Majówki 2016 - część piąta - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-04, 20:45   #4651
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Moze i tak tylko ze ma nieocieplony murowany dom i uwierz nawet w wc sie telepalam gdy robilam siku
Bylismy gdzies po 18ej a rozpalac nie planowala dzis w ogole
Zreszta co mnie to-prawie na stojaco wypilismy herbate i w nogi. D. sam mi nadawal znaki i popedzał zebym konczyla ta herbate i sie poparzylam haha
Gdybym nie miala dziecka w domu sama bym dzis nie paliła
(Ps. Teraz spimy zawsze z wylaczonymi kaloryferami).

Rozumiem, nieocieplony murowany dom to zimno zwlaszcza o tej godzinie. No, ale broniąc teściową-to niezapowiedziana wizyta
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2017-03-04 o 20:46
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 20:52   #4652
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Gdybym nie miala dziecka w domu sama bym dzis nie paliła
(Ps. Teraz spimy zawsze z wylaczonymi kaloryferami).

Rozumiem, nieocieplony murowany dom to zimno zwlaszcza o tej godzinie. No, ale broniąc teściową-to niezapowiedziana wizyta

Nom tak tak. Chce marznac niech marznie. zreszta zawsze mozna chodzic po domu w tym moherze
Dobra juz dobra złaże z niej bo pewnie czkawke ma

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Zarzadzilam ze D. spac ma dzis w salonie. Musze odespac ostatnia noc. Oby Malutek był wyrozumiały.
Dobranoc wszystkim.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 20:52   #4653
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Nom tak tak. Chce marznac niech marznie. zreszta zawsze mozna chodzic po domu w tym moherze
Dobra juz dobra złaże z niej bo pewnie czkawke ma
Ona czkawke, a Ty poparzony język. Jesteście kwita
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 20:53   #4654
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Asiaczek - zazdro w sumie cały dzień słucham "mamooo, mamo, mamo" w wykonaniu Hani i nie wiem, dlaczego tak czekam na Olgierdowe "mama"

Fab - zdrówka my gila nie znaju na szczęście (tfu, tfu)

Iwonia - szalona kobieto! teściową z własnej inicjatywy odwiedzać? Szacun!
U nas była dziś chwilkę siostra męża, co chwilę wyciągała do Ola ręcę, ale on ewidentnie nie chciał, tylko coraz mocniej się mnie trzymał ale na podłodze podawał jej klocki do ręki, więc może mu wybaczyła

Bona dobrze, że już jesteście w domku, ja bym chyba siadła i płakała jak Zuzia zniosła podróż autobusem?
Ala też tak ma że nie bardzo chce iść do kogoś innego na ręce ale bawić się klockami - a i owszem 😉
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Aaa daj spokoj dokladnie po co palic (siedziala dzis z nami przy herbacie w czapce ! ) bo na podworku cos robila to co bedzie na czas herbaty czapke zdejmowac.
Igoras sie patrzyl jak na ufo a ona jeszcze do niego uuuuhhhuuuu -boszzzz
Iwonia mogę sobie tylko wyobrazić Twoja minę i co sobie wtedy myślałaś 😀
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Fab mam znalazlam http://www.mlekiemmamy.org/przechowy...eka-kobiecego/

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------





...pewnie to samo co ja
Dzięki!

Znów ściągam, teraz z drugiej piersi. Wielka jak arbuz a nie leci prawie nic 😭 Śmierdzi mi to czymś niedobrym 😖

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 20:56   #4655
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ala też tak ma że nie bardzo chce iść do kogoś innego na ręce ale bawić się klockami - a i owszem 😉

Iwonia mogę sobie tylko wyobrazić Twoja minę i co sobie wtedy myślałaś 😀

Dzięki!

Znów ściągam, teraz z drugiej piersi. Wielka jak arbuz a nie leci prawie nic 😭 Śmierdzi mi to czymś niedobrym 😖

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozgrzałaś wcześniej pierś? Mogłoby to pomóc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 20:58   #4656
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ala też tak ma że nie bardzo chce iść do kogoś innego na ręce ale bawić się klockami - a i owszem 😉

Iwonia mogę sobie tylko wyobrazić Twoja minę i co sobie wtedy myślałaś 😀

Dzięki!

Znów ściągam, teraz z drugiej piersi. Wielka jak arbuz a nie leci prawie nic 😭 Śmierdzi mi to czymś niedobrym 😖

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fab moze cieply prysznic i sciaganie recznie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 20:59   #4657
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Fab u mnie czasem laktator rusza wyplyw po jakichs 10 min tarmoszenia.
Aaa tak mialam isc spac.
Koncze karmi zapomnialam ze mam.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-04, 21:00   #4658
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Rozgrzałaś wcześniej pierś? Mogłoby to pomóc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie rozgrzalam...
Ale zrobilam przerwę parę minut, znów zaczęłam ściągać i już jakby lepiej idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:00   #4659
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Pierwszy raz nie przeczytalam wczesniej co kupuje Ale jak juz mam to smaruje.
U nas lepiej, a to drugi dzień. Inhalacje robią cuda, ale nie z tej soli 0,9 tylko nebudu (czy jakos tak) o mocniejszym stezeniu. Gaba nie odpycha juz maski, wczesniej odpychala co jakis czas. Puszzam jej puosenkidla dzieci z obrazem, lepsze niz smerfy

Mama mowi od tygodnia. Powtarza ciagle mama mama mama. Tanczy tez tak za☠☠☠iście Ale nie do kazdej muzy
Tańce są i u nas i tupanie nozka
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Wysyłałam kurierem trzy próbki kału do laboratorium w Warszawie, specjalizującym się w badaniu pasożytów i grzybów, bo ten lab.nam polecono. Chciałam iść do naszego alergologa z jakąś podstawą na papierze, a i tak oczywiście patrzył nieprzychylnie.
Niestety teraz możesz odrobaczyć a dziecko zaraz znowu coś złapie,bo właśnie wszystko ląduje w buzi. I to jest największy problem. Nie można przecież bez przerwy odrobaczać, bo to też nieźle "miesza" w jelitach.

Żabciu, dziś może i było ciepło, ale w domu nie musi tak być. Zależy od ocieplenia budybku, okien itp. Ja sobie nie wyobrażam nie napalić chociaż trochę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie to laboratorium? Czy ja z Wrocławia też bym mogła tam wysłać? Czy za daleka droga? Ile kosztowało badanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:01   #4660
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Iwonia, przeciez dzis w dzien (przynajmiej u nas) bylp 17 stopni. W sloncu jeszcze wiecej. Nie było potrzeby palić cału dzien w piecu. A ubranie to samo co zwykle.
Jeśli mury są mocno wyziębione to w domu będzie zimno jak w psiarni. Niestety, często potrzeba kilku ciepłych, słonecznych dni, żeby się mury nagrzały i można było nie palić w ciągu dnia, wiem po domu rodziców - co z tego, że na zewnątrz ładnie i ciepło, w środku jak się nie napali to można nieźle zmarznąć.

fab, o przechowywaniu mleka już Ci Iwonia dobrze podlinkowała, a o przeziębieniu tutaj: http://www.mlecznewsparcie.pl/2015/01/bol-i-infekcja/ ale z doświadczenia - machnąć sobie takiego fest syropu z czosnku, cebuli i cytryny, mocno zasypać cukrem żeby puściło sok, do tego nie zaszkodzi herbata z syropem z czarnego bzu (ma dużo witaminy C) lub z imbirem, unikać herbaty z cytryną bo wychładza a nie rozgrzewa.

Generalnie zagilonym maluchom warto zakraplać nosek odrobiną swojego mleka - tutaj źródło http://www.mlekiemmamy.org/inne-zast...eka-kobiecego/

A na koniec marud - smoczyca ewidentnie próbuje przekupić sobie Wojtka i być super-babcią, bo ciągle coś przynosi. Dziś przytargała jakiś durny plastikowy kubeczek, nie wiem na jakiego grzyba. Potem to wszystko nam się wala po kątach, chociaż mąż nie raz prosił, tłumaczył, rozmawiał, że ma nie kupować żadnych pierdułek, w ogóle nie musi nic kupować dla dziecka, ma po prostu przyjechać i spędzić z nim czas. Dziecko jeszcze nie rozumie, że "dostało coś od babci" a my się utykamy z coraz większą ilością szpargałów, których ani wyrzucić, ani oddać. A nawet jak będzie większy, to kurde, sympatii wnuka się nie kupuje prezentami. Ja rozumiem, że jest zazdrosna, że to moja mama spędza z Wojtkiem więcej czasu, no ale taka sytuacja no - jest już na emeryturze, chce mi pomóc, mamy z nią dobry kontakt więc przyjeżdża. Gdyby z nią było podobnie - czas plus dobry kontakt to na pewno byśmy też z jej pomocy chętnie korzystali.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:01   #4661
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Mialam spac, a z tego wszystkiego nie moge

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-04, 21:07   #4662
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Znów ściągam, teraz z drugiej piersi. Wielka jak arbuz a nie leci prawie nic 😭 Śmierdzi mi to czymś niedobrym 😖

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brzmi jak zastój. Ciepły prysznic/okład przed ściąganiem/karmieniem, w trakcie delikatnie masować w kierunku brodawki, później chłodny okład/w ekstremalnym przypadku zimna rozbita kapusta. I osłonowo ibuprofen - działa przeciwzapalnie. No i lepiej wyciągnie dziecko niż laktator, w ekstremalnym przypadku można nawet podłączyć męża, chociaż sama nie próbowałam
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:12   #4663
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Tańce są i u nas i tupanie nozka

Jakie to laboratorium? Czy ja z Wrocławia też bym mogła tam wysłać? Czy za daleka droga? Ile kosztowało badanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laboratorium Felix. Na ich stronie masz wszystko napisane. Ja płaciłam coś koło 140 zl chyba. Wzięłam prawie wszystkie badania, do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt wysyłki kurierem ( obojętnie skąd wysyłasz, ważne by doszło na następny dzień), wkład do lodówki turystycznej, torbę termiczną. Generalnie ceny badań raczej nie odbiegają od tych w"normalnych" laboratoriach.

Kocie,u mnie mama też już stara się przekupić Mateusza nowymi kubkami, soczkami itp. Ma takie parcie, że trzeba za każdym razem coś mu dać co w przyszłości zaowocuje prawdopodobnie tym, że wnuk będzie kojarzył spotkania babci z prezentami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:13   #4664
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Tańce są i u nas i tupanie nozka


Kocie nie obraź sie, ale myśle że choćby smoczyca Ci w myślach czytała i tak Ci nie dogodzi
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:13   #4665
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Laboratorium Felix. Na ich stronie masz wszystko napisane. Ja płaciłam coś koło 140 zl chyba. Wzięłam prawie wszystkie badania, do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt wysyłki kurierem ( obojętnie skąd wysyłasz, ważne by doszło na następny dzień), wkład do lodówki turystycznej, torbę termiczną. Generalnie ceny badań raczej nie odbiegają od tych w"normalnych" laboratoriach.

Kocie,u mnie mama też już stara się przekupić Mateusza nowymi kubkami, soczkami itp. Ma takie parcie, że trzeba za każdym razem coś mu dać co w przyszłości zaowocuje prawdopodobnie tym, że wnuk będzie kojarzył spotkania babci z prezentami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, znalazłam i już doczytałam co i jak



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:21   #4666
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Brzmi jak zastój. Ciepły prysznic/okład przed ściąganiem/karmieniem, w trakcie delikatnie masować w kierunku brodawki, później chłodny okład/w ekstremalnym przypadku zimna rozbita kapusta. I osłonowo ibuprofen - działa przeciwzapalnie. No i lepiej wyciągnie dziecko niż laktator, w ekstremalnym przypadku można nawet podłączyć męża, chociaż sama nie próbowałam
Ściągnęłam prawie 120ml a pierś nadal jest obrzmiala i obolała... Marzy mi się żeby Ala tak porządnie się dossala ale z tym jej noskiem zatkanym to niemożliwe. W takiej sytuacji ściągać tylko trochę, do poczucia ulgi czy wiecej?

A w ogóle czy to możliwe że Ala odmawia picia mojego mleka przez to że jestem chora? Mogło to wpłynąć na smak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:22   #4667
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Manu.. kąpiel, książka, herbatka dobra, zrelaksuj się i do wyrka
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:35   #4668
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ściągnęłam prawie 120ml a pierś nadal jest obrzmiala i obolała... Marzy mi się żeby Ala tak porządnie się dossala ale z tym jej noskiem zatkanym to niemożliwe. W takiej sytuacji ściągać tylko trochę, do poczucia ulgi czy wiecej?

A w ogóle czy to możliwe że Ala odmawia picia mojego mleka przez to że jestem chora? Mogło to wpłynąć na smak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem chodzi o jej zatkany nosek. Albo gardełko ja boli jak połyka.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:40   #4669
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Ufffff nadrobilam Was ponad 30str.
Co do rekordów wagowych to EMI ma 10kg więc...Chyba na podium się załapiemy.
Dziwne dla mnie jest to że z rozmiaru 74 nagle wskoczyła w 86 mało co nosimy 80. Taki kolosalny skok rozwojowy???

Fab bierz ibuprofen raz dwa zamiast paracetamolu. Bo przeziębienie może mieć wpływ na zapalenie piersi które nie daj Boże żeby Cię dopadło a zmierza niestety w tym kierunku. Oprozniaj ta pierś do poczucia ulgi i jak najczęściej Ale podpinaj.Ja to przerabiałam na początku przygody z karmieniem zrobiło mi się zapalenie po przeziębieniu.Bo jakaś mądra głowa otwarła przy naszej sali w szpitalu (po porodzie) okno i mnie zawialo.

Współczuję wszelkich choróbsk,szpitali Wracajcie wszyscy do zdrówka.

U nas z osiągnięć, machanie i szeptanie PAPAPA, mama tata baba non stop.I gdzie jest lampa o gdzie okno pokazuje paluszkiem.No i jeszcze oko pokaże ale czasem myli jej się z oknem 😀
Nie mam ciśnienia na tresowanie dziecka ale z drugiej strony to takie fajne jak widać jak się czegoś nauczy ;-)

Mnie ostatnio wysiadają stawy, ponieważ dużo się ostatnio nosimy w nosidle to biodra,kolana i kostki wołają o litość.

Tata ostatnio bardzo zarobiony i praktycznie każde usypianie spada na mnie dzisiaj o 18.30 EMI odpłynęła...Na sen nocny ciekawe o której będzie pobudka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez urshoola
Czas edycji: 2017-03-04 o 21:41
urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-04, 21:40   #4670
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Moim zdaniem chodzi o jej zatkany nosek. Albo gardełko ja boli jak połyka.
To pewnie też, bo ogólnie ciężko jej cokolwiek dziś wcisnąć

Ale przed snem poilam ja woda na łyżeczce bo znów temperatura jej skoczyła i chętnie pila ale jak podałam łyżeczkę z moim mlekiem to się skrzywiala i odwracala buzię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:41   #4671
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Majówki 2016 - część piąta

Dziewczyny jak ja jadę do jakiegokolwiek siostrzeńca to zawsze coś kupuje No ale oni już rozumieją i się cieszą nie zawsze zabawki. Czasem tylko żelki czy coś ale muszę coś mieć
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:41   #4672
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
To pewnie też, bo ogólnie ciężko jej cokolwiek dziś wcisnąć

Ale przed snem poilam ja woda na łyżeczce bo znów temperatura jej skoczyła i chętnie pila ale jak podałam łyżeczkę z moim mlekiem to się skrzywiala i odwracala buzię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro bedzie lepiej
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:44   #4673
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Pytalyscie o temp tak mi się przypomniało Małe dzieci mają o kilka kresek temperature ciała wyższa niż dorosli. 37-37,2 jest dla nich w normie podczas gdy dla nas 37.5 to już stan podgorączkowy. Zbija się temp powyżej 38©


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez urshoola
Czas edycji: 2017-03-04 o 21:45
urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:46   #4674
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Jutro bedzie lepiej
Oby
Bo tak mi smutno że mojego mlenia nie chce 😢

Idę spać bo to też zdecydowanie nie mój dzień. Chyba za wcześnie sobie zażyczyłysmy wiosnę to się teraz msci na nas chorobami i podlymi nastrojami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:48   #4675
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Oby
Bo tak mi smutno że mojego mlenia nie chce 😢

Idę spać bo to też zdecydowanie nie mój dzień. Chyba za wcześnie sobie zażyczyłysmy wiosnę to się teraz msci na nas chorobami i podlymi nastrojami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam chcialam mroźną zime, a tez nas dopadlo

Dobranoc
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 21:57   #4676
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Fab, to na pewno nie kwestia mlenia tylko jego podania. Nina też inaczej niż z dystrybutora nie tknie. Szczwaniury!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Manu <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 22:08   #4677
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

A czy Wasze dzieci cmokają? Olko się nauczył i jest to przeurocze 😉 całe policzki musi sobie wciągnąc, żeby cmoknąć, ale lubi nas z tym naśladować 😊



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 22:41   #4678
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Ja byłam ostatnio trochę zdziwiona jak 4 letnia córka mówiła do mamy po imieniu. U dorosłych już dzieci to jest normalne tutaj ale pierwszy raz słyszałam takie małe. My już po obniżeniu łóżka a mąż zapomniał że stara rama leży na klatce😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Pierwszy raz nie przeczytalam wczesniej co kupuje Ale jak juz mam to smaruje.
U nas lepiej, a to drugi dzień. Inhalacje robią cuda, ale nie z tej soli 0,9 tylko nebudu (czy jakos tak) o mocniejszym stezeniu. Gaba nie odpycha juz maski, wczesniej odpychala co jakis czas. Puszzam jej puosenkidla dzieci z obrazem, lepsze niz smerfy

Mama mowi od tygodnia. Powtarza ciagle mama mama mama. Tanczy tez tak za☠☠☠iście Ale nie do kazdej muzy
U nas też tańczy, nawet nie musi być muzyki. Dzisiaj wystarczyła wkrętarka a ona już dawała😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Ja musze mieć ciepło w mieszkaniu i na szczęście mam. W nocy najlepiej delikatnie uchylone okno( tak spalismy nawet cała zime o ile nie wiało jakoś strasznie) z tym że u nas grzeje spółdzielnia i czujniki są na 22-23 stopnie i nawet przy otwartych delikatnie oknach. Czynsz też jest stały i równy dla wszystkich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Ja to nawet lakatora nie mam w domu jakby coś się działo to masakra😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Brzmi jak zastój. Ciepły prysznic/okład przed ściąganiem/karmieniem, w trakcie delikatnie masować w kierunku brodawki, później chłodny okład/w ekstremalnym przypadku zimna rozbita kapusta. I osłonowo ibuprofen - działa przeciwzapalnie. No i lepiej wyciągnie dziecko niż laktator, w ekstremalnym przypadku można nawet podłączyć męża, chociaż sama nie próbowałam
Moj by się napewno na to nie zgodzil😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Gdzie jest Roses!!! 😀 zamiast wiosny ma spaść uwaga od 10 do 15 cm śniegu😁 dziękuję za przesyłkę z wiosną, dzisiaj poczyscilam i spakowalam kozaki i zamówiłam nowy płaszczyk na wiosnę. Jakby tego było mało to zaczęłam pranie zimowych kurtek po sezonie. Gdzie ta wiosna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-04, 23:13   #4679
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Hej to ja się tylko zamelduję, Mary śpi, mąż śpi, to nadrobiłam Was podróż minęła super, Marysia spisała się na medal najdłuższy lot trwał trochę ponad 11 godzin. Młoda po samym wejściu do samolotu zaczęła trochę płakać i już czułam na sobie ten wzrok współpasażerów, nawet nie wiem czy sobie ubzdurałam czy faktycznie ktoś za nami powiedział "i tak będzie teraz cały lot?" ale poza tym krótkim epizodem, nie zapłakała ani razu! Większość lotu przespała albo jadła. Trochę pogadała. Mieliśmy chrupki, jakieś owoce. Potem przy odbiorze bagażu ci sami ludzie powiedzieli nam, że Marysia jest boska i że niesamowite, że taka grzeczna była.
U nas +7 godzin (teraz jest 7 rano), bałam się, że mi się przestawi i będzie wariowała w nocy zamiast spać, ale położyliśmy się wczoraj koło 20 i jeszcze śpi (oczywiście pobudek na cyca było z 10, ale bez rozbudzania się). Chyba ja byłam bardziej skołowana podróżą niż ona. Wczoraj trochę pokręciliśmy się po stolicy, ale zgodnie z tym co piszą w internetach, nic ciekawego. Dzisiaj mamy kolejny lot

Zdrówka dla wszystkich chorutków.
Fab, zdrowia dla Was szkoda, że Ala nie chce jeść mleczka akurat teraz
Iwonia, widziałam, że pytałaś o temp. U nas faktycznie 37,3 to norma, czytałam, że do roku (chyba) tak może być. A jak Igoras jaką ma na co dzień?
Co do nebudu, też widziałam, że ktoś pisał o płukaniu buzi, podobno to ważne, bo może powodować przebarwienia na ząbkach! (Czytałam kiedyś dyskusję nawet czy bezpieczniej myć czy płukać i chyba tylko płukać, bo myjąc wciera się tę substancję w ząbki)
No_doubt, trzymajcie się dziewczyny
Przepraszam, jeżeli pominęłam coś ważnego, ale czytałam na raty i nie wszystko pamiętam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-05, 00:11   #4680
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość


Kocie nie obraź sie, ale myśle że choćby smoczyca Ci w myślach czytała i tak Ci nie dogodzi
No nie ukrywam, ona mi tyle złego zrobiła, że najlepsze co mogę robić to wyjść kiedy przychodzi, żeby jak najmniej mieć z nią do czynienia. Do tego ma jakieś durne plociuchy w pracy, które ciągle wypytują co Wojtek je i nakręcają, żeby mu kupiła i przyniosła a to jakieś bebiko o najgorszym składzie, bo dzieci im po nim dobrze spały, a to jakieś kaszki nafaszerowane cukrem, bo ich dzieci lubiły, a to danonki, bo jak wyżej, bo kto to widział zwykłą mannę dziecku dawać albo jogurty naturalne, dzieci tego nie lubią! Dobrze, że tylko mężowi takie rewelacje sprzedaje i na szczęście na dość rozumu, żeby żadnych takich nie przynosić, bo jej zapowiedział, że wyjdzie z tym szybciej niż weszła. Tylko tego przynoszenia pierdół nie można jej oduczyć i serio to wkurzające, jak w mieszkaniu niespełna 40m ciągle przybywa jakiś klamotów. A serio powiedz mi - co mam zrobić z jakimś tandetnym, plastikowym kubeczkiem? Albo z bokserkami z jakiegoś plastikowego materiału, które na Wojtka może i są teraz dobre, ale na pieluchę nie wejdą a samych przecież nie założy? Albo przed Świętami - obrzydliwego, drącego gębę Mikołaja? Sama byś nie miała dość, gdybyś co chwila takie fanty dostawała i zalegały po szafach?

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ściągnęłam prawie 120ml a pierś nadal jest obrzmiala i obolała... Marzy mi się żeby Ala tak porządnie się dossala ale z tym jej noskiem zatkanym to niemożliwe. W takiej sytuacji ściągać tylko trochę, do poczucia ulgi czy wiecej?

A w ogóle czy to możliwe że Ala odmawia picia mojego mleka przez to że jestem chora? Mogło to wpłynąć na smak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko do ulgi, jak wyciągniesz do dna to możesz sobie jeszcze bardziej bolesny zastój zafundować, bo produkcja się napędzi. Jak jesteś chora to mleko się zmienia, pojawiają się w nim przeciwciała i często nawet zmienia kolor na taki "siarowaty". Nie wiem, czy to może powodować odrzucenie mleka przez dziecko, bo to by było wbrew naturze - przeciwciała są po to, by je chronić. Raczej tak jak pisze Mona - jak nie z dystrybutora to nie ruszy. Ewentualnie temperatura nie odpowiada - o ile nie dawałaś bezpośrednio po ściągnięciu ilubnie podgrzałaś, to w temperaturze pokojowej mogło już nie pasować.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 16:42:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.