem mamy do czynienia.

Dla mnie takie pojecia jak odchudzajacy, modelujacy czy też ujędrniajacy masaż nie idą w parze, ale podstawa to to aby wytłumaczyć problem Pacjentowi, powtarzam Pacjentowi bo pracujac badz co badz w osrodku medycznym, dla mnie funkcjonuje przede wszystkim pojecie PACJENT.

Po pierwsze diagnostyka, przynajmniej w minimalnym stopniu. Wiekszośc osób przychodzących na masaż mówiąc o tym iż korzystali juz z zabiegów zdziwiona jest wywiadem, no po przeciez ona przyszła w celu odchudzenia! No i tu jesli np niepodoba nam się stan naczyń lub też występujących obrzeków proponujac wizyte u lekarza spotykamy się ze zdziwieniem.

Kolejny problem, nieszczęsny masaż izometrczny. Jest nagminnie wykorzystywane w celach modelowania lub też ujedrniania powłok brzusznych, problem w tym iz nikt nie robi wywiadów z pacjentkami. A niech mi pan wierzy wielu masażystów dziwi sie dlaczego obstrukacja spastyczna jest przeciwwskazaniem do masażu powłok nie mówiąc już o masażu izometrycznym. Masaz izometryczny jest bardzo cenny, owszem ale przede wszystkim w rehabilitacji po stanie gdzie dochodzi do osłabienia lub tez zanikania mięśni w wyniku np długotrwałego unieruchomienia.

Masaż izometryczny przekonuje mnie jako metoda ujędrniania ale bynajmniej poza powłokami brzusznymi. Bynajmniej dla Pacjenta sa to drudne rozróznienia, ale nie mozna wkładac do jednego worka: odchudzania, ujędrniania, modelowania czy tez masażu antycellulitowego.

Obowiązuje nas zawodowo, a także moralnie uświadomienie pacjentowi w jakim celu i jaki masaż możemy wykonać.

Kiedy Pacjentka dzwoni i pyta o masaż odchudzajacy, umawiamy ją na pierwszą wizyte, i nie bynajmniej w celu aby pojawiła się w gabinecie ale aby diagnostycznie wykonac pierwszy masaż. Tu mozemy uswiadomić pacjentke z czym mamy naprawdę do czynienia. Najczęściej społecznie funkcjonuje pojecie odchudzanie, ale proces taki dotyczy całej terapii prowadzonej przez lekarza!!!! Masaż może być integralna częścią, ale tylko częścią całego procesu odchudzania.

Po spotkaniu z pacjentka możemy dopiero oceniać mozliwości przydatnosci danej metody masażu. No i jak się okazuje najczęściej chodzi jednak o modelowanie ( biodra, taliz, posladki) a nie tyle o odchudzanie.

No i w wszystko jasne, ale coraz częściej pacjentak która przychodzi na masaż ma także problemy ze słabymi naczyńkami, obrzękami łydek, tendencją do siniaków itd. Tu zaczynaja się schody.

No ale daleko odeszlismy od głównego tematu czyli masaż antycellulit - Warszawa

Ufam, iz czytelnicy zastanowią sie nad bezkrytycznym korzystaniem z wszelkich masaży, "kosmicznych urzadzeń" cedownych diet, itd.

Ufam, iz warto tak dobrac metody, aby nie okazało się iz coprawda ubyło nam z 2-3 kilogramy ale zato przybyło popekanych naczynek i siniaków.

Reasumujac. Masaż ma bardzo duże znaczenie w odchudzaniu, a także z medycznego punktu widzenia w leczeniu otyłosci oraz powikłań jej towarzyszącej.

Masaż ma jednak podstawowe znaczenie i poprostu jest bardziej skuteczny w modelowaniu sylwetki oraz w terapii cellulit.

Choć wydaje sie że nie ma konkretnych badań związanych z badaniami nad wpływem masażu to warto sięgnąc do medycznej literatury, lub też pojechac na któryś z kongresów zajmujacych się tym tematem.

Dla Pacjentek jedna rada, pytajcie szczegółowo przed masażem o to jak on bedzie przebiegał, jak mozecie zareagować, jakie będa reakcji, itd. Naprawdę warto!

Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:46   #57
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Przepraszam literówki .... powinno być: obstrukcja spastyczna ....
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 07:31   #58
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Mam pytanie ,chodzę na masaż antycellulit,w związku z pękającymi naczynkami jest on dość delikatny,ale mój cellulit nie znika-byłam w czerwcu 7 razy co 2,3, dzień i od sierpnia raz w tygodniu,ile to może potrwać?masażystka mówi ,że cellulit wyszedł już na wierzch i jest rozbity....co to znaczy w praktyce? jestem raczej szczupła i korzystam regularnie z siłowni(+aerobik) ,urodziłam dziecko,mam 31 lat,a z cellulitem chyba się urodziłam.:-(
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 08:38   #59
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

no chyba trochę nie jestem w temacie,ale prosze o odpowiedż.

Czy przy okazji tego masażu antycellulitowego można zgubić jakiś centymetr,dwa w obwodzie uda? czy to wymaga jakiegoś innego masowania?
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 01:15   #60
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Szukam masażysty ... Gliwice

Jesli dalej szukasz to odezwij sie na pm. Moja kolezanka jest masazystka chetnie ja polece
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-08 09:15:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.