Sonda publiczna Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Pokaż wyniki sondy: Podoba Ci się nowe KWC?
Tak 6 1,52%
Nie 385 97,47%
Nie mam zdania 4 1,01%
Głosujący: 395. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-19, 14:23   #1
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Exclamation

Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos


Wątek zakładam w celu zaspokojenia własnej ciekawości i przedstawienia wyników do publicznej wiadomości.

Proszę o przede wszystkim o głosowanie w sondzie: tak lub nie lub nie mam zdania, a w ewentualnych postach tylko wypunktowanie co jest ok a co nie, biorąc oczywiście pod uwagę, że dopuszczalne jest nie do końca dobre technicznie działanie niektórych elementów (czyli element dobry, ale na razie technicznie szwankuje - mam nadzieję że jestem klarowna ) - proszę więc o powstrzymanie się od dyskusji, na które dano nam miejsce tu:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=871086

EDIT: dyskutujcie ile wlezie, skoro na wątku powyżej tę możliwość nam zabrali (a i tu mogą)
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2016-03-27 o 22:36
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 15:23   #2
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Tak jak pisałam w https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=871086
nie akceptuję nowej wersji strony KWC. Wątpię czy się do niej przyzwyczaję jeśli pozostanie w takiej formie jak obecnie. Poza zapewne chwilowymi problemami technicznymi, które pojawiły się w związku z modernizacją (brak możliwości dodania opinii, brak recenzji w profilu, zdjęć, i wiele innych) zwyczajnie nie odpowiada mi forma prezentacji graficznej, która utrudnia znacznie poruszanie się po stronie, wyszukiwanie produktów czy czytanie recenzji.
Zaprezentowana nam strona jest nieczytelna i nastawiona na reklamy.
Tak jak pisała jedna z dziewczyn, potencjał KWC tkwił w prostocie serwisu. Chyba nie o to chodzi, aby człowiek się męczył?
Brak możliwości korzystania z dotychczasowej wersji jest nieporozumieniem.

Uogólniając, nowa strona skierowana jest dla gimbazy (bez urazy) nastawionej na kolorowe skaczące reklamy, a nie merytoryczną ocenę kosmetyków.

W mojej ocenie wygląda mniej profesjonalnie niż do tej pory.

Edytowane przez lolka80
Czas edycji: 2016-03-19 o 15:30
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 15:48   #3
Marta824
Przyczajenie
 
Avatar Marta824
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 10
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Moja wypowiedź jest poniżej. Niestety nie wypunktowana, bo musiałabym dłużej poprzeglądać KWC, a nie jestem w stanie - strona odrzuca i drażni jak tylko to możliwe.

Łatwiej wymienić plusy wprowadzonych zmian:
- możliwość zadania dodatkowego pytania do recenzji;
- informacja o prywatnej wiadomości przy zdjęciu profilowym (koperta).
Innych walorów nie dostrzegam.

Fajnie, że jest tu tak dużo zaangażowanych przeciwniczek Nowego KWC i nie chciałabym nikogo sprowadzać na ziemię, ale twórcy strony i tak z pewnością mają to gdzieś i zrobią tak jak sami uważają za stosowne bez względu na to co my o tym myślimy.


Cytat:
Napisane przez Marta824 Pokaż wiadomość
Witajcie !

Nie udzielałam się dotąd na forum i dodałam recenzję jedynie kilku produktów, ale od dawna regularnie śledzę opinie i nowe kosmetyki (myślę, że ponad 10 lat, chociaż nie byłam zarejestrowana).
Niejednokrotnie byłam pełna uznania dla dziewczyn, które z takim zaangażowaniem i szczegółowo opisują swoje uwagi po zastosowaniu danego kosmetyku.

Można powiedzieć, że KWC było do tej pory moim głównym źródłem informacji, jak również często podejmowałam decyzję o zakupie produktów kosmetycznych po zasięgnięciu opinii użytkowniczek tego serwisu.

Nie spodziewałam się, że zobaczę dziś tak niekorzystne zmiany. Szczerze mówiąc trudno mi będzie korzystać z tego serwisu, gdyż jest on skrajnie nieprzyjazny - także dla osób z wadą wzroku. Poprzednia forma KWC była zdecydowanie lepsza - i nie chodzi tylko o kolory czy układ strony czy czytelność.

Mam wrażenie, że twórca nowej strony nie zrobił jej dla użytkowników, a przeciwko nim.
Szczerze wątpię, że zmiany wpłyną na wzrost popularności serwisu i pozyskanie nowych recenzentek - myślę, że będzie wręcz odwrotnie. Teraz można właściciela serwisu stawiać jak przykład złych praktyk w marketingu.

Nie rozumiem jak można w tak popularnym serwisie oddać do użytkowania nową stronę, która nie jest skończona i nie zostawić możliwości korzystania ze starej wersji (nawet na zawsze). To jest nieprofesjonalne.

Nie trafiają do mnie zupełnie argumenty, że stara wersja była przestarzała - nie zauważyłam tego, a popularność strony również o tym nie świadczyła. Stara strona była przede wszystkim czytelna i nie męczyła jak nowa.

W jakim celu dodane zostały porady kosmetyczne reklamujące produkty? O tzw. dislajkach nie wypowiem się nawet, gdyż w przypadku tej konkretnej strony są szczególnie nie na miejscu. Ciężko mi odnaleźć jakiekolwiek pozytywy nowej odsłony KWC.

Wiem trochę jak działają media i podobne portale, serwisy itp. (szczególnie takie, które nie mają dużej konkurencji) i domyślałam się, że nie przejmujecie się uwagami użytkowników uważając ich za ciemną masę, która pokrzyczy, a później się uspokoi i zaakceptuje. Może być jednak tym razem trochę trudno.

Dla mnie osobiście to co się stało nie jest "końcem świata", gdyż internet jest pojemny i bogaty w informacje kosmetyczne, ale jednak trochę szkoda KWC. Strzeliliście sobie w kolano - trzeba to przyznać.

Podpisuję się pod wszystkimi negatywnymi opiniami na temat nowej strony.
Marta824 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 16:13   #4
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

MINUSY
- [bug]: w kategoriach/wynikach wyszukiwania nie pokazują się opcje do wyboru poza filtrowaniem po ilości gwiazdek i podstawionymi markami. Można się tam dostać tylko klikając w właściwości na stronie konkretnego produktu.

- po ponad pół roku ciągle nie ma sformatowanej listy składników (bez literówek, ściągnięć lub spacji), co powinno być pierwszym krokiem przed przenoszeniem bazy. [+ listy marek/producentów...]
- brak pół-gwiazdek
- w profilu użytkownika przy recenzji pokazuje się średnia ocena z KWC, a nie ocena dana przeze mnie.
- brakuje opcji wyboru, ile pozycji pokazuje się w wynikach wyszukiwania (choć przewijanie co 10 nabija pewnie odsłony).
- m
ogę zrozumieć duże zdjęcia na stronie produktu, ale po co na listach (Setka, wyniki wyszukiwania, profile)?


PLUSY
- możliwość zobaczenia 100 ostatnich recenzji z danej kategorii z poziomu Setki
- w Setce pokazują się też akcesoria.
- Q&A, chociaż podpięte pod produkt, a nie pod konkretne recenzje byłyby chyba faktycznie lepsze.

Domyślam się, że w ankietach pojawiły się głosy, by docenić aktywne użytkowniczki. Jeśli odpowiedzią jest konkurs na Miss Aktywności i zaśmiecenie stron kosmetyków nieistotnymi danymi o tym, kto co dodał, to nie tędy droga. Doceńcie tworząc funkcjonalną bazę.

Edytowane przez 201605110926
Czas edycji: 2016-03-22 o 20:23 Powód: usunęłam nieaktualne
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 17:59   #5
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

To ja powiem bardzo krótko - nowe KWC jest okropne.
Koniec, dziękuję.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 18:04   #6
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Malo czytelne. nie wiem gdzie co jest
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 20:31   #7
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Głos oddałam na nie. Nie mam swoich recenzji. Nie mogę dodać do torebki. Nie można bezpośrednio z " setki" wejść na forum. Przy kosmetykach brak producenta, trzeba doszukiwać się na zdjęciu, a nie zawsze widać.
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 21:36   #8
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Za:

- brak czytelności
-dislajki, które w związku z możliwością zgłoszenia recenzji do usunięcia mogą służyć tylko frustratom
-ogólny bałagan
-nieprzytomną szatę graficzną
-nowe, ale nieprzydatne funcjonalności
-premiowanie recenzentek, które piszą bardzo dużo,ale niekoniecznie mądrze.
__________________
wymiana
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 22:11   #9
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

To i ja dorzucę tu swoje trzy grosze.

1. Nie da się wejść w profil kwc wizażanek poprzez główny profil danej osoby (jak się jest na głównym profilu w zakładce ststy-> pokaż recenzje kosmetyków). Wyskakuje wtedy błąd i komunikat, że nie ma takiej strony.
2. W przegródkach w torebce nie wyświetla się data dodania kosmetyku do danej przegródki. Ja w przegródce podstawowej mam produkty które obecnie testuję i na podstawie daty dodania tam kosmetyku określam ile używałam danego produktu. Ciężko jest spamiętać od kiedy co się używa, szczególnie, że trochę tego mam.
3. Jeśli ze swojego profilu wchodzę w recenzje jakiegoś produktu to moja recenzja nie wyświetla się jako pierwsza (z profilu innych użytkowniczek, z resztą, też).
4. Na moim profilu widzę tylko 6 ostatnio napisanych przeze mnie recenzji, a mam ich ponad 200.
5. Czytanie składów, szczególnie tych długich jest strasznie niewygodne, są one dosłownie wciśnięte obok tych bezsensownych statystyk typu zapach, itp.
6. Nie ma zdjęć które były przy jednej z moich recenzji (przy innych pewnie też, ale niestety widzę tylko kilka ostatnich recenzji...).
7. Prócz liczby pochwał powinna być tez wyświetlana liczba użytkowniczek które te pochwały dały (jest to niemiarodajne bo wystarczy życzliwa koleżanka która pulsuje każdą nasza recenzje).
8. Powinna być tez możliwość zobaczenia kto i jakiej recenzji dał nam plusa, tak jak to było na starej wersji.
9. Bezsensowne "dyslajki". Na co to komu? Jeśli recenzja jest nieregulaminowa zgłasza się ją do usunięcia, jeśli jest zgodna z regulaminem, ale mało wyczerpująca i w moim mniemaniu niepomagająca w wyborze kosmetyku to po prostu jej nie daję plusa i tyle.
10. Brak połówek gwiazdek.
11. W profilu użytkownika jest uśredniona ocena z KWC, a nie ta dana przez wizażankę.
12. Czarne litery na białym tle- oczy wypala! Na dodatek ta okropna czcionka (font, jak kto woli) która męczy oczy.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Nie, nie i jeszcze raz nie.

Za:

- brak czytelności
-dislajki, które w związku z możliwością zgłoszenia recenzji do usunięcia mogą służyć tylko frustratom
-ogólny bałagan
-nieprzytomną szatę graficzną
-nowe, ale nieprzydatne funcjonalności
-premiowanie recenzentek, które piszą bardzo dużo,ale niekoniecznie mądrze.
Dokładnie! Po jakiego grzyba kategoria "najaktywniejsze recenzentki"? To żaden wyczyn nastrzelać 10 recenzji dziennie, po kilka linijek każda, gdzie 90% tekstu to wywody na temat opakowania i zapachu, a opis działania zajmuje 1-2 zdania.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 13:34   #10
Michatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Powiem krótko - jestem załamana. Nowe KWC jest tragiczne, nieczytelne.

Najbardziej po zmianie rzucił mi się w oczy chaos w podstronie perfumy: np. kto wymyślił, żeby nie podawać nazwy producenta (trzeba jej szukać w opisie konkretnych perfum). Poza tym brak spisu wszystkich marek. To ma, przepraszam, ułatwiać czy utrudniać? I w ogóle...szkoda gadać.

Nie będę powtarzać tego, co już napisały moje poprzedniczki,ale zdecydowanie podpisuję się pod wszystkimi negatywnymi komentarzami.

Jestem bardzo zła, że zabraliście nam stara wersję...
Michatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 13:57   #11
scentjunkie
Raczkowanie
 
Avatar scentjunkie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 39
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Moje ukochane KWC nie istnieje. Przeglądałam często kosmetyki wchodząc w "najlepsze w kategorii". Teraz mam do wyboru hity bądź najczęściej recenzowane co daje nam zestawienie najbardziej komercyjnych produktów. Plus reklamy przy wszystkim.....czyli mamy klasyczny sklep. Ponadto w "najlepszych w kategorii " miały szanse pojawić się kosmetyki niszowe, niepopularne, te nowsze i nieznane. Teraz w kategorii np. Perfumy zawsze będzie królować euforia, cm i Lolita. Dodatkowo dislike....dramat. Jeśli będziemy mieć totalnie inna opinie niż echdziesiat osób opisujących ten komercyjny i super sprzedający się produkt możemy od razu liczyć się z naporem frustratów broniących swojego super hitu. Przy okazji : domyślam się ze pewnie stworzą dla każdego z nas na profilu kącik jak to nas nie lubią, hehehe. Kolejna rzecz: przy recenzjach nie widać ilości pochwał tylko ilość recenzji, więc ważniejsza jest ilość niż jakość, tak? Relaksowalam się na wizażu, ale to już łabędzi śpiew. Moich kilka recenzji zostanie ale ja chyba nie. Też nie podoba mi się akcja like i disslike przy artykułach: masz inną opinię niż powszechnie znane lub opisana w artykule i....wiadomix
scentjunkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 15:13   #12
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

jak dla mnie- gdzie siedzę na KWC od 2006 roku i mogę czytać recenzje godzinami, sama też staram się dawać recenzje czytelne i miarodajne, ten serwis stał sie jedną wielką reklamą- po pierwsze, nie podoba mi się to, ze mozna dostać za darmo jakis kosmetyk i wystawić mu recenzję po tygodniu używania i taka recenzja nie jest usuwana, bo ktoś zapłacił za to, że testerki mogą zalewać KWC nierzetelnymi recenzjami.
po drugie, nowa czcionka i szata graficzna to jest dramat. nieczytelny dramat.
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 16:10   #13
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Może się kierownictwo ogarnie i da chociaż możliwość wyboru szaty graficznej itp., bo jak nie to szczerze mówiąc ja z KWC przestanę korzystać, podejrzewam, że nie tylko ja. Trochę czasu i jedyne recenzje, jakie tam się będą pojawiać, to jakiś sponsorowany bulszit i cały portal będą sobie mogli w d*py wsadzić za przeproszeniem.

Pewnie dostanę ostrzeżenie za tego posta, ale nie mogłam się powstrzymać. Po prostu bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się to, co się z Wizażem ostatnio dzieje. Ale widzę, że po prostu idą w ślady wszystkich rzeczy lubianych, z sukcesami - jak coś jest dobre, to oczywiście po czasie trzeba to zmienić i zepsuć, bo jakże inaczej.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 16:59   #14
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Zagłosowałam na nie, ponieważ zmęczyłam się przy próbie ogarnięcia nowego KWC. Jest kompletnie nieczytelne, zabałaganione, pozbawione choć odrobiny estetyki. Do tego nie można wybrać starej wersji. Ale daję chwilę by to doprowadzili do porządku. Oj, słabo, bardzo słabo! Jakoś jak np. Filmweb zmieniał swój wygląd to nie było problemu
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 21:18   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Przy przenosinach KWC pracowały charytatywnie Wizażanki, z nadzieją, że coś się zmieni na lepsze i że ktoś będzie brał nasze zdanie pod uwagę (skoro chętnie bierze nasz czas wkładany w nowe KWC). Niestety wszystkie nasze sugestie (był od tego wątek) to były pobożne życzenia i marzenia ściętej głowy.

Najczęściej pojawiała się chyba propozycja, żeby można było sortować recki po typie skóry/włosów/wieku recenzentki, ale okazuje się, że wizażanki niechętnie uzupełniają te pola i byłby to zamach na prywatność. Nie jest nim za to obowiązkowe pole przy publikowaniu recki z pytaniem "gdzie kupiłaś produkt" - oczywiście odpowiedź nie pokazuje się w wersji ostatecznej, służy jedynie zbieraniu danych.

Prosiłyśmy też - długo i jednogłośnie - o oznaczenie w jakiś sposób recenzji produktów rozdawanych za darmo do testów, w których autorki nie są zobligowane do przestrzegania zasad, za nieprzestrzeganie których nasze recenzje są usuwane. Nie dość, że tego nie zrobiono, to jeszcze nowe KWC premiuje najpopularniejsze, powszechnie dostępne marki z największą ilością recek, czego efektem jest to, że zewsząd wyskakują w kółko te same produkty, a recenzentkom opłaca się pisać jak najwięcej bele czego i brać udział w różnym "ambasadorowaniu".

O tym, że strona w obecnym stanie w ogóle nie nadaje się do szukania czegokolwiek czy w ogóle sprawnego poruszania się po niej, to nawet nie warto się rozpisywać. Ponoć naprawią. Chyba tylko po to, żeby lepiej wciskać nam opłacony spam. Ja się czuję oszukana.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-03-20 o 21:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 22:53   #16
dbuba
Przyczajenie
 
Avatar dbuba
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 4
Angry Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Powiem krótko - KOSZMAR

Bywam tu codziennie, niezalogowana, często przeglądam, poczytuję, b. często kupuję wg recenzji. Teraz to już nie będzie możliwe.
Kto Wam doradził takie fonty??? Jedna z najgorzej dobranych czcionek jakie widziałam. Wszystko się sypie. Dlaczego one są szare, poszarpane? U mnie to wygląda jak pełzające mrówki, nie da się czytać. Resztę merytorycznych uwag już dziewczyny napisały.
Zaś wyskakujące reklamy przy każdym ruchu myszą pominę milczeniem.
dbuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 14:20   #17
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Zgadzam się. Nowe KWC straciło swoje główne zalety: przejrzystość i prostotę. Teraz to tylko można oczopląsu dostać szukając czegokolwiek, a i tak nie można znaleźć. Bardzo mi żal tej zmiany. Mam nadzieję, że chociaż forum zostanie nietkniętę.

Edytowane przez julka_julka
Czas edycji: 2016-03-21 o 14:23
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 16:29   #18
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

No to mamy dwóch zadowolonych respondentów
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 19:23   #19
Dragonblood
Rozeznanie
 
Avatar Dragonblood
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 565
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Pozwolę sobie, jak rzadko głos skromny zabrać.

Nowa odsłona KWC to... nie jest dobra zmiana. KWC w swej istocie miały służyć szybkiemu wyszukiwaniu produktów, przejrzystej segregacji i poszukiwaniu recenzji. W chwili obecnej jest to niemalże niemożliwe.
Całkowita zmiana szaty graficznej to błąd - można było podrasować go lekko bo w końcu zły nie był.
Poszukując kilka dni temu produktu czułam się jak w ciemnym tunelu. Zanim znalazłam upłynął kwadrans a i tak sama konstrukcja strony z produktem nie była jakoś szczególnie jasna.
I jeszcze:
1) ikona "lubię to", "nie lubię"? Pachnie fejsbolowym szałem...
2) recenzja pomocna w formie procentażu? Czemu to ma służyć?
3) promowanie ilości napisanych recenzji, nie jakości. Wszak każdy może przepisywać opisy produktu z opakowania
4) ilość reklam powoduje w moich oczach efekt stroboskopu. No i nieuchronnie idzie ku okularom

Tako rzekłam ja, gdyby mnie kto pytał o zdanie a wiem, że nie spyta.

Plus: podklejanie linków pod pojedyncze słowa w postach. Co to, do ciężkiej cholery, ma być?

Edytowane przez Dragonblood
Czas edycji: 2016-03-21 o 21:12
Dragonblood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 20:48   #20
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Nie,nie i jeszcze raz nie!!!
Bałagan,brak kategorii,nazw producenta,zalew reklam,dodając kosmetyk mamy go na profilu w wersji kilkakrotnie zmodyfikowanej.
Próba bycia fejsbukiem,instagramem i youtubem jednocześnie -lajki,obserwowanie,najakt ywniejsi,brak kategorii-testy.
Jestem z Wizażem od prawie dwunastu lat i nie sądziłam,że można coś tak spieprzyć.

Edytowane przez cytadela
Czas edycji: 2016-03-21 o 20:54
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 21:18   #21
touchmeiamfamous
Zakorzenienie
 
Avatar touchmeiamfamous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 24 012
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Zajrzałam, rzuciłam okiem i próbuję się połapać w nowym KWC. Jestem na nie
touchmeiamfamous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 09:00   #22
aagg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik [Śląsk]
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Wydaje mi się, że bardziej już chyba nie można było tego spieprzyć. Podpisuje się pod wszystkich co już napisały moje poprzedniczki w tym wątku. Nowe KWC jest OKROPNE. To nie jest kwestia przyzwyczajenia do starej wersji. Nowa wersja jest zdecydowanie mniej czytelna, brzydka, okrojona z przydatnych opcji np. "najlepsze w kategorii" i wydaje się po prostu... nieukończona? Do tego jeszcze dochodzą te wszechobecne reklamy, chaos.
Drodzy Autorzy nowego KWC - wstydźcie się!
__________________
aagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 14:40   #23
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Staram się nie jechać po administracji bo wiem, że to ciężki kawałek chleba.
Wiem, że każda zmiana boli - jestem na wizażu od 13 lat.

Ale nowe KWC mi sie nie podoba.
Pomijam kolorystykę, czcionkę, ceneo.

Najgorsze jest to, że nie jestem w stanie znaleźć w katalogu kosmetyku, mając jego nazwę bo wyszukiwarka nie działa. Żeby znależć cokolwiek używam google.
Nie odpowiada mi layout, drażnią mnie poucinane słowa, rozwijane opisy.

W obecnej formie katalog zniechęca i do czytania i do dodawania wlasnych recenzji. Rozumiem potrzebę zmian, ale tu trzeba przyznać, że zwyczajnie nie wyszła.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 19:20   #24
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Też już jestem od jakiegoś czasu na Wizażu i przeżyłam wiele zmian, z którymi wiązały się ogromne burze, jednak czegoś takiego nie pamiętam. Z KWC korzystałam głównie szukając najlepszych produktów dla siebie. Teraz nie mam możliwości tego zrobić. Nie chce mi się powtarzać wszystkiego, co napisały moje poprzedniczki. Właściwie ze wszystkim się zgadzam. Od siebie mogę dodać jedynie tyle, że w obecnej formie KWC jest dla mnie absolutnie bezużyteczne.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:24   #25
60a98fd274480afb9719ccaaf70de5b3b7748a99_6577a34067d43
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Straszne, nieczytelne, trudno cokolwiek wyszukać, brak wszystkich kategorii. Nie podoba mi się, chce starego KWC.
60a98fd274480afb9719ccaaf70de5b3b7748a99_6577a34067d43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:11   #26
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Nie nie nie nowemu KWC za wszystko co kuz zostalo napisane.
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:49   #27
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

NIE, NIE i jeszcze raz NIE!!!! To nowe KWC jest beznadziejne!!!!

Prosimy o przywrócenie STAREJ wersji albo chociaż umożliwienie przełączenia się na starą wersję.
Zresztą SONDA chyba wyraźnie pokazuje jak bardzo do gustu przypadło Wizażankom nowe KWC...
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:53   #28
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Oddałam swój głos na "nie" i nie zamierzam się tego wypierać!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 11:01   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Ja już nie będę zgłaszać żadnych błędów technicznych ani sugestii. Przewróciło się, niech leży.
Przez uczestnictwo w przenoszeniu bazy przyłożyłam rękę do powstania bubla i jest to dla mnie nauczka, żeby więcej się nie porywać na takie szlachetne akcje, których efekt jest niepewny a nawet jak się okazuje szkodliwy.

Bo nie łudzę się już, że po postawieniu KWC na nogi pod względem technicznym zmieni się coś w wizji, czemu ma ten portal ma obecnie służyć, czyli premiowaniu konkretnych marek, podbijaniu ich popularności, opłaconemu spamowaniu. Nie wątpię, że niektóre wizażanki, się w tym dobrze odnajdą, ja niestety nie. Nie po to tu jestem, żeby mi wpychano ciągle przed oczy peeling Joanny i płyn micelarny Ziai albo testowe kosmetyki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 11:01   #30
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Nowe KWC: dobre czy nie? Oddaj swój głos

Ja także głosuję na NIE.
Nowa wersja jest kompletnie nieczytelna i zdecydowanie nie "user friendly".
Nie rozumiem całej tej sytuacji, oraz zamykania ust osobom mówiącym o tym krytycznie (czerwonapoziomka na przykład...)
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-13 12:27:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.