Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 12:11   #61
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

dlatego do handlu sie nie nadaja wszyscy ludzie, musza miec nerwy stalowe

i zawsze bylam za tym, ze te panie czy panowie powinni tez na wczesniejsza emeryture isc, bo takie szkodliwe warunki jak oni maja to mało kto ma

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

no jak rozmiar skreslony to nie ma, ale jak sie czlowiek wkurzy odwrotnie, jak nie skreslone , a co i tak nie ma, dobra mozna zapomniec, ale jak juz ja zwrocilam uwage, to skresl od razu, a nie odklada i olewa

wiec to dziala nieraz w dwie strony i kilenci sa tacy i sprzedawczynie tez
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2012-11-29 o 12:07
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:12   #62
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
oraz żwawo hasających plemników.
Pani Bąkowska, otóż badania pokazały, że jest pani mężczyzną
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:21   #63
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ty jesteś poważna? To jak napisać "Proszę nie zamykać drzwi", żeby było klarowniej? Dla Ciebie nie jest to jasne? To nie wiem, sugeruję powrót do podstawówki, jakieś zajęcia z native speakerem z Polski...
Czy Twoja frustracja, że ktoś czegoś nie doczytał osiąga takie wyżyny, że musisz na mnie "siedzieć"? Także zabieraj swojego ziemniaka i się odwal.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:26   #64
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Pisałam wcześniej na temat pytania o możliwość mierzenia buta. Chodziło mi dokładniej o to ,że pracuje w dużej sieciówce która posiada same duże salony - i śmiać mi się poprostu chce jak ktoś przejdzie calutki salon by mnie tylko o to spytać i pójść dalej. Jesli ktoś kupuje w malutkim salonie to może i wypada spytać Uwielbiam też jak ktoś trakuje nas jak służbe , woła przez cały salon , podchodzę a ktoś mówie ,że chce przymierzyć TEN but - odpowiadam proszę bardzo z uśmiechem z zamiarem oddalenia się - w odpowiedzi zreguły słyszę no to proszę mi podać i przynieść tu i tu (podałabym z miłą chęcią bo za to mi płacą ale chodzi o takie nonszalanckie wywyższanie się ,buty leżą na wyciągnięcie ręki ,nie trzeba żadnych starań by je przymierzyć).

to taki mały off top ;p
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:34   #65
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

no sa takie paniusie co sie rozsiąda i podaj, przynies, pozamiataj



ja nieraz tak zrobie, ale męza wtedy prosze podaj mi, zebym juz nie skakala na tej jednej nodze, bo mi rozmiar nie pasuje


a tak samoobsluga jak najbardziej
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:35   #66
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Oj tak.
Pracowałam kiedyś w firmie, nazwijmy ją "Niezły Burdel", która zajmowała niemal całą kamienicę, poza 1 pomieszczeniem na parterze, gdzie wynajmowała firma "Szukamy Frajera"
była to agencja pracy tymczasowej.
Na bramie były szyldy obu firm, ale na drzwiach wejsciowych był napis jak byk "NIEZŁY BURDEL"
Na półpietrze "NIEZŁY BURDEL BIURO ZARZĄDU"
na pietrze "NIEZLY BURDEL BIURO OBSLUGI KLIENTA"
codziennie 3-5 osób docierało do nas na sama góre z pytaniem: Czy tutaj jest firma "szukamy frajera"
Ewentualnie - czy są jakieś przyjęcia do pracy?
ja - a chciał pan złozyc cv do firmy Niezly burdel czy szukamy frajera?
on- szukamy frajera.
ja-to musi pan wyjsc z budynku i wejsc w nastepne drzwi
on (z paniką w oczach) - czyli jak?

Rekordzista - wchodzi.
r- przepraszam, czy tu jest firma Szukamy frajera?
kolezanka - a co pan ma na drzwiach napisane?
r- Niezly burdel.
k- czyli?
r-czyli to nie tu??

idiots everywhere.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:55   #67
soffka
Rozeznanie
 
Avatar soffka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 652
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
dlatego do handlu sie nie nadaja wszyscy ludzie, musza miec nerwy stalowe

i zawsze bylam za tym, ze te panie czy panowie powinni tez na wczesniejsza emeryture isc, bo takie szkodliwe warunki jak oni maja to mało kto ma
Zgadzam się z tym

Awia to co opisałaś to ... po prostu BRAK SŁÓW

p.s. fajne "nazwy" firm
Moja była (na szczęście) firma powinna się nazywać: "Szukamy niewolnika za miskę ryżu"
__________________


Wyjmij belkę ze swego oka i.....wsadź ją bliźniemu swemu!
soffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 13:13   #68
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Obecnie sprzedaje w sklepie obuwniczym - na codzień zdarza mi sie sytuacja ,że ktoś podchodzi z parą butów i pyta czy można przymierzyć ... ? Już nieraz miałam ochote odpowiedzieć ,że NIE i należy kupować w ciemno.
Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej na temat pytania o możliwość mierzenia buta. Chodziło mi dokładniej o to ,że pracuje w dużej sieciówce która posiada same duże salony - i śmiać mi się poprostu chce jak ktoś przejdzie calutki salon by mnie tylko o to spytać i pójść dalej.
Moja koleżanka kiedyś w H&M podeszła do kasy z jakąś bluzką czy czymś i spytała czy można przymierzyć.
Stałam jak wryta i się śmiałam. No nie rozumiem, po co? Przecież to oczywiste, że można.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 13:25   #69
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

a ja napisalam meila, ze nadanie nie rowna sie wyslaniu u nich i niech na przyszlosc tak nie robia , wprowadzaja klienta w bład i od razu mialam telefon z przeprosinami, troche zwalone na paczkomaty, choc to nie o to chodzi, ale juz inaczej czlowiek to odbiera
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 13:27   #70
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Jak nie czytają co Ty do nich piszesz, to jeszcze połowa biedy, jak nie czytają co sami piszą, to się robi pięknie. Otrzymuję maila ze zgłoszeniem wadliwego pliku. Odpisuję po kilku godzinach nad nim, że plik został już naprawiony, jest tam i siam. Przychodzi mail: to ten plik był zły?

Albo jedna z 4 osob w drużynie zadaje mi pytanie mailowo, ze wszystkimi na cc.
Udzielam odpowiedzi.
Następnego dnia inna osoba z tej ekipy zadaje to samo na pytanie z tymi samymi ludźmi na cc, odpowiadam i załączam maila z wczoraj - żeby im troszhę zagrać na nosie, że nie czytają swoich maili.
Trzeciego dnia dostaję od trzeciej osoby maila z tym samym pytaniem.
Po chwili przychodzi mail: ojej, sorry, zignoruj maila, przecież już nam pisałaś, znalazłam sobie (wszyscy na cc).
Mija godzina - czwarta osoba z tym samym pytaniem - wszyscy na cc.

I tak dobre kilka razy dziennie.
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2012-11-29 o 13:35
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 13:38   #71
snow_storm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 85
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Ja pracuję w firmie telekomunikacyjnej i takich "kwiatków" mam codziennie kilka, jak nie kilkanaście. Nie tylko o dokładne czytanie ale tez logiczne myślenie.

Jedne ze standardowych:
Klient x dzwoni że chce zmienić umowę - ok przygotowujemy dokumenty i dzwonimy że wszystko gotowe można podjechać i podpisac albo przyjedzie ktoś od nas.
I tu pytanie klienta: A może moja żona/ córka/ syn za mnie podpisac???
No żesz.....

Albo (niestety w tym króluja kobiety):
osoba y dzwoni że cośtam przestało działać, rozmowa z konsultantem i dochodzimy do wniosku, że router który posuada klient jest prawdopodobnie wyłączony z prądu. na sugestię pracownika żeby to sprawdzić pada pytanie;"A to musi być podłączone do prądu żeby działało???: - i to jeszcze z fochem....

Cos co mnie dotyka bardzo często:
Przychodzi klient z zeby rozwiązać umowę. Okazuje się że umowa jest na mamę, ciocię, koleżankę - i foch czemu on nie może tego załatwić !!!!

Inna sytuacją jest nagminne pytanie : czy na formularzu jakimśtam, tam gdzie widnieje WYRAŹNY napis: "podpis Abonenta" to ma sie on/ona podpisać, czy kto???? Jak babcię drapcię - któregoś razu kolega dla jaj powiedział ze może się córka podpisać (takie 5 letnie dziecko przyklejone do spodnicy wypindrzonej mamusi) i co????? No kuźwa dała temu dziecku do podpisu..... Ludzie w biurze (w tym klienci) prawie leżeli ze smiechu.
snow_storm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 14:22   #72
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Pracowałam w kinie, w którym organizowana była noc kina. O matko bosko, ludzie wykazywali podczas niej, że po prostu są analfabetami. Każdy do biletu dostawał przypiętą ulotkę i rozkład filmów, gdzie napisane było, że na 10 salach leci jednocześnie 10 filmów, na każdej sali 3 pod rząd w czasie nocy, nie ma miejscówek i kto pierwszy ten lepszy. Na rozkładzie podana jak byk sala i godzina każdego filmu. Mimo to non stop skargi i żale: "Ale proszę pani, na sali 3 już nie ma miejsc, dlaczego nie ma miejsc, jak kupowałem bilet to nie wiedziałem, że nie będzie miejsc!", "Czyli że o co chodzi, że ja nie oglądam jednocześnie jednego filmu tylko dziesięć?", "Dlaczego mi pani powiedziała, że nie będzie miejsc na sali 8"? (przykro mi, nie jestem jasnowidzem) i ogólnie krzyki, że ktoś zwraca bilet. Ludzie nie rozumieli, że jak przyjdzie 1000 osób, to niestety nie wszyscy obejrzą naraz jeden film Sal z gumy jeszcze nie wymyślono niestety w kinach.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 14:26   #73
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Najgorsze to są odpowiedzi na ogłoszenia o zakup/wynajem mieszkania Piszę ludziom czego wymagam - piętro, metraż, balkon - wyszczególnione od nowych myślników, a i tak zawsze przysyłają odpowiedź w ogóle nie adekwatne do wymagań
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 14:40   #74
Briefe
Raczkowanie
 
Avatar Briefe
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 86
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Niedawno otwierali u mnie nowego ciucha. Na każdej szybie i na drzwiach duże różowo-białe plakaty z czarnym napisem "Otwarcie 20 listopada". Od początku miesiąca obserwowałam ludzi rozbijających nosy o szybę w drzwiach, nie rozgląda się, nie przeczyta i pędzi, pcha te drzwi, nie ustępują, rozgląda się w końcu, czyta, myśli, ojej 20 dopiero? I poszedł. Jak dla mnie jakaś komedia.

I z drugiej strony: poszłam na prześwietlenie zęba, chciałam potem odebrać zdjęcie więc koło godziny 17:45 poszłam spytać pani w okienku kiedy będą zdjęcia. A pani na mnie nakrzyczała "czemu pani nie czyta? Napisane, że od 18!". Rozglądam się ale takowej informacji nie ma więc podzieliłam się z panią moją obserwacją na co ona chwilę pogrzebała w biurku i za chwilę nakleiła na okienku "Odbiór zdjęć od 18". No cudownie..
Briefe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 14:55   #75
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez Briefe Pokaż wiadomość
I z drugiej strony: poszłam na prześwietlenie zęba, chciałam potem odebrać zdjęcie więc koło godziny 17:45 poszłam spytać pani w okienku kiedy będą zdjęcia. A pani na mnie nakrzyczała "czemu pani nie czyta? Napisane, że od 18!". Rozglądam się ale takowej informacji nie ma więc podzieliłam się z panią moją obserwacją na co ona chwilę pogrzebała w biurku i za chwilę nakleiła na okienku "Odbiór zdjęć od 18". No cudownie..
Hahahaha padłam

U nas jak w trakcie dnia trzeba było zliczyć gotówkę to się oddział zamykało i zawsze na samym środku wisiała kartka, że trwa krótka przerwa techniczna. Mało kto zwracał na nią uwagę i ludzie pchali drzwi, pukali, zaglądali i dopiero po chwili zauważali kartkę. Co niektórym nie przeszkadzało w dalszym pukaniu.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:14   #76
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Mój kolega wystawił na all auto, w opisie napisane, że srebrne, na zdjęciach srebrne. Ale jakiemuś facetowi nie przeszkadzało to w napisaniu maila, że byłby bardzo zainteresowany tym autem ale jakby było czarne.
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:26   #77
anula3333
Wtajemniczenie
 
Avatar anula3333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 843
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Lekarz, po studiach wyższych trzyma w ręku kartkę kiedy miałam operację - była data - i pyta się mnie kiedy operacja była. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać nad jego głupotą i lenistwem.

Albo pewna mogła pani (zdawałoby się, że czytać potrafi) zapytała mnie czy takie jak widziała świeczniki bym jej zrobiła, bo ona takich nie widziała, a potrzebuje tyle i tyle na ślub. Wymieniłyśmy chyba z 10 maili, opisałam się jak głupia jaką techniką dane świeczniki są robione, a ta na końcu pisze, że przykleić to może sobie sama - wrrr treść maili tylko świadczyła o tym, że ona bez zrozumienia czyta. Poradzono mi, żeby następnym razem takiego delikwenta odsyłać do wilkipiedii albo niech sobie w necie poszuka o danej technice, a dopiero potem głowę komuś zawraca.
__________________
"Życie jest melodią" Franz Heferd
Mój decoupage

Edytowane przez anula3333
Czas edycji: 2012-11-29 o 15:41
anula3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:38   #78
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Nie dotyczy to pracy, ale kwestii nieczytania jak najbardziej. Jakiś czas temu zamieściłam w lokalnej gazecie ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości. Napisane jak byk: "BEZ POŚREDNIKÓW". Zgadnijcie, od kogo miałam najwięcej telefonów. Oczywiście - od pracowników biur nieruchomości A to "bez pośredników" dodałam ich zdaniem pewnie tylko dlatego, że miałam kilka zbędnych złotych, z którymi nie wiedziałam co zrobić
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:43   #79
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 15:46   #80
anula3333
Wtajemniczenie
 
Avatar anula3333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 843
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na tej kartce-to był wypis - drukowany ciekawe czy po sobie może rozczytać??
__________________
"Życie jest melodią" Franz Heferd
Mój decoupage
anula3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:48   #81
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:54   #82
anula3333
Wtajemniczenie
 
Avatar anula3333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 843
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Po jego pytaniu też się nad tym zastanawiałam. Jak ma się czegoś dowiedzieć, jak papierów nie przejrzał - paranoja.

Denerwuje mnie to , że ludzie nie czytają ze zrozumieniem, czy kartki na drzwiach i innych rzeczy. Moja wychowawczyni w LO mówiła, że to "wtórny analfabetyzm"-ktoś coś czyta i nie wie co.
__________________
"Życie jest melodią" Franz Heferd
Mój decoupage

Edytowane przez anula3333
Czas edycji: 2012-11-29 o 15:56
anula3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:24   #83
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Ostatnio mieliśmy promocje - 20% na WSZYSTKO (plakat wisi jak byk) - jak zawsze milion pytań , - a na przecene też? a na dwie pary? a na pare butów i kapcie? jak dla mnie słowo wszystko oznacza WSZYSTKO.
Hm, może się czepiam, ale jest też druga strona medalu. Ludzie już nauczyli się, że często są łapani na tricki marketingowe i na przykład dopiero przy kasie (albo po zakupie, w trakcie czytania paragonu) okazuje się, że ta promocja wcale nie była taka opłacalna.
Przykład? Kupowałam w jednym ze sklepów ubrania. Była promocja, 3 biorę za 2 płacę (za darmo jest ta najtańsza rzecz, oczywiście). Wzięłam trzy rzeczy, dwie z nich miały obniżone ceny. Ale, już po fakcie gdy zerknełam na paragon, okazało się że korzystając z promocji biorę 3 płacę za 2, za te dwie przecenione rzeczy zapłaciłam tak jakby przecenione nie były. Cały zakup średnio mi się więc opłacił.
Poczułam się oszukana. A sklepy często tak działają, więc akurat nie dziwcie się, że ludzie są upierdliwi i pytają. Widocznie już się gdzieś wcześniej nacięli.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:33   #84
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Poczułam się oszukana. A sklepy często tak działają, więc akurat nie dziwcie się, że ludzie są upierdliwi i pytają. Widocznie już się gdzieś wcześniej nacięli.
Popieram. Ostatnio np. całe home&you było obwieszone plakatami, że za zakup powyżej pewnej kwoty dostaje się bon rabatowy na następne zakupy. Oczywiście przy kasie okazało się, że nie ma żadnych bonów. Następnym razem podejdę na początku do kasy i spytam "przepraszam, czy są bony?" i może sprzedawczyni pomyśli, że nie potrafię czytać, ale mam to gdzieś, nie ja ustalam jakieś pseudopromocje.
Także ten, nic dziwnego, że ludzie wolą się upewnić, żeby nie zawracać sobie niepotrzebnie głowy. Tak samo widziałam np. sytuacje "przykro nam, ta promocja obowiązywała tylko do wczoraj" (ale reklama oczywiście dalej wisi sobie w najlepsze).
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-11-29 o 17:25
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:52   #85
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

To się bierze z tego, że ogólnie ludzie mało czytają-czy to jeśli chodzi o książki, czy to o prasę(ale mówię o takiej ambitniejszej, a nie Cosmo czy Fakt ) . Nie rozwija się ich inteligencja, a nawet chyba kurczy się, skoro jedyne co przeczytają w ciągu dnia to albo jakiś szit w necie, gdzie roi się od błędów ortograficznych i przekaz jest raczej nastawiony na głupiego odbiorcę (różnego rodzaju fora z głupimi komentarzami-mówię o tych mało ambitnych; albo fejsik gdzie kazdy tylko klika lubię to). Ludzie są niedouczeni, edukacja w szkołach kuleje, matura to jakis żart, a wielu studentów ma żałosny poziom wiedzy. W dodatku promowanie zer -jak chociazby Siwiec czy Waśniewska-nie sprzyja chęci rozwijania się u społeczeństwa. Bo gdyby pokazywali w telewizji np.kogoś, kto osiągnął sławę i pieniądze cięzką pracą i wytrwałoscią, talentem, oczytaniem, wiedzą-to taki autorytet na pewno motywowałby innych do tego samego. Ale po co czytać, po co mieć zainteresowania, po co być inteligentnym, jak wystarczy gołą d.pę wystawić i ma się wszystko
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:54   #86
bozzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Nie dotyczy to pracy, ale kwestii nieczytania jak najbardziej. Jakiś czas temu zamieściłam w lokalnej gazecie ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości. Napisane jak byk: "BEZ POŚREDNIKÓW". Zgadnijcie, od kogo miałam najwięcej telefonów. Oczywiście - od pracowników biur nieruchomości A to "bez pośredników" dodałam ich zdaniem pewnie tylko dlatego, że miałam kilka zbędnych złotych, z którymi nie wiedziałam co zrobić
No ale to można dwojako zrozumieć. Ja zrozumiałabym to ogłoszenie tak, że mieszkanie sprzedaje właściciel, a nie BN (bo przecież biura też wykupują ogłoszenia). Więc nie dziwię się że dzwonili pośrednicy chcący pozyskać ofertę, skoro jak byk napisane że właściciel. Natomiast jeśli nie chcesz kontaktu ze strony pośredników to trzeba wyraźnie napisać np POŚREDNIKOM DZIĘKUJĘ! bądź NIE WSPÓŁPRACUJĘ Z BIURAMI NIERUCHOMOŚCI lub coś w tym tonie co wyraźnie daje do zrozumienia że chcesz mieszkanie sprzedać bez pośrednictwa.
Piszę z doświadczenia, bo branża nieruchomości jest mi bliska. I jeśli zaznaczałam w ogłoszeniu że nie współpracuję z BN to żaden nie dzwonił.
bozzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 17:09   #87
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez bozzia Pokaż wiadomość
No ale to można dwojako zrozumieć. Ja zrozumiałabym to ogłoszenie tak, że mieszkanie sprzedaje właściciel, a nie BN (bo przecież biura też wykupują ogłoszenia). Więc nie dziwię się że dzwonili pośrednicy chcący pozyskać ofertę, skoro jak byk napisane że właściciel. Natomiast jeśli nie chcesz kontaktu ze strony pośredników to trzeba wyraźnie napisać np POŚREDNIKOM DZIĘKUJĘ! bądź NIE WSPÓŁPRACUJĘ Z BIURAMI NIERUCHOMOŚCI lub coś w tym tonie co wyraźnie daje do zrozumienia że chcesz mieszkanie sprzedać bez pośrednictwa.
Piszę z doświadczenia, bo branża nieruchomości jest mi bliska. I jeśli zaznaczałam w ogłoszeniu że nie współpracuję z BN to żaden nie dzwonił.
Faktycznie, nie pomyślałam o tym. Ja rozumiałam to tak, że "bez pośredników" = "nie interesuje mnie pośrednictwo", bo gdyby interesowało, to zwróciłabym się do jakiegoś biura. "Nie współpracuję z biurami nieruchomości" byłoby jednoznaczne, choć też się zastanawiam, czy nie dzwoniliby mimo wszystko ("skoro pani nie współpracuje, to mogłaby zacząć" ). Jedna z dzwoniących osób na początku zaznaczyła (czyli zrozumiała ogłoszenie zgodnie z moją intencją!): "Wprawdzie widziałam w ogłoszeniu, że nie jest pani zainteresowana pośrednictwem, ale pozwoliłam sobie zadzwonić, bo pomyślałam, że zrobi pani dla nas wyjątek, gdy usłyszy naszą ofertę" To już nie jest nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, tylko nachalność.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2012-11-29 o 17:10
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 17:09   #88
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

magica dobrze powiedziane W Finlandii maturzyści, którzy najlepiej zdali egzamin występują w telewizji, robi się z nimi wywiady, są na okładkach gazet. A w Polsce? Jedyny program telewizyjny, gdzie wymagana jest autentyczna wiedza to "Jeden z dziesięciu". "Wielka Gra", gdzie występowali najlepsi z najlepszych, niemalże eksperci z bardzo wąskich dziedzin został zdjęty z anteny, bo wolą promować jakieś żałosne wygłupiające się gwiazdki.


Odnośnie nieczytania - pracowałam onegdaj w sklepie z markowymi spodniami na W. Obok kasy, na poziomie oczu klienta widniała bardzo wyraźna informacja, że owszem, mamy karty rabatowe, są to karty stałego klienta i żeby taką dostać trzeba zrobić zakupy za min. 1000 zł. W innym wypadku rabatu się nie udziela. Ale oczywiście nie powstrzymywało to klientów przed niekończącymi się pytaniami i gadkami:
- Będzie rabat? Jak to nie? Nawet 2%?
- Kupuję tu już trzeci raz, należy mi się karta stałego klienta!
- Co trzeba zrobić żeby mieć kartę stałego klienta? AŻ ZA TYSIĄC???? Puknij się pani w łeb!
- To za 1000 zł trzeba zrobić zakupy? A jak zrobiłem za 300 to co, nie dostanę tej karty?

I tak non stop
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 17:52   #89
anula3333
Wtajemniczenie
 
Avatar anula3333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 843
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
To się bierze z tego, że ogólnie ludzie mało czytają-czy to jeśli chodzi o książki, czy to o prasę(ale mówię o takiej ambitniejszej, a nie Cosmo czy Fakt ) . Nie rozwija się ich inteligencja, a nawet chyba kurczy się, skoro jedyne co przeczytają w ciągu dnia to albo jakiś szit w necie, gdzie roi się od błędów ortograficznych i przekaz jest raczej nastawiony na głupiego odbiorcę (różnego rodzaju fora z głupimi komentarzami-mówię o tych mało ambitnych; albo fejsik gdzie kazdy tylko klika lubię to). Ludzie są niedouczeni, edukacja w szkołach kuleje, matura to jakis żart, a wielu studentów ma żałosny poziom wiedzy. W dodatku promowanie zer -jak chociazby Siwiec czy Waśniewska-nie sprzyja chęci rozwijania się u społeczeństwa. Bo gdyby pokazywali w telewizji np.kogoś, kto osiągnął sławę i pieniądze cięzką pracą i wytrwałoscią, talentem, oczytaniem, wiedzą-to taki autorytet na pewno motywowałby innych do tego samego. Ale po co czytać, po co mieć zainteresowania, po co być inteligentnym, jak wystarczy gołą d.pę wystawić i ma się wszystko
Racja. Ja się spotkałam z tym, że ludzie filmów z napisami nie chcą i nieważne jest, że np. dzień po premierze, czy ich ulubiony film . Ma napisy to odpada.

Co do studentów - ich poziom wiedzy jest naprawdę zatrważający. Nie tak dawno czytałam wypowiedź osoby, która pracuje ze studentami i mówiła, że ci ludzie podstawowych, na czasie wiadomości nie znają. Wyobraźcie sobie, że ktoś taki kończy studia i gdzieś jest za coś odpowiedzialny.
__________________
"Życie jest melodią" Franz Heferd
Mój decoupage
anula3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 18:08   #90
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Dlaczego ludzie NIE czytają? I inne frustracje spotykające nas w pracy

Cytat:
Napisane przez Briefe Pokaż wiadomość

I z drugiej strony: poszłam na prześwietlenie zęba, chciałam potem odebrać zdjęcie więc koło godziny 17:45 poszłam spytać pani w okienku kiedy będą zdjęcia. A pani na mnie nakrzyczała "czemu pani nie czyta? Napisane, że od 18!". Rozglądam się ale takowej informacji nie ma więc podzieliłam się z panią moją obserwacją na co ona chwilę pogrzebała w biurku i za chwilę nakleiła na okienku "Odbiór zdjęć od 18". No cudownie..
ciekawe czy przeprosila
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.