Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Porady i dyskusje na temat wycieczek, wakacji, urlopów, wyjazdów w Polsce i zagranicą. Opinie o tym, jak zorganizować wyjazd własny lub z biurem podróży. Uzyskasz informacje o cenach, noclegach, hotelach, pensjonatach, kempingach, tanich biletach lotniczych, na co się przygotować, jakie dokumenty zabrać, jak spakować walizkę i bagaż podręczny, czym dojechać, na co się zaszczepić przed wyjazdem zagranicznym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-04-26, 21:50   #1
bluesberry
Zakorzenienie

Cool

Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

Hej dziewczyny, przychodzę z zapytaniem jak w temacie

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.
Teren też jest przepiękny.

Podpowiedzcie proszę, na co zwracacie uwagę przy wyborze oferty ?
Czego nie jesteście w stanie strawić, co jest bardzo negatywnym zaskoczeniem?
A co wręcz przeciwnie, pozytywnie Was zaskoczyło ?
Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Dziękuję za wszelkie wskazówki
bluesberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 17:18   #2
bluesberry
Zakorzenienie

Dot.: Agroturystyka - na co zwracasz uwagę ?

hop hop ?
Stary 2020-05-02, 12:10   #3
Heavydirtysoul6
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość

Prowadzę małą agroturystykę, tak jak i dla innych branży, tak i dla naszej nadeszły ciężkie czasy.

Mam za to chwilę czasu, żeby przystanąć i zastanowić się co mogę zmienić, żeby było lepiej ?

Wynajmuję część własnego domu, 5 pokoi z prywatnymi łazienkami, oddzielną kuchnią, możliwością wykupienia posiłków, ogrodem z mini placem zabaw dla dzieci, możliwością grillowania.

Jakie elementy wyposażenia pokoju, domu są dla Was bardzo istotne, które nie są może niezbędne do życia ale pozostawiają miły posmak po pobycie ?

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc, nie dam się wstrętnemu wirusowi, nie zamknie drzwi mojego domu!

Hej Ja zawsze zwracam uwagę na wytrój. Odstrasza mnie typowo komunistyczny, od razu takie zakwaterowanie na starcie jest skreślone, nie wytrzymałabym w takim pokoju nawet jednego dnia Myślę, że na plus jest duży ogród, zieleń i przestrzeń, bardzo miło zjeść śniadanie w takim miejscu. No i standard to wi-fi, czystość (szczególnie w łazience i kuchni).
Heavydirtysoul6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 12:42   #4
bluesberry
Zakorzenienie

Dziękuję bardzo za odzew!

Pokoje raczej komuny nie pamiętają ale są dosyć "surowe" i właśne tak myślę nad dodaniem czegoś, obraki, poduszeczki, żeby zrobiło się tak bardziej domowo
Stary 2020-05-05, 13:05   #5
Bartala
Przyczajenie

Zwracam uwage na otoczenie. Nie chciałabym wypoczywać w miejscu, w którym są brzydkie domy (niestety ale większość polskich wsi jest po prostu brzydkich).
Przyklad pierwszego z brzegu domu z google, który oferuje agroturystykę, w którym w życiu bym nie wynajęła noclegów

Druga rzecz to estetyka obejścia.

Trzecia możliwośc spróbowania lokalnych smakołyków
Bartala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 15:33   #6
Aliczee
Raczkowanie

Cytat:

Cześć!
Chętnie cos od siebie napiszę, bo jestem wielką fanką agroturystyk Uwielbiam taką formę wypoczynku!

Na co zwracam uwagę:
1. Śniadania - zawsze! dla nas to must have, reszta posiłków już nie ma znaczenia uwielbiamy fajne śniadania z lokalnych produktów - mniej, a lepsza jakość.
2. Pokój - w sumie tutaj po prostu patrzę, żeby było czysto, schludnie i w miarę przytulnie
3. Teren agroturystyki - akurat niedawno szukałam noclegu na lipiec i ważne dla mnie były: leżaki/hamaki do wypoczynku, obszar przeznaczony na grilla lub ognisko, ładny widok lub ogród, w którym można miło spędzić czas. Fajnie, jeśli jest opcja pożyczenia rowerów. Ale tak sobie myślę, że te leżaki to tak niewiele, a efekt super
4. Plusem jest też, jeśli na miejscu są do wypożyczenia gry planszowe lub książki - w ostatnich kilku miejscach tak było i naprawdę kienci korzystali
Aliczee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 21:15   #7
bluesberry
Zakorzenienie

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Aliczee Pokaż wiadomość
Cześć!
Chętnie cos od siebie napiszę, bo jestem wielką fanką agroturystyk Uwielbiam taką formę wypoczynku!

Na co zwracam uwagę:
1. Śniadania - zawsze! dla nas to must have, reszta posiłków już nie ma znaczenia uwielbiamy fajne śniadania z lokalnych produktów - mniej, a lepsza jakość.
2. Pokój - w sumie tutaj po prostu patrzę, żeby było czysto, schludnie i w miarę przytulnie
3. Teren agroturystyki - akurat niedawno szukałam noclegu na lipiec i ważne dla mnie były: leżaki/hamaki do wypoczynku, obszar przeznaczony na grilla lub ognisko, ładny widok lub ogród, w którym można miło spędzić czas. Fajnie, jeśli jest opcja pożyczenia rowerów. Ale tak sobie myślę, że te leżaki to tak niewiele, a efekt super
4. Plusem jest też, jeśli na miejscu są do wypożyczenia gry planszowe lub książki - w ostatnich kilku miejscach tak było i naprawdę kienci korzystali
A to dobrze kombinuje bo akurat jestem na etapie gromadzenia książek Jutro mam w planie czyścić stare skrzynki z których powstaną regały na biblioteczkę

Leżaki! - dzięki za podpowiedź! Dom stoi na pięknym, słonecznym pagórku, przydadzą się jak znalazł

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Zwracam uwage na otoczenie. Nie chciałabym wypoczywać w miejscu, w którym są brzydkie domy (niestety ale większość polskich wsi jest po prostu brzydkich).
Przyklad pierwszego z brzegu domu z google, który oferuje agroturystykę, w którym w życiu bym nie wynajęła noclegów

Druga rzecz to estetyka obejścia.

Trzecia możliwośc spróbowania lokalnych smakołyków
Dziękuję za odpowiedź Myślę, że nasz najgorzej nie wypada, jest to dosyć spory drewniany dom, oczywiście w ogrodzie mnóstwo rzeczy do dopracowania, chociażby roślinność - tego mi ciągle mało
Stary 2020-05-08, 14:50   #8
cansada
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Czystosc!!
Funkcjonalny , mily dla oka wystroj. Wszelkie poduszki mile widziane, ciekawe obrusy badz biezniki na stoly nadaja domowy cieply nastroj a latwo i szybko mozna poszewki i inne materialowe rzeczy prac po kazdym! kliencie.
Szybki internet.
Kilka kanalow telewizyjnych plus kanal dla dzieci--- bardzo pomocne szczegolnie jak pada badz pogoda nie sprzyja siedzeniu na zewnatrz.
Jakosc recznikow, poscieli, poduszek , kolder itd. Warto zrobic przynajmniej jeden pokoj tzw antyalergiczny. Przyda sie. i dobrze wyglada na anonsach ze bierzesz pod uwage rozmaite potrzeby klientow.
Ksiazki, gry, jakies zabawki dla dzieci--tego typu rzeczy zbiera sie od innych jak ich potomstwo juz wyrasta. Niekoniecznie trzeba wydawac duzo pieniedzy.
Zielen w domu i w ogrodzie.
Mozliwosc przyjazdu pozno, ludzie pracuja czesto i w tym samym dniu po pracy moga wyjechac dopiero.
na okolice i sasiadow masz niewielki wplyw pewnie ale fajnie jak jest zadbana i czysta.
To co pokazujesz na zdjeciach przy rezerwacjach to tak dokladnie maja wygladac pokoje jak klient przyjezdza. Nie zawsze tak jest...grrr...

ZAwsze na klienta czeka woda butelkowana i kilka herbat, kaw aby zaraz po przyjezdzie mogl sie czegos napic. Fajnie jak mozesz dac np. sezonowe owoce badz male co nieco przy przyjezdzie . Bardzo licza sie takie gesty.

Zawsze pojemniki na mydlo sa pelne, kilka srodkow czystosci w kuchni do dyspozycji klienta. Plyny do naczyn itd. nie oczekuj ze klienci beda swoje rzezcy przywozic. To pomaga rowniez zachowac czystosc.

Pralka dostepna? Fajna opcja dla rodzin szczegolnie przy dluzszych pobytach.

Dobre oznaczenie domu, skretu itd aby klient nie szukal i nie kluczyl.
Szczegolnie jak pada, badz robi sie ciemno.
Informacja o parkowaniu, czy jest miejsce przy domu.

Lezaki, krzesla, lawy do ogrodu jak najbardziej. nie zapomnij o parasolu chroniacym od slonca rowniez.

Generalnie pomysl co Ty bys chciala zastac w takim domu jakbys pojechala z rodzina na wakacje.

Jak w okolicy jest czyste powietrze napisz o tym. Jak jest to park krajobrazowy rowniez napisz. Cicha okolica bez halasu ulicznego itd.itd.

No i najwazniejsze, wlasciciel! Klimat hoteli, pensjonatow tworza ludzie. Od Ciebie zalezy jak sie beda czuli i wspominali wakacje.

Tyle na szybko i na poczatek.
cansada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 08:48   #9
bluesberry
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Czystosc!!
Funkcjonalny , mily dla oka wystroj. Wszelkie poduszki mile widziane, ciekawe obrusy badz biezniki na stoly nadaja domowy cieply nastroj a latwo i szybko mozna poszewki i inne materialowe rzeczy prac po kazdym! kliencie.
Szybki internet.
Kilka kanalow telewizyjnych plus kanal dla dzieci--- bardzo pomocne szczegolnie jak pada badz pogoda nie sprzyja siedzeniu na zewnatrz.
Jakosc recznikow, poscieli, poduszek , kolder itd. Warto zrobic przynajmniej jeden pokoj tzw antyalergiczny. Przyda sie. i dobrze wyglada na anonsach ze bierzesz pod uwage rozmaite potrzeby klientow.
Ksiazki, gry, jakies zabawki dla dzieci--tego typu rzeczy zbiera sie od innych jak ich potomstwo juz wyrasta. Niekoniecznie trzeba wydawac duzo pieniedzy.
Zielen w domu i w ogrodzie.
Mozliwosc przyjazdu pozno, ludzie pracuja czesto i w tym samym dniu po pracy moga wyjechac dopiero.
na okolice i sasiadow masz niewielki wplyw pewnie ale fajnie jak jest zadbana i czysta.
To co pokazujesz na zdjeciach przy rezerwacjach to tak dokladnie maja wygladac pokoje jak klient przyjezdza. Nie zawsze tak jest...grrr...

ZAwsze na klienta czeka woda butelkowana i kilka herbat, kaw aby zaraz po przyjezdzie mogl sie czegos napic. Fajnie jak mozesz dac np. sezonowe owoce badz male co nieco przy przyjezdzie . Bardzo licza sie takie gesty.

Zawsze pojemniki na mydlo sa pelne, kilka srodkow czystosci w kuchni do dyspozycji klienta. Plyny do naczyn itd. nie oczekuj ze klienci beda swoje rzezcy przywozic. To pomaga rowniez zachowac czystosc.

Pralka dostepna? Fajna opcja dla rodzin szczegolnie przy dluzszych pobytach.

Dobre oznaczenie domu, skretu itd aby klient nie szukal i nie kluczyl.
Szczegolnie jak pada, badz robi sie ciemno.
Informacja o parkowaniu, czy jest miejsce przy domu.

Lezaki, krzesla, lawy do ogrodu jak najbardziej. nie zapomnij o parasolu chroniacym od slonca rowniez.

Generalnie pomysl co Ty bys chciala zastac w takim domu jakbys pojechala z rodzina na wakacje.

Jak w okolicy jest czyste powietrze napisz o tym. Jak jest to park krajobrazowy rowniez napisz. Cicha okolica bez halasu ulicznego itd.itd.

No i najwazniejsze, wlasciciel! Klimat hoteli, pensjonatow tworza ludzie. Od Ciebie zalezy jak sie beda czuli i wspominali wakacje.

Tyle na szybko i na poczatek.
Bardzo dziękuję za pomocną podpowiedź zanotowałam sobie kilka podpunktów

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

A możecie dorzucić info na jakich stronach najczęściej poszukujecie noclegu na terenie Polski?

Nie ukrywam, że reklamy są dosyć drogie, oczywiście że nie ma nic za darmo i reklama jest dźwignią handlu
Ale wolałabym opłacić te, z których ludzie faktycznie korzystają
Stary 2020-05-18, 19:08   #10
Olushka
Zakorzenienie

Cytat:

Zwracam uwagę na:
- ogrodzony teren
- możliwość zabrania ze sobą psa (średnia rasa) must have!
- nowoczesne wyposażenie domu / pokoju
- wyposażona kuchnia (łyżki, noże, widelce, talerze, miski, garnki itp)
- czystość pomieszczeń
- osobna, zamykana łazienka
- ciepła woda!!!
- lokalne sklepy z jedzeniem / knajpy
- możliwość zrobienia ogniska na terenie
- brak placu zabaw dla dzieci obok domku, który wynajmuję (hałas, dzieciarnia )
- atrakcje w okolicy
- las!!!

kolejność bez znaczenia

redukcja 05/2020
58 - 56 - 54 - 52 - 50
KM: 79

Olushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 06:52   #11
bluesberry
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Zwracam uwagę na:
- ogrodzony teren
- możliwość zabrania ze sobą psa (średnia rasa) must have!
- nowoczesne wyposażenie domu / pokoju
- wyposażona kuchnia (łyżki, noże, widelce, talerze, miski, garnki itp)
- czystość pomieszczeń
- osobna, zamykana łazienka
- ciepła woda!!!
- lokalne sklepy z jedzeniem / knajpy
- możliwość zrobienia ogniska na terenie
- brak placu zabaw dla dzieci obok domku, który wynajmuję (hałas, dzieciarnia )
- atrakcje w okolicy
- las!!!

kolejność bez znaczenia
Czyli zapraszam do mnie jak tylko postawię ogrodzenie
Dziękuję za wskazówki
Stary 2020-05-19, 07:05   #12
Olushka
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli zapraszam do mnie jak tylko postawię ogrodzenie
Dziękuję za wskazówki

Zdradzisz, w jakiej okolicy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

redukcja 05/2020
58 - 56 - 54 - 52 - 50
KM: 79

Olushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 08:04   #13
Pevll
Przyczajenie

Autorko, odwiedzam agroturystyki regularnie. Mogę tutaj wskazać dwie, które są dla mnie wzorem do naśladowania

Maciejewka
Chata nad Wisłokiem

Pyszne jedzenie, ładne otoczenie. Wystrój ala wiejski luksus
Pevll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 08:56   #14
bluesberry
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Zdradzisz, w jakiej okolicy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Beskid Sądecki, okolice Krynicy-Zdroju, Muszyny itd

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Pevll Pokaż wiadomość
Autorko, odwiedzam agroturystyki regularnie. Mogę tutaj wskazać dwie, które są dla mnie wzorem do naśladowania

Maciejewka
Chata nad Wisłokiem

Pyszne jedzenie, ładne otoczenie. Wystrój ala wiejski luksus
Dziękuję!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości