Prośba o porade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-05, 19:05   #1
Izamirabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 181

Prośba o porade


Dzień dobry Wizażanki. Piszę ze względu na wydarzenia, które działy się w piątek. Oczywiście we wtorek lub w środę wybieram się do lekarza.

Na początku października miałam robione badania krwi. Wszystko w normie, poza % wartością monocytow (3% za dużo) oraz OB (21 na 20). Później w listopadzie na medycynie pracy miałam robione badania krwi i poziom % monocytow był również za duży, jednak już tylko o 2%. Lekarze uznali wyniki za w porządku.

11 grudnia zachorowałam. Dostałam szybkiej infekcji gardła bez gorączki, jednak lekarka orzekła zapalenie węzłów chłonnych. Dała antybiotyk, ten pomógł połowicznie, bo wracając do pracy jeszcze kaszlałam i miewałam bóle gardła.
Poszłam z tym do innej pani doktor. Wypisała na cito skierowanie na USG węzłów chłonnych pod kątem białaczki i badania krwi z rozmazem ręcznym. Przestraszyłam się, zrobiłam krew i prywatnie USG. Na USG mam napisane, ze mam powiększone do prawie 2 cm węzły chłonne podżuchwowe, jednak mają dobry kształt i unaczynienie.
Badania krwi wszystkie w normie poza jak zwykle % monocytow o 2%. W rozmazie ręcznym wyszło ich 8 na 8. OB 10 na 20, CRP 4,25 na 5.
Badając palpacyjnie węzły praktycznie nic nie czuje, chyba ze wysoko podniosę głowę, ale ja się niestety nie znam. Węzły są trochę twardsze i bezbolesne, ale ruchome.
Czy w związku z wynikami krwi i USG powinnam się uspokoić? Jestem bardzo zdenerwowana sytuacją. Dziekuje za każda odpowiedz
Izamirabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 20:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.