Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-25, 18:39   #2941
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cześć dziewczyny Nie do końca wiem, czy to wątek dla mnie, ale co jakiś czas Was podczytuję i zbieram się za porządne zajęcie się pielęgnacją mojej cery.

W skrócie o mnie: przez większość życia użerałam się z trądzikiem, cerą mieszaną, przebarwieniami i melasmą. Rok temu skończyłam kurację izotekiem, obecnie skóra na mojej twarzy jest normalna w kierunku suchej, przebarwienia oczywiście zostały. Raz na jakiś czas wyskoczy coś malutkiego, ale raczej nie mam z tym większych problemów. Skóra pod oczami jest sina.

Wiele z Was tutaj ma ogromną wiedzę, czy możecie mnie jakoś nakierować od czego zacząć? Może macie jakieś sprawdzone blogi albo poradniki?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 13:08   #2942
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Możesz podlinkować?
Jasne
https://www.biofficinatoscana.com/it...luminante.html

Jak napisałam wcześniej, efekt rozświetlenia uzyskałam na mojej cerze, kiedy wyglądała idealnie. W innych momentach nawet go nie zauważyłam. Kilka stron temu też była wzmianka na temat tego kosmetyku, może się dokopiesz
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 14:51   #2943
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Jasne
https://www.biofficinatoscana.com/it...luminante.html

Jak napisałam wcześniej, efekt rozświetlenia uzyskałam na mojej cerze, kiedy wyglądała idealnie. W innych momentach nawet go nie zauważyłam. Kilka stron temu też była wzmianka na temat tego kosmetyku, może się dokopiesz
Ach, to o tym pisałaś, myślałam, że o serum. Ten lotion też mam obecnie, ale mniej go lubię od serum.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 12:12   #2944
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ach, to o tym pisałaś, myślałam, że o serum. Ten lotion też mam obecnie, ale mniej go lubię od serum.
To przepraszam, że wprowadziłam zamieszanie. Tak, ja mam lotion. Moja pomyłka wynika stąd, że widziałam wzmianki o serum, ale szukając w sklepach w Anglii, trafiłam tylko na lotion. Szczerze mówiąc myślałam, że mowa o tym samym produkcie
Jedyne serum na jakie trafiłam, to to: https://www.ecco-verde.pl/biofficina...niaczowe-serum
Podlinkujesz mi swoje, Korah?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 14:36   #2945
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
To przepraszam, że wprowadziłam zamieszanie. Tak, ja mam lotion. Moja pomyłka wynika stąd, że widziałam wzmianki o serum, ale szukając w sklepach w Anglii, trafiłam tylko na lotion. Szczerze mówiąc myślałam, że mowa o tym samym produkcie
Jedyne serum na jakie trafiłam, to to: https://www.ecco-verde.pl/biofficina...niaczowe-serum
Podlinkujesz mi swoje, Korah?
Ja miałam właśnie to podlinkowane, ono rzeczywiście jest antyoksydacyjne, tylko, że na polskiej etykiecie przyklejonej z tyłu mojego egzemplarza przetłumaczono to, jako rozświetlające, stąd tak je nazwałam
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 19:16   #2946
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III


Właśnie kończę MG żeńszeniowy i szukam jakiegoś dobrego nawilżacza. Czy któraś z Was może miała ten krem? https://dalchemyskincare.com/pl/supe...multi-hydrator
W maju dostanę paczkę z Polski, więc z tej okazji chce upchać co się da. Będę bardzo wdzięczna za polecenie jakiegoś cuda. W ciemno boję się brać, bo zawsze to się źle kończy. Myślałam jeszcze o tym toniku i serum. https://e-naturalne.pl/pl/p/Serum-wi...skwalanem/1098 https://e-naturalne.pl/pl/p/Tonik-ze...bionowym-/1092
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-01, 14:41   #2947
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Witam
Mam problem z nadmierną potliwością i chciałbym m.in czoło czy skórę głowy przecierać preparatem z m.in Alkoholem denaturowym.
Wiem,że nie jest polecany do skóry tłustej bo powoduje wysuszanie skóry itd ale coś za coś...
Właśnie tak pomyślałem,czy po nałożeniu tego preparatu z tym nieszczęsnym Alkoholem żeby skórę nawilżyć nałożył żel aloesowy.
Wystarczy? Kremy itd odpadają niestety.

Wrzucam link do tego specyfiku : https://www.aptekaolmed.pl/product-p...n=niepromowane
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-03, 13:25   #2948
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Vision i Real zachęcam do lektury, to bardzo fajny blog, był już polecany wcześniej, ale wrzucam jeszcze raz. http://www.ewaszalkowska.com/2016/03...skory.html?m=1

Zamówiłam na biofemina antyoksydacyjne serum, akurat mają zniżkę 20%
Krem odpuściłam nie będę brała w ciemno, poza tym teraz na wiosnę/lato może być jednak za ciężki.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 13:50   #2949
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Witam
Mam problem z nadmierną potliwością i chciałbym m.in czoło czy skórę głowy przecierać preparatem z m.in Alkoholem denaturowym.
Wiem,że nie jest polecany do skóry tłustej bo powoduje wysuszanie skóry itd ale coś za coś...
Właśnie tak pomyślałem,czy po nałożeniu tego preparatu z tym nieszczęsnym Alkoholem żeby skórę nawilżyć nałożył żel aloesowy.
Wystarczy? Kremy itd odpadają niestety.

Wrzucam link do tego specyfiku : https://www.aptekaolmed.pl/product-p...n=niepromowane
Cześć, niestety, ten środek może się nie nadać, może być skuteczny w walce z potliwością, jednak może zaszkodzić, podrażnić skórę, wysuszyć i do tego spowodować zmiany trądzikowe, za tę cenę bym nie ryzykowała. Natomiast polecam wypróbować ałun, najlepiej taki w sprayu, jest świetny, zwłaszcza dla mężczyzn, bo goi podrażnienia po goleniu, ale także wypryski. Tylko podczas spryskiwania należy uważać, aby nie dostał się do oczu, najlepiej najpierw napsikać na dłoń i dopiero potem rozprowadzić, nie wiem czy dostatecznie poradzi sobie z potliwością, ale warto wypróbować, bo kosztuje nieco mniej i ma lepszy skład, bez pegów, alko, silikonów itp, np. Najel, Alepia, Crystal Essence, Earth Salt.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-05-08 o 16:01
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 09:08   #2950
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny,
bardzo mi się zanieczyściła skóra po filtrach. Używałam przez ostatnie dni codziennie, majówka, słońce, skóre mam w beznadziejnym stanie...
Macie pomysł jak to ugryźć? Stosuje Hascoderm, ale prawde mowiąc niezbyt sobie daje rade z oczyszczaniem skóry i trzymaniem jej w ryzach...
Myślałam o toniku z Bielendy z kwasem migdałowym i azelainowym.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 15:39   #2951
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Mnie też powypryszczało, ale to chyba nie od filtra, bo Canmake Mermaid używałam już w zeszłym roku. Obstawiam raczej zaniedbanie pielęgnacji w czasie pobytu w Polsce. Nie miałam ani czasu, ani dobranych kosmetyków, ani nawet porządnego lusterka. Używałam tylko micela Biodermy Sebium i takiego żelu Tołpy KLIK. Producent chyba się nie mógł zdecydować, czy chce zrobić produkt do demakijażu czy do mycia, bo w nazwie jest napisane "do mycia", zaś w opisie "usuwa demakijaż i zanieczyszczenia". Sama też nie potrafię określić, do czego to dziwadło się lepiej nadaje, ale w każdym razie do mycia po micelu jest za słaby. Spróbuję go jeszcze kombinować z innymi produktami, bo nie robi złego wrażenia, jest słabo pachnący, dość neutralny, no ale nie daje sobie za bardzo rady z domywaniem skóry.

Poza tym wiele nie kupiłam, bo drogerie zwiedzałam w przelocie, a oferta jest ogromna, tyle że trochę na jedno kopyto (zatrzęsienie płynów micelarnych).
Z Bielendy skusiłam sie tylko na masło do ciała Botanic Spa Rituals Len + Rozmaryn. Za mocno mi pachnie, no ale w sumie czego ja się spodziewałam Produktów myjących do twarzy z tej serii u mnie nie widziałam.
Polecano mi też na innym wątku piankę Nacomi bez siarczanów i betainy kokamidopropylowej, ale w katowickim Hebe jej nie było.

Dostałam parę ciekawych próbek od Korah, ale testy dopiero przede mną.

Co do planu na ten zanieczyszczony pysk, to chyba powrócę do tego, co mi się do tej pory sprawdzało czyli olejków eterycznych, masaży i porządnego oczyszczania z użyciem tłuszczowych produktów myjących.
Kończą mi się maseczki, ale jestem w trakcie przeprowadzki i nie mam ani czasu, ani kasy, ani ochoty na czekanie na listonosza i potykanie się o jeszcze więcej pakunków. Jak wyjdę zwycięsko z tego chaosu, to porozglądam się po sklepach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-07, 16:21   #2952
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Chimay jakie olejki eteryczne Ci się sprawdzają w oczyszczaniu twarzy? Tylko mi nie mów, że z czystka, strasznie mnie dobija jego cena...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 16:28   #2953
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Chimay jakie olejki eteryczne Ci się sprawdzają w oczyszczaniu twarzy? Tylko mi nie mów, że z czystka, strasznie mnie dobija jego cena...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czystek też Fakt, drogi jest. Uwielbiam jego zapach, taki mistyczno-kościelny z nutą starych książek. Skończył mi się jakiś czas temu.

Przeważnie mam na stanie cedrowy, używam też do skóry głowy. Dość często też sięgam po lawendę.

Mam ochotę na rumianek rzymski, ale on też jest drogi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 17:25   #2954
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, używała któraś hydrolatu z kocanki? Bo zamówiłam, a naczytałam się, że śmierdziuch, i już się boję.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 18:15   #2955
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używała któraś hydrolatu z kocanki? Bo zamówiłam, a naczytałam się, że śmierdziuch, i już się boję.
Moim zdaniem to kwestia osobnicza. Ja już czytałam, że oczar komuś śmierdział, a dla mnie to bardzo przyjemny zapach. W ogóle zapachy hydrolatów czy olejków eterycznych są bardzo, bardzo specyficzne i ja np nie miałam jeszcze takiego, który by mnie odrzucał, a trochę ich już przerobiłam. Ale dużo też zależy od producenta.

Najbardziej dziwny jest dla mnie zapach olejku eterycznego manuka. Otwarta buteleczka zajeżdża mi z odległości kilkudziesięciu centymetrów fekalnie, ale kropla olejku rozrobiona z gotowym kosmetykiem i w kontakcie ze skórą zaczyna mi pachnieć takim lekko zbutwiałym siankiem. Nie że nieprzyjemnie, raczej specyficznie
No ale mnie się podobają różne ziołowe, wodne, zielone, bajorowate zapachy, może to dlatego. Nie jestem za to fanką cytrusów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 08:09   #2956
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
bardzo mi się zanieczyściła skóra po filtrach. Używałam przez ostatnie dni codziennie, majówka, słońce, skóre mam w beznadziejnym stanie...
Macie pomysł jak to ugryźć? Stosuje Hascoderm, ale prawde mowiąc niezbyt sobie daje rade z oczyszczaniem skóry i trzymaniem jej w ryzach...
Myślałam o toniku z Bielendy z kwasem migdałowym i azelainowym.
Raczej celuj w coś konkretniejszego, niż toniki, mocniejszy peeling kwasowy, może z kwasem glikolowym. A toniki i serum, to na podtrzymanie tylko są dobre.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Polecano mi też na innym wątku piankę Nacomi bez siarczanów i betainy kokamidopropylowej, ale w katowickim Hebe jej nie było.

Dostałam parę ciekawych próbek od Korah, ale testy dopiero przede mną.
Z Nacomi to ja nie wierzę, że coś może być dobre. Niektóre kosmetyki są ok, ale tylko ok., szału nie robią. Jeszcze tej firmy nie miałam niczego, do czego chętnie bym wróciła, a bubli też mają nie mało.

Do mnie niestety, paczka od Ciebie nadal nie dotarła, jeśli nie dojdzie dziś, to się wybiorę do mojej placówki, może gdzieś tam czeka Nie mogę się doczekać Twojej opinii o mleczku Avalon, minerałach i całej reszcie

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używała któraś hydrolatu z kocanki? Bo zamówiłam, a naczytałam się, że śmierdziuch, i już się boję.
Używałam, zapach jest kiepski niestety, nie wychodziłam do ludzi po jego użyciu, bo pachniał długo i cały czas czułam jego zapach na skórze, nie był mocny, ale czułam i inni pewnie też by mogli Wiadomo, są gorzej śmierdzące sprawy, ale ten hydrolat fiołkami nie pachniał na pewno.


EDIT:
Chimay
, dotarła właśnie przesyłka od Ciebie, ale mam testowania, dużo azjatyckich i trudnodostępnych produktów, które tu są chwalone lub wręcz odwrotnie, bardzo jestem ich ciekawa, niektóre brzmią intrygująco, np. peeling kłaczkowy, z czymś takim jeszcze się chyba nie spotkałam, no i sporo podocznych rzeczy, żyć, nie umierać
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-05-08 o 12:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 16:13   #2957
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Co do naturalnych zapachów, to przypomniało mi się, że nie mogłam znieść kozieradki, na którą kiedyś panował włosowy szał. Wybitnie rosołowy zapach.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

EDIT:
Chimay
, dotarła właśnie przesyłka od Ciebie, ale mam testowania, dużo azjatyckich i trudnodostępnych produktów, które tu są chwalone lub wręcz odwrotnie, bardzo jestem ich ciekawa, niektóre brzmią intrygująco, np. peeling kłaczkowy, z czymś takim jeszcze się chyba nie spotkałam, no i sporo podocznych rzeczy, żyć, nie umierać
Super, bo już zaczęłam podejrzewać, że poczta zawieruszyła.

Peelingi kłaczkowe bardzo polubiłam. Tutaj KLIK jest doświadczenie przeprowadzone przez jedną vlogerkę, która wyjaśnia, jak działa tego typu peeling na przykładzie właśnie Cure i obala spekulacje, że kłaczki robią się same z siebie przez pocieranie kosmetyku albo też w reakcji na sebum/tłuszcz.
To jest skład peelingu Cure:
Water (activated hydrogen water, non-acidic and purified), glycerin, acrylates/C10-30, alkyl acrylate crosspolymer, dicocodimonium, chloride, steartrimonium bromide, aloe barbadensis leaf extract, gingko biloba extract, rosmarinus officinalis/rosemary leaf extract, butylene glycol
W pomiarze pH wyszło mi 4,5.

A na zdjęciu skład starej wersji NIOD Survival 0. Nie wiem jeszcze co sądzić o tym produkcie. Na pewno jest o wiele lżejszy niż pozwalałby gdybać trójglicerydy kaprylowe na początku składu (w nowej wersji jest gliceryna i skwalan).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg NIOD Survival 0 stara wersja.jpg (102,4 KB, 35 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 16:29   #2958
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ok To jakoś juz za 2 tygodnie, odezwę się potem na priv.



No tak, oni są tak aktywni w wypuszczaniu nowości, że człowiek jest siłą rzeczy na nich skazany



Sądząc po składach na stronie Rossmanna to nie do końca. Ten olejek do demakijażu KLIK i ta śmietanka KLIK by mnie ewentualnie interesowały. Serum KLIK już nie, bo wygląda na ulep. W ogóle nie żałowali sobie w tej serii nawilżaczy, dla mnie nie do końca na plus.

Tylko pewnie znowu napchali tam Parfum
mam ten olejek bielendy, kupilam bo akurat skonczyl mi sie inny. nie jestem zachwycona i rzadko uzywam. jest naperfumowany i sadze ze nie domywa. pare dni stosowania pod rzad i mialam wrazenie ze skora byla jakas poszarzala zanieczyszczona. taki bez szalu.
Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem że o filtrach było już wszystko...ale dla mnie np Pharmaceris Hydrolipidowy ostatnio to masakra, tłusty, lepki, pory zapchane a używałam go dwa lata. Natomiast LRP za dużo alkoholu w efekcie po zmyciu filtra mam rozognioną twarz...
Odstawiłam artre, dzięki któremu cera jest (była czysta) i jest ciężko, miałam zamiar używać Effaclar K, ale się nie sprawdziłam kupiłam więc Hascoderm no i zobaczymy...

Na co zmieniłyście ,,zimową,, pielęgnacje?

Co sądzicie o składzie dwóch kremów Alantan Dermoline niebieski i różowy ?
ja tez mam mieszane uczucia do pharmaceris. uzywam 3 czy 4 rok, ostatnio kupklam ten mineralny dla cirbie. wszystko ok no fajnie sie wchlania a nawet nawilza, ale juz 2 raz mam wrazenie ze wyskakuja mi plamy po sloncu gdy mam go na sobie. nie pamietam takiego przypadku uzywajac LRP. teraz mam tez tester 50 swanicoco, zobaczymy, wydaje sie ok.
albo te plamy to juz wiek ale po prawej stronie na skroni i pod okiem mam normalnie rozlana plame a po lewej tylko piegi.
Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używała któraś hydrolatu z kocanki? Bo zamówiłam, a naczytałam się, że śmierdziuch, i już się boję.
dla mnie jest ok, ale to faktycznie sprawa indywidualna w zasadzie nie pamietam by mi przeszkadzal zapach jakiegos hydrolatu. co najwyzej znudzenie gdy dlugo uzywam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 19:53   #2959
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
mam ten olejek bielendy, kupilam bo akurat skonczyl mi sie inny. nie jestem zachwycona i rzadko uzywam. jest naperfumowany i sadze ze nie domywa. pare dni stosowania pod rzad i mialam wrazenie ze skora byla jakas poszarzala zanieczyszczona. taki bez szalu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze, ze nie kupilam. A powiedz mi, czy dobrze pamiętam, że kupowałaś na Black Friday Sanskrit Saponins NIOD? Jestem ciekawa opinii nt tego produktu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-08, 21:14   #2960
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do naturalnych zapachów, to przypomniało mi się, że nie mogłam znieść kozieradki, na którą kiedyś panował włosowy szał. Wybitnie rosołowy zapach.




Super, bo już zaczęłam podejrzewać, że poczta zawieruszyła.

Peelingi kłaczkowe bardzo polubiłam. Tutaj KLIK jest doświadczenie przeprowadzone przez jedną vlogerkę, która wyjaśnia, jak działa tego typu peeling na przykładzie właśnie Cure i obala spekulacje, że kłaczki robią się same z siebie przez pocieranie kosmetyku albo też w reakcji na sebum/tłuszcz.
To jest skład peelingu Cure:
Water (activated hydrogen water, non-acidic and purified), glycerin, acrylates/C10-30, alkyl acrylate crosspolymer, dicocodimonium, chloride, steartrimonium bromide, aloe barbadensis leaf extract, gingko biloba extract, rosmarinus officinalis/rosemary leaf extract, butylene glycol
W pomiarze pH wyszło mi 4,5.

A na zdjęciu skład starej wersji NIOD Survival 0. Nie wiem jeszcze co sądzić o tym produkcie. Na pewno jest o wiele lżejszy niż pozwalałby gdybać trójglicerydy kaprylowe na początku składu (w nowej wersji jest gliceryna i skwalan).
Kozieradki nie miałam, tzn wąchałam i jadłam kedyś nasiona kozieradki w serze kozim, smakują i mają aromat podobny do orzechów włoskich, ale hydrolat, to pewnie nie to samo. Oczar lubiłam, a kocanka zalatuje niestety taką stęchlizną, jakby strychem. Co do manuki to miałam kiedyś Living Nature maseczkę w żelu z miodem manuka, miód na drugim miejscu w składzie. Jaki to był smród, to nie sposób opisać i do niczego porównać , może trochę, jak propolis, ale zatężony setki razy, rodzina trzymała się ode mnie z daleka , na szczęście po kilku użyciach zapach zwietrzał i stał się dla mnie nawet przyjemny

I dzięki za liścik i dokładny opis, uśmiałam się z tego internetu, nie ma to, jak tradycyjny list i w dodatku czasem się jeszcze okazuje praktyczniejszy od elektronicznego, trzeba mieć zawsze przy sobie kartkę i długopis, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się mogą przydać

Nie najgorszy ten skład peelingu, nie lubię wprawdzie akrylanów w kosmetykach, ale może się przekonam, jestem ciekawa bardzo. Filmik super

A serum Niod oraz krem pod oczy Benton już wypróbowałam. Niod mnie przeraził kolorem, ale bardzo przyjemne sprawił wrażenie, bardzo mi się podoba po pierwszym użyciu, nie wiem czy nie będzie ciut jednak zbyt odżywczy, ale w razie czego będę go rozcieńczać, bardzo fajny, oby nie zapchał, jestem pod wrażeniem Tylko, że ja nigdy nie używałam takiego serum, co ma zaraz po wodzie trójglicki, no zobaczymy, jak moja skóra się będzie z nim zachowywać. Co do Bentona, to nie wiem jeszcze, na razie dobre wrażenie, brak podrażnienia oczu, skóra powiek jakby gładsza i jaśniejsza, zobaczymy, jak będzie się spisywał, ale konsystencja konkret

Całkiem ok ten skład Niod.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 03:32   #2961
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny czy moglybycie polecic dobre, skuteczne SERUM z witamina C z jakiejs stronki samorobionych kosmetykow?

Ostatnio zamowilam serum z witamiana C -20% sklad przyjazny dla skory, organizmu, zamowilam na amazonie i przyszlo...otwieram a tam buteleczka rozpryskala sie, zbita byla... kosztowalo 20euro
Troche wygrzebarlam tego serum moze 1/6 produktu... przelalam do innego opakowania i na tydzien czasu mi starczylo, serum wspaniale...
A ja jestem naprawde wymagajaca, po pierwszym uzyciu cala skora mnie piekla...
A na drugi dzien pory zmniejszone skora jasniejsza, przebarawienia czerwone jakby zmniejszone juz po jednej aplikacji, po tym tygodniu codziennego stosowania skora byla bardziej wygladzona, pory zmniejszone przebarwienia jakby bledsze.Napisalam do nadawcy ze z checia bym zamowila ponownie te serum, ale boje sie ze znow przyjdzie w zbitej butelce...Nic nie odpisal do tej pory...
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2018-05-10 o 01:34
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 05:26   #2962
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybycie polecic dobre, skuteczne SERUM z witamina C z jakiejs stronki samorobionych kosmetykow?

Ostatnio zamowilam serum z witamiana C -20% sklad przyjazny dla skory, organizmu, zamowilam na amazonie i przyszlo...otwieram a tam buteleczka rozpryskala sie, zbita byla... kosztowalo 20euro
Troche wygrzebarlam tego serum moze 1/6 produktu... przelalam do innego opakowania i na tydzien czasu mi starczylo, serum wspaniale...
A ja jestem naprawde wymagajaca, po pierwszym uzyciu cala skora mnie piekla...
A na drugi dzien pory zmniejszone skora jasniejsza, przebarawienia czerwone jakby zmniejszone juz po jednej aplikacji, po tym tygodniu codziennego stosowania skora byla bardziej wygladzona, pory zmniejszone przebarwienia jakby bledsze.Napisalam do nadawcy ze z checia bym zamowila ponownie te serum, ale boje sie ze znow przyjdzie w zbitej butelce...Nic nie odpisal dot ej pory...
Ja bym zwróciła taką przesyłkę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 15:32   #2963
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybycie polecic dobre, skuteczne SERUM z witamina C z jakiejs stronki samorobionych kosmetykow?

Ostatnio zamowilam serum z witamiana C -20% sklad przyjazny dla skory, organizmu, zamowilam na amazonie i przyszlo...otwieram a tam buteleczka rozpryskala sie, zbita byla... kosztowalo 20euro
Troche wygrzebarlam tego serum moze 1/6 produktu... przelalam do innego opakowania i na tydzien czasu mi starczylo, serum wspaniale...
A ja jestem naprawde wymagajaca, po pierwszym uzyciu cala skora mnie piekla...
A na drugi dzien pory zmniejszone skora jasniejsza, przebarawienia czerwone jakby zmniejszone juz po jednej aplikacji, po tym tygodniu codziennego stosowania skora byla bardziej wygladzona, pory zmniejszone przebarwienia jakby bledsze.Napisalam do nadawcy ze z checia bym zamowila ponownie te serum, ale boje sie ze znow przyjdzie w zbitej butelce...Nic nie odpisal dot ej pory...
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym zwróciła taką przesyłkę.
Ja bym złożyła pisemną reklamację i wysłała zdjęcia, niestety, zabawa w odsyłanie nie ma sensu, ponieważ najpierw trzeba spisać przy doręczycielu protokół szkody i tylko zapłacisz za wysyłkę czegoś, co nadaje się do wyrzucenia tak czy siak.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 16:20   #2964
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybycie polecic dobre, skuteczne SERUM z witamina C z jakiejs stronki samorobionych kosmetykow?

Ostatnio zamowilam serum z witamiana C -20% sklad przyjazny dla skory, organizmu, zamowilam na amazonie i przyszlo...otwieram a tam buteleczka rozpryskala sie, zbita byla... kosztowalo 20euro
Troche wygrzebarlam tego serum moze 1/6 produktu... przelalam do innego opakowania i na tydzien czasu mi starczylo, serum wspaniale...
A ja jestem naprawde wymagajaca, po pierwszym uzyciu cala skora mnie piekla...
A na drugi dzien pory zmniejszone skora jasniejsza, przebarawienia czerwone jakby zmniejszone juz po jednej aplikacji, po tym tygodniu codziennego stosowania skora byla bardziej wygladzona, pory zmniejszone przebarwienia jakby bledsze.Napisalam do nadawcy ze z checia bym zamowila ponownie te serum, ale boje sie ze znow przyjdzie w zbitej butelce...Nic nie odpisal dot ej pory...
A co to za serum?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 01:27   #2965
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja bym złożyła pisemną reklamację i wysłała zdjęcia, niestety, zabawa w odsyłanie nie ma sensu, ponieważ najpierw trzeba spisać przy doręczycielu protokół szkody i tylko zapłacisz za wysyłkę czegoś, co nadaje się do wyrzucenia tak czy siak.
Powiem Wam ze juz mi sie nie chcialo bawic w odsylanie...
Nie wiem czy wyslali mi uszkodzone opakowanie, czy w podrozy zbilo sie...Bardzo szkodaa bo jest naprawde wyjatkowo dobre, juz bardzo dawno nie mialam cos tak skutecznego.

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:24 ----------

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
A co to za serum?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"Organic Vitamin C Serum 20% für Ihr Gesicht 40 ml - mit 20% Vitamin C in klinischer Stärke + Aminosäurekomplexe + Vitamin E + Aloe Vera + Astaxanth"
firmy vitabay femme.

Od tego sprzedawcy zamowilam- https://www.amazon.de/gp/product/B01...?ie=UTF8&psc=1

Nie wiem moze wyslali mi uszkodzone opakowanie...
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2018-05-10 o 01:33
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 07:10   #2966
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

co sądzicie o tym kremie?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...mezo-krem.html
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 10:33   #2967
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
bardzo mi się zanieczyściła skóra po filtrach. Używałam przez ostatnie dni codziennie, majówka, słońce, skóre mam w beznadziejnym stanie...
Macie pomysł jak to ugryźć? Stosuje Hascoderm, ale prawde mowiąc niezbyt sobie daje rade z oczyszczaniem skóry i trzymaniem jej w ryzach...
Myślałam o toniku z Bielendy z kwasem migdałowym i azelainowym.
Moim zdaniem tonik z kwasem może dać radę i na Twoim miejscu właczyłabym go do pielęgnacji. Ja miałam zanieczyszczoną skórę i zapchane pory, a od 1,5 tygodnia używam toników z kwasem migdałowym od Bielendy i Norel i już teraz widać duuuużą różnicę. Znacznie mniej podskórnych grudek, skóra coraz gładsza i czekam tylko aż skończy się lekki wysyp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 08:19   #2968
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Jednak nie moge używać żadnego kremu, oprócz Alantanów Dermoline, serii różowej i niebieskiej. Użyłam dwa dni z rzędu tego z bielendy, seria korygująca pozapychało mnie i podrażniło, nie widzę nadziei że cokolwiek pomoże....



Kupiłabym serum z wit. C, ale mam już takie zapasy kremowe, serowe że kolejne pieniądze pewnie pójdą w błoto...
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 08:50   #2969
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Jednak nie moge używać żadnego kremu, oprócz Alantanów Dermoline, serii różowej i niebieskiej. Użyłam dwa dni z rzędu tego z bielendy, seria korygująca pozapychało mnie i podrażniło, nie widzę nadziei że cokolwiek pomoże....



Kupiłabym serum z wit. C, ale mam już takie zapasy kremowe, serowe że kolejne pieniądze pewnie pójdą w błoto...
Ja nie mogę używać żadnych kremów, co doskonale widzę na granicy policzków ze skórą pod oczami, gdzie zachodzą też kremy podoczne. Ale nie jest to dla mnie powód do smutku, bo kremy są mi po prostu zbędne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 09:02   #2970
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

To czego używasz? Serum? Po aplikacji jakiegokolwiek serum robie się czerwona...
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.