Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-01-09, 23:44   #61
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 1 662
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dziewczyny poniewa¿ jeste¶cie znawczyniami to chcia³am siê Was doradziæ...
czy do ró¿owej cery pasuje zimny czy ciep³y br±z bo ju¿ sama nie wiem
mnie osobi¶cie bardziej podoba siê ciep³y odcieñ ale nie chce wygl±daæ znowu jak ¶winka
marilyn monroe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-10, 01:04   #62
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marilyn monroe Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny poniewa¿ jeste¶cie znawczyniami to chcia³am siê Was doradziæ...
czy do ró¿owej cery pasuje zimny czy ciep³y br±z bo ju¿ sama nie wiem
mnie osobi¶cie bardziej podoba siê ciep³y odcieñ ale nie chce wygl±daæ znowu jak ¶winka
do zaró¿owionej zimny
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-10, 07:46   #63
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

pamiêtam - kiedy¶ mia³am po³±czenie zimnego z jasnym - kiedy robi³am cieniutkie delikatne pasemka blond na naturalnych w³osach - by³y idealne, zimno-br±zowo-szaro-zimno-blond ale potem te¿ by³ problem, bo przy robieniu odrostów blondu by³o coraz wiêcej i efekt zanika³.
patrag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-12, 10:22   #64
Buffi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja w poniedzia³ek farbuje ( mam nadzieje ze farba przyjdzie ) zdecydowa³am siê na 6.1 majirel odpu¶ci³am sobie mieszankê z 6.07 albo sama 6.12 i mam nadzieje ze bêdzie ju¿ dobrze . Po mieszance 7.11 i 6.22 wysz³y za jasne mam nadzieje ze po 6 nie bêd± znowu za ciemne ju¿ czasami naprawdê nie wiem czego chce z tymi w³osami najlepiej wróciæ do swojego i problem z kolorem by³by rozwi±zany ale ju¿ wiem ze bêdê tyle siê mêczyæ a pó¼niej powiem ze naturalne s± dziwne nie b³yszcz± siê i przet³uszczaj± .
Buffi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-13, 22:17   #65
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

witam, mam problem odno¶nie zafarbowania w³osów na naturalny odcieñ br±zu, takiego ¶redniego.
nie bêdzie problemu z tym aby by³ od ch³odny raczej odwrotnie, co zrobiæ aby nie by³ zbyt zimny, mam na g³owie obecnie intensywny niebieski kolor (jasny niebieski, odcieñ atlantic blue toner la riche directions), i tu problem, poniewaz jak na³oze br±z to chyba moze niebieski przeswitywaæ? a mi zalezy aby odcieñ by³ naturalny, czy moze wzia¶æ z³ocisty br±z?
chociaz, toner jest osadzony na powierzchni w³osa wiêc jak po³oze kolor br±zowy który wejdzie we w³os, to chyba nie ma znaczenia czy ten toner jest czy go nie ma?
kiedy¶ mia³em platyne i k³ad³em naturalny kasztan, wyszed³ szary ciemny szary, dopiero po na³o¿eniu miedzianej czerwieni wyszed³ popielaty jasny br±z.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-14, 20:17   #66
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
witam, mam problem odno¶nie zafarbowania w³osów na naturalny odcieñ br±zu, takiego ¶redniego.
nie bêdzie problemu z tym aby by³ od ch³odny raczej odwrotnie, co zrobiæ aby nie by³ zbyt zimny, mam na g³owie obecnie intensywny niebieski kolor (jasny niebieski, odcieñ atlantic blue toner la riche directions), i tu problem, poniewaz jak na³oze br±z to chyba moze niebieski przeswitywaæ? a mi zalezy aby odcieñ by³ naturalny, czy moze wzia¶æ z³ocisty br±z?
chociaz, toner jest osadzony na powierzchni w³osa wiêc jak po³oze kolor br±zowy który wejdzie we w³os, to chyba nie ma znaczenia czy ten toner jest czy go nie ma?
kiedy¶ mia³em platyne i k³ad³em naturalny kasztan, wyszed³ szary ciemny szary, dopiero po na³o¿eniu miedzianej czerwieni wyszed³ popielaty jasny br±z.
A na jakim oxy robi³e¶ ten toner? Jak na niskim tzn, do 3% i nie trzyma³e¶ zbyt d³ugo(nie w¿ar³ siê mocno) to siê wyp³ucze.
Po³ó¿ t± naturê, i zobacz co wyjdzie, jak bêdzie Ci za zimno/niebiesko to tonuj rudym korektorem na niskim oxy (1:5, 1:6). Nie k³ad¼ od razu niczego rudego(farby) bo potem tego nie wytêpisz. Niebieski siê szybko wyp³ukuje, Dawaj fotki przed i po. A tak ogólnie to u Ciebie w po¶cie kiedy¶ znalaz³am tonowanie rudo¶ci niebieskim mixem w proporcji 1:3?No chyba jest jeden Fryz5, ale wtedy by³o jakie¶ czarno-ba³e zdjêcie przy nicku
Jak na³o¿ysz z³oty/¿ó³ty to bêdziesz mia³ zielone w³osy!!! Rudy neutralizuje niebieski!!!

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-01-14 o 20:20
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-14, 21:31   #67
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

toner bez oxy, to jest jak szamponetka, juz gotowa mieszanka koloryzuj±ca, trzyma³em ok 3 godziny. w³a¶nie my¶le ¿eby k³a¶æ naturê na poziomie 6-5 moze casting.
mój obecny kolor: http://www.photoblog.pl/downtherabbithole/82775516
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 21:43   #68
jeordievera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wiecie jak± farb± mogê uzyskaæ taki kolor? majirel 8.1?
http://fashionmag.us/wp-content/uplo...lex-Caley1.jpg
jeordievera jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-14, 21:52   #69
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

jeordievera- zdaje sie ze Pani na zdjêciu ma kilka odcieni wymieszanych poprzez refleksy, powiedzmy 8.1 z 9.1
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 12:47   #70
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / ¯ory / Bratislava
Wiadomo¶ci: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

fryz5, mój ch³opak te¿ chcia³ br±z na w³osach niebieskich, tyle, ¿e on mia³ toner midnight blue, który w sumie i tak wyszed³ za jasny (mnie wyszed³ ciemny) i szczerze powiem bardzo ciê¿ko z tym jest

dodajê w za³±czniku nasze 2 zdjêcia, jakie w³osy mia³ i jakie by³y po farbie

i powiem Ci, ¿e najlepiej by³o jak mu to rozja¶ni³am do platyny i zam sobie zapuszcza³ z odrostami, wygl±da³o jakby mia³ baleja¿, teraz ma d³ugie w³osy i ma tylko koñcówkê farby przy pocz±tku nosa
ale lepiej w³a¶nie rozja¶niæ i dopiero wtedy na³o¿yæ farbê, bo jak widaæ prze¶witywa³ kolor
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 6c19657473.jpg (63,9 KB, 526 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5afab4ee13.jpg (108,9 KB, 713 za³adowañ)
Meadow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 12:58   #71
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no ja miesza³em 2 odcienie atlantic blue + midnight blue, podoba mi sie nosze go juz 3 tygodnie ale jakbym chcia³ znów mieæ br±z to w³a¶nie nie wiem cyzm zrobiæ, tak zeby nie prze¶witywa³o. chyba ze kupie castinga który mi starcza na 3 razy i zrobie 3 razy pod rz±d.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 16:32   #72
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
no ja miesza³em 2 odcienie atlantic blue + midnight blue, podoba mi sie nosze go juz 3 tygodnie ale jakbym chcia³ znów mieæ br±z to w³a¶nie nie wiem cyzm zrobiæ, tak zeby nie prze¶witywa³o. chyba ze kupie castinga który mi starcza na 3 razy i zrobie 3 razy pod rz±d.
A wiesz jak wygl±da ko³o kolorów? Kolory po przeciwnej stronie neutralizuj± siê i daj± kolor br±zowy. Znajd¿ mniej wiêcej odcieñ przeciwwstawny i na³u¿ go.
Widzê, ¿e to Twoje farbwanie to dosyæ klimatyczne jest, ostatnio przegl±da³am jak±¶ ang, stronkê gdzie kole¶ mia³ po 3 ró¿ne kolory na g³owie. Sam on pisa³ o tym, ¿eby nie mieszaæ przeciwwstawnych razem, bo wyjdzie br±z. Sam siê na kolor wheel opiera³.
Rudy na 100% zadzia³a, tylko czy odcieñ bardziej marchewkowy, z³oty czy miedziany? Oceñ sam, wklejam ko³a, p.s. sama natura wiêc Ci tego nie zakryje, nawet po 3 razach, chyba, ¿e siê wyp³ucze toner...kup z tej samej firmy "rudy" i miej w zasiêgu rêki jak±¶ naturê, bêdzie ok.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:16
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 19:17   #73
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dziêkuje, w takim razie u¿yja farby miedziano-czerwonej, bo mam niebiesko-zielony kolor. jakiego koloru moge sie spodziewaæ?
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 19:43   #74
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkuje, w takim razie u¿yja farby miedziano-czerwonej, bo mam niebiesko-zielony kolor. jakiego koloru moge sie spodziewaæ?
No tak, niebieski neutralizuje rudy, a zielony czerwieñ. rudo-czerwony by siê tu spisa³. My¶lê, ¿e mixton, czy korektor z jakiej¶ innej firmy te¿ tu by dal rade jakbys pomiesza³ go z natur±(normalnie mixa do natury dodaje sie 2 cm glisty na 30g natury ¿eby pozbyæ siê niechcianego "refleksu" u Ciebie chyba trzeba by by³o daæ trochê wiêcej????) na 6% ¿eby sie wgryz³ na d³u¿ej,( ale lepiej najpierw zrobiæ tonowanie na niskim oxy takim 1,9% a pózniej próbowaæ na 6%, bo jak efekt nie bêdzie zadowalaj±cy to zawsze siê sp³ucze)
A co ma z tego wyj¶æ??? ..ponoæ neutralny br±z... Nie próbowa³am wiêc na100% Ci nie powiem, powodzenia
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 21:12   #75
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie chce truæ w³osów farbami bo i tak przesz³y wiele, wiêc kupie jutro lub w poniedzia³ek szampon koloryzuj±cy czerwony lub czerwono rudy i potem zrobie zdjêcie co wysz³o
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 22:39   #76
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
nie chce truæ w³osów farbami bo i tak przesz³y wiele, wiêc kupie jutro lub w poniedzia³ek szampon koloryzuj±cy czerwony lub czerwono rudy i potem zrobie zdjêcie co wysz³o
Przegl±da³am t± stronkê z Twoimi farbami, jak piszesz, ¿e s± bez oxy to zarzuæ tamt±, widzê, ¿e wybór kolorystyczny du¿y maj±. Chyba, ¿e drogie? A jak nie to szamponetka?miedziana? zwyk³a?z drogerii?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-15, 23:01   #77
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hm ale znowu toner, on sie wyp³ukuje szybko.
my¶lê o tym odcieniu
http://www.palette.pl/nasze-produkty...yczny-cynamon/

na poziomie 5 i ma czerwono-miedziany odcieñ, spróbuje go
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-16, 14:09   #78
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
hm ale znowu toner, on sie wyp³ukuje szybko.
my¶lê o tym odcieniu


na poziomie 5 i ma czerwono-miedziany odcieñ, spróbuje go
Nie wiem co oznacza 86 ale jak Ci pasuje to dawaj. My ogólnie nie bierzemy pod uwagê "sklepowych". Poziom 5 wydawa³by siê ciemny, ale na fot. nie jest.
A Mixtonów siê nie bój, farba np. 6,11 sk³ada siê z natury6 i mixtonu 0,11 czyli popielatego i dlatego siê nazywa popielaty jasny br±z itp. itd, jak siê zrobi na 6% to normalnie siê "we¿re"no.... bo to farba. A o tonowaniu na 1.9% my¶la³am ¿eby¶ sprawdzi³ czy to da radê temu niebieskiemu(w razie czego siê sp³ucze). Potem w³a¶nie jak by¶ by³ zadowolony dodajesz do natury i ciach, ciach. Wszystko w Twoich rêkach

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:17
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-16, 16:36   #79
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem co oznacza 86 ale jak Ci pasuje to dawaj. My ogólnie nie bierzemy pod uwagê "sklepowych". Poziom 5 wydawa³by siê ciemny, ale na fot. nie jest.
A Mixtonów siê nie bój, farba np. 6,11 sk³ada siê z natury6 i mixtonu 0,11 czyli popielatego i dlatego siê nazywa popielaty jasny br±z itp. itd, jak siê zrobi na 6% to normalnie siê "we¿re"no.... bo to farba. A o tonowaniu na 1.9% my¶la³am ¿eby¶ sprawdzi³ czy to da radê temu niebieskiemu(w razie czego siê sp³ucze). Potem w³a¶nie jak by¶ by³ zadowolony dodajesz do natury i ciach, ciach. Wszystko w Twoich rêkach
hm wiêc tak. chcia³em u¿yæ farb fryzjerskich ale nie mam pieniêdzy teraz na nie, a musia³bym kupiæ conajmniej 2 zeby mieszaæ itp na wszelki wypadek.
kupi³em 2 londy : jasny br±z, a drugi to ten rudo-czerwony.
najpierw k³ad³em mieszanine 1/3 jasny br±z+ 1/2 czerwono-rudego +50ml utleniacza ale nie ma napisane ile on ma % podejrzewam ze 6, mo¿e rudy ma 9.

wysz³o tak do¶c dziwnie, nie wiem dok³adnie jak bo by³y mokre i k³ad³em kolejny raz farbe, ale wygl±da³o to tak ze w³osy by³y ciemne z czerwonym refleksem, ale jednak widaæ by³o miejscami ze niebieski przebija, k³ad³em 2/3 jasnego br±zu + nieca³a woda utleniona z opakowania, po zmyciu mam ciemny br±z o ch³odnym odcieniu, jendak odrosty s± czerwonawe, te które nie by³y niebieskie.

a, i zostawi³em sobie kilka pasemek niebieskich na grzywce, dodaje zdjêcie.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02142.jpg (58,1 KB, 192 za³adowañ)
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 19:04   #80
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wpadam uzupe³niæ trochê info.

Nie wiem na czym polega fenomen tej cytryny, nie maj±c innego pomys³u pos³ucha³am przepisu. W³osy odzyska³y u¿ywalno¶æ dopiero po przet³uszczeniu i mycie+zakwaszenie, aczkolwiek nie wiem czy nie wy³a¿± trochê bardziej. Dekoloryzatora nie tknê³am (choæ naby³am) - raz ¿e kolor po wypraniu prawie trafiony: odcieñ naturalny blond, z widocznym jedynie pod pewnym k±tem bardzo delikatnym z³otym pob³yskiem (jak p³owienie od s³oñca), poziom jakie¶ 7,5 - 8 i jedyne co mog³abym poprawiæ to móg³by byæ trochê ja¶niejszy.

Z t± dekoloryzacj± to chodzi³o mi o prawdziwy dekolor, nie rozja¶nianie z oxy. My¶la³am, ¿e mo¿e na fali rozja¶niania jakie tu mia³o miejsce jaki¶ czas temu problem ciemnienia zosta³ rozpracowany - wiele dziewczyn (choæby w KWC) skar¿y siê na to ¿e pó¼niejsze farbowanie "wraca" do poprzedniego koloru (z reszt± producenci zalecaj± u¿ywanie farb 1-2 poziomy ja¶niejszych od po¿±danego koloru), tak wiêc nie wiem czy pigmentacja jest konieczna i co konkretnie mia³aby na celu. Tylko chc±c 8-9 musia³abym wej¶æ w rozja¶niaj±ce, a bojê siê, ¿e efekt mo¿e byæ trochê nieprzewidywalny.

9.03 - wiem, ¿e z³otko, z³otko z "zerem" bo ba³am siê ¿e sama natura mo¿e byæ za ma³o do mixów, wykoñczy³am je po pó³ roku i wiem, ¿e nie by³o potrzebne.
Z mixem to niemal ¶wiadomie przesadzi³am, od czerwca zwiêksza³am ilo¶æ mixu (zaczynaj±c od zalecanej) i wci±¿ nie zdawa³o to egzaminu (mo¿e z sam± natur± by³oby cacy ), a ¿e nie robi³am notatek z proporcji to teraz polecia³am z nieco za grubej rury. Ale widaæ do skutecznej korekty tego co mia³am na g³owie by³o trzeba zdecydowanej ilo¶ci mixu.
Oxy niskie, ale mieszanka "gêsta" - 1:1 (zamiast zazwyczaj zalecanych 1:2, 1:1,5) wiêc pigmentu sporo, no i trochê trzymana, choæ akurat tam gdzie by³ najbardziej powalaj±cy efekt to jakie¶ 20 min.

Prze najbli¿sze kilka miesiêcy bêdê testowaæ Allwaves 9,16+9,0+111, a jak znajdê jakie¶ sensowne info o dekolorze to go wcze¶niej wypróbujê. I chyba muszê tu zagl±daæ, choæby tylko czytaj±c, d³ugi odwyk nie wskazany

fryz5 - fajny kolor, co do odrostów to by³o w sumie do przewidzenia, mog³e¶ u¿yæ 2 mieszanki - na odrost i na d³ugo¶æ. Bêdziesz teraz co¶ zmienia³, czy zostawiasz to z tym odrostem?
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-16, 19:45   #81
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

poczekam az ten rudy odrost bêdzie widoczny i po³oze co¶ na to, wiesz moje w³osy maj± jedynie jakie¶ 7cm trudno jest k³a¶æ co¶ na odrost i osobno na d³ugo¶c.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-16, 21:14   #82
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
hm wiêc tak. chcia³em u¿yæ farb fryzjerskich ale nie mam pieniêdzy teraz na nie, a musia³bym kupiæ conajmniej 2 zeby mieszaæ itp na wszelki wypadek.
kupi³em 2 londy : jasny br±z, a drugi to ten rudo-czerwony.
najpierw k³ad³em mieszanine 1/3 jasny br±z+ 1/2 czerwono-rudego +50ml utleniacza ale nie ma napisane ile on ma % podejrzewam ze 6, mo¿e rudy ma 9.

wysz³o tak do¶c dziwnie, nie wiem dok³adnie jak bo by³y mokre i k³ad³em kolejny raz farbe, ale wygl±da³o to tak ze w³osy by³y ciemne z czerwonym refleksem, ale jednak widaæ by³o miejscami ze niebieski przebija, k³ad³em 2/3 jasnego br±zu + nieca³a woda utleniona z opakowania, po zmyciu mam ciemny br±z o ch³odnym odcieniu, jendak odrosty s± czerwonawe, te które nie by³y niebieskie.

a, i zostawi³em sobie kilka pasemek niebieskich na grzywce, dodaje zdjêcie.
Kolor wyszed³ bardzo fajny, ch³ódny, neutralny i a¿ chce siê napisaæ...czarny?... trochê ciemny, ciekawe jak siê bedzie wyp³ukiwa³.
.......A co do odrostów to przemkne³a mi ta my¶l, ¿eby Ci napisaæ, ¿eby¶ nie k³ad³, bo tylko niebieski trzeba zneutralizowaæ..... ale my¶la³am, ¿e bêdziesz wiedzia³, skoro eksperymentujesz z farbami.....Przykro mi mo¿e masz resztki tej niebieskiej??? Ogólnie fajnie i poka¿ ten odrost? jak rudy/na³ó¿ niebieski, jak czerwony/na³ó¿ zielony (jak bêd± fundusze oczywiscie)
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-16, 21:46   #83
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

mi on wygl±da na ciemny br±z, widze br±zowy odcieñ, a z odrostem wiedzia³em ze tak bêdzie ale odrost mia³ 1cm i trudno by³o by mi sie bawiæ zeby k³a¶æ an odrost co innego i na d³ugo¶æ. zaraz postaram sie zrobic zdjêcie odrostu i wstawiæ, chociaz tak patrze, jest miedziano-czerwony, my¶le ze za jaki¶ czas, po³oze na sam odrost szampon w kolorze ¶redniego br±zu, nawet wtedy nawet po ca³o¶ci jak na³oze gdzie¶ to nic siê nie zmieni.

edit: dodaje zdjêcie
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02154.jpg (64,4 KB, 169 za³adowañ)

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-01-16 o 21:56
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-17, 16:09   #84
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 719
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Uff wiêc po d³ugich namys³ach wypróbujê Farouka CHI. Mam kupione: 6AA - Light Ash Ash Brown - Jasny podwójnie popielaty, do tego Blue Additive -mixton niebieski i Double Ash Additive -ciemny zielony mixton. Zrobiê chyba kolor z DAA i zobaczê co wyjdzie? czy lepiej z niebieskim, bo w koñcu nie wiem czy przebija mi czerwony czy rudy:/

I jeszcze jedna pro¶ba...zyta82 wspomina³a¶, ¿e aby wysz³y w³osy z niebieskim poblaskiem mogê zrobiæ sam mixton niebieski, ale na wodzie 3 czy 6, bo siê pobugi³am
__________________
aklina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-17, 17:59   #85
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aklina Poka¿ wiadomo¶æ
Uff wiêc po d³ugich namys³ach wypróbujê Farouka CHI. Mam kupione: 6AA - Light Ash Ash Brown - Jasny podwójnie popielaty, do tego Blue Additive -mixton niebieski i Double Ash Additive -ciemny zielony mixton. Zrobiê chyba kolor z DAA i zobaczê co wyjdzie? czy lepiej z niebieskim, bo w koñcu nie wiem czy przebija mi czerwony czy rudy:/

I jeszcze jedna pro¶ba...zyta82 wspomina³a¶, ¿e aby wysz³y w³osy z niebieskim poblaskiem mogê zrobiæ sam mixton niebieski, ale na wodzie 3 czy 6, bo siê pobugi³am
zapytaj parê osób jaki kolor masz i we¿ ¶redni±, albo wymieszaj zieleñ i niebieski

Gdyby¶ na naturalne po³o¿y³a mix niebieski to by wysz³y niebieske tzn. refleks? mi na poziomie 8(sp³ukanej 7) sam mix na 6% 1:3 wyszed³ bardzo niebiesko, kiedy¶ wstawia³am zdjêcia pasemek, bo eksperymentowa³am.
Na1,9% oxy tnowa³am (1:5) na 5 min, to siê wyp³uka³ po jakich¶ 5 myciach. Na 3% pewnie bezie troszkê d³u¿ej a na 6% jak farba wejdzie we w³os. Niebieski u¿ywa³am do korekty a nie ¿eby uzyskaæ niebieskie w³osy. Pewnie jest to mo¿liwe,a i tak w Twojej mieszance jest sporo blue, lepiej pó¿niej dok³adaæ, ni¿ potem....

fryz5- widzê, ¿e bardzo dos³ownie wklei³e¶ fotkê "cynamonowych" odrostów Jak Ci to nie przeszkadza to zostaw, pó¼niej mo¿e byæ bardziej widoczne. A sam br±z ca³kowicie tego nie zakryje, refleks pewnie zostanie, no i widzisz, tak w kó³ko...

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-01-17 o 18:20
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-18, 08:56   #86
werojka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Moje drogie, ja w³a¶nie marzê o odcieniu jaki za³±czam (wiem ¿e wiele z was te¿) ale mam problem ilekroæ robiê sama w domu wychodz± mi br±zy z rud± po¶wiat± i wyp³ukuj± siê w³a¶nie w kasztany i co gorsza u fryzjerki te¿: za ka¿dym razem mówiê, ¿e chcê br±z zimny ... a zawsze wychodzi rudo¶æ... co mam zrobiæ, jakich kolorów u¿ywaæ, jakich firm... poleæcie mi bo sama ju¿ nie wiem... Kolejny raz i¶æ do fryzjerki, p³aciæ kupê kasy i nie uzyskaæ tego czego oczekujê?
Mam jasno-ciemny br±z z rud± po¶wiat±.
Mo¿e uda mi siê wklepaæ zdjêcie, poszukam, ale narazie proszê o pomoc na sucho
Pomocy!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg img94506_fryzury-dlugie_207063.jpg (34,0 KB, 322 za³adowañ)
__________________

Wiesz... gdy siê jest bardzo smutnym, lubi siê zachody s³oñca...
Antoine de Saint-ExupéryMa³y Ksi±¿ê
werojka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-18, 12:02   #87
Buffi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Mi co¶ takiego wysz³o po majirel 6.1 na wodzie 6% ale ju¿ nie wiem co my¶leæ bo w naturalnym ¶wietle jest taki jaj na zdjêciu w s³oñcu trochê pomarañczu prze¶witujê a jak zrobiê zdjêcie aparatem to znowu widzê rude ju¿ nie wiem czy po prostu zawsze lampa od aparatu taki refleks wydobywa czy ju¿ naprawdê z tymi w³osami nie da siê nic zrobiæ ¿eby by³y popielate. Specjalnie wziê³am ju¿ ciemniejsza farbê my¶la³am ¿e jak ich nie bêdê rozja¶niaæ to bêdzie lepiej ale nie wiem czy to co¶ da³o . Jak my¶licie czy tak za 3 miesi±ce bêdê mogla zrobiæ 7.11 czy bêdzie ró¿nica miedzy odrostem a reszta ?

Edytowane przez Buffi
Czas edycji: 2011-03-14 o 10:49
Buffi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-18, 13:36   #88
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez werojka Poka¿ wiadomo¶æ
Moje drogie, ja w³a¶nie marzê o odcieniu jaki za³±czam (wiem ¿e wiele z was te¿) ale mam problem ilekroæ robiê sama w domu wychodz± mi br±zy z rud± po¶wiat± i wyp³ukuj± siê w³a¶nie w kasztany i co gorsza u fryzjerki te¿: za ka¿dym razem mówiê, ¿e chcê br±z zimny ... a zawsze wychodzi rudo¶æ... co mam zrobiæ, jakich kolorów u¿ywaæ, jakich firm... poleæcie mi bo sama ju¿ nie wiem... Kolejny raz i¶æ do fryzjerki, p³aciæ kupê kasy i nie uzyskaæ tego czego oczekujê?
Mam jasno-ciemny br±z z rud± po¶wiat±.
Mo¿e uda mi siê wklepaæ zdjêcie, poszukam, ale narazie proszê o pomoc na sucho
Pomocy!
Zawsze mamy ten problem, ¿e wychodz± rudo¶ci, zimne pigmenty wyp³ukuj± sie najszybciej, a czerwieñ niestety zostaje. Proponujê kupiæ "profeskê"albo z ,1 po przecinku np. 6,1 lub naturê np 6 lub 6,0 i niebieski korektor(mixton) z tej samej firmy.
Niebieski - jak masz niechciany rudy
Fioletowy- jak ----//------ z³oty/¿ó³ty
Zielony - jak ------//------ czerwony

dodaje siê go minimalnie do farby 2cm glisty na 30g farby,
Na odrost k³ad¿ sam± nature!!!!, na d³ugo¶æ tam gdzie masz niechciany reflex t± z mixem. Poka¿ co tam siê dzieje na g³owie?

Buffi - to te¿ do Ciebie. zale¿y jak mocno siê wyp³ucze, po 3 miechach chyba sporo, zobacz sobie na palecie firmy któr± robisz kolor 6 i 6,0 lub 7 i 7,0 i bêdziesz wiedzieæ mo¿esz te¿ pomieszaæ

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-01-18 o 13:38
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-18, 15:44   #89
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 719
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
zapytaj parê osób jaki kolor masz i we¿ ¶redni±, albo wymieszaj zieleñ i niebieski

Gdyby¶ na naturalne po³o¿y³a mix niebieski to by wysz³y niebieske tzn. refleks? mi na poziomie 8(sp³ukanej 7) sam mix na 6% 1:3 wyszed³ bardzo niebiesko, kiedy¶ wstawia³am zdjêcia pasemek, bo eksperymentowa³am.
Na1,9% oxy tnowa³am (1:5) na 5 min, to siê wyp³uka³ po jakich¶ 5 myciach. Na 3% pewnie bezie troszkê d³u¿ej a na 6% jak farba wejdzie we w³os. Niebieski u¿ywa³am do korekty a nie ¿eby uzyskaæ niebieskie w³osy. Pewnie jest to mo¿liwe,a i tak w Twojej mieszance jest sporo blue, lepiej pó¿niej dok³adaæ, ni¿ potem....
Dziêkujê!!! mo¿e w takim razie te mixy pomieszam troche Nied³ugo bêdê farbowaæ i dam znaæ jak wysz³o
__________________
aklina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-18, 17:11   #90
Kayako
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 3 676
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, jest taki myk, ¿e ja ju¿ przesta³am farbowaæ w³osy, odrosty nie rzucaj± siê w oczy (na chwilê obecn±, my¶lê ¿e jak urosn± do/za ucho, to ju¿ bêdzie co nieco widaæ ), ale mam farby, które siê zmarnuj±.
Gdyby która¶ chcia³a wypróbowaæ farby Ce-Ce, to walcie do mnie, mogê Wam wys³aæ, mo¿e siê na co¶ wymienimy? [size=silver]A mo¿e nie, a i tak wy¶lê [/color] Mam MIX fioletowy, MIX niebieski i 5,1, czyli jasny br±z popielaty. Ka¿dej pozosta³o tak 70/100ml. Piszcie na PW, to Was nie przegapiê
Kayako jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.