Półprodukty dla loczków i fal - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 21:52   #211
lagoena
Raczkowanie
 
Avatar lagoena
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Dziewczyny, co sądzicie o hydrolacie z kwiatu lipy? Takim o - http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...ORGANICZNY/374

Nada się na bazę do włosowych psikadeł?
lagoena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 22:47   #212
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez lagoena Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o hydrolacie z kwiatu lipy? Takim o - http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...ORGANICZNY/374

Nada się na bazę do włosowych psikadeł?
Myślę, że bardzo dobrze się nada
Nie szkoda Ci pieniędzy? Napar milion razy tańszy... Zwłaszcza jak lipy zakwitną...
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 22:58   #213
lagoena
Raczkowanie
 
Avatar lagoena
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Myślę, że bardzo dobrze się nada
Nie szkoda Ci pieniędzy? Napar milion razy tańszy... Zwłaszcza jak lipy zakwitną...
Ha! Przyznam, że o tym nie pomyślałam, a wydaje się to całkiem oczywiste Dziękuję, właśnie uratowałaś trochę pieniążków przed bzdurnym wydaniem
lagoena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 23:08   #214
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez lagoena Pokaż wiadomość
Ha! Przyznam, że o tym nie pomyślałam, a wydaje się to całkiem oczywiste Dziękuję, właśnie uratowałaś trochę pieniążków przed bzdurnym wydaniem
Proszę Zazwyczaj wolę domowe sposoby zwłaszcza, że wiecznie nie mam kasy :P

Wydaje, że hydrolaty są fajne do:
  • robienia kosmetyków, które mają mieć trwałość chociaż mc, np kremy, toniki
  • do pielęgnacji problematycznej skóry twarzy - napar ma jednak różne "farfocle" i skóra może różnie na nie zareagować, tu czystość jest ważna
  • do oczu, argumenty jw

btw BlondHairCare gorąco polecała napar ze świeżej młodej lipy, ja chętnie spróbuję jak nie przegapię znowu
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 09:13   #215
lagoena
Raczkowanie
 
Avatar lagoena
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Proszę Zazwyczaj wolę domowe sposoby zwłaszcza, że wiecznie nie mam kasy :P

Wydaje, że hydrolaty są fajne do:
  • robienia kosmetyków, które mają mieć trwałość chociaż mc, np kremy, toniki
  • do pielęgnacji problematycznej skóry twarzy - napar ma jednak różne "farfocle" i skóra może różnie na nie zareagować, tu czystość jest ważna
  • do oczu, argumenty jw

btw BlondHairCare gorąco polecała napar ze świeżej młodej lipy, ja chętnie spróbuję jak nie przegapię znowu
Na razie się nawet jeszcze nie zabieram za rzeczy "twarzowe" Szczytem mojej ambicji w tym momencie jest zrobienie sensownej mgiełki do włosów

Hmm, z tą świeżą lipą to chyba nie będę próbować - zbieranie jej w środku miasta chyba nie jest najszczęśliwszym pomysłem, nie? A w ogóle kiedy ona kwitnie? Bo w lipcu wybieram się na wieś
lagoena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 10:49   #216
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez lagoena Pokaż wiadomość
A w ogóle kiedy ona kwitnie? Bo w lipcu wybieram się na wieś
Strzelałabym, że początkiem lipca, ale to zależy od pogody w tym roku się poprzesuwało przez marcowy nawrót zimy (alergia pyłkowa przesunęła mi się o jakieś 2 tyg:P)
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 10:05   #217
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez lagoena Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o hydrolacie z kwiatu lipy? Takim o - http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...ORGANICZNY/374

Nada się na bazę do włosowych psikadeł?
Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Myślę, że bardzo dobrze się nada
Nie szkoda Ci pieniędzy? Napar milion razy tańszy... Zwłaszcza jak lipy zakwitną...
Ja tylko dodam, że napar i hydrolat to nie jest nigdy to samo. Hydrolat - krótko mówiąc - jest ubocznym wytworem produkcji olejków eterycznych. To woda, która zostaje po procesie destylacji zawierająca mikroskopijne stężenie tego olejku.
Naparzatem to zupełnie coś innego, ale i może mieć wyższe stężenie niechcianych substancji i być skażonym bakteriami. Do tego w przypadku przykładowego hydrolatu mamy uregulowane pH, w przypadku naparu to pH trzeba uregulować.
Włosom i skórze wartość pH nie jest obojętna...

Psikadło oczywiście wyjdzie taniej sporządzone na naparze i to nie podlega żadnej dyskusji. Trudno jednak przewidzieć, w jaki sposób podziała na włosy. Czasem można go winić choćby za matowienie.
Z uwagi na to i na to, co powyżej, do włosów jako płukanki czy krótkotrwałe psikadła tak, do kosmetyków na skórę, pod oczy czy konserwowanych nie.

Najprościej do psikadła użyć wody demineralizowanej (w każdym supermarkecie z działem motoryzacyjnym, na stacji benzynowej) zmieszanej z kilkoma kroplami oleju i ekstratem choćby z aloesu. Nada się też troszkę miodu, choć z ilością łatwo przesadzić (skleja!).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-06-08 o 10:06
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 11:20   #218
lagoena
Raczkowanie
 
Avatar lagoena
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam, że napar i hydrolat to nie jest nigdy to samo. Hydrolat - krótko mówiąc - jest ubocznym wytworem produkcji olejków eterycznych. To woda, która zostaje po procesie destylacji zawierająca mikroskopijne stężenie tego olejku.
Naparzatem to zupełnie coś innego, ale i może mieć wyższe stężenie niechcianych substancji i być skażonym bakteriami. Do tego w przypadku przykładowego hydrolatu mamy uregulowane pH, w przypadku naparu to pH trzeba uregulować.
Włosom i skórze wartość pH nie jest obojętna...

Psikadło oczywiście wyjdzie taniej sporządzone na naparze i to nie podlega żadnej dyskusji. Trudno jednak przewidzieć, w jaki sposób podziała na włosy. Czasem można go winić choćby za matowienie.
Z uwagi na to i na to, co powyżej, do włosów jako płukanki czy krótkotrwałe psikadła tak, do kosmetyków na skórę, pod oczy czy konserwowanych nie.

Najprościej do psikadła użyć wody demineralizowanej (w każdym supermarkecie z działem motoryzacyjnym, na stacji benzynowej) zmieszanej z kilkoma kroplami oleju i ekstratem choćby z aloesu. Nada się też troszkę miodu, choć z ilością łatwo przesadzić (skleja!).

Dziękuję za wyjaśnienie! Teraz mi się wszystko rozjaśniło
Kiedyś zrobiłam psikadło na przegotowanej wodzie z kranu... To duży błąd?
lagoena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 16:17   #219
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Dorzuciłam do listy nowy sklep - Manufaktura kosmetyczna. Kupowałyście tam już? Warto?

Skoro wątek zaczęłam od spowiedzi półproduktowej Używam teraz absolutnego minimum i głównie gotowców :P
Dodaję lecytynę z kapsułki na usta, protein zbożowych i rycyny na paznokcie, oleju z baobabu na dłonie, truskawkowego na twarz do kremu, na usta maść cyckowa BD. Przez chwilę miałam tonik z wit C na twarz i bardzo chwalę ale nie zdążam zużyć

Wszystkiego najlepszego w nowym roku
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 18:43   #220
paulisska23455
Raczkowanie
 
Avatar paulisska23455
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 51
Dot.: Półprodukty dla loczków i fal

Hej Planuję zrobić swoje pierwsze zamówienie półproduktów, ale mam problem. Niewiem co powinnam spróbować - od czego zacząć jeśli chodzi o włosy kręcone. Macie jakieś pewne propozycje ?
paulisska23455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-13 19:43:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.