Moja naj naj najukochańsza Mama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Moja mama jest NAJ

Notka

Moja mama jest NAJ Maj to miesiąc miłości, budzącego się życia i miesiąc naszych kochanych mam. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was razem z marką Rossmann kolejne zadanie konkursowe, w którym prosimy Was o wątki poświęcone Waszym Drogim Mamom.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 22:51   #1
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477

Moja naj naj najukochańsza Mama


Oto moja najlepsza na świecie Mama. To zdjęcie zrobiłam jej niedawno w dniu jej urodzin-prawda, że wygląda całkiem młodo jak na 25latkę?
Ten wątek poświęcę, aby opowiedzieć wam o ciekawych zwyczajach i codziennym życiu mojej kochanej mamusi.



*Wszystkie zdjęcia zamieszczone w wątku są mojego autorstwa (jeśli tak nie jest, wyraźnie to zaznaczam)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mama.jpg (159,1 KB, 135 załadowań)

Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2011-05-28 o 21:00 Powód: dopisek
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 15:47   #2
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

No to czekamy z niecierpliwością (5)

Edytowane przez Dzikun
Czas edycji: 2011-05-05 o 16:09
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 17:06   #3
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Jestem najmłodszym dzieckiem, co wiąże się z pewnymi niedogodnościami (czyt. traktowaniem mnie jak pięciolatkę), ale z drugiej strony... Czyż kolorowe skarpetki i pidżamki z misiem nie są urocze?



Dzięki mamie wciąż czuję się jak dziecko-szczęśliwie i beztrosko.
Umiem czerpać radość z najmniejszych rzeczy- promyk słońca na policzku, zapach fiołków na wiosnę czy świeżo wykluty z łupiny, gładki kasztan-to wszystko czyni mnie szczęśliwą.


Dziękuję mamo, że nie potrzebuję wiele, by śmiać się jak opętana Może jestem infantylna jak na swoje 20 lat. Cóż, taki urok najmłodszego pupilka mamy


szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 22:38   #4
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Dziś będzie o poświęceniu. A dokładnie ile mama jest w stanie znieść dla swojego paskudnego bachorka

Mamusia od samego początku nie miała ze mną łatwo. Jak wiadomo, NORMALNI ludzie przychodzą na świat głową do przodu (ewentualnie wprost z rozciętego brzuszka). A ja? Ja musiałam od początku pokazać światu gdzie go mam () Odwróciłam się nie tym biegunem co trzeba co niestety okazało się sporym utrudnieniem.

Potem było już tylko gorzej...

W przedszkolu byłam dzieckiem dość... asertywnym Dobitnie wyrażałam, że g**no mnie obchodzi, że swoim pięknym śpiewem przeszkadzam pani w czytaniu. Do tego kochałam wszystkich kolegów i każdego chciałam całować. Jakoś tego nie aprobowali
Tymi i paroma innymi wybrykami prawie doprowadziłam do wyrzucenia się z przedszkola- mama musiałaby rzucić pracę i użerać się z małym Belzebubkiem

(Prawda, że wyglądałam całkiem niewinnie jak na mały pomiot diabła?)
Zdjęcie wykonał nie wiem kto, ale jestem wdzięczna

Ale wracając do teraźniejszości- moja biedna mama pedantka regularnie znosi widok rozrzuconych ubrań, świńskich kości, psich czaszek (ach ten wet...), stert naczyń na biurku i walających się wszędzie papierów.
Do tego boleśnie ranię jej zmysł estetyczny oglądając programy typu "wstydliwe choroby" (czyt. Jak doprowadziłem pachę do ostrego gnicia i wyhodowałem ciekawe robaczki na głowie) czy "Gray's Anatomy" (Gadu-gadu i grzebanie się w ludzkim mięsku)
Żeby tego było mało, od dziecka mimo zakazów znoszę do domu kotki, myszki i świnki morskie. Ta poniżej tak zauroczyła mamę, że została. Gdy obawiając się reakcji usłyszałam tylko "jaka słodka", od razu mi ulżyło

(A teraz stara świnia ma 9lat! )
Na pewno poświęceń i trudów jest więcej, o części nie pamiętam albo nawet nie wiem, ale nawet za te kilka bardzo cenię cierpliwość i wytrwałość Mamuśki

Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2011-05-06 o 22:39 Powód: korekta układu graficznego
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:42   #5
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Jak najbardziej lubicie spędzać sobotnie popołudnia? Moim ulubionym zajęciem jest pieczenie ciast z mamą. Siadam obok stołu i podziwiam jej zdolności kulinarne, sama ucząc się "magicznych" sztuczek. Nie ma nic lepszego od zapachu pieczonego ciasta i smaku wyjadanej palcem bitej śmietany. Między dźwiękiem ubijanej trzepaczką piany z jajek i wirującego miksera sypią się żarty i snują poważne rozmowy. Aby oddać wam atmosferę tych pięknych chwil postarałam się o fotorelację i przepis na wyśmienite ciasto 3bit

Ciasto 3bit

Jako bazy możemy użyć herbatników (wersja dla leniwych ) lub kruchego ciasta,które wykonuje się następująco:

Składniki na ciasto:
1) 2 szklanki mąki krupczatki
2) 15-20dag margaryny
3) 3 żółtka
4) 2/3 szklanki cukru pudru
5) sól

Przesiać mąkę, dodać tłuszcz, posiekać dokładnie nożem


Dodać żółtka, cukier i szczyptę soli



Zarobić ciasto nożem, a następnie szybko zagnieść ręką, zawinąć w folię i wstawić na 30 minut do lodówki (czas na plotki )


Schłodzone ciasto podzielić na 3 części i każdą z nich rozwałkować na grubość ok 1cm (tak, by tworzyło spód)


Każdą część wyłożyć w oddzielnej blaszce i wstawić na 20-25min do pieca nagrzanego na ok 220 st C aż osiągnie złocisty (nie brązowy!) kolor. Po upieczeniu zostawić do przestygnięcia. (czas na obejrzenie czegoś głupiego w telewizji)




Masa budyniowa:
1) 2 budynie waniliowe
2) ilość mleka podana w przepisie na 1 budyń
3) galaretka cytrynowa
4) pół kostki masła

Przyrządzić na gorąco budynie używając w/w ilości mleka, do gorącego budyniu wsypać na sucho galaretkę cytrynową. Całość ucierać z masłem do uzyskania jednolitej masy.


Masa kajmakowa (krówkowa)
1) puszka masy krówkowej (lub odpowiednio przyrządzonego mleka skondensowanego-stężałego)
2) pół kostki masła

Całość zmiksować do uzyskania gładkiej konsystencji.

Bita śmietana
1) Gotowa śmietana z torebki/puszki
lub
1) śmietanka 30% ubita ze śmietan-fixem i odrobiną galaretki cytrynowej.


Finał-układanie warstw:

Na dnie- 1 placek z ciasta kruchego/warstwa herbatników, posmarować masą budyniową. Na to układamy drugą warstwę ciasta, którą smarujemy masą krówkową (ja preferuję o smaku czekoladowym ).
Następnie ostatnią partię ciasta pokrywamy grubą warstwą bitej śmietany i posypujemy utartą czekoladą lub posypką. Pyszne ciasto gotowe!


P.S. Najlepiej smakuje na 2 dzień, gdy trochę "przejdzie smakami"
P.S.2 Ale jak tu się powstrzymać...

A oto dumna "pani Kucharka" po skończonej pracy


Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2011-05-15 o 13:44
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:22   #6
baku_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 137
GG do baku_s
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Uwielbiam takie wątki ze zdjęciami ! Ciasto wygląda przepysznie Ja w sobotnie popołudnie lubię włączyć sobie wieczorem film i tak spedzić wieczór z mamą
baku_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:24   #7
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Też uwielbiam oglądać z mamą filmy A najbardziej horrory w kinie i się potem straszyć w drodze powrotnej
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 14:39   #8
baku_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 137
GG do baku_s
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Właśnie sobie to uświadomiłam, że już tak dawno z mamą w kinie nie byłam ... Pora się wybrać, może na Dzień Mamy zabiorę ją na seans
baku_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 15:53   #9
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Prezenty...


Mam problem ze składaniem życzeń i kupowaniem prezentów. I to wcale nie dlatego, że nikomu nie życzę dobrze albo nie lubię się dzielić. Ja to uwielbiam! A zwłaszcza z Mamą
Tylko, że zawsze mam wrażenie, że życzenia nie oddadzą tego, co czuję a prezent nie będzie wystarczająco ładny, by wyrazić, jak jestem wdzięczna i jak bardzo kocham. A kocham przebardzo ;-*

Kiedyś, gdy byłam dzieckiem, z prezentami radziłam sobie wyśmienicie (mimo mocno okrojonego budżetu )


Potrafiłam podarować prawdziwe dzieło sztuki malarskiej




Zapewnić występ taneczny niczym z Brodway'u




Zaprosić na profesjonalny pokaz mody




Wręczyć ogromny bukiet kwiatów (urwany z cudzego ogródka... )



A dziś? Dziś skromny bukiecik kupiony u miłej babulki, która przy okazji chciała mi wcisnąć jajka (W sumie mogłam dać się skusić i upiec ciasto dla mamy jak kiedyś...)



Z racji mojej infantylności wykonałam też tradycyjnie arcydzieło z papieru-nenufara, w nawiązaniu do filmiku, przy którym niedawno ubawiłam się z Mamą do łez




Kocham Cię Mamusiu!!!



A wy co wręczyłyście dziś swoim Mamom?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Mama uparła się, że chce przeczytać. I przeczytała

Najpierw "ojej, zaraz się wzruszę", następnie kilka "hihów" i wspominanie, jak to dziecko zrabowało sąsiadkom ogródki Na deser soczysty buziak w policzek.

Krótko mówiąc-chyba się spodobało

Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2011-05-26 o 15:54
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 21:54   #10
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dziękuję

Dziękuję

Mamie:
*Za to, że od samego początku urodziła prawdziwą gwiazdę (cały personel szpitala chciał patrzeć, jak się taka ślicznotka wychodzi pupą w przód ) i te piwno-zielonkawe oczy w spadku.
*Za rodzeństwo, co mi przetarło szlaki i sprawia, że nie jestem samotna
*Za piękne dzieciństwo-tysiące oblizanych w kuchni łyżek i świderków od miksera, za te szare od dziecięcych, brudnych łapek kulki z ciasta, za wspólne rysowanie i muminki z modeliny
*Za wspieranie w realizacji marzeń-od Barbie z różową farbą do włosów aż po "karierę" fotografa
*Za nauczenie dystansu do siebie i życiowych mądrości
* Po tysiąckroć dziękuję za cierpliwość i wytrwałość- samej mi ciężko ze sobą wytrzymać, a biedna Mama musi znosić fochy, szlochy i śmiecenie gdziekolwiek jestem
*Za zaufanie
*Za pyszne obiadki i przeeepyyyszne ciasta
*Za kupowane z zaskoczenia bańki mydlane, kolorowe skarpetki i mydełka-zwierzaczki. Zawsze cieszę się, jakbym jeszcze była małym dzieckiem
*Za to, że zawsze mogę się przytulić (chociaż od kiedy Cię Mamo przerosłam, jest to trudne )
*Za WSZYSTKO, cokolwiek miałoby to znaczyć


A Rossmannowi i wizażowi dziękuję za ten konkurs-to było piękne powspominać, pożartować i powzruszać się razem z mamą i poznać mamy innych wizażanek. Widzę ją codziennie, ale rzadko zdarzały mi się takie przemyślenia. Dlatego dziękuję!
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:44   #11
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Moja naj naj najukochańsza Mama

Ostatni post oddaję mamie-w końcu to ona ma tu najwięcej do powiedzenia
Doceńcie to, że mama zrobi dla was nie lada wysiłek-wszystko wklepuje jednym palcem

Ze wzruszenia brakuje mi słów...Zuska podaj mi chusteczki!!!
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Moja mama jest NAJ


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.