Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012 - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-28, 11:15   #2701
sandra23s
Zadomowienie
 
Avatar sandra23s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdzies tam
Wiadomości: 1 396
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Jestem w szpitalu. Podejrzewają wyrostek. Czekam na resztę badań.
Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Jestem w domu. Wykluczyli wyrostek. To straszna owulacja. Jeśli bóle będą się nasilac albo nie mina do jutra to Idę na oddział na 5 dni.

mam nadziję,że juz ci lepiej

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Dzięki zaraz przejrzę.
Wczoraj byliśmy w szpitalu w poradni dermatologicznej z tymi krostami. Weszliśmy, baba nawet miła była z początku, opowiedziałam jej co i jak, że byliśmy u 2 dermatologów, jakie leki brał na to itd. No i przyjrzała się tym krostom i mówi że to już ostatni etap i się wysuszają. Ja się pytam co to dokładnie jest, a ona ryjem, że przecież mi powiedziała i czy ją słucham No to mówię, że owszem powiedziała, ale tylko to że się wysuszają ale nazwy choroby nie usłyszałam. Coś pomruczała i pyta jaki krem używam, to mówię że teraz z filtrem z Pharmaceris a wcześniej z Nivea, a ona że mam nie kupować kremów w sklepie. Odpowiedziałam, że kupiłam w aptece, a ona że w aptece też się nie znają, bo oni nie mają studiów medycznych.... No i potem mówi, że to moja wina że ma te krosty, bo je drapie, a jamam dopilnować żeby tego nie robił. Mówię jej, że jak widzę że go swędzą, to staram się odwrócić jego uwagę albo coś, ale przecież cały czas go nie upilnuję ani nie przetłumaczę że ma nie drapać. To ona mi na to że ją to nie obchodzi jak to zrobię, ona mi daje zalecenie a ja mam to wykonać, a w jaki sposób to już moja sprawa. Więc się pytam, czy mam dziecku ręce powiązać, a ona na to że mogę powiązać i że wszystko w kartę zapisuje łącznie z tym że pytałam czy mam mu ręce powiązać i mi pokazała że 2 kartki w karcie zapisała, że kremem dziecka nie posmarowałam itd. I że jestem nieuprzejma, ale to pewnie wynika z mojego charakteru, więc i ona jest nieuprzejma, a jak mi nie odpowiada to mogę więcej nie przychodzić. Jak chciałam coś powiedzieć to ona mi na to "może być pani chwilę cicho?!". Dała mi receptę i powiedziała że to antybiotyk, żebym smarowała 7 dni, ale to i tak nic nie da, ale smarować mogę. I na koniec jak go przebierałam na kozetce i chowałam rzeczy do torebki to mi z taką kąśliwością się zapytała czy sama ma sobie to łóżko poprawić.
Poszłam do dyrektora szpitala na skargę, ale ktoś u niego był, więc poszłam do rzecznika praw pacjenta i tam mi kazali napisać list do dyrektora opisując całą sytuację, bo byłam z dzieckiem, a to by trochę zajęło, a mały i tak był już zniecierpliwiony, bo czekaliśmy ponad 0,5 godziny w poczekalni przed wizytą, zanim karty przynieśli z rejestracji.

Tamlin mam nadzieję że Ci przejdzie i nie skończy się pobytem na oddziale

masakra

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
Monika kochana zdrówka,mam nadzieje, że przejdzie



o boze co za alergolog. a czym smarujesz jej na to swedzenie? podajesz fenistil? u nas jak swedzi super dziala tez clemastinum ale to tylko na recepte jest. Giulie teraz na raczkach wysypalo, mysle ze z powietrze, drzewa kwitną.



nastepny super lekarz. latwo powiedziec ze matki wina ze sie dziecko drapie. niby jak powstrzymać. Giulia do krwi potrafi sie zadrapać.
mam nadzieje, ze skarga cos da!!



Marysiu wgrane jest 5 piosenek, ale podłączasz telefon do tego i masz piosenki jakie chcesz i ile chcesz.



aga ton mam do Ciebie pytanie. Jak chronisz Lenke przed kleszczami? pamiętam jak pisałaś ze u was jest ich sporo. wiadomo pies krople/obroza, ale tak poza tym, podczas spacerów?
pytam bo u Giulii znalazlam kleszcza na udzie w poniedziałek, strasznie sie tym zdenerwowałam, tym bardziej, ze byl maly i igla miala jeszcze sprawdzane potem czy wszystko usunięte. masakra.

ja tez sie brzydze kleszczy.Wiktor mial chyba ze 3 razy ale naszczescie nic sie nie działo




dzien dobry


znowu leje

Pola ma dzisiaj rozdarty dzien....co chwile na syrenie
__________________
Cała sztuka polega na tym,żeby będąc sobą być kimś wyjątkowym !


Wiktor 1.09.2007,g.9:10,3600g 54cm

Pola 5.09.2012, g.0:03,4090g 53cm
sandra23s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 13:09   #2702
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Tamlin kurcze, ale żeby aż tak bolesna owu była? No, ale skoro lekarze tak twierdza to pewnie to możliwe, oby obyło się bez szpitala.

Ja miałam też bolesna owulację w tym cyklu, no ale wiedziałam że to to, charakterystyczny ból, a od dzisiaj mam masakrycznie bolesny okres To drugi odkąd nie karmię Kingi i są dużo gorsze. Ciekawe czy to ma coś wspólnego?

Kalpana
okropne babsko, pisz skargę, nie zostawiaj tego tak.

Kasiam
brr kleszcze, mam trochę paranoję na ich punkcie, to dla mnie takie ohydne, że one włażą pod skórę, aż mnie dreszcz obrzydzenia przeszedł, więc też chętnie się dowiem jak uchronić przed nimi dziecko. Ostatnio jak poszłam na spacer tam, gdzie są wyższe trawy i na pewno czają się kleszcze założyłam Kindze cieniutkie długie spodnie i pełniejsze buty
Giulia w ten dzień co złapała miała na dworze długie legginsy i pełne buty

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
O kurde! Byliście u lekarza? Podaliście antybiotyki na boleriozę? Ja się boję strasznie kleszczy...
byliśmy ale wyrywała nam pielęgniarka. nikt mi nie mówił o antybiotyku na bolerioze! napisz cos wiecej!


musze teraz bardzo uwazac, cho w sumie nie wiem jak! nasz pies nigdy kleszcza nie mial, regularnie jest kropiony. Giulia zlapala u rodzicow na podwórko! wyglada na to ze bede ja kleszcze lubiec....ja nigdy kleszcza nie mialam, za to komary mnie kochają, moja mama i brat na odwrot znowu.
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:14   #2703
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

kasiam ja też słyszałam, ze niektórzy lekarze jak ktoś ma kleszcza profilaktycznie zapisują antybiotyk, żeby nie doszło do zakażenia boreliozą...
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:14   #2704
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
Giulia w ten dzień co złapała miała na dworze długie legginsy i pełne buty



byliśmy ale wyrywała nam pielęgniarka. nikt mi nie mówił o antybiotyku na bolerioze! napisz cos wiecej!


musze teraz bardzo uwazac, cho w sumie nie wiem jak! nasz pies nigdy kleszcza nie mial, regularnie jest kropiony. Giulia zlapala u rodzicow na podwórko! wyglada na to ze bede ja kleszcze lubiec....ja nigdy kleszcza nie mialam, za to komary mnie kochają, moja mama i brat na odwrot znowu.
a ja naiwna myślałam, że długie spodnie pomogą

Mi się wydaje, że antybiotyk się podaje, jak jest zaczerwienienie wokół ugryzienia
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:38   #2705
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez _Beata _ Pokaż wiadomość
kalpana masakra z ta lekarka, dobrzr zroblas ze napisalas skarge. w koncu to ona jest dla ludzi a nie Ty dla niej
Dokładnie, to lekarze są dla pacjentów, nie odwrotnie

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
nastepny super lekarz. latwo powiedziec ze matki wina ze sie dziecko drapie. niby jak powstrzymać. Giulia do krwi potrafi sie zadrapać.
mam nadzieje, ze skarga cos da!!
Dla mnie to jest niedorzeczne, przecież to chyba logiczne że nie można mieć nad tym kontroli. Jak przetłumaczyć maluchowi? Też mam taką nadzieję, że skarga coś da. Pocieszam się tym, że narzekają na tego babsztyla, to może już jakieś skargi na nią były i może jakieś konsekwencje będą. Podobno mają mnie powiadomić jak się sprawa zakończy. Najprędzej dostanę pisemne przeprosiny. Ale przynajmniej nie siedzę z założonymi rękami i czekam aż coś się samo zmieni.

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Kalpana okropne babsko, pisz skargę, nie zostawiaj tego tak.
Oj tym razem tego nie zostawię, za bardzo mi nerwy napsuła, że jak wyszłam stamtąd to aż się poryczałam do TŻta przez telefon. Właśnie kończę pisać skargę.

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Kalpana no masakra jakaś z tymi lekarzami! ręce opadają a Ty masz wyjątkowe "szczęście" do tych najciekawszych przypadków
No właśnie ostatnio ciągle trafiam na takie przypadki. Chyba teraz przed każdą wizytą gdziekolwiek będę włączać dyktafon w telefonie

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Masakra jakaś pisz koniecznie tę skargę do dyrektora,poszukaj jeszcze w necie gdzie "wyżej" możesz na nią skargę napisać.
Są tez w necie takie rankingi lekarzy gdzie można napisać swoją opinię to możesz wysmarować.
Takie suki trzeba tępić
Skarga już praktycznie napisana, muszę jutro jechać wysłać (co najśmieszniejsze do tego samego miasteczka co szpital, ale w sumie lepiej list napisać, bo jakcoś zapomnę to można w trakcie zmieniać i dopisywać, a jakbym poszła opowiedzieć, to mogłabym o czymś istotnym zapomnieć). Mogę jeszcze do rzecznika praw pacjentów, wyżej chyba nie ma gdzie, z resztą i tak zapewne by to olali, bo to tylko niegrzeczne zachowanie.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Ja pier... no trafia mnie jak słysze o czyms takim. Pisz list, zgłaszaj gdzie się da. Lampucera jedna
Ja jestem oburzona, że tak ludzi traktują. Normalnie jak śmiecia. Oby ta moja skarga coś dała, najlepiej naganę jakby dostała, bo pewnie na więcej liczyć nie mogę

Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
O rety Kalpana, jakie straszne babsko. Ja to jednak mam szczęście bo jeszcze z czymś podobnym sie nie spotkałam. Słusznie, ze chcesz napisać skargę.
To masz ogromne szczęście, albo ja ogromnego pecha, bo ostatnio za każdym razem trafiam na takie okazy

Dziewczyny pewnie nie pamiętacie jak to pisałam, bo to było daaaawno chyba jeszcze w pierwszym trymestrze ciąży, jak mi piszczało w uszach i byłam u laryngologa, który przepisał mi jakiś lek. Potem zadzwoniłam do gina i on powiedział że absolutnie nie wolno go brać w ciąży. Ten laryngolog to mąż dermatolożki na którą piszę skargę Wczoraj jak szukałam wzorów jak napisać skargę trafiłam na coś podobnego, dziewczynie w ciąży zapisali lek który mógłby wywołać poważne szkody dziecku. I że ten lekarz może mieć poważne konsekwencje, bo to już jest poważna sprawa. I teraz strasznie żałuję że wtedy na niego nie napisałam

Zna się któraś na pismach urzędowych? Napisałam tą skargę i chciałabym żeby to ktoś sprawdził czy jest ok.

Piszecie o kleszczach. Uważajcie na nie! Mój szwagier miał kleszcza, a ze 3 lata później zaczęły mu się problemy ze stawami i okazało się że to po tym kleszczu i ma boreliozę. Co jakiś czas bierze jakieś kroplówki i leki, ale wynik i tak nie jest taki jak powinien, a minęło naprawdę sporo czasu od początku leczenia. Nie ma żartów z tym dziadostwem. A podobno choroba może się ujawnić nawet do 5 lat od ugryzienia.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Tak, dziewczyny mają rację, podaje się zapobiegawczo antybiotyk jak się wbije kleszcz. Wiem bo ja w tamtym roku brałam i TŻ też.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:49   #2706
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

dobrze wiedzieć o tym antybiotyku. jakby co, będę się upominać.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 15:17   #2707
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hej kochane
Tamlin, owulacja AZ tak bolesna - szczerze wspolczuje mam nadzieje, ze badania jednak wyjdą ok i żadnego stanu zapalnego nie ma i do szpitala nie trafisa

Od poniedziałku zaczelam robić ćwiczenia z mel b. Masakra!! Myslalam, ze moje mięśnie brzucha SA w miarę ok. Guzik. 10minut na brzuch wytrzymalam ale nie nadazalam za tempem. Po pięciu minutach na nogi wysiadlam i poszlak pod prysznic. Wczoraj juz było lepiej trochę..
Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Hej

Ależ upały u nas okropne a dziś przeszła burza ale na szczęście spokojna dość



A chrzestnych macie?



dla Misia

A on tak mocno wali Bartusia po tej buźce? A jakbyś po prostu nie zareagowała raz czy drugi? Czy zrobi mu krzywdę? Może jak nie będziesz reagowała to u się znudzi?



My też już mamy czereśnie i pierwsze truskawki też ale czereśnie niesmaczne mało słodkie



Konczi tak jak któraś już pisała jakby to była astma to ataki miałaby również w dzień. Nie myśl od razu o najgorszym



tylko trzeba pamiętać, że pokrzywa wypłukuje magnez z organizmu ja jak piłam ją regularnie miałam takie masakryczne bóle głowy, byłam zmęczona ciągle przestałam pić i zaczęłam brać magnez i wszystko ustąpiło





A Michaś rzeczywiście ma diabliki w oczach

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Dziewczyny a widziałyście gdzieś w sklepach takie najzwyklejsze majteczki dla dziewczynek? Bez falbanek i tym podobnych?

A i jeszcze jedno pytanie Czy wasze dzieci noszą już takie klapeczki piankowe? Coś takiego:
http://gosia-g28.sklep2.pl/user/imag...1_2949.JPG.JPG

Bo kupiłam ostatnio Otylce i bardzo lubi w nich chodzić ale nie wiem czy nie robię jej nóżkom nimi krzywdy


Skleroza Miałam jeszcze zapytać czy zakładacie dzieciom skarpetki do sandałków?

Hehe tak mamy chrzestnych
Zakładami Zuzi skarpetki, bo ona zaraz by się zatrzymała, zdjęła buty, wytrzepywala z paproszkow wiec w sumie większość spaceru spedzalaby na wyrzuceniu piasku z butów. Kupilam jej sandalki w CCC Lasocki kids. Cale skórzane. Tajne SA.podobają mi się

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Też się miałam pytać o skarpetki do sandalow, ale zauważyłam, że 90% dzieci tak nosi, myślę, że takiemu maluchowi jeszcze wypada, jesli tak wygodniej
Nawet nie patrzylam na to czy wypada czy nie. W końcu ton jeszcze male dziecko pamiętajcie jak się nosiło cienkie białe podkolanka do sandalek i sukienki w lecie?
Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
My mamy takie (ale już za małe), havaianasy i ipanema. Na allegro są z tego co widziałam.

Katee - no faktycznie masz rację, sutki lepiej zakryć
Chyba dziś smocze i zakryje piersi wkładkami laktacyjnymi
Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Mamusie wszystkiego naj z okazji naszego święta

Byłam dziś w rossku i rabat 20% (ten co na maila przyszedł) obowiązywał na wszystko - nawet na mleko dla dziecka więc warto było, zyskałam 20 zł (na kremik dla mnie ).
Juz mam wydrukowany i po południu jade z bardzo bardzo długa lista
Cytat:
Napisane przez _Beata _ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta:-*
ciągle podczytuję ale nie pisze bo i tak prawie zawsze nikt nie odpowiada:-[
piszecie o sandałach, Misiek nie założy buta na gołą stopę:-\ nie mówiąc o stanieciu boso na trawie czy piasku. z piaskiem jest taka akcja że prawie w ogóle nie chce go dotknąć, jest krzyk i tyle z zabawy. czytałam o nadwrażliwości dotykowej i się zastanawiam czy Misiek tego nie ma
A może pi prostu się brzydzi? Mowie tak, bo początkowo Zuzia z obrzydzeniem, odrazą dotykała piasek. Gdy wzięła do raczki zaraz strzepywala bo brudne. Teraz w miarę lubi bawić się w piaskownicy, ale za nic na piasku nie usiadzie. A po wyjściu musi zostać dokładnie wytrzepana a raczki wytarte bo jak nie to jest jeczenie
Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
odpowiadam
mój Misiek też nie stanie na piasek. Moja mama raz się wystraszyła, bo poszła z nim do piaskownicy i był bez skarpet, więc nabrało mu się coś do buta, ona mu zdjęła żeby wytrzepać a ten stanął i tak się zaczął trząść, że czym prędzej uciekli z tej piaskownicy ja to myślę, że po prostu nieprzyzwyczajony.

Również wszystkim mamom spełnienia marzeń!

A, i dziękujemy za komplementy

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------



tak huśtawka, którą Michaś dostał na urodziny. Owszem fajna jest Służy nam głównie do usypiania Miśka na drzemkę Ale lubi się w niej huśtać.
Fajnie wygląda, a podasz mi jakiegoś linka domtakiej hustawki

Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny



Chyba udało mi sie w końcu tego tapatacka ujarzmić... Dziala bardzo wolno, ale przynajmniej będę mogla czasami zajrzeć w robocie.



Nudzę się, a do tego strasznie mnie muli.



Co do sandałków to kupiłam Ali w CCC, ale nie bardzo chce w nich chodzić... mam nadzieje ze sie jeszcze do nich przekona. Alicja tez nie chce chodzic po trawie boso a i do sandalkow musi mieć skarpetki.





Sent from my RM-914_eu_poland_362 using Tapatalk
A jak się czujesz?

Cytat:
Napisane przez _Beata _ Pokaż wiadomość
dobrze wiedzieć o tym antybiotyku. jakby co, będę się upominać.
Kleszcze... Brzydze się oboje okropnie... A komary latają za mną stadami. Jak jestem na dworze i się pojawia, to wszyscy wokół maja spokój, bo cale stado lata za mna

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Hanusia wczoraj przekreciala się z pleców na brzuszek po raz pierwszy chyba wczesniej niż Zuzia. Ma dopiero 10tygodni a zdolna i silna jest... Kochana moja
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-28, 16:02   #2708
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Ja też strasznie boję się, ze Mała może mieć kleszcza
Wiem tylko, że zapach wanilii przyciąga kleszcza
Hmmmm a nie odwrotnie?
Komary nie lubią zapachu wanilii to kleszcze pewnie też nie

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
byliśmy ale wyrywała nam pielęgniarka. nikt mi nie mówił o antybiotyku na bolerioze! napisz cos wiecej!
Jak Kamil miał kleszcza,szukałam info w necie to pisało że antybiotyk nic nie da jeśli kleszcz był zarażony boleriozą.
Pisało że daje sie anty tylko jak występują jakieś określone objawy(poprawcie mnie jeśli się mylę).

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Piszecie o kleszczach. Uważajcie na nie! Mój szwagier miał kleszcza, a ze 3 lata później zaczęły mu się problemy ze stawami i okazało się że to po tym kleszczu i ma boreliozę. Co jakiś czas bierze jakieś kroplówki i leki, ale wynik i tak nie jest taki jak powinien, a minęło naprawdę sporo czasu od początku leczenia. Nie ma żartów z tym dziadostwem. A podobno choroba może się ujawnić nawet do 5 lat od ugryzienia.
Moja teściowa i jej brat mają boleriozę,nie wiem jak to jest dokładnie ale wiem że co jakiś czas(rok 2 lata?) muszą się zgłaszać do szpitala na badania.

Była szwagierka u mnie to poplotkowałyśmy troszku,idę oglądać telenowelę
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:05   #2709
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość


A to trzeba od razu leki podawać?
Jeśli poda się od razu antybiotyk, to ryzyko zachorowania w przyszłości na boleriozę spada do 0. A tak to jest ryzyko zawsze.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:09   #2710
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Jeśli poda się od razu antybiotyk, to ryzyko zachorowania w przyszłości na boleriozę spada do 0. A tak to jest ryzyko zawsze.
Nie wiedziałam. A miałam 3 lata temu.
Dobrze na przyszłośc wiedzieć.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:10   #2711
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Hmmmm a nie odwrotnie?
Komary nie lubią zapachu wanilii to kleszcze pewnie też nie


Jak Kamil miał kleszcza,szukałam info w necie to pisało że antybiotyk nic nie da jeśli kleszcz był zarażony boleriozą.
Pisało że daje sie anty tylko jak występują jakieś określone objawy(poprawcie mnie jeśli się mylę).


Moja teściowa i jej brat mają boleriozę,nie wiem jak to jest dokładnie ale wiem że co jakiś czas(rok 2 lata?) muszą się zgłaszać do szpitala na badania.

Była szwagierka u mnie to poplotkowałyśmy troszku,idę oglądać telenowelę
Antybiotyk bierze się do 3 tygodni po ugryzieniu kleszcza. Mój teść wziął, nawet jak nie było zaczerwienienia. Niestety ale kleszczy zarażonych boreliozą jest coraz więcej. A ona ma nieraz tak wyniszczające skutki, że lepiej taki antybiotyk profilaktycznie wziąć.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam. A miałam 3 lata temu.
Dobrze na przyszłośc wiedzieć.
Ja też nie miałam pojęcia aż do zeszłych wakacji.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-28, 17:16   #2712
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Podaje się antybiotyk - najczęściej Duomox, chociaż coraz częściej widze Augmentin.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 17:28   #2713
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
musze teraz bardzo uwazac, cho w sumie nie wiem jak! nasz pies nigdy kleszcza nie mial, regularnie jest kropiony. Giulia zlapala u rodzicow na podwórko! wyglada na to ze bede ja kleszcze lubiec....ja nigdy kleszcza nie mialam, za to komary mnie kochają, moja mama i brat na odwrot znowu.
o mamusiu
szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu jest dopiero od 2 r.ż.

a tak w ogóle dziewczyny czy któraś z Was myśli o szczepieniu na wzw typu A?

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Podaje się antybiotyk - najczęściej Duomox, chociaż coraz częściej widze Augmentin.
jak długo trzeba go brać?
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:41   #2714
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Podaje się antybiotyk - najczęściej Duomox, chociaż coraz częściej widze Augmentin.
Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Antybiotyk bierze się do 3 tygodni po ugryzieniu kleszcza. Mój teść wziął, nawet jak nie było zaczerwienienia. Niestety ale kleszczy zarażonych boreliozą jest coraz więcej. A ona ma nieraz tak wyniszczające skutki, że lepiej taki antybiotyk profilaktycznie wziąć.
O rany,dobrze wiedzieć na przyszłość.
Trzeba będzie poczytać o tych szczepionkach na kleszcze i zaszczepić dzieci bo u nas las dookoła
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 19:32   #2715
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Dobrze że piszecie o tym antybiotykiu i o szczepieniu. Bo nie wiedziałam

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 22:02   #2716
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Jeśli poda się od razu antybiotyk, to ryzyko zachorowania w przyszłości na boleriozę spada do 0. A tak to jest ryzyko zawsze.

o matko teraz to się zestresowałam strasznie. nie wiedziałam o tym! to jak uda mi sie jutro do pediatry dostać to bedzie ok czy juz za późno? Kleszcza miała w poniedziałek.
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 08:47   #2717
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
o matko teraz to się zestresowałam strasznie. nie wiedziałam o tym! to jak uda mi sie jutro do pediatry dostać to bedzie ok czy juz za późno? Kleszcza miała w poniedziałek.
Myślę, że nie za późno na pewno. Ale idź koniecznie.

A propos - właśnie mi moja koleżanka napisała, schorowana strasznie od wielu lat, że wysiadły jej stawy kolan i nie może chodzić i w końcu lekarze się zorientowali, że to borelioza właśnie...
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:14   #2718
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hej

Pogoda nam się popsuła a było tak ładnie już


Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że antybiotyk się podaje, jak jest zaczerwienienie wokół ugryzienia
właśnie wczoraj pytałam teściową jak to jest z tym antybiotykiem po kleszczu i powiedziała, że własnie dają lekarze jak coś się dzieje, jest zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu ugryzienia...

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Hehe tak mamy chrzestnych
Zakładami Zuzi skarpetki, bo ona zaraz by się zatrzymała, zdjęła buty, wytrzepywala z paproszkow wiec w sumie większość spaceru spedzalaby na wyrzuceniu piasku z butów. Kupilam jej sandalki w CCC Lasocki kids. Cale skórzane. Tajne SA.podobają mi się

Hanusia wczoraj przekreciala się z pleców na brzuszek po raz pierwszy chyba wczesniej niż Zuzia. Ma dopiero 10tygodni a zdolna i silna jest... Kochana moja
dla Hani

Nam ostatnio też strasznie spodobały się butki w ccc z lasocki dla Oti ale nie było rozmiaru zjeździliśmy cały Zamość i nigdzie nie było

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Hmmmm a nie odwrotnie?
Komary nie lubią zapachu wanilii to kleszcze pewnie też nie
Właśnie czytałam kiedyś artykuł jak naturalnie odstraszać komary i pisali tam, że wanilia odstrasza komary ale za to przyciąga kleszcze
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:06   #2719
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Myślę, że nie za późno na pewno. Ale idź koniecznie.

A propos - właśnie mi moja koleżanka napisała, schorowana strasznie od wielu lat, że wysiadły jej stawy kolan i nie może chodzić i w końcu lekarze się zorientowali, że to borelioza właśnie...
O kurcze.. Biedna bo ta choroba mocno daje sie we znaki
Mnie po porodzie teraz też kolana bolą. Upierdliwe to bo ćwiczyć za bardzo nóg nie mogę.





Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Hej

Pogoda nam się popsuła a było tak ładnie już




właśnie wczoraj pytałam teściową jak to jest z tym antybiotykiem po kleszczu i powiedziała, że własnie dają lekarze jak coś się dzieje, jest zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu ugryzienia...



dla Hani

Nam ostatnio też strasznie spodobały się butki w ccc z lasocki dla Oti ale nie było rozmiaru zjeździliśmy cały Zamość i nigdzie nie było



Właśnie czytałam kiedyś artykuł jak naturalnie odstraszać komary i pisali tam, że wanilia odstrasza komary ale za to przyciąga kleszcze
Wiesz że ja chyba wszystkie galerię w lublinie odwiedziłam. Kupiliśmy jedne sandały w ccc na zana ale mi sie odpodobały i rano następnego dnia poszłam wymienić na te co ma terazti już nie bylo rozmiaru więc musiałam szukać po całym mieście bo sie uparłam

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Siedzę sobie właśnie u fryzjera z farbą na głowie
Proszę mi tu wyczarowac piękne słońce na niedzielę bo nie mam grubszego ubranka dla Hani na chrzest..

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 11:48   #2720
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Jestem w szpitalu. Podejrzewają wyrostek. Czekam na resztę badań.


Monia o mamusiu .. zdrówka lece czytać co dalej ..


---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Jestem w domu. Wykluczyli wyrostek. To straszna owulacja. Jeśli bóle będą się nasilac albo nie mina do jutra to Idę na oddział na 5 dni.

doczytałam ..

Monia ale mnie nastraszyłaś .. ehh straszne takie bolesne owulacje..
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 12:33   #2721
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość

Nam ostatnio też strasznie spodobały się butki w ccc z lasocki dla Oti ale nie było rozmiaru zjeździliśmy cały Zamość i nigdzie nie było
Tak w ogóle to jak będę we wrześniu na urlopie u rodziców to musimy się spotkać w Zamościu!

Święto lasu, mam właśnie dwa dni wolnego i co z tego jak pogoda się popsuła, a z pracy i tak co chwila telefony
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:03   #2722
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Antybiotyk bierze sie od 14 do 21 dni.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:25   #2723
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cześć. Ale się pogoda popsuła :pała:

Z pół godz. temu leciało w tv że na pogotowiu nie chcieli dziecka przyjąć, które zostało ugryzione przez kleszcza, ale szczegółów nie znam bo oglądałam samą końcówkę.

Byłam wysłać skargę, ciekawe kiedy i czy w ogóle dostanę odpowiedź.
Kupiłam dzisiaj dla K.długie i krótkie spodnie, ten sam fason i producent, z tym że krótkie kosztowały o 1zł więcej niż długie. Paranoja

Byłam dzisiaj w Biedronce i są książki po 4,99zł, co kiedyś Tamlin wstawiała link. A w Tesco są pampersy tescowe 2 paczki za 50zł gdyby któraś była zainteresowana.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:33   #2724
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to jak będę we wrześniu na urlopie u rodziców to musimy się spotkać w Zamościu!

Święto lasu, mam właśnie dwa dni wolnego i co z tego jak pogoda się popsuła, a z pracy i tak co chwila telefony
Iwa a nie mozesz wyłączyć telefonu?jak ta nowa osoba zadowolona jesteś?
Jak Ala?udalo sie więcej razy na nocniku kupę zrobię?
Zuzia w te ostatnie ciepłe dni to wstańiu nosiła tylko majteczki. Siadała na nocnik i nic nie robiła. A jak założyłam pieluche na spanie,od razu całą pełną

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:39   #2725
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

My już w dzień bez pieluchy, co prawda nie raz nadoi w gacie. Na drzemke ubieram, ale z suchą się budzi.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Maggie ale to ona tyle czasu wstrzymywała??????????? Przeciez tak nie wolno, jeszcze sobie problemów z pęcherzem narobi.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:42   #2726
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Iwa a nie mozesz wyłączyć telefonu?jak ta nowa osoba zadowolona jesteś?
Jak Ala?udalo sie więcej razy na nocniku kupę zrobię?
Zuzia w te ostatnie ciepłe dni to wstańiu nosiła tylko majteczki. Siadała na nocnik i nic nie robiła. A jak założyłam pieluche na spanie,od razu całą pełną

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
No niestety nie mogę. Choćby dlatego że mamy zainstalowany taki system w pracy że jak jest awaria prądu to dostaję powiadomienie sms. Bywało że o 3 w nocy jeździłam do pracy jak było info o awarii prądu. Z pracowników jestem zadowolona, pracują z dużym zaangażowaniem, zwłaszcza dziewczyna którą zatrudniłam tydzień temu - normalnie tak wszystko szybko chwyta że mam wrażenie jakby już z miesiąc pracowała. Tylko będę musiała jeszcze jedną osobę zatrudnić, bo jedna z dziewczyn jest w ciąży i nie da rady dociągnąć do końca sezonu...

Z nocnikowaniem dalej d....a. I ze smoczkiem też. Nie wiem, moje dziecko do 18-tki będzie chyba smoka doić, pieluchę nosić i mleko pić w nocy. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego, pod innymi względami jest za to mocno do przodu
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:10   #2727
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

hej Piękne
Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Cześć. Ale się pogoda popsuła :pała:

Z pół godz. temu leciało w tv że na pogotowiu nie chcieli dziecka przyjąć, które zostało ugryzione przez kleszcza, ale szczegółów nie znam bo oglądałam samą końcówkę.

Byłam wysłać skargę, ciekawe kiedy i czy w ogóle dostanę odpowiedź.
Kupiłam dzisiaj dla K.długie i krótkie spodnie, ten sam fason i producent, z tym że krótkie kosztowały o 1zł więcej niż długie. Paranoja

Byłam dzisiaj w Biedronce i są książki po 4,99zł, co kiedyś Tamlin wstawiała link. A w Tesco są pampersy tescowe 2 paczki za 50zł gdyby któraś była zainteresowana.

shit, wczoraj kupiłam właśnie dwie paki za 60




Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
No niestety nie mogę. Choćby dlatego że mamy zainstalowany taki system w pracy że jak jest awaria prądu to dostaję powiadomienie sms. Bywało że o 3 w nocy jeździłam do pracy jak było info o awarii prądu. Z pracowników jestem zadowolona, pracują z dużym zaangażowaniem, zwłaszcza dziewczyna którą zatrudniłam tydzień temu - normalnie tak wszystko szybko chwyta że mam wrażenie jakby już z miesiąc pracowała. Tylko będę musiała jeszcze jedną osobę zatrudnić, bo jedna z dziewczyn jest w ciąży i nie da rady dociągnąć do końca sezonu...

Z nocnikowaniem dalej d....a. I ze smoczkiem też. Nie wiem, moje dziecko do 18-tki będzie chyba smoka doić, pieluchę nosić i mleko pić w nocy. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego, pod innymi względami jest za to mocno do przodu
pocieszasz mnie, że nie tylko u nas cały czas pampersy, smok i butla w użyciu kupy już dawno nie złapaliśmy do kibelka, bo steknie raz i już jest.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:31   #2728
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
O kurcze.. Biedna bo ta choroba mocno daje sie we znaki
Mnie po porodzie teraz też kolana bolą. Upierdliwe to bo ćwiczyć za bardzo nóg nie mogę.







Wiesz że ja chyba wszystkie galerię w lublinie odwiedziłam. Kupiliśmy jedne sandały w ccc na zana ale mi sie odpodobały i rano następnego dnia poszłam wymienić na te co ma terazti już nie bylo rozmiaru więc musiałam szukać po całym mieście bo sie uparłam

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Siedzę sobie właśnie u fryzjera z farbą na głowie
Proszę mi tu wyczarowac piękne słońce na niedzielę bo nie mam grubszego ubranka dla Hani na chrzest..

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

A to w ta niedziele? Bo ja mam płaszczyk polarowy, rozmiar 74 biały od chrztu Majki. Ciepły jest. Maja w marcu chrzest miała. Ewentualnie kombinezon, taki maly,ale on znowu chyba zbyt ciepły,kolor -taka zlamana biel.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
No niestety nie mogę. Choćby dlatego że mamy zainstalowany taki system w pracy że jak jest awaria prądu to dostaję powiadomienie sms. Bywało że o 3 w nocy jeździłam do pracy jak było info o awarii prądu. Z pracowników jestem zadowolona, pracują z dużym zaangażowaniem, zwłaszcza dziewczyna którą zatrudniłam tydzień temu - normalnie tak wszystko szybko chwyta że mam wrażenie jakby już z miesiąc pracowała. Tylko będę musiała jeszcze jedną osobę zatrudnić, bo jedna z dziewczyn jest w ciąży i nie da rady dociągnąć do końca sezonu...

Z nocnikowaniem dalej d....a. I ze smoczkiem też. Nie wiem, moje dziecko do 18-tki będzie chyba smoka doić, pieluchę nosić i mleko pić w nocy. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego, pod innymi względami jest za to mocno do przodu

My też jeszcze ze smokiem,ja na razie nie zabieram.
Odnośnie chodzenia bez pieluszki to od tygodnia Majcia chodzi bez. Wczoraj się udało 3 razy na nocnik,ale z reguły jest tak,ze jak powadze na nocnik i trafie,ze jej się akurat chce to zrobi,a jak się pytam czy chce to zawsze mówi,ze nie. Dopiero jak sika to mówi : mama sisi (ze robi właśnie). Natomiast z tym drugim jak zrobi to mówi: mama bleee i pokazuje o co chodzi.

A mówiłam jak oduczylam w nocy pic?

Edytowane przez anesh_
Czas edycji: 2014-05-29 o 14:34
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:44   #2729
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Jeżeli to Was pocieszy, to u nas też nadal pielucha, smok i butla.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:18   #2730
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
My już w dzień bez pieluchy, co prawda nie raz nadoi w gacie. Na drzemke ubieram, ale z suchą się budzi.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Maggie ale to ona tyle czasu wstrzymywała??????????? Przeciez tak nie wolno, jeszcze sobie problemów z pęcherzem narobi.
to pięknie Matinek się nauczył
do drzemki około południa czyli jakieś 3 godziny podczas których co kwadrans sadzałam ja na nocniczku lub muszli z nakładką. a ta skubana wstaje po chwili i mówi "zrobiłam paproszka". oczywiście w nocniku pusto
Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
No niestety nie mogę. Choćby dlatego że mamy zainstalowany taki system w pracy że jak jest awaria prądu to dostaję powiadomienie sms. Bywało że o 3 w nocy jeździłam do pracy jak było info o awarii prądu. Z pracowników jestem zadowolona, pracują z dużym zaangażowaniem, zwłaszcza dziewczyna którą zatrudniłam tydzień temu - normalnie tak wszystko szybko chwyta że mam wrażenie jakby już z miesiąc pracowała. Tylko będę musiała jeszcze jedną osobę zatrudnić, bo jedna z dziewczyn jest w ciąży i nie da rady dociągnąć do końca sezonu...

Z nocnikowaniem dalej d....a. I ze smoczkiem też. Nie wiem, moje dziecko do 18-tki będzie chyba smoka doić, pieluchę nosić i mleko pić w nocy. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego, pod innymi względami jest za to mocno do przodu
dzieciaki nasze w swoim czasie na pewno się nauczą. smok u nas w styczniu/lutym poszedł w odstawkę, ale za to pielucha - jak widać. na wieczór kasza też musi być z butelki...
za to w ciągu dnia pije z lovi 360 a ostatnio jak zapomniałam do rodziców wziąć kubka, to z normalnego całkiem sprawnie piła
Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
A to w ta niedziele? Bo ja mam płaszczyk polarowy, rozmiar 74 biały od chrztu Majki. Ciepły jest. Maja w marcu chrzest miała. Ewentualnie kombinezon, taki maly,ale on znowu chyba zbyt ciepły,kolor -taka zlamana biel.
tak, tak w najbliższą niedzielę. kupiłam sukieneczki typowo letnie + mam śliczny biały sweterek po Zuzi jeszcze. a czapeczki brak. myślałam, że już sama opaseczka będzie wystarczająca, ale jak bedzie 7 stopni, jak teraz to kompletnie nie mam w co ubrać... Hanusia jeszcze maleńka. teraz powoli rozkręcamy sie z rozmiarem 62.
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-20 19:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.