Wiecznie brudne włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-11, 17:15   #1
Punia992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5

Wiecznie brudne włosy


Drogie Panie może pomożecie - mam wiecznie brudne włosy tak jakby niedomyte nawet świeżo po myciu. Używałam już chyba wszystkich szamponów. Z każdej półki cenowej. Także fryzjerskich a nawet mydła. Za każdym razem to samo.
Punia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 17:52   #2
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Peeling do skory glowy powinien rozwiązać sprawę. Raz w tygodniu używać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-12, 17:15   #3
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Może warto wybrać się do trychologa.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-12, 17:25   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wiecznie brudne włosy

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87654710]Może warto wybrać się do trychologa.[/QUOTE]

Warto, chocby po to, zeby zobaczyc stan swojej glowy pod kamerka. Potem dobrac odpowiednia pielegnacje: peelingi, szampony, technika mycia. Zastanowic sie, co stoi za tym stanem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 23:56   #5
monpij12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Nie wiem czy to w twoim przypadku ma znaczenie i się sprawdzi ale mi kiedyś polecono przyłożyć większą wagę do spłukiwania szamponu po myciu włosów. Okazało się że przez pośpiech i niedbalstwo nie splukiwalam włosów odpowiednio i zostawiałam na nich resztki szamponu który obciążał moje włosy i sprawiał że drugiego dnia były oklapnięte i przetłuszczają się jakbym ich w ogóle nie myła. Od kiedy więcej czasu poświęcam by dokładnie je spłukać są bardziej i dłużej świeże. A jeżeli problem u Ciebie jest zupełnie inny polecilabym wybrać się jednak do specjalisty tam dowiesz się dokładnie co konkretnie dla Ciebie byłoby najlepszym rozwiązaniem 😀
monpij12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-14, 00:20   #6
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Cytat:
Napisane przez monpij12 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to w twoim przypadku ma znaczenie i się sprawdzi ale mi kiedyś polecono przyłożyć większą wagę do spłukiwania szamponu po myciu włosów. Okazało się że przez pośpiech i niedbalstwo nie splukiwalam włosów odpowiednio i zostawiałam na nich resztki szamponu który obciążał moje włosy i sprawiał że drugiego dnia były oklapnięte i przetłuszczają się jakbym ich w ogóle nie myła. Od kiedy więcej czasu poświęcam by dokładnie je spłukać są bardziej i dłużej świeże. A jeżeli problem u Ciebie jest zupełnie inny polecilabym wybrać się jednak do specjalisty tam dowiesz się dokładnie co konkretnie dla Ciebie byłoby najlepszym rozwiązaniem
Dokładnie.

Autorko, masowanie i spłukiwanie.
Wyobraź sobie, że myjesz brudny motocykl. Nie polewasz go tylko płynem i wodą, ale wycierasz, żeby brudy zeszły, a potem dokładnie spłukujesz preparat myjący, żeby nie zostały po nim smugi.
Z włosami to oczywiście bardziej złożona sprawa, ale tak na chłopski rozum jest. W ten sposób kiedyś wytłumaczyłam byłemu facetowi, jak myć głowę.

I zwróć uwagę, żeby w szamponie nie było silikonów.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-15, 10:02   #7
chichoootek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Warto zwrócić na to uwagę. Do dzisiaj tak mam, że gdy mam za mało czasu i źle spłuczę głowę to tak czy siak muszę ją myć jeszcze raz. Dodatkowo gdy nałoży się zbyt dużo pielęgnacji, jakiś maseczek i spłucze niedokładnie to włosy wyglądają na brudniejsze niż wczesniej. Najlepiej włosy myć dwa razy. Najpierw z tego brudu a potem juz pielęgnacyjne.
chichoootek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-29, 09:53   #8
Kasska1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Ja też zawsze myję dwa razy, trochę to uciążliwe, ale już przywykłam.

Od dłuższego czasu stosuję się też do rad, które usłyszałam, czyli: 1. delikatne masowanie (wydłuża to czas mycia włosów co prawda..), ale chodzi o to, aby nie szorować głowy, spłukiwać letnią (a nie gorącą) wodą.

Może to oczywiste rzeczy, ale ja np przez długi czas szorowałam włosy, przez co uszkadzałam skórę.
Kasska1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 23:01   #9
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Cytat:
Napisane przez monpij12 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to w twoim przypadku ma znaczenie i się sprawdzi ale mi kiedyś polecono przyłożyć większą wagę do spłukiwania szamponu po myciu włosów.
Moja siostra miała to samo, myła głowę, suszyła a włosy były od razu "brudne" głowiłyśmy się dość długo co to może być, bo wydawało się to zupełnie bez sensu - dopóki nie zobaczyłam jej pod prysznicem i tego jak płucze włosy. Broniła się, ale to było to. I nie nakładaj odżywki na sam czubek głowy to też może pomóc.

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2020-05-16 o 23:03
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 13:10   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wiecznie brudne włosy

Brudne tzn przetluszczone? Moze wizyta u dermatologa? Plus przyjrzenoe sie samej technice mycia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 14:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.