Modeling - co i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 17:44   #1
Annie_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków ;)
Wiadomości: 2
GG do Annie_1
Exclamation

Modeling - co i jak?


Witam
Uwielbiam być po obu stronach aparatu - jako fotograf i jako modelka. Ostatnio bardzo poważnie myślę o modelingu. Zaczęłam się zastanawiać - i nawet nie wiem jak się do tego zabrać! Najpierw chciałabym spróbować swoich sił w krakowskiej agencji. Niestety nie mam pojęcia w której. Czy ktoś z was miał do czynienia z "byciem modelem/modelką/fotomodelką"? Bardzo, bardzo proszę o rady i nawet konkretne nazwy agencji - jakie polecacie a jakie odradzacie?
Z góry B. Dziękuję.

ps. Mam dopiero 15 lat, ale słyszałam, że jest to najlepszy wiek aby zacząć przygodę w tej dziedzinie
Annie_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:54   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Modeling - co i jak?

Uważaj na Czarka Mończyka, Danę, państwo Naturalnych :P
Nic więcej na ten temat nie wiem
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:58   #3
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Modeling - co i jak?

Może zacznij od opublikowania swoich zdjęć na portalu tego typu klik i twórz sobie swoje portfolio i jak już się dorobisz jakiś zdjęć to idź z nimi do agencji modelek? Na tej stronie co Ci podałam to możliwe są sesje zdjęciowe na których płacą modelką, ale najczęściej spotkałam się po prostu z sesją - za zdjęcia. Ty pozujesz, od fotografa otrzymujesz zdjęcia.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 18:23   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Modeling - co i jak?

Poszukaj agencji w swoim miescie lub w warszawie i wyslij swoje foty.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 19:23   #5
Sorciere25
Raczkowanie
 
Avatar Sorciere25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląśk/ UK
Wiadomości: 258
Dot.: Modeling - co i jak?

Ja dwa lata pracowalam dla agencji GAGA ostanio zerwalam umowe ktora miala byc do 2012.
Zeby byc modelka to trzeba to sobie dobrze przemyslec.
Duzo wyrzeczen, ja zrezygowalam z liceum.
Po za tym wyjazdy sa meczace i stresujace ale jak kto woli.

Jesli chodzi o krakow to jest agencja RORES ale ani troche nie polecam nawet isc do nich na casting.
Wyslij zgloszania do Warszawy np. DVISION, WAVE
Wrocław SPP, AP , MANGO
Poznan ZANZARA, HOOK, GAGA ( jesli jestes wytrwala )
itd....
__________________
Musieliśmy się kochać już od dawna, jeszcze się nie znając i zanim się jeszcze spotkaliśmy .

Keep smiling .
Sorciere25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 23:14   #6
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Może zacznij od opublikowania swoich zdjęć na portalu tego typu klik i twórz sobie swoje portfolio i jak już się dorobisz jakiś zdjęć to idź z nimi do agencji modelek? Na tej stronie co Ci podałam to możliwe są sesje zdjęciowe na których płacą modelką, ale najczęściej spotkałam się po prostu z sesją - za zdjęcia. Ty pozujesz, od fotografa otrzymujesz zdjęcia.
Ja sie zgadzam Dzieki tej stronie mialam swoja pierwsza sesje niestety szybko uswiadomilam sobie,ze to trudna i wymagajaca poswiecej praca / zajecie
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 23:34   #7
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Annie_1 Pokaż wiadomość
Witam
Uwielbiam być po obu stronach aparatu - jako fotograf i jako modelka. Ostatnio bardzo poważnie myślę o modelingu. Zaczęłam się zastanawiać - i nawet nie wiem jak się do tego zabrać! Najpierw chciałabym spróbować swoich sił w krakowskiej agencji. Niestety nie mam pojęcia w której. Czy ktoś z was miał do czynienia z "byciem modelem/modelką/fotomodelką"? Bardzo, bardzo proszę o rady i nawet konkretne nazwy agencji - jakie polecacie a jakie odradzacie?
Z góry B. Dziękuję.

ps. Mam dopiero 15 lat, ale słyszałam, że jest to najlepszy wiek aby zacząć przygodę w tej dziedzinie
W Krakowie nie ma dobrych agencji (nie idź do Rores!).
Jeśli myślisz o tym poważnie - stolica. Zgłoszenia warto wysyłać, do tych prestiżowych, warszawskich - D'ivision, New Age, Avant, Rebel, Orange, M+, Mango. Jeśli masz warunki/szane, z pewnością któraś z nich się zainteresuje.
Fotomodeling to zupełnie inny wytwór i bajka. Raczej taki na własną rękę.

Btw. nie daj się naciągnąć na płatne testy.

Cytat:
Napisane przez Sorciere25 Pokaż wiadomość
Ja dwa lata pracowalam dla agencji GAGA ostanio zerwalam umowe ktora miala byc do 2012.
Zerwałaś czy rozwiązałaś polubownie po konsultacjach z bookerką? Bo, bądźmy szczerzy, za takie zerwanie umowy, można mieć (delikatnie mówiąc) nieprzyjemności.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2010-02-22 o 23:48
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 10:06   #8
Ija
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 551
Dot.: Modeling - co i jak?

Pozwól Annie, ze tak niekulturalnie podepnę się pod wątek ja też mam 15 lat i też bardzo poważnie zastanawiam się nad modelingiem.

Czy któraś z dziewczyn mogłaby dokładniej opisać jak wygląda współpraca z agencją, wyjazdy itp?
A i jeszcze małe pytanko odnośnie agencji :P wiecie coś więcej o agencji HOOK? Byłabym wdzięczna za informacje
Ija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 14:45   #9
Selene2203
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 764
Dot.: Modeling - co i jak?

Ja bym radziła najpierw znaleźć fotografa, który zrobi zdjęcia TFP (pozowanie za zdjęcia). Fotografa znaleźć to nie powinien być problem, o ile macie ciekawą urodę, jest mnóstwo początkujących, a mimo to bardzo dobrych fotografów, którzy modelek szukają. Następnie warto założyć konto na portalu typu podany wcześniej maxmodels. W agencji proponuję próbować sił nieco później, gdy już będziecie miały za sobą kilka sesji i będziecie miały pewność, że to jest to, co chcecie robić. Bo potem w agencjach jest mnóstwo modelek, które po prostu tam są, nic więcej. Ale życzę powodzenia ;-)
__________________
MAXMODELS

Żyję w przekonaniu, że...



"Everybody lies"

Dr House


Selene2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:36   #10
Sorciere25
Raczkowanie
 
Avatar Sorciere25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląśk/ UK
Wiadomości: 258
Dot.: Modeling - co i jak?

Whoaboa - za porozumieniem stron. Tak masz racje za samowolne zerwanie grozi duza kara. Ale na szczescie w Gadze wszyscy zachowuja się jak ludzie więc nie było żadnego problemu z rozwiązaniem umowy
__________________
Musieliśmy się kochać już od dawna, jeszcze się nie znając i zanim się jeszcze spotkaliśmy .

Keep smiling .
Sorciere25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 18:03   #11
Ija
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 551
Dot.: Modeling - co i jak?

Wybaczcie, ale powtórze pytanie: czy ktoś mógłby powiedzieć coś o agencji modelek HOOK?
I jak wyglądają współpraca z agencją, wyjazdy itp.
Byłabym wdzięczna
Ija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 19:46   #12
Sorciere25
Raczkowanie
 
Avatar Sorciere25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląśk/ UK
Wiadomości: 258
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Ija Pokaż wiadomość
Wybaczcie, ale powtórze pytanie: czy ktoś mógłby powiedzieć coś o agencji modelek HOOK?
I jak wyglądają współpraca z agencją, wyjazdy itp.
Byłabym wdzięczna
mowia, że jedna z lepszych w Poznaniu bo to prawda, jest w czołówce i jesli sie jest super dobrą to będą o ciebie dbać... a jeśli nie to zadbają o swoje GWIAZDKI.
__________________
Musieliśmy się kochać już od dawna, jeszcze się nie znając i zanim się jeszcze spotkaliśmy .

Keep smiling .
Sorciere25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 23:56   #13
Ija
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 551
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Sorciere25 Pokaż wiadomość
mowia, że jedna z lepszych w Poznaniu bo to prawda, jest w czołówce i jesli sie jest super dobrą to będą o ciebie dbać... a jeśli nie to zadbają o swoje GWIAZDKI.
dziękuję mam jeszcze jedno pytanie: Jeśli mam już się decydować na agencje to lepiej na HOOK czy jakąś warszawską (bliżej mi do Wawy niż do Poznania...)? Oczywiście nie wiem czy by mnie zechcieli w jakiejś w Warszawie, ale tak czysto teoretycznie... wybaczcie, że tak wypytuję, ale wolałabym dobrze przemyśleć taką decyzje
Ija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:25   #14
Sorciere25
Raczkowanie
 
Avatar Sorciere25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląśk/ UK
Wiadomości: 258
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Ija Pokaż wiadomość
dziękuję mam jeszcze jedno pytanie: Jeśli mam już się decydować na agencje to lepiej na HOOK czy jakąś warszawską (bliżej mi do Wawy niż do Poznania...)? Oczywiście nie wiem czy by mnie zechcieli w jakiejś w Warszawie, ale tak czysto teoretycznie... wybaczcie, że tak wypytuję, ale wolałabym dobrze przemyśleć taką decyzje
sprobuj w D'VISION i Wave w Wawie )
__________________
Musieliśmy się kochać już od dawna, jeszcze się nie znając i zanim się jeszcze spotkaliśmy .

Keep smiling .
Sorciere25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:33   #15
naancy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Modeling - co i jak?

.

Edytowane przez naancy
Czas edycji: 2010-11-18 o 14:53
naancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 22:35   #16
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Modeling - co i jak?

Dziewczyny, znacie może jakąś alternatywną agencję modelek? Ja kojarzę tylko Metallord... Może Wy znacie jeszcze jakieś.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 00:03   #17
Dica123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Modeling - co i jak?

Jedna z lepszych? Bitch please. Agencja, która jest od kilkudziesięciu lat i nikt się nie wybił, nie robi nic większego, nie jest znany, więc jakie "gwiazdki"? Patrząc na insta pryszczate laski z malych miejscowości latają do Chin albo Mediolanu, bo nigdzie indziej ich nie chcą, bo są do boku przeciętne i nawet odpowiedniego wzrostu nie mają. Więc jak ktoś chce darmowe wakacje to spoko. Tylko niech nie robi sobie nadziei. Nie mówiąc o sesjach u ciągle tych samych (beznadziejnych) "fotografów". Nie mówiąc o tym, że przyjmują w prywatnym mieszkaniu, gdzie jeszcze łaskawie trzeba czekać aż ktoś po ciebie zejdzie. Żenada. Dawno nie można było się spotkac z takim brakiem stylu. I jeszcze to powiązanie z wiejskimi wyborami miss...Ta "agencja" cały czas tkwi w latach 90. Ubiegłego wieku. Nawet do pięt nie dorasta d'vision, model plus itp. Totalne zacofanie, nawet Instagram widać, że prowadzony przez kogoś starego nie idącego z duchem czasu. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść". Ta agencja to już totalna przeszłość.



Jest tyle fajnych i profesjonalnych agencji w Warszawie. Wystarczy poszukać i popatrzeć na social media, one wiele powiedzą.
Dica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 17:11   #18
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Dica123 Pokaż wiadomość
Jedna z lepszych? Bitch please. Agencja, która jest od kilkudziesięciu lat (...)
1) w wątku padło kilka nazw, komentujesz, ale nie wiemy co
2) super dynamiczne agencje, z świetną, młodą ekipą, w ciągu tych kilkudziesięciu lat pojawiały się, "gwiazdorzyły" i padały, jeśli ktoś przez kilkadziesiąt lat utrzymuje się na rynku, warto się zastanowić, czy przypadkiem ich sposób działania nie jest skuteczniejszy, niż tych prowadzonych przez "nie staruchów"
3) nowe konto, założone w tym miesiącu, jedna napisana wiadomość na forum, i to dziwnym trafem jednoznacznie atakującą (jakąś nieokreśloną) agencję, czy tylko ja mam wrażenie, że to może być "zemsta" jakiejś modelki, z którą nie nawiązali/nie przedłużyli współpracy?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 10:14   #19
karnowak4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Modeling - co i jak?

Hej dziewczyny,
jestem tu nowa - chciałabym rozpocząć karierę w modelingu. Zastanawiam się jednak od czego zacząć. Zainwestowałam już w profesjonalne portfolio wykonane przez fotografa, jednak co dalej? Szukać samemu czy może skorzystać z pomocy profesjonalistów? Która droga pozwala na może nie koniecznie szybsze, ale pewne osiągnięcie sukcesu?
karnowak4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 12:45   #20
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez karnowak4 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jednak od czego zacząć. Zainwestowałam już w profesjonalne portfolio wykonane przez fotografa, jednak co dalej?
Zapomnieć o tym "portfolio od jednego fotografa", zainwestować w polaroidy, wysłać zgłoszenia do agencji (z polaroidami, nie z tym "portfolio"), czekać na odpowiedzi. Jeśli nie będzie żadnej odpowiedzi, to też jest jakaś (dość jednoznaczna) odpowiedź
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 16:14   #21
karnowak4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Modeling - co i jak?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Zapomnieć o tym "portfolio od jednego fotografa", zainwestować w polaroidy, wysłać zgłoszenia do agencji (z polaroidami, nie z tym "portfolio"), czekać na odpowiedzi. Jeśli nie będzie żadnej odpowiedzi, to też jest jakaś (dość jednoznaczna) odpowiedź

Ok. Doczytałam, że rzeczywiście polaroidy lepiej przedstawiają sylwetkę oraz twarz modelki. Ale co z tymi agencjami? Wysyłać jak leci? Czy może są jakieś, które rzeczywiście warto? Wpisując w google agencja fotomodelek wyskakuje wiele. Próbnie wysłałam do jednej agencja500. Ale może mogłabyś mi jeszcze podpowiedzieć czym się kierować przy ich wyborze? Z tego co patrzyłam na forum na opinię o różnych tego typu agencjach to każdy ma inne zdanie. Jeden uważa, że jest super, drugi z kolei że szkoda czasu i nie warto. Mam nadzieję, że jakoś uda mi się wbić na rynek. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź
karnowak4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 18:30   #22
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Modeling - co i jak?

Wybierz się do empiku (lub podobnego miejsca), przeglądnij dobre magazyny modowe, zwracaj uwagę, z jakich agencji są modelki.
Jestem dziwnie pewien, że nie znajdziesz tam podpisanej żadnej typu "Agencja reklamowo-promocyjno-hostessingowa, reklamy zewnętrzne, druk wielkoformatowy, oklejanie pojazdów", więc już tylko to wskaże Ci nazwy mające bezpośredni kontakt z branżą fashion - o ile takie są Twoje ambicje (poparte predyspozycjami fizycznymi).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 10:18   #23
Wizaaaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Modeling - co i jak?

A ja się zgodzę ze słowami poprzedniej osoby. Domyślam się o jaką agencję chodzi. Jeżeli o taką, co była kiedyś w Poznaniu hook? to ktoś dobrze napisał, bo napisał prawdę. Wystarczy popytać ludzi z branży, a wiele rzeczy się potwierdza. Oprócz tego, co zawarła tamta osoba można się dowiedzieć jeszcze innych rzeczy. Ogólnie nie warto podpisywać jakiejkolwiek umowy z tą panią, bo można wejść w niezle bagno. Jakieś dziwne historie ze spotkaniami że starszymi facetami, opóźnienie z wypłatami albo ich brak, pod sztucznym uśmiechem to cwana osoba, która wykorzystuje młode dziewczyny dla zysku. Dlatego róbcie research zanim zdecydujecie się pójść do jakiejś agencji!
Wizaaaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 18:21   #24
Angela992
Modelka amatorka :D
 
Avatar Angela992
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Modeling - co i jak?

Czy ktoś z was ma doświadczenie z SPP Wrocław? Piszecie tu dość ciekawe rzeczy, że w jakiejś agencji starzy ludzie ją prowadzą, że ktoś tam wysyła tylko do Chin, że w Krakowie do Rores nie warto itp. A kto powie coś o SPP?
Angela992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 19:39   #25
Karkonoszka
Przyczajenie
 
Avatar Karkonoszka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Modeling - co i jak?

Warto jest mieć swoje portfolio.
Karkonoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-15 19:39:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.